Limburgsch Nieuws. Nieuws uit de Buurt. Algemeen Nieuws. Bekendmaking. kruisbeeld willen hebben 't teeken toch hunner verlossing, waarvoor zij God eiken dag op hun knieën danken moeten. De verfoeilijke zonde van menschelijk opzicht Och neen, het is al weer de bescheidenheid" er komen wel eens andersdenkenden, nietwaar, en om die nu te stooten Slot volgt. De Burgemeester van Venray, De Burgemeester van Venray Het Gemeentebestuur van Maashees en Overloon Burgemeester en Wethouders Burgemeester en Wethouders -J-'.—ti VENRAY, 25 Augustas 1906. Wy vestigen de aandacht van liet publiek, vooral de werklieden op de groote vergadering, welke zal gehoudeu worden op morgen Zondag 26 Augustus, in de Muziekzaal. De vergadering van den Volksbond begint precies te 6 uur; degroote vergade ring, welke voor eenieder toegankelijk is, begint om 7 uur, hierin zal als spreker optreden de Hoogwelgeb. lieer Jh. Mr. Cb. Ruys de Beeronbrouck, Lid der Tweede Kamer, met de onderwerpen Arbeidsbeurs eu Informatiebureau, Spaar bank, Leesbibliotheek on Teekensehool. Alle werklieden worden beleefd verzocht deze vergadering bij te wonen. Zondag hield de Ziekenfonds »St Ludovicus" hare jaarlyksche bedevaart naar de miraculeuze Kapel te Oostruro. Na met godsvrucht de Hoogmis te 'neb ben bijgewoond trok men weer in goede orde huiswaarts. Dinsdag deden de leden der Con gregatie van O. L. Vrouw alhier, voor de eerste maal gezamenlijk eene bedevaait naar Kevelaer. Met genoegen vernemen wij dat onze dorpsgenoot, de heer H. P. H. Derksen onderwijzer te Oirio. te Wageningen geslaagd is voor de akte landbouwkunde 1. o. Naar wij vernemen zal eerstdaags ook begonnen worden roet het aanleggen der Rijkstelefoon alhier. De derde publieke muziekuitvoering van de Fanfare -Euterpe" had Zondag aan het Eindt nog al een talrijk publiek. Tegen den avond toen het weder wat guurder begon te worden, werden in een paar cafés oog enkele stukken ten beste gegeven. Woensdag 5 September a. s. 's na middags half 3 ure, zal in de Muziekzaal de laatste vergadering ir, dit jaar plaats heb bes van de onderwyzers in het arrondisse ment Gennep. Lezingen zuilen gehouden worden ïfëor de heeren Driessen, hoofd der school te Middelaar, Rousehop, onderwijzer te Ber gen en Roelofs, onderwijzer ie Siebenge- wald. Zondagnamiddag hield de Schuttery bet Eindt alhier, het gewone Prijsvogel- ■cbieteo. Er werd krnnig geschoten om een van de Bebooue prijzen machtig te worden. Na een herhaald kampen werden de pryzen behaald als volgt; le prij3 Th. van Opbergen. 2e prys Chr. Goemans. 3e prijs Hendr. Wiliemsen De Staatscourant uo. 190 bevat de statuien van den Boerenbond alhier. 't Is onbegrijpelijk, dat er nog zooveel mefischen zijn, die ondanks het wanr schuwend voorbeeld van andere jaren de waterlosBingen, grenzende aan hunne eigendommen, niet behoorlijk op tyd heb ben schoongemaakt. Bij de deze week gehouden schouw werden er verschillende personen van Ven ray en omstreken, daarvoor verbadseord. Ter voorkoming van een herhaalde bekeuring, raden wy de naiatigen aan, om voor de Herschouwing, die in begin Sep tember plaats heett, hun plicht hieromtrent te vervullen. Men zie de bekendmakingen van Burge meester cd Wethouders in deze courant. Bij de gehouden aanbesteding voor de levering van kunstmeststoffen ten be hoeve van den Boerenbond alhier, was de laagste inschryver