aaaaasïiiïiaa s Attentie! „De Hanze" Soiree Amusante Bekend making" De Deurwaarder PUTS Rund- Kalfs- en Varkensvleeseh, Gerookte en gekookte Ham. Henri Kemps, Venray. Haver stroo, STROOHULZENFAERIEK 5s - M 2 1 5 s» N Ingezonden. Klompen. Sprokkelingen Kerkelijke Diensten te Venray, Het Gemeentebestuur Het Gemeentebestuur Boter- en Eierenmarkten. Algemeene Vergadering Fanfare „St. CECILIA' op Zondag 20 Januari 1905 Notaris Linssen te Venray Notaris Linssen te Venray Notaris Linssen te Venray Notaris Linssen te Venray Alle dag-en verkrijgbaar Extra puike versche Leverworst, Bloedworst, Hoofdkaas, (Paarsvieesch) Fijne lioterhamworst. Verder alle boterhamartikelen en fijne Zuren. Notaris Linssen te Venray Notaris Esser te Horst, in de MUZIEKZAAL. TE KOOP": bij V. Fonck. TH. SLITS, betaald voor prima blank schoofstroo f 13 de lOOOp. Notaris Linssen te Venray Notaris Linssen te Venrav Notaris Esser te Horst, Notaris Esser te Horst Notaris Esser te Horst Notaris Esser te Horst, Builen verantwoordelijkheid der Redactie. Menschen van Venray en omstreken. Hebt ge in 't begin van 't nieuwe jaar de -Peel en Maas" goed bekeken i Dan hebt ge zeker ook wel gelezen Dat men U van lastig gaan wil genezen. Schenk hen niet Uw vertrouwen Die alleen hun waar als de beste beschouwen Die reclame in couranten gaat maken, En daardoor een anders waar gaat verl aken Die mannen voor de glazen zet, Waarvoor de kinderen loopen naar bed. Maar nu willen wij, concurrenten Ook onze van ouds bekende klompen eens gaan venten, Die toch zeker in sterkte en fatsoen Niot voor vreemde onder behoeven ie doen, Voor het geld dat wij U laten betalen, Kunt ge ze bij een ander niet gaan halen. Vriendelijk noodigen wij u allen Die ongetwijfeld de echte Venraysclio klom pen bevallen. Uwe klompen bij ons te komer. hoopen, Dat wij met recht durven te knopen. Hierbij sluiten wij voor dezen keer Zoo uoodig, schrijven wij later nog meer. Eenige handelaren in Venraysche klompen. op alcoholisch gebied. lieacliiedenla van liel bier. Het hier was reeds in de oudheid in ge bruik. Diodonis van Sicilië en Aristoles verhalen ons, dat de Egyptenaren en Grieken reeds hun biertje dronken. Pliriius en Columulles leeren ons, dat bet gerstennat reeds door de Romeinen gebruikt word. Dios Chrysostomus verhaalt ons een aller- vei makelijkst staaltje, waaruit wij zien, dat de menschen van alle tijden en plaatsen ten slotte toch dezelfden zijn, Alexandiie was, gelijk nu het moderne Kulmbach. in die tijden de groote bierex- ports tad. Als nu de havenwerkers, een woelziek volkje, naar bet scheen, hun loon niet op tijd uitbetaald krogen, sloegen zij in overmoed vele biervaten stuk en dronken en slurpten het wegloopende nat met volle teugen op. totdat velen weldra smoordronken neerlagen en anderen in de haven van Alexandrie verschrikkelijk lawaai en getier maikten Waarschijnlijk verschilde dat oude bier wel eenigzins van het tegenwoordige. Men noemde liet gerstewijn. In het christelijke Europa maakte men het bier tot aan de de eeuw altijd zonder hop, •lie bet gerstenat zoo'n fijn bitteren smaak kan geven. In de öe eeuw kwam de hop op 't vaste land algemeen in gebruik en zij deed er 7 eeuwen over, voor zij in Engeland, het land der zware bieren, voor goed was ingebur gerd. Daar mengde men in bet bier de sterke gember en de scherpe jeneverbes, Amicus Burgerlijke Stand. VENRAY Van den 13 tot den 20 Januari. GFeboorten. Sterfgevallen. Parochiekerk. Paterskerk. - van VENRAY, zal publiek verkoopen 1 Op Maandag O Februari des voorm. 