Aankondiging. aosma ai mm. Bericht. Yrachtkar W. Swinkels-Glaassens Echt Sternmarke THOMASiEEL van Sons Kruis-Herik Verdelger-Poeder. Hub. Janssen van Son3 Roermond, Let wel Mr. Schoenmaker P. Hendrix, sterke Trekhond TURF SLIJK. Venraysche Arbeidsbeurs en Informatiebureau. ADVERTENTIEN. Schatting der Vee ver zekering a. s. weck. „DE EENDRACHT" speelt in het café van G. PIJPERS, Ondersteuningsfonds. AM. VENRAÏ Kerkelijke Diensten le Venray. Tot een bezoek beleefd uitnoodigend, Burgerlijk© Stand. °P Venlo Op dun I Juli slaal de prijs een pfenning per percenl hooger. Kunstmeststoffen, Peru-Guano, Vleeschmeel etc. haarsnijden, hoofdwassche», haakpunten, haaewerk enz. J. Ka anders Verkoop van DEMEMiOSCH. 3l 24 Heet. Hout, M. MILLB1N, Mr. Schoenmaker, wasschen en stijven van mutsen. Notaris Esser te Horst TE KOOP Notaris Esser te Horst Doler- en Eiermarkten. Aardappelen G. Gossens Het Gemeentebestuur Notaris Esser te Horst, Notaris Esser te Horst Misdaad IIET BESTUUR. Worden gevraagd Bieden zich aan •- Grootste en duidelijkste PROGRAMMA Parochiekerk. Paterskerk. Muziek, Slach bei Sedan Der Kleinen Cohn, Ach Thaler weit. Och Hoh-. Die Kirschen in Nachburs Garte. Die beide G asmücken. Marseillaisse. Yoordraeliten. Twee Klantjes van de Diakonie. Huwelijken. Sterfgevallen. wordt geleverd vanaf 15 tot 30 April met 30 mark korting, w n 1 tot 30 Mei met 27l2 mark kortiDg. 1 tot 15 Juni met 25 mark korting, Vraagt prijzen van het Coiffeur le Venlo, Hoogachtend, Parade, Venlo. Het Kerkbestuur van Oirlo, zal bij inschrijving verkoopea met kar en getuig. die nog ZK^IPIT-AJLIEIINr Gewoonlijk is de reis gemaakt op 700 M. hoogte, alleen toen men over het Harzgebergte dreef, heeft men de hoogte tot 1000 M. vermeerderd. Rnadazitting en koelcimiarkt. De Woensdag gehouden raadsvergadering te Laren (Gooi) is niet doorgegaan, wijl het vereischte aantal leden niet aanwezig was. Achteraf schrijft het Hbl. is gebleken dat do meeste raadsleden van te voren hadden afgesproken de zitting niet bij te wonen doch naar de koeionmarkt te Hil versum te gaan. Zy zeggen reeds lang «an te voren den burgemeester te hebben verzocht de zitting uithoofde van de Hilveisumsche koeien- markt niet op dien dag te stellen. Deze had daar echter geen ooreu naar, met het voormelde gevolg. Moord. Maandagmiddag om hall twee heeft O. W. koopman in visch te Bergen op Zoom, zijne schoonzuster B. met eén kaasmes een gapende wonde onder het hart toegebracht, die onmiddelijk den dood tengevolge bad. Sinds jaren heeischto in bet huisgezin van den dader W. oneeuigheid tusschen man en vrouw, do vrouw gaf zich voort durend ovor aan den drank met al de ge volgen ervan. Het gevolg was dat de man, die alles deed om den kost voor zich en zijn gezin te verdienen, ten slotte aan liet drinken ging. De zuster van de vrouw mengde zich. zooals meermalen voorkomt, tusschen de huishoudelijke tooneeeltjes wat aan» ieiding gaf tol twisten zoowel binnen als buitenshuis. Maandag had de man ook blijkbaar wederom door afwezigheid van zijn vrouw misbruik van den den drank gemaakt. I)en gelieelen mot gen lmd hij rondge» loopen, met een groot kaasmes in zijn bezit. Hij trof de vrouw B. aan de voor deur en kwam naur baar toe. Of er toen nog wooiden zijn voorgevallen, weten wij niet, doch op eens hoorden de buren een gil. W. tong stadwaarts, aan een der zeggende nu heb ik iets gedaan wat mij in de gevangenis brengt. Onmiddelijk toegeschoten hulp kon nauwelijks de vrouw, hevig bloedend, in de woning van F. brengen, alwaar zij in de armen van L, J. B die haar had binnen gebracht, den geest gaf. De dader zelf ging zich onmiddelijk ter beschikkiug stellen der politie, waartoe hij zich bij hot commissariaat van