Wollen Doeken en gebreide Goederen Kachels, Fornuizen, Veevoederketels. F. Fonck. St. Michaels- Almanak, St. ANNA". Drogerij „Het Hert". Schoonheid PRIJSSCHIETEN, Witte KAPPUS, beste Stekruben, STEENEN Glashandel. Venraysche Arbeidsbeurs en Informatiebureau. Prijsopgaaf gevraagd van W. A. v. d, Munckhof. Zondag 21 October a. s. Burgerlijke Stand. Boter- en Eiermarkten. Kerkelijke Diensten te Venray. Hofstraat, VENRAY. Ontvangen eene groote keuze nieuwste modellen Tevens groote voorraad in ADVERTENTlEN. Paardenverzekering. Schatting der Paarden op Koperslagerij, Smederij. VICTOR FONCK *1 CATHARINA VERBIET Sloorozuivclfubriek „VENRAY" F. Ver klep H® Ji J® Luplata Mais a f 5,90 puike Duilsehe bakrogge f 7.25, Rotterdammer rogge a f 7, J. van de Voort Slokpaardjes-Leliennwlkzeep Ï8 12®®? Notaris Linssen Notaris Esser te Horst Zee- en Riviervisch, J. van Naris-Arts. Notaris Esser te Horst, Wed. J. v. d. Linden. bij H. Schreurs, HubCusters, Notaris Esser te Horst bleef toen achterwege en blijkens het laatste nummer van -Mutua Conlidentia was dat zeer verstandig, daar de besteller byzonder kooplustig schijnt te zijn. Verdiend loon Door den krijgsraad te Dusseldorp werden 3 ulanen tot gevangenisstraf ver» oordeelJ. omdat zij 5 recruten hadden ge» last zich van hunne kleederen te ontdoen en hun daarna met bezemstelen hadden afge ranseld. -Fijne wlee8cliwarenM voor Amsterdam. De correspondent van de »N. Ainh. Cl. te Tiel schrijft Ik ontdekte toevallig eene -fabriek van fijne vleeschwaren" in de Pepersteeg to Tiel. Daar woontH. K. in een huisje van fl waarbij een open plaats, Die hier zijn handwerk drijft, vault best [wanneer de zaken Der boeren slechter gaan, en droes of [runderpest Haar zetel in hun stallen heeft gevest. Dan is hij dagelijks hier als anatoom [te vinden.' Maar niet als bij den vilder van Staring dient het vleesch als aas voor de kraaien; maar levert de alom bekende harde Gel» dersche metworst, waarvan er meer dan 150 aan den zolder van het dompige ver- trekje hingen. Amsterdam is zijn afoeeraster. Ongeluk. Woensdagmiddag had een droevig on. geluk plaats in de suikerfabriek van Wittouck. De lGjarige B. geraakte tusschen een pulptransporteur en werd als het ware daardoor in stukken gesne den. Eigen onvoorzichtigheid schijnt ook hier weder de oorzaak van dit droevig feit te zijn. VENRAY. Van den 12 Oct. tot den 20 Oct. 1906. Geboorten. Huwelijken. Sterfgevallen. MAASTRICHT 16 Oct. Aanvoer 22970 kilo boter. Hoogste prijs f 1.37 laagsto f 1,24 gemiddeld 1.30. Eieren aangevoerd 13600. Prijzen: Dikke f 6.20 a 6,60 Kleine f5,50 a f 5.70, G. f 5.60 a f 6.40 per 100 stuks. -S— Parochiekerk. Paterskerk. De Burgemeester van Venray, maakt bekend, dat de kohieren der be lasting op bedrijfs- en andere inkomsten no. 3 en 4 over het dienstjaar 1906/1907 invorderbaar verklaard op den 11 October 1906 aan den Ontvanger ter invordering is ter hand gesteld en ieder daarop voor komende belastingschuldige verplicht is zijnen aanslag, op den bij de wet bepaal den voit