Limburgsch Nieuws. Nieuws uit (le Buurt. Algemeen Nieuws. Den volgenden dag ging ik naar «Café Central". Reeds in de verte zag ik hem aan de deur zitten zijne oogen loerden onrustig rond. Zoodi a hij me zag. nep lnj .Welnu, heb je 'm gevoeld Je leven lang mijnheer En hij vluchtte weer ijlings heen. Ik achtte het niet de moeite waard, hem op nieuw na te zetten. 's Avonds vergezelde ik eene dame in de richting van den boulevard Rochecbouurt. Op den hoek van de rue BocharJ paf Ik draai me om het was die afschuwelijke bochel. »'t Is een kennis, zeide ik aan de dame. -Eene flauwe grap f' Hoe wilde ik haar het avontuur anders verklaren f Maar als ik dien vriend te pakken had kunnen krijgen Den volgenden morgen ging ik naar de rue Noliet, daar ik aan die booze grap pen een einde wilde maken. Ik klauterde de zes verdiepingen op en belde aan met het vaste voornemen, om hem een flinke afrossing toe te dienen. Een luikje ging open. -Zoo. mijnheer Badouresque Welnu, mijnheer, je leven lang, hoor Je leven lang En het luikje ging toe. Ik viel op de deur aan, trommelde er op met mijno. vuisten, schopte er tegen als een razende, terwijl ik uitriep: -Vermoorden zal ik je Klein kappen, misbaksel En kalmpjes antwoordde hij me door de deur -Juist zoo, juist zoo, mijnheur Badou resque Eu ik 7. d u een schop toe -Kom nog uit je schuilhoek, ellendige bochel," tierde ik meer en meer verwoed, -en je zal zien. wat er met je gebeurt." Deze Homerische woordenwisseling ein digde door de komst der buren. Ik liep d<T trappen af en ging tegenover het huis zitten in een herberg, vast besloten, om hem den hals te breken, zoodra hij zich vertoonon zou. Ik nam een bittertje, nog een. een der de Ik bestelde mijn tweede ontbijt en at, zonder het huis tegenover me ééne seconde uit het oog 1e verliezen. Eensklaps werd een raam opengeworpen, np de 6de verdieping; het afschuwelijk gezicht van den hoehei vertoonde zich. Hij zag me. -Zoo, zoo, mijnheer Badouresque Je laat het je nog al smaken. Dat zal je echter niet vrijwaren tegen, je weet wel! Je leven lang, mijnheer Do ellendeling 1 Ik voegde hij mijn de- jaune; de noodige likeurtjes, bracht mijn ongeduld lot zwijgen door vele biertjes te bestellen, besloot eindelijk op dezelfde plaats te middagmalen, maai niets zag ik verschijnen in do gang van het huis tegenover me, dat ik bespiedde als een tijger. Wat zou ik hem afranselen I Mijn vuis ten jeukten, als ik er aan dacht. Niemand kwam Van tijd tot tijd opende hij 't raam, keek of ik er nog was, lachte sar- catisch en maakte eene mimiek van -je leven lang, mijnheer Eens zelfs bracht hij een schoen naar buiten, die hij op zeer sprekende manier zekere beweging deed uitvoeren. Zoo'n schurk Om elf uur was ik genoodzaakt het beleg op te breken, want de herberg hing dicht. En zie, ik had nog geen honderd passen gedaan, of ik ontving een dubbelen schop. -Je leven lang, mijnheer! Twee, om voor je wachthouden te beloonen!" I)ie weergalooze vervolging duurde eene volle maand. lederen dag tusschen acht uur morgens en twee uur 's nachts kreeg ik regelmatig een schop, Wel kwam het denkbeeld bij me op, om eenige vrienden te waarschuwen of den commissaris, doch ik vreesde me belache- lyk te maken. Ik vermagerde, verloor mijn werklust; mijne zenuwen raakten in de war. 