Limburgsch Nieuws. Do Oorlog Nieuws uit de Buurt. Boter- en Eierenmarkten. Burgerlijke Stand. Kerkelijke Diensten te Venray. t.nsschen Rusland en Japan. feci- bolangryk is een rapport van den J A libellen generaal O koe over de krygsver- ri^pingen van zijn leger en dat van Nogi. Thans is in de eerste plaats te zien, hoe onuaglijk het slagveld was: Okoe's leger lag ii«en breedte van 50 kilometer, dat van >»i was over 65 kilometer uitgestrekt. Wlaar bovendien wordt en bet moet dan wel erg waar zijn, wanneer een Japannees zulks doet door Okoe erkend, dat het zeer nauw heelt gespannen, zoodat de kans op een overwinning der Russen bijna evengroot was als op een Japansche zegepraal. In den nacht van 8 Maart moest generaal Nogi voor de Russische aanvallen Urug en vroeg hij aan Ok»e hulp. Deze kon echter niets missen, wilde hij niet zijne omtrekkende beweging in gevaar brengen. Hij zond echter toch aan Nogi een divisie en verborg dit feit voorde Russen door woe dende aanvallen, waarbij twee Japansche regimenten geheel werden vernietigd en daar op die eene plek de Japanners in 'i geheel 15000 man verloren. Nogi intusschen kon met de hulp, door ■ftkoe hem gezonden, stand houden en een tegenaanval doen, die 't succes der Japanners 'flernieuwde. Nu is het toch wel duidelijk, dat de eerste 'Japansche verlieslijsten belachelijk te laag •'Afaren gesteld es dat zelfs de laatste opgave ver beneden de werkelijkheid blijven moet. De correspondent van de Slotoo seint uit Maotsjoerije Alleen de prachtige houding «jan de Russische soldaten heeft een ramp verhinderd. Maar ook staat vast, dat de Russische officieren vergeefs tal van deserties jbebben trachten tegen te gaan. Ook weet men dat Chineezen de Russische deserteurs wreed aardig hebben behandeld. Zij mishandelden ook Russische dokters en ziekenverpleegsters allergi uwelijkst. De Chineesche tolken poets ten allen de plaat. Het Handelsblad van Antic. zegt: de vloot is week per week sterker geworden, in zoo- ,ver, dat de Russen thans een sterker eskader •in den Indischen Oceaan bezitten dai de Japanners tegenover hen kunnen stellen. Dit is reeds een sterk argument tegen de ivooruitzichten van vrede, want de kosten om die Armada uit te zenden waren ontzaglijk en kunnen enkel in de oogen der wereld (gerechtvaardigd worden door eene krachtda dige poging om het verre Oosten te bereiken. Daarbij de voordeelen van een Russische overwinning ter zee, in de tegenwoordige omstandigheden, zouden ontzaglijk zijn. Ken dér groote factors van de Japansche zegepralen j>ot nu toe .was de gemakkelijkheid waarmee de voorraad het front bereikte. Kon nu de Russische vloot 't verre Oosten bereiken, dan zou de bevoorradingsdienst van Japan niet alleen gehinderd, maar misschien tot een einde gebracht worden. En wat dan met de bevoorrading van heel het Japansche leger in het hart van Man- tsjoerije Alles zal afhangen van de eerste ontmoeting met de Japansche vloot. Kunnen de Russen de Javazee bereiken,.dan staan hun kansen in 't geheel zoo slecht niet. Zeker is het dat de vloot van Rodjestvensky thans machtiger is dan 't Russische Zuidzeeëskader, dat zich in de havens van het verre Oosten bevond toen de oorlog uitbrak. De sterkte der Japansche zeemacht kan moelijk geschat worden, want de Japanners hebben hunne verliezen aan zeeschepen noeit bekend gemaakt doch in slagschepen en eerste klas kruisers is do verhouding met Japan 3 tegen 2. Doch in torpedobooten is de Japansche vloot veel sterker. Als het dus tot een zeeslag komt, is het moeilyk te voorspellen wie de zegen behalen zal. VENRAY, 25 Maart 1905 Zondag had in onze parochiekerk, naar aanleiding het feest van den H. Joseph, de patroon van den R. K. Volksbond, eene indrukwekkende plechtigheid plaats. Om. 7 uur werd een speciale H. Mis op gedragen door den ZeerEerw, heer Pastoor, Geestelijk-Adviseur van den bond, waaronder alle leden gezamenlijk tot de H. Tafel naderden. Het deed goed aan 't harte, te zien die dichte rijen mannen en jongelingen, welke zich schaarden voor de communiebank. Deze echt christelijke godsdienstzin zal •ngelwijfeld aan Gode welgevallig zijn ge weest, tevens aan den H. Joseph, onder wiens machtige bescherming zij zich gesteld hebben. Het zal tevens een ware voldoening zijn geweest voor onzen goeden Herder, wien de belangen van den braven werkman zoo zeer ter harte gaan. 