9 uur. ter plaatse de Blakt (Oirlo) in bet gemeentebosch aldaar. 100 nrs, boonstaken, spurriestaken, enkele en dubbele latten en brandhout. Onmiddellijk daarna ten 11 ure ter plaaise Castenray in het Gemeentebosch aldaar, 360 nrs. Ie kwaliteit boompaaltjes, boon- en spurriestaken, gdlintiiout, enkele en dubbele latten en brandhout. van VENRAY, zal op den Februari, des namiddags 3 uur ten Raadhuize aldaar, publiek bij in schrijving Het aanleggen van den weg naar het gehucht Oirlo. Bestek en voorwaarden liggen ter inzage ter gemeentesecretarie en zijn aldaar vanaf den 25 dezer verkrijgbaar tegen f 1. Burgemeester en Wethouders van Venray. Do Burgemeestot' voornoemd H. ESS ER. De Secretaris. STOOT. ADVERTENTIEN. «UUAUJ. Bestelling van KAINIT, SUPERPHOS- PHAAT, KALK en GRASMEST. bij den Secretaris ot een der Wijkmeesters, tot uiterlijk 5 Febr. a. s., tegen betaling van 25 ets. per 100 K.G. HET BESTUUR. De Soirée Amusante te houden op 2 Februari a s. wordt tot nader te bepalen dag uit gesteld. Het bestuur van Fanfare „Fulerpe". MAASTRICHT. 10 Jan. Aanvoer 18205 kilo boter. Hoogste prijs f 1,29, laagste I 1,20 gemiddeld f 1,26. Eieren aangevoerd 7200 stuks. Prijzen: Dikke f 4.60 a f 5.10; gemengde f 4.20 a 4.50; kleine f 3.90 a f 4.10 p, 100 stuks. R. K. VEREENIGING Afdeeling VENRAY. op Zatérdag 21 Januari 1905, 's avonds 7 uur in het. lokaal van don lieer II. I'OKLS, (arootoNtrmU. AGENDA: 1 Jaarverslag. 2 Benoeming commissie halfj. rekening. 3 Idem Informatie Bureau 4 Gezamenlijke iukoopen. 5 Kiez-rn afgevaardigde Centrale Raad. Trouwe opkomst verzocht. HET BESI'Vt 'R. te geven door Neèilnnds grootsten karakter- korr.iek de heer te Boxmeer, 2«1 op Mamulng; «Ion Januari ISM>5, des voormiddags ten negen ure, publiek tegen contante betaling, VERKOOPEN: De ROERENDE GOEDEREN, behooren- de tot bet faillissement van Antoon Keijsers, winkelier, bakker en herbergier, wonende Vierlingsbeek, bestaande in: Kasten, kisten, banken, tafels, stoelei, klok met kast, winkelopsiand, bakken en trommels, winkelglazen, bisquilen, koper- en ijzergewichten} commode, spiegels en kachels, beelden met en zonder stulpen, porcelein en bier- en jeneverglazen, kuipen, emmers, biljart, een partij grenen planken, ramen en verders datgene wat to berden zal worden gebracht. En zulks ten verzoeke van den WelEdel Gcstrengen Heer Mr, H. Van der Heiden, Advocaat—Procureur Je "s—Bosch als Cura tor in gemeld flillissement. i verkoopt op Maandag 23 January, voorm. 10 uur np verzoek van M. van Mejjel. in zijn hosch achter 't Schoor nabij Castenray. 115 slagen enkele en dubbele latten, ge- linthout. spurriestaken, brandhout en gelint- palon. verkoopt op Maandag 23 Januari onmidde. lijk na den verkoop van Mart. van Meijel, aan den gunt weg op het Schoor nabij Voesten, voor Antoon Marcellis. 15 slagen zware enkele en dubbele latten en opleggers. verkoopt op Maandag 23 Januari, 's middags 4 uur ten huize van Jac. Schaeffers te Venray op verzoek van de Erfg. van Johanna Maria Jeucken. Gemeente Venray. 