Limburgsch Nieuws. KraiikzinniscH-gcslichl le Venray. Nieuws uit (le Buurt. Algemeen Nieuws. kerkelijke Diensten le Venray. uitgaan Het wa> een nevelachtige avond en de duisternis 'tel. Ik ging naar het venster en keek or uit. Plotseling schoot mij een gedachte te binnen. Waarom niet vluchten Slot volyt Te Venray /.al binnenkort een grootsoh gesticht verreien, dat, wijl het niet van locaal belang alleen maar ook van algemeen belang is. vele lezers zal interesseeren schrijft P. v. S. in -de Tijd". Bij II. M. de Koningin is namelijk ter goedkeuring het plan ingediend van een R. K. Krankzinnigengesticht dat men voorne mens is daar op korten afstand van de kom van het dorp op te richten. Met zal een kapitaal gebouw worden men schat globaal, dat er niet minder dan 12,000,000 steenen aan zullen verbouwd worden on de stichtingskosten worden op niet minder dan 8 ton geraamd. Het reusachtig hoofdgebouw, waarnaast een kerk of kapel van sierlijke stuctuur, zal zich met zijn hoog en breed front uitstrekken langs den grooten weg van Ven ray naar het station. Men zal krijgen overdekte corridors, die dienen tot verbinding van twaalf prachtige paviljoenen (gescheiden van elkander door 40 meter houtgewas, lanen enz.) aan den Oosthoek een boerdeiij, 40 meter lang en breed en eenige kleinere gebouwen, zoodat bet geheels gesticht uit 17 gebouwen zal bestwil en met tuinen, parken enz. 21 H. A. beste bouwgrond) zal beslaan. Het nieuwe gesticht zal vermoedelijk den naam dragen van «Kerkdijk omdat de plaats, waarop het verrijst, van oudsher (aan de herkomst van dien naam is 'n oude sage verbonden) zoo genoemd werd. Deze naam zoti hij het volk gewild en heel spoedig populair zijn. Het had li-el wat voe'en in de aaide om te bewolken, dat de heilzame inrichting te Venray, en niet elders zou verrijzen. Alleen door eendrachtige samenwerking van gees telijken, gemeentebestuur en particulieren heeft men de schier onoverkomelijke moei lijkheden kunnen overwinnen. De eer van liet initiatief komt toe aan den heer H. Try-nes, lid der Prov. Staten, die ook tot verdere doordrijving van 't door hem opgevat plan geen moeite ontzag de heer Trynee is de man, waaraan Venray zijn nieuw gebouw dankt, al willen yvij geenszins onderschatten w-;.t door anderen, b. v. do if zyn geachtén collega, den lieer H. Janssen, den zeeieerw. pastoor, den burge meester. het gemeentebestuur en meerdere particulieren gedaan werd. Het nieuwe gesticht zal gebouwd en be stuurd worden door de Broeders der Con gregatie van Liefde le Gent, die zich hoofdzakelijk bezig houdt met de verpleging van mannelijke krankzinnigen, blinden, doofstommen en ongeneesbare zieken. Dit zal de dertigste instelling zijn van deze, over de geheele wereld verspreidde orde, welke staat onder de bekwame leiding van den Z.Eerw. Generaal, vader Amadeus. De verzorging der verpleegden zal geschieden door deskundigen, die daarenboven de tee- derheid en toewijding eoner bovenmensche- lijke liefde bezitten. Het nieuwe gebouw zai op zijn allermo dernst worden ingericht, geheel de nieuwere teohniek zal er aan te pas komen; volgens de laatste uitvinding zal het (electrisch) verlicht en verwarmd worden en al de gemakken en gerieflijkheden bezitten welke moderne huizen van dien aard aan bieden. In één wflord technisch zal het zoowel wat betreft hygiëne en comfort als sierlijk heid aan de hoogste eischen, welke aan dergelijke inrichtingen kunnen gesteld wor den, voldoen het zal in alle opzichten een model-inrichting worden, die in haar soort in ons land zijn weerga niet vindt. De zuivere en versterkende lucht van de aan dennenbosschen rijke streek; de tuinen, parken, bosschen en 't houtgewas, welke tot wandelplaats zullen dienen, de rustige omgeving en de stilte van