Limkrgsch Nieuws. Nationale_Militie. O O H L O G tusschen Rusland en Japan. Nieuws uit de Buurt. Algemeen Nieuws. portret als eet), dat pas gemaakt was, to liet kleine, vr Ii.iba gezelschap juichte dit phnnetje luidruchtig toe en Sehrader begon. Op een paar stokken zette bij een klein kistje, maakte daaraan een stak kachelpijp vast en bedekte een en ander met 'n mantel. Toen de waarde kwam. plaatste hij deze tegen do muur van liet huis in zulke houding •lie hot meeste geleek op die van het gekochte porti et. Do toeschouwers violen bijna omver van liet lachen do waard hield zich niet alleen hoog-t ernstig, maar toonde ook een onmis- kenbae bedenkelijkheid: die weddenschap zat hem leeiyk dwars. -Zoo nu opgepast! Sta stil comman deerde Sehrader en stak het hoofd onder den mantel. De waard bewoog zich onrustig heen en weer, als de slinger van oen klok. Hij begon reeds zijn zaak als verloren te beschouwen en trachtte op allerlei wijze de proeve te doen mislukken. -Al klaarriep de kunstenaar en de waarde bewoog zich in zeer kwaden zien om aan tafel te gaan zitten. Daar begon men hem al te plagen. »0 wee klonk liet -die tien kan zijn verloren Maar je boft toch nog man, want de verliezer mag meedrinken en zoo kun je je schade vergoeden." De waard zei niets, maar nam een geduch- ton s'ok en beet op de pijp, die bij in den m >tid hield, om zijn toorn te verpaffen. Diar kwim Sehrader met het portret. Km toejuichend -Ha prachtig getroffen ging van mond tot mond. X'i gif men het portret aan Riuhbichler. Lang. zeer lang staarde bij daarop en zijn gelaat toonde een klimmende bewondering. D iar plotseling springt hij op, grijpt S-'hrad -r bij den jas en roept -O dom uiisktrken, daar kijk Hoe blkomt die on 1 porcileinenkop op liet portret, die ik ir drie weken heb gebroken Zoo, zoo, oaertje, nou kunnen we met dc tien kannen beginnen. Betalen moet de photograaf en wie van ons tweeën dc domste is, behoef ik niet meer te zeggen.' Het fs duidelijk, wie er onder het genot van het schuimend gerstennot het meest werd uitgelachen T. Behalve de medodeeliug, dat de Japanners steeds moer iti Xanischa ka. waarin groote keizerlijk4 dor .on liggen dóordrongeuj' ereaa-'oic ram van I.iiio i j -.6% JapannwV'Jfte d«i 1 Hen den aanval in de buurt vnu da» Jnndilinpas hervatten, zijn denzelfdcn avoud, voor zij de steiling konden bereiken, teruggeslagen. Dinsdag ochtend namen wij nieuwe aanvallende bewegingen waar ten W. v.i» den mandarij- nenweg en ook ten W. van den spoorweg. De Japanners die in twee richtingen op rukten, bereikten den Jandilinpas, aan den zuidhoek van de Sjichoozavallei, maar om 11 uur 's morgeus werden zij teruggedreven. De strijdmacht, oprukkende ten W. van het spoor, werd zelfs vroeger teruggeworpen, en trok omstreeks 10 uur. nagezet door kozakken op hare vroegere stellingen terug." De opstand in Rusland eischt steeds door slachtoffers. Politieambtenaren, officieren vallen als offers. Arbeiders door eigen wil of opgezweept, boeten met hun bloed. Muitelingen worden geëxecuteerd. Zelfs kinderen van 13 en 14 jaar hebben 't leven door beulshanden moeten laten. Stijgt een politieambtenaar op oen tram, onmiddellijk moet de koetsier stoppen en alle andere passagiers slappen uit om niet als toeval slachtoffers te vallen, als de nieuwe passagier het mikpunt zou worden van een nihiMst of anarchist. Een groot gedeelte der politie heeft ontslag gevraagd en het tekort kan niet worden aangevuld. Zóó werkt de anarchie. De Russische regeering krijgt liet ook wel van alle kanten dit jaar. Naast de rampen en gevaren van den oorlog en biDnenlandsche troebelen, aan welke zij het hoofd hoeft te h den, dreigt nu over een groot deel des r ks ook nog hongersnood. In de gouvernementen