Firma LAURÉNSSE goed Roggestroo, Os Rekeningen aawaoaaia W. v. d. Munekhof. Liefdadigbids-Sotrét St. Vincentius-Vereeniging Sauramatum Guttatum, Papendrecht Co., Bloemisten, Hillegom. MART. HILLEBRANDT. en LIJNMEEL, 2 dragende Varkens, Lees dit s. v. p. verven en wasschen Wed. J, v. d. Linden, Voor de koude P. HOEDEMAKERS Lijnkoeken en LIJNMEEL. Joh. Strijbos, Jaarmarkt te Venray, Paarden, Hoornvee Jjöjfc Varkens, Vlashandel Maria Antoinette, 100 Visite-Enveloppen, van slechts 60 cent. „St. Petrus-Banden" te Venray, Venraysche Arbeidsbeurs en Informatiebureau. Stroocarton en grijs Pak- Voor Nieuwjaar VISITEKAARTJES, KANTOOR- en NOTITIEBOEKEN. Firma Lanrensse. Te koop gevraagd A DYERTENT1 EN. mooie Kerstkaarten, Nieuwjaarskaarten en Nieuwjaarsbrieven. ZONDAG 20 JANUARI 1907. Wonderbloembol uit Indië, Haarlemmer Bloembollen, Boter- en Eiermarkten. Burgerlijk© Stand. Kerkelijke Diensten te Venray. Wed. J. Van der Linden. TE KOOF Citroen punch siroop de Punch, Rhum Cognac en Likeuren. op Maandag 21 Jan. 1907. Hub. Custers. Notaris Esser te Horst Snelpersdrukkerij, VENRAY. beide verpakt in net étui, worden tot Nieuwjaar geleverd voor den prijs Notaris Linssen Notaris Linssen EL et Kantoor Notaris Linssen g-esloten. Notaris Esser te Horst, Notaris Esser te Horst Notaris Esser te Horst, Laplata Mais f 6.00 Kleine Odessa Mais, puike Duitsclic bakpogge f7.SH, gewone Duiische Rogge f 7.10. grove reine Rollerdammer Rogge J. van de Voort der politie naar Walmer, komen in Dööl terug na mevrouw L. en de heele zaak te hebben ontdekt. Het been van baar man is een houten been. Mevrouw L. is weduwe. Niet alleen heoft ze haar man niet in mootjes gezaagd, maar zij vereert zelfs zijn nagedachtenis zoodanig, da* ze alles, wat er van den bra ven man is overgebleven zijn kunstbeen, overal moe naar toe sleept. Maandag heeft Mgr. Richard zijn aartsbisschoppelijk paleis verlaten. Hij had eerst de regeering kennis gegeven van zijne ziekte en kreeg toen onbepaald uit stel. De kardinaal was echter van plan zoo gauw zijn toestand het zou toelaten van deze genade geen vorder gebruik temaken, Derhalve is bij vertrokken. Zijn tocht door de straten werd een ware triomf tocht Een groote menigte hield een indruk wekkende betooging, die zeer ordelijk ver liep. In het geheel zijn thans in Frankrijk reeds 15 bisschoppelijke paleizen, 18 groot- en 10 klein-serairinries ontruimd. Over en weer. Een jonkman was op een feestje ge- noodigd in een particulier krankzinnigen gesticht. Hij docht als naar gewoonte, het mooiste meisje als zijne dame uit en had een levendig gesprek met haar. In den loop van den avond zei hij tegen den dokter -Dunkt u niet, dat het meisje daarginds mét die wit en blauwe japon een zee»' bijzonder geval is Ik heb den geheelen avond met haar gesproken en kan maar niet ontdekken in welk opzicht zij krank zinnig is. Natuurlijk zag ik dadelijk aan die vreemde uitdrukking in haar oogen, dat zij gek is. Ze keek mij aldoor zoo vreemd aan. Ik vroeg haar, of