het landelijk leven, aangenaam onderbroken door de leven digheid van een opgewekt verkeer, niet te druk en ook druk genoeg om de eentonigheid te verdrijven en de menscheu afleiding te bezorgen, zonder de gejaagdheid en de onrust van het stadsleven. Venray is een der bloeiende en lieflijkste dorpen van Limburg en van Nederland; liet is bekend om de vriendelijke gemoedelijkheid zijner braaf katholieke bewoners, door zijn wijd vermaard Ursulinenk looster, een onzer voortreffelijkste onderwijs-inriehtingon, door zijn oud, eerbiedwaarig Franciscaner klooster (met bloeiend Gymnasium) zijne monumentale kerk, zijne uitstekende hotels, en niet minder door den ondernemingsgeest zijner bewoners, onder wie meerderen een wereldhandel drij ven en wel allermeest, gelijk wij reeds aanstipten, door de goedaardigheid zijner bewoners en hun godsdienstzin, die aan de «parel van de Peel" een lange rij priesters, missionarissen, zusters en aan de Kerk niet weinig geleerde en voortreffelijke mannen schonk. Het is -oen internationaal brokje peelgrond", gelijk een zijner verdienstelijkste zonen het eens uitdrukte. Venray, mogen we besluiten, biedt de voordeelen van eene kleine provinciestad en niet de nadeelen, omdat de welvaarten vooi uitgang de aantrekkelijkheid van het rustige en gemoedelijke landleven niet deed te loor gaan. Het is daarbij de stopplaats van alle treinen zoodat men het schier uit alle deelen van ons vaderland in drie uren tijds kan bereiken; wanneer de electrische tram liet dorp en het nieuwe Gesticht met het station zal verbinden, zal het geheel mensehelijkerwijze volmaakt zijn. Men mag derhalve besluiten, dat Venray een zeldzaam geschikt millieu is tot verblijf en herstel van menschen, wier geestelijke vermogens door verzwakking of overspanning ontredderd werden, en men nauwelijks een betere plaats voor deze stichting had kunnen uitkiezen. VENRAY, 18 Februari 1905 Den 13den Maart a. s. hopen de Zeereerw. hoeren Fr. Creemers. rector Smakt —Venray; H. Reynen, pastoor Oirlo; A. Ruijten. rector Ursulinen, Venray, hun zilveren priesterfeest te vieren. Heden Zaterdagmiddag om 3 uur, houdt de Gemeenteraad van Venray eene verga dering, waarin zal worden behandeld: 1. Aanbesteding weg Oirlo. 2. Algem. Politie-verordening Venray. 3. Overeenkomst met Deurne. 4. Adres van den leeraar der Teelten- school den heer Ypes. 5. Mededeeling ingekomen stukken. De Zondagavond gegeven muziek uit- uitvoering, door de fanfare «St. Cecilia in een drietal café's alhier, lokten weder veel belangstellenden. De verschillende mooie muzieknummers werden zeer goed ten gehoore gebracht. De Maandag alhier gehouden veemarkt was zeer druk bezocht, terwijl de aanvoer van vee, niettegenstaande het slechte weder, vry aanzienlijk mocht genoemd worden. De handel was zeer levendig, en er werden goede prijzen betaald. Biggen waren er niet al te veel, tenge volge waarvan de prijzen hooger waren, men betaalde van f7 tot f 10 per stuk. Ook in de cafè's was de omzet blijkbaar zeer vlot, althans in den loop van den dag was het hier en daar nog al rumoerig en werden enkele klappen uitgedeeld. =^Öinsdaguvc»ml had ut* 'voerman van den heer H. Trynea het ongeluk van een geladen kar hooi te vallen, met het noodlottig gevolg dat hij een arm brak. - Op waardige wijze is Woensdag 1.1. het feest gevierd van het 12i/z jarig Gardiaan schap van den Zeereerw. Pater Victorious Sieben. Te half acht droeg de Jubilaris aan het feestelijk versierde hoogaltaar eene plechtige H. Mis op, daarbij geassisteerd door den Zeereerw. Pater Prefect, als presbvter-assis- tens, den Zeereerw. Pater Vicarius als diaken terwijl de Zeereerw. Pater Seraphinus als subdiaken fungeerde. De menigvuldige bewijzen van belangstel ling, welke de Zeereerw. Jubilaris