Limburgsch Nieuws, Oproer in Rusland. Nieuws uit de Buurt. Burgerlijke Stand. Kerkelijke Diensten te Venray. weer instappen en legde mg neer bg do gedachte, dat mijn tweede-klas-passagierster de kwestie zou hebben uit te vechten met den stationschef van het eerstvolgende station. Daar was eeu heele herrie op het per ron van dat station, toen wg binnenreden on de stationschef en twee of drie beambten snelden langs den trein, de reizigers toeroe pend, dat ze op hun plaatsen zouden blijven. -Alweer wachten, dacht ik, We hebben niet veel geluk deze reis. Ik liep op den stationschef toe en wou beginnen met hem te vertellen van de oude dame en bet diner, toen hij mij in de rede viel en zei -Zeg me dat allemaal straks maar. Ik heb hier zes rechercheurs. Ze zeggen, dat de ontsnapte gevangene, Hendrik Saunders, met dezen trein moet zijn meegekomen". Maar hij was niet in den trein. De rechercheurs doorzochten eiken waggon bd gingen zelfs zoover, dat ze mijn beminnelij ke» reiziger, die voor do dame een andere compartiment bad opgezocht, bij zijn roode bakkebaarden trokken, om te zien of ze wel echt waren. Maar in den heelen trein geen spoor van een gevluchten misdadiger. -Nu. als ge klaar zgt, mijne heereii, zei de stationschef, die niets op zijn gemak was, dat de trein voor niets was opgehouden, dan zullen we nu maar vertrekken. Ik dacht 't nu het geschikte oogenblik te spreken van de oude dame en liet diner en ik deed bet. Zg wilde niet toegeven, iets verkeerds te hebben gedaan. -Dan moet je 't maar niet adverteeren, ik zal de maatschappg vervolgen, dat zal ik 1 schreeuwde ze, toen zo heenging, achter haar bagage aan, terwgl de trein weg- stoomde. Den volgenden morgen was elke politie man van de plaats waar de rechercheurs aan 't zoeken waren geweest, in de weer om de dame op te sporen. Het was nutteloos. Zij was er natuurlijk al lang niet meer, en in den loop van den dag, toen ik. met den zelfden trein langs kwam, vertelde de sta'iou- chef mij, dat hij een telegram had ontvangen, geteekend -Saunders", met verzoek den con ducteur van 6.47 te bedanken voor het aan Ie praat houden der oude dame, toen de trein was gestopt door de noodrem, waardoor hij gelegenheid had gehad te ontkomen aan de andere zijde. Hij deelde mede, dat het biljet met de woorden: -Trek aan de bel, diners twee gulden,- door de oude dame was opgehan gen en dat hg al dien tgd wae verborgen geweest onder {de zitbank—lig moet niet groot geweest zijn, naar ik vernam. Het slet van zgn telegram luidde droogjes dat hg, eenvoudig van aard, liever onopge merkt zijns weegs ging, dan door zes man te worden afgehaald. Aan de onlusten iu Kutais namen ook scholieren deel. Bij eene botsing werden verschillende personen door kozakken gewond en gedood. De rust is weder hersteld. Woensdagavond lostte drie dronken offi cieren van het garnizoen in de openbare straten revolverschoten af, waardoor zij een paniek veroorzaakten. In verschillende gouvernementen werd door den gouverneur van Warschau de staat van beleg afgekondigd. De politie te Rostow nam eene groote menigte kruit en wapens in beslag. Woensdagmorgen is generaal Stoessel te Petersburg aangekomen. Hij was vergezeld door zijn vrouw. Generaal Bogdanowitsj hield bg zgn verwel koming een toespraak, waarin hij