Fanfare Euterpe". CONCERT Schoonheid best nagras, Schutterij „Het Hof'. Prijsvogelschieten osravasi&aia LIJNMEEL, Varkensvet, Wolspinnen. 20 tot 25 arbeiders Henri Dewez 3 slagen Nagras, fatsoenlijke Kostgangers Burgerlijke Stand. Kerkelijke Diensten le Venray. Venraysche Arbeidsbeurs en Informatiebureau. ADVERTENTJLEN. Zondag 2 Sept. a. s. Lid der Fanfare St. Cecilia, W. Laurensse. Jongelieden J. VERHEUGEN. Siokpaai'djes-Lelieiiinf'Ikzecp Uit de hand te pachten Molton-, Wollen- en Sitse Dekens. Vrouwen en kinderdoeken. Wed. J, v. d. Linden Th. Camps Wed. P, A. Kusters TE KOOP Rijkscommissie ter bevor dering van de Veefokkerij Notaris Esser te Horst, Notaris Esser te Horst, Gevraagd Notaris Esser te Horst, Notaris Esser te Horst Valparaiso. Burgemeester en Wethouders Burgemeester en Wethouders Burgemeester en Wethouders Sterfgevallen. Parochiekerk. Paterskerk. Worden gevraagd Bieden zich aan op de Groote Markt, ter viering van de verjaardag van ty. M, de Konipgin. op Zondag 2 September a. s: Geregeld voorradig prima zuiver Best gesmolten a 36 cent per pond. bij worden gevraagd tegen een loon van 3,80 tot 4 Mark, Jonge lieden van 16 tot 20 jaar tegen 3 tot 3,80 Mark, naar bekwaamheid, bij vast werk, door de Lederfabriek GERARD Cie., Heerdt bij Neuss, gevraagd. Zij, die 6 maanden in de fabriek werkzaam blijven krijgen de reiskosten terug. Horlogemaker, G. GORTEN, Voorzitter. E. STOFFELS, Secretaris. Roermond (DonckL Openbare Verkoop van een Huis te Venlo. KAPITALEN Wreed of klndacli f De jus'itie te Haarlem heeft een in» stiuctie geopend tegen iemand te Haar» lemmermecr, die tot driemaal toe gepoogd heoft, een hond levend te begraven. De man is 86 jaar oud. (■route brand te Veendnm. Kinderen en lucifers behooren niet bij elkander te zijn. Dit heeft een groote ramp hier weer geleerd Het 7 jarig zoon- je van den landbouwer II. Veenhuizen, speelde Maandagmiddag 3 uur achter de schuur in 't slroo, dat pas gedorscht was. Een vuurtje gemaakt en helaas waar was hot einde. Hij kwam zijn vader niededeelen, dat het stroo brandde en roet al zijn volk vloog hij toe, maar 't was niet meer noodig de mooie behui» zing voor zes jaren gebouwd, geheel naai de eischen des tijds ingericht, voorzien van eleetrisch licht mot drijfkracht, stond in lichte lmie. 't Was een groote vuur zee het brandende koren vloog door de lucht en conige honderden metera verder aan den tramweg geraakten op verschil lende plaatsen huizen in brand, 't Was een ware paniek op eens.' Nog voor de brandweer bij de boerderij was. werd haar hulp gevraagd op verschillende plaatsen. En er was hulp noodig, hoogst noodig. zou niet een mooi gedeelte van Veendam met zijn kerken en fabrieken, de nipuwo am bachtschool een ruine worden. En hulp kwam ei' van de naburige gemeenten, de spuiten kwamen opzetten, 0'>k van de particuliere en coöperatieve fabrieken. Alle nieuwe spuiten, die uitstekend werkten. In meer dan 15 huizen was brand, in bet een meer, liet ander minder en zoo nu en dan vond het vuur voldoende voedsel om met woede uit te breken, Twee groote boorennui'ingK zijn opgebrand en zes par ticuliere woningen en de doopsgezinde kerk. Verschillende gebouwen henben verba zend geleden en zijn een ruïne gelijk. De brand tmk verbazend veel kijkers van heinde en ver kwamen ze opzetten per fiets, motor en automobiel. Het terrein, dat nog al een viij groote oppervlakte be slaat was echter flink door politie afgeslo ten. Onze brandweer hield zich kranig Je politie wist op voorbeeldige wijze de orde to handhaven Ongelukken hadden niet plaats. Het tramverkeer