politie aanmeldde on aldaar gevangen werd ge» ■jouden. rmnta (e Awnterdam. n. indir -eoJeraoak lijken der familie .Schaap te Amsterdam heeft aan het licht gebracht dat de dood is ontstaan door het innemen van cyan kali. Financieels raoeielykheden, waarin de heer S. moet verkeerd hebben, worden als aanleiding tot den vergiftigingsdood be schouwd. Poging tot moord. Omtrent de poging tot moord te Enschede schryft men nog het volgende Ongeveer een jaar lang had de 17jarige B klerkje op een deurwaarderskantoor aldaar, z.g. -stille" verkeering met de 17jarige Johanna H. De familie van het meisje was echter van oordeel, dat wegens den jeugdigen leeftijd van beiden daaraan een einde moest komen. B. kreeg dus van het meisje den bons. Maandagavond omstreeks half tien, liep Johanna H. in de Veenstrnat, vergezeld van tweemannelijke personen toen B. op haar afkwam. Zonder nota van hem te nemen liep ze voort. Hij achtervolgde haar 101 de Brinkstiaat en loste a bout portant eens klaps vier schoten op haar uit een z< sloops geladen revolver. Geen der schoten troffen echter doel. Toen lichtte de jeugdige dader de revolver op zichzelf, doch het vijfde schot ketste. Op het gegil van 't meisje kwam hulp opdagen en werd B. gegrepen en aan de pilitie overgeleverd. Men meldt uit Utrecht: In de Suikerstraat alhier, leefde een echtpaar in gestadigen twist. Dat de vrouw net als gevolg daarvan zwaar te verant wooi den had, laat zich wel be grijpen. Het arme schepsel kreeg in den laats ten tyd slaag en nog eens slaag. Maandagmorgen kwam bet opnieuw tot eeu uitbarsting en thans met een droevigen afloop. Wat er eigenlijk precies gebeurd is, weet men niet, maar wel bleek eenige oogenblikken later, dat do vrouw, die in zwangeren toestand verkeerde, dood was. Dadelyk werd de politie gehaald en had een lijkschouwing plaats. Deze is des middags herhaald zonder iets aan het licht te brengen. Of er inderdaad bewijzen voor een misdaad aanwezig zijn, is de groote vraag nog. Waarschijnlijk is, dat de man op vrije voeten blijft rondloopen. In de gansche buurt heerschte evenwel diepe verontwaardiging en van mond tot mond fluisterde liet -Moordenaar Sigaren industrie. Door den heer A. Bastiaans te Amster dam wordt een apparaat in den handel gebracht voor de sigarenindus'rie tot het maken van poppen van ieder gcwenscht model. In een desbetreffende prospectus wordt gezegd dat ieder kind en iedere leek dadelyk in staat is een onberispe- lijken handwikko! te vei vaaidigen en wel binnen beliekkelijk korten tijd 1000- 1200 wikkels per dag. Do leerling zou binnen vier weken met eenig toezicht van den meesterknecht- een volleerd sigarenmaker zijn, binnen 4 of 5 weken niet meer to onderscheiden van bet werk van een reeds jaren werkend sigarenmaker enz. Of dit alles waai beid bevat, za! evenwel do praktijk te leeren hebben. BmÈrt venraj. Het Kantoor is geopend op werkdagen van 12 tot 1 uur en Zondags van 's mor gens half 9 tot hall' 12. 2 Meisjes van 15 tot 18 jaar, 3 Keukenmeiden, Kindermeisje, 3 Boerendieustmeiden, 1 Dienst meid voor Vvnray, 1 nette dienstbode voor Venray 1 2e meid voor Venray, 3 Koperslagersknechteii. 2 Rijwielreperateurs, 5 schildersknechts 1 Nood hulp-keukenmeid 2 Kleermakersknechts 6 Boeren- dienstknechten, 2Smidsknechten, 2 meubelmakers- knechts, 2 Leerlingen Timmermansknechten, 1 keukenmeid en 1 kindermeid voor Boxmeer, 2 paardenknechten, 2 smeden voor machinefabriek en I draaier. 2 schoenmakersknechts, 2 leerling schildersknechts, 1 bakkersknecht, 2 jaar aan het vak, 7 Laiidbouwknechten, 1 huishoudster, 4 losse werklieden voor vast werk winter en zomer, loon f 1,05 tot f 1.80 per dag. 1 2de meid voor Maastricht, 1 knecht of arbeider voor brouwerij, 1 dienstmeisje voor Reuver, 2 metselaars. 