o. a. zei dat Stoessel zijn vaderland terug zag terwijl bet gebukt ging onder den tegenspoed op het oorlogsterrein en onder de woelingen binnen slands. Stoessel sprak zgn overtuiging uit, dat die binnenlandsche onlusten niet het werk van Russen waren, maar van Japanners, die ook in de Russische stellingen op het oorlogs- tooiieel een massa proclamaties verspreidden. Post- en Telegraafkantoor te Venray, Het Kantoor is dagelgks open: voor Post en Telegraaf van 8—12.30 en 3.30—7 uur. Voor wissels en kwitantie's en voor de Rijksverzekeringbank alleen op werkdagen van 8.30—12—30. Op Zon- en Feestdagen open 7 30—8.30 en 12.30—1.30; voor de Spaarbank alleen 7.30—8.30'vm. KijliftpoMstpnarbaiik. Aan het postkantoor te Venray en de daaronder ressorteerende hulpkantoren weid gedurende de maand Februari 1905 ingelegd f 5310.85 terugbetaald? f 7100,41 Het laatste, door dat kantoor uitgegeven 'hoekje draagt het nummer 3082. VENRAY, 4 Maart 1905 De Zeereerw. Pater G. Maas, oud leeraar aan het Gymnasium alhier, zal den 24en Maart a. s, den dag herdenken, waarop ZEw. vóór 50 jaren tot Priester werd gewijd. Op ettelijke maanden na, bracht Pater Maas al die jaren in onze gemeente door. Zijne vrienden en vereerders, en die zijn velen, zullen dan ook zijn gouden jubilé niet onge merkt laten voorbijgaan, Het maken van eene kapel en bgge- bouwen aan liet St. Josefsgestichc alhier, verleden week bg aanbesteding niet gegund, is thans opgedragen aan den heer Jao, van Groenendaal, aannemer te Hilversum. Deze week is men reeds met de werkzaam heden begonnen. Iu 't café van de Wed. A. Coenders hield Zondagavond de onderafd. Venray van de P. V. N. eene druk bezochte vergadering. De heer Derksen onderwgzer ie Oirlo werd gekozen tot afgevaardigde ter verga dering te Venlo. De aftredende bestuursleden werden met algemeene stemmen herkozen. De onder-voorzitter der afdeeling, de beer J. Janssen, onderwijzer te Leunen, besprak hierna nog de voordeeien van gezamelijke levering der eieren aan de mijn te Maastricht. Zondag om 5 uur vergaderden do leden en niet leden van de afdeeling van den R. C. Volksbond in de Muziekzaal. Nadat de President P. J. Voesten een hartelijk welkom aan de talrijke bezoekers had toegeroepen opende hij met" den ge wonen groet Geloof zij J. C. de vergadering en gaf hot woord aan den Zeereerw. Pater Coelestinus, Professor aan het Gymnasium alhier. Op overtuigende wgze schetste de talent volle redenaar de sociale toestanden en wees er op dat het Socialisme in de steden zeker moet bestreden worden en op het platte land en in de dorpen moet geweerd worden. Het doel van het Socialisme zette hij zeer duidelijk uit een, zich steeds beroepend op de uitspraken van kopstukken der socialisten als Bebel, Marx en consorten en toonde uit hun schrijven aan, dat het de heeren socia listen niet zoo erg gemeend is met heil van den werkman, dat ze hem zelfs niet het ge ringste privaat eigendom gunnon, en dat hun toekomstige» socialistenstaat, die wordt voorgespiegeld als een luilekkerland, eene utopie is en blijft er voor de vraag Ine zij dezen staat zullen inrichten, zij steeds liet antwoord schuldig blijven. Verder spoorde z. e. de arbeiders aan zich te vereenigen in den R. K. Volksbond om zich, volgens de Encycliek Rerum Novarum van den