's Nachts droomde ik van bulte naars, wier voeten tegen zeker deel van mijn lichaam schopten. Je lacht? Vindt je dat zoo aardig? Welnu, ik zou je eens gedurende acht dagen zoo'n laff'en schop willen zien ontloopen dagelijks Ik besloot mijn duivelschen en onbegrijpharen vijand de baan vrij te laten. Ongeveer zes maanden geleden verdween ik spoorloos, zonder iemand te waarschuwen. Buiten Parijs kreeg ik weder wat kalmte. Doch langen tijd. wanneer do avond viel, werd ik zenuwachtig. Er ontbrak mij iota en ik meende spottend in mijne ooren te hoo- ren klinken ••Je leven lang, mijnheer. Voorgisteren kwam ik in Parijs terug, en je ziet, dat ik hem weer tegenkwam. Misschien heeft hij me ontdekt en gaat hot nelsehe leven opnieuw beginnen. Doch ik heb er genoeg van. Liever sterven dan dat. Ik onderbrak Badouresque-Komt bij daar niet aan Badouresque werd bleek als een doode. Een oogslag in de door mij aangegeven lichting bewees hem, dat ik juist gezien had. Door eene achterdeur vluchtte hij weg, mij dn beide glazen bier latendo betalen. Nooit heb ik mijn vriend Scipio Badoures que weergezien. Posl- en Telegraafkantoor te Venray, Het Kantoor is dagelijks open: voor Post en Telegraaf van 8—12.30 en 3.307 uur. Voor wissels en kwitantie's en voor de Rijksverzekeringbank alleen op werkdagen van 8.301230. Op Zon- en Feestdagen open 7.30—8.30 en 12.30—1.30; voor de Spaarbank alleen 7.30—8.30 vm. Rijkspostspaarbank. Aan het postkantoor te Venray en de daaronder ressorteerende hulpkantoren werd gedurende de maand Maart 1905 ingelegd f 9991.75 terugbetaald f 14139,94 Het laatste, door dat kantoor uitgegeven boekje draagt het nummer 3102. Aan 't postkantoor alhier eti de daaronder ressorteerende hulpkantoren werd gedurende de 2e helft der maand. Maart de volgende brieven en bi iefkani ten wegens onbekendheid niet uitgereikt Briefkaart uit Meerlo. Maria Nienaber Wesel. Brief uit Venray. Gerard Hendriks Oostiuin 'venray VENRAY. 8 April 1905 Niettegenstaande het ïcgenachtig weder was de Woensdag alhier gehouden veemarkt bijzonder druk bezocht, terwijl de aanwezig heid van een groot aantal vreemde kooplieden waaronder zelfs uit bet buitenland, den handel eveneens levendig maakten. Ook de aanvoer van vee was bijzonder groot, er heersehte buitengewoon veel koop lust, terwijl ook in dragend vee en puike melkkoeien zeer druk gehandeld werd. De prijzen van alle soorten waren dan ook bijzonder hoog. De prijzen varieerden voor dragende koeien van f 180 tot f 250: vetvre van 30 tot 32 cent per halve kilo: weivee van f 80 tot f 130. Er waren veel biggen aan de markt do prijzen waren van f 7 tot f 10 Bij ministeriëelo beschikking is do brieven- en telegrambesteller J. Lennards van alhier, met ingang van 16 April n. s overgeplaatst, naar Sittard op een traetement van f 500. Alhier is benoemd tot Brieven- en telegram besteller de heer A. de Gelder uit don Haag. Dinsdag jl. bad de brouwersknecht v. W. werkzaam in de bierbrouwerij der wed. M. Janssen het ongeluk door eene zolderluik naar boneden Ie vallen, terwijl hy juist met zijn borst terecht kwam op een ■/"k mot geist. Geheel bewusteloos en zwaar gekneusd werd hij opgenomen, waarna door I)r. Janssen alhier, de eerste geneeskundige hulp werd verleend. Zijn toestand is vrij ernstig. Donderdag 13 April n. s. hopen de echtelieden Leon. Verbeek en Sophie Bom den dag te berdenken waarop zij voor 25 jaar in den echt traden. Wij wenschen de echtelieden van haite, dat zij dit feest en nog tal van jaren in goede gezondheid mogen overschrijden. Wegens de vastendagen is dit feest tot nader te bepalen dag uitgesteld. Zaterdagavond ten half negen had er bij den heer J. Verheugen eene vergadering plaats van de Hanze afd. Venray. De Voorzitter, de heer V. Fonck opende de vergadering met den gewonen groet Geloof zij J. C. en riep alle aanwezigen een harte lijk welkom toe. De volgende punten werden besproken: 1. Om gezamenlijk inkoopen te doen. Na de verschillende meeningen der aan wezige kruideniers, die nog al uiteenloopend waren, gehoord te hebben, werd besloten om een aanvang te maken met den gezaraen- lijken inkoop van eenige courante artikelen