H. Zondag 12 Augustus bestaat gelegenheid zich te laten photografeeren ten huize van den heer J VERHEUGEN, Qroote Straat, Venray. Dorschmachine, Duizenden verzuime Wegkamps Cinematograph met een bezoek te vereeren. Geheel nieuwe opname Guldens Hendriks steenen pottei^Hken en aardewerk, enz. P. POUWELS, Vrije Kamer H. BECKERS Drogerij „Het Hert". H, J. k Heling. De Notaris Hermsen prima Brandewijn P. HOEDEMAKERS Venraysche Arbeidsbeurs en Informatiebureau. Uit de hand te koop f 9 Prijsopgaaf gevraagd Bolcp- en Eiermarkten. Kleine Mais f 0.15 per 100 kilo. Puike droge nieuwe Juitsclie •ROGGE f7. per 100 kilo. Open Wonden. voor den I ADVERTENT1EN. 9 slagen gras. partij struikhout Burgerlijke Stand. Kerkelijke Diensten te Venray. en Jenever. Notaris Esser te Horst, Notaris Esser te Horst, Notaris Esser te Horst, Legger B 1 Lollebeek op 23 Aug. 1906 van 8 uu« voormtot 5 uur nam. 2 Oostrumsche beek op 21 Aug. 1906 van 8 uur voorra. tot 5 uur nam. 3 Loobeeksche beek op 28 Aug. 1906 van 8 uur voorm. tot 5 uur nam 4 Klein Oirlo mei een zijtak op 23 Aug. 1906 va» 8 uur voorm, tot 5 uur nam. De eigenaars, pachters of gebruikers van op die waterlossingen gevestigde mo lens of nudere waterkeerende of water- stuwende werken, zijn verplicht op de dagen der schouwvoering on gedurende de drie daaraan voorafgaande< dagen, aan bet water den geheel vrijen alloop te geven, voor zoover hun door Burgemeester en Wethouders of door den Opzichter van den Provincialen Waterstaat te dien aan zien geen andere bevelen zullen gegeven worden. pu zal de2e op de gebruikelijke plaat,s aaA het Raadhuis worden aangeplakt en aangekondigd in het Weekblad Peel en Maas te Venray. Venray, 4 Aug. 1906. Burgemeester en Wethouders voornd. H. ESS ER. De Secretaris STOOT. Paterskerk. Maria-Kapel Oostrum. De Burgemeester van Venray Brengt ter kennis aan belanghebbenden, dat het kohier no. 1 van de belasting op oedryfs- en andere inkomsten van het belastingsjaar 1906[Ü7 op den 6 Augustus jl. door den beer Directeur der Directe be lastingen te Maastricht invorderbaar ver» klaaid, heden den betrokken ontvanger is tel* band gestetd, en dat ieder verplicht is tyneo aanslag op den by de wet bepaalden voet te voldoen. Venray. 10 Aug. 1906. De Burgemeester voornoemd, H. ESSER. De Burgemeester van Vènray, Brengt ter kennis van belanghebbenden, dat het kohier no 2 vau de belasting op bedryfaen andere inkomsten van het belaatingsjaar 1906/07 op den 7 Aug. jl. door den heer Directeur der Dir. belastiu gén te Maastricht invorderbaar verklaard, heden den betrokken ontvanger is ter band gesteld en dat ieder verplicht is zijnen aanslag op den by de wet bepaaldeis voet te voldoen. Venray. den 10 Aug. 1906. De Burgemeester voornoemd, H. ESSER. van 91700 K G. Thoraasslakken, merk Ster 17 pCt. phosph 75 pCt; fijnheid, 87500 K.G Kainit, 12.4 pCt. Beido partijen te leve pn elk in èènc zending, in balen van 1Ö0 K.G. franco station Venray. onder kostelooze controle van het Rijkslandbouwproefstation voor lO Sept. a. s, Iiischrijvingsbiljette» franco aan den Secretaris voor Aug. a. s. HET BESTUUR. MAASTRICHT 