Viatka, Nofgorod, Kazan, Simbirsk, Saratof, Samara, Toela, Orel en andere kampt de bevolking reeds met gebrek. De regeering is voorloopig te hulp gekomen met vier millioen roebel voor de herbebouwing der veldeo. Itott<-r<lüiiis(-li<- Tentoonwtolling van \i,jvci'liei«lK-|»i'o<l uk ten. Eene der belangrijkste inzendingen op deze liitoonstelling is zeker wel die van de Singer Maatschappij. Men ziet er onmiddellijk aan, d men met eene firma te doen heeft, die ü.et voor de eerste maal de bezoekers eener tentoonstelling met hare fabrikanten doet kennis maken. De Singer Maatschappij is dan ook een g ede bekende in nijverbeidskringen. alsmede in bijna iedere huishouding, en hare machi nes vinden steeds meer ingang, vooral ook o .dat ze met don tijd meegaat en hare fa brikaten gedurig verbetert. Zoo vindt men J n ook op deze tentoonstelling weder Singer machines van verboteide constructie, en wel niet alleen voor gewoon naaiwerk, maar ook voor borduur en stopwerk en voor het vervaardigen van knoopsgaten, het aanzetten van knoopen en ar.dere industrieel© doelein den. De voor de nijverheid bestemde aanwezige Singer naaimachines, waarop door personeel van de firma A. J. Lombarts Co., stoom- lingeriefabriek te Rotterdam, gewerkt wordt, worden door een eveneens van de Singer Maatschappij afkomstige electromotor gedre ven, die zoo in elkaar gezet is, dat ze niet harder loopt dan wenschelijk is. Dientengevolge kunnen dusdanige electro- motoren rechtstreeks met de werk as worden verbonden, door welke de naaimachines ge dreven worden, en heeft men dus noch tusschenasjes. noch drijfriemen noodig om de kracht van de motor op de werkas over te brengen. Aardig is het, de naaimachines aan het werk te zien want ze loopen zoo verbazend vlug, dat de naaisters vrij wat meer tijd noodig hebben om liet goed onder de naald te brengen dan voor het stikken zelf. Enkele machines maken dan ook niet minder dan 2500 steken per minimi, terwijl andore, zooals bijvoorbeeld de knoopsgatmachine, uit den aard der zaak wel is waar iets langzamer loopen, maar toch ook nog ruim 1500 steken per minuut maken en dus enorme hoeveelheden produceeren. Bepaald prachtig is het borduur en stop werk, dat, op de Singermacliines vervaardigd eveneens bij deze inzending geëxposeerd is. De dames, die dit werk voor het grootste gedeelte in het Singerdepöt te Rotterdam vervaardigd hebben, verdienen daar wel een compliment voor. Tevens schenkt dit werk weer de over tuiging, dat de Singermachines niet enkel voor de nijverheid verdienen aanbevolen te worden, want al dit borduur en stopwerk werd op de gewone Singerinachine voor huishoudelijk gebruik vervaardigd. De dames die eene dergelijke machine bezitten, worden door de Singerraaatschappij gratis in de gelegenheid gesteld, zich in het stoppen en borduren op de machine fonder leiding van bekwame juffrouwen) Ie oefenen. Wij hebben gemeend, bij deze expositie iets breedvoeriger te moeten zijn, omdat mag worden verondersteld, dat alle kringen groote belangstelling zullen koesteren voor deze inzending. Naar men weet, werd zij met de verguld zilveren medaille (hoogste onderscheiding voor niet-Rotterdamsche industrieën) bekroond. VKNRAY. 1» Augustus 1905 -Woensdagmorgen trok do processie vau uit de Parochiekerk alhier ar de kaj J te Vel turn, alwaar tér gelege-'" eid van het pa troon feest van den H. Rochus. eene plech- tigc I,. M.s word opgedragen, opdat V«nray moge bevrijd blijven van alle besmettelijke ziekten onder menschel) en vee. Eene groote schare geloovigen volgde al biddende het vaandel en woonde de gods- d)ei)stoefening bij. Door den Zeereervv. heer pastoor Schmeits werd eene schoone feestpredikatie gehouden. Morgen Zondag houdt de Ziekenfonds -St. Ludovicus" alhier hare jaarlijksche be