groote» onvergetelijke» Paus Leo XIII, z. g sterk te maken, om den indrin genden vgand weerstand te kunnen biedeu dat men bij den a. s Katholiekendag niet aileen z"U kunnen zeggen Venray is een mooi dorp, Venray bezit eene monumentale kerk, Venray bezit drie kloosters, enz. maar ook vooral Venray bezit een flinken goed georganiseer- den Volksbond. Ten slotte uitte spreker den wensch, om den feestdag van St. Jozef, patroon van den R. C. Volksbond, feestelgk te vieren door eene plechtige H. Mis ten 7 uren, waaronder generale Communie, want zoo eindigde onze talentvolle redenaar sijne mooie leerzame toespraak, de hervorming en lotsverbetering der maatschappg begint niet met de omver werping der tegenwoordige orde, doch in den biechtstoel en aan de Communiebank, De Zeereerw. Heer Pastoor P. Sohmeits, dankte den Zeereerw. Pater Coelestinus voor zijne degelijke, leerrijke en welgemeende toe spraak. 23 nieuwe leden melden zich aan, en werd er besloten 's avonds om 5 uur op den 19 Maart, feestdag van den H. Jozef eene ge zellige bijeenkomst te houden in de Muziek zaal. Terwijl de landbouwer A, P. Maandag morgen een stier afleverde aan het station alhier, werd deze eensklaps zoo wild, dat P. er onder geraakte. Het woeste dier kreeg hem onder de poolen en stootte naar hem, doch zonder hem echter te raken. Door de hulp van een arbeider, kwam P. weer vrij, waarop beiden de vlucht namen, en lieten het dier in wilde vaart voort hollen. Het dier heeft men later met behulp eener koe weder gekregen. De aannemer van den nieuwen grint weg, de heer van H., had Maandagmiddag het ongeluk, bij het springen over eene sloot te vallen, waarbij hij zgn rechterhand brak. Voor de Rechtbank te Roermond stonden Dinsdag o. a. terecht J. G. D. oud 29 jaren en R. i. D. oud 23 jaren, metselaars alhier, beklaagd dat zij op 25 December 1904 J, Hendriks bebben mishandeld en verwond Eisch voor no 1, 15 dagen, voor no 2. 3 weken gevangenisstraf. P. H. J. oud 25 jaren, ai beider alhier, beklaagd dat bij op 16 Januari 1905 ten nadeele van P. M. Gellings eene glasruit heeft stuk geworpen en verbrijzeld. Eisch f 15 ol 15 dagen hechtenis. Zaterdag werd te Venlo, door de kar van den voerman T. uit Venray, welke bij het wisselen van andere kaïren werd aan gereden, de groote spiegelruit in den winkel vnn den heer Goudsmit aan de Vleeschstraat aldaar, verbrijzeld. Do ruil was veizekerd en de verdere schade werd in der minne geregeld. Woensdagnamiddag te 3 uur werd eene vergadering gehouden door de onder wijzers uit de gemeente Venray. Wegens bgzondere omstandigheden werd geene lezing gehouden. Met algemeene stemmen werd plaats van de volgende vergadering in April aangewezen Merselo. Na eene kleine pauze had om 4 uur eene vergadering plaats van de afdeeling Venray van den R. K, O. B. Hoe de in kas zgnde gelden zullen besteed worden, zal in eene volgende vergaderiug beslist worden. Tot afgevaardigde voor de algemeene vergadering werd gekozen de heer W, de Haen, Leunen en tot zijn plaatsvervanger de heer W. Drent van Venray. Tot leden van het bestuur werden gekozen de heeren Vermeulen, van den Eijnden en Reintjes van Veerssen. Na nog eenige klaine onder werpen afgehandeld te hebben, werd te ruim half zes de vergadering met den christelijke» groet gesloten. Blijkens