Limhrgsch Nieuws. Nationale Militie. Nieuws vit de Buurt Algemeen Nieuws. regeering niet langer met twee maten bleef meten, dat zy ons niet langer als vreem delingen beschouwde, wy, die hier geboren en grootgebracht zijn en trouwe onder danen wenschen te blijven. Zijn die grieven eenmaal weggenomen, zoo zal voor ons ook geen enkele reden meer bestaaa om Chiua's tussebenkorast of bescherming te wenschen. Dat zijn alles zeer mooie woorden, maar de kenner van Indië weet wel, hoe hij over de Ohineezen te denken heeft. Ook het gouvernement is' hun niet gunstig gezind. De ordonnantie, onlangs tegen de Chineesche geheime genootschap pen afgekondigd, bedreigt i 100 boete of drie maanden dwangarbeid tegen eiken Chinees, die le. In het bezit wordt gevonden van eenig document, geschrift, embleem of stempel, afgegeven door of van wege eenig Cbitéesch geheim genootschap, hetzij voor hemzelf, betzij ten behoeve van anderen; 2e. gebruik maakt van eenig onder- scheidings- of herkenningsteeken, met bet kennelijk doet om zich als lid van eenig Chineosch geheim genootschap bekend te maken; 3e, bijeenkomsten van leden van eenig Chineesch geheim genootschap aanvoert ol le-idèT d«ö wel zoodanige bijeenkomsten iu zijnu wooing of op eenige wijze begunstigt, dan wel, van bet houden of bijeenroepen van zoodanige bijeenkomsten kennis dra gende, verzuimt daarvan bet bestuur ken nis U geven; 4e. op eenigerlei wijze iemand tracht over te halen, om tot een Chineesch geheim genootschap toe te treden-, 5e. aan Chineesche geheime genoot schappen geldelijken steun verleent of te hunnen behoeve tracht te krijgen, dan wel öe. onder welken vorm ook. hande lingen verricht, welke de strekking hebben ,um bet bestaan of de uitbreiding van Chineesche geheicno genootschappen in de hond te werken. V RN RAY, 3 Augustus 1907. Stsbl. no, 224 bevat een Kon. Besluit 16 Juli, waarby aan de Vereeniging der Zusters van Liefde, gezetold te Venray vergunning wordt verleend op een terrein in de gemeente Venray een gesticht voor krankzinnigen op te richten. Het Kon. Besluit luidt o. a. In bet gesticht, bestaande uit 12pavil jw->fiod}e»" Usq«'gehouwen mogen niet meer dan 599 krankzinnigen uitsluitend vrouwfp verpleegd worden. Zondpr toestemming van onzeu Minis ter van binnenlandsche zaken mag geene verandering worden gebracht in de be stemming van eenig onderdeel van het onbebouwde deel der perceelen. waaruit het gezichtsterrein bestaat. De geneeskundige behandeling der ver verpeegden wordt opgedragen aan ten minste vier geneeskundigen, die gevestigd moeten zijn in woningen op bet terrein van het gesticht en buiten bet gesticht geen geneeskundige, tenzij consultatieve praktyk mo6u} uitoefenen. Zoolang het aantal ver pleegden niet meer dan 175 bedraagt, moet aan ten minste één; zoolang 't aantal ver» pleegden meer dan 175, doch niet meer dan 350 bedraagt, aan ten minste twee: zoo lang het aantal meer dan 350 maar niet meer dan 500 bedraagt, aan ten minste drie geneeskundigen de behandeling zyn opgedragen. Zaterdag is alhier aangehouden en naar den Bosch overgebracht de bakkers knecht V. geboortig uit Well, verdacht van niet te noemen handelingen te hebben gepleegd onder de gemeente Well. Zondagnamiddag gaf de Fanfare •St, Cecilia" op de Groote Markt alhier eene publieke muziekuitvoering. Er was veel publiek aanwezig, dat met zeer veel belangstelling de uitgevoerde stnkken volgde. Na de kermis zal dit