devaart naar de Miraculeuze Kapel van Oostrum, bij welke gelegenheid mede eene prachtige offerkaars wordt geplaatst voor hel Beeld der H. Maagd. De Yereeniging zal hier omstreeks 8 uur vertrekken en om 9 uur de plechtige hoogmis te Oostrum bijwonen. Moge de bijzondere intentie der leden verhoord worden en de vereeniging op voor bede van de «Behoudenis der Kranken" van ziekten en tegenspoed bevrijd blijven. Zondag behaalde de schutterij -Het Eindt" alhier, op de te Siebengewald gohou- den schietwedstrijd, den 2en prijs. De schutter G. Gubbels behaalde tevens den len personeelen prijs'. Hulde aan de kranige schutters. Onder het Ieeraarspersoneel van ons Gymnasium hebben de volgende veranderingen plaats gehad: De W.Ew. Pater Evaristus van Kroonen- burg zal zich naar de missiën in het H. Land begeven; de W.Ew. Pater Vitus Hentzen is verplaatst naar 't klooster van Woerden; in hunne plaats zijn benoemd de W.Ew. Paters Anscharius van der Veer en Gerlacus Boy en. OOSTRUM. Zooals gewoonlijk op don feestdag van O. L. Vr. Hemelvaart, was het Dinsdag in ons Genadeoord bijzonder druk. Des morgens om 9 uur kwam de processie van Oirlo binnen, waarna eene plechtige H. Mis werd opgedragen. Het kinderkoor, onder directie en met orgelbegeleiding van den weleerw. Rector Wierts, liet zich tijdens alle godsdienstoefe ningen hooren, en bracht daardoor veel bij tot opluistering. 's Morgens werd de feestpredikatie gehou den door den Weleerw. Pater Bentivolius Hanraet8, die eveneens onder het Lof de grootheid en goedheid van Maria verkondig de. Na het Lof had de plechtige Processie plaats rondom de kapel, waarbij 't Allerh. Sacrament en het Miraculeus Beeld vergezeld werd doer talrijke lieve bruidjes en honder- de biddende geloovigen. GËIJSTEKE.N. i3»j Koninklijk Besluit is de eere-me 1 ülle der orde van Oranje- Nassau toegekend in zilver aan den Heer P. II. van Soest, rentmeester van bet Kasteel Geysteren softi. Wanssum. OTTERSt'.M. iu.ee nachten is by den heer M. A. een groote hoeveelheid boonen ontvreemd. De dader si onbekend. Men zij dus op zijn hoede. Naar hier met groot genoegen verno men is, hebben de Staten dezer Provincie naar aanleiding eener aanvrage van ons gemeentebestuur om een veearts voor deze streek te willen annstellen, gunstig beschikt. Naar verder verluidt zal deze benoeming, welke eerlang door Ged. Staten zal plaats hebben, ingang 1 Januari a. s. en zal, mede op verzoek va» ons Bestuur, de gemeente Gennep, als het centrum van het nieuw te vormen district, vermoedelijk tot standplaats van dien veeirts gekozen worden. BLERICK, Zondag werd alhier de propa- gandavergadei ing gehouden, uilgeschreven door de afd. Dleriok van het Secretariaat van Spoor- en Tramwegpersoneel. Overdruk was 'tj zoek. Pater Coelestinus van de orde der C.ipucijnen uit 's Bosch, behandelde met groot welsprekendheid het onderwerp Waarom en hoe vereenigd. Van de gelegenheid tot debat word gebruik gemaakt door den voor/ Her eener neutrale metselaarsvereenigin.: in Venlo, die weder eens kwam vertellen, dat eene neutrale vereeniging de vakbelangen zeker zoo goed en zelfs beter kan li i irtigen dan de katho lieke. Deze we d beantwoord door dr. Poels de Washingtonselie hoog'eeraar, die op de hem eigen wijze ant woordde, dat neutraliteit in de veieeniging onbestaanbaar is. De Blerickscltc Zaïigvereeuiging Orpheus bracht eenige welgeslaagde zangstukken ten gehoore. Om 10 uur sloot, de voorzitter, ondei een woord van d uk de vergadering, die 3 uur had geduurd. VENLO. Maandagmorgen had er een ernstig ongeluk plaats in een der stallen van liet 5e eskadron huzaren alhier. Een jong huzaar M. kreeg hij het ver laten van den stal, een klap van een der paarden tegen het achterhoofd, waardoor hij met een zwaar gewond