achterstaande advertenties zal er met Vastenavond alhier op verscheiden plaatsen wat te zien zijn, Ofschoon men niet overal tegelijk kan wezen, hopen wo toch dat alle ondernemers van vermakelijkheden zich in een ruim be zoek mogen verheugen. Wij verwijzen met een enkel woord naar achterstaand programma van het Concert der Fanfare -Euterpe" te geven op Vastenavond Zondag en Maandag in de Muziekzaal, te meer nog. daar wij het genoegen haiden, deze week de laatste repetitie bij te wonen on wij met racht kunnen zeggen, dat het een paar zeer gezellige avonden tullen zijn. Allen op het programma voorkomende stuk ken zijn geheel nieuwen hier nog niet opge voerd. Zoowel de voordiachten, als duo's, trio's en tooneelstuk, alsook aile nummers op muzikaal gebied. Wat muziek betreft, hebben we bij Eu'erpe een kolossale vooruit gang geconstateerd, door de ijvervolle be moeiingen van onzen Directeur zijn de 10 nieuwe leden van -Euterpe" zoo ver gevor derd. dat ze bekwaam zijn to'zelfs in alle groote stukken mee te werken. Tevens zullen we bet genoegen hebben de eerste pennenvrucht op muzikaal gebied te kunnen hooren van een lid van -Euterpe" den heer Adr. Verheugen, zijnde een schoone volle marsch, door genoemden hoer gecomponeerd en eertijds opgedrngen aan den Weled- hoer Th. v. d. Boogzart, als president van -Eu terpe" naar aanle van zijn naamfeest. Allo dus liefhebbers op muzikaal en vocaal gebied, laat de gelegenheid niet voorl.ggaan en profiteert. Wij zijn er van overtuigd en geven de verzekering dat men er zich uitstekend zal arauseeren, en wensclien ten slotte aan de leden van -Euterpe" alle succes en tevens een eivolle zaal van harte toe, voor de moeite en opofferingen zich getroost. OOSTRUM. Met den H. Vastentijd komt voor de Kapel van Oostrum ook weer een drukken tgd, door het plechtig vieren der Zaterdagen. 't Is in Venray en omstreken genoegzaam bekend immers, het is een schoon en oud gebruik maar het mag toch nog wel oens in herinnering gebracht worden, dat iederen Zaterdag te 8 uren in Oostrum's Kapel plechtige Hoogmis gehouden wordt, waar onder Meditatie en waarna vereering der Relikwie, en dat er vanaf 7 uren gelegen heid is tot biechten en coramuniceeren. Mogen velen, die Jezus' lijden overwegen ook de Moeder der Smarten komen vereeren in haar Heiligdom, opdat zoo de roep van godsdienstzin en degelijke devotie in deze streken bevestigd en bestandigd worden MERSELO. Dit jaar zal wegens bijzon dere omstandigheden de jaarlijksche inspectie van den grintweg achterwege blijven, zeker ook wel, omdat bij den eersten keer in zulk een goeden toestand bevonden is. Onze kantonnier zal dus behalve de eer van èen hoog bezoek de ruime fooi moeten missen. OIRLO. Zaterdagmiddag begaf zich de 76jarige A»t. R. naar het naburige Meerlo vanwaar hij dienzelfden avond zou terug keeren. Maar tot Zondagavond wachtte men tevergeefs op zgne thuiskomst. Daar men een ongeluk vermoedde togen eenige lieden op onderzoek uit. Hoewel men den geheelen nacht ijverig door zocht, men vond niets. Eerst in den vroegen Maandag morgen werd de oude man verstijfd van kou gevonden, doch nog in 't volle bewustzijn. Naar huis vervoerd herstelden zijne krachten spoedig, tenminste schijnbaar. Dinsdagmorgen is R. denkelijk tengevolge van dit ongeval