Limburgsch Nieuws. Nieuws uit (le Buurt. Algemeen Nieuws. Vacanilek aarlen. Ken ramp in Noorwegen. benden bij hem zijn geweest om 't sluitings uur corner en winter op 11 uur te bepalen, doch bij stemming werd vastgesteld dat het bleef zooals vroeger, winter om 10 uur en zomer om 11 uur. 2. Verordening tot heffing ran het verg-unn ingsrechl. Werd vastgesteld op, b. v. wanneer het gebouw, waarin de vergunning wordt uitge voerd f 200 aan huurwaarde moet opbrengen dan zal men daar f 40 voor vergunningsrecht moeten betalen, dus i j der huuropbrengst, en naar gelang de hoeveelheid de te ver- koopen jenever; 3. Benoeming run een Secretaris Algem. Burgerlijk A rmhestuur. Als candidate» hadden zich opgegeven de heeren W. Laurensse. E. Messemaekers eu G. Spee, waarna bij stemming werd gekozen de heer W. Laurensse, met een salaris van f75 en eenc borgstelling van f 1000. 4. Vaststelling oau den Bijenstand. De bijenstanJ in de Peel bracht dit jaar f 48,65 op. 5. Besluit tot bekomen van een servituut school Leunen De Voorzitter- zegt, om licht aan de noord zijde der school Leunen te krygen. komt men in aanraking met 't daarnaast gelegen stuk grond van H. Gussen. Om hiervoor verlof te krijgen vraagt ïl. Gussen eene vergoeding van f 100, met dit accoord, dat, zou er op dat terrein gebouwd worden, men 10 meter van 't schoolgehoii w moet verwijderd blijven. Wordt goedgevonden. 6. Besluit tot wijziging Jaarwedde On- de-wjzer M. ran Meijel. Wegens het aantal dienstjaren van den heer M. van Meijel wordt zijne jaarwedde verho-gd met f 50 en gesteld op f 700. 7. Adres Hoofd der School Oirlo. De Voorzitter zegt, dat een schrijven is ingekomen van den heer G. de Ponti, hoofd der school te Oirlo, waarin deze de reden vraagt waarom dat zijn salaris dit jaar niet is verhoogd. De Voorzitter deelt mede, dat, toen de heer G. de Ponti aangesteld werd tot plaats vervangend hoofd der^school te Oirlo, deze de hoofdacte nog niet behaald had, maar eerst 's jaars daarna, zoodat van af dien tijd gerekend wordt met salaris-verhooging. Men bleef bij het voorgaand besluit om nog geen verhooging te geven. 8. Kunstweg naar Oirlo 2e gedeelte. Dour d?n Socretar - wordt een schrijven voorgelezen van ;et Bisdom Roermon. waarin vermeld wordt, dat zoo de gemeenU van het perceel grorfi van den -Arme ',e irrlo wena.ht gebruik ie maken. dit moe' onteigend worden. De Voorzitter zegt, dat hij met den heer Serolea een onderzoek ter plaatse heeft ingesteld; en bevonden dat de grond, welke onteigend moet worden van den Anne te Oirlo, slechts een spanbreedto is, ter lengte van circa 30 M. Er wordt besloten om den weg op dat gedeelte zooveel smaller ie maken, dat van gemeld perceel geen gebruik gemaakt behoeft te worden. De Voorzitter stelt voor om van Gemeente wege de benoodigde kiezel en klei voor den grintweg naar Oirlo aan te koopen, en het maken der aardebaao en vervoer van kiezel en klei publiek aan te besteden. Wordt goedgevonden. De Voorzitter deelt verder mede, dat hij verschillende aanbiedingen heeft ontvangen van kiezel ert klei. o. a. van eene kiezelmaat schappij voor f 2 80 per Ma franco station Venray, en klei aan f 2 25 per Ma. Er zou beuoodigd zijn 720 Ma kiezel en 108 Ma klei. Wordt goedgevonden en verder aan het Dag. Bestuur overgelaten. De heer Hub. Janssen dringt er op aan, met het oog op de belangrijke werkzaamheden welke in 't verschiet zijn, spoed te maken met de aanbesteding van het maken der aardebaau en het aanvoeren der benoodigdheden. Wordt besloten de aanbesteding zoo spoedig mogelijk te doen plaats hebben, 9. Kasopname Gemeenteontvanger. Werd in kas bevonden f 862,65. 9. Goedkeuring gemeentebegrooting, 23 Dec. 1903. Aanmerkingen gemeente begrooting geene. 