Prijsvogelschisien Clebrs. HERZ. Paardenhandelaren en gros MUNSTER, Woensdag 8 iei PAARDEN, GEBROEDERS MEIJER FORNUIS een best Maalkalf, 3 flinke KAMERS, Let wel Veersn Bedden, Thomasslakkenzakjes, S. GOS» KIMT. Springbeeren Jaarmarkt te Venray, riröS Paarden, Hoornvee Varkens iISE*' met Cadeaux „SURPRISE", TURFSLIJK. De Notaris Hermsen Drogerij „Het Hert". J. Heling» Steenkolen, Gaskooktoestellen, en alle Gas-artikelen Depothouder gevraagd. Let wel EASEL DEWEZ. TEER- en Ammoniakwater, Wielrijders Legitimatiekaarten Venraysche Arbeidsbeurs en Informatiebureau. op Woensdag 15 Mei 1907. L. Schoenmakers Zonen Burgerlijk© Stand. Boter- en Eiermarkten. A DY ERTENTIEN. Kerkelijke Diensten te Venray. 4 'Willem Cornells Hendrik Janssen!* t-Eraiicisca Hendrika Vermeulen: A fel. Vee- en Paar den- verzekering. op ZONDAG 5 MEI, Arnhem. TE KOOP bij P. J. Beerkens, TE KOOP bij Wed. Philipsen, Te liuiir TS BQQI? niet kussens, Slaan ter dekking bij Fr. Koppens, «NHMIMHHHMtNM Vraagt steeds het merk ter vervanging van de beste Natuurboter Mej. Jos, Leijerzapf, Het Gemeentebestuur UT ande] in Portland Cement, en CEME.YTBUIZEN, Voederartikelen, G. Gassenst Eindt. Gasfabriek Venray. Hooge provisie. een flinke Depothouder, Notaris Esser te Horst, Notaris Esser te Horst, naar Duitschland. W. vnn don Mnnfthof. De Burgemeester van Venray Huwelijken. Sterfgevallen. Worden gevraagd Bieden zich aan Parochiekerk. Paterskerk. 4 W 4' hunne f2i/« jarige Kebfveree- ;fr y niging te herdenken. jfr f -fr 's nam. half 4. liet Bestuur. Tandarts, R0BRM:0]NrD, is op Woensdag 8 Mei a. s. den geheelen dag te consulteeren, ten huize van den heer G. PIJPERS in de Schoolstraat. EENE MONSTERING te houden van Bovengenoemde heeren wensehen gaarne minstens ÏOO stuks aan te koopen. 's Morgens 8 uur Stationskoffiehuis, CUIJX 's Morgens half 11, Hotel Boomgaard,- BOXMEER, "s Middags 1 uur, Hotel Janssen, ,,jIïRAIJ. 's Middags half 4, Hotel Vissers, TIENRAIJ. aan billijken prijs, een goed onderhouden Aanvaarding 1 Juni a. s. mits in goeden staat, worden tegen 5 cent per stuk, gekocht door twee prachtige Dekgeld f 0.50. voor 22i/2 cent per carton van een half pond met een halve bon cadeau, 45 cent per carton van één pond met een heele bon cadeau. Laat IT niet misleiiea to andere aanbisditgen doch elsshi, 't merk en weigert beslist elk ander merk, dan alleen zijt U gewaarborgd puike kwaliteit en kostbare cadeaux te ontvangen. Surprise is verkrijgbaar bij alle voor name winkeliers. Groote Straat, Venray. Heeren- ep Dames-Coiffeurs, Venlo. Parade 2. Beste adres voor alle soorten Haarwerken. te Vierlingsbeek, eerste kwaliteit per wa?on, gewicht eD per maat aan selierp coneiirreerende prijzen. Voor de levering van alle soorten beveelt zich beleefd aan de Het beste au gndksapete Uikkaltoaga DuitsöRa Volksharbgs, levert ondergeteekende vanaf heden voor f2.70 en f3.SO. Regulateurs met slag werk' /-6.