te void >en. Venray, den 15 Oct. 1906. De Burgemeester voornoemd, H. ESSER. LANDWEER. Zakboekje». De Burgemeester van Venray, brengt ter kennis van de verlofgangers, dio op 1 Augustus jl. naar de Landweer zyn overgegaan, dat in verband met bet tweede lid van 11 der Landweerinstruc tie I hunne nieuwe Landweerzakboekjes tusschen den 16 en den 25 dezer maand aan de gemeentesecretarie moeten worden afgehaald, Bij het afhalen moet het juist adres (straat, wijk en nummer) van den betrok ken Verlofganger worden opgegeven en zal deze zicli hebben te overtuigen, dat de in het zakboekje gehechte verlofpas voor -gezien" is geteekend. De Gemeentesecretarie is geopend eiken werkdag van 9 tot 12 uur. Venray 12 October 1906. LANDWEER. Jaarlijksoh onderzoeli (In spectie) der verlofgangers. Burgemeester en Wethouders van Venray gezien de aanschrijving van den heer Com missaris der Koningin in Limburg dd. 23 Juli jl. (Prov. blad no. 98) houdende vast stelling van de plaatsen waar en dagen en uren waarop de verlofgangers van de land weer, behoorende tot de lichtingen 1903 1904. 1905 en 1906 zullen worden onder zocht. Gelet op art. 30 tweede lid der Land- weerwet; Brengen by deze ter kennis vau de ver lofganger» der landweer dezer gemeente behoorende tot de lichtingen 1903, 1904 1905 en 1906, voor zooveel zij niet in den loop van dit jaar overeenkomstig art. 11 van genoemde wet onder de wapenen zijn gekomen, dat dit onderzoek (inspectie) voor dit jaar zal plaats hebben te Venray in de Muziekzaal op Woensdag 14 November a.s ten 10 uren voormiddag. En zal deze op de gebruikelijke wijze worden bekend gemaakt. Venray 16 October 1906. Burgemeester en Wethouders voornd. H. ESSER, De Secretaris, STOOT. 189000 K,G. Kainit, 12,4 pet. 127500 K.G. Sternm. Thomassl. 17 pet. ph. en 75 pet. fijnheid. Beide partijen te leveren in bnlen vau 100 K.G, vóór 15 i\ov. franco station Venray, onder kostelooze controle elke partij in ééne zending. Betaling binnen 8 dagen na"ontvangst der analyse in Hollandsch geld. Inschri j vingsbiljetten. f< anco aan den Secretaiis vóór *4H Oct. a. s. HET BESTUUR. Het Kantoor is geopend op werdagen vau 12 tol 1 uur en Zondags van 's mor gens half 9 tot half 12. Worden gevraagd 10 timmerlieden, 2 meubelmakersknechten. 1 timmermansknecht, 2 a 3 jaar aan het vak. 2 boerendienstknechten. 1 scboenmakersknccht 5 keukenmeiden. 2 2de meiden. 1 dienstbode voor Sittard. 1 dienstbode voor Venlo. 1 dienstbode voor Roermond. Bieden zich aan 2 kindermeisjes, 1 kinderjuffrouw, 1 jongen van 15 jaar, om behulpzaam zijn op een kantoor. te 1 boerendienstmeid niet buiten de ge meente Venray. 