mocht ontvangen, zoowel van Venray als van daarbuiten, getuigden van de hooge achting, die velen den Zeereerw. Gardiaan toedragen. De Vastenavonddagen zijn weder in aantocht. Naar wij vernemen staan ons weer een paar genoegelijke avonden te wachten. Onze fanfare -Euterpe" zal op vastenavond Zondag en Maandag een groot vocaal en instrumentaal concert geven in de Muziek zaal. Als voordrachten zullen we te zien krijgen de nieuwste en schoonste nummers die zeer zeker de lachspieren van het publiek zullen gaande houden. Tevens is een zeer mooi en aangenaam blijspel in studio genomen n. I. -De knecht van twee meesters of een dag vol vergissin gen" blijspel in één bedrijf. Alle rollen zijn in degelijke handen, zoodat wij met recht iets goeds kunnen verwachten. Wij twijfelen dan ook niet of we zullen wederom een paar gezellige avonden te genieten krijgen, en velen zullen zeer zeker van deze gelegenheid gebruik maken, te meer daar de concerten onzer fanfare steeds den meesten bijval oogsten. Ook voor liefhebbers van muziek zal er te genieten zijn, daar -Euterpe", vooral den Iaatsten tijd, goede vorderingen maakte, betreffende het maken van goede degelijke muziek. Voorts verzocht men ons van bevoegde zijde te willen melden dat onze fanfare -Euterpe" dit jaar haar 45 jarig bestaan, feestelijk zal herdenken, door het geven van een schitterende soirée en wel op Zondag 30 April a, s. liet plan was eerst deze feestelijke her denking gevierd te hebben op 2 Februari I. 1. doch is toen moeten worden uitgesteld wegens het soirée amusante gegeven dooi de fanfare -St. Cecilia" op 29 Januari. De heeren G. Segers en P. van don Broek hebben bereids hunne welwillende medewer king toegezegd. Beide hecren zijn reeds herhaaldelijk met goud bekroond. De reputatie welke genoemde heeren bij hun herhaaldelijk optreden hebben verwor ven, waarborgt ous ook voor het succes op Zondag 30 April. LEUNEN. In de Maandagavond door de handboogschutterij gehouden vergadering werd, wegens ontslagname van den lieer M. van den Berg, gekozen tot president de lieer Job, Jacobs. MERSELO. Zondagmiddag bevond zich alhier eene simpele vrouw, die van de eene deur naar do andere ging, niet om fo vragen naar centen of brood, doch liet kijken wat zij in haar korf had. welke zij aan den ar,m droeg. In dien korf had zij mooie sieraden, als gouden oorbellen, ketting, ringen enz. De bewoners van hier waarschuwden de politie, die haar onder hoede nam. Naderhand bleek, dat zij eene vrouw Van de Mortel was uit Gemert N. Br. Dinsdag morgen werd zij per trein weer naar hare woning teruggebracht. HORST. Op de voordracht ter benoeming van een onderwijzer met verplichte hoofdacte aan de dorpschool zijn geplaatst de hoeren: Nusselein M. H, hoofd der .school te America Verheggen P. H. onderwijzer" te Neer; Lecluse F. L. D. onderwijzer te Vlodrop. Door het Dagel. Bestuur dezer gemeente is tot onderwijzeres aan de O. L. SqIiooI te America (tijdens het vei blijf van den onder wijzer den beer Ij, Tummers in militairen dienst) benoemd de onderwijzeres mej. E. M. M. Kloppenburg,- thans in functie hij de bijzondere school te Gronsveld. Door Je vereenigde molenaars alhier is besloten om voortaan geeno granen of zaden meer to vlrkoopen, anders dan tegen contante betaling. SWOLGEN. De heer G. Vergeld, oud- wethouder alhier, herdacht Maandag den dag, waarop hij v oi 50 jaren in hot huwelijk trad. Het heeft dien dag het krasse oude paar niet aan belangstelling onderbroken. BERGEN. By de Maandag alhier ge houden stemming" voor een lid van den gemeenteraad, werd gekozen, de lieer II. A, Korting te Ayen- Bergen. GENNEP, iu hot naburige Kessel werd een verdronken hart uit de Niors opgevischt en in eene schuur opgeborgen. Toen men het dier