-50. WEKKERS f 1.75. Brillen, voor elk oog geschikt 30 cent, IJorlogeglazeq, le kwal. 10 cent, Horlogesleutels 3 cent. enz. enz. Henseniusplein Voorloopige Aankondiging. is verkrijgbaar aan, ia aijn verkrijgbaar ia to Beekhaniel vaa een Hertogdom Luxemburg, te Rocherange. Daar maakte een herbergier een veekoop man zijn motorfiets schoon. Twee zijner kinderen, 8 en 11 janr oud, stonden erbij. De man goot benzine in den vergaarbak, doch rookte daarbij. Plotseling viel de brandende sigaar in de benzinekruik en deze ontplofte. De herhergier werd zoo vroeselijk ver brand »an het gelaat, dat zijn beide oogeti onherroepelijk verloren zijn, bij is blind. Ook zijn oudste zoontje werd erg ver» braad aan voorhoofden armen het jong ste zoon'je is aan zijn wonden overleden. De moeder en ecntgenoote is zoo geschokt door de ramp, dat men voor haar verstand vreest. Ken vakvereeiiigiiig De gebtekkige bedelaars te Marseille hebben een gilde gevorunl, op aansporing van een éénbeenig vakgenoot en wel voornamelijk ter wering van de -oneer lijke concuri entte". Wij willen in de eetste plaats strijden zei de oprichter, tegen die nagemaakte bedelaars, die de prille jeugd exploiteeien om medelijden op te wenken tnjinkende zuigelingen nut en tegen 7 fr. per maand. Wij willen den oorlog verklaren aan de -aannemeis van bedelarij" die z. g. een» armigen uit bedelen zenden, die een wijde blouse dragen, orn bun uitmunten den lichaamsbouw te verbergen. En vervolgens wilier, we het publiek waarschuwen tegen die uit 't buitenland hier neergevallen bedelaars, teneinde in Frankrijk van de openbare liefdadigheid leven, en dus ons van te berooven," f .Vlei Ie Parijs. Den Itn Meidag hadden te Parijs vele beloogingen plaats. Zevenhonderd personen werden gevangen genomen. Kunstmelk. In bet -Weekblad vo r Melkhygiëne" leest men, dat een Deensch dokter een drank bereid heeft, welke tot melk staat, als margarine tot boter Men meldt daar bij, dat deze melk Alifamelk geheeten goed smaakt en ook in betelen uitstekend kan gebruikt worden. Aangezien de bedrijfskosten niet hoog zyn, kan de Alifamelk geleverd worden voor de helft van den prijs van zoete koe melk. btengt ter kennis dat door den heer Com missaris der Koningin bij provinciaal blad no 58 hem is medegedeeld dat door den heer Regeeringspresident te Aken dd. 8 April jl. eene bekendmaking is uitge vaardigd, betreffende het verbod van den invoer in Duitschland van herkauwende dieren, varkens, melk en van vee afkom stige artikelen uit Nederland en Belgie. Belanghebbenden die nadere inlichtingen verlangen kunnen deze ter gemeentesecre tarie alhier inwinnen. Venraj 3 Mei 1907. De Burgemeester voornd. H. ESSER. VENRAY. Aangifte van den 26 April, tot den 3 Mei. Geboorten. Antonius Henricus Odenhoven. Johanna Jacoba Mathea Weiten. Peter Antoen Leonard van Cuijck. Johannes Mathias Jacobus Gubbels. Peter Joseph Maria Rozalia Camps. Franciscus Lambertus Gerard Weijs. Gerardus Hendrikus Rongen. Christiaau Steeghs. oud 31 jaren landbouwer en Maria Peironella Huberts Smits oud 31 jaren, z. b beiden te Venray. Johannes Wilhelmus Kleuskens oud 31 jaren, dienstknecht en Johanna Maria Mommen oud 29 jaren, z. b. beiden te Venray. Gerardus Dinghs, oud 29 jaren, landbouwer en Hendrika Friezen oud 29 jaren zonder beroep beiden te Venray. Franciscus Swinkels oud 26 j. arbeider-tele- gratist te Geffeu. en Petronella Janssen oud 