1 tuiniersknecht, 1 kantoorbediende, 1 reizi ger in grutterszaak, 1 bekwaam daglooner voor vaste betrekking. N B. Bij elke aanvraag van werkgevers behoort 25 ets. te worden betaald. Aan vragen van werkzoekenden 10 ets, LEDEN, die nog kainiet noodig hebben, kunnen deze direct afhalen bij G. Verheijei:, Oostrum, af2 per 100 KG. HET BESTUUR. Ter voldoening van het bepaalde bij art. 5 alinea 2 der Wet van den 17 November 1876 (Staatsblad no, 227J tot regeling der Coöperatieve Vereenigingen wordt bij deze het bestaan bericht van de Coöperatieve vereeniging tott exploi tatie van den wind en stoomgrartnmolcn te LEUNEN (gemeente Venray,) opgericht bij akte verleden voor L. J. M, C. Esser. Notaris te Horst, den len Maart 1907. Deze at te is in baar geheel geplaatst onder nummer 1933 in het Bijvoegsel tot de Neilerlandsche Staatscourant van Zaterdag 13 April 1907. no. 80. WERDA GRAMAPH0NE Liiiiburgscli MAANDAG om 8 uur jaarg. voor Hend. Poels en Mechtildus Voesten. 9 uur begrafenis van Gerard Goumans. WOENSDAG 8 uur |aarg. voor de echt-genoo- te van Hend. Poels. DONDERDAG, feest van St, Marcus, om 6 uur Hoogmis, waarna Processie VRIJDAG 8 uur jaarg. voor Joseph Esser. Woensdag om utir HTteesmis voor Hendrina Theuws, en Donderdag de leesmis voor Gerlrudis Smits, beiden als lid der Congregatie. De hoogmis, zal worden opgedragen voor de leveude leden der aartsbroederschap. Na de hoog mis Processie, om 5 uur Lof. Dinsdag om 5 uur Lof. Donderdag, feest van den H. Mareus, Evange list, om half 8 de Processie, waarna de hoogmis voor de vruchten der aarde. Vrijdag om half 8 de plechtige uitvaartdienst voor de ziel van zaliger Gertrudis Smits als lid der 3e Orde, Om 5 uur Lof en H. Kruisweg. Woensdag eu volgende dagen wordt de kerk schoongemaakt. Het is dan cene geschikte gelegen heid om den stoel eenige dagen mee naar huis te nemen en schoon temaken. Reeds herhaaldelijk is er geschreven en gesproken orer dete zoo schoone instelling, waardoor iedereen in de ge legenheid gesteld wordt om voor enkele centen per week. zich ie behoeden voor armoede in lijd van ziekte. zullen er nogmaals 3 veigaderingen ge houden worden en wel als volgt Te MERSELO om tOijt uur. Te LEUNP.N om 3 uur bij Martens. To VENRAY om uur in de Muziek zaal. Niet alleen worden de Leden van den Volksbond, maar ook alle inwoners dringend verzocht een-c.esei vergaderingen bij te wonen. Als spreker zal cfplreden de heer SCHöPPING uit Maastricht. Namens het Bestuur, De Secretaris, FR. BONANTS. De jeugdige Gardera»! scli. Manen rof. Wien Neerlandsch Bloed. Die Waolnparade kommt enz, enz. Daar kun je niks. op tegen hebben. Lachen. Daar gaat ie weer voor niks. Lachen Lachen 1 De Bruiloft van Neef Janus. Samsori und Dalila. Zangstuk uit de Opera van Parijs. Im Bóhmerwaid. Zang. enz. enz, enz. enz. Schoolstraat VENRAY VENBAY. Aangifte van den 12 tot den 20 April, Geboorten. Anna Gcrarda Arnoldina Huberta Bom. Petronella Gertruria Maria Linders. Anna Maria Hendrika Janssen. Martinus van Dijck, oud 33 jaren, daglooner. en Wilhelmina Hendrix z. h- heiden te Venray. Bernard Verheijen. oud 33 jaren, landbouwer te Horst, eu Anna Geertrui Marcellis, oud 3* j. zonder beroep te Venray. Gerardus Classens oud 21 j. landbouwer en Hendrika Huberta Hellegers oud 27 jaren, z. b. beiden teVenray. Hendrikus Peeters. weduwenaar van Anna Catharina Mulleman, oud 38 jaren, timmerman ea Johanna Matbea Drabbels oud 39 jaren zonder beroep beiden te Venray. Jacobus Mathijs Geurts oud 32 jaren landbou wer en Maria Lamberdina Croymans oud 27 jaren zonder beroep beiden te Venray. Leonardus Peeters oud 35 jaren landbouwer eu Hendrika Goemans oud 35 j. zonder beroep, beiden