1 Een huis met aanhoorigheden en tuin gelegen aan de Langstraat, groot 18 a. 85 cent. sectie C 1335 en 3547. Te veilen in 3 perceelen en in Massa. Koop 1 zijnde tuin naast de Gezusters v. Treeck, groot 6 a. 31 cent. hebbende eene frontbreedte van 10—25 M. koop 2 zijnde tuin Öïarnaast, groot 6 a. 2.1 c. hebbende insgelijks eene frontbreedte van 10—35 M. koop 3 zijnde het huis met tuin groot 6 aren 23 cent. 2 Bouwland op de Kemp, groot 21 aren sectie C 3516 en 3517. Wordt in 2 perceelen en in massa geveild. verkoopt op Üingsdag 24 Januari 's namid dags half twep, op verzoek en ten huize der Erfg. Johanna Maria Jeucken aan de Lang straat te Venray. Kasten, stoelen, tafels, klok met kast, kagchels, porcelein. aardewerk, antieke sclhl- deryen. ledikanten met beddegoed, linnen, tonnen, kuipen, spinnewielen, steenkolen, kruiwagen, stroo, mest aardappelen, kippen een geit, trapmachine, bascule, wanmolen, 2 Lindeboomen nabij liet huis enz. lste kwaliteit versch 25 cent per pond. Alles ook uitgesneden verkrijgbaar Minzaam aanbevelend. Uw Dienstw, Dienaar I'alrrslraai nnliij liet Postkantoor. zal op verzoek van de Eifgen, van wijlen de Echtelieden Martinus Janssen en Geertrui Pools, ten hunnen huize op het Stepke te Venray op Maandag O Februari 'e namiddags 2 uur, publiek verkoopen: 5 schoone koeien, waarbij 2 versche, 2 dragende en melkgeven de en 1 guste melkgevende. 2 runderen en 1 dragende maal. 1 sterk werkpaard (ruin) oud 6 jaren. Eene groote partij voor en nahooi en haverslroo. zal op Dinsdag 24 Januari 1905 nam. hall 2 te Grubbenvorst, ter herberge-Groot Cali- fornië" op verzoek van Mejuffrouwen C Custer* en C. Receveur, publiek verkoopen Aan Reulsberg te Horst, 6 nos. eerste dunsel, dienstig voor tuiniers en brandhout. 20 nos. gelintbout, boon en spurriestaken. 10 nos. strooisel. Aan Witvelderdijk. 70 nos. gelint. boon en spurriestaken. 12 nos, bijzonder zwaar rekhout voor palen en gelint. 50 nos. eerste dunsel, bijzonder zwaai berkenhout voor bakkers, facienen en tuiniers hout. Aan den Gekkengraaf achter liet bosch van Noten in het Ven. 16 nos. boonstaken, tuiniers, brandhout en facienen; en 16 nos. berkenslaghout.. Achter Denneiioord. 1 canadaboom, 20 nos. heidestrooisel alsmede 9 boomon achter Witveldersdijk. Vooraf te bezichtigen. HET BESTUUR. eene groote partij prima verkoopt op Donderdag ZO Januari, 's na middags half 3 aan het Overbroek achter de boerderij genaamd Bekkersplaats, op verzoek van den Edelachtb. lieer Burgemeester II. Esser. 75 nos. enkele en dubbele Jatten, gelintbout opleggers en brandhout. zal op verzoek van den Edelachtb. heer Burgemeester H Esser, op Woensdag 1 bebruari 's morgens 10 uur, op de binnen plaats van de Mouterij in de Paterstraat te Venray, publiek verkoopen Eene groote partij steenen, Een eikenhouten balk van pj. m. 8 Meter. Een eikenhouten muurplaat van pi. ra. 8 M, 5 eikenhonton balken van 5 M. en 4 dito van 3 M. 1 treur iepenboora, 9 deuren met ramen, 2 eikenhouten scheeren, 1 dito trap, een party oudo planken, 1 planken beschot met asphalt- dekking, verder eikenhout dienstig voor opleggers, vloerribben en palen, glasraampjes en andere