Limburgsch Nieuws. Gemeenteraad te Venray, Nieuws uit de Buurt. Boter- en Eieren markten. Burgerlijke Stand. Kerkelijke Diensten te Venray. op Zaterdag 28 October 1905. Sterfgevallen. Parochiekerk. Paterskerk haalde, kregen hem buitengewoon lief, beschouwden hem ais hun aanvoerder en deden blijde alles «at hij hun oplegde. Niet alleen echter zijn broers en zusters, zijne kameraden en ouders, beminden den braven en verstandelijk zeerbegaafdon knaap; ook de onderwijzer en de pastoor achtten hem hoog. Kens was deze laatste ervan getuige, hos Willem voor zQne medescholieren vol geestdrift de woorden der predikatie her haalde, die hij daags te voren in do kerk had aanhoord. Toen «eido hij, -Die jongen moet priester worden." Door deze gedachte opgewekt ging hij naar de smidse om met de ouders te spreken. Deze beiden stemden vol blijdschap in met den pas'oor en door bemiddeling van deze werd de knaap, toen hg elf jaar oud was, naar de oude stad Trier ter opleiding gezon den. God was met den knaap en zegende zijne inspanning. Met rassche schreden maakte hij vorderingen en bleef voor zijne modeleerlin gen een voorbeeld in alle spzichlen. Kindolijk bereikte hij zijn lang begeerd doei: hy werd priester gewijd. Volgens de raadsbesluiten Gods was echter de jonge, ijverige arbeider in 's Heeren wyngaard tot iets grootscli verkoren, iIij, die geen andere eere dan de eere Gods beoogde, die in eenvoud en nederigheid zijne priesterlijke plichten vervulde, moest den eerbiedwaardigen bisschopszetel van liier bestijgen en daar hooghouden de vaan des geloofs iu een tijd, waarin dat heilig golool scherp weid aangevallen en de sekte der -dmilsch-katholieken onder aanvoering van een J. Ronga, onzaliger gedachtenis zich verhief. Van den eenvoudigen sraidszoon kwam de beroemde, ijverige zielenherder. Bisschop Willem Arnold, die na langdurigen en ze genrijken arbeid den 6 Jan. 18(54 overleed, en wiens naam met gulden letteren staat opgeteekend in de geschiedenis van het bis dom Trier. T. OPENBARK VERGADERING van den Tegenwoordig de heeren II. Esser. Bur gemeester, Voorzi'ter. J. Arts en M. Poels, Wethouders, Hub. Janssen, J. M. Michels, Jac. Aerts, A. L'Oiion. Tir. Slits, J. Loenen leden en Stoot Secretaris. Afwezig de heeren V. Fonck en L. Janssen. De Voorzitter opent de vergadering met net gebed en verzoekt den secretaris de noïhien der vorige vergadering voor to lezen welke worden goedgekeurd. De Voorzitter spreekt alvorens tot de dagorde over te gaan een mea culpa uit. Mynheeren zooals u wel weet is voor eenigen tijd in eene gemeenteraadsvergadering op de misstanden gewezen, die in de school lokalen op de gehuchten heerschten, toen deze nl gebruikt werden voor vergaderingen repgtitie's enz en dat toen door den Raad is besloten bovengenoemde lokalen hiervoor niet meer beschikbaar te stellen. Zooals u in de couranten wel zult gelezen hebben is besloten Zondag 29 October eene propagandavergadering te houden in liet schoollokaal te Leunen. De Weleerw. heer Kapelaan Toebosch heeft mij verzocht in het belang van den R. K. Volksbond dit lokaal af te staan. Ter bevordering van de goede zaak, heb ik mijne toestemming ge geven ep deze voorwaarden dat de gemeente raad en het hoofd der School te Leunen hunne toestemming geven. De Raad stond dit uitsluitend voor deze vergadering toe. Hierna wordt overgegaan tot de ORDE VAN DEN DAG: 1, Aanbieding gemeentebegrooting 1906, 2. idem gemeeDterekening 1904. De Voorzitter vraagt of de heeren een dag willen vaststellen om gezaraelijk de gemeentebegrooting en gemeenterekening te willen nazien; of wel een commissie te willen benoemen als het vorig jaar en stelt voor de heeren P. Camps, Hub. Janssen- en J. M. Michels hiervoor aan te wijzen. De Leer Hub. Janssen oordeelt dat alle ledeu er wel zooveel belang in zullen stellen dat ze de begrooting en rekening zullen willen inzien en stelt voor een dag te be palen dat de Raad gpzameolijk het onderzoek in te stellen. Dit voorstel werd aangenomen en bepaald op Allerzielendag 's namiddags 3 uur ten Raadhuize. 