Alle aanwezigen sloten zich aan en namen het besluit om Maandag 10 April a. s. eene vergadering te houden bij den lieer Willem Wijnhoven om over de voordeeligste manier van dezen inkoopen te spreken. Tevens werd voor de niet-ledc-n gelegen heid gegeven, om zich voor dien datum bij het Bestuur aan te melden om nog lid te worden ten einde van deze gunstige gelegen heid te kunnen profiteered 2. De halfjaarlijksehe betaling der re keningen. Het mag als een gunstig resultaat be schouwd worden, van de 78 inteekenhiljetten er 76 geteekend zijn ingekomen. Aan ieder lid zal een lijstje worden ge geven met de namen der personen, die in stemden met betaling dor halfjaarlijksehe rekening. 3. Informatie Bureau. Er werd voorgestelJ, wat nog al bijval vond, om voor iedere vergadering een briefje in een bus te werpen, hetzij blanco hetzij ingevuld met de namen der slechte betalers. 4. Een cursus voor boekhouden. Mon was algemeen van gevoelen, dat dit eene schoono zaak is en dat hiervoor nog wel liefhebbers zouden gevonden worden. Word voorloopig aan liet Bestuur opge dragen om een geschikt persoon te vinden, die dezen cursus gratis of wel voor eenige vergoeding zou willen geven. Vervolgens Werd nog besloten oih voor don Kath diekendng n g ene algemeene verga dering te houden, waarop de contributie zal geïnd worde». Niets meer aan de orde zijnde, sluit de voorzitter de vergadering met den gewonen christelijke!) groet. Door de ijverige bemoeiingen van de secretarissen der Coöperatieve Eierverzen dingen alhier naar J mijn te Maastricht is verkregen dat het mijngeld der eieren is aldaar gebracht van 10 op 5 cents per 100 eieren, mits de aanvoer aan de mijn minstens 15000 stuks bedraagt. Op hot groot aantal eieren. diejo-<iw loop van dit jaar door Venrnv naar genoemde mijn zullen verzon den worden, maakt dit een aardig stuivertje uit. Op Zondag 2 April werden de vol gende wijdingen toegediend door Z. D. H. Mgr. J. H. Drelimanns, in do kerk dor EE. PP. Mindorbroeders te Weert Het Subcimkonaat aan de éerw. Fraters Ambrosim h urnenRufinus Mart-, Caeciliu» PeeiersAnstridus Lnbeek, U'oaldus Yerdo- gaal. Melchioc SchUto. Philotheus Belander, Theodardus Etnons, Gelasius Wismans. Het Diakonaat aan de Eerw. Fraters Franciscus S enen, Maximinus Jelgersma, Forlunatus Spruijt. Sigfridus Ellerbcck, Gertnanvs I >j,na< Angelieus v. d. Stok, Theodulus Riepsira, Oswaldus Hafmans, Florentine Br an, Ruper/us van der ValkBerno Strootmnn, Reeharius Dekkers Salvator Booms. Het Priesterschap aan de Eerw. Fraters Bonifacius v a Emmerik, Oclavianus Gilis- sen, Pacificus Vriend, Prosper Tennissen, Anscharius van der Veer, Rumoldus Peelers, Terentim PottenRegelalus Hasebroek, Gijsbertus Hessen, iSeraficus Daniels, Wul franus Heijling. perlnchus van Itoijen, Avellinns van Vlijmen. Pleehelmus Stals, Anicetus Jong. De cursief gediukte namen zijn die van oud studenten ons gymnasium. Bij ieder der wijdingen vinden wij Venrnysche namen. Proficiat aan ouzo eerwaarde dorpsgenooten en respectievelijk nnn hunne geachte familiën! Nog een andere reden van vreugde in dit bericht. Het wijst ons op den ongowonen bloei der ons dierbare Franciscaner orde. Voor do eore Gods en heil der kerk neme die bloei voortdurend toe Door die laatste wijding is het gelat 300 priesters overschre den. Voorwaar in de <vde van Sint, Franciscus mogen wij wel spreken /an eon ongetconen bloei. Daarom sinmt d.t bericht tot, hooge vreugde. MKBSELO: 'chsdagnamidviag 3 uur bad in een der schoollokalen alhier do vergadering plaats vin de onderwijzers uit de gemeente Venray. Na voorlezing der notulen, welke onveranderd werden goedge keurd, hield do lieer J. 11. Jaspnrs, hoofd der school alhier, eene interessante lezing over het aclueele ondorwep -Schoolhygiëne" welke lezing dan ook met belangstelling gevolgd werd. Na een kort debat hierover en na nog eenige zaken van minder belang afgehandeld to hebben, werd de vergadering om half 5 gesloten. Op de volgende vergadering, welke op 3 Mei e. k. 