naderhand wilde halen, was het ontvreemd. I)e zangvereeniging -Euterpe" heeft opgehouden te bestaan. Weinig ambitie onder de leden, waaraan tweespalt niet vreemd was, waren oorzaak van haren val. Jammer van liet prachtig korps, dat onder leiding van zijn bekwamen directeur, den heer Krever, zooveel goeds voor de toekomst beloofde. VENLO. Wegens het voorgekomen geval van hondsdolheid in deze gemeente heeft de burgemeester bevolen, dat gedurende vier maanden, te rekenen van den dag dezer afkondiging, aile honden, die zich buiten woningen of vaartuigen (geené openbare middelen van vervoer zijnde) in de gemeente bevinden en niet binnen een afgesloten erf aan een ketting liggen, moeten voorzien zijn van een muilkorf, volgens het model, door den minister vin W. H. en N. bij diens besluit van 19 Juni 1903, vastgesteld. HELDEN. In eene vergadering van het bestuur van den L. B. B. afd. Panningen, werd besloten tot de oprichting eoner Boerenleenbank. Binnenkort zal er eene nieuwe vergadering worden gehouden, om de zaak nader te regelen. SWALMEN. De levering der maehinerien voor de alhier op te richten stoorazuivelfabriek is opgedragen aan den lieer F. Konings, machinefabriek aldaar. MONTFORT. Onlangs beeft bier eene vergadering plaats gehad van vergunning houders. En gewichtige besluiten zijn er genomen ook Luistert maar «Jongens, wij zijn slechts onder ons, niemand kan ons dwingen. Welnu, we moeten wat meer voordeel mot ons vergunningrocht hebben, je zult eens zien wat liet ons oplevert, indien wij den prys van den borrel dón cent hooger stellen." Natuurlijk was er niemand tegen; wie wil niet wat verdienen En zoo gebeurde liet, dat den volgenden Zondag de menschen hunnen borrel mei 5 centjes betalen moesten, want, -de jenever heeft een hooger pereentage aan alcohol." Helaas Wat kan een mensch, zelfs al is hij vergunninghouder, zich leelijk vergissen. Want nu drinken de menschen geenen borrel meer in de herbergen, 't Is afzetterij zegt men. Een onzer vergunninghouders, die het reeds betreurt, tot dat besluit te zijn overgegaan, verzekert thans heel leuk: »'t Was om bet drankmisbruik tegen te gaan Jawel, nu het eenmaal niet anders is, geloof ik het heel graag, maar WEERT. De weleerw. heer A. F. de Kleyn, R. K. priester, vertrekt 18 Febr. met nog een Nederlandsch priester, de laatste uit Gorinchem, als missionaris uit liet Seminarie alhier naar China, Alvorens zich in te schepen naar hun missiegebied, gaan beide missionarissen naar Rome, waar na de inscheping van hen en 12 missiona rissen te Napels plaats heeft op 2 Maart. GELEEN. Do Rechtbank te Maastricht behandelde Dinsdag de zaak tegen J. M. alhier welke terecht stond wegens doodslag, gepleegd op zijn schoonzoon. Het O. M. requireerdo tegen M. eene gevangenisstraf voor den tijd van een jaar. De uitspraak is bepaald op 28 Febr. a. s. MAASTRICHT. In het gesticht Cal varienberg alhier, is overleden I'. van O. wien voor eenige weken een messteek in den arm weid toegebracht, ten gevolge waarvan dit lichaamsdeel moest, worden geamputeerd. De vermoedelijke dader is in arrest. F.LSLOO. Tot pastoor alhier is benoemd de weleerw. heer J. A. Thissen, kapelaan te Roermond. VALKENBURG. De gemeenteraad alhier heeft besloten zicli tot 11. M. de Koningin te wenden met het eerbiedig verzoek, dat het II. M. moge behagen aan de gemeente Valkenburg ontheffing te verloenen van liet verbod, omschreven in art. 43 2e lid der Drankwet, voor zoover betreft hot toelaten in een herberg van personen, beneden den leeftijd van 16 jaar zonder geleide van een meerderjarige. KERKRADE. Dinsdag had op de nabu rige mijn Vockart een treurig ongeluk plaats. Door het instoiten van zware steenmassa's werden twee arbeiders getroffen. L. Hermans een braaf en g. acht familievader uit Kerkrade was onmiddelijk dood, de tweede zekere R. arbeidsgezel van IIwerd zwnar gekwetst naar het hospitaal gebiacht. BOXMEER. Zondag was het een ware propagnndadag voor do drankbestrijding in ons dorp. De aanmoediging van onzen beminden bisschop, aan alle eerw. heeren pastoors gericht, om diaukbeslrijders-veree- iiigingen op te richten en te bevorderen, beeft zijn invloed hier doen gelden. 