3, Benoeming van leden der commissie tot wering van schoolverzuim, te Merselo. De beer J. Jaspars, hoofd der school te Merselo treedt volgens den rooster als lid dier commissie af. Tot candidaten worden gesteld de heeren J. Jaspars en M. van Meijel. De eerste werd met algemeene stemmen herbenoemd. 4. Verordering tot heffing van standgeld "p markten en andere openbare plaatsen. De Voorzitter zegt, dat in de vorigo ver gadering is besloten eene nieuwe verorde ning op het standgeld in te voeren, en dat daarby is goedgevonden om bet standgeld te brengen op 25 ets. por Ms en voor tenten, die eene oppervlakte beslaan grooter dan 100 Mj te brengen op 15 cis. per Me, Spreker heeft hierover nog eens nagedacht, en geeft de raad in overweging het getal 100 te brengen op 50. Het zijn enkel groote inrichtingen als stoomcaroussel, circus enz. die deze opper vlakte beslaan, en als deze zoo hoog stml- gelJ moeten betalen, zouden wegblijven. De raad kan zich met dit. voorstel ver- eenigen en wordt het besluit der vorige ver gadering ingetrokken. Door den Secretaris wordt een concept verordening voorgelezen, dat op 1 Jan. 1906 in werking zal treden. 5. Herlialingsonderwys. De Voorzitter zegt. dat door de hoofden der scholen voor hot herlialingsonderwys nieuwe roosters zijn ingediend, wijl de leer lingen van het vorig jaar weer de lier halingscursus willen volgen, zal er nu eene tweede afdeolmg moeten toegevoegd worden. In plaits van 96, krijgen ze dit j mr 192 lesuren. Het getal leerlingen die nu aan dezen cursus deelnemen is als volgt: Öirlo 19; Merselo 18; Leunen 13; Oos- Irum 9 en Dorp 9. Op eene vergadering van liet Dag. Bestuur met de resp. hoofden der herhalingscursus sen weid door dezen aangedrongen op ver- hooging, 60 'its per uur vonden ze te weinig. 'Na eenig debat werd besloten, dit punt aan te houden tot de behandeling der le- grooting. Het vorig jaar kostte deze cursus totaal f 600; af vergoeding Rijk bleef voor de gemeente f 420; dit jaar f 873, Rijksver goeding 1310.80, is f556.20. 6. Vaststelling rol vergoeding bijenstand. Bracht op f 81.45. 7. C mcessie-aanvraag tot het oprichten van een gasfafiriek 8. Concessie aanvraag tot verlichting auto-gas. De Voorzitter deelt mede, dat een con cept aanvrage is ingekomen van den lieer L Paijens uit Nijmegen om hier een gas fabriek te plaatsen en tevens tot verlichting met auto-gas, van de firma, die genoemde gasverlichting heeft aangebracht bij het Gymnasium en klooster Jerusalem. De Voorzitter merkt op, dat vele leden voor electrisch licht zijn, maar dat. er op het oogenblik bier niet aan tc denken valt, wyl nu de beide kloosters auto-gas hebben en het krankzinnigengesticht electrisch licht voor eigen rekening houdt. Het valt niet te ontkennen dat de straatverlichting in een miserabelen toestand verkeert en eene ver betering hoog noodig is. De heer Hul. Janssen stelt voor eene rondvra, g tu doen of de iedeo voor of tegen nieuwe verlichting zyn. De heeren A. Loonen en P. J. Loenon zijn tegen nieuwe verlichting, de overige leden zijn allen hiervoor. Op voorstel van den Voorzitter wordt eene commissie benoemd voor liet nieuw licht. n.l. de heeren V. Fonck. Jac. Aeits, Th. Slits, M. Poels, H. Janssen en Secretaris Stoot. 