10. Mededeeling ingekomen stukken. De Vurzitter zegt dat da heer H. Kray- kamp, secretaris op 't toezicht van school verzuim, meer salaris vraagt voor zijn vele omvattende bezigheden, daar hij over zes honderd kinderen verslag moet geven en met de andere secretarissen in salaris gelyk gesteld is. Dit verzoek wordt aan het Dag. Bestuur opgedragen. 2 Eene dankbetuiging van 't kerkbestuur van Leunen wordt voorgelezen, waarin de ZeerEerw, heer H. Wijnhoven, rector van Leunen zijn innigen en oprechten dank be tuigt voor de verleende subsidie, voor het vernieuwen van het Priesterkoor. 3 De aanbiedingen van eenige hoofden der scholen, om in de behoeften der scholen te voorzien, wordt door den secretaris voor gelezen. De heeren H. Janssen en M. Poe/s stelden voor om hij inschrijving de schoolbehoeften aan te nestelen, hei welk algemeen wordt goedgevonden 4 Voor de vacante plaats der dorpschool hebben slechts 2 eandidaten gesolliciteerd, nl. de heeren F. Heintjes van Veerssen en van Eynden uit Oostrum, waarna besloten werd eene nieuwe oproeping te doen in de "Katholieke Onderwijzer". 5 De heer Janssen vraagt of er nog geen antwoord is ontvangen van den Heer Schoolopziener over het Oui-Postkantoor 'l Hierop geeft de Voorzitter een ontkennend antwoord, maar zal eerstdaags nogmaals aan den Schoolopziener hierover schrijven. Niels meer aan de orde van den dag zijnde sluit de Voorzitter de openbare veigadering, waarna do Raad in geheime zitting overgaat. VENRAY. 21 Januari 1905 Aan het postkantoor zijn gedurende de le helft der maand Januari de volgende» brieven en briefkaarten aangekomen welke wegens onnekendheid der geadresseerden niet zyn uitgereikt Van Venray. Een brief zonder adres. Zondagavond had alhier in de Muziek zaal eene algemeene vergadering plaats van den R. K. Volksbond, De leden waren trouw opgekomen, zoodat de zaal nogal tlink hezet was.- Als spreker trad op de heer P. A. Bosch uit Gulpen, voorzitter van den li. K. Lim- burgschen Propagandabond. In eene keurige rede, hiold de spreker eene beschouwing over de hedendaagsche toestanden, en besprak de nooden der werk lieden en wees er ten slotto op, hoe noodza kelijk het was voor den arbeider, ja zelfs plicht, om zich te vereenigen. Spreker wist de aanwezigen te boeien, hetgeen het daverend applaus ten volle bewees. De*Eerw. heer Toeboscb, dankte in goed gekozen woorden den heer Bosch voor zijne leerzame rede, en sprak de hoop uit, dat deze voor de werklieden van Venray vele vruchten mocht afwerpen. Zondagavond maakte zekere H. met eeu woonwagen alhier verblijf houdende, ruzie in een café; direct werd de politie ge waarschuwd, doch toen onze ijverige politie agent Fila verschoen, was H. die misschien lont rook, er tusschen uit. F. achterhaalde hem echter en ontnam '-«m een geladen revolver. Voorwaar een gevaarlijk heertje 1 Du "Hing allooi' gal;oudcn voemarVf. kenmerkte zie ondanks het strenge winter weder, door een Duitengewoou druk bezoek van belangstellenden. Ook de veeaanvoer mocht voor den lijd van het jaar nog al tamglijk genoemd worden. De handel was vrij levendig en vooral in puik slachtvee lieerschte nogal omzet, terwijl men over het algemeen ook goed geld durfde vragen. De aanvoer op de biggenmarkt was nigt bijzonder groot, maar alles werd verkocht. De pryzen waren daardoor ook eenigzins gestegen; men betaalde thans van f 5 tot f7.50 per stuk. Alles te zamen genomen, had de markt een druk verloop. Wegens de minder drukke werkzaamheden hadden velen onzer landbouwers van dezen marktdag een feestdag gemaakt, en er werd dientengevolge ook nog al veel verhandeld in de herbergen Dinsdag word te Veltum het feest van den H. Antonius (Abt) gevierd. De H. Mis om 9 uur opgedragen word door zeer vele geloovigen bijgewoond; de Weleerw. hoer Kapelaan hield eene treffende feest- predicatie. Voor