was gedeeltelijk ge stremd de telefonische gemeenschap met een deel van de plaats is gestoord. Te half zoven was men den brand zoo goed als meester. Zoo goed als alle perceelen zijn verzekerd; ook de oogst van de beide land bouwers. Smokkelaars* Men schrijft uit den Gelderschen Achter hoek aan de Arnh. Ct We hebben in deze streek tal van plaat sen, die door hare ligging aan de grenzen tot smokkelen, zoowel van Nederland naar Pruisen als omgekeerd verlokken, en jammer is 't dat zoo velen aan de verleiding geen weerstand kunnen bieden. Wie van het smokkelen een gewoonte maakt, gaat zedelijk ten gronde en de geldelijke winsten zijn zeer precaire. Merk waardig is dat zy. die werk van het smokkelen maken, in den regel de goedigste menschen en tot Hulp gaarne bereid zijn. Maar men brenge hen niet in het nauw. Slechter aangeschreven slaan de verklik kers, die zich verdienstelijk meenen te maken door hetgeen ze zien of hooren ter kennis van de ambtenaren te brengen; zij worden zoowel door de smokkelaars als door de eerlijke lui met den nok aangezien, en hebben een onaangenaam leven. Het was dan ook niets opvallends, dat iemand, die voor verklikker bij de com miezen werd aangezien, er do kosten rener advertentie voor over bad om dit tegen te spieken en ren premie voor de aanwijzing van den lasteraar uitloofde oor lirflicbltri'M san lii|»|>«wi. Als een bijzonderheid deelt men het volgende mpde Van een 7tnl kippen te Zaandam, die den 19en April van dit jaar het ei veilielen zijn er twee. die den 12 Augustus jl. baar eerste ei legden en sedert vrij geregeld zijn hlyven leggen. Er bestaat alle kans dat ook de andere kippen spoedig eieren zullen leggen. Hoenders van nog geen vier maanden werpen dus voor den eigenaar reeds voor- deelen af. ffl.500.000 voor l.amIHouu Het feit dat de begrooting voor bel Departement van Landbouw, Nijverheid en Handel voor 1907 op f 1.500.000 hooger wordt geraamd schuilt lo. tot een bedrag van f200.000 in ver hoogde kosten tot bestrijding van veeziek ten 2o. van ruim f 940.000 in de voortzet ting van de uitgaven tot aanleg van Staatsmijnen in Liraburg. 3o. in het aandeel van den Staat in de bezoldiging van ambtenaren bij de Rijks- verzekeiingsbank dat f83.000 hooger is geraamd dan in het loopende jaar. Daartegenover staat echter liet verblij dende feit, dat de middelen voor liet eeist vermeerderd zijn met f 112,500 als bate der geproduceerde steenkolen. Ontwapening;. De firma Krupp te Essen heeft op dit oogenblik opdrachten uit te voeien van 8 staten. In 't geheel omvatten die bestellingen 450 batterijen ieder van 6 stukken geschut, Dat zijn dus 2700 kanonnen. Met wat er alzoo bijkomt aan paarden, munitie, be manning. transport, commissies van proef neming geeft dat'n aardig; cent, geofferd op het altaar van Mars, Leve de wereld vrede Zc» ItoiiiaanNlagoii. Binnen acht dagen tijd zes bomaanslagen op .politieke personen in Rusland. In het begin der vorigo week oen bom onder het rytuig van generaal Skalon, den gouverneur van Moskou de gouverneur bleef in het leven, doch lijdt, tengevolge van dezen aanslag, aan algoheele vei lam ming. Woensdagmiddag een revolveraanslag op zijn tijdelijken plaatsvervanger, gene raal Wonejarljarki, die gedood word li. Zaterdag do vreeselijke bomaanslag in de villa van minister Stolypin Zondag avond de moord op den bedwinger van het oproer te Moskou, generaal »linn, aan het station te Petershof, en ten slotte een verijdeldo bomaanslag op den gouverneur van Tiflis, waarbij men dan nog een zesde misdaad van deze sooit kon voegen, die heeft plaats