hoofd buiten de standplaats van lit. paard nederviel. Door eenige kan maden naar hot hospitaal gebracht, bleek .tHaai' dat reeds de dood was Ingetreden. HELDEN. Zekére 'J. W. oud 15 jaren ueeft zich M; »nd;., inidda.. door een geweer schot, b;: ongeil doodelijk in hot onder- lyt gotroileo, woarschijnlyk doordat het opverwacl afging. Aangezien geene der huisgenooten van liet feit getuige is geweest, is de eigenlijke toe dracht der zaak niet bekend. De getroffene was onmiddellijk dood. OSPEL. Men schrijft aan den Limb. Koer. «Dat. er nogal verschil bestaat in de op brengst van koeien op verschillende stallen, bleek op de algemeene vergadering vpn de leden der coöperatieve boterfahiiek -de Boterbloem" op don Meijelschen dijk alhier. Uit het verslag van het bestuur bleek, dat één landbouwer per koe een opbrengst had gehad van 175 gulden, terwijl een ander lid slechts kwam aan een bedrag van 15 gulden per koe. Welk een verschil Hieruit blijkt, wel duidelijk, dat goede verzorging, goed voedsel, en goed slag van vee heel wat bij brengen tot flinke melkproductie van het i undvee." ROERMOND. Woensdagmiddag is alhier op liet rangeerterrein een jongen van 13 jaar J. H. S. met het hoofd tusschen de buffers van twee treinen bekneld geraakt, tenge volge waarvan hij onmiddeiijk overleed. ROERMOND. Maandagavond werd dooi den brigade commandant der marechaussees alhier aangehouden en na verhoor op diens bevel in do gevangenis alhier overgebracht J. A. B. oud 19 jaren, wonende alhier, verdacht van het plegen van niet te noemon handelingon. POSTERHOLT. Do Hooge Raad ver wierp Maandag hat cassatioberoop van G. H. W. natuurgeneeskundige alhier, veroor deeld tot 8 jaar gevangenisstraf, wegens verkrachting van een meisje uit Echt, dat hij met chloroform bewusteloos had gemaakt onder voorgeven, dat zulks noodzakelijk was om haar te behandelen voor een maagkwaal, waaraan zij volgens hem lijdende was. ROGGEL Naar wij vernemen, zal alhier op den 27 Aug. e. k. een groot internationaal concours vour Handboogschutterijen plaats hebben: uitgeschreven door de nieuw opge richte handhoogschutterij -Buitenkist", Verschillende gouden en zilveren medailles zijn uitgeloofd voor de overwinnaars in dezen wedstrijd. NEDERWEERT. In den nacht van 13 op 14 dezer is alhier aan den Meijelschendijk vermoord den persoon van L. J. gehuwd met E. van de G. F. schoonzoon van M. H. van de G. P. bij wien zijne dochter inwoont doch J. niet. Dezen is het binnentreden dier woning ontzegd hij zou namelijk dien nacht in dc woning van M. II. van de G. P. zijn gekomen, daar io de slaapkamer zijner vrouw bedreigingen hebben geuit, M. H. van de G. P. zou toen uit zyn bed zijn opgestaan en in de slaapkamer zijner dochter L. Janssen, zijn schoonzoon, met een bijl op het hoofd hebben geslagen, aan de daardoor ontstane verwonding waarvan J. is overloden. Na bekomen bericht aniveerde Dinsdag alhier de justitie uit Roermond, vertegen woordigd door de heeren Mrs. Mathon substituut officier van justitie, Vos de Wael, Realiter commissaris en Jorritsma substituut griffier tot bet doen van een onderzoek in loco, terwijl mede alhier arriveerde, Dr. Stijns, mts te Roermond, om met Dr. Schmidt, arts alhier de sectie op het lijk van J. te verrichten. M. H, van de G. P. werd daarna als ver moedelijke dader op bevel aangehouden en door de marechaussée van de brigade te Weert, heden overgebracht naar de gevan genis te Roermond. RIMBURG. Het bijna anderhalf jarig doehter'je van den heer J. R. strompelde Zondagmorgen de deur uit en raakte eon oogenhlik zoek. Helaas te lang reeds. Als lijk vond de moeder haar kleinen lieveling in een poel op 't erf. MAASTRICHT. Uitmuntend weder en een massa vreemdelingen begunstigden het feest. Op 't stadhuis waren