Limburgsch Nieuws. Nieuws uit de Buurt. Algemeen Nieuws. Boter- en Eierenmarkten. De Burgemeester van Venray hoofd, dat dit waarschijnlijk de weggeloopen slaaf was. Vriend, ik beu geen Amerikaan noch farmer," antwoordde ik «Mij gaan die za ken niet aan al ivaart gij ook twintig maal weggeloopen. zelfs niet. Ik heb hulp noodig. Kom dan hier!" voegde ik er vertrouwelijk bij. Wordi vervolgd. VEN RAY, 14 October 1905. De algemeene vergadering van de Boeren leenbank Zondag in de Muziekzaal gehouden werd druk bezocht. Na aflezing der presentielijst, opende de heer II. Trynes, Directeur der Boerenleen bank de vergadering, en verzocht de heer J. Stoot een verslag uit te brengen over het beheer van het boekjaar 1904, waaruit hb-ek dit in dit jaar nog al heel wat is omgezet, nl. van f 94,308,59, en dat er een winst werd verkregen van f 1001,89. Voor het kort bestaan mag dit als gunstig resultaat beschouwd worden. De Directeur meende dat dit nog gunstiger kon worden, als de leden meer hun geld bij de bank belegden. Men behoefde dan hij de centrale bank, waar thans neg ruim 1' 20,000 sehuld is nio! ter leen te gaan. Daar roiet zooveel intrest van gegeven worden, dat er niet veel meet aan te verdienen valt. Er zijn nog vele lui. die hun gold naar de Rijkspostspaarbank brengen, waar zij slechts 2.G6 pet. ruakon tegen bij dc Boeren leenbank 2.8S pet. en deze is even zoo sofied als de Rijksbank. I)e Voorzitter wijst p liet. groot gemak van geld iiileggen en terughalen bij de Boerenleenbank daar men daar niets te maken beeft mot al de formaliteiteu, die men bij het Postkantoor te vervullen beeft. Er zijn ook nog leden van de Rafl'eisen- kassen, die geld in kunnen brengen, doch niet ter leen krijgen wijl zij geen lid zijn van deo Boerenbond; spieker raad dezen aan lid van genoemden boni te worden. Als leden van liet bestuur treden af de heeren H, WismansPoels, Martin Poels en Louis Raedts; als leden van den raad van toezicht de heeren L. Van Dijck en Th. As- selberghs, welke allen bij acclamatie worden herbenoemd. De Secretaris deelt mede, dat in ket ver volg de verschooningen bij afwezigheid der algemeene vergadering schriftelijk moeten - schiedeo ou verzoekt tevens, dat men de spaar- en leenboekjes rer bijwerking zal in- le.eren tusscher. Kerstmis en Nieuwjaar. Daarna werdt de •oi j-idot-itig door den Voorzitter gesioten. »Het Kruideniersgilde" onderafdeeling der Hanze vergaderde Zondagavond in hot café van den heer M. Vorriet. Ter bespreking was het gezamenlijk inkoopen. Er zal van verschillende artikelen prijs aanvrage gedaan worden, welke op eene volgende vergadering zullen worden verge leken. Morgen Zondag 15 Oet. heeft in de Muziekzaal alhier de gewone maandel^ksche vergadering der R. K. Volksbond plaats. Indien onze inlichtingen juist zijn, zal in deze vergadering hoofdzakelijk gehandeld worden, tot het oprichten van een socialen Cursus voor Venray. Zeker zal dit besluit van den K. K. Volksbond van harte worden toegejuicht, daar er nog zeer velen zijn, die het ver- eenigingsleven niet begrijpen. Voor de Rechtbank te Roermond stonden Dinsdag o. a. terecht le J. D-. oud 32 jaren, 2e A. I). oud 34 jaren, landbouwers te Venray, beklaagd dat zij onder Venray op 31 Augustus 1905 eene hoeveelheid plaggen en gras aan de gemeente Venray toebehoorende hebben weg genomen. Eiseh voor ieder f3 of 3 dagen hechtenis. P. V. oud 23 jaren, landbouwer te VeB- ray, beklaagd dat hij te Oostrum-Venray W, II. Th. heeft mishandeld. Eiseh f 15 of 15 dagen hechtenis. le H. J. V., oud 28 jaren, boomkweeker te Meerlo, 2e J, H, P., oud 24 jaren, tim merman te Horst, beklaagd dat zij te Meer lo in den nacht van 10 op 11 Juli 1905. Th. ran Leuven hebben mishandeld. Eiscli voor V. 1 maand gev., voor 1'. vryspraak. Zondagnamiddag trok de Koninklijk erkende Scbuttery -Het Hof' iu grooltcDue met vaandel en trom naar do