gezelschap nog oece «itvoaring geven op het Hensenius plet», Bij het Zondag te Nijmegen ge houden concours hippique behaalde de heer Jae. Aerts alhier, in het concours één» spannen voor particulieren met «Max" den 4eo prijs. Aan de firma Haché en Co. te Gent is 't bouwen van het vrouwenkrank zinnigengestieht alhier opgedragen. Zondagmiddag vergaderden de leden van den R. K. Volksbond. Bij afwezig heid van den president opent de Geestelijke adviseur de vergadering. Z. E. deelde daarna mede, dat een der leden op het oogenblik zonder werk was, en verzocht de leden aan bedoeld lid werk te ver» schaffen. Medegedeeld werd, dat wegens te korten tijd door het Bestuur twee ledeD aangewezen waren om den Volks bond op bet Congres te 's Hertogenbosch te vertegenwoordigen. Konden de leden zich met die keuze vereenigen, dan was dit punt afgehandeld. Hierover ontstond echter een drukke discussie; waarbij t niet altijd reglementair toeging. Nadat de meeste leden tegen 't zenden van afge vaardigden gestemd haddden, werd later besloten twee leden af te vaardigen. Daar veel leden verklaarden geen reglement van den Bond tp hebben en nog minder van den inhoud daarvan iets te kennen, werd besloten, dat dit op de volgende vergadering zou ter tafel gebracht en besproken worden. De opkomst was ook ditmaal weer heel miniem. Zondagm.ddag had op de doelen der Handboogschutterij -Diana" nogmaals de wedstrijd plaats om het Koningschap. De heer VV. Wijnhoven, behaalde het hoogste aantal puntèn, zijnde 107, en werd tot koning geproclameerd. Zondagmiddag passeerden alhier een gezelschap van 60 wielryders uit Araster» dam, op weg naar Kevelaar. Evenals vorig jaar brachten ook thans deze pelgrims een bezoek aan de Miracu leuze Maria Kapel te Oostrum. Naar wij vernemen is door de ver plegers en het verdere personeel van het Krankzinnigengesticht alhier eene Tooneel- vereeniging opgelicht. Op de verschillende pleinen onzer gemeente heerscht thans een ongekende bedrijvigheid met liet opslaan van tenten en kramen. Het Henseniusplein is bijna geheel ge vuld met de reusachtige Stoomcarrousel van Wolffs en eene luchtschommel. Op de Grocto Markt staat behalve de gewone koek en galanteriokramen, ook wederom de carrousel van Mans. Op Kermis Zondag en Maandag zal het Operettengezelsehap -Carels" uit Amster dam uitvoeringen geven in de Muziekzaal en blijkens de varieerende programma's zal er heel wat te genieten zgn bode die in gezelschap van een kellner is verdwenen. LEMIERS-VAALS. Wed. Th. zou begraven worden. Lijkwagen aan de deur. Doodskist, verre van klaar, nog niet geverfd. Timmerman boven thee water. Spoedig vier dames en vier heerenhanden druk met den verfkwast Twee gecilinderdo familieleden er bij tegenwoordig Eindelijk genoeg kleur 8el er op. Zonder versiering enz. op gepakt door dronken baas, Eene buite ling met de doodskist in het gras. Eindelijk aankomst aan 't s erfhuis, waar de lijkwagen reeds een uur stond te wachten. In de kistlegging der doode Timmerman kopje voorover op hel lyk, Hilariteit en erger» s. Afvaart naar Vylen. Een uur te late aankomst Handvatten los, lykkist gedoeltolijk open, lgk zichtbaar, met moeite gedragen tot aan het graf Kleeren en Itanden vol verf. Afgewasschen en gepoetst Verdere voortzetting der komedie in en gere» kring op datum 30 Juli 1907 Wel vermakelijk maar veel meer nog ergerlijk. OVERLOON. Dezer dagen werden bij de Stoomsteonfabriek -Venray" van