7 Aug. Aanvoer 21545 kilo boter. Hoogste prijs 1..18 laagste 1.15 gemiddeld 1.09 Eieren aangevoerd 41,200 Prijzen: Dikke 3.40 ii f4,70 Kleinen 3.60 a 3.90. en Gemengde, f3,70 a 4,40, p.100 stuks. in besten staat, zeer licht loopend, weinig gebruikt, Te KOOI'. Waar, zegt de uitgever dezer Courant. De Burgemeester van Venray Gezien de missive van den beer Bur gemeester van Balk dd. 19 Juli ]1. no. 228, gelast bij deze de aan den voet dezer genoemde milicien ver lofgangers der lichting van 1903, behoo- rende tot het le Regiment Infanterie r.m zich voorzien van al de voorwerpen van kleeding en uitrusting, door hem bij zij» vertrek met groot verlof mede genomen, en van zijn verlofpas op Maandag den 27 Augustus a. s, voor vier uie des namiddags bij zijn korps in garnizoen te ASSEN aan te melden. teneinde ingevolge artikel 111 dor Militiewet 1901 onder de wapenen te komen. Mous Jan. Wyst genoemde verlofganger er op de verlofpas minsteus 3 dagen voor den terug keer naar het kol ps, ter secretarie dezer gemeente moeten worden bezorgd en dat do hew ij-.en van vrij vervoer langs do spoor» Wegen, ter gemelde secretarie te bekomen, ruiua een half uur voor het vertrek aan den stationchef van den spoorweg te Venray behoort te worden afgegeven. En zal deze op georuikelijke wyze wor den bekend gemaakt, Venray, den 21 Juli 1906. De Burgemeester voornoemd, H. ESSER. Het Kantoor is geopend op werkdagen van 12 tot 1 uur en Zondags van 's mor gens vat: half 9 tot half 12. Worden gevraagd 5 keukenmeiden. 3 2de meiden. 1 dienstmeid voor stal en huiswerk, 2 knechten voor Duitschland. 1 bekwaam kunstsmid voor vast w en hoog loon. 2 moubelmakersknechts. I bakkeisleerling. 1 bakkersknecht voor de broodbakkerij. 1 knecht, kunnende melken, voor Luik, hoog loon. Sigarenmakers R. K. van goede ge tuigschriften voorzien. 1 flinke dienstbodo voor Vonlo. Bieden zich aan 1 kantoorklerk. 1 Winkeljuff'Oiiw. 1 flinke werkman voor allo werk, liefst in Venray of in een der omliggende dor pen. 1 boerendienstmeid. 1 bekwame schaapsherder. 1 dienstmeisje van 16 a 18 jaar. liggen nog onafgehaald, doordat h udeis van premieloten hunne loten niet geregeld nazien; koopt dam om een lijst der geheele uitloting welke na ontvangst van f 0,11 in postzegels of per postwissel van iedere soort loten, zooals Weerb;fl*rheid 71, Witte Kruis 88. Paleis '67, Paleis '79. Congo ,88 Milaan '06, Rott. Schouwburg '94, Servische Tabakslote» ,88. franco wordt '70, - PP - elang aan. om hunne adressen op te geven, daar wij over deze loten zeer veel belangrijks kun nen berichten. Ook zien wij alle loten en waardepapieren na a 0,05 per stuk. STATION. VERKOOPT HEDEN PUIKE Onder aanbeveling, o one ruime op IHiimlag 14 Augustus des namiddags 5 uur in 't café van P. CAMPS te Oostrum, van de Familie Wismans, in het Oosti'umsche Ven en eene groote aldaar, Voor de vele hartelijke blijken van deelneming, ontvangen tijdens de ziek to en na het o vei lijden onzer onvergetelijke Echtgenoot» en Moeder, betuigen wij hiermede 0117.4*11 innigt*!! ilnnl». W. H. DE HA EN EN KINDEREN. Leunen, 8 Aug. 1906. VENRAY. Van