's Avonds had in de muziekzaal eene zeer gezellige bijeenkomst plaats, welke bij af wezigheid van den president, door den secretaris den heer P. Schols werd geopend met den gebiuikelijken groet »G. z. J. Ch." Daarna gaf hij een kort doch zaakrijk verslag van de werkzaamheden des Volks- bonds van af de oprichting tot heden. Het aantal leden bedraagt met den aange sloten Timmerliedenbond 107 De inkomsten waren f 39,63 De uitgaven i 27,43 Batig saldo 12,20 Het. reglement, door den heer J. Jungling samengesteld, droeg aller goedkeuring weg. Van verschillende plaatsen waren hiervan afschriften gevraagd. Bij monde van den waarnemenden president ontving genoemde heer den dank der geheele vergadering. Ten 6 ure kwam de ZE. heer Pastoor Schmeits ter vergadering. Een driewerf hoera werd voor den yverigen strijder voor de verbetering van den werkmansstand aange heven. Hij bedankte de leden voor de trouwe opkomst bij de generale Communie, en bracht een plan te berde om arbeiderswoningen te bouwen, en koesterde de hoop dat dit plan te verwezenlijken was. Hij zou moeite doen om het noodige kapitaal bijeen te krijgen. Er moest een kapitaal zijn om minstens vier woningen te bouwen, twintig was nog beter. Na een aantal jaren (b.v. twintig) zouden de werklieden eigenaars worden. De huur zou met de amortis atie niet hoo- ger komen dan door de werklieden tegenwoor- dig betaalde huur. ZE. zou zelf beginnen met voor f 300 aandeelen te nemen. Na nog een hartelijk woord door den ZE. heer Pastoor gesproken, werden op verzoek van ZEerw. door de Gebr. Verheugen eenige mooie nummers voorgedragen. Bij gebrek aan piano en costuums werden door deze heeren juist die nummers gekozen, bij welke men dit alles zoozeer niet miste. Zoo kregen we schoone stukken te hooren, zoowol op dramatisch, komisch als humoristisch gebied en beide heeren hadden dan ook eer van hun optreden. Na een en ander besproken en menige glaasjes Venraysch bier geledigd te hebben, werd de vergadering met den gebruikelijken groet gesloten en keerden allen zepr voldaan huiswaarts. Naar aanleiding van het patroonfeest der commissarissen de heeren Jos. Aerts en Jos. Ariaens bracht de fanfare -Euterpe" jl. Zondag eene aubade aan voornoemde heeren. We kunnen niet anders dan onze bewon dering uitdrukken over de schoone en volle bezetting, en -Euterpe" zal dan ook met het a. s. seisoen heel wat kunnen presteeren, vooral met het oog op de nieuwe leden, die door de ijvervolle bemoeiingen van hunnen directeur in muzikanten zijn herschapen. Naar wij uit goede bron vernemen, beeft de fanfare -Euterpe" in de deze week ge houden commissievergadering besloten, naar uafileiding de prijzenswaardige ambitie der werkende leden, dezen zomer deel te nemen aan drie festivals en wel te Groeningen, Venlo en Sevenum. ij twijfelen ook niet of -Euterpe" za' alsdan de eer van Venray en tevens hun ouden roem weer handhaven. Daar St. Josephsdag dit jaar op Zondag viel, werd door de leden der St. Josephsvereeniging het patroonsfeest j.l, Maandag gevierd, Des morgens werd door allen gezamen lijk de 11. Mis bijgewoond, welke tot bloei der Vereeniging werd opgedragen, waarna eene algemeene vergadering werd gehouden bij den heer W. Wijnhoven. Bij