9. Adres Landbouwbond om subsidie tot het houden van stieren. Door den Secretaris wordt een verzoek schrift voorgelezen van den Boerenbond, om eene bijlage van f 300, tot den aankoop van fokstieren. De heer J. M- Michels zegt dat gedurende drie jaren geen subsidie meer is verleend, en dat men nu bij den aankoop van 4 puike fokstieren den Boerenbond wel deze bijlage kan toekennen. Na eenige discussiën wordt besloten om f 200 te geven, slechts voor één jaar. 10. Weg Overloon. De Voorzitter zegt dat de Burgemeesters van Maashees en Overloon en St. Anthonis hem hebbben medegedeeld dat de gemeenten Sambeek en Vierlingsbeek niet aan den weg zouden medewerken, en stelden hem de vraag of Venray genegen zou zijn naar evenredig heid ook voor deze gemeenten bij te dragen. Nu zal binnenkort eon vergadering belegd worden te Maashees tusschen de betrokken gemeentebesturen en daarop zal ook Dr. Nolens verschijnen om mode de plannen te bespreken. Er wordt afgewacht wat iu deze vergadering besloten wordt. 11. Reoiumen Hoofdelijken Omslag. Verschillende reclames over den Hoofde lijken omslag zijn ingekomen, deze zullen in handen worden gesteld van eene commissie, bestaande uit de heeren H. Janssen, J. Aerts, en Th. Slits. De Voorzitter dringt er op aan by die commissie om wat spoed te maken met do behandeling, wijl over 14 dagen wederom eeno raadsvergadering moet gehouden worden. 12. Maréchausséekazerne; afwijzende beschikking. Van den Minister van Oorlog is eene be schikking ingekomen op 't verzoek om eene marechausseekazerne in het oud Postkantoor waarin Z.Ex. te kennen geeft dat er geeno termen gevonden worden om hier marechaus sees te vestigen. De Voorzitter deelt mede dat het oude Postkantoor verhuuid kan worden voor Nor maalschool aan f 300 's jaars, en dat hij ook nog een particulier weet, die dit gebouw wel knopen of huren wil. Wordt vnnloopig aan het Dag. bestuur overgelaten om Jiierover te onderhandelen. De heer Michels zegt dat in 't Weverslosche Ven nog struikhout staat, dat klaar is cm te kappen, en dat daar vraag naar is. IIij vraagt wat men hiermede wenscht te doen. Aan Michels en weihouder Ar!s wordt op- gediagen dit hout te taxeeren. Niets meer aan de orde zijnde, sluit de Voorzitter de vergadering met gebed. VEN RA V, 4 November 1905. Morgen Zondagnamiddag om 4 uur zal in- de Par. chiekei k alhier de gewone jaarlijkse he Liefd idigheidspreek met collecte gehouden worden, ten voo'deele der armen, bedeeld dooi de Vereeniging van den 11. Vincentius van Paulo. Hoewel 't. misschien overbodig is, toch willen wij voor deze gelegenheid de inwo ners van Venray, nog eens tot een druk bezoek aansporen. Ongetwijfeld zal liet welsprekend woo:d van den WEerw. Pater Redenaai de harten dor geloovigen zoodanig weten te treffen, dat de beurzen ruim geopend worden leu behoeve van de ai men ca ongeluk kigen in onze gemeente. Voor eene doelmatige verdeeling borgt ons de zoo zegenrijk werkende St. Vincontius Vereeniging. Naar wij vernemen is door Sr. Vincenlius- Vereeniging besloten dezen winter een lief. dagdigheids conceit te geven. De jiropagandaclub -St. Petru-" alhier trok verleden Zondag met hun prachtig vaandel naar Leunen. Eon groot aantal leden der R. K. Volks bond hadden zich met de propagandisten naar Leunen begeven, om aldaar de nog jeugdige Club haar eerste werk te ion verrichten. Met recht mag gezegd worden dat heide sprekers, de heeren Bonants en Oudenhoven onze verwachttug verre iiebben overtroffen. Dit bewees liét groot aantal leden dat zich'na de vergadering als lid van den R. K. Volks bond aanmeldde. Zeker komt oen woord van dank toe aan den Weleerw. Rector te Leunen, die alles in het werk had gesteld om deze vergadering zoo goed te doen slagen. Het was