sehutsbuom, bij P. J. van de Ven, aan den Oostrumschen weg, teneinde aldaar door middel van de edele schietkunst te wedijveren om de eer van het -Koningschap". Begunstigd door buitengewoon prachtig weder, had de wedstiyd dan ook een recht gezellig verloop, terwijl vele belangstellende toeschouwers niet zonder reden hunne be wondering te kennen gaven over de schiet vaardigheid der Ilofsche sc! utteis Het pleit was dan ook vrij spoedig beslist. De heer M. Claassens deed dooi' een we] gericht schot den erg geplukhaarden vogei naar beneden ploffen, zoodat de wakkere schutter, onder een hartelijk -bravo" tot Koning van het Hof werd uitgeroepen. umnangen met de teekenen zijner hooge waardigheid, ontving do nieuwe monarch daarop de gebruikelijke hulde der Schutterij en maakte vervolgens, omringd door zijne getrouwen, nog een optocht door bel dorp. Bij de gehouden schietwedstrijd om wild, hij de handboogschutterij -St. Anna", welke Zondag eindigde, werden de prijzen als volgt behaald le prijs E. van der Putten, Venray. 2e prijs W. Jacobs, Venray. 3e prijs Math. Arts. Merselo. Als een bewijs dat de nppeloogst dit jaar nog al geld opbrengt, blijkt dat dooi' den landbouwer Th. Droessen aan de Heide uit zijn boomgaard voor ruim f900 appelen werden verkocht. Een btom bracht hem de kolossale som van f 60 op. Als bijzonderheid vermelden we nog. dat den heer .1. Friesen te Veltum dezen herfst 9 waggons appelen uit de gemeente Ve.iray verzond. Morgen zal de Weled. heer Aernout, benoemd tot Directeur te St. Oedenrodu onze gemeente verlaten, om Maandag a. s. in zijnen nieuwen werkkring iu functie te treden. Gedurende een twintigtal jaren heeft dc lieer Aernout liet beheer gevoerd over het post en telegraafkantoor Venray, en heefi zich gedurende dien tijd doen kennen als een humanen chef, die zijn dienst stipt volgm s de voorschriften naleefde cn zich nooit hoef: laten overhalen daarvan af te wijken. llj.j was een man, die niet huichelde, zijne ineeuing niet onder stoeien of banken stak, doch die tiet hart op de rechte plaats droeg. Gedienstig j 'gens het publiek, steeds gaarne bereid iedereen te helpen was het zijn lust Je positie van hei peis >neel te kunnen ver beteren. Hij werd dan ook én do >r publiek én door peisoaoel geacht tu bemind. Ofschoon wij hern met- zyue promotie van harte gelukwenschen. zien wij hem toch noode heengaan en wenschen hem benevens de geachte familie Aernout in den nieuwer werkkring en standplaats van gauscher i.ai te het bosiv toe. MERSELO. In vroolijke stemming wui tleiden ze huiswaarts, do trouwe vrienden, van wie de eenen getogen waren naar Vourodes muziektempel, terwijl de anderen, doelisten van het zuiverste water, iu edelen wedijver gingen kampen op een paar der Venraysche schietterreinen om de eer een prijs te verdienen me' pijl en boog. Waren de eersten verheugd eene belang rijke vergadeiing te hebben bijgewoond, ook de laatsten waren in hun nopjes, want na verwoeden strijd was liet een hunner mak- ktrs gelukt een prijs machtig te worden in den vorm van een malse' konijntje. Halde Jit onnoozel diertje maar in de verste verte kunnen denken, dat het aanleiding zou gaven tot een bloedtdad, bet zou ongetwijfeld alle pogingen in het wark gesteld hebben om zijn bestaan langer lo rekken. Gedane zaken nemen echter geen keer. Toen dan de partyen vergaderd waren, stelde een dor vrienden voor hot gewonnen boutje gezamelijk te veorberen, hetgeen ten zeerste de goedkeuring verwierf van den knappen schutter. Maar hoe zoo veel grage magen te verzadigen, met een enkel konijn'je? Hiervoor ware wel een reuzenkonijn noodig geweest, waarvan de exemplaren zelfs in oi:s Peel en heideland nog niet zijn uitgevonden. Geen nood Een offerde een ouden haan, een tweede een oude kip, die het eieren leggen verleerd had, een derde een jonge haan, een vierde een pond spek en een pond boter, een vyfda aardappelen, weor anderen jonge kraaiers en een konijn, om zijn broertje ge zelschap te houden, terwijl de laatsten moesteu zorgen voor specerijen en kiuiden, om meester kok in staat te stellen alles zeer fijn op te disschen, waartoe hij dan ook ten volle berekend bleek. 