voor de levering van 91700 K.G. Thomasslakken, Poels—Ver» riet Venray, voor f 209,98 per wagon, met zelflossen, aanzeggen en geld ontvan gen, Voor de levering van 87500 KG, Kaïniet was laagste inschrijver Gossens— van Gerven. Venray voor t 169,90 per wagon. Alles met zelflossen en geld ontvangen. De levering is aan de fceido inschrijvers gegund. Wederom is er valsch Duitscb zil vergeld in omloop, vooral tweemarkstuk- ken. Deze dragen den beeldenaar vaD den koning van Saksen, en bet jaartal 1906. Door klank en kleur zyo zij van de echte te onderscheiden. Ook zyn ze 3 gram lichter, Eveneens werd in den omtrek van Roermond een valsch 10-markstuk ge beurd. Wij ontvingen no, 1 van -De Drank w o, r" orgaan van liet I/mbii'-gsch Kruisverbond, eu den Limburgschen Ma- riabond Hoofdredacteur L, Sunonis. Kape laan te 's Bosch, Administratie Stichting de Stueis te Maastricht, Abonnementsprijs per 12 nummers franco per post f 0.36. LEUNEN. Begunstigd door het schoone weer, werd jl. Zondag alhier het plechtige feest der H. Kindsheid gevierd. Aan de schorl werd de stoet opgesteld, waarna men onder het zingen van gods- diens'ige liederen, processiesgewijze naar de kerk trok. alwaar om half 10 eene plechtige Hoogmis werd opgedragen. Onder de H. Mis werd eene tredende toespraak gehouden. 's Namiddags om 3 uur begon de plech tige aanbidding, waaronder de zegening der onschuldige kinderen. Moge Leunen nog vele jaren dit leest vieren. Zondagnamiddag zullen do verschil lende gezelschappen hehoovende tot den Schuttersband -Vrede en Stryd" sieh naar Leunen begeven, om aldaar deel te nemen aan den wedstrijd. Moge een stil en zonnig weertje dit feestje begunstigen en een talrijk publiek door hun belangstelling den lu«t der schutters vermeerderen. Zeer zeker zullen tot opluister ing van dit feest bijdragen de vroolijke tonen van de fanfare -St. Cecilia", die zich even als bij vorige gelegenheden bereidwillig heeft verklnard tegenwoordig te zijn. OOSTRUM. Aanstaanden Zondag per trein van elf arriveert een mannen processie uit Blerik. Onmiddelijk na aankomst wordt voor de pelgrims een plechtige Mis met preek gehouden In den namiddag 2i,'4 uur plech tig Lot met. processie, wnarua vertrek te half vier. VENLO. Door legenwooidigheid van geest van den w issel wachter T. al- ier. is een groot spoorweg-orgeluk voorko men. By het longeeren op het l'ruisich sta tion Kaldeukerken, werden eeuige wagens te ver losgestooten eu kwamen zij op de steile lijn in den berg lussclian Kalden ke ken en Venl» terecht. In vliegende vaart roldon de wagers nu de berghelling af naar het station Venlo. De wisselwach ter had nu de koelbloedigheid de wagens door wisseltrekking op de vtye hoofdlijn te brengen en v. pit ging hel in razende 8uelheid de Maasbrug over. Eerst le Ble rik werden zij tol staan gebracht. Op de lijn te Venlo, waai over do wagens liepen, stond juist een personentrein tot vertrek gereed en dacht men eerst dat eene .botsing onvermijdelyk was. Woensdagnamiddag is de ldjarige J, M, alhier try het baden ir. de Maas verdronken. GENNK1', Zondag had te Goch onder eenige jongelieden een hevige ruzie plaats, welke zoo hoog liep dat er weldra van messen werd gebruik gemaakt. Een der jongelingen weid een steek in de borst toe gebracht, Tengevolge hiervan is liy heden aan de bekomen wonde overleden. De dader is achter slot en