zij dacht, dat zij de Koningin was, of dat zef dat ze een groot vermogen verloren bad, of zij ooit door een Prins geschaakt was en trachtte op velschillende wijzen de oorzaak van hare krankzinnigheid (e vinden. Maar het was mij niet mogelijk." -Natuurlijk niet," antwoordde de dok te -want ze is geen patiënt, ze is een van de verpleegsters. Qudertusschen ging de knappe ver pleegster naar de anderen toe en zei -Heb je den nieuwen patiënt al gezien? Hy heeft met mij gedanst een man, flink van postuur, maar stapelgek. Hij vroeg mij of ik niet de Koningin was. of ik geen groot vermogen verloren had en of een Prins my niet geschaakt had. Hij is heelemaal krankzinnig. Wat jammer van zoo'n knappen jongen Uil vrees voor de gevangenis. Een jonge dame te Parijs werd wegens een weinig beduidend delict tot een paar weken gevangenisstraf veroordeeld zij schaamde zich hierover in z ulk een mate, dat ze verklaarde liever te sterven dan de st-af te ondergaan. Toen nu de dienaren der justitie kwamen om de straf ten uitvoer te leggen, vonden zij de deur harer woning gebarricadeerd men moest haar met geweld openen. In de kamer gedrongen vond men de veroordeel de op den grond ter, prooi aan hove stuip trekkingen. Een flescbje met sublimaatop lossing, aan haar zijde govonden, bewees wal er was geschied. Het, Kantoor is geopend op werkdagen van 12 tot 1 uur en Zondags van 's mor geus half 9 tot half 12. Worden gevraagd 2 koperslagersknechten. 4 smidsknechten. 1 bekwaam rijwieiroparateur en leerling. 4 paardeknechten. 6 timmerlieden, 1 bakkersleerling, niet beneden 15 jaar. 2 schoermakersknechten. 7 boerendienstknechten 10 sigarenmaners. 5 keukenmeiden. 1 dienstbode voor Roermonl. 1 dienstbode voor Gennep. 1 2de meid voor Venrny. 4 boerendienstineiden. 2 meisjes van 16 k 18 jaar. 1 stalkuocht goed kunnende melken. Bieden zich aan s 1 nette kinderjuffrouw, 2 magazynknech'en. 1 jongen o:n boodschappen te doen 1 dienstmeisje voor alle werk, 15 jaar. 1 bekwaam koetsier 1 dienstmeisje 17 jiar go3d kunnende naaien en strijken. 1 p iardeknecht of voor Koetsier. N li. Bij elke aanvraag van werkgevers behoort 25 ets. te worden betaald. Aan vragen van weikzoi'kenden 10 ets, 7 Langstraat VEN RAY, IJandel en gros en detail van Wederverkoopers genieten rabat. Verder steeds voorradig allerhande soorten pnlt.*. inwikkel- en schrijfpapieren. de nieuwste soorten Prijzen uiterst concurreerend. A anbevelend, bij Wed. J, VAN DER LINDEN, Schoolstraat Venray. aan het Gymnasium worden ingewacht Zondag 23 December en Maandag 24 December. De Prefect, B. ENGELS O so Speciale inrichting voor do levering van Gaslampen in eiken stijl, Salon Kronen, Koplampen 5) bureau-en winkellampen, g" Glaswerk in de fijnste soorten q O Branders, Gloeiiicbtkousje3. zoowel voor Aiieibranders als voor'Gas- cö electric-branders (hangend gloeilicht) yj O IIiigu/.ijii li 4üecs(s<raui O' VK\l,0. Beleefd aanbevelend, VAN DE te geven op Aanvang precies 6 uur. Namens het Bestuur De Secretaris E. MESSEWAECKERS groeit zonder water of aarde. Men zet den drogen bol op den schoorsteenmantel of op eenige plaats, en na korten tijd krijgt men een i/i Meter groote bloem. In bot voorjaar plaatst men den bol in een pot of tuin, en dan ontwikkelt zich een hoogst interessant biadgewas. In den herfst weder in de kamer, dus een eeuwigdurende prachtbloem; per stuk l 0,25, per 5 stuks f 1— per 10 stuks f 1.75. 