ook waarlijk eene interessante vergadering. Het school lokaal kon nauwelyks al de toehoorders bevatten. De proj «gandisten brachten ter afwisseling eenigc^nooie liederen, betreffende bot vereeniging -. ten gehoore, die ener veel ter opwekking der vergadering bij droegen. Ten slotte dankte do Weleerw. Reetor het bestuur der R. K. Volksbond en vooral do ijverige propagandaclub, waarna de Weleerw. lieer kapelaan Toebosch nog een kranig woord van opwekking de vergadering had aangespoord, sloot do Weleerw. Rector deze waarlijk leerzame vergadering met den chris- telijken groet -Geloofd zij Jezus Christus." Een ieder keerde ten zeerste instemmende met liet doel van den R. K. Volksbond huiswaarts. Staande vergadering melden zich 22 leden aan. Zondag hield de Boerenbond in do .Muziek zaal eene aigeraeene vergadering. De Heer Jean Poels deelt den uitslag mede der insclirijvingsbiljettcn van levering van tbomasslakken en kainiet. Er was ingeschreven als volgt Thomassiakken. Janssen, Geraeit, zonder lossen f 208. Gossens van Gerven, Venray m. 1. 200,50 Poels Verriet, Venray met lossen 199,43 K a i n iet: Maatsch. Hulpm,, Dordrecht, zonder lossen en geld ontvangen f 180.22 Janssen, Geraert, z. 1. en geld ontv. 175, Gossens van Gerven, Venray, met lossen en geld ontvangen 167,50 PoelsVerriet, Venray in oude balen 169. los geladen 157,— Alles per wagon. De levering van beide meststoffen gegund aan PoelsVerriet, Venray. Een schrijven van den Minister wordt medegedeeld, waarin toestemming verleend wordt tot het houden van een cursus in veevoeder, en waarvoor eene subsidie wordt gegeven van f60. Aan dezen cursus kan alleen deelgenomen worden door hen, die met goed gevolg een Undbouwcursus gevolgd hebben, alsmede door hen. die in bet land bouwbedrijf zijn en den ouderdom van 23 jaar bereikt hebben. Voor het minst moeten zich 12 personen voor dezen cursus aan melden en deelnemen. Er zal eene advertentie geplaatst worden in Peel en. Maas voor degenen, die nog willen profiteoren van deze gunstige gelegen heid. Deze cursus zal gegeven worden in 10 lessen door den hoer t'. Rutten, hoofd der school te Wanssum. Staande vergadering meldden zich reeds 22 leden aan. Verder wordt overgegaan tot het kiezen van schatters voor koeien pn paarden. Joh. Peetere, Hoebert wordt gekozen als schatter dor koeien tegen eene vergoeding van 1 10. A. Jacobs, Steeg wordt aangewezen als schattor voor de paarden, tegen oen ver goeding van f 12. De leden wordt opmerkzaam gemaakt, dat van do 50 ct. contributie van bet lidmaat schap 21 ets. worden opgezonden aan liet Algem. Bestuur te Roermond, waarvan weer 10 et. aan den kring Horst gegeven wordt. Nu heefi dit BesOrur besloten voor dit geld een 12ial malen, 4 stieren en een beer te koopen, en deze a contant te verkoopen onder de leden van den Boerenbond op Maandag 6 Nov. a. s. nam. 1 uur bij den lieer LenssenJoosten te Horst. De heer Jean Poels deelt verder mede, dat in den loop van dit jaar drie paarden zijn gestorven en uitbetaald, daardoor zal ieder lid van elke f 100. die hij verzekerd heeft, 80 ets. contributie moeten betalen. Direct na de schatting der paarden en koeien zal de contribute voor hot jaar 1906 worden opgehaald. Niels meer aan de orde zijnde, wordt de vergadering gesloten met den groei G Z. J. Chr. Velleden week zijn alhier wederom opmetingen gedaan voor den aanleg van een locail-spoor tusschen Venray en Deurne. Het ware te wenschen voor de betrokken gemeenten, dat zulk eene belangrijke ver binding tot stand kwam. Verleden Zaterdagavond vergaderde de Schutterij -Het Eind" in liet gildehuis hij de Wed. G. Vetheyen, waar ondei een lekker glaasje Venraysch bier rekening