1 meisje voor 2de meid of kindermeisje. N. B. Bij elke aanvraag van werkgevers behoort 25 ets. te worden betaald. Aan vragen van werkzoekenden 10 ets, Woensdag 24 Oct a. s. voor Heijde, Weverslo, Nachtegaal en Volen, des voorm. te 8 uur. voor Leunen, Wieën, Steegh en Veltura, des namiddags 1 uur. Donderdag 25 Oct. a. s. voor Oirlo en Casteoray te Oirlo, des voormiddags te 8 uur. voor Overhroek, Scheij, Hoogriebroek en Laagriebroek en Veulen des nam, te 2 uur. Vrijdag 26 Oct. a. s, voor Dorp, Hiept, Merselo, des voorraid. te 8 uur. voor Lull, Oostrum, Brukske, Boschhuizen Smakt, des nam. te 2 uur. Voor alle Wijken op de bekende plaatsen HET BESTUUR. IV B. De Leden worden bij dezen herinnerd aan art. 7 van 't Reglement. De schatting voor de Veeverze- ltering zal plaats hebben in de laatste week van October. Ontvangen eene ruime sorteering KACHELS FORNUIZEN en alle toebehoor. Groote voorraad. Nieuwste modellen. Laagste pry zen. Levert, plaatst en repareert alle soort kook-, verwarmingstoestellen, Kachelbuizen enz. enz, LANDBOUWMACHINES Wanmolens, Stroosnijders, Dorschmachines. Centrifuges enz. Op den 24 dezer hopen onze] ^geliefde Ouders 4< hunne ging 25-jarige Echtvereeni-lg, te herdenken. Hunne dankbare kinderen. Venray, Oct. 1906. I'.M. Op dion dag is de «sloten. winkel^ De Coöperatieve verzoekt den Leden, die genegen zijn hun onderineik (fiets) geheel of om den anderen dag voor den prijs van f fl.OO per 100 K.G. aan de fabriek te laten, daarvan opgaaf te doen aan een der Bestuursleden of aan den Directeur, tot en met 25 October. Bij opgave gelieve men ook het nummer der tuit te vermelden. Venray 19 Oct. 1906. a SO cent verkrijgbaar bij H and boogschutteri j Grootste en goedkoopste van N.Limburg. Bloedworstkruiden, salfraan. foelie, muskaatnoot, vanille suiker, kindermeel, kaneel, peper enz enz. Maagsonde en luchtfilters voor koeien bij windpens en melkziekte. Middel tegen snot en keelziekten bij kippen. Hoendermeel, zangzaad voor vogels enz. Groothandel in Azijn, stijfsel, salpeter, borax, kleerep- verf, jachtwater enz. enz. Bij vooruitbestelling te verkrijgen puike kleine en fijne lloll geld per «OO K.G. Contante betaling en uit de wagon te laden. bestaat in een (ceder vlekkeloos ge zicht, frisch, rooskleurig uiter lijk, u itte fluweelzachte huid en verblindend mooie gelaats kleur. Dit alles verkrijgt men door het gebruik van van BERGMANN Co. Radebeul echte fabrieksmerk -Stokpaardjes per stuk 50 ets. bij W. van den Munckhof. om 2 flinke personeele prijzen. Schutters van andere gezelschappen kunnen hieraan ook deelnemen. Gelegenheid om to schieten vnn des voormiddags 11 tot '«namiddags 5 uur. Het Bestuur. Verkrijgbaar f 1,50 de 100 pond. In 't dorp franco thuis. Bestellingen worden binnen 8 dagen ingewacht bij de Wed. A. COENDERS, Venray, bij P. SIMONS, Heijde, bij J. VAN RIJS- WIJCK. Merselo en bij J. LE1JENDEK- KERS, Leunsche weg. a f 4 |>er duizend poud. Ook bij kleinere hoeveelheden verktyg- baar bij P. J. LINDERS, voerman, Heuvel, Venray. Belangrijke Verkoop van te VENRAY zal op verzoek van de Erfg. H. Poels— an Meyel, op nader te bepalen dag, ter plaatse publiek verkoopen Ongeveer 100 mooie en gave Hikeboomeii, waaronder verschillende zeer zware, staande te wassen te - Weverslo" gemeente Venray. zal op Donderdag 25 October 1906 voorm. 10 uur op verzoek van de Wed. H. Rutte» en kinderen te Horst aan den Meldersle, •op de Coppert", publiek verkoopea. 