25 jaren, dienstmeid, te Venray. Maria Theeuwen. oud 74 jaren, weduwe uit het eerste huwelijk van Michiel Mulders en uit bet tweede van Peter Johan Beckers. Johannes Kusters, ongeh. oud 81 jaren. Maandag, Dinsdag en Woensdag om half 8 processie, waarna de Hoogmis. Dinsdag om 5 uur Lof. Donderdag, feestdag van 's Heeren Hemelvaart, te vieren als Zondag, om 8 uur plechtige Hoog mis. waaronder feestpredikatie, oin kwart na 4 plechtige Vespers, om 5 uur plecktig Lof en rozen hoedje. Vrijdag om 5 uur Lof en H. Kruisweg. MAASTRICHT. 30 Ap. Aanvoer 22785 kg prijzen f 1.12, f 1,00. f 1.09 per kg. Eieren aangevoerd 117600 stuks. Prij zen I). f 3.00 a f 3 40, K. f 2.60 a f2.70. G. f 2.80 a f 3.10 per 100 stuks. Het Kantoor is geopend op wer kdagen van 12 tot 1 uur en Zondags van 's mor gens half 9 tot hall' 12. 1 Meisje van 15 tot 18 jaar, 2 Keukenmeiden, I Kindermeisje, 3 Boerendienstrneiden, 1 nette dienstbode voor Venray. 3 Koperslagersknechten 3 schildersknechts 2 Kleermakerskuechts-6 bóeren- dienstknechten, 2Smidsknechten. 2 meubelmakers knechts, 2 Leerlingen Timmermansknechten, 1 keukenmeid en 1 kindermeid voor Boxmeer, 2 paardenknechten, 2 smeden voor machinefabriek en I draaier. 2 schoeumakersknechts, 2 leerling schildersknechts, 1 bakkersknecht, 2 jaar aan het vak, 7 Landbouwknechten, 1 huishoudster.2 losse werklieden voor vast werk winter en zomer, loon f 1,65 tot f 1.80 per dag. 1 2de meid voor Maastricht, 1 knecht of arbeider voor brouwerij, 1 dienstmeisje voor Reuver, 2 metselaars. 1 kantoorbediende, 1 reiziger in grutterszaak, 1 Winkeljuffrouw, 2 Magazijnsknechten, N.B. Bij elke aanvraag van werkgevers behoort 25 ets. te worden betaald. Aan vragen van werkzoekenden 10 ets. Den 8e Mei hopen onze geliefde -fr - MAANDAG om 8 uur jaarg. 2de kl. voor Ant. Poels en echtgenooie, 9 uur begrafenis van Johannes Custers. DINSDAGS uur jaarg-2de kl. voor Leonardus Thielsn en ouders. half 9 uitvaart voor Joh. Custers. WOENDAG 8 uur jaarg. 2de kl. voor Jacob Verbeek en Mechtildus Baltussen. DONDERDAG, O. H. Hemelvaart, geboden feestdag, om 8 uur de 2de Communie der kinde ren, des namiddags zullen zij zi«h laten inschrijven in het broederschap van het H. Sacrament en ee» aalmoes geven voor de kerk. VRIJDAG 8 uur jaarg. 2de kl. voor Hendrik Mosmans, Petronella Verriet. kinderen en bloed verwanten. ZATERDAG, 8 uur Sol. jaarg. voor Adam Timmer van QefTen en Maria Francisca I.udovica Agnes van Geffeu. M. D. W. zijn de Kruisdagen, om 6 uur de H. Mis waarna Processie. Zondag om 2 uur vergadering voor de leden der 3de Orde, om 5 itvr Lof cn Rozenhoedje. Ouders 4 en F w i Hunne dankbare Kinderen. Nijmegen, 8 Mei 1907. I>e premiën der Veeverzekering zullen deze week worden opgehaald, alsmede de bijdragen in de schadevergoedingen uitbe taald aan de Heeren Jac. Aerts en J. Reintjes. Deze bijdragen zijn aldus vastgesteld 20 cent per 100 gld. volgens de schatting 7an November 1906 en 55 cent, volgens die van April 1907. HET BESTUUR. IfijjlM WESTPHALEN. ten VAN PAARDEN. li:- ondergeteekenden berichten door deze. dat zij voornemens'zij a. s. leeftijd van 4 tof 8 jaar. Kleur, ras en maat onverschillig. Prijs