H. Trynes en Co. de eerste steunen uit den oven gehaald. Over de kwaliteit i men nogal tevreden. Van de fabr iek mar Venray is een tram lyn ten vervoer van Moe nan aawgelegd Voor het aldaar te bouwen krankzinnigen gesticht zal de fabriek 20.000.000 steenen te leveren bobben. Dat men aan de fabriek avanceert, is dus te hegrypen, Waar er, ïooals thans, met d ie persen gewerkt wordt, worden dan ook dagelyks ongeveer 100,000 steenen gevormd. Van deze gelegenheid zal dus zeker eenVoordo vacante betrekking van ruim gebruik gemaakt worden. Voor het overige hopen wy, dat allen zich goed zullen vermaken en de Venraysche kermis in de beste orde zal afloopen. Gisteren werd in de kerk der Eerw. Paters Franciscanen op gebruikelijke plechtige wijzg het feest van Portiuncula gevierd. Gedurende den geheelen dag stroomdou de bedevaartgangers op de gebruikelijke wijze herhaalde malen in en uit de kerk. daar bij ieder vernieuwd bezoek een Vollen Afinat kan verdiend worden. LEL NEP». In den nacht van Maandag op Dinsdag is ten nadeele van W. B. alhier op de bleek bij zijne wooing eene partij wasebgoed gestolen, nl. 9 el linnen, borstrok, 1 onderbroek, 1 hemd, mei8je8schort en een aantal zakdoeken. Wederom eene waarschuwing voor anderen, om toch vooral dergelijke voor werpen 's nachts niet buiten te laten lig gen HORST. Bij inschrijving werd onderwijzer aan de O. L. School, heeft zich, naar we vernemen, geen enkele solicitant aangemeld. VLIERDEN, By Koninklijk besluit is benoemd tot Burgemeester der gemeente Vlierden, de heer J. J. Janssen» van Deurne. MORTEL. De zoon van Frans Ren ders (den Hoevenaar) kreeg verleden Zon dag een slag van het paard vlak tegen den mond, waardoor hem de kaken geheel werden vc-brijzeld en hij voor dood werd opgenome ASTu;N, Naar wy vernemen is het geheelc kantoorpersoneel on de kneohts, in dienst bij da firma A. filuysen a Zonen alhier, die zich, zooals men weet, in staat van faillissement bevindt, door den curator met 6 weken salaris ontslagen. De depot houders ontvingen twee weken loon en moeten 1 September a.s. hnnne woningen hebben ontruimd. Die depothouders, die borgstelling het moesten storten, komen als gewone credi dennenboscb aan de Schadijk, groot 15 teuren in aanmerking voor een eventueele hectaren, verkocht. Van de 7 inschrijvers uitkeering. was door J. Meuniohen te Stolsberg inge schreven voor f 14325, aan wien de koop is gegund. HELDEN. Men meldt uit Helenaveen aan de N. R. Ct. Omtrent de boringen naar steenkool tej De Amsf. Briefschrijver van de Resi dentiebode schrijft in zijn laatste corres pondentie over en naar aanleiding dezer zaak o. m, het volgende Hier heeft het bericht van den dood van een der Bluyssens uit. Asten, wiens Helden—Panningen, kan nader gemeld i 'Uk. te Parijs uit de Seine is opgehaald. worden, dat er weer twee lagen kolen waren aangeboord. Sarnen met de vorige lagen kan dit niet anders dan een beslist gunstig resultaat genoemd worden. Men kwam nu tot een diepte van 1013 Meter, en het plan is tot 1100 Meter door te gaan OTTERSUM. Ten nadeele van den landbouwer L. alhier, stierf dezer dagen wederom eene koe aan 't miltvuur. Ge noemde L. heeft, behalve een paard, al 3 stuks melkvee door deze ziekte verloren. In Ottersura e. o. zyu thans ongeveer een 20 stuks vee aan genoemde kwaal gestorven. GENNEP. Hij had 'ra geducht om en laveerde over den Rijksweg een paar fietsrijders riepen hem toe aan