stemming zijn herkozen als president G, Spee; als penningmeester W. Wijnhoven als commissarissen G. L. Verbeek en Mart. Jacobs. Deze Vereeniging telt thans 22 leden. Men hoopt dat de nog achterblijvende timmerlieden zich spoedig zullen aansluiten. Naar wij vernemen is door de St. Josephsvereeniging besloten om als onderaf- deeling tot den R. K. Volksbond toe te treden. Dinsdag jl. zijn de E. A. Burgemees ter en de EdelGrootAchtbare Heer Trynes op audiëntie geweest by Z. E. den Minister van Justitie. Deze reis moet in verband staan met het te bouwen krankzinnigengesticht, waarvoor eene Belgische orde niet of bezwaarlijk toestemming za! kunnen krijgen, wijl deze alhier geen rechtspersoonlijkheid heeft. Voor de Rechtbank stond Dinsdag o. a. terecht G. J. F. D. oud 16 jaren, koopman te Venray, beklaagd van op 23 Febr. 1905 te Venray groen en dor hout ten nadeele van M. Peetei's te hebben afgekapt on weggeno men. Eisch f 8 of 8 dagen hechtenis. Op het gehouden admissie-examen dat jl. Vrijdag en Zaterdag aan de Rijksnor maallessen alhier, ten overstaan van den heer districtsschoolopziener Dr. Steijns werd af genomen, namen 11 adspiranten deel, nl. 7 voor de normaallessen en 4 voor den voor bereidenden cursus. Behalve één, welke op eene vooi waarde werd aangenomen, slaagden allen. De ZEerw, Pater G. Maas, herdacht gisteren in het klooster der Franciscanen in stilte den dag waarop hij voor 50 jaar het Priesterschap ontving. Van alle zijden, bijzonder van zijne oude leerlingen, ontving de nederige jubilaris blijken van belangstelling. Gistermorgen is door de politie alhier procesverbaal opgemaakt tegen den caféhouder F. wegens verkoopen van sterken drank zonder het vergunningsrecht'. Heden Zaterdagavond om 5 uur zal ile Gemeen teraad van Venray eeue vergadering houden, waarin zal worden behandeld St. Joseph SmaktVenray. Gedurende de geheele maand Maart heerscht gewoonlijk eene groote drukte in het aloude Heiligdom van den II. Joseph aan de Smakt, onder Venray, en Zondags is de sierlijke Kapel meesttijds te klein, om het aantal bedevaartgangers te kunnen be vatten, die van heinde en verre toestroomen. Zondag, feestdag van den H. Joseph was het er overvol. Des namiddags om 3 uur trok de H. Familie van Overloon in processie de prach tig versierde Kapel binnen, waarna het plechtig Lof werd opgedragen. Behalve de leden der H. Familie, waren er een overgroot aantal pelgrims samenge stroomd, om aldaar den H. Joseph te ver eeren, zoodat de ruime Kapel de talrijke bezoekers lang niet kon bevatten. Tijdens den Dienst werd eene sclioonc feestpredikatie gehouden door den Weleerw. Pater Flarianus, die in gloedvolle taal de grootheid en de macht van den H. Joseph besprak, en allen opwekte om met ver trouwen hun toevlucht te nemen tot den Voedstervader van Jesus. Mogen de St. Josephsvereerders en pel grims van de Smakt ook dit jaar in hun vertrouwen niet worden beschaamd, mogen door de voorspraak van den H. Joseph weer overvloedige zegeningen op hen neder dalen. Aanstaanden Zondag den 26 Maart 's na middags 3 uur Komt de H. Familie van Vierlingsbeek naai de Smakt, ter bijwoning van het plechtig Lof met preek. MERSELO- De arbeider M. de Mulder is in 't bezit van een valk, welken hij voor eenigen tijd verstijfd vond liggen in een bosch. Niet !ang evenwel bleef de hier zelden voorkomende vogel in dien toestand, want al heel gauw gaf hij onzen man fiksche krauwen over ge aat en banden. Thans zit hij gevangen en wordt gevoed met vogels, tèkslers, kraaien enz. welke voor dit doel gedood worden. 