en verantwoording gedaan door den Secretaris Thnyls. over de inkomsten en uitgaven van het afgeloopen jaar, alles werd in orde bevonden en de rekening goedgekeurd. Daarna werd overgegaan tot verpachting van liet gildehuis, hetwelk wederom werd aangepacht door de Wed. G. Verheijen, voor de som van f 10: voor don tijd van een jaar. Vervolgens werd gekozen tot penning- moester H. Willems. Zondag namiddag behaalde bovengenoemde Schutterij op den schietwedstrijd te Holthees 3 prijzen, namelijk den 4 korpsprijs, en 1ste en 21e personeelo prijs, respectievelijk G. Guhbels en Th. Thuyls. Eere aan de kranige schutters van het -Eind." Naar wij vernemen zal de lieer Ezgink postdirecteur te Gennep binnenkort verplaatst worden naar Venray. Op de Donderdag alhier gehouden Aller- zieienioar h, welke gelegenheid de meeste mensciw zich voorzien van hun voorraad wintergre. nfcti, was do aanvoer niet groot. Er waren un paar karren witte kool on men betaalde thans 80 ets, de 100 pond. De groo'ste aanvoer bestond uit roode kool prei, knolselderie en look, hetgeen over liet algemeen nog al duur van de hand ging, als volgt: roode kool 6 tol, 10 ets. per stuk, prei 2 a 3 ets. per bosje, knolselderie 15 a 20 cis per bos. look 18 a 20 ets. per kop enz. Omstreeks half 2 was de gelieele aanvoer opgeruimd. Naar wij uit goede bron vernemen zal op Dinsdag 7 November a. s. de prachtige nieuwe Kapel van het St. Josefsgesticlit alhier, plechtig worden ingewijd. BLERICK. Het voornemen bestaal alhier achter de Werkplaats der SS. een slachthuis te bouwen voor het slachten van varkens tot export naar Duitscliland. Maandag werd zekere S. wonende te Venlo, dio door de politie te Nijmegen was aangehouden en gesignaleerd in het algemeen politieblad, door de marechaussee, als ver dacht van diefstal van horloges en kettingen, gepleegd in de maand Juni 11, te Ilolt Blerick, ter confrontatie derwaarts getrans porteerd en na afloop naar Roermond over gebracht en ter beschikking van de justitie gesteld. HELDEN. Uit eene langdurige ondervin ding meende inen te moeten opmaken, dat de koeien, welke bij slachting tuberculeus bleken te zijn, bijna zonder uitzondering herkomstig waren uit do noord en westelijke grensgemeenten, of uit plaatsen gelegen aan de oostelijke grens van Noordbrabant. Herhaaldelijk werden over deze feiten klachten gedaan bij de besturen der alhier bestaande onderlinge veeverzekeringen. Naar aanleiding daarvan hield de veeas- suranue Panningen eene vergadering, waarin met bijna algemeene stemmen werd besloten dat koeien aangekocht in eenen daartoe getrokken kring in de boven omschreven richting, slechts dan in de verzekering zullen worden opgenomen, nadat dezelve door een gediplomeerd "eearts zullen zijn gekeurd. Naar we vernemen, zal liet voorbeeld door genoemde verzekeiing gegeven, spoedig door eenzelfde besluit der andere bestaande assu ranties worden gevolgd, Voorts besloot meerbedoelde veeverzekering tot den aankoop van prima jonge fokstieren, waartoe eene commissie werd benoemd. Met groote ingenomenheid woidt hier vernomen, dat onzen geacliten burgemeester, zich candidaat stelt, vonr liet Lidmaatschap der Prov. Staten. GRATHEM. Zondag voormiddag werd alhier ten nadeele vau Jan Beckers een heerenrijwiel, merk Victoria, no. 93666, oulvrceind. De dader was hier reedn eenige dagen in dienst, noeindo zich Jan Willems, was oud 22 jaar en een Belgisch deserteur. Toen do eigenaar naar de kerk was, vroeg de dief aan do huisvrouw doeken om de fiets wat op te knappen. De man was gekleed in blauw gestippelde broek en vest, bruin getinte jas en zwart vilten hoed. Men zy gewaarschuwd indien dit rijwiel mocht te koop worden