de commissaris der Koningin, de burgemeester en vele auto riteiten aanwezig. Met groen was dit gebouw versierd eveneens prijkte er een borstbeeld van H. M. de Koningin. De Stedemaagd en de Schutsengel der stad daalden vóór het stadhuis gekomen, van haren praalwagen De Stodema.agd sprak het lands- en stadsbe stuur toe en legde vervolgens een bloemen hulde aan den voet van 't Koninginnebeeld. Donderend hoerageroep volgde en de muziek speelde 't volkslied. De Commissaris der Koningin, het woord nemend, bedankte de aanwezige vereenigiit- gen en constateerde, dat de daden der Maastrichtsche bevolking de trouw aan H. M. uitspreken. Dit is hem steeds gebleken. De burgemeester, hierna aan bet woord, dankte de Stedema.agd voor 'i gesprokene. Namens de stad overhandigde hij haar een palmtak. 0.>k de vereeniging -Maastricht Vooruit" bekwam woorden van dank voor haar energiek streven en de voorbereiding, die wel een jaar beeft geduurd. Z. E. A. bedankte ten slotte alle vereenigingen on allen, die tot het welslagen dezer feesten hebben bijgedragen. Wedeiom barstte een blij gejuich los, door muziek begeleid. Te midden van duizenden toeschouwers vervolgde de stoet zijn weg. De ommegang is schitterend en zonder noemenswaardige ongelukken geslaagd. VALKENBURG. Op de laatst gehouden veemarkt ai'uier voye kwam een landbouwer mt Ü-ak, zeker» 1'. het volgende: Hij verkocht zijn veulen, zatte 't in den stal en toog met den kooper 't café in, om het geld in ontvangst te nemen. De koopman maakte een excuse om zicli nog even te verwijderen, waaraan hij terstond voldeed. De verkooper, geen argwaan heb bende. bleef wachten, en, wacht nog op bet geld. Toen hij namelijk, het wachten moede, naar koopman en veulen ging zien om of geld of beest terug te ontvangen was alles ver dwenen. Koopman weg, veulen weg, geld weg De politie is met dit zaakje in kennis gesteld MAASHEES. Zondagnamiddag hield onze handboogschutterij -Rozenjacht" haar jaar- lijksch koningschieten. Hardnekkig doch vrien Isehappelijk werd er gekampt om de eer van liet koningschap. De heer H. Lenss6ii had Int genoegen 't meest aantal punten te schieten, nl. 64 in 20 schoten, tengevolge waarvan hij voor de tweede maal tot koning van -Rozenjacht" gekozen werd, HELENA VEEN. Dinsdag herdachten de echtelieden Jan Thomassen en Jacoba Bex den dag waarop zij voor 60 jaren in den echt werden verbonden. Het nog zeer krasse echtpaar ontving op dien dag van alle zijden zeer veel bewyzen van belangstelling EINDHOVEN. Als een bewijs dat de verhouding tusschen patroon en werkman hier ter stede in vele gevallen uitmuntend is, kan dienen, dat door de firma P. Schroder dezer dagen eene prachtige hoi loge met inscriptie werd geschonken aan den werkman Jan van do Kerkhof, die 25 jaren onafgebroken bij gemelde firma in dienst is geweest. WOENSEL. Aan het Zondag alhier ge hóuden concours voor handboogschutters namen 54 gezelschappen deel. De uitslag was als volgt: le pr. -De Eendracht" Schijndel 106 p. 2e pr. -De Oranje Doelen" Helmond 101 p. 3e pr. -La bonne Esperance" Woenssel 98 p.; 4e pr. -Landmans Unie'' Schyndel 98 p. 5e pr. -Recht door Zee" Helmond, 97 p. 6e pr, -Ons genoegen in Oranje" Stratum. 