't Is al fit. ?n, wat men ziet. Fietsen, fietsen, en anders niet. Dit gezegde van een oud dorpsgenoot is ten volle bewaarheid. Moest men vroeger zijne Heimath verlaten per pedes apostolorum dobr modder, slijk en plassen dikwijls, thans springt men eventjes op het -iezere pèrd" en met de vaart van een trein gaat het over den harden kunstweg. Ook hier wordt nl hoe langer hoe meer gebruik gemaakt van de tweewielers. De jongelui schijnen bijzonder veel lust en yver in de wielersport te hekben. Voor eenigen tijd zelfs op een avond, toen eene Egyptische duisternis zich over bet landschap uitbreidde, waren eenige jongelui zich druk aan 't oefenen. De eerste les was al zoo ver gevorderd, dat ze het stalen ros op de -hurs" gingen- zitten. Daar zal nood zakelijk een fietsclub uit groeien. OIRLO. Zondagavond had alhier eene qrnstige vechtpartij plaats, waarbij zekere A. vreeselijk moei mishandeld zijn, zelfs de vrouw moest het nog ontgelden, toen zij haar man wilde terugtrekken. Politie was ook daar weer niet te zien, noch rijks, noch gemeentepolitie. Bij een landbouwer, op het gehucht KleinOirlo werd Maandag eene koe voor de consumptie afgekeurd, als lijdende aan miltvuur. HORST. Woensdagmiddag omstreeks 3 uur gebeurde alhier by na een groot ongeluk. Een wiek van den stoom en windgraanmolen des heeren Beuijssen viel naar beneden. Gelukkig zijn er geen persoonlijke ongelukken te betreuren, doch is er slechts stoffelijke schade aangericht, welke nogal aanzienlijk is. HORST. In de turfstrooiselfabriek der firma Steegh en Esser te Griendtsveen, kreeg in de maand November jl. de arbeider P. J. P. een hard voorwerp tegon zyn rechter been, waardoor dit lichaamsdeel ernstig gekneusd werd. Verleden Zaterdag is door Dr. Receveur van Venlo en Dr. Koning van hier, het been geamputeerd. Gelukkig voor bedoelden persoon dat de ongevallenwet tot stand is gekomen, daar hij anders, wijl hij gehuwd en vader van eenige nog jeugdige kinderen is, broodeloos zou zijn. BLERIK. Op Zondag 26 dezer zal door onzen R. K. Volksbond eene groute propa ganda vergadering gehouden worden, in de zaal van den heer H. Schel Als spreker zal optreden de heer Janssen van Helden, VENLO. Met ingang van 15 April a. s. is de heer A. J, Verhoeven, ambtenaar ter secretarie alhier, benoemd als zoodanig te Sitlard. Aan de 2e Opcnb. school is als tijdelijk onderwijzeres aangesteld inej. Jos. Goofers uit Blerik. OTTERSUM. Naar we vernemen, zal de weleerw. heer Amerika, pastoor alhier, binnenkort als zoodanig zijn ontslag nemen, om elders zijn verdere levensdagen als rustend priester door te brengen. Eenige jongelingen zijn alhier van plan om naast de fanfare een fietsclub op to richten. Wellicht zal de een of den ander rijwielhandelaar hierdoor nog een mooie duit kunnen verdienen. MIDDELAAR. Wij vernemen dat te Mook van gedachte wordt gewisseld over de oprich ting van een coöperatieve stoomboterfabriek. Wordt het plan verwezenlijkt dan zal het grootste deel der landbouwers alhier zich aansluiten. TEGELEN. Woensdagmorgen werd hier door de marechaussee uit Veulo aangehouden zekere S.. die nog een oude schuld met de justitie te verrekenen heeft. Rechtstreeks werd hij naar Roermond overgebracht. MAASBREE. Als eene zeldzaamheid kunnen wij melden, dat Zondagnamiddag door een knaapje alhier reeds een vogelnestje is uitgehaald met vier eitjes. BAARLO. De bierbrouwerij van den heer C. J. Sturm is aangekocht door den heer M. Janssen, teh huizo Roffarts alhier. HELDEN—PANNINGEN. Terwijl de koperslager K. en zijn knecht dezer dagen in de smidse waren, vloog plotseling een geweerkogel door het raam zonder een van beiden te treffen. Naar men zegt, speelden op eenigen afstand kinderen met een geweer. Waar de ouders de onvoorzichtigheid hebben dergelijke vuurwapenen onder 't bereik der kinderen te laten, zou het daar dan niet wenschelijk zijn, dat de politie een oog in 't zeil hield WEERT. Wederom hebben zich bij den landbouwer H. C. Leuken, de baldadigheden herhaald, die in zoo korten tijd voortdurend zijn