de Rechtbank le Roermond stond Dinsdag o. a. terecht J, S. oud 39 jaren, koopman alhier, be klaagd dat hij te Sevenum den 24 November 1904 een tasch,toebehoorend aan II. L. hooft weggenomeiu Eisch 15 dagen hechtenis. Er werden o. a. veroordeeld P. R. A. schoenmaker alhier, 15 dagen gevangenisstraf, wegens vernieling. Ingevolge het soirée amusante te geven dooi de fnnfare »St. Cecilia" op 29 Januari heeft de fanfare "Euterpe" besloten, het concert van 2 Febr. te verdagen tot nader te bepalen datum. Met Vastenavond zullen de gebruikelijke concerten plaats hebben. Plaatsgebrek noodzaakt deeerw. Zusters der Goddelijke Voorzienigheid de bestaande gebouwen aanmerkelijk to vergrooten en met een nieuwen bouw te vermeerderen. Deze bouw zal bestaan uit vier verdiepingen, le. Het sousterrein, waarin de centrale verwarming, de luchtdrukwaterleiding, die het water opvoert tot 40 meter hoogte en het goheele huis van water voorziet uit den artesischen put en voor alle doeleinden ge schikt is, ook tijdens brandgevaar. 2e. De bel. "étage met luchtige kamers, een zaal voor de eerw. Zusters, de kamers voor den inwonenden priester, eene operatiekamer naar de nieuwste eischen van de wetenschap ingericht, een groote zaal beschikbnar voor het onderwijs in de handwerken. 3e. Boven de bal. étage komt de kapel. De groote monumentale, brandvrije trap voeit eerst langs rle bedeplaats, waarheen de zieken gebracht worden om Mis te hoorei), na de bedeplaats volgt dan omr.iddelyk de kapel. De ruimte voor de bewoners is 20 by 12 meter, het priesterkoor met twee sacristies te samen 14 bij 9 meter. De kapel wordt in Romaan- sche stijl ontworpen, met mozaïk-cement bevloerd en r et cement-systéme Meunier overwelfd. 4e. Boven het gewelf komen ruime zolders voor huishoudelijk gebruik. Van buiten zal de hoele bouw een lieflijk aanzien krygen, eenvoudig maar lieftallig voor 'toog. Do architect H, Seclen zal, hopen wij, voldoening smaken van zijn bouwplannen en aan Venraj een nieuw sieraad schenken, en wij twijfelen niet, ot de bewoners van Venray die altijd m n rleefj hebben in de lotgevallen van het gesticht, zullen zich verheugen over den bloeidie het onder Gods zegen nu kan te gemoet gaan, ten zegen voor Venray en vele hulpbehoevenden. Wij twi o ien niet. oi'de goede zusterkons, die zooveel ten offer brengen voor Venray's zieken en hulpbehoevenden, zullen den steun der ingezeteuen, dien zij in deze omstandig heden vooral behoeven, niet missen. L.K. MERSF.LO. Niet zonder reden werd alhier vele jaren met verlangen naar een grintweg uitgezien nu de vroede vaderen den wensch van Mersolo's inwoners vervuld hebben, begrijpt men eerst recht, hoeveel gemak en voordeel een goede verkeorswog voor een dorp oplevert. Moest men vroeger soms waden door modderpoelen en plassen, thans hebben wij een grintweg gekregen, welke zijns gelijke zoekt onder de grintwegen in de huurt. Voor een zeer groot gedeelte is deze goede staat van den weg te danken aan onzen bekwamen kantor nier. Ook op andere plaatsen zijn, dank zij de voortvarendheid van ons jeugdig raadslid, de wegen verbeterd en verfraaid. Geen wonder derhalve, dat er meer leven en vertier in ons dorpje komt Thans is hier ook eene onderneming a la van Gend en Loos gevestigd. Zware vrachten worden per handwagen naar alle windstreken ge transporteerd. Het kar.'oor is cp alle werkdagen op elk uur open tot het aannemen en verzenden van goederen en 's Zondags worden enkel goederen nangenaraen. Nu nog een tram door de Peel, en, klaar is Kees. Wij vre cvenw». da' deze nog lang zal blijven behooren tot de -pin vota'. Zondagavc <d had in het cafe van P. J. van Rijswijk eene vergndci ing plnais van den Eierbond, afdeeling MerseioVenray. De trouwe opkomst bewees genoegzaam hoe