grendel ge borgen. HEIJTHUIZEN, Voor eenigen tyd hadden alhier boringen plaa's in den grooten waterplas tusschen Horn en Heijt- huizen gelegen, genaamd -de Bedelaar" Dit had ten doel 't water in den gtond te doen verdwijnen, zoodat een vruchtbare vlakte zou worden verkregen. Thans kunnen wij mededeelen, dat de proef alle kans van slagen heeft, daar 't water hoe langer hoe lager wordt. ROERMOND. Dezer dagen werd op het stedelijk slachthuis alhier een mand worst, welke door een districtsveearts voor. de consumptie was afgekeurd, onder politie toezicht verbrand. De worst was uit Holland afkomstig en door den geadresseerde geweigerd. S1TTARD. Een fietsdief liep Dinsdag middag in de val. De inspecteur van po litie Lommen bevond zich juist in civiel in 't magazijn van een rijwielhandelaar te dezer stede, toen aldaar een fijn gekleede mijnheer, met handkoffertje naar de laatste mode verscheen en een nieuw rijwiel te koop aaubood voor f 20. Dit kwam den chef verdacht voor. te meer toen nog een tweede mijnheer binnen trad, en omtient den verkoop mede wilde onderhandelen. Daar echter de houder van de fiets geen voldoende inlichtiogen kon geven over de herkomst van de fiets, werd hij ingerekend en in arrest gebracht. Het baarde in ons stadje niet weinig opzien, toen deze beide chique roijnheeren, de houder van het rijwiel aan eene hand geboeid en in de andere de fiets, door de straten der stad gevankelyk werden weggebracht, Dinsdagavond ward de veimoedelijke rijwieldief reeds gevankelijk naar Maas tricht getransporteeid. MAASTRICHT. De rechtbank al hier veroordeelde den postbode, die te recht stond wegens verduistering van f 165 uit een aan hem toevertrouwden brief tot li/z jaar gevangenisstraf. De eisch was 2ijt jaar. De kr g Maastricht vah den Lim burgschen Land bouwbond heeft in zijne laal>te vergn i riog bes! >ten op 8, 9 en 10 September e. k. eene tentoonstelling te houden van zaaigranen en vooderartikelen enz. KERKRADK. Tusschen het station alhier en Roldiic is van de telefoonleiding een heel vak ter lengte van 75 meter koperen draad afgeknipt Men vermoedt dut *t«o pers dezen dief stal gepleegd hebben, 't Votigjaar werd ongeveer 200 M. der leiding ontvreemd. OVEULOON. De kermis alhier is bij zonder goed afgeloopei), terwijl de drukt» bui'engew'oon groot m iclit geaoeml wor den. Zoonis andere jaren, was ook Venray nu weer goed vertegenwoordigd vooral Maan «lag en Dinsdag. De ke'misgasten hebben zich lustig ver maakt, eu heerden in een vroolijke stem ming huiswaarts. HELKNAVKEN. In verband met het bericht omtrent de st->enkoolbbring alhier, vernemen we dat de gevonden steenkool laag een dikte heeft van 60 cM., terwijl voor een 1 mnende exploitatie 40 cM., vol doende is. Men boert evenwel door, op hoop van diepere lagen te ontdekken. Vol.ens geologen, staat deze bedding wanrschyiuijk niet inv-iband met die van DuitscMai d, welke o. a. in Venlo en Heerlen ha ir vermoedelijk uiteinde hebben maai mei die in België. DEUR NE. 20 September a. s. hopen de echtelieden Francis Verheijen en Grietje Timmer alhier hun gou Je» huwelyksfees' te vieien. Vooizeker gal hei de nog krasse oudjes op duui dag aan blijken van belangstelling niet ontbreken ASTEN. Jobke, ouzo ti-aditi uieele klepperman, scheen Maandagavond vermoedelijk ook wel als een uitvloeisel van de jaarm irkt en de bij die gelogen heid gemaakte