voorgevallen. Thans grenst de brutaliteit evenwel aan 't ongelooflijke. De baldadigers zouden in de huiskamer zijn geweest en twee aldaar staande fietsen en eenig kleerengoed vernield hebben, zonder dat een der luiisge- nooten 't minste geraas heeft waargenomen. De politie doet streng onderzoek. Het is te hopen, dat er eindelijk eens eenig licht in deze duistere zaak zal opgaan. HEERLEN. De laatste voorjaarsmarkt van paarden, hoornvee en varkens, Maandag gehouden, kenmerkte zich door groote drukte Het aantal koeien dat aangevoerd was, is bevredigend te noemen, de handel was vrij levet.dig. toch was de aanvoer nog te klein, iu verhouding met het aantal koopers. De paardenmarkt vlotte miader goed. Daarente gen was op de biggenraarkt zeer veel aanvoer en groote navraag, niettegenstaande de hooge prijzen. Voor diertjes van 5 tot 6 weken werd 15 tot 20 francs betaald. HOENSBROEK. Maandagnamiddag 6 uur brak er brand uit in de huizinge van den lieer Bosch te Schurenberg. In niet minder dan vijf minuten stond het geheele gebouw, dat voor een paar jaren tengevolge van een brand opnieuw opgetimmerd werd, in lichte laaie. Het vee en 't grootste gedeelte der huismeu- belen werd door de hulp der buren gered. De brandspuit was spoedig ter plaatse, waardoor eenige vertrekken behouden bleven. Schuur en stallen brandden tot aan den grond neer. Alles was verzekerd. VALKENBURG. Tegen de herbergiers is procesverbaal opgemaakt wegens overti e- ding der vergunningswet. BOXMEER. Do vergadering van bet Kruisverbond verleden Zondagmiddag was zeer geanimeerd. In zijn openingswoord deelde de president mede, dat het aantal ki uisverhonders in Boxmeer 42 en buiten de gemeente 15 be draagt'. Het bestuur deed het voorstel, eene vaste maandelijksche minimum-contributie te heffen van 4 cent; dit voorstel werd met 19 tegen 9 stemmen aangenomen. De nieuwe adviseur, de weleerw. pater Kolb, sprak daarna een hartig woordje tot de vergadering. Z.Eerw. noemde de drankbe strijding een der voornaamste factoren van de sociale actie. Men heeft nu zooveel behoefte aan mannen met helder hoofd en vryen wil Verder gaf Z.Eerw. enkele middelen aan de hand, waardoor de openbare meening omlront de drankbestrijding gewijzigd kan worden, o. a. wees hij op de verkeerde gewoonte, om by begrafenissen aan de dragers een borrel te schenken. Ten slotte beantwoordde de eerw. spreker de vraag: -Kan een kastelein drankbestrijder zijn?" met het stellig -ja" hij kan niet alleen, doch krachtens zijn ambt moot bij het zyn Na deze leerrijke rede ontspon zich een levendig debat. Ten slotte werd met alge meene steramen eene motie, voorgesteld door het bestuur aangenomen, waarbij het Box- meersch Kruisverbond het hoofdbostuur van den Diocesanen Drankbestrydersbond in over weging geeft, circulaires te laten drukken en die bij sterfgevallen per post aan huis te laten bezorgen, ten einde zoodoende de ge woonte van het borrels schenken bij begra fenissen tegen te gaan. Het besluit van het bestuur, om op elke vergadering een zeker onderworp door een lid te laten behandelen, verdient allezins goedkeuring. Door het toegestane debat zullen de vergaderingen aantrekkelijker worden, ook voor niet leden, want velen zijn er, die nog al van debat houden. Bij beschikking van den Minister van W. H. en N. is W. F. van der Poel te 's Hage, ingaande 1 April e. k. benoemd tot brieven en telegrambesteller alhier. DEURNE. Het handboogschuttersgezel- schap -Vredelust", gevestigd bij de Kinder. Janssen in den Gouden Leeuw, heeft in zijne vergadering van 19 Maart besloten, ter gelegenheid van het 25-jarig bestaan een nationaal concours to geven, waarbij prach tige prijzen zullen worden uitgeloofd. HELMOND. Door den wachtmeester der marechaussee is aangehouden en naar de gevangenis te Roei mond