overleden, na tijdig voorzien te zgn van de laatste H, Sacramenten. MEERLO. De heer J. B. M. Coenders uit Meerlo, is door de geneeskundige staatscom missie te Amsterdam bevorderd tot arts, HORST. In de raadsvergadering van Zaterdag werd do heer Nusselein, hoofd der school le Amerika, met 9 van de 11 stem men benoemd tot onderwijzer met hoofdacte aan de dorpsschool. Op den heer Lecluse werden 2 stemmen uitgebracht. Door deze benoeming is de betrekking van hoofd der school te Amerika vacant. In dezelfde vergadering werd de richting van den weg naar Amerika, benevens die van den zgtak naar de Melerik vastgesteld. Wij nemen deze gelegenheid te baat, om welverdiende hulde te brengen aan den heer van Daal, die met wijlen den heer Rutten in dezen de mannen van liet initiatief zgn geweest. BLERIK. Voor het maken van 2 sein huizen op het station Bokstel, waarvan de begrooting f 15 400 was, is minste inschrijver de heer H. Gijzen alhier voor f 10.607. WEERT. Bij den schoenmaker P. Janssen alhier, heeft een kanarievogel reeds 4 jongen. Dit is voorzeker een zeldzaamheid zoo vroeg in 't jaar. S1TTARD, De aanvoer op de maandelijk- sche veemarkt van Maandag bedroeg ruim 150 stuks. Vet vee stond weinig aan de lijn en er werd hiervoor besteed le kwal. 62 a 65 cent, 2e kwal. 54 a 55 cent de kilo ge slacht. Veel navraag was naar jong weidevee, de prijzen hiervan varieerden van f 80 tot f 100. De prijzen van kalfkoeien heliepen van f 150 tot f 180. MAASTRICHT. ReeJs sedert eenige dagen zgn hier zwermen zwaluwen aange komen, een verschijnsel dat men zeldeu zoo vroeg heeft waargenomen en dat wordt toe- gesclneven aan de felle koude in 't zuiden. De rechtbank alhier, uitspraak doende in de zaak tegen don 71 jarigen landbouwer J. A. M. te Lutterade—Geleen, beschuldigd van liet door schuld veroorzaken van den dood van zijn schoonzoon, dien hij met eeu houweel het hoofd insloeg, nam aan, dat beklaagde uit angst en vrees en ter verdedi ging van eigen lijf gehandeld, doch daarbij de grenzen dor zelfverdediging overschreden heeft en veroordeelde hem tot 1 jaar gev, In den tgd, toen de Botermijn pas was opgericht, schreven wg reeds dat de boterragn voor de veeboeren een goudmijn zou worden. Deze voorzegging is ten volle bewaarheid, hetgeen trouwens ook door andere berichtgevers werd bevestigd. Vroeger waren de boeren afhankelijk van de kooplieden, die wol is waar, overeenkom sten sloten, voor een zekeren prijs een aantal kilo's te nemen, maar bij afgaande prijzen altijd er iets op wisten te vinden, dat de oveteenkomst een doode letter bleef. De verkooper is nu geheel onafhankelijk van den kooper, geen aanmerkingen kunnen er voorkomen en de boer ontvangt geregeld 14 dagen na de levering zijne betaling in hollandsch geld. Ook dank aan de regeering, die door de controle van het Kjjksmerk. dezen tak van Nederlandsch product in het buitenland zoo veel verhoogd beeft. Het valt dan ook niet te ontkennen, dat vooral in 't Noorden van onze provincie,.dooi de bot9i industrie de welvaart zeer is toege nomen HEERLEN. Bij koninklijk besluit is benoemd tot notaris binnen liet arrondisse ment Maastricht, ter standplaats der gemeente Heerlen, de heer J. W. Dolmans, candidaat notaris té Meerssen. CUYK. In twee maanden tijds, d. i. van 1 Januari af, zgn in