dezelfde zijde te blyven. Op eens echter verloor de man het evenwicht, zwenkte in de lyn der ryders met het gevolg, dat hij omver werd gereden de wielrijders een salte mortalo raaaktan, de oen zijn schouder ontwrichtte.de andere een ontveld gezicht en gekneusde handen opliep. VENLO. Uit Venlo wordt aan de Cóln. Ztg. geschreven Wegens de hooge Duitsche vleeschprijzen staat het vleesch- smokkeien aan de Hollaodsche grens in vollen bloei. Vooral het vrouwelyk ge slacht weet behendig de douanenbeambten te verschalken. In Hollandscbe grens plaatsen richten veel slagers eigen ver trekken iu voor het verstoppen van vleesch. VALKENBURG. Ten nadeele eener Fra'nsche familie, iogeerend in het hotel Huis ter Geul" alhier, is Dinsdagnacht een bedrag van 2000 franc» ontvreemd. De politie zoekt het spoor eener dienst een diepen indruk gemaakt. Na het groote faillissement zijn de ongeveer 40 winkels gesloten gebleven. Eenigen hebben terstond den verkoop gestaakt en sedert is de boel gebleveu zooais hij was. De kuustboter is onaangeroerd gebleven en de overige -gratis" artikelen raakten onder het stof bedolven. Vreemd, dat men geen order heeft ge geven om den voorraad uiv te verkoopen. daar nu alles ligt te bederven. Eenige winkeliers hebben het bevel van den curator getrotseerd, en zijn er voor- loopig het best aan toe. Zij hebben hebben verkocht wat te verkoopen was, en de ontvangst opgestreken in afkorting van de door hen gestorte waarborgsom men. Of de wet hen in 't gelijk zal stellen, is iets. waar ze zich niet bekom» meren, temeer omdat naar ik hoorde, de curator hen kalm heeft laten begaan. Nu is het niet te verwonderen, dat er ook tegen andere winkel-exploitatie van gelijke soort een ernstig wantrouwen is gewekt en dat er reeds geruchten loopen dat ook den andere onderneming gevaar» lijk zou staan. Gewone winkeliers, wien men steeds met zooveel klem het stelsel van coöperatie voorhoudt en dio men wijst op het nut van ondernemingen in 't groot, lachen een beetje in hun vuist om dergelijke -be drijfsongevallen." Overigens hebben ze in deze dagen geen reden tot lachen. Het gaat slecht met den kleinhandel. De verdiensten van den kleinen man zijn slecht en de noodzake lijke levensbehoeften stijgen steeds in prijs waardoor slechts met geringe winst kan worden omgezet en de verbruikers hun consumptie moeten verminderen. De eigenaar oener vrij groote manufacturen- zaak verzekerde mij, dat hij bet laatste jaar veel minder had ontvangen, dat de winst nauwelijks toereikend was om de onkosten te dekken hij zelf had alleen van zgn rente geleefd. Deze rijkaard hield zijn bedijjf nog vol uit liefnebberij om het personeel aan den gang te houden en ook op hoop. van betere tijden. Dat het slecht gaat, bewijst ook de permanente teiuggang der spaar gelden, die op beide groote banken ongeveer oen ion per inaand met verminderen. Wegens gebrek aan werkkrachten zijn door de firma van Ophoven op hare goe deren in Lei Ven te Oltersum een twaalf- til arbeiders en arbeidsters uit Russisch- Holen werkzaam gesteld tegen een loon van f 2.50 per dag. Wol een bewijs, dat het. gebrek aan geschikte krachten voor den landbouw in de streek van Gennep gedoclt gevoeld wordt. Mond- en Kim»*/eer. Het mond- en klauwzeer breidt zich in de omstreken van Rotterdam onder liet vee steeds uit. en is thans weder geconstateerd onder de gemeente Perni9. In Vlaardingor- ambacht werden Zaterdag weder 10 nieuwe