koopjes eenigzins van streek te zyn gerankt. Nauwelijks toch was de klok van 10 ure koud, of daar klonk de klep, gevolgd door -elf ure heeft de klok. de klok heeft elf Verschillende koffiehuisbezoekers, die geen gevaar vreezende, i og rustig bij bun potje zaten, werden door deze scène niet weinig opgeschrikt en vlogen overeind, meenende de pok e al te zien binnentreden Bij onderzoek bleek echter dat hiervoor nog geen redeD v is. Jébke had zich een uur vergiet, HELMOND. .Jeu 10 jarig kind heeii bij onvoorzichtigheid zijn broertje met een riek een oog u'tgeetoken. Sinds Zaterdagavond is de commies der Posterijen en Telegrafie J. C. N. zoo pas weer van Nunspeet naar Helmond overgeplaatst, voortvluchtig. De zaak schijnt er niet erg pluis met hem uit te zien, daar de politie Zaterdag direct nader onderzoek instelde en thans zijn huis bewaakt. Men spreekt van eene aanzienlijke ver- duisteiing. Hier genoot hij steeds de meeste achting voor zijn vertrek naai Nunspeet. CUYCK. Donderdag-avond of nacht is door de locomotief van een trein naar Nijmegen, vermoedelijk ter hoogte der -Beerscbe Maas" een verdwaald losloopend rund gegrepen. Men ontdekte 't pas door de stukken vleesch, en het bloed langs de lijn verspreid tot nagenoeg hij de Spoorbrug, Door de loopwachters is later een deel van den stang gevonden die voor de voorwielen der locomotief, bevestigd zit en dient om belerameringon op de rails te verwijderen. Zondagmiddag jl. kwamen in het hotel de Korenbeurs alhier samen de brievenbestellers hier tor plaatse, benevens hunne collega's uit Beers, Linden, Otter- sum, Oeffeit, Hcijen en Afferden en Gen nep. Het duel der samenkomst was het oplichten eener onderafdeeling van den Bond -de Post", waarvoor waren overgekomen twee collega's uit Eindhoven, die beiden in hunne toespraak het nut van den bond uiteenzetten, nl. door eendracht met gepaste middelen de belangen voor de lagere beambten te behartigen. Staande de vergadering traden alle aanwezigen. 17 leden toe. Tot voorzitter werd gekozen de blieven- en telegrambesteller J. Jacobs alhier, tot Secielaris H. S- Teuwen te Gennep, tot penningmeester M. v. Schijn- del te Gennep, en tot le en 2e commis saris respectievelyk G. J. B. Vos te Otter- sum en H. J. Rijniers te Afferden, MILL, üp zyn verzoek is eervol ont slagen tegen 16 September, e.k. onze brievengaarder de Heer L J. W. van Deventer. UDEN, Maandag waien ter markt aangevoerd 245 stuks hoornvee, 108 scha pen, 130 varkens. 1211 biggen. Prijs kalfkoeien. 175 a f215, kalfvaarzen 140 k f 195, guste koeien 90 a f 135, vet. vee 34 35 cs. per pond. biggen f8 a 12.50 vark«»ns 24 a 25 ct. WO ENS EL. Er werd weer Maandag gehouden. Een plaag, die in sommige lijden af metingen aanneemt, waarvan wel eens de gevolgen niet zijn te overzien. -Geef me nog drupsken. goef me nog n diupsker,, O wat is dat leven sjeun O Suzannaaa... O Suznnnaaaaa... O wat is dat leven sjeun Zoo klonk het uit den mond der Manndagliouders. docli de drupskons wer den zoo talrijk on hot leven in den wijn gaard va» Bacchus werd zoo sjaun. dat het hoofd zijne zinnen verloor en de beonen hun kracht misten. O wat is dat leven sjeun klonk 't nog even door de opening van een deu«\ die voor een kleine retirade op een kier stond. En dan een plons Een geweldige plons in een vocht, dat zeer on welriekend hoog opspatte. De man werd gered uit