DB UK WERKENals HUWELIJKSGEDICHTEN. Leesbibliotheek. 2 Fokstieren, een huis met tuin een Schaapsherder, F. Hendrix, J. KAANDERS Klaverzaad. enz. Wegens Opruiming De Ruyter-Kaarten W. van den Munckhof. YERVEN Schoonheid Venraysche Arbeidsbeurs en Informatiebureau. Afd. Stierhouderij. Herijk dei- Maten en Gewichten. Kerkelijke Diensten te Venray. De ondergeteekende beveelt ziek beleeejd aan tot het leveren van alle soorten Alle soorten van hoeken worden door mij vlug, netjes en goedkoop ingebonden. Burgerlijk© Stand. ADVERTENTIEN. Maandag 15 April a. s. Verkoop van DENNENBOSCH. 3l 24 Heet. Hout, TE HUUR TE KOOP GROENZAAD. gestroopte Klaverzaad,. Wortelenzaad, Mr. Schoenmaker, wasschen en stijven van mutsen. haarsnijden, heofdwasschen, hanrpunlen, haarwerk enz. J. Kaanders sterke jongen Holer- en Eiermarkten. TE KOOP Gebrs. Hoedemakers, Hub. Ousters, Alhier verkrijgbaar Notaris Esser te Horst Notaris Esser te Horst, Slokpaardjes-Leliciimelkzeep Burgemeester en Wethouders Burgemeester en Wethouders Worden gevraagd Bieden zich aan Burgemeester en Wethouders De Burgemeester van Venray Parochiekerk. Paterskerk. brieven, enveloppen, iactuurs, wissel?, kwitantiön, circulaire- affichen, rouw- en trouwkaarten, bidprentjes, visitekaartjes adressen, registers, prijscouranten, bruiloftsliedjes, wijnkaarten, etiquetten, etc. etc. Goedkoop adres voor Aanbevelend, Snelpersdrukkerij, Venray. Hu-, 'ijken. Sterigevallen. Op Zondag a. s. 14 April, feest der Eerste H. CommuDie, is de Bibliotheek slechts geopend van na de Hoogmis van 8 uur tot half 11. HET BESTUUR. Het. Bestuur. Het Kerkbestuur van Oirlo, zal bij inseli rij ving verkoopea stal en bergplaats of Kamers. Coiffeur te Venlo, Hoogachtend eene partij stoelep njet slroo-, riet- en gestoffeerde zittingen, Fantuils, Tafels, Kasten, Spiegels, Schilderijen enz. enz, A lies beneden fabrieksprijzen. Aanbevelend Michiel Adriaansz. in pakjes van ÏO stuks. Ook een deskundige. In een stad in het Noorden van ons land zou een nieuwe draaibrug van bijzondere instructie geprobeerd worden. De wethou der van publieke werken, de direcleur vaii gemeentewerken, een paar raadsleden, de aannemer en een paar werklui stonden op de brug het noodige publiek waaron der de nog noodiger volksjongens en een hypernoodige politieagent stonden voor de ketting, die do brug voor 't verkeer afsloot. Het draaitoestel werd in werking gebracht, maar de brug, die 'n ste vige politieke ineening had, verdraaidA liet te draaien al wilden hem de werklui, de opzichter, aannemer, directeur en wethou der gezamenlijk dwingen... de brug bleef op zijn stuk staan. Een volksjongen was over de ketting gestapt, trok den aanne mer aan de jas en zei Meheer, ik weet... -Ruk op. aap." Nu trok de -aap" den directeur aan den jas -Meheer ik weet wel..." -Ga n< u gauw weg, jou leelijke vlegel." Maar de jongen gaf het niet op, nader de onbeschroomd den wethouder, wien t zweet van inspanning op liet voorhoofd parelde. -Meheertje, ik weet wel, wat er aan scheelt." Do wethi uder, raenscbkundig en histo risch aangelegd, dacht: Je kunt nooit weienl hoe een kleine jongen een goeden inval heeft. -Nou kerel, zeg