aangeboden. ECHT. Bij de tuchtschool voor jongens te Haren is benoemd als onderwijzer de lieer Tii H. H. Kreutzer. SITTARD. De aanvoer op de veemarkt van Maandag, bedroeg ruim 180 stuks. De handel was lovendig en veel navraag naar melkkoeien die vooral dooi' Belgische kooplui werden opgekocht. Vet vee le kw. werd betaald 65 a 68 ct, 2e kw. 65 a 60 ct. de kilo geslacht. ilet aantal leerlingen aan den cursus in boekhouden, die namens de Hanze door den heer L. Peeters uit Roormond eiken Maandagavond wordt gegeven in de zaal van den heer J. Quanjel, was bij de tweede les mat meerdere leerlingen toegenomen, zoodat het aantal deelnemers nu reeds 27 bedraagt. H EERLEK HEI DE. Donderdag is hier een staking uitgebroken onder 't onderwijzend personeel, omreden niettegenstaande het aan houdend verzoek, geen vuur in de kachels werd aangelegd, waardoor de kinderen en onderwijzers van de koude te lijden hadden. KERKRADE. In een manufactuurzaak ter dezer plaatse, was men dezer dagen haast het slachtoffer geworden eener sluwe oplich- ster. Eene vrouw rae.t een knaapje vervoegde zich in een winkel en liet dien kleine een mooi costuumpjo aanpassen. Toen dit geschied was. gaf zij voor een zekere grondeigenaar ster te zijn van een naburig gehucht. Zij wiide het pakje al maar vast meenemen en dan later terugkomen om te betalen. Doch de winkelierster vertrouwde 't zaakje echter maar half en riep eene buurvrouw, die deze persoon in k westie terstond terugkende, maar niet als grondeigenaarster. De gekochte kleederen werden haar natuurlijk ontnomen en onder bedreiging mot de politie, werd zij aan de deur gezet. HELENAVEEN. De Tooneel vereeniging -Vriendenki ing" alhier, zal op Zondag 12 November a. s. met medewerking van het Mannenkoor Koningin Wilhelmina" eene groote uitvoering geven, in de zaal van den heer H. van Oers. Op het zeer varieerend programma komt o. a. voor liet prachtige drama -Naar de Galeien", benevens liet blijspel -In tijds ontdekt" en 'n aantal zangstukken, komieke voordrachten enz. zooilat den bezoekers ongetwijfeld een bepaald gezelligen avond wacht. EINDHOVEN. Door de gemeentepolitie alhier werd 'n valsche rijksdaalder in beslag genomen. Het geldstuk dat uit lood is vervaardigd, draagt het jaartal 1872 mot de beeltenis van Willem III. Het randschrift is onduidelijk. MAASTRICHT. 31 Oct. Aanvoer 19975 kilo boter. Hoogste prijs 1.35, laagsto 1.26, gemiddeld 1.30. Eieren aangevoerd 3000. Prijzen: Dikke 6.90 a 7.30; gemengde 7.10 a 7.30; kleine 6.80 a 0.00 p. 100 stuks. VENRAY Van den 27 Oct. tot den 3 Nov. Geboorten. Anna Mechtilda Petronella Hendrika Peeters. Anlonius Franciscus Leijendeckers. Maria Elisabeth Drabbels. Anna Catharina Hendrika Hiihertina v. Zwamen. Fraucina Martha Johanna Stiphout. Maria Catharina Gertruda Linders. Adriaan *an Wanrooij oud 75 j. echtgenoot van Catharina Brünnen. Allegonda Minten oud 70 j. weduwe van Peter Peeters. Hendrik Derikx oud 77 j. weduwenaar van Jac. Heijneuians. MAANDAG half 7 de zielemis waarna processie over het Kerkhof. 8 uur jaarg. 2e klas voor Mgr. Jos. Oomen President. DINSDAG 8 uur jaarg. 2e klas voor den Wel Eerw. heer Willem Hillen. WOENSDAG 8 uur sol. jaarg. voor Corn.Raedts en Petronella Smits. VRIJDAG 7 uur te Veltum een mis waarna de honden gebrand zullen worden. Deze week wordt het Allerheiligste aan de zieken gebracht, Dinsdag in het dorp, Woensdag op de gehuchten en Vrijdag te Veltum en Heide. De zieken gelieven zich bij hun biechtvader of bij den koster te laten aangeven. Heden middag om 2 uur vergadering voor d« leden der 8e Orde. Om 5 uur Lof. DINSDAG om 5 uur Lof. VRIJDAG om 5 uur Lof en H. Kruisweg,

Peel en Maas | 1905 | | pagina 2