Limburgscli Nieuws. Loting voor de Nationale Militie. Nieuws uit (1e Buurt. Algemeen Nieuws. Ingezonden Mededeelingen. ik reeds gesproken heb, en bevond mij l ar aan eene waterkom, waarvan de oevers jor vasten grond omzoomd waren. Dit /ater strekte zich, naar ik merkte, zeer er naar de zijde van de Mississippi uit. Eensklaps s prong een groot dier in mijne nabijheid voorbij, miju schot knalde en ik zag een hert neertuimelen om dan spoedig weer op te springen en ijlings pijlsnel op de vlucht te gaan. In een oogenblik had ik mijn hond losgelaten, die het dier achtervolgde, en ik haastte mij zoo snel de beenen mij dragen konden denzelfden weg op. Hond en hert hield ik in 't oog. Het prachtig dier moest zeker niet zwaar getroffen zijn, want er was slechts weinig bloed te bespeuren en het zette onvermoeid zijn snellen loop voort. In een wilde jacht ging het om de bocht heen; weder bereikte 't her» een bosch, waar iet dan tusschen de boomen verdween. Mijn hond stond ijlings stil en knorde op onheil spellende wijze, om dan met alle teekenen van grooten angst naar mij toe te springen, on achter hem volgde een groot zwart ever zwijn, zooals ik nog nooit gezien had. Schuim droop het dier uit den muil en de borstels stonden recht op het lijf. Ik liet beide dieren jader tot mij komen en sprong dan eenigzins i.er zijde om niet den hond te treffen. Het .wijn won meer en meer veld op Juno. en nauwelijks had ik, weer eenigzins terzijde ge worpen, of ook de hond kwam weer op mij toe, zoodat ik niet schieten kon en verplicht was opnieuw uit te wijken. Thans 9cheen het everzwijn mij op te merken, het liet den bond loopen en kwam in dolle vaart met den kop ten gronde op mij toe. Wordt vervolgd VENRAY, 7 October 1905. Fosi- en Telegraafkantoor le Venray, Het Kantoor is dagelijks open: voor Post en Telegraaf van 8—12.30 en 3 307 uur. Voor wissels en kwitantie's en voor de Rijksverzekeringhank allee+t op werkdagen van 8.30—12—30. Op Zon- en Feestdagen open 7.30—8.30 en 12.301.30; voor de Spaarbank alleen 7.30-8.30 vm. K{jkepo«(M|»ttarbank. Aa« het postkantoor te Ven ray en de daarorrder ressorteerende hulpkantoren weid gedurende de maand September 1905 ingelegd f 0630,24 terugbetaald f 1309,53 Het laatste, door dat kantoor uitgegeven lekje draagt het nummer 3204. Aan i postkantoor alhier en da daaronder ssort.eerend6 hulpkantoren zijn gedurende 2e helft der maand September de volgende ie ven en briefkaarten wegens onbekendheid r geadresseerden niet uitgereikt Brief uit Venray P. C. Asselbergiis Roelants Rotterdam. Briefkaart uit Venray Au toon Hendriks Pnitscbland Waar Briefkaait uit Meerlo. Fr. van Dijk 's Hertogenbosch. Nella Ex Wetten, Naar wij vernemen zal de heer A, Aernout op 9 October a s. het post- en telegraafkantoor aan zijn opvolger overgeven om den 15 Oct. a. s. zijne nieuwe betrekking te St. Oedenrode te aanvaarden. Moge het den ijverigen en behulpzamen ambtenaar welgaan in zijn nieuwe standplaats. De fanfare-Euterpe" gaf Zondagavond "n een drietal cafè's aan het Eindt eene muziekuitvoering waarbij zeer veel publiek tegenwoordig was. Blijkens getuigenis van bevoegde kenners werden alle muziekstukken op keurige wyze ten geboore gebracht, zoodat het publiek dan ook door een telkens herhaald applaus zyne goedkeuring te kennen gaf, Waarlijk -Euterpe' heeft weer een ge- noegelijken avond aan muziekliefhebbers verschaft en mocht zich verheugen in een dankbaar gehoor. Maandagavond zyn de lessen aan de Teekenschool weder hervat, onder leiding van den heer Ypes. teekenraeester te Venlo. Er namen 14 leerlingen aan deel. De lessen worden tweemaal in de week en wel des Maandags en Donderdags gegeven. Woensdag werd in de kerk der eerw. Paters Franciscanen op