3 melkgevende koeien. 1 dragende maal. 3 runderen. 2 dragende varkens. I vet varken (zeug). 4 scheuteliugvatkens. Openbare Verkoop vau een Huis te Venlo. Ondergeteekcndo maakt hiermede aan het geachte publiek van VENRAY en Omstreken bekend, dat bij hem elke week verkrijgbaar is verscbo aan scherp concurreerende prijzen. Aanbevelend, zal op Maandag 29 October 1906. nam. 3 uur ter herberge van Cnr. Atgier te Venlo aan bet Maasschriksel op verzoek van M, van Dijck, definitief, publiek ver koopen Een huis gelegen te Venlo, aan de Maasstraat Sectie I no.f 202 groot 45 areD, bewoond door Lamers. prima zuiver, vrij van schadelijke bestanddeelen, onder Controle van bet Rijkslandbeuw- proefstiou, aan lagen prijs. Schoolstraat, VENRAY Wederom verkrijgbaar beste gebrande VeulenVenray. Te bekomen alle maten glas aan zeer concurred ende prijzen. Bij groote partijen extra korting, Heereu Schilders rabat. Vraagt prijzen Meubelfabriek Venray. zal op Woensdag 31 October 1906, nam. half 3 uur. ter herberge van J. Vermeulen te Swolgen gem. Meerlo, op verzoek van J. Jeuken, publiek verkoopen Swolgen gemeente Meerlo, 1 Middelpas B 1643, bouwland 40 a. 80 c. balend Geurts en Litjens. 2 Swolgender beide B 1896. 2jarige dennen 1 heet. belend Brouwers en Van Ryswijk. 3 Swolgeuderheide genaamd de Babel, B 2086 ged. bouw en weiland circa 80 c. (wordt in 3 perceelen geveild). 4 Swolgeuderheide B 2320, 4jarige dennen 64 a. 20 c. belend Geurts en Nabbeo Peter Johannes Gerardus Hubertus Heesen. Wilhelmina Petronella Josephina Micbiels. Maria Alriegoiula Theodora Willems, Maria Jacoba Josephina Spee. Johannes Öerardus Theodorus Sijbers. Theodor Creemer». Petrus Hubertus Adolphus Verbeek oud 25 jaren timmerman en Hendrina Huberta Thielen oud 24 jaren dienstmeid, beiden te Venray. Joanna Clae.sscns weduwe van Antoon Millen, oud 71 jaren. Maria Johanna Hendrika Dina Linders oud 4 maanden. Petronella Peters weduwe van Jacob Jacobs oud 75 jaren. Johannes Wilhelmus Janssen oud 7 weken. MAANDAG 8 uur Sol. jaarg. voor Albert Esser en Johanna van den Boogaart. 9 uur zingende mis voor de overledene leden der St. Ludovicusvereeniging. DINSDAG 8 uur jaarg. voor Anna Maria Custers huisvrouw van Arn. Baken. WOENSDAG 8 uur Sol. jaarg. voor Maria Elisa Severiens en haar neef Hejjthuizen. 9 uur sol. mis voor een 25jarige eclitvoree- niging. DONDERDAG 8 uur Sol. jaarg. voor Laurent van Valkenburg, Johanna van Tricht, Henricus Verholstad zijne huisvrouw, Ida Scheepers en kin- leren. VRIJDAG, 8 uur oud jaarg. voor Ruth van den Boschuizen en londateurs. De Hoogmis zal worden opgedragen voor de levende leden der Aartsbroederschap. Na de Hoog mis Processie. Deze week iederen avond om 5 uur Lof en Rozenhoedje, DINSDAG leestdag van den H. Joannes- Capistranus. belijder onzer II. Orde. is in deze kerk te verdienen een volle aflaat onder de gewone voorwaarden. v De Burgemeester voornoemd, H. ESSER. FR. VAN OPBERGEN, PEL TER IJ EN, MANUFACTUREN en 4 I

Peel en Maas | 1906 | | pagina 3