95 p. 7e pr. -Semper Crescendo'' Woensel 93 p. Eereteeken W. Adriaans van -Recht door Zee" Helmond, 23 p. Koningskruis H. v. d. Rijdt van -De Rozenjacht" Helmond 22 p, Rozenprijs -Concordia" Strijp, 6 rozen. Alles in 5 schoten, GINNEKEN. De wonderdokter, die hier zijn tenten heeft opgeslagen, ontving vorige week zyn 10.000ste patiënt. I)e wachtkamer en de stoel, waarop deze zieke, een oude boer, moest plaats nemen, waren met groen en bloemen versierd en de man kreeg van den wonderdokter een kistje sigaren ten geschenke. HUISSEN. Dinsdag herdacht de hoog- eerw. heer Lud. Theissling, provinciaal der patei s Dominicanen alhier, den dag, waarop hij voor 25 jaren de H. Priesterwijding ont ving. Van bijna alle huizen in de gemeente wap- pordo de nationale driekleur als bewijs van hoogachting voor liet hoofd der eerwaarde paters, waaraan Huissen zooveel is verplicht. HEESWIJK, De eerw. heer J. H. de Kort van do abdij Berno alhier, zal den 26 Augustus te Rotterdam scheep gaan en met het s.s. Potsdam naar Amerika vertrekken. Hot doel is om aldaar in het St. Norbert- convent te West De Pere (Wis.) zyn studiën te voltooien en er verder als missionaris werkzaam te zyn. BOXTEL. Maandag is alhier een kind door een kar overreden en onmiddeiijk ge dood. Opening «Ier jnclit op grof on klein wild. De jacht op grof en klein wild wordt dit j iar geopend op Zaterdag 26 Augustus a.s.' met zonsopgang, met uitzondering van die op fazanten, waarvan de opening plaats heelt op Maandag 2 October a. s. met zonsopg. [te jacht op grof wild wordt ook toege- slaan gedurende de maand December dezes ju»rs, doch slechts tot het tydstip voor de sluiting dier jacht nader te bepalen. Gedurende den geopenden jachttijd mag de lange jicht alleen dos Maandags en des Donderdags van elke week uitgeoefend wor den. Do korte jacht mag op alle dagen der week, met ui'zondering van den Zondag plaats hebben. Het nieuwe Ministerie. Mr. Goeman Borgeiius, aan wien de op- dracht tot Kabinetsformatie is gegeven, is eindelijk met zijn taak gereed gekomen. In de Staatscourant van Woensdag is het Kon. Besluit opgenomen, waarbij aan de leden van het tegenwoordig Ministerie op hun verzoek eervol ontslag wordt verleend, onder dankbetuiging voor de velden gewich tige diensten door hen aan Hare Majesteit en aan den lanie bewezen. Bij hetzelfde brsloit zijn mét ingang van 17 Aug. benoemd tot ministers van Buitenlandsehe Zaken Jbr. Mr van Tets van Goudriaan, gezant te Berlijn. Justitie Mr. E. E. van Kaalte, lid van de Tweede Kamer. Binneulandsche Zaken Mr. P. Rink, lid van de Tweede Kamer. Marine Kapitein ter zee W, J. Cohen Stuart. Financiën Th. H. de Meester vicepresident van den Raad van Indië, die waarschijnlijk als voorzitter van den ministerraad zal op treden. Oorlng Generaal majoor H. P. Staal. Waterstaat Professor J Kraus, rector magnificus der Technische llooge9chool. Koloniën Mr. D. Fock, lid der Tweede Kamer. Naar men verneemt, zal er een nieuw departement worden ingesteld, waarvan als hoofd zal optreden Mr. J. D. Veegens. H, M. de Koningin heeft Woensdag de benoemde ministers ter beëediging ontvangen. De overdracht der portefeuilles heeft Donderdag plaats gehad. Na het veeartsonijkundig examen, dat van 15 Juli tot 12 Augustus jl. aan de rijks veeartsenijschool te Utrecht werd gehouden werd het diploma van veearts o. a. aan de volgende heeren uitgeieikt M. J. L. Horbach, geboren te Wittem, L. Jenniskons, geb, te Horst en P. J. M J. Quaedvlieg, geb. te Gronsveld. De Burgemeester van Venray roept bij dezen op de personen van van der Storren Gerard Jozef. Verstegen Murtinus. Martons Mathias Iiubertus. Janssen Hendrikus. Wijnhoven Martinus Hubertus. Heidens Hendrikus Hubertus. Janssen Antonius Hubertus, milicien-verlofgangers der lichting 1900 van het 2e Regiment Infanterie om op Maandag den ^4 September 1905 des namiddags voor vier uur tegenwoordig te zijn bij hun korps garnizoensplaats Nijmegen, voorzien van al de voorwerpen van kieeding en uitrusting, door hen bij vertrek met groot verlof mede genomen, en van hunnen verlofpas, dewelke vóór vertrek uit de gemeente voor gezien moet zyn geteekend, teneinde ingevolge ait. 111 der Militiewet onder de wapenen te komen. Venray 14 Aug. 1905. De Burgemeester, H. ESRER. goten. Examen irrnrla.

Peel en Maas | 1905 | | pagina 2