allen in den bond belang stellen. De secretaris las verslag en reglement voor, welke de goedkeuring der leden weg droegen. Het verslag zal in dit blad gepu bliceerd worden. Het bestuur bestaat uit de heeren P.J. van Helden, H. Bardoel. P, J. van Meijel en P. J. Ewals, Secretaris, Nationale Militie. De aflevering der lotelingen voor volledige oefening, aan de korpsen van het Leger zal plaats hebben, als volgt; Ponderdag den 2e Maart a. s. te Roermond in de cavalerie-kazerne, de lotelingen her komstig uit de militiekantons Echt, Roermond en Weert, Dinsdag den 7 Maart a. s. te Venlo in de cavalerie-kazerne, de lotelingen herkomstig uit de militiekantons Venlo, Horst en Bergen. Donderdag den 9 Maart a. s. te Sittard, in de gemeenteschool, de lotelingen herkom stig uit de militiekantons Heerion en Sittard. Dinsdag den 14 Maart a. s. te Maastricht, in de kazerne Les Bons enfants (ingang Tongerschestraat), de lotelingen herkomstig uit de militie kantons Maastricht en Gulpen, telkens aanvangende om 9 uur voormiddag \Green wicht ijdi, HOTST. Met ingang van 1 Februari a. s. is de postbode L. Meulendijks alhier, bevoiderd tot brievenbesteller. BLERIK. Aan het vanwege dn vereeni- ging tot veredeling van het ambacht gehouden examen ter verkrijging van den graad van meester of gezel werd o. a. deelgenomen door onzen dorpsgenoot G. Bouts, die in de afd. timmeren het examen als gezel met gunstig gevolg aflegde. VENLO. Zondag trad Neerland's grootste humorist, de heer Luciën met zijn pianist, de heer Louis d'Helft, op in de concertzaal Apollo alhier. Hij heeft verbazend succes gehad. De heer Luciën beschikt over eene prachtige stem en is als humorist in Nederland ongeëvenaard. VELDEN. Aan den laagston inschrijver J.- van den Homberg alhier is gegund, de levering van het benoodigd lijnmeei, ten behoeve van de leden van den Liinhurgsclien I, andbouwbond. Er waren 4 inschrijvingsbiljetten OTTERSUM. Naar we vernemen, is men in het nabijgelegen Groesbeek, in navolging van Ottersum ook van plan een stoomzuivel- fabriek op te richten. Thans leveren verschillende landbouwers van daar de melk van hun koeien aan de stoomzuivelfabrick St. Jan alhier. WEERT. Een dezer avonden zaten in hef café van den heer Jac. Nouwen 4 burgers lustig te kaarten, die respectievelijk 83, 80, 75 en 70 jaren telden en van 's morgens 10 tot 's avonds 7 uren (dus negen uren in één stuk; met de grootste aandacht hun -kaartje legdeu", daarbij hun eten in den steek la tende. Wegens den te Venray op Pinkster- Maandag to houden 7e Limburgsehe Katho liekendag heeft het bestuur der handboog- schutterij -de Vriendschap" zijn besluit gewijzigd en besloten hel internationale concours dien dag niet te doen plaats heb ben, maar zulks le doen verdagen tot nade ren datum. Terwijl de voerlieden A. M. en K. naast elkaar stonden le praten, had 'i paard van K. de aardigheid 't paard van M. een been stuk te slaan, zoodat het dier moest woiden afgemaakt. BUDEL. De gewezen kommies van 's Rijks belastingen K. P.. wegens poging lol doodslag door de Rechtbank te Roermond tot 3 jaren gevangenis veroordeeld, slond Woensdag in liooger beroep terecht voor liet Gerechtshof te 's Bosch. Het vonnis luidde 1 jaar en 6 maanden gevangenisstraf. De voorloopig ondergane hechtenis zal geheel in mindering worden gebracht. SITTARD. Do heer W. Dieleren, sinds 40 jaren onderwijzer aan onze openbaro lagere school, znl met 1 April a. s. als zoo danig met pensioen verlaten. Het pensioen is vastgesteld op f 500 sjaars. Naar de «L. K.'5 uit goede bron ver neemt zullen de onderwijzersexamens dit jaar gehouden worden te Maastricht, lieamettelijke vee».iol*<oi». In den staat van de gevallen van besmette lijke veeziekten in Nederland, voorgekomen gedurende December 1904, lezen wij