onze gemeente reeds 22 sterfgevallen voorgekomen. Daar er verleden jaar 44 ingezetenen stierven, zijn wij nu reeds over de helft van 't getal van gepasseerd jaar. Het grootste getal dezer overledenen zijn kinderen. Nog is de ziekte onder deze niet geheel geweken. LIEiSSEL. Dinsdag had alhier eene groote drijfjacht op konijnen plaats, Verschillende personen uit ons doipje en uit Deurue te samen wel een dertigtal, namen hieraan deel en fungeerden deels als j >gers, deels als drijvers. Jammer, dat de vangst zoo sober was, want in 't geheel kwamen zij met drie en een kongntje thuis, liet andere halve was door oen der jachthonden opgepeuzeld. ASTEN. Z. D. H. Mgr. W. van de Ven, bisschop van 's Bosch, heeft benoemd tot Deken van liet Dekanaat Asten den ZEerw, lieer G. A. A. Bots. pastoor te Deurne tot pastoor te As en den WelEorw. heer B Th. Mau8salt t<-t kapelaan te Tilburg ft Heike) den wele^rw. heer P. C. v. Aken tol kapelaan te Deurno den weleerw. heer P. van Dooven en tot leeraar aan het Insti luut voor Doofstommen te St. Michiels— Gestel den eerw. lieot A. J. J. v. Haandel, priestor van liet Seminarie. Op de Maandag gehouden jaarmarkt waren aangevoerd 145 runderen en 22 manden met biggen. Ook de kramerijen waren zeer druk. De handel onder liet rundvee was tamelijk doch de prijzen niet hoog. Voor de varkeus werd 6 tot 12 gulden betaald. Dat 't nu meenens is met onze tram zullen de vroeger ongeioovige mensclien nu toch wel gaan inzien. Niet alleen dat er nog steeds flink wordt vourtgewerkt en dat de rails reeds over ongeveer drie vierden van de baan tusschen Helmond en hior zgn gelegd maar bovendien zijn Zateidag te Helmond reeds de eerste locomotief niet enkele wagens aangekomen. Met grond mogon wg verwachten dat, dank zij de flinke dóortastende maatregelen dpi- directie, de tram betrekkelijk Spoedig in exploitatie zal worden gebracht en wij nog in den a. s. zomer naar Helmond zullen stoomen. GEMERT. Er worden reeds toebereidselen gemaakt om in Mei op waardige wijze het zilveren feest te vieren van onzen hoogge- achten en beminden geneesheer Dr. Kuijper, die alsdan gedurende vgf en twintig jaren onvermoeid dag en nacht bereid is geweest om aan de inwoners van Gemert en omstreken geneeskundige hulp te verschaffen^ Zondagavond om 7 uur ontstond er brand ir. de wijk genaamd Haageik 9 huisgezinnen werden in een oogenblik op straat gezet. De woningen zijn totaal uitgebrand. Alles is verzekerd. Oorzaak onbekend. GRAVE. In bet R. K. Blindeninstituut alhier worden op 't oogenblik 113 blinden verpleegd, zgnde 76 mannelgke en 37 vrou welijke. Het maken van manden en borstelwerk is de hoofdbezigheid der blinden. VECHEL. Dezer dagen brandde eene flinke boerdorg, bewoond door G Van Rg- broek, totaal af. Eene maal en 2 mestkal- veren kwamen in de vlammen om; de boerderij behoort aan den heer L. Maussen. Alles was verzekerd, behalve de kleede ren on het horloge van den knecht. - De oorzaak van den brand is onbekend. OORSCHOT. Met gunstig gevolg beeft men MaandagmiJdag. de groote klok, we gende circa 6000 pond uit den toren laten zakken. Deze klok was de eenige die bg den val van den toren niet was neergestort. Vermoedelijk zal men deze klok in eene stelling hangen, die naast een andere, die onbeschadigd uit liet puin is te voorschgn gehaald en thans reeds in gebruik is geno men nabij de kerk. A. s. Zondag zullen de diensten in de R. K.Keik wederom geschie den als vroeger. GELDROP. A. s. Zondag (5 Maart) is het 50 jaar geleden dat Jan van der Linden als machinist bij de firma H. Egcken in dienst trad. 