zeer plechtige wijze het patroonfeest gevierd van den H. Vader Franciscus, stichter dier orde. Om 9 uur werd de H. Mis opgedragen. De kerk was geheel gevuld met geloovigen," die na de Mis de processie met het Aller heiligste door den tuin, van het klooster bijwoonden. De feestpredicatie werd gehouden door den eerw, Pater v. Berlo, die met eene tref fende welsprekendheid de deugden van den H. Franciscus schelste en spoorde allen aan om steeds met vertrouwen onze toevlucht te nemen tot dien grooteB Heilige. Om 5 uur begon het Lof, waarna 't zalig afsterven van den H. Franciscus op plechtige wijze gevierd werd. Naar wij vernemen zal door de Maat- schappy "Atlas' alhier een filiale worden opgericht in het huis van K. van Aarssen, iao de Oroote Markt alhier. GEIJSTEREN. Zondagnamiddag werd door den boschwachter van het Kasteel alhier, procesverbaal opgemaakt tegen eenige Venrayers, die bezig waren met kastanjes te plukken. Bovendien kreeg een der plukker» nog procesverbaal wegens het dragen van een geladen geweer. Eene waarschuwing voor anderen HEYEN. In de laatste raadsvergadering werd als onderwijzer aan de O. L. School benoemd de heer J. Claassea te Velden. GENNEP. Door den heer W. alhier werd een reusachtigen bloemkool op den konden grond geteeld, welke een omvang van ruim 1.50 M. had en 6pond woog. Zoo ieta mag tot de zeldzaamheden gerekend worden. De heer J. Peters van Gennep, slaag de voor het candidaats-examen in de geneeskunde. BROEKHUIZEN. De wed. Nabben, geb. Bos, hoopt den 20n dezer haar honderdsten verjaardag te vieren. Moge het dit oude moedertje, die in be hoeftige omstandigheden haar lang leven sleet, dien dag niet aan belangstelling ont breken. SWOLGEN, Zaterdagnamiddag had een droevig ongeluk plaats. Het ujarig zoontje van de wed. Janssen viel al spelende in een ketel kokend water. Zondag is de arme kleine aan de bekomen brandwonden over leden. HORST. Aan het postkantoor alhier en de daaronder ressorteerende hulpkantoren werd gedurende de maand September 1905 iugelegd f 5900,60, terugbetaald f6377,37 Het laatste door dit kantoor uitgegeten boekje draagt liet nummer 500. VENLO. Bij koninklijk besluit is mei ingang van 1 November benoemd tot diiec teur van het spoorwegpostkantoor no. 3 te Zwolle, de heer H. Helling Wzn. thans directeur aan het postkantoor alhier. Het O. M. bij de rechtbank te 's Bosch eischte tegen J. W. W. oud 42 jaar, met selaar, geboren te Broekhuizen, wonende te Venlo, gedetineerd, die Dinsdag terecht stond ter zake van diefstal van een horloge te Kuik eene gevangenissliaf van één jaar. De verdediger, mr. Van Leeuwen vroeg om een veel lichtere straf. Tot gemeente-secretaris alhier is benoemd de lieer II. J. NouweD, le amb tenaar ter secretai ie. Vau 3 tot en met 30 November zai net jaarlgfcscli onderzoek plaats hebben voor het XXXXV Landwuertiisirict Venlo, Het zal gehouden worden als volgt 3 Nov. te Venlo, 4 Nov. te Maasbree; 6 Nov. Helden, 7 Nov. Kesssl, 9 Nov. Gennep, 10 Nov, Gennep, 11 Nov. Horst, 13 Nov. Grubbenvorst, 14 Nov. Venray, 15 Nov. Bergen, 17 Nov: Weert, 18 Nov. Weert, 20, 21 en 22 Nov, te Roermond, 23 Nov. Melick en Herkenbosch, 24 Nov. Grathem, 27 Nov. Sustersn, 28 Nov. Echt. 29 Nov. Echt en 30 Nov. Heythuizen. GREVENBICHT. Naar men verneemt is het plan der nieuw te bouwen kerk alhier thans gereed- Eerstdaags zal dan ook tot de aanbesteding worden overgegaan. Ofschoon met de werkzaamheden dadelijk na de toe wijzing kan begonnen worden, zoo zal er toch, het reeds vergevorderde seizoen in aanmerking genomen, dit najaar niet veel meer te verrichten vallen. In alle geval zal de aannemer er voor te zorgen hebben, dat het gebouw met 1 Nov. 1906 onder dak is. Dat 't iets prachtigs zal worden, daarvoor