gehad te Odess.i. Daar wierp Zaterdag een jong meisje een hom naar generaal Knulbars. die echter ongedeerd bleef, terwijl de misdadigster, zwaar ge wond in hechtenis werd genomen. Ruim duizend lijken, die van onder de bouwvallen te Valparaiso zijn weggehaald zijn reeds begraven, maar nog steeds stuit men op de overblijfselen van nieuwe slachtoffers. Ook zijn er gevallen, dat mannen en vrouwen nog levend van onder de puinhoopen zijn te vooischijn gehaald, waar ze ij f dagen zonder eten of drinken hadden doorgebracht. Een groot deel van de stad heeft men nog niet kunnen doorzoe ken. Men me.-nt wel vijf jaar ro-odig te zullen hebben om de stad te herbouwen. Een telegram uit Galves'on in Texas aan de New York Times meldt, dat de aardbeving in Chili opmerkelijke verande ringen heeft teweeggebracht in de petro» leumputten van Texas. Een nieuwe vloei stof van mindere dichtheid vult de putten. Aardkundigen hebben verklaard, dat zicli door de aardbeving waarschijnlijk nieuwe kanalen hebben gevormd, waarvan ver moedelijk het snel uitdrogen van alle petro- leumbronnen binnen een afstand van 100 kilometer van de kust een gevolg zal ziju llomiiken »Im automobilisten I)o kloosterlingen op den Sint Bernard hebben dezer dagen ccn proefrit gedaan met een motor vracht wagen van Martigny. naar t.un verblijf boven op do bergen. De motorwagen is er op berekend zware lasten tegen de steile helling op te tuffen, en de banden zijn goed tegen sneeuw i n ijs bestand, Zes monniken zijn in Milaan tot chauffeuis gevormd. Het zijn bekwame chauffeurs geworden, en de monnikspij is een geschikto automobieljas. Het volgende jaar zal er een au'omohieldienst geopend worden voor reizigers, den Sint Bernard op. lirniiltneer. Een aang' naam bewijs, dat de drank weer vorderingen maakt, zoo schrijft een aanne mer te Breda, werd mij dezer dagen gele verd. Bezig zijnde aan den bouw van een huis op den Boulevard bood ik als naar gewoonte den werklieden een tractatie aan toen de mei op 't dik stond. Van do zeven werklieden gaven er drie te kennen liever geen sterken drank te willen. Ik was zoo aangenaam verrast want ik voldeed slechts met tegenzin aan de ge» wo'onte om to t'akteeren als de mei op liet dak staat d«t ik op't einde der week dezen drie werklieden een extra opslag op loon gaf en nog 'en kisijo sigaren boven dien. beleerd brievenliesleller. Do conespondent van de -lel.- te Breda schrijft Wij hebben hier een buitengewoon knap telegrammenhesteller. Bony goheoten. Hij is ongeveer 50 jaar oud en heeft zich uit sluitend door eigen studie do volgende 'alen machtig gemaakt, die hij leest schrijft en spreekt Frarsch, Engelsch. Duitsch, Deensch, Spaanscli. Italiaansch; Arabisch, Latijn, Griekscb, Hebreeuwsch, Sanskriet terwijl hij gemakkelijk het spijkerschrift ontcijfert. Behalve deze enorme talenkennis is hij nop goed thuis in coaraographie. sterren kunde. natuurkunde, kunstgeschiedenis en velerlei andere wetenschappen. Hij bezit een professorale bibliotheek eri herhaaldelijk komen leeraars hij hem om raad. Aan den klassiek gevormden direc teur van het telegraafkantoor dichtte hij bij diens vertrek, een Grieksch vers. En deze buitengewoon begaafde man loopt geheele dagen de straten, machinaal telegrammen rondbrengend. Men schrijft uit Helmond aan de Msb. Dat het op onze weverijen hier niet druk is, bewijst dat Maandag jl. van een fabriek elf wevers naar Diutschland' zijn vertrokken om daar werk te zoeken. De meisjes op de fabriek werkzaam en die vroeger 5 tot f 6 verdienden, hebben nu maar vier dogen in de week te werken, Dat