's nam, 2 uur te Tienray gehouden wordt, en waarop alle onderwijzers uit het arrondissement Gennep verschijnen, zal de heer W. de Ven, hoofd der school te Sie- bengewnld, eene lezing houden over -De school leidt op voor het leven", lerwijl de heer M. van Meijel, onderwijzer alhier, tot titel van zijne lezing gekozen heeft»De invloed der opvoeding." BLITTERSWIJK. Vrijdagavond werd in tegenwoordigheid van den hoer Burgemeester den heer Snellen en do Commissie van Toezicht het eerste jaar van den wintorland- bouwcursus alhier gesloten Met voldoening mag de leider van den cursus op zijn arbeid terugzien. Met ijver en volharding bobben do leer lingen de lessen gevolgd. Geen wonder ook, want do beer Rutten, ervaren op theoretisch en practisch gebied, weet zijne lessen op bevattelijke yijzo te geven en met smaak te kruiden. Onze zangvereeniging -Moed en IJver" heeft besloten dezen zomer deel te nemen aan de muziekfeesten te Groeningen en te Sevcnum. HORST. Do markt van Maandag werd druk bezocht, de handel in runderen was levendig, voor biggen werden 12 tot 15 mark besteed. Er worden 167 runderen en 65 biggen aangevoerd. De heer Kersten-, hoofd der school alhier, komt als no. 1 voor op de voordracht voor hoofd coner school te Roosendaal. SEVENUM. Ter opluistering van bet herdenken van het jaar, waarin hier voor 70 jaar een muziekvereeniging werd opge richt, -zal hier op Zondag 9 Juli oen groot internationaal festival gogeven worden, De gezelschappon, dio willen deelnemen aan dit feest, moeten zich vóór 1 Mei aan den secretaris van 't gezelschap -Unie Vrienden kring", den heer P. J. Cox aanmc-lden. GROENINGEN. Het zanggezclschap -'t Gevonden Bock" zal den 4 Juni a. s. zijn 12j/ï jarig bestaan vioron. By dio gelegenheid zal een festival gegeven werden. BERGEN. By koninklijk besluit zijn do statuten van het Fanfaregezelschap goedge keurd, en is deze vereeniging daardoor erkend als rechtspersoon. AYEN, I)e veehouders, aangesloten bij de coöperatieve roomboterfabriek »St. Ant- lionis" alhier, hebben besloten een ondeiling veefonds op te richten. WELL. Naar wij vernemen, is Neujean rijksambtenaar 1ste klas, met ingang van 1 Mei a. s. verplaatst naar Sittard. BAARLO. Door bet terugzetton van hot paard kwam Zaterdag jl. do zoon van den landbouwer II, Gortz met paard en kar in een vrij diepe sloot terecht. Door spoedig toegesnelde hulp mocht men liet te water geraakte gespan op liet droge brengen. NEER. Z. D. 11. Mgr. J. II. Drohmanns bisschop van Roermond, heeft benoemd tol kapelaan alhier den weleerwaarden hoor J. A. Poters. ROERMOND. Zondagmorgen is door oen bewoner van do voorstad St. Jacob alhier, drijvende in de Roor gevonden, liet lijk van den voor ongevoer drie weken hij het rooien verdronken jongen Rowald. Op deze vondst stond een premie van 30 gulden. WEERT. Zaterdag werden 153 biggen op de weekmarkt aangevoerd de prijs liep van 7 tot 10 gulden. SITTARD. vDe volgende leerlingen aan de Rijkslandbouw-Wintorschool (tweode school jaar) kwamen in aanmerking vooreen diploma J. A. H. Vullinghs. Horst: A. 11. Peeters Wanssum* Terwyl P. J. J. Tielen en W. Geurts van het eerste tot het tweede school jaar werden toegelaten. Do diploma's worden uitgereikt na afloop der verplichte excursion, in den loop van den zomer te houden. SCH1MMERT. Te Kadier en Keer reed K. wonende alhier in volle vaart mot een rijwiel tegen een hoorn op den rijksweg. Hij overleed kort daarna. VECHEL. Het