den 3 Aug. tot den 10 Aug. 1906. Geboorten. Sterfgevallen. Parochiekerk. met kost en inwoning to VENRAY, wordt spoedig gevraagd door een Heer. Prijs niet boven I 30. per maand. Fr. br. POSTKANTOOR VENRAY. Lett. E. Paterstraat. VENRAY Vervendroog, aangemaakt en in bussen. Tandpijndruppels 15 en 25 cent. Tegen KinkhoestSlekkestroop, Abdijsiroopenz. Abdijsiroop, Insectenpoeder, carbol. Heerlijke Slaoliegoede wagenolie enz. enz. enz. Uitsluitend Groote straat 69. .0^ Elegante coupe. v* Keurige bewerking Steeds voorradig de nieuwste Nanveaulé's in Stoffen. Groote mooie sorteering PETTEN, nieuwste modellen Alle soorten Boorden, Fronts, Man chetten. Dassen, Kousen, Saijetten Fluweeien, Trico's en andere Onder goederen enz. enz. Verder eene prachtige Collectie Stalen. Hofstraat, VENRAY. te Vierlingsbeek, za I op honilerdag «len 16 Au gustus 1906, bij uitzet en 23 Au gusius daaraanvolgende, bij Toeslag, telkens des middags 2 uur. ter hei berge en ten verzoeke van Mart. Deriks te Overloon, met medewerking zijner schoon moeder de wed. Mart. Goemans aldaar publiek verkoopen onder Overloon, gemeente Maashees. Koop. Een. Een huis, schuur, bouwland en tuin, gelegen in liet Hazenbroek, kadaster sectie A no. 1479, groot 99 aren 30 centiaren. Koop Twee. Een naast koop Een geleger. porceel bouw- en weiland, kadaster sectie A no. 1180, groot 79 aren 80 cent. Koop Drie. Den tegenover koop Twee gelegen perceel weiland en heide, kadas ter sectie A 110. 1024. groot 39 aren 50 centiaren. Koop Vier. Een perceel weiland, kadaster sectie A no. 1387, groot 49 aren 20 centiaren. Koop Vijf. Een perceel heide, kadaster sectio A no. 1393, groot 50 aren 10 centiaren. Zegt het voort. Door vier potjes Kloosterbalsem genezen. Jarenlang heb ik gesukkeld met open jwonden aan mijn been aldus schrijft ons de heer B. AALBERINK, te Man der, gemeente Tubbergen. Verschillende middelen hkd ik reeds aangewen», niets Iraoebt mij baten. Geen naad meer wetende besloot ik als laatste middel de lilousteibnlseiii, Itloosfer pancta Paulo nog eens te beproe ven. Na vier potjes gebruikt te hebben ien ik geheel genezen. Twee jaren heb k niet meer kunnen loopen en vandaag jben ik levoet naar Oostmarsum gegaan leen afstand van 2 uur. U zult kunner jbegrijpen boe verheugd ik ben. De Kloosterbalsem klooster Sancta JPaulo geneest oude en nieuwe iconden [brand en snijiconden, rheumatiehrheu madsche zenuwpijnen, jicht, podagra, Iischias, kneuzingen, stramheid in de [ledematen, verstuikingen, lendenpijn pijn in den rug, spierverrekkingen winterhanden en wintervoeten. jprij per pot 35 ct. 75 ct f 120 en f 250 I 01 OH Alleen de echte Klooster I'U I balsem geneest, deze is ken baar aan een rooden band om den pot waarop de handteekening L. I. AKKER Rotterdam voorkomt, alle andere is Inamaak Verkrijgbaar te VENRAY bij G Ambrosius, te HORST bij J. van Wel Verriet, te MAASHEES bij Geurts—j [stoffels. van kersen, bessen enz. Aanbevelend, Handel ia Gedistilleerd en Likeuren, Henseniusplein, VENRAY. zal op Woensdag 22 Augustus 1906 nam. 4 uur ter herbergo van P Tebaerts te Horst I aan de Melderslo, op verzoek van Leon. I Aerts, publiek verkoopen, Gemeente Horst, 1 Melderslo, bouwland, B 2436 groot 42 a. 55 c. bel, wed. Rutten en M. Zanders. 