deze slapheid aan onze gemeente scha de berokkent, laat zich wel begrijpen. van Venray brengen ter kennis van belanghebbenden, dat op den 17 September 1906 Herschouw zal worden gevoerd over de waterlossing gena. md van Smakter Spurkt voorkomende ondt;r no. 12 in den legger A, voor wat betreft de overtredingen geconstateerd bij de op den 30 Augustus 1906 gehouden schouwvoering eu aan den voet dezer ver meld. En zal deze op de gebruikelijke plaats aan het raadhuis worden aangeplakt. Venray, 1 Sept. 1906. Burgemeester en Wethouders voornoemd, H. ESSER. I)e Secretaris STOOT. van VENRAY. brengen ter kennis van belanghebbenden, dat op den 17 September 1906 Herschouw zal worden gevoerd over de waterlossing genaamd Lool-eeksche beek voorkomende onder no. 3 in den legger B; voor wat betreft do overtredingen geconstateerd bij de op den 28 Aug. 1906 gehouden schouw voering en aan den voet dezer vermeld. Op den dag der schouwvoering en twee daaraan voorafgaande dagen moet aan het water bij de op die waterlossing gevestigde molens de geheele vrije afloop gegeven worden, voor zoover, te dien aanzien geene andere bevelen zullen worden verstrekt. Eu zal deze op de gebruikelijke plaats aan het Raadhuis wörden aangeplakt en aangekondigd in het weekblad Peel en Maas. Venray, 1 Sept. 1906. Burgemeester en Wethouders voornd. H. ESSER. De Secretaris STOOT. der gemeente Venray, brengen ter openbare kennis dat ter ge meente secretarie ter inzage ligi een ver zoek met bijlagen van den heer J. van Groenendael om vergunning lot het oprich ten van een stoom houtzagerij boormachine op de perceelen kadastraal bekend in Sec tie C no 1592, 4593, 4643, 4644, 4634, 4635, 4636, 4645. Op Donderdag 18 September a.s. des voormiddags ie 11 ure zal -ten Raadhuize gelegenheid bestaan om bezwaren tegen dit verzoek in te brengen, en deze mondeling en schriftelijk toe te lichten, Zoowel de verzoeker als zij die bezwa ren hebben, kunnen gedurende drie dagen, voor het bovengenoemde tijdstip, op de secretarie dezer gemeente kennis nemen, van de ter zake ingekomen schrifturen. Venray 30 Aug. 1906. Burgemeester en Wethouders voornoemd, H. ESSER. De Secretaris STOOT. VENRAY. Van den 24 Aug. tot dpn 30 Aug. 1906. Geboorten. Wilhelmina Jacoba Engels. Johannes Wilhelmus Janssen. Maria Johanna Peeters, oud 11 maanden. Peter Qerardus Hendrikus Direks, oud 16 md. Hendrikus Gerardtls Jacobus Tacken, oud 3 jaar MAANDAG 8 uur jaarg. voor de echtgenooten van Johannes Linssen. DINSDAG 6 uur Oud jaarg voor Petrus Seuren, Petrus v. d. Hiept en londateurs. Ten 8 uur Jaarg. voor Agues Poel. WOENSDAG C uur jaarg. voor Adr. Schrijen zijne ouders en tondateurs. 8 uur Jaarg. voor Christina Janssen DONDERDAG 8 uur Oud jaarg. voor Petrus Heijnen zijne huisvrouw, ouders en londateurs. VRIJDAG 8 uur jaarg. voor Simon Deckers. ZATERDAG feestdag van O, L. V. Geboorte om half 8 een leesmis, waarna de processie naar Oos trum; daar aangekomen begint de Hoogmis, waar onder predikatie, om 10 uur alhier in de kerk een Leesmis. Na den middag om 2 uur vergadering voor de leden der 3de Orde, waaronder kleeding van nieu we leden. om 5 uur Lof. DINSDAG feestdag van de H. Rosa vail Viterbo, Maagd uit de 3de Orde van O. H. V. Franciscus, is in deze kerk te verdienen een volle aflaat onder de gew. voorwaarden. Om 5 uur Lot. VRIJDAG om half 8 plechtige lijkdienst voor de overledene medebroeders, bloedverwanten en weldoeners. Om 5 uur Lof en H. Kruisweg. ZATERDAG feestdag van O. L. Vr. Geboorte. De H H. Diensten als op Zondag, om 8 uur plech tige Hoogmis, waarna Processie, om 5 uur Lof. Hot Kantoor is geopend op werdagen van 12 tol 1 uur en Zondags van 's mor gens half 9 tot half 12. 