'a Morgens dan ook in de vroegte hoorde men op verschillende punten het droef geluid onzer gevederde huisdieren, die in hunne rustige rust werden opgeschrikt om ter slachtbank gevoerd te worden. De slachter hanteerde het vlijmscherpe staal, met de vlugheid en behendigheid van een vakman, terwijl hij reeds watertandde naar de heer lijke brokjes, welke 's avonds zouden opge diend worden. Eu het moet gezegd, dal de vriendenschaar die trouw was opgekomen, op het bepaalde uur, den discli alle eer aandeed. Toen dan ook allen huiswaarts keerden, na de boutjes een bruin zwembad bereid te hebben in den vorm van eenige glazen Venraysch, namen allen de overtuiging mede, een recht genoegolijko avond doorgebracht te hebben, in tegenstel ling met menig haantje en kippetje, die den volgenden morgen weeklaagt over verlies van verschillende neefjes ei) nichtjes. Eude alzuo geschiedde te Merselo den negenden dag van Wijnmaand. HEVEN. Maandag word hier onder algemeene feestvreugde het gouden ambts- jubiléc gevieid van den heer A. v. d. Donk ais hoofd der school. Van velschillende zijden werden den jubilaris ondubbelzinnige blijken van waaideering geschonken. Een solemneele hoogmis werd opgedragen. Gemeentebestuur, kerkbestuur on gemeentenaren boden hem geschenken aan, doch het toppunt bereikte wel de festiviteit toen een 60ial onderwijzers hun collega des middags aan zijn woning afnaaiden en met hem naar de kerk togen waar een solemneel lof werd gezongen. Na een heerlijk -Te Deurn" door het onderwjj- zeiskorps uitgevoerd, werd de feestrede uitgesproken door don heer Broeder h, d. te Mook, die sprak naar aanleiding van den tekst Lucas 24, H, 29, V -Meester blijf bij ons, 't wordt, avond en de dag is reeds gedaald 1* 't Zon moeilijk zijn deze rede weer te geven, én om de gedachte én om den eigen- aardigen vorm. Tijdens deze rede kwam mgr. dr. Nolens vergezeld door den burgemeester van Venray binnen, nim na den feestredenaar hot woord en spelde eigenhandig den jubilaris de ridder orde van Oranje Nassau op de borst, erop wijzende welke boteekenis het had voor de onderwijzers dat II. M, deze veteraan lot ridder der Nassauorde benoemde. De heer Driesen h. d. s. van Middelaar bood namens de onderwijzers den jubilaris een gouden horloge aan, een feestlied werd aangeheven en de lieer Ililgers, schoonzoon van den jubilaris, bedankte allen. BLERICK. Bij gelegenheid der kennis kwamen zooals vroeger de verlotingen met het zoogenaamde draaibord op de proppen. Toevallig kwamen (le marechaussee, die ingevolge de jujst in werking' getreden loterij wet, onzen vèrlotersbaas zekere I). V. deden optrommel) en procesverbaal tegen hem opmaakten. VENLO. Zondagavond passeerde de s il- daal J. C J. het café W. aan den Kalden- kei kei'we», alwaar dien avond baldadigheden waren gepleegd. Toen J. passeerde kwam W. naar buiten geloopou en los'u e uiige revolverschoten op gemelden soldaat, den kende dat deze de baldadigheden had geploegd, beige ui evenwel het geval niet was geweest. Proces verb* »l is opgemaakt. BKLFELI). Dezer dagen geraakte het krul van den landbouwer A. rf- al spelende in een ku p varkeusvoed >r' en is daarin ge stikt Men kan zich de droefheid dei ouders voorstellen, dio vijf minuien te voren haar kind nog vrnolijk ziende spelen, het zoo plotseling in zoo'n deei niswaaidigen toestand terugvonden. Al de pogingen, door d« moeder en de Uren aangewend, om de levensgeesten weer op te wekken, bleven vruchteloos. S WALM EN. Twee wildstroopers, M. H. C. en J. II. K. beide landbouwers, werden j.I. Zondag onder deze gemeente, door de politie zoodanig in het