blijven ons de heeren ontwerpers, J. Cuypers en J. Stuyt, borg, wier namen op 't gebied der architectuur reeds lang een goeden klank verworven hebben. LEVEROY. Voor eenige dagen verliet onze beminde kapelaan, de weleerw. hoer H. J. H. Schmitz onze parochie om zich te Blitterswijk te vestigen. Ongaarne zag men hem van hier ver trekken den yverigen priester, den talent vollen redenaar, den hartelyken vriend vooral van zieken en bedrukten. Moge hij in zijne nieuwe standpaats even zegenrijk werkzaam zijn als hier en daar dezelfde genegenheid verwerven als hij by ons genoot. WEERT. Den 21en October a.s. hoopt de hoogeerw. pater A. F. Nieuwenhuizen O.F. M., de bekende archivaris en bibliotecaris in het Minderbroedersklooster te Weert, zijn gouden priesterfeest te vieren. EYGELSHOVEN. Dinsdagmorgen ge beurde hier op de mijn een ernstig ongeluk. In Schacht Hendrik, welke door eene betrekkelijk nauwe opening met de onder- grondsche werken in verband stond, was de verbinding door eenig afvallend gesteente versperd. Het water kon dientengevolge niet van de pompenkaraer afvloeien en steeg voortdurend. Om op alle mogelijkheden voorbereid te zijn, werden de werkzaamheden onder, grootendeels gestaakt. Er moest echter in de verbindingsgang tusschen schacht I en II een dam gebouwd worden, die bij een eventueele doorbraak van het water in schacht Hendrik, de pompen en andere werken tegen den waterstort zou beveiligen. Men was met dit werk bezig toen onder den hevigen waterdruk in schacht Hendrik bet versperrende gesteente door de opening gedrukt werd en oeu geweldige watergolf naar beneden stortte. Van de arbeiders, die boneden werkzaam waren zijn drie man verongelukt en twee zeer ernstig verwond. HEER. De persoon L. S. alhier verdacht van de gepleegde mishandeling, den dood ten gevolge hebbende gehad, op Depuits alhier, is weder op vrye voeten gesteld. MEERSEN. De verplaatsing van den heer P.M.II, v.d. Voort, klerk der posterijen en telegrafie le kl. van hier naar Maastricht is iugetrokken: eveneens de verplaatsing van de vrouwelijke assistent P.C.H. Lefébre van Maastricht naar hier. MAASTRICHT. Dinsdagnacht hebben in een hotel twee jongelieden, een meisje van 18 en een jongmensch van 22 jaren, zich door he» opensnijden van den pols van liet leven trachten te berooven. De politie, gewaarschuwd dat de dochter van een professor to Cassel de ouderlyke woning verlaton had met oen ingenieur, om dat de ouders hunne toestemming tot een huwelijk weigerden, kwam in het bewuste hotel en wilde de kamer geopend hebben. Men gaf tot antwoord -gleich", doch in dien tijd schijnen beiden elkaar de nood lottige wonde toegebiacht te hebben. Bij het met geweid openen der deur vond men beide ongelukkigen badende in hun bloed. Ze zijn onmiddelyk naar het gesticht Calvarienberg overgebracht. Men hoopt beider leven te kunnen redden. CUYK. Naar wij vernemen zal het voor- loopig militair onderricht voor de jongelui die later voor de loting zullen komen in den loop van November een aanvang nemen. Het ondeiricht zal gegeven worden des Dinsdags en Zaterdags van 3 tot 5 uur. Zaterdag had onder leiding van luitenant Schütz uit Nijmegen eene samenkomst plaats met de jongelui, die aan den cursus zullen deelnemen. Kr beslaat nog gelegenheid tot aanmelding. HAPS. Nadat de onlangs aangewende pogingen tot oprichting eener botei fabriek wegens te weinig deelneming, niet slaagden werd verondersteld, dat de veehouders dezer gemeente zich bij de fabriek te Cuyk zouden aansluiten. Onze landbouweis voelen daar echter niets «oor en nu zal opnieuw eene vergadering wotden gehoudeu in de openbare school te H|es, waarbij belangstellenden uit Oeffeit en Vt. Hubert zuilen worden uitge- noodigd. ASTEN. Was