kasteel Ilenkenshago, onder St. Oodenrode, voorheen bewoond door de familie Coehoorn, zal door huitenlandsche pators aangekocht worden. MAASHEES. De heer P. L. Stevens, gemeentesecretaris alhier, is gekozen tot lid van het bestuur van den administratieven bond van Gemeenteambtenaren Noordoostelijk Noordbrabant. WYCHEN. De Raad dozer gemcen'e hosioot in zijne vergadering van Maandag de op io richten woVehjksche vM-kemmnrkt te honden op Woensdag, behoudens goedkeuring van Ged. Staten. Als marktterrein werd aan gewezen bot marktplein in de dorpskom. DEURNE. Zaterdag herdacht de heer L. Goossens den dag waarop hy voor 25 jaren als Gemeenteontvanger in dienst trad, wolk ambt hij met don moesten ijver gedurende al dien tijd vervulde. BOXTEL, Verleden Zaterdag bad alhier een droevig tooneel plaats. Op het gehucht Langenberg onder Boxtel alwaar zeer veel gepensioneerden uit Oost Indië gehuisvest zijn, vond men Zaterdag zoo'n collega een zekere K. naar men zegt, dronken en verstijfd van koude aan een slootkant liggen. Men trachtte hem nog op te beuren, doch hij kende geen boenen meer, men legde hem op een kruiwagen en zijn eerste vraag was naar wat drinken. Nauwelijks gedronken, gaf bij den geest. Maandagavond circa 8 uur arriveerde alhier een tiein met pl. m. 1500 Russen. Naar wij vernomen waren deze op weg naar Amerika. EINDHOVEN. Zondagavond ontmoette »do politieagent Markusse zekeren van L. in kcnnelijken staat van dronkenschap. In het belang der vcilighoid werd bewuste persnon gewaarschuwd zich naar huis te bogovon. In plaats hieraan gehoor te geven, groep hij den agent aan, sloeg met hem aan 't worstelen bracht hem eenige schoppen toe en bedreigde hem' met doodschieten. De agent liep hierbij zulke verwondingen op en mishandeling, dat hij buiten dienst ia gosteld moeten worden. Eenige burgera brachten van L. naar zijne woning. Van L. zal een geduchte straf niet ontgaan. 's BOSCH. Uit, de Dommel nabij dozo stad Is het lijk opgehaald van den aldaar sedert 7 Maart vermisten sergeant-milicien H. UDENIIOUT. Zaterdagavond toon trein 109 van 's Bosch alhier aankwam, ontdekte men dat brand was ontstaan in eer. dor ooupé's lsto klasse, waardoor liet dak van liet rijtuig en do wanden rords brandende waren. Door conige emmers water word het vuur spoedig gebluscht en kon de trein met eenige minuten vertraging weder van biei vertrekken. Door een koe gedooil. Te Vosmeer is de dochter van oen vee handelaar bij het koemeikon zoodanig door een koe gestoken, dat zij bewusteloos neer viel en kort daarna overleed. Tegen kanker. Daar kanker ook elk jaar in Nederland vele slachtoffers maakt, kan het nuttig zijn do aandacht te vestigen op een merkwaardig artikel, dat voor eenige dagen in 't welbekend geneeskundig blad -Tlie Lancet" verschonen is. In dit artikel legdo een Engelscbo genees heer de wonderbare eigenschappen uit welke gewone viooltjes bevatten om do kankeraan- doeningon te genezen, Ilot geneesmiddel is eenvoudig; men neemt de blaren van viooltjes en kookt deze degelijk in water. Van dit afkooksel drinkt men een wijnglas elko 2 of 3 uren. on terzelfdertijd legt men op de plaats waar do kanker gevestigd is oen eompres van watten, wolkomen in t afkooksel goed nat gemaakt hooft. Men moot, zorg dragen dat dit eompres zoo boet mogelijk zij. en regelmatig vernieuwd worde. Zooals men ziet, is liet geneesmiddel zoo oonvoudig en zoo goedkoop, dat, hot zeker de moeite waard is het, eens te beproeven. De geneesheer beschrijft in hot hierboven aangehaald artikel, eon geval dat bij persoon lijk hoeft kunnen nagaan. Een man, welke j kanker in don hoogsteu graad had. en door drie specialisten als verloren opgogeven was. werd in 4 wekon tijds volkomen genezen door