jij eens wat er aan scheelt." -Hij wil niet draoien." '.eat de jeugdige deskundige, zonder een spier van zijn gezicht te vertrekken K ItOOTE BOSCIIISRAN DEN IN IIE KEMPEN. Minstens f I.OOO OOO scliade. Over de groote boschbrairJen in de Kempen, lezen wij in de Eendiacht liet vuur is uitgebroken in de heide tegen de gemeente Genck, tusschen de gemeenten Klotshresi en Winterslag, De wind dieel de vlammen voort langs Zonhoven tot op Kelchteren onder Huuthaelen. Het vuur knetterde zoodanig in do hoornen dal de houthakkers het gedruiscli vernamen in de bosschen van op een uur afstand. Eenigen van hen vluchtten al spoedig het bosch uit, de kloeksten wachtten het gevaar af doch hebben zich met groote moeite aan den alles verslindenden vuur gloed kur.nen onttrekken. De brand had geduurd van rond 9 uur 's morgens tot 's avonds half 8. Gelukkig dat de brand zich 'niet verder heeft uitgebreid of tiet kruitmagazijn vau Cockerill in de Helchterhei kon ont ploffen, eu wie weet hoe hoog do schade dan hadde geloopen. Van op de huoge bergen, en zoover het oog draagt, ziet men niets dan smookende hei en ver» brande dorre dennen. Het vuur .ïeeft ongeveer 3000 Hec'aren dooiloopen en vernield, waarvan meer dan 1000 heet. bosschen. Gerekend aan 1000 francs per hectare, beloopt de schade van de boomen alleen 1.000 000 francs waarvan niets of heel weinig door verzekering is gedekt. Ook de landbouwers uit den omtrek zijn er erg door bedroefd. Het hout dat ze dit jaar duur betaald hebben is verbrand, en als het overblijfsel van den brand dit j.-ai zal verkocht zijn, hoe duur zal dan binnen 2 jaren het hout te staan komen als er in de bosschen niets meer te halen is Vreesclijkc dood. In het restauratie rijtuig van den suebrein Keulen-Parijs is bij Rjjssel brand on'staan. Een kellner uit Parijs, Faux genaamd, klom op het dak van den wagm om den brand te blusschen, dacht er niet aan dat de trein spoedig een tunnel moest inrijden on v.-nd een vrreselijken dood doordien zijn hoofd verpletterd w:,s. Een straatroover viel bij den avond op de Quii du Vieux Port te Marceiile een dame aan, die dia manten oorknoppen droeg en eischte, dat zij hem die geven zou. Zij weigerde, waar- op de bandiet haar de ooren afsneed en zich aldus zijn buit toeeigende. De bandiet is niet gevonden. Een advertentie-record. In het nummer van Dinsdag 9 dezer der -Daily Mail" plaatste de -North British Advertising Agency" te Manchester vyf advertenties [twee over een geheele bladzijde de 3 overige elk over een halve bladzijde) samen voor een bedrag van llOO pond sterling, (13.200.) Hoedenwinkel op zee. De Hamburg—Amerikalijn zal nu op haar booten ook winkels ingericht een proefneming op de -Amerika' heeft groot succes gehad. In de hoedenafdeeling komt fabrikaat uit Engeland, Frankrijk, Duitschland en Amerika. Waarschijnlijk krijgen we nu spoedig een speciale -zeemode," van Ven ray, herinneren de belanghebbenden, dat, val» gens art. 228 der Gemeentewet, in ver band met de artt. 2 en 3 der wet van 8 Novomber 1815 (staatsbl. no 51 en art. 1986 van het Burgerlijk Wetboek, alle vorderingen ten laste Her gemeente moeten worden ingediend