te Venray. Wilhelmus Hubertus Jenneskens oud 31 jaren, dienstknecht en Regina Rongen oud 28 jaren, dienstmeid, beiden te Venray. Peter Johannes Hubertus Linders oud 44 jaren, voerman en Anna Maria Peternella Lemmens, weduwe van Martinus van Gerven, oud 31 jaren, zonder beroep beiden te Venray. Peter Johannes Phlipsen, echtgenoot van Jo hanna Steeghs oud 65 jaren. Maria Ansa Muijsers oud 27 jaren. Johannes Weijs, echtgenoot van Maria Cox. oud 71 jaren. Hiermede breng ik liet geachte publiek van VENRAY en Omstreken ter kennis, dat ik de vanaf heden van I*. Jeu rissen liefo overgenomen. Met vertrouwen beveel ik mij in ieders gunst aan, daar het steods mijne grootste zorg zal zijn. om de aan mij opgedragen bestellingen zoo prompt mogelijk uit te voeren. Langstraat, zal te beginnen met l>insdag April geipgeld ééns in de maand te VENRAY komen, en houdt zich gerecommandeerd voor dienstig voor lal» en dcmpliout. uit het bosch gelegen op den Valkenberg. Aanwijzing doet M. J3EURSKENS, (KI. Oirlo). Inschrijving tot I Juni in- gewacht'. Namens het Kerkbestuur. H. H. REIJNEN, Pastoor. VENRAY. Ongeteekende maakt bekend, dat hij ziel» gevestigd heeft als in het huis, vroeger bewoond door J. Van Maris, in de Patersstraat. Door het leveren van sterk en net Schoenwerk, hoopt hij de gunst van velen te verwerven. Aanbevelend, Paleisfr»at VEN RAT. maakt hiermede bekend dat hij zich aan de Kruissen gevestigd Heeft als en beveelt zicb beleefd aan tot het maken van alle soorten Schoenwerk. lederen Donderdag en Vrijdag zal bij A. van DIJCK te Merselo, reparatiewerk worden afgehaald en terugbezorgd. Aan hetzelfde adres beslaat gelegenheid tot het laten zal op Donderdag 25 April 1907 -voorm, 11 uur op verzoek van den Weled. heer J. Billekens te Horst in bet dorp, publiek verkoopen 5000 roode èn blauwe dakpannen, ver deeld in koopen van 100 stuks s'aande bij het huis. Te bevragen bij de Wed. J. ARTS aan het Eindt. zal op oensdag 1 Mei 1907 nam 2 uur juist, ten huize en op verzoek van P. Kuijpors te Oirlo, u liek verkoopen. Allerhande huismeubrls: stoelen, tafels, kast klok, een goed fornuis, kookketels, koper, tin, porcelein enz. Vee: een sterk zwaar werkpaard, een schoone bijaa voldragen zoog, 30 kippen met haan. Schuur en akkergereedschap 2 lange en 1 korte kar. 1 paar karraderen met as, 1 schoone karburrie, 1 voermanskarhuif. 2 eggen. 2 ploegen, 2 eghamen, weiboom, schoppen, rieken, gaffels, zichten, zeisen, heizicht, een bijna nieuwe hakselmachine met bak benevens 2000 kg. best hooi, 5000 kg. haverstroo 2000 kg. roggestroo MAASTRICT. 16 Ap. Aanvoer 22365 kg prijzen f 1.19, f 1 12. f 1.15 per kg. Eieren aangevoerd 122000 stuks. Pry" zen D. f 2.80 a f 3.30, K. f 2.60 a 2 80. O. f 2 60 a f 3 00 per 100 stuks. ZIJ te verkoopen hebben, kunnen zich ver voegen bij aan h°t Eindt. van VENRAY. zal op de navolgende dagen overgaan tot den openbaren verkoop van lo op Maandag 6 Mei, a. s. des namiddags 3 uur, 2 slagen ter plaatse Venray's Broek 79 - - - nabij den Endc; oei. Te vergaderen aan no 1 Venraysch Broek, Endepoel. 2o. Op iliitwdag 7 Ali-i, a s.. des namiddags 3 uur. 40 slagen in het Weverslosche Ven. Te vergaderen aan no. 1. Zegt het voort. zal op Maandag 22 April 1907 voorm, 10 uur ten huize en op verzoek van H* Nelissen te Horst aan de Schu'roede, publiek verkoopen Alle huismeubels, kast. kist, stoelen, tafels, kachel met toebehoor, hroodtrog, keukengerief, porcelein, glas en aardewerk spiegels, schilderijen. Vee 1 dragende koe. Schuur en akkergereedschap wanmolen, kruiwagen, schoppen, rieken, zeisen enz. TEN KANTORE van den zijn steeds groote en kleine tegen matige rente op soliede Hypotheek verkrijgbaar.

Peel en Maas | 1907 | | pagina 3