raampjes, oud ijzer en meer andere zaken. H rr' Openbare Verkoop van onroerende goederen te Venray. zal op Donderdag 26 Januari 1905 nam 3 uur juist, ter hei berge en ten verzoeke van llend. Goemans te Venray. -in den Dril publiek verkoopen zal op Maandag 30 Januari 1905 nam. 4 uur ter herberge van L. Jenniskens te Horst op de Vlies, publiek verkoopen t Op verzoek van: a Wed. P. N. Jenniskens, 35 nos. gelint. boon, spurriestaken en kepers gelegen in haar bosch aan den Eikelen bosscherdijk by P. J. Stevens. I» den beer M, Keyzers, 35 nos. boon, gelintstaken en brandhout in zijn bosch aan den Tienrayschen dijk. uur den zal op Vrijdag 27 Januari 1905 nam 2 ter plaatse te Venray, op vervoek van Weled. heer Fr. van den Booga.u t. publiek verkoopen: 180 nos. buitengewoon schooD dennenhout, dienstig voor gelint, spurrie, booiiejistaken en brandhout, gelegen in sijn hosch to Venray aan het Veulen. zal op nader te bepalen dag op verzoek van J. Vul lings, publiek verkoopen Een nieuw gebouwd buis met stal, schuur tuin, bouwland weiland en beide, gelegen te Horst Achter Amerika, groot 4 beet. 6 aren 69 cent. a WW I Zm M- O 00 K n <n v v> CD o> O CD CD O CD m E er CD 1 Johannes Arnoldus Hubertus Limlers. 2 Wil helmus Martinus Hubertus Steeghs 3 Maria Ger- truda Pouwels. 4 Johanna Paulina van Keseel. 5 Anna Maria Catharina Rongen. G Martinus Wilhelmus Burgers. 7 Antonius Hubertus Op Heij. 8 Theodoras Antonius Derks. 9 Jacoba Maria Huberta Philipsen. 10 Jacoba Mathilde van Bracht. Anna Maria Janssen oud 71 jaren cchlgenoote van Hendrik van de Voort. Anna Habig ongehuwd oud 70 jaren. MAANDAG 8 uur uitvaart voor de vrouw van H. de Lauw. 9 uur twee leesmusea voor de heide Handboog schutterijen van Venray. DINSDAG 8 uur uitvaart voor de vrouw van H. van de Voort. WOENSDAG 8 uur jaarg. 2e klas voor Martiuus Bax, L. van Kuyk en hunne ouders. DONDERDAG 8 uur jaarg. 2e klas L. Smulders VRIJDAG 8 uur jaarg. voor Frans Peeters en El, van de Water. ZATERDAG 9 uur jaarg. voor Jacob Smits en echtgenoote. Heden middag om 5 uur Lol'. DINSDAG om 5 uur Lol' WOENSDAG om 7 en hall 8 de gewone uitvaart diensten voor Martinus Janssen als lid van het Aartsbroederschap. VRIJDAG, Om 5 uur I,ol en II. Kruisweg. Gelet op het bepaalde bij het eerste lid van art. 2 der Drankwet. maken bekend dat door de navolgende personen vergunning is gevraag.) voor den verkoop van sterken drank in het klein voor gebruik ter plaatse van verkoop. Peter Ant. Kusters van beroep wever wonende te Leunen, voor een gedeelte van hel perceel gelegen te Leunen wijk G no 580. Theodor Verbeek van beroep timmerman wonen de alhier, voor een gedeelte van het perceel gelegen aau de Hoenderstraat wijk I) no 197a. dat zij, die tegen het verteenen der gevraagde ver gunning bezwaren hebben «Uze voor den 4 Februari 1905 aan hun Collegie schriftelijk moeten kenbaar maken. 2 varkens. et- Een sol iel gebouwd buis, waarin beklante café. met tuin en bouw land. genaamd rirn Dril. gelegen te Veniay, in de nabijheid van bet dorpen aan den grintweg naar Merseln, sectie B nos. 2765 groot 34 aren 20 cent. Alsmede een best perceel bouwland, gelegen te Venray aan bet Vlakwater, sectie B no 1007, groot 41 aren. CD 9 "O - 9 9

Peel en Maas | 1905 | | pagina 3