binnen zes maanden volgende op het jaar, waarover dezelven loopen. en derhalve die over het jaar 1906 voor of op den 30 Juni a. s,; zullende allo pretention welke na dal tijdstip wor den aangeboden onherroepelijk als verjaard en nietig moeten beschouwd worden. De houders der bedoelde vorderingen worden inmiddels in hun belang aange maand om hunne declaration ten spoedigste in te zenden. En is hiervan afkondiging geschied, waar het behooit te Venray den .1 April 1907. Burgemeester en Wei houders voornoemd, II. ESS ER. De Secretaris, STOOT. vau Venray, gelet op het bepaalde ait 37 dor Drankwet- Maken bekend dat de navolgende aan vragen zyn ingekomen van Claessens P. J. wijk L no. 975. Jacob van Dijk wijk I) no. 260a. Joh. Huh. Peetere wijk M no 1064. Ier hekoming van een verlof tot verkoop van alcoholhouienden diank, anderen dm sterken drank. dat zij, die tegen het verleeneu der gevraagde vergunningen bezwaren hebben, deze voor den 27 April a s. aan hun college schriftelijk moeten kenbaar maken. Venray 7 Apt il 1907. Bu gemeester en Wethouders voornoemd. H. ESS ER. De Secretaris, STOOT. Het Kantoor is geopend op werkdagen van 12 tol l uur en Zondags van 's mor geus half 9 tot half 12. 1 Meisjes van 15 tot 18 jaar, 2 Keukenmeiden, Kindermeisje, 6 Boéremtieustmeideo, 1 Dienst meid voor Nijmegen! nette dienstbode voor Venray 1 2e meid voor Venray, 3 Koperslagersknechten. 2 Rijwielreperateurs. 4 schildersknechts 1 Nood- hulp-keukenmeid 1 Kleermakersknecht 7 Boeren- dienstknechten, 2Smidsknechten, 2 meubelmakers- knechts, 2 I.ecrlinger. Timmermansknechten, 1 keukenmeid en 1 kindermeid voor Boxmeer, 2 paardenknechten, 2 smeden voor machinefabriek en I draaier. 3 schoenmakerskneclits, 2 leerling schildersknechts, 1 hakkersknecht, 2 jaar aan het vak, 7 Landhouwknechten, 1 huishoudster, 4 losse werklieden voor vasi werk winter on zomer, loon f 1,65 tot 1-80 per dag. 1 2de meid voor Maastricht, 1 knecht of arbeider voor brouwerij, 1 dienstmeisje voor Reuver, 3 metselaars. Dienstmeisje 16 jaar, 1 leerling Metselaar, 1 nette dienstbode niet voor buiten Venray, 1 kan toorbediende, 1 reiziger in grutlerszaak. 1 be kwaam daglooner voor vaste betrekking. N.B. Bij elke aanvraag van werkgevers behoort 25 ets. te worden betaald. Aan vragen van werkzoekenden 10 ets, van Venray brengen naar aanleiding der ontvangen raededeelingen van Heeren Gedeputeerde Staten van het Hertogdom Liraburg en van den Heer Ijker, Chef van Dienst aan het Uk kantoor te Maastricht, ter openbar e kennis dat tot den herijk der maten en gewich ten in deze gemeente zal worden zitting gehouden op Maandag den 22 April a. 8. van 10 tot 12 ure voor- eu van 12i/z tot 5 uur nam. en op Dinsdag den 2-1 April a. s. van 7 tot 12 uur voormiddags en van 1 tol 3 uur nam. in hetjokaal de Muziekzaal, De belanghebbende ijkplichtigen worden wijders opmerkzaam gemaakt. 1. dat dit jaar alle maten en gewichten aan den herijk moeten worden onderworpen 2. dat geene maten of gewichten tot de verficatie kunnen worden toegelaten, welke niet volkomen schoon en droog worden aangeboden. 