overgebracht J. v. W. 19 jaar, arbeider alhier, als verdacht van opzettelijke brandstichting ten huize van A. J. Joosten. TILBURG. Dinsdagmorgen was er brand in de fabriek van de firma Janssen alhier. Uit eene ruimte, waarin de stukken worden gedroogd, zag men rook te voorschijn komen Toen daarop de ijzeren deur geopend werd sloegen de stukken in brand en bekwamen verschillende personen brandwonden: De brand werd spoedig gebluscht. BEST. In 't geheel is het voiig jaar in liet buitenland ten behoeve der Hunzegilden der klompenmakers te Best, Scliijndel, St. Oodenrode en Veehei aangekocht klomphout gezamenlijk voor do som van f 20.000. RAVESTEIN. Een treurig ongeluk had Dinsdagmiddag op de Maas plaats. Reeds vooraf door den veerman gewaarschuwd zynde met zoo'n lastig paard zich niet in de pont te begeven, moest W. M, uit Berlikum van de Wijchenmarkt terugkeerende, toch overgezet worden. Midden op do Maas zijnde, begon het paard te slaan, snelde naar voron en stortte met zijn geleider in het water. Beidon verdronken terwijl een broeder van W. M. aan de over zijde staande, dit alles moest aanschouwen. Een treurige thuiskomst ook voor dezen bij zijn moeder, die weduwe is. MAASTRICHT 18 Maart. Aanvoer 16910 kilo boter. Hoogste prijs f 1,34, laagstel 1,24 gemiddeld f 1.29. Eieren aangevoerd 35500 stuks. Prijzen l8,e soort f3.40 a f3.70 2(le soort f3,10 a f3.20 per 100 stuks. Burgemeester en Wethouders van Venray. Burgemeester en Wethouders voornoemd 'II. ESSER. De Secretaris, STOOT. VENRAY Van den 17 tot den 25 Maart. Geboorten. Sterfgevallen. Parochiekerk Paterskerk. Maria-kapel Oostrum. Benoeming van een onderwijzer School--Dorp. Opmaken van voordrachten voor de vervulling in de vacatures van leden der Gezondheidscemmissie, zul lende ontstaan dooi het altreden op 1 Juli e. k. Benoeming v n stempopnemers voor 1 '.*05 Mededeeling van bericht van ontvangst van Ged. Staten onzer nieuwe Algem. Politievel-ordering. Idem van de beslissing van Ged. Staten over eene reclame tegen den Hootdelijk»n Omslag. Goedkeuring verkoop dennenhout. Mededeeling procesverbaal opname Gemeente kas Verslag van de commissien van schoolverzuim. Mededeeling van Ingekomen stukken. maken bekend, dat op heden door hen vastgestelde kiezerslijst van hel jaar 19051906, benevens de alphabetische lijsten der namen en voornamen van hen, die met betrekking tot eene of meer der ver kiezingen van de kiezerslijst zijn afgevoerd en daarop zijn aangebracht, van den 23 Maart toten met den 21 April a. s. op de aecretarie dezer gemeente voor een ieder ter inzage worden nedergelegd eu, tegen betaling der kosten in afschrift ol afdruk verkrijgbaar worden gesteld. Toten met 15 April a. s. is een ieder bevoegd bij het gemeentebestuur verbetering van de bovengenoemde kiezerslijst te vragen, op grond, dat hij zelf of een auder, in srrijd met de wet. daarop voorkomt, niet voorkomt, of daarop niet behoorlijk voorkomt. Venray, 22 Maart 1905. Joseph Hendrik Michels Antonius Gerardus Josephus hemmens Albertus Hubertus Hblzken Peter Jacob Goswyn S'ulliugs Wilhelm Maria Joseph Jacobs. Maria Gerlruda Kegina Jacobs oud 22 jaren. MAANDAG 8 uur jaarg voor Hend. Pools en en Herm. Evers en kinderen. DINSDAG 8 uur jaarg. voor Jan Camps. WOENSDAG 8 uur jaarg. voor de vrouw van A. van Rijswijck en de eerw. pater Athanisius. DONDERDAG 8 uur jaarg. voor Oer. en Gerlruda Niessen. VRIJDAG 8 uur jaarg. voor Johannes Verblakt. ZATERDAG 8 uur uitvaart voor Gert. Jacobs. Heden om 5 uur Lof. DINSDAG tien der 9 Dinsdagen der Novene, om half 8 hoogmis met korie toespraak en gebeden der Novene. Om 5 uur Lof. VRIJDAG om 6 uur Lof en Lijdensmeditatie. ZATERDAG 7 uren gelegenheid tot biechten en communioeeren. 8 uur Hoogmis en Meditatie en vereering der Relikwie.

Peel en Maas | 1905 | | pagina 2