2 Melderslo, bouwl B 2438 gr. 45 a. 60 r. helend wed, Tebaerts en wed. J. Hermans. 3 Konijnswaranda weiland B 1286 gr. 31 aren 95 c. belend wed. Peters en P Hen driks. 4 Lommeriksbroek weiland B 1599 gr. 1 heet. bel. Fr. Houben en wed. Rutten. Brookhuizerdijk heide B 2385 gr. 1 li. 55c. bel. gebr. Sp-eeuwenbergen R. Jansen zal op Vrijdag 17 Augustm 1906 nam. 4 uur ter herberge van M. Aris to Venray op den Heuvel op verzoek van Peter Joh. en Petronella Vorblakt. publiek verkoopen Een huis met stal en tuin gelegen te Venray aan den Heuvel sectie C no. 4694 groot 4 aren 75 cent. naast het land van Hendriks. Openbare Verkoop van Hui2en te Tegelen. zal op Maandag 13 Auguslus 1906 nam. 4 uur in het Café St. Caecilia te Tegelen, op verzoek van M. v.d. Voort en kinderen publiek verkoopen om uit onverdeeldheid te geraken I. Een goed onderhouden huis met bouwland, gelegen te Tegehn aan Beitel Sectie C 110. 2U49, groot 9 a. 30 c. II. Een nieuwgebouwd hoekhuis met erf en opvaart, gunstig gelegen te Tegeien aan de Nieuwe School, sectie C 110. 2160 ged. groot l are 40 c. bijzonder geschikt voor alle nering en bedrijf. III. Een nieuwgebouwd huis met erf aldaar naast voorgaand gebouw, sectie C 2160 ged. groot circa 1 a. 20 c. IV. Een nieuw gebouwd huis met erf aldaar naast koop III. sectie C 2160 ged. groot circa 1 are 20 cent. Koop 2, 3 en 4 wordt ook in Massa ga» v. 11. PHOTOGRAFISCH ATELIER DINSDAO 8 uur jaarg. voor Johannes Rodofs en Anna Gertruda Verstappen. WOENSDAG O. L. Vr. Hemelvaart geboden feestdag, om 10 uur de wijding der Kruidwis, na het Lof processie langs de Pastorie. DONDERDAG leest van St. Rochus te Veltum halt 9 Processie, om 9 uur de Hoogmis met preek, in de octaat om 6 uur H. Mis in de Kapel. 8 uur Jaarg. Maria Anna Janssen. VRIJDAG 8 uur jaarg. voor Gertrudis Arts en hare ouders. irisilag vigilie voor het feest van O. L. Vr Hemelvaart geboden vasten en onlhoudingsdag. Dezen middag om 2 uur vergadering A-oor de leden der 3de Orde om 5 uur Lof en H. Kruisweg. Woensdag (eestdag van Maria-Hemelvaart. te vieren als Zondag, om 8 uur de plechtige Hoogmis waarna Processie. Om 5 uur Lof. Donderdag feestdag van den H. Rochus, Belijder der Derde Orde, om half 8 Processie waarna de Hoogmis. Vrijdag om 5 uur Lof. Zaterdag om 7 en half 8 de gewone uitvaart diensten voor de ziel van zaliger Martin Laurensge te Amsterdam overleden, als lid der Aartsbroeder schap. A.s. Zondag zal de Hoogmis worden opgedragen voor de levende leden der Aartsbroederschap. Na de hoogmis Processie. 15 Aug. Hoogfeest van Maria's ten Hemel- opname. Volle aflaat. 7 uur Leesmis. Half 10 uur Hoogmis met preek. 3 uur Lol met pneek en pro cessie. ANT. WEGKAMP. 1.0 uw- - - -■ sur i. Oerardu8 Johannes Antoniue Janssen. Petronella van Meijel. weduwe van Gerard Linden oud 74 jaren. Theodorus Weijs ongehuwd, oud 74 jaren. MAANDAG 8 uur jaarg. voor Gebr. Paulus Antonirv? 0" Peter Johannes Niessen-

Peel en Maas | 1906 | | pagina 3