3 dat geene droogmaten; bestemd tot het meten van graner, zaden, boonen, erwten enz. mogen worden herijkt dan vergezeld van den daarbij behoorenden strijker; 4. dat krachtens Ministerieels beschik king van den 16 April 1872, no. 195, de verificatie van de milligram gewichten uit sluitend aan het IJkkantoor kan geschieden 5- dat na het eindigen van den termijn van den herijk het gebruiken of voorhan den hebben van maten en gewichten, niet voorzien van de vereischte stempelmerken, volgens art. 29 der Wet van 7 Apr ii 1869, stsbl. no, 57. verboden en strafbaar is. 6. dat belanghebbenden gehooden zijn na de terugontvangst hunner ter herijking aangeboden maten en gewichten, zich te overtuigen, dat die voorzien zijn van het vereischte goedkeuiiogsmeik, alvorens dezelve weder in gebruik te nemen of voorhanden te stellen in hunne winkels of plaatsen van bedrijf, waarvoor zij steeds verantwoordelijk blijven en 7 dat in het bijzonder, nude herijk der maten en gewichten om de twee jaren plaats heeft, het laa'st geplaatste goed- Keuringsmerk. op gevaar van straf, ook gedurende twee jaren ongeschonden moet blijven. Venray April 1907. Burgemeester en Wethouders voorn. H. ESSER. De Secretaris STOOT. brengt tei kennis van belanghebbenden, dat het kohier no. 2 der Personeele be lasting Venray (overig deel der gemeente) over het dienstjaar 1907 aan den Ontvanger ter invordering is ter hand gesteld en ieder daarop voorkomende belastingschul dige verplicht is zijnen aanslag op den bij de wet bepaalden voet te voldoen. Venray 12 April 1907. De Burgemeester voornd. H. ESSER. Zondag om 10 uur geen Hoogmis. MAANDAG om 8 uur jaarg. voor Hendrik Poels Hermina Evers en hare kinderen. half 9 jaarg. voor Ch. Ariaans en Ida van Meijel. WOENSDAG 8 uur jaarg. voor Gerarri en Gertrudis Niessen hall 9 jaarg. voor Johan Verblakt. DONDERDAG, 8 uur jaarg. voor Jan Camps, half 9 jaarg. 2de kl. vgor Antoinetla Smulders. VRIJDAG 8 uur jaarg. voor Johanna van de Pascli hare ouders en familie. Zondag om 10 uur Ge hoogmis, om 5 uur Lof II. Kruisweg. ->_ Dinsdag om 5 uur Lol. Woensdag, om hall 8 de H. Mis voor de leden der 3e Orde, waaronder feestpredikatie. Na de H. Mis vernieuwing der protessie. Vrijdag om 7 en half 8 de gewone uitvaartdien sten voor de ziel van zaTTger Anna Maria Arts— Goumans als lid der aartsbroederschap. Om 5 uur Lol VENRAY. Aangifte van den 5 tot den 12 April, Geboorten. Maria Gertruda Lamherdina Wismans. Jacoba Catharina Ja<- hs. Jan Willem Duif, oud 25 jaren metselaar te Horst »n Maria Elisabeth Janssen, oud 23 jaren, z. b. te Venray. Willem Friesen oud 31 jaren, landbouwer en Lamberdina Friesen oud 36 jaren z. b. beiden te Venray. Jacob Jozef Croymans oud 29 jaren landbouwer en Antonia Peeters oud 27 jaren, zonder beroep, beiden te Venray. Jacobus Direks, oud 33 jaren, landbouwer en Anna Maria Linders, zonder beroep te Venray. Michael Vermeulen, _flud 65 jaren, echtgenoot van Johanna Huberta Creemers. Arnoldus Pesenacker, ourl 88 jaren, ordebroeder Petronella Huberta Arts oud 1 jaar. Hendrikus Franciscus van Soest oud 11 maand. Jacomina Vergeldt, weduwe van Peter Hubertus van Well, echtgenoote v'Sn Martinus Pijpers oud 55 jaren. petronella Adriana Koppens oud 4 jaren. Angelica van der Werdt oud 64 jaren, religieus#. PAROCHIALE des voorra. 