's Middags hield de Maria Vereeniging eene feestvergadering en werden do leden waarlijk feestelijk onthaald. 's Avonds vergaderde het Kruisverbond. Voor heide vereenigingen trad als spreker op de weleerw. pater Fenuell O. Pr. van Nijmegen. tn eene boeiende en geéstdriftwekkends rede besprak ZEerw. op pakkende wijze de elleude, die de alcohol in onze maatschappij teweeg bracht, en waarom en hoe men di ank bestrijder moest zijn. Verschillende nieuwe leden gaven zich op. GROESBEEK. De gemeenteraad heeft tol gemeente-secretaris benoemd den heer J. H. M. Becker te Mook. OSCH. Het onlangs genomen besluit van onzen gemeenteraad tot bet houden der weekmarkten op Dinsdag, is door de Ged. Staten goedgekeurd. Dit besluit zal Dinsdag 7 Maart e. k. in werking tredrn. HAPS. Dezer dagen werd een bejaarde vrouw uit het naburige Wanroy in do heek nabij Zootsmeer onder Haps verdronken gevonden. Het lyk is naar liare woning te Wanroy vervoerd. NEERLOON. Zondagavond ongeveer 7 uur brak door onbekende oorzaak, een hevige brand uit in 't café -de kinderen Arts". Woedend grepen de vlammen om zich heen in een oogwenk stond alles in lichte laaie, aan redding viel niet te denkon voor inwnnonden en bezoekers was het hoog noodig voor eigen behoud te zorgen. Zoo snel greep liet vuur om zich heen. dat alles tnct have en goed totaal verbrand is. Jammerlijk kwamen nog 9 stuks best hoornvee in de vlammen om. SOMEREN, Morgen 19 Febr, a. s. zal door de leden der St. Paulusvereeniging alhier, met medewerking van den heer Nolens uit Asten en eenige andere hoeren dilettanten eene uitvoering met voorstelling worden gegeven, waarvan de opbrengst ztrt strekken ten bate van den arme dezer gemeente. L1ESSEL. Vrijdag brandde door eene onbekende oorzaak liet dak van de woning van den peel werker P. van Olterdyk. Door spoedige hulp wist men den brand tot hier toe te beperken, anders had wellicht het geheele gebouw in de vlammen opgegaan. Van den inboedel werd veel gered. Huis en inboedel waron goed verzekerd. De inboedel was slechts een dag of acht verzekerd. Hard loopen is niets, maar van pas komen. \ed. hond v. «I. Hidileimtanil. In eene te Utrecht gehouden vergadering van het hoofdbestuur van den Ned. Bond van vereenigingen van den handeldrijvenden en industrieelen middenstand is besloten, dat op uitnoodiging van de vereeniging aldaaY, do eongresvergadering dif jaar zal gehouden worden te Maasti iclit. Als nieuwe vereenigingen zijn toegetreden: Leiden's belang, Hoorn's middenstand, Apel- doornsche handelsvoreeniging en Dordrecht- sclie wflnkeliersvereeniging. Als punten op de agenda voor het songres zijn vastgesteld: administratie en boekhouding bij den middenstand; ciediot voor den midden stand en coöperatie. Bekende mannen sullen worden uitge- noodigd om over deze ontwerpen in beknopte verslagen praeadvies uit te brongen. (>eNlri|i(e Talutk. Naar wij vernemen, zullen binnenkort de tabaksst'ipperijon weer opbloeien. De oorzaak van haar kwynen is, zoonis wij weten, in de Engelsche hooge invoer rechten van gestripte tabak gelegen Do Engelsche fabrikanten meenende daarom hun tabak voordeeliger ongestript te kunnen koopen en deze dan zelf te laten strippen, hebben groote massa's ongestripte tabak in geslagen. Ze zijn nu echter tot de ervaring geko men, dat dit hun door het hooge arbeidsloon in Engeland