de kermis afgeloopen in eene vroolyke en opgewekte stemming, niet zoo Zondagavond: alstoen ontztond er twist tusschen een paar personen waarbij beiden sny of steekwonden opliepen en een van hunner bijna een gedeelte van den neus werd afgesneden. Beide vechtersbazen zijn door dr. Hoyng verbonden, terwyl de politie het zaakje in onderzoek heeft. De Dinsdag gehouden jaarmarkt was niet zoo druk bezocht dan de vorige. Er waren aangevoerd 133 runderen, waar onder den handel ook niet diuk was. en 33 manden met varkeus. waarvan de prijzen varieerden, naar gelang kwaliteit, van 7 tot 10 gld per stuk. GEMERT, De staking van de wevers der firma Raymakeis alhier duurt nog voort. Door kapelaan Poel, en den heer Tb. Postma uit Helmond, wordt eene rondreis door Noord-Brabant gemaakt om de zaak der stakende arbeiders in de verschillende ufdeelingen van den Dioc. Bond uiteen te zetten en steun voor de stakers te vragen. Op eene vergadering te Goirle ontvingen zy voor dat doel f 103. GELDROP. Verleden Zaterdag had alhier op de fabriek der firma van den Heuvel Zonen een treurig ongeluk plaats. De arbeider Andreas Verbeek, met een rhand van boven willende komen met een daarvoor bestemde lift en van zijn gedachte zijnde dat dezelve boven was, had het ongeluk, daar de lift nu beneden was van de tweede verdieping naar beneden te vallen, met het gevolg, dat bij zijn hoofd haast te pletter viel, en hij om zoo te zeggen voor dood werd opgenomen. Aanstonds werd er geestelijke- en geneeskundige hulp ingeroepen waarop hij behoedzaam werd overgebracht naar het Gasthuis. Naar wij vernemen is zijn toestand zoo, dat deze oppassende werkman dezen val met den dood zal moeten bekoopen. De ongelukkige is weduwnaar, ruim vijftig jaren oud en was in de kost bij zijn gehuwde dochter. HELMOND. Door tusachenkorast van het bakkersgilde St. Nicolaas, afdeeling der Hanze; is er te Helmond sedert twee jaar een honingbeurs opgericht, ten doel hebben, de den verkoop van honing. Deze beurs wordt gehouden den eersten Zaterdag in October voormiddag elf uren. Daar deze honingbeurs in een groote behoefte voorziet, is het in het belang van ijmkers en honing-verbruikers, dien dag te Helmond deze beurs te bezoeken, daar reeds gebleken is, dat vorige jaren belangrijke aanbiedingen kwamen. Naar wij vernemen, zal dit jaar door den bond van ymkers deze beurs ook bezocht worden, derhalve worden heeren koekbak kers en houing-handelaren verzocht hier vau gebruik te maken. OSCH. Tot Moderator der vereeniging -Geloof en Wetenschap" alhier is in plaats vau den zeereerw. Zeorgel. pater Dr. P. Vullings, die overste is geworden van het Missiehuis te Arnhem, benoemd de zeereerw. Zeergel. pater Dr. Cyprianus Verbeek. Pro fessor der Teologie in hot Carmelietenkloo9ter alhier. BEEK. Toen Zondagmiddag de koetsier van liet hotel -Spijker" alhier, van Kleef huiswaarts reed, werd hy te Cranenburg van achterop aangereden door een automobiel. Het rytuig was bespannen met twee paarden, twee dames en twee heeren waren er in gezeten. Door den schok verschrikt zetten do paarden aan, do koetsier werd van den bok geslingerd en de paardon sloegen met het rytuig en de vier inzittenden op hol. Na een half uur doorgerend te hebben, zijn de dieren in de boomen langs den weg vast geloopen te Wijier. De disselboom, portieren enz. werden van het rijtuig geslagen. Het is een wonder, dat de inzittende per sonen er met den schrik zyn afgekomen. Een der paarden is nog al tamelijk gewond. De koetsier, die een verwonding aan zijn been had gekregen, heeft de auto aangehouden en den burgemeester van Cranenburg in kennis gesteld met het gebeurde. TONGF.LRE. Een landbouwer, die voor eenigen tijd een klein stukje grond kocht, gelegen