'S-BOSCH. De groote optocht bij ge legenheid van het a. s, carnaval alhier te houden, die in hoofdzaak zal voorstellen het bezoek door den heer Carnegie te brengen aan prins Carnaval in zijn reksum Oeteldonk, is thans definitief vastgesteld op Maandag den 6 Maart e. k. Op dien dag zal ook prins Carnaval zgne troonrede uitsproken en Peer van den Mug- genheuvel, Ofeldonks burgervaojer een aon- spraok tot zijne Oeteldonkers houden. Van de Curnavalsleesien wordt dit jaar te 's Bosch bijzonder veel werk gemaakt. Men schrijft uit s Hertogenbosch: Terwgl Woensdagavond Rosmalens burgerij opgewekt bet 25jarig ambtsfeest van haren burgemeester, den lieer Nieu^enhuyzen vierde, is zekere Van Pinksteren aldaar levensgevaarlgk mishandeld, Zekere Versteijne, echtgenoot en vader, ii in voorloopige hechtenis gesteld als verdacht de dader te zijn. VENRAY Van den 17 tot den 24 Feb. Geboorten. Huwelijken. Sterfgevallen. Parochiekerk. Paterskerk. 1 I Maria Hendrika de Melder. Leonardus Johannes Thijzsen. Oertruda Malhea Hubertina Maria Dahtnen. Maria Gertruda Spreeuwenberg. Martin Verhaeg weduwenaar van Anna Beyers oud 43 jaren daglooner wonende te Horst en Maria Strijbosch oud 88 jaren zonder beroep te Venray. Martinns Peter Antonius Willem» oud 1 maand. Peter Johannes Hebben landbouwer 67 jaren echt genoot van Oerlrudis Theodora Claasseu. Johanna Maria Jeuken oud 24 dagen. Antoon Kongen weduwenaar van Oerlrudis Claes- sens oud 75 jaren. Joannes Wilhelmus van den BoogaarC oud 71 jaren weduwenaar van Oervasia Maria de Les Dolores Li na. MAANDAG 8 uur jaarg. 2e klas voor J. Poel» en P. Creemers. DINSDAG 8 uur jaarg. Mathijs Creemers. WOENSDAG Aschdag 8 uur leesm. 10 nur hoogm. DONDERDAG 8 uur jaarg. voor Oer. Verbuut, tam. VerbuutHeris met brooduild. aan de armen. VRIJDAG J uur jaarg. M. Minten en A. Buij». Maandag, Dinsdag. Donderdag en Vrijdag om half 7 leesniissen voor Willi, van den Boogaart. Op de Zondagen in de Vasten om halt 4 I.of eu H. Familie, waaronder Meditatie. Op de Vrijdagen in «Ie vasten na de mis van 8 uur H. Kruisweg. Zondag, Maandag en Dinsdag zal in deze kerk het 4(1 urengebed gehouden worden. Op die dagen zal het Allerheiligste van af des morgens 6 tot 's avonds 8 uur uitgesteld blijven, 's Avonds om 8 uur zal de zegen met het Allerheiligste gegeven wordeu. Tevens is Zondag, leestdag van Joannes Josepbu» is in deze kerk te verdienen een volle aflaat onder de gewone voorwaarden. Om 5 uur Lof. MAANDAG leestdag van de H. Coleta, maagduit de 2e Orde vau O. H. V. Franeiscus is in deze kerk te verdienen een vollen aflaat o. d. g. v. Om 9 uur plechtige hoogmis en om 5 uur Lol. DINSDAG 3en der 9 Dinsdagen der Novene, om 9 uur hoogmis met korie toespraak en gebeden der Novene. Om 6 uur Lof, Processie eu Te Deum tot sluiting van het 40uurgebed. WOENSDAG kwartier over 7 Aschwijding waarna de Hoogmis DONDERDAG leest der H. Catharina, maagd uit de 2e Orde van Franeiscus, te verdienen eeu volle afl. Om 5 uur Lof.

Peel en Maas | 1905 | | pagina 2