aangiften gedaan, en komt de ziekte daar reeds op 25 erven voor. Kwam in de maand Juni het mond cn klauwzeer in Belgie alleen maar voor in de provincie Luik. in de eerste helft van de maand heeft het zich opnieuw vertoood in provinciën Oost en West Vlaanderen en heeft, als in ons land, gespot met alle voor zorgsmaatregelen. Op 15 Juli waren in Belgie aangetast 177 runderen, 1 schaap en 6 varkens. De ziekte kwam voor in 16 verschillende gemeenten, waarvan 14 in de provincie Luik, één in Aalst (provincie post Vlaan deren) en éen te Aartryke (provincie West Vlaanderen.) De ziekte houdt echter steeds, in tegen stelling met op sommige plaatsen in Frank rijk, een goedaardig karakter. lllffgftM. In de laatste weken worden de drukste varkensmarkten zooals Tiel, Nijmegeu, Oss en Meppel bezocht door eon 4tal Fransche kooplieden die tegen hooge pryzen de biggen opknopen. Alleen van de markt te Tiel gio- gen de laatste Maandagmorgen 300 a 400 biggen naar Frankryk. Zou liet waar fijn Uit Amsterdam wordt aan de Magdeburger Zeitung geseind: Volgens de Hofartsen zou Koningin Wilhelmina zich wederom in eene belang wekkende positie bevinden en zou de blijde eurtenis in het begin van de maand December aanstaand' kunnen verwacht worden. Mitidaad Te Materborn bij Cleve is in den eersten kermisaacht dood aan den weg gevonden de52jarige fabrieksarbeider Ed. Leijgraaf. Hij laat een weduwe met 11 kinderen na. Do justite stelt een streng onderzoek Daar de oorzaak vau den dood iu. II. «li II. Het circus Barnum en Bailey is te Watertown in de Vereenigde Sta'en d >or een vreeselyken oikaan iu elkaar gewaaid, allee lag in een oogwenk ter aarde. Vele merschen werden gewond. (■eniekstarre. Nu te Hochemmerioh zich weer gevallen van nekkramp hebben voorgedaan worden thans ernstige maatregelen tot bestrijding der ziekte genomen, O. a mogen kost gangers of leden van een huisgezin, waarin de ziekte is geconstateerd, niet meer op de werkplaatsen komen. Het loongemis wordt echter vergoed. Staking. Te K refold hebben de metselaars en opperlieden het werk neergelegd. Ruim 500 personen zijn in de staking betrokken. De staking is ontstaan doordat het collectief contract, hetwelk met 1 April II. vervallen was, nog niet is vernieuwd. De beide orga nisatie de -Treie" en de -Christelyke" vragen voor de metselaars een loon van 60 pf. en van opperlieden 50 pf. Kdpeniek. De -kapitein van Köpenick", Wilhelm Voigt. zal liet goed hebben als hij in 1910 uit de gevangenis wordt ontslagen. De commissie, die verleden winter werd gevormd om hem te helpen, heeft genoeg geld byeengebracht om hem een behoor» lyke woning, een schoenmakers werk plaats en een jaargeld te verschaffen. Daarenboven zyn er niet minder dan 138 huwelijksaanzoeken voor hem ingekomen. De vrouwen uit wie de -kapitein" de keus heeft zijn meest Duitsche, maar er zijn ook twee Amerikaansche meisjes Engelsche weduwe onder. en een De Burgemeester van Venray Gezien de missive van den Heer Commis saris der Koningin in Limburg d.d. 25 Juli 1907 2e Afd. no 3 Gelast bij deze de aan den voei dezer genoemde milicien-ver! ifgangers der lich ting van 1902 behoorende tot het 3e Reg. Veld-artillerie, om zich voorzien van al de voorwerpen van klesding en uitrusting, dooi hen bij hun vertrek met groot verlof medegenomen en van hunnen verlofpas, op Maandag den 20 Augustus 1907 voor vier uur des namiddags by hun korps in garni zoen 'e Bergen op