200 stuks Gladiolen, Oxalis. Canduans Anemonen enz. fr. a f 1.25. 2O Pracht planten voor kamer en Tuin f f. Violen, Anjeis, Asters, Muurbloemen, Duizendschoonen enz. enz. per stnk f 0.02 per IOC stuks f 1.25. Stiuikrozen in scoiten f 0,20 per stuk. Stamrozen f 0.75 por stuk. MAASTRICHT 18 Dec. Aanvoer 00000 kilo boter. Hoogste prijs f 1.49 laagste f 1,43 gemiddeld 1.46. Eieren aangevoerd 0000. Prijzen: Dikke 7.60 a 7,70 Kleine f 5,40 a f 5 50, G. 6.40 a f 7.50 per 100 stuks. VENRAY. Aangifte van den 14 Dec. tot den 21 Dec. Geboorten. Steri ge vallen. Parochiekerk. Paterskerk. onder Controle van bet Rijkslandbouw- proefstation, aan lagen prijs bij (10 weken drachtig) bij P. KESSEL, Quebeck Venray, J. VAN Iir bestaat gelegenheid tot het van alle katoenen en wollen goederen, alsmede zijde toerenlint oin te wasschen. winteravonden overheerlijke Punch van Arak en Punch au Rhum Aanbevelend, Honseniusplem VENRAY.. Prima onvervalsehte aan concurreerende prijzen Markt. VENRAY. voor Te bekomen alle raaien glas aan zeer concurreer ende prijzen. Bij groote partijen extra korting, Heeren Schilders rabV. Vraagt pryzen Aanbevelend, Schoolstraat Venray. die zich nog wenscben te abonneeren op de geschiedenis van hetwelk boekdeel in 45 afleveringen zal verschijnen, kunnen hiervan tot uiterlijk 26 Dcc. n. h. bij den Uitgever van dit Blad opgaaf doen. Prijs per wekelijksche aflevoring 5 c<mt. Openbare Verkoop van Weilanden te Horst. V zal op Donderdag 27 December 1906, nam. 2 uur bij den heer J. van Kessel te Horst- Amerika op verzoek van de heeren Eug. en Oscar Halfmans, te Helden publiek vorkoopen: Gemeente Horst. 1 Weiland gelagen te Amerika op circa 10 min. van het station, omringd door een bang van elzen planten en beplant met 243 canadaboomen, Sectie F 1088, 1089, 1090 groot 7 II78 a. 30 c, Verdeeld fn 4 per ceel en 2 Weiland aldaar tegenover 't tuiniers» land Sectie F no. 1030 groot 2 H. 1 a. 40 c.j 3 Weiland in de Rei «donk by Hezen aan den nieuwen Poeldijk Sectie F nr 438 groot 65 a. 10 c. EN Visitekaartjes van fijn elpenboen-carton en le kwaliteit enveloppen f 1.00 per honderd. (Hooiland te Venray aan Brukskeoacbe pas, sectie E no. 795, groot 51 aren 40 c. helend. Vervoort en Wed. Jei te VENRAY zal op Maandag 1 Januari 1907 des nam. 3 uur ten huize van Mathis Arts te Mer» selo, publiek verkoopen t voor Henri Fleuren, 35 nummers zwaar rek hout, kepers palen en brandhout in zijn boscb in bet Daland achter Merselo. tl voor Jan Mathis Michels. 35 nummers palen, rekhout en opleggers in zyn boscb aldaar. 