3 keukenmeiden. 1 2de meid. 3 kindermeisjes, 1 dienstmeirje van 16 a 18 jaar, 1 dienstmeid voor stal en huiswerk. 2 knechten voor Duitschland, 1 knechi kunnende melken voor Luik. 1 bukkersleerliog. 1 smidsknecht. Jongens van 12 a 13 jaar. 1 behulpzaam meisje voor halve dagen. 2 Magazijnsknechten, 1 Wikeljuff'Ouw. 1 bekwame schaapsherder. 1 keukenmeid. 1 timmermansknecht. s' namiddags om 6 uur HET BESTUUR. die opgeleid wenschen te werden tut gelieven zich aan te melden töór flO September a. s. bij den Directeur die Lid wenschen te worden van de kunnen zich tot 15 September a. s. aanmelden by den Directeur bestaat in een teeiler vlekkeloos «;c~ zicht, Iriseli rooskleurig uiter lijk, «vitte fluweelzachte liuiii en verblimleml mooie gelaats kleur. Dit alles verkrijgt men door van BERGMANN Co. Radebenl echte fabrieksmerk -Stokpaardjes per stuk 50 ets. bij W. van den Munckhof. staande te wassen in de Spurkt, in óén of twee slagen. Te bevragen bij M. DEKKERS te Luik 's nam. 4 uur, orn 3 mooie prijzen, bij P. J. VAN DE VEN. Oostrumsche 'veg. Liefhebbers worden beleefd tot deel name uitgenoodigd. eene ruime sorteering alsmede aan zeer lagen prijs. Station—Oostrum. Zij, die wenschen wol gesponnen te hebben voor Brei- en Weefgaren, en om Dekens van te maken, bezorg® ze ten spoedigste bij de Leunen, Venray. Hofstraat, Venray, Beveelt zich aan voor het leveren van Nieuwe Horloges, Regulateurs, Wekkers. Prima Itualilcif. in de Broekweide aan het Brukske. Adres: Wed. C, ESSER—Van Wylick IN LIMBURG Ten overstaan van Notaris E. H. G. L- STRENS te Roermond, zullen op verzoek van bovenstaande Commissie op Maandag 10 September 1900, des middags juist 12 ure. te Roermond aan den Minderbroeder- singel, in het openbaar a contant verkocht worden: 35 A 40 zal op Vrijdag 7 September 1906 nam, 3 uur ter herberge van G. Eikelberg te Maasbracht op verzoek der familie Engels. publiek verkoopen Het nagras van Engelsgriend te Maas- bracht groot 20 HA. verdeeld in -10 per ceelen. zal op Vrijdag 14 September 1906 nam. 5 uur ter herberge van Fr. Beuijssen te Horst in bet Dorp op verzoek van de Wed H. RuMen voor 3. 6 of 9 jaai publiek ver pachten De boei Je; ij genaamd - Je Coppert," bestaan Ie u t bu s jp-lM r&jjg stal. schuur tuin. boomn ,,i.r J bouw- wei- hooiland schaapswei. slaghout en hoido gelegen te Horst aan de Melderslo Sectie C 145, Sectie B 191, 193, 194. 195, 198, 203, 208. 977. 1066, 10S3. 1224. 1536. 1598. 1749. 2035. 2605, 2606. 2607, Sectie A 1954, en. onder Grubbenvorst -Op het Witveld" Sectie E 2 en 864, samen groot 16 Hectaren, 52 a. 60 c. Aanvaarding Paschen en stoppelbloot 1907. waarbij een tiental reeds bekroond in Gel derland en Overijssel, alle aangekocht aan den IJsel en in liet land van Cuyk De stieren zijn een uur voor den ver koop ter plaatse te bezichtigen. Deze verkooping geschiedt a contant zonder eenige kosten, en verder onder de gewone conditiën, waaromtrent inlich tingen te verkrijgen bij bovengenoemden Notaris en bij ondergeteekenden Secreta ris. Namens de Rijkscommissie vnd., Adres: Wed. H, LAURENSSE, Pater- straat. zal op Maandag 15 September 1906, nam bij Chr. Attgier te Venlo aan het Maas» schriksel op verzoek van M. van Dijck, publiek verkoopen, Een huis gelegen te Venlo aan de Maas straat Sectie I nummer 202 groot 45 c. bewoond door Laraers. TEN KANTORE van den zijn steeds groote en kleine tegen matige rente op soliedö' Hypotheek verkrijgbaar.

Peel en Maas | 1906 | | pagina 3