aan de grens van Eindhoven voor f300, heeft betzelfde plekje thans verkocht voor de 9om van f 2750. Dat heet eerst zaken maken, maar bewijst ook tevens, hoe enorm de waarde van den grond daar ter plaatse gestegen is. HOOGE-ZWALUWE. Maandag had alhier een treuiig ongeluk plaats. De 33-jarige dochter van M. werkzaam bij den heer Cor- de8, viel bij het water halen in een diepen vliet. Toen men door haar lang uitblijven ongerust geworden, ging zoeken vond men haar reeds drijvende. Ijlings toegeschoten hulp mocht niet meer baten. DONGEN. Dinsdag overleed alhier aan hersenschudding het 3jarig kindje van A. W. dat eenigen tijd geleden door een fiets werd overreden. ttertogtfciu cf provincie. Men schrijft uit Maastricht aan de Tijd Een zeer belang! ijke najaarszitting van de Provinciale Staten is in het vooruitzicht. Op de agenda immers treffen we aan de -hertogdomprovincie kwestie", een voorstel door den heer Seydlits in de. vorige najaars zitting gedaan en toen naar de voorjaars- zittiog verzonden ter fine van onderzoek en rapport van Ged. Staten. Daar echter over en weer baron de Bieberstein, het Ged. Statenlid is de groote tegenstander van het voorstel nota's uitkwamen, werd in voor- jaarszitting besloten de zaak aan te houden tot deze vergadering, die nu over 14 dagen plaats heeft. Daar Ged. Staten 'tonde- lit g over deze kwestie niet hebben kunnen eens worden, doen zij geen voorstel aan de Prov. Staten, doch leggen de nota's, vijf in getal over. 't Behoeft nauwelijks gezegd, dat een zwaar debat er over te wachten is. Sluiten maar. In een vergadering van bijenhouders in de Pruisische provincie Westfalen iszoo lezen wijde wenschelijkhoid betoogd de Neder- landsche grenzen voor den invoer van bijen te sluiten. Men schrijft de daar heerschende ziekte onder de bijen-vuilbroed" geheeten, toe aan overbrenging uit Nederland. Dit is de gewone tactiek, wanneer onze buren de grenzen gesloten willen zien. Het heet dan, dat uit ons land besmettelijke ziekten worden overgebracht. Onder dit voorwendsel houdt men telkens de Duitsche en Belgische grenzen gesloten voor ons vee. Thans schijnt men op hetzelfde motief ook de bijenteelt in Westfalen te willen bevoor- deelen ten koste van de onze. Want het zijn zuiver protectionistische maatregelen, waarmee wij bier te doen en te worstelen hebben en een krach tig optreden onzer regeering daartegen is dringend van noode. Herhaaldelijk kwam het voor, dat bijv. het mond-en klauwzeer op verschillende plaatsen in België en Duitschland woedde, terwyl de Nederlandsche veestapel nagenoeg vrij was van de ziekte: en toch, het Holland- sche vee werd geweerd, om... de besmetting tegen te gaan, ja zelfs, zooals het heette, om ze te voorkomen! Werkelyk, wy moeten op zelfverdediging bedacht zijn. I'rov. Paardenbelasting. Ongeveer honderd stalhouders in de pro vincie Noordbrabant hebben zich thans nog tot de Tweede Kamer gewend met hetzelfde rekest om afschaffing der provinciale paarden belasting, als voor ongeveer 14 dagen aan Z. E. den Minister van Binnenlandsche Zaken is verzonden. Tramtafereeltje. In eeu waggon van de Z. N. stroorctram die 's morgens van Zundert en Rysbergen naar Breda schommelt, zaten de vorige week een paar ultra eenvoudige Brabanders, die met belangstelling luisterden naar de fan- '&8tiscbe verhalen, die de postconducteur uit on zei ernstig: We zjjn er haast, by de bocht. De tram maakt daar zoo'n scherpen draai, dat jelui moeten helpen, anders komen we er niet. Een oogenblik later sprong de brieven man op, plaatste zyne beide banden tegen den tramwand en duwde ingespannen. Douwen, riep hy daarna, we halen 't niet. En bereidwillig sprongen de boertjes op, spanden pezen en spieren en duwden tegen den