3 voor de R. C. Kerk van Merselo, 25 nummers gelinthout, enkele en dub bele latten in haar bosch aan den Bakel- schen dijk. enoeekerrs. zal te VENRAY op verzoek van Leonatdus Janssen en Egbert Stevens, op Donderdag 10 Januari 1907, des namiddags 2 uur in bun bosschen te Oirlo, genaamd op de Kwaai, nabij van der Starren en in het Stok ven, publiek verkoopen 115 nummers rekhout, enkele en dubbele latten, boompaaltjes en brandhout. Vergadering aan no 1 op de Kwaai. van TE VENRAY is gedurende de a. s. Kerstdagen zal op Vrijdag 4 Januari 1907, nam. 2 uur bij A. Van de Water te Venray aan den Leunschen weg, publiek verkoopen A voor M. Ronnes op de Kemp. Huis, erf, bouwland, gelegen te Venray op de Kemp, sectie O nos. 318, 319, 320, 4856, 3934. 3939, 3940 on 3087, groot 47 aren 70 cent. Wordt in perceelon en massa goveiid. B voor Kr. Jaussen, Lnll. zal op Vrijdag 4 Januari 1907, nam. 4 uur by J. Voesten te Venray aan 't Schoor, voor den heer L. Wils, 40 slagen dennentophout en 2 slagen schalen in het bosch van Marceflis aan het Schoor nabij den grindweg. 37 slageB dennentophout en 2 slagen in het bosch der Fam Esser aldaar gelegen. zal op Zaterdag 29 D;cember 1906 te Gruhbenvorst, publiek verkoopen A Nam. 2 uur ton huize en op varzeek van Peter en Catharioa Beckers. Huismeubel.?, kleerkasten, tafels, stoelen ledekant, porcelein, glas, aardewerk, mantelketel (65 L.) broodtrog, kist. Klein schuuren akkergereedsehap: w.u riekeu, vat, kruiwagen, kuipen, benevens 4 kippen en 2 geiten. II Onmiddeljjk daarna circa 3 uur ter herberge van den heer Bouten—Van Bechum ep verzoek der Erven Beckers— Hoever, Huis, stal tuin, bouwland en hakhout, gelegen te Grubbenvorst, sectie C nos. 471, 472, 1398, 1399, 1400 en 1401, groot 12 a. 5 c. Bij vooruitbestelling te verkrijgen puike kleine A f 5.85 per 100 kilo. (juist op Duitsche rogge gelykend) f 0,941 lloll. geld per flOO K.6. Contante betaling en uit de wagon te laden Fabrieksprijzen A anbevelend. Fabrieksprijzen. Frans Joseph Theodorus Asselherghs. Anna Margaretha Josephina Asselberghs. Maria Hubeedina Janssen. Jan Verhaag oud 86 jaren, Theodora Wilhehnina van Dijck oud 9d. MAANDAG 8 uur jaarg. voor P. Dekkers. 9 uur jaarg. voor de vrouw van Joh. Jooslen. geb. I'oels. DINSDAG Hoogfeest van Kerstmis en 40uren gebed, kwart voor 4 Te Deum waarna de Kerstmis, hall 7 de Herdersmis, 9 uur leesmis, 10 uur Hoogmis, 3 uur Vesper half 6 completen en Lot. WOENSDAG feest van den H. Stephanua dag van devotie, de diensten als des Zondags. DONDERDAGavond om half 7 completen. Lof en Processie tot slot van het 40uren gebed. VRIJDAG 8 uur jaarg. voor H. Verblakt, Maandag Vigilie van Kerstmis geboden vasten en onthoudingsdag. Dezen avond om 5 uur Lof. Dinsdag Hoogfeest van Kerstmis, des morgens om 5 uur 2de gezongen H. Mis, om 8 uur de Sol. Hoogmis, 's Namiddags 4i/z plechtige Vespers, om 5 uur plechtig Lof. Woensdag 2de Kerstdag, om 8 uur de plechtige Hoogmis, om 5 uur plechtig Lof. Vrijdag om S uur I.of en H. Kruisweg. 1A visitekaartjes

Peel en Maas | 1906 | | pagina 3