Zoom aan te melden, ten einde ingevolge art. 111 der Militiewet 1901 onder de wapenen te komen. Linders Hubertus. Wijst geooemde verlofgangers er op de verlofpassen minstens 3 dagen voor den terugkeer naar het korpg ter secretarie dezer gemeente ter afieekoning moéten worden bezorgd en dat de bewijzen ran vrij vervoer langs de spoorwegen, ter ge melde secretarie te bekomen, ruim een balt' uur voor bet vertrek aan don station chef van den spoorweg te Venray behoort te worden afgegeven. Venray den 29 Juli 1907. De Burgemeester vrtid. H, ESSER De Burgemeester van Venray Gezien de missive van den Hear Commis saris der Koningin iu Limburg d.d. 25 Juli 1907 2e afd. no. 6. Gelaat by deze de aan den voet dr-z r genoemde milicien-verlofgangers der lich ting van 1904 behoorende tot het Reg. Gre nadiers en Jagers, om zich voorzien van al de voorwerpen van klooding en uit rusting door hen by hun vertrek met groot verlof medegenomen en van bun verlof pas op Maandag den 9 September 1907 voor vier ure des namiddags, by bun kor pa in garnizoen te 's [lage aan te melden ten einde ingevolge art. 111 der Militie- wet 1901 onder de wapenen te komen. Arts Martious Hubertus. Gitzels Johannes Henricus Hubertus. Wyst genoemde verlofgangers er op de verlofpas minstens 3 dagen voor den terug keer oaar het korp9 ter secretarie dezer gemeente ter afteekeqirg njoetei wforderr, bezorgd en dat de bewijzen vso *ry ver voer langs de spoorwegen, ter gemelde secretarie te bekomea ruim een half uur voor bet vertrek aan deu stationchef van den spoorweg te Venray behoort te worden afgegeven. Venray 29 Juli 1907. De Burgemeester voornoemd, H. ESSER. De Burgemeester van Venray Gezien de missive van den heer Commis saris der Koningin in Limburg d.d. 25 Juli 1907 2e afd. no 2 Gelast by deze de aan de» voel dezer ge noemde milicien-verlofgangers der lichting van 1904. behoorende tot de 3e Comp. Hosp. Sold., om zich voorzien van al de voorwerpen van kleeding en uitrusting, door hen bij hun vertrek met groot verlof medegenomen, en van hun verlofpas, op Maandag den 9 September 1907 voor vier uur der namiddags by hun korpr in garni zoen te A K N H E M aan Ie melden, ten einde, ingevolge art. 111 der Militiewet 1901 ouder de wapenen (e komen. Van den Munckhof Johannes Hendrik us Wilhelmus. Wijst genoemde verlofgangers er op dat de veilofpassen minstens 3 dagen voor den terugkeer naar het korps ter secretarie dezer gemeente ter afteekeoing moeten worden bezorgd en dat de bewyzen van vrij vervoer langs de spoorwegen, ter gemelde secretarie te bekomen, ruim een half uur voor hel vertrek aan den station chef van don spoorweg te Venray behooren te worden afgegeven. Venray, 29 Juli 1907. De Burgemeester voornoemd, H. ESSER. De Burgemeester van Venray Gezien de missive van den heer Com missaris der Koning in Limburg d. d. 28 Juli 1907 2e afd. no. 7. Gelast bij deze de aan den voet dezer genoemde milicien-verlofgangers der lich ting van 1904, behoorende tot 'uet 11e Reg. Infanterie, om zich, voorzien van al de voorwerpen van kleeding en uitrusting, door hen. *bjj hun vertrek met groot verlof medegenomen, en van hun verlofpas, op Maandag den 26 Augustus 1907 voor vier ure des namiddags, by hun korps, in garnizoen te Nymegen aau te melden, ten einde, ingevolge art. Ill der Militiewet 1901, onder de wapenen te komen. Kusters Martinus Antonra?. Poolxelie boerenarbeiders.

Peel en Maas | 1907 | | pagina 2