nauw ge bracht, dat ze door die beambten achter volgd en geen uitweg meer vindende om te omkomen, zich in de rivier de Swalm wierpen om den tegeuovergelegen oever te bereiken. Daar echter die rivier een buiten gewoon hooge» waterstand had bereikt en zij niet kunnende zwommen, zich voor bun eigen behoud aan de aan den oever groeien de witsen vastklampten, werden zij door de politie op liet droge gebracht, waardoor zij van oen vermoedelijk wissen dood werden gered. Tegen hen werd natuurlijk procesverbaal opgemaakt. De geweren hadden de stroopera in het water laten vallen. NEDKRWEERT. Maandagmorgen had de arbeider H. B. bij hot inslaan van palen op het werk van den hoer do Groot nabij sluis XIII het ongeluk zijn hand op den pnal te houden, toen een zware slag neerkwam. Twee vingers werden den ongelukkige ver brijzeld. De ijlings ontboden dokter meent de vingers nog te kunnen behouden. WEERT. Donderdagmorgen viel in de dex'i inefabriek dor gebr. Frenckeu alhier, de werkman J. van een betrekkelijk lagen zolder, tengevolge waarvan hij reeds is overleden. Hij was de eenige kostwinner zijner moeder, een weduwe BEEK. De raaandmarkt van Woensdag was druk bezocht. Veel hoornvee was aan de lijn. De handel hierin was levendig. De aanvoer van biggen was groot. Voor biggen van -4 a 6 weken betaalde men 10 13 francs. De commissie van aankoop voor de land- bouwloterij alhier kocht een drietal stuks flink hoornvee. BEEK. Zoo langzamerhand nadert de dag, waarop de trekking der landbouwloterij zal plaats hebben, nl. 24 Oct. Een paar prachtexemplaren van koeien zijn reeds aan gekocht. Men is bezig ook het overige vee en de landbouwwerktuigen te koopen. Alleen prima qualiteit wordt aangekocht daar 't doel der loterij is Verbetering van Limburg's veestapel. HOENSBROEK. De R. K. Kerk nadert langzaam hare voltooiing. Binnen weinige dagen is het reuzengebouw onder dak. MAASTRICHT. Den 3 October was het 60 jaar geleden dat de Zeereerw. Pater L. Bernulij liet kleed van Franciscus aannam. Dinsdag jl., den lOen, werd dit zeldzaam feit feestelijk herdacht. Reeds eenige jaren mist de jubilaris, ofschoon overigens een uitstekende gezondheid genietend, 't gebruik zijner voeten. Daarom werd door den Zeer ecrw. Pater Guardiaan tot intentie van den jubilaris ten half 8 een plechtige hoogmis aan het rijk versierd altaar opgedragen. In een rolstoel gezeten woonde de 80jarige het H. Offer bij, terwijl godsvrucht en dankbare blijdschap straalden uit do blikkeD, waar mede hij de heilige handelingen volgde. Sinds het jaar 1862 woont ZEw. reeds alhier in het klooster, waar hij zijn leven doorbracht niet zoozeer schitterend in uit wendige talenten, als stichtend door het treffend voorbeeld van een eenvoudig en heilig kloosterlijk leven. Die hem kennen vereoren hem. De lange, zeldzaam langen tijd, welken hij in hot kloosterleven mocht doorbrengen, was voor hem een vooitlurende aanwas van verdiensten. God geve het, dat wij den goeden grijsaard nog vele jaren in ons mid den mogen behouden, opdat hij ons door zijn volhardend geduld, verdienstelijke onder werping en vurige godsvrucht sticlite. Gemeld wordt, dat de beide jonge lieden, die zich in een hotel alhier de polsen hadden doorgesneden en die zulks, zooals later vernomen werd, deden, omdat ze bij gebrek aan geld. dachten Engeland, waar ze wilden trouwen, niet te kunnen bereiken, zijn thans naar omstandigheden zeer welva rend. Van hun voornemen, zich het leven te benemen, schijnen ze ook genezen te zijn. Ze zijn thans de politie, die onmiddellijk nadat liet gebeurd was, kwam aansnellen, tocli maar dankbaar, omdat ze door deze, zij het dan ook in strijd met hun voorne men. van den dood zijn gered. Later is nog gebleken, dat zij aan een vriend iu Pruisen eenige dagen voor het gebeurde, 4000 mark hadden gevraagd en hom hadden verwittigd dat als hij niets zoni, zij zich van het