zijn akelige posi tie, en dan lag. hij daar op een groene weide uitgestrekt, als een voorwerp van afschu w voor de omstanders? Een emmer water spat in bieede stralen over het lichaam van den ongelukkige. Nog een... nog een... Hevig snikken en dan geweldige schok ken in een zware» hik Nog een emmer O wat is dat leven sjeun TILBURG. Aan den Heer W. F, Weijers aannemer alhier, is gegund, het bouwen van een krankzinnigengesticht -Maasoord" onder de gemeente Poortu- gaal voor f 202,000. Deze was by de ge houden aanbesteding op een na de laagste inschryver. De laagste som bedroeg f 198,743. terwijl de hoogste bedroeg f 259.700. Er waren 41 mededingeis vooi het uitvoeren van dit werk. «neringen ie I.om-de* Te Lourdes hebben volgens de -Mans bode" op den avond van den 20sten Aug en in den morgen van den 21sten vijf ge. vallen van plotselinge genezing plaats gehad, alle bij vrouwelijke personen uit Parjjs afkomstig, O. m. heeft een blinde dame. raad. Cuurcel, rue Daniesne 28, iiet gezicht terug gekregen. Verschrikkelijke uardlzeviiig isi Amerika. Uit Lima in Peru (Zuid-Amerika) komt bet bericht. dat Maandagavond opnieuw een Uevige aardbeving te Valparaiso plaats heefr gehad en dat te Lima zelf Dinsdag morgen een lichte aardschok word waarge nomen, teiwijl ook te Huacho een aardbe ving is voorgekomen Indien deze berichten bevestigd wordon, dan zou de ramp. die Chili en een deel van Argentinië geteisterd heeft, nog ergstiger gevolgen kunnen krij gen, doordat liet Amerikaansche Observa torium, volgens geruchten een nieuwe aard beving had voorspeld. De bevolking wilde niet in de huizen g .an maar sliep buiten in rijtuigen en onder den blooten hemel. Men had ee:i zwarte vlag uit het observatorium zien hangen en waar schuwingsteekenen hooren goven door een sirene De politie had zelf de geruchten helpen verspreiden. In een Reuter-telegram uit Valparaiso wordt het aantal slachtoffers van de ramp op een 1500 geschat. I)ezo schatting zal wel ongeveer do ware blijken do stoffe lijke schade beloopt volgens dat telegram f 60.000.000 De Regeering ton Santiago doet wat zij kan om het ongelukkige Valparaiso te hulp te komen. Geneesmiddelen zijn daarheen gezonden en er is een speciale dienst inge steld om de spoorwegen, de telegaaflijnen en de waterleidingbuizen te herstellen. Ver der zijn de gouverneurs der verschillende provirciëu gemachtigd de noodige sommen tot het verstrekken van hulp aan de onge. lukkigen uit te geveu De ministers van oorlog en van binnenlandscho zaken zijn naar Valparaiso vertrokken. Dievenbende te Vuelit. Geiuimen tijd bestaat hier een dievenben de, naar men zegt zijn er wel 40 personen bij betrokken, die de streek hier onveilig maken en een zekeren schrik onder de be woners vei spreiden. Zoo stonden gisteren voor de rechtbank te 's Bosch twee personen terecht, genaamd Chr. v. W. en P. de M, respectievelijk 19 en 23 jaar. beiden wonende te Vucht, die 's nacht6 bij S. winkelier aldaar, de ruit hadden stuk geslagen en zich aan diefstal van verschillende voorwerpen had schuldig gemaakt. De eisch voor beiden was 3 maanden. De eene beklaagde is zelfs van tamelyk welgestelde ouders. 