do viooltjeskuur. De goneeshoor stond zoo verbaasd over dozo wondorbarn geneeskracht, dat hy aan stonds door bemiddeling van -The Lancet" al de bijzonderheden aan zijne confraters meedeelde. Vreeselijke moord te Galmaarde. (BELGIK). Het -11. v. A." meldt Eeno misdaad, waarvan de gruwelijke omstandighoden alles te boven gaan wat men in dien aard ooit te liooren kreeg, gebeurde in Galmaarde, een gemeente in 't zuiden dei- provincie Brabant (B.) Des morgens, bij het krieken van den dag. vond de baanwachter op den spoorweg het gedeeltelijk vermorzeld lijk van een man. De geneesheer deed een vreeselijke ontdekking. Do doode was niet verongelukt, maar vermoord. De borst, die door de wielen van den spoortrein niet was geschonden, droeg talrijke diepa wonden, steken van messen of dolken. De vermoorde was dus op do liggols gelogd om aan oen ongeluk of een zelfmoord te doen gelooven. Bij nader onderzoek ontdokte men een bloedspoor. Dit spoor leidde naar de hoeve zelf van den vermoorde, gelegon op omtrent vijf kilomoters vati de spoorbaan, te midden van het veld. Het parket van Brussol heeft nog den zej/deu dag oen ondersoek ter plaatse gedaan. Daarbij kwam hot volgende aan den dag. Het, huisgezin bestond uit do oudors, 48 en 43 jaai oud, en dertien kinderen. De oudste zoon. Karei Louis, is soidaat bij het 7e aitillerie, in garnizoen op het Vlaamsen Hoofd (Zwijndrecht) bij Antwerpen. Daarop volgen twee tweelingzusters en tien andere kinderen, waarvan de twee jongsten, ook tweelingen, nog maar zes woken oud zijn. Al de leden van dit groote huisgezin, tenminste die welke »lot dc jaron van ver stand" gekomen zijn. worden van recbtslreek- sche of onrechtstreeksche meeplichtighoid verdacht. Allen toch wisten wat er gebeurdo en zou gobeuren, en niemand heefi iets gedaan om het gruwelstuk te beletten. I)e hoeve is nogal belangrijk. Men telt, or een half dozijn koeien en twee paarden en de vader was niet nlleon boor. maar ook timmerman en wagenmaker. Allo dagen wer den met dezelfde kar. dio diende om het lijk le vervoeren, de melkkannon naar do inelke- rij gebracht. Het groote huisgezin kwam toch betrekkelijk goed aan de kost, maai er heersehte geen goede overeenkomst. Hoe ijverig de vader ook hloek, toch was zijn gedrag nog al beaprekelijken do moeder zelf was, ondanks haar talrijk kroost, niet van slecht gedrag vrij te pleiten, namelijk onder zedelijk opzicht. Men voege daarbij dat de oud9te zoon, de artillerist, te dikwyls naar huano goesting in verlof kwam, terwijl de dochters des Zondags naar de danszalen liepen en laat naar huis kwamen. Nu Zater dag was Clmrles L-uis woer onverwachts naar huis gekomen, terwijl vader niet thuis was, en, daar hij vernam dat deze laatste in liet dorp zijne aankomst mot misnoegen vernomen had, verborg hij zicli in do schuur. Ten half 11 kwam men hem verwittigen dat vader sliep in zijne kamer naast het woon- veitrek. De soldaat, woedend omdat hij zich zoolang had raoeton verborgen houden, zogde dat aan dien toestand een einde moest ko men. Hij ging naar buiten, hnaldo uit het werkhuis een zwaren hamer, nam in de keuken een groot breed mes en ging de slaapkamer binnen, gevolgd van zijne zuster Lowies en zijn broeder Leo, wolko laatste de petroleumlamp droeg. Do kanonnier ging nu achter het bed staan en sloeg zijn vader herhaaldelijk met den hamer op het hoofd, zoodat bloed en hersenen rondspatten. Dan kwam hij voor bet bed en sneed bet, slachtoffer de keel af. Terwijl dit gebeurde, stonden de broeder en do zustor er bij, en de andere kinderen waren naar bed gegaan, zeggende dat zij er zich niet moe bemooidon en men kon doen wat men wilde. De moeder bleef in do keuken, terwijl hare

Peel en Maas | 1905 | | pagina 2