wand alsof ze een vallend huis wilden stutten. We zijn er net, zei do conducteur toen de tram den hoek om was ou hij zuchtte als iemand die aan een gevaar ontsnapt is. De Brabanders luisterden weer dociel naar de inlichtingen en verhalen van den postman. Smokkelarij. Uit Lobith meldt men Do bekeuringen wegens frauduleuzen invoer van suiker, wyn en gedistilleerd uit Pruisen langs den Rijn houden nog maar steeds aan. Het is bekend, dat schippers, naar gelang van de grootte van hun gezin en van de bemanning van het schip, een behoorlyke hoeveelheid van die accijnsgoederen als provisie vrij aan boord mogen hebben, maar dikwijls wordt gepoogd een grootere hoe veelheid dan deze op sluiksche wiize ons land binnen te voeren. In den laatsten tijd evenwel, nu vele schippers, door schade en schande wijs ge worden, hun verplichtingen in deze getrouw nakomen, komt het meermalen voor, dat zij het slachtoffer worden van het scheepsvolk. Tracht dit toch op eigen gelegenheid te smokkelen, dan wordt de gezagvoerder ge verbaliseerd. Immers, volgens de wet is hij voor zijn volk verantwoordelyk, ook dan, wanneer eenigerlei fraude buiten zijn voor kennis geschiedt. Duelleeren. r- De strafkamer te Berlijn veroordeelde een ingenieur, die in een duel zijn tegenstander had doodgeschoten, tot 4 jaar gevangenis" straf. De getuigen kregen ieder 9 maanden. Zulke zware straffen zyn in Duitschland nog nooit tegen duellnnten uitgesproken. Iemand, die zijn broer 150 Jarec overleefde, is te Londen als getuige in een erfeoispro* ces opgetreden. Op de vraag van den rech ter of hy zusters of broers had verklaarde hijIk heb een broer gehad maar die is al 150 jaar dood. De rechter dacht dal de man gek was en tocli sprak de man waarheid. De vader van getuige was op 19jarigen leeftyd getrouwd en had een zoon gehad, die kort na de gebooite stierf. Op 75jarigeu leeftyd hertrouwde de vader cn kreeg toen nog een zoon, dezelfden, die nu getuige was in het proces en nu zelf 94 jaar is. Aangezien 94 plus 75—19 precies 150 is, blykt de man waarheid gesproken te hebben, wat voor iedereen gemakkelijk te begrijpen is. Wjj vinden hot volgende ook belangrijk genoeg onzen lezers mede te deelen. De beer P, W, A. VAN HEES, Knlverstraat 123, Am sterdam, schrijft ons, dat hij vanaf 13 Februari '05 aan een vreeselyke korst on schouderpijn leed, die oiet genezen wilde. Alle mogelijke middelen had hy al gepro beerd. By zijn ziekbed ontving by een zijner kennissen, die hem de ABDIJSIROOP KLOOSTER SANCTA PA ULO aanraadde. De heer VAN HEES ging tot het gebruik van die beioemde siroop over en voelde reeds na het gebruik van het eerste fUsclijs vermindering v&n pijn. Na het gebruik van 4 flacons kon hij weer op straat gaan en is thans geheel genezen. De heer VAN HEES wit aan ieder belangstellende inlichtingen omtrent zijne genezing verstrekken. Belangrijk is de geluksaankoudiging van Samuel Heck- tcher senr. in Hamburg welke zich in dit nommer van onze courant bevindt. Dit huis heeft zich door zyn prompte eu stilzwijgend» Uitbetaling der hier en in den omtrek ge- toonnen bedragen eene zoo goede naam verworven, dat wij al onze lezers aanbevelen op deze advertentie acht le geven. Burgemeester en Wethouders van Venray, Gelet op art. 26 der Militiewet 1901, op art. 24 van het Kon. besluit van den 2den December 1901 (Stsbl. no. 230), alsmede op de aanschrijving v&n den Heer Commissaris der Koningin in Limburg d.d. 16 Sept. j.l. Brengen bij deze ter kennis van belang hebbenden 1. dat de loting voor hen, die voor d« lichting van 1906, in deze gemeente voor de Nationale Militie zjjn ingeschreven, zal plaats hebben te Venray op Maandag don 23 October 1905. des voorm. ten lOi/s ure;

Peel en Maas | 1905 | | pagina 2