geen voordeel oplevert. Wanneer nu hun voorraad ongestripte tabak op is. zullen zij wel weer, evenals vroegor, hun gestripte tabak uit Nederland betrekken. De inking. Zooals verwacht werd zijn de stakers na genoeg allen weer aan liet werk gegaan Het blijkt meer en meer, dat domijnhe- zitters met de spoedige hoi valling verlegen zitten. Zij hadden gehoopt dat de staking ten slotte door uitputting zou verloopen, wnsr- door aan de organisaties oen groote, misschien onherstelbare slag zou zijn toegobiacht. Dit nu is niet geschied en de directies zoeken nu door allerlei chicanes de arbeiders, die zicli weer komen aanmelden, het leven zuur te mnken. Een aantal dezer arbeiders zijn niet weer aangenomen; toen echter de stakingscommis sie zich tot de Regeering wendde met verzoek de belofte van den rykskansolior gestand te doen, om tusschenbeide te komen, teneinde wraak maatregelen te belet'en, maakten de mijndistricten bekend, dat dp mijngangen eerst weer in orde moesten worden gebracht, vooidat alle arbeiders aan het werk konden worden gezet, Onlaarri vailer. De woonwagenbewoner M. N. dio op 17 Januari tusschen Ginneken en Prinsonhage zijn stiefzoontje een schop beeft gegeven, wanrdoor de milt scheurde en liet kind oen uur daarna is overleden, heeft te Breda terecht gestaan. Hij bekende het kvnd een schop te hebben gegeven. Het O. M. eischte 4 jaren gevangenisstraf. voor werkeloozen zijn tegenwoordig in Enge land gewild. Men ziet daarin het beste middel om de steden to ontdoen van zijn sleep van armoelijders en deze menschen zelf weer aan verdienste, en, wat voorloopig nog meer is, aan werk te helpen. Er zijn er in de groote steden velen, die nooit geleerd hebben, do handen te gebruiken en ook velen, die door gebrek aan werk, het werk verloeren. Van alle kanten doet men tegenwoordig aan die werkverschaffing op 't land; het Leger des Heil? reeds eenigen tijd op groote schaal; allerlei liefdadige vereenigingen te Londea hebben dezen winter do handen ineen geslagen om de tienduizenden armlastigen en hongerlijders aldus te helpen. De professoren en studenten van de Edin- burgsche universiteit gaan er ook mee beginnen." Lord Iiosebery heeft hun alvast een huis ter beschikking gesteld. MAASTRICHT. 1 I Febr. Aanvoer 14150 kilo boter. Hoogste prijs f 1,30, laagstel 1,26 gemiddeld f 1,32. Eieren aangevoerd 12500 stuks. Prijzen ls,e soort f 3 50 a f 4 50 2,le soort f3,70 a f3.80 per 100 stuks. Parochiekerk. Paterskerk 1 J Landbouwkolonie»* MAANDAG 8 uur uilvaart van Renier Derks. Om half 9 jaarg. voor Fr. Arts en echtgenoote. DINSDAG 8 uur uitv. Peter Johannes Beckers. Om hall 9 jaarg. voor Henri Messemaeckers. WOENSDAG half 7 mis ter eere van den St. Petrus-Stoel te Antiochië. DONDERDAG 8 uur jaarg. 2e klas voor den wel eerw. heer Pastoor'Eng. Wismans en familie. VRIJDAG 8 uur sol. jaarg. voor Joh, Michels. De Hoogmis zal worden opgedragen voor de levende leden van het Aartsbroederschap. Na de Hoogmis Processie. Om 5 uur Lof. MAANDAG om half 8 plechtige lijkdienst voor onze overledene medebroeders, bloedverwanten en weldoeners. DINSDAG beginnen de 9 Dinsdagen ter eere v/d H. Antonius van Padua. Om half 8 de Hoogmis, waaronder korte toespraak en de geheden der Novene. Om 5 uur Lof. WOENSDAG leestdag van de H. Margaritha van Cortone, boetelinge uit de 3e Orde van O. H. V. Franciscua, is in deze kerk te verdienen een volle aflaat o. d. g. v. Om 5 uur Lot. DONDHRDAG om zeven en half acht de gewone uivaartdiensten voor de ziel van zaliger Reinier Derikx als lid van het Aartsbroederschap. VRIJDAG om 5 uur Lot en H. Kruisweg ZATERDAG om 7 en hall S de gewone uitvaart diensten voor de ziel van zaliger Josef Hasenackers als lid van het Aartsbroederschap.

Peel en Maas | 1905 | | pagina 2