't Is te hopen dat deze twee voorbeelden tot de ontbinding van dat beruchte complot mogen leiden, He( drumn le Uecle. Na elf dagen gezocht te hebben, heeft de genie nog steeds geen spoor ontdekt van de ongelukkige del vers die ten gevolge Van het instorten van den put levend zyn begraven. Men heeft den put tot op den bodem uitgegraven, maar tevergeefs. Men mag dus nu aannemen dat de drie lyken der ongelukkige» op den bodem van den put liggen onder het water en in de modder, Zij moeten dus den lOen Augus tus aanstonds verpletterd zijn onder liet gewicht der aardmassa. I)e troepen hebben nu het werk gestaakt en zijn naar Antwerpen teruggekeerd. brengt ter kennis van de verlofgangers der Nationalo Militie, die dit jaar tot de Landweer zijn overgegaan, dat zoolang zij nog niet in het bezit zyn van hun zak boekje, zijnde tusschen den 1 Augustus en 25 October a. s. zij zich by eene Mobilisatie van het leger moeten aanmelden ten Raad- huize te Horst en zijn ingedeeld by de 2e Compagnie 45 Bataljon der Landweerinfitu terie, Venray, 20 Augustus 1906. De Burgemeester voorn. H. ESS ER. brengt ter kennis, dat de kohieren ao. 5 en 6 der Personele belasting over het .jaar 1906 op den 16 Aug. jl. door den lieer Directeur der Directe belastingen te Maastricht invorderbaar verklaard, heden den betrokken ontvanger zyu ter hand gesteld en dat ieder verplicht is zijnen aanslag op den bij de wet bepaalden voet te voldoen. Venray 21 Augustus 1906. De Burgemeester H. KSSER. mankt bekend, dat ingevolge art. 5 van bet Reglement op de Waterleidiogen in Noord- Brabant, de door hen voorloopig vastge stelde leggers der waterleidingen, hieronder vermeld, vanaf heden gedurende dertig dagen voor eenieder ter secretarie dezer gemeente ter inzage zijn nedorgelegd en dat ieder belanghebbende gedurende dat tjjdvak sein iftelyk zyoe bezwaren kan inbrengen bij Gedeputeerde Staten dezer provincie Bovengemelde legger zijn legger A 1 waterloiding gen. Het Peelloopje 2 - - Heikantsveld en Hazelbroek. 3 - de Loonsche Maaaloop. 4 - fie Bossche ven- loap. -de Wtyertsche Kuilloop. "6 -de Hekgraaf. "7 - -van Heikants veld naar Vier lingsbeek 's broek - 8 - langs den Op» looschon dijk. 9 - in 'i Hazeibioek 10 - in het Helder. BI - uit de Gater. - 2 de Venloop. - 3 -de Vieriings- beeksche heek "4 - van Heikant naar Vierlings'oeeksohe grens - - 5 langs den grindweg Oveiloon-Vierlingsbeek "5 - de Raam. Maashees den 4 Aug. 1906. Het Gemeentebestuur van Maashees c. a. II. RIBl'ER. De Secretaris P. L. STEVENS. van VENRAY. brengen ter kennis van belanghebbenden, dat op den 10 September 1000 Herschouw zal wordon gevoerd over de waterlossing genaamd Ooslrurasche beek voorkomende onder no. 2 in den legger B; voor wat betreft de overtredingen geconstateord bij de op den 21 Aug. 1906 gehouden schouw- voering en aan den voet dezer vermeld. Op den dag der schouwvoering en twee daaraan voorafgaande dagen moet aan het water bij de op die waterlossing gevestigde molens de geheele vrije afloop gegeven worden, voor zoover, te dien aanzien geeno andere bevelen zullen worden verstrekt. En zal deze op de gebruikelijke plaats aan het Raadhuis worden aangeplakt. Venray, 25 Aug. 1906. Burgemeester en Wethouders voornd. H. ESSER. De Secrelaris STOOT. Dezen 1 Dinaii; V "ijda van Venray, brengen ter kennis van belanghebbenden, dat op don 10 September 1906 Herschouw zal worden gevoerd over de waterleiding genaamd de Zompgraaf, voorkomende onder no. 7 in den legger A, voor wat betreft de overtredingen geconstateerd bij de op den pen.

Peel en Maas | 1906 | | pagina 2