10 uur, ve'Koop van in den GOUDEN LEEUW, voor de districten Oostrum en Leunen. LEDEN, die nog kainiet noodig hebben, kunnen deze direct .afhalen bij G. Verheijen, Oostrum, a f2 per 100 KG. HET BESTUUR. dienstig voor lal* eu demphout, uit bet bosch gelegpn op den Valkenberg. Aanwijzing doet M. BEORSKENS, (Kl. Oiilo). Inschrijving tot 1 Juni in gewacht. I Namens het Kerkbestuur. H. H. REUNEN, Pastoor. Adres: Bureau van dit Blad. ora zoo spoedig mogelyk in dienst te treden bij J. ZEEGERS, Velden. 40 ct. per pond in de kronen, f f per pond. Aardappelen 50 en 60 ct. per vat. Poothoonen, staakboonen 30 cent. struikboonen 20 cent per pond bij JAC. ZEEGERS, Zandsche Bleek. maakt hiermede bekend dat hij zich aan de Kruissen gevestigd beeft als en beveelt zich beleefd aan tot het maken van alle soorten Schoenwerk. lederen Donderdag en Vrijdag zal bij A. van DIJCK te Merselo, reparatieweik worden afgehaald en terugbezorgd. Aan hetzelfde adres bestaat gelegenheid tot het laten tal te beginnen met Dinsdag O April geregeld éöns in de maand te VENRAY komen, en houdt zicïi gerecommandeerd voor Pnratle, Venlo. Wordt geviaagd, om terstond in dienst te treden een om in liet vak te worden opgeleid. Adres G. H. DE H AEN, Venray. MAASTRICT. 9 Ap. Aanvoer 22095 kg prijzen f 1.21, f 1 13. f 1.16 per kg. Eieren aangevoerd 125000 siuks. trij - zen D f 3.00 a f 3 30. K. f 2.70 a 2.90. G. f 2 70a 1 3.10 per 100 stuks. en aan concurreerende'pryzen, by, L*"g»traaf. Venray. zeer voordeelig TE KOOP Meubelfabriek Venray. H.H. Verhuurders van huizen enz doet uw voordeel en gebruikt de geheel tot gebruik gereed bereide in bussen, van G, LUTEYN, v.h. B. Lam mens, verfmalery te LEIMUIDEN, vanaf f 0.40 per K,G. Pryscour. en staalkaart gratis. Te Venray verkrijgbaar bij G. AM- BROSIUS. Alom wederverkoo- pers gevraagd. zal op Woensdag 17 April 1907 te Swol» gen op verzoek van Ant Huberts publiek verkoopen, A Nam, 2 uur ten zijnen huize, Huismeubels, kast, kist, tafel», stoelen, kachel met toebehoor, klok. spiegels, «chilleryeii, brood!c02. porceloin, glas, aardewerk kenkeugprief. Klein schuur eu ukkergereedschnp 3 N^m 3 uur hij J. l-upont, 1 Muis stal e f en b xiwland geleeen te Swolgen sectie B no 2405 en 2106 groot 14 a. 65 a. 2 B"U*l»rid el'laar seciie B no 2402 gioot27 a 90 c. Wordt in massa geveild. 2/3 der koopsom kan als ie hypotheek op het goed gevestigd blijven. zal op Maandag 22 April 1907 voorm, 10 uur ten huize en op verzoek van H. Nelisseii te Horst aan de Schu'roede, publiek veikoopen Alle buismoubels, kast, kist, stoelen, tafels, kachel met toebehoor, broodtrog, keukengei i°f. porcelein, glas en aardewerk spiegels, schilderijen. Vee 1 dragende koe. f Schuur en akkergereedschap wanmolen, kruiwagen, schoppen, rieken, zeisen enz. bestaat in een tcedcr vlekkeloos» Re ziclit, frlsel», rooskleurig uiter lijk, witte lluweelznelite iiui<l en verblindend mooie gelaats kleur. dit alles verkrijgt men door van BERGMANN A Co. Radebeul echte fabrieksmerk 'Stokpaardjes" per stuk 50 ets. bjj W. van den Munckhof

Peel en Maas | 1907 | | pagina 3