van 300 tot 700 gulden. H.H. Fokkers en Landbouwers worden beleefd verzocht aan onderstaande liotelg en nevenstaande tijdsopgave met IILWC IMIKUKtV aanwezig te willen zijn. Groote Straat. Hoenderstraat. To bevragen aan het Bureau van dit Blad. inhoud 18 pond veeren a f p©r stel, hij JAC. REIJNDERS, Leunen—Venray. Nachtegaal. en niet 11 cent, ir.ooal» wij verleden week abusievelijk vermeldde. Vanaf a. s. Maandag 21) April, voorloopig eiken Maandag (bij ge noegzame deelname meerdere dagen der week) werkzaam ten huize van Beleefd aanbevelend van VENRAY. zal op de navolgende dagen overgaan tot den openbaren verkoop van lo. Op Vfaandng O Hei, a. s. des namiddags 3 uur, 2 slagen ter plaatse Venray's Bi*oek. 79 - nabij den Endepoel. Te vergaderen aan no. 1 Venraysch Broek, Endepoel. 2o. Op Dinsdag 7 .llei, a.s., des namiddags 3 uur, 40 slagen in liet Weverslosche Ven. Te vergaderen aan no. 1. Zegt het voort. zal op Woensdag den 1 Mei 1907, bij inzet en den 8 Mei daaraanvolgende bij toeslag telkens des middags om 3 uur, en ter herberge van Antoon Janssen te Over- loon, op verzoek van Mart. Pijnappels aldaar, zoo voor zich als in hoedanigheid van voogd over zijn kind; na bekomene rechterlijke machtiging, publiek veilen en verkoopen: Een nieuw Huis met tuin en bouwland, gelegen bij het dorp Overloon, kadaster sectie A no. 1607 groot 22 aren 30 centiaren Zegt het voort. Het adres voor verfwaren en alles wat in een goede veifzaak thuis behoort. Grondverf vanaf 20 ct. per pond. I Glans verf vanaf 25 ct. pefr pond. Ook verkrijgbaar busjes verf van de Haar» lemsche Stoomverffibriek, alom bekend als de beste busjesverf. Verder Kalkzeven, kalkblauw, wasch- blauw oker, stopverf, stopmessen, kwasten penseelen, goudbrons, zilverbrons, schoen- crème. lederglans, kleederverf, carbol, creoline, insectenpoeder, brandspiritus. Gouda theelichten, nachtlichten, ma chineolie, meubelvernis, lijm, Duyris en Hopmans stijfsel er.z. enz. Leveren en aanleggen van electrische huisschellen en huistelefonen enz. enz. Aanbevelend, benevens prima kwaliteit. Een groote Stoomwasscherij en Glaus- strijkinricbting te Arnhem vraagt tegen hooge provisie die eenige borgstelling geven kan en die zich belasten kan met gpregeid elke week fijn stukgoed (overhemden, boorden enz.) in ontvangst te nemen en af to leveren. Br. Fr. No. 261 aan Stenfert Kroese Van der Zande, Boekhs. te Arnhem. zal op Vrijdag 17 Mei nam. 2 uur ter herberge van de Wed. Louis Vollenberg op de Kemp te Venray, voor J. Reijnders, publiek verkoopen 30 stuks nieuwe veeren bedden (9 KG) 100 - - kussens. zal op nader te bepalen d«g op verzoek van Mej. Theodore en Louisa van den Bo'igaart en van do voogden van de minder jarige kinderen vnn wijlen den Welod. iieer H. F. van den Boogaart, publiek verkoopen, Eenige perceelen best bouwland in Ven raysch veld en Boschveld, bouw en wei landen in Smakterveld, Vlakwater, Stoterke, en aan Nieuw molen, benevens jonge dennen, afgekapte dennenbosschen en heide in de Vliessen, Smakterveld, Lieseven, aan het Veulen, Bakelschen dijk, Castenraysch broek, Breevennen, Steegbioek en Breeheide.

Peel en Maas | 1907 | | pagina 3