leven zouden beroo- ven. De moeder van het meisje, zulks verne mende, reisde in allerhaast naar Maastricht, verwittigde de politie en deze kwam nog juist bijtijds om de wonden die ze zich hadden toegebracht af te binden. KERKRADË Verleden Zondagavond omstreeks 9 uur hadden eenige jongelui twist in bet café Delno te Blijerheide, waarop een hunner, van Blijerheide, een revolverschot lost-', waardoor F. Dirven, (die niet tot de twistend? behoorde) een gevaarlijke wonde aan den luis beliep. Geneeskundige hulp werd hem dadelijk verleend door den heer Dr. P.iiihuisen, en door Heeren Geestelijken zijn hem ook de laatste H. Sacramenten toegediend. De dader is tot heden voortvluchtig. ASTEN. Terwijl Maandagmorgen de 19 jarige landbouwerszoon Joh. van Bussel in do Stegen alhier met. paard en kar werkzaam was, had hy het ongeluk daaronder te geraken. Met ontwrichten arm en gebroken been werd do arme jongen opgenomen. Nadat door Dr. Hoyng den gekwetste te huis de eerste geneeskundige hulp was verleend, werd hij naar bet R. K. Liefdege sticht vervoerd, waar liet been gezet werd. SOMEREN. De vrouw van den land bouwer v. D. gaf 's nachts te kennen dat zij zich geheel onwel gevoelde. Alvo-ens men de huren geroepen had, was zij reeds een lijk. De overledene had zich gezond ter ruste begeven en dien dag nog landarbeid verricht. GEMERT. De staking is geëindigd. De volgende week Vrijdag zal het werk door allen worden hervat. Het minste loon dut voortaan gogoven wordt, zal 90 cent per werkdag bedragen. Wie aan dat loon, vol gens do nieuwe regeling, niet komen kan, wordt door de firma bijbetaald. Tenminste hot eerste jaar. Een meisje van 3 jaar was verleden Zondag met hare kameraadjes aan 't touwtje springen, Bij 't uitloopen komt liet kind te recht tegen een spijker in een muur, welke spijker bij het oog eene wonde veroorzaakte die zich in het begin niet zoo ernstig liet aanzien, maar waaraan de kleine Maandag reeds overleed. VECHEL. In liet café van den heer v. d. L. alhier is een belangrijke weddenschap gesloten. Twee personen hebben tegen een derde om een belangrijk bedrag gewed te voet op en neer naar Parijs te wandelen. De burgemeesters der te passeeren plaatsen zullen door hun handteekening verzocht wor den te verklaren, dat de personen te voet gepasseerd zijn. Op 20 Oct. 's morgens ten 7 uur zullen de wandelaars vanuit genoemd café vertrekken. Goede reis, voetgangers MAARHEEZE. Ingevolge de bevelen van den Directeur Generaal der posterijen en telegrafie zal hier binnenkort een postbode benoemd worden met f450 jaarwedde. BEEK EN DONK. De heer C. Witte- veen, directeur der Stoomzuivelfabriek alhier is benoemd tot directeur der stoomzuivel- fibriek -Cunera" te Beugen. GESTEL Door iemand alhier werd aan een slachter te Geldrop een heele koe voor de som van f 12,50 verkocht. Toen 't beest uit den stal werd gehaald om het per wagen te vervoeren viel hel dood neer. De werkman durfde 't niet op zich nemen een gestorven beest te vervoeren. Zoo kwam het zaakje gelukkig aan de politie ter oore en werd het kostbare beest volgens wet telijk voorschrift verbrand. Naar wij uit vertrouwbare bron ver- nemeft heeft H. M. de Koningin aan H. H. alhier, die als milicien bij het regiment Grenadiers en Jagers te 's Hage, in zijn dienst door eene ziekte aan zijn rechterbeen werd aangetast, waardoor dit geamputeerd moest worden, eene gift geschonken van 1 60 voor het aanschaften van con kunstbeen. EINDHOVEN. Dinsdag en Woensdag heeft hier ter stede do loting zich gekenmerkt door do gewone tooneelen van dronkenschap bij velen. Als het ooit zooverre kon gebracht worden, dat eene rijkscomissio (op 't gouvernement bijvoorbeeld) die loting voor de jongens zelf verrichtte, en de nummers aan hen liet uitreiken op de wijze als een belastingbiljet wordt thuis bezorgd, dan zou het onnoodig kabaal van zelf niet meer plaats hebben. Zou dit niet eeno ovorweging waard zijn? DONGEN. Altiier zal door uit Frankrijk verdreven kloosterlingen een asyl voor idioten gesticht worden. Een groot perceel grond is daarvoor reeds aangekocht on met den bouw zal spoedig begonnen worden BERGEN OP ZOOM. Maandag had in de suikerfabriek der firma Wittonck een droevig ste.'fgeval plaats. De stoker v. B., een bejaard man, die sedert vele jaren in dienst der firma was, werd in de verwarm- kamer door een flauwte bevangen, naar men vermoedde. Toen mén poogde hem bij kennis te bren gen bemerkte men, dat bij overleden was. Een aaiiireltlielijlilieiil minder. De toeristen, die jaarlijks Valkenburg be zoeken zullen daar wederkeerende, een aan* trekkelykheid minder vinden. De aan allen bekende kluizenaar op den Schaesberg is om gezondheidsredenen uit zyn kluis vertrokken naar Duitscliland en zal denkelijk niet weder naar Schaesberg terugkeeren. lücii stuk uit den „gemeen- Heliappelijken boedel". Iets vermakt lijks is te Dalburg gebeurd. In een koffiehuis daar ter stede had zich onlangs een heer die zich in 't bezit van een buitengewoon mooie snor verheugt, verbon den dit mannelijk sieraad voor IOC gulden af te scheren en den volgenden avond zonder snor in 't café te komen, 't Gezelschap zat reeds nieuwsgierig te wachten, maar de eigenaar van de snor kwain niet. Nadat der' stamgasten geduld een uurtje op de proef was gesteld, verscheen een besteller met een brief, waarvan bet adres een vrouwen hand verried. De inhoud luidde als volgt Mijn Heeren I «In een vlaag van onver klaarbare lichtzinnigheid heeft mijn echtgenoot zich gisteravond tegenover u verplicht tegen betaling 100 gulden voor een weldadig doel zijn snor op te offeren on ge waart wreed genoeg dit aanbod aan te nemen. Daar ik nu echter weinig lust gevoel om de dupe to zyn van idiote opwellingen van mijn echt genoot, zie ik mij genoodzaakt u te ver klaren, dat mijn man en ik in gemeenschap van goederen zijn getrouwd. Tengevolge daarvan "is zijn snor myn snor hij had er de vrye beschikking niet over en uw ovor eenkomst. aangegaan met slechts oen der g--rechtigden. is dus van nul en geener waarde Mocht gij aan de gegrondheid mijner beweringen twijfelen, zoo staat u nog altijd de weg open om ons in rechten «an te spieken. Hoogachtend enz. P. S. Myn man kan hedenavond niet in uw midden verschijnen, daar ik zoo vrij ben geweest inmiddels den huissleutel in bewaring te nemen." Treurig; ongeluk. Door den hevigen stormwind en 't hooge water sloeg op den Amer bij Hooge Zwaluwe een schip, zwaar geladen met suikerbieten, vol water en zonk. De schipper en zijne vrouw en vier kinderen weiden gered. Do twee oudste verdronken in de kajuit. Vreselijk. To Stiei nig Wendel, bij Forbach, ging een werkman over den spoorweg en raakte met den voet beklemd, op 't oogenblik dat een trein de bellende baan afreed. Vruchte loos poogde de ongelukkige zich los te maken, vruchteloos schreeuwde hij om hulp, viuchteloos poogde de machinist van den trein te stoppen. Glijdende over de rails zakte de massa de lieliing af en verpletterde den ongelukkige, die 35 jaar oud was en eene vrouw en zeven kinderen nalaat. MAASTRICHT, 5 Oct. Aanvoer 18780 kilo boter. Hoogste prijs f 1,36, laagstel 1,26 gemiddeld f 1,31. Eieren aangevoerd; Dikke 5800 stuks, Kleine 500 stuks, Gem. 2100 stuks. Prijzen D. 6.30 a 6,50; KI. f5.20 a 5,30 Gem. f 5,60 a 5,90 per 100 stuks. gelast bij deze overeenkomstig 50, le lid iu verband met het 2e lid van art. 47 der Landweer instructie den verlolganger der landweer Johannes Wilhelmus Nooijen van de lichting 1904 behoorende tot het 45e Landweerdistrict en ingeschreven in het register bedoeld in art. 26 der Landweerwet in deze gemeente, om zich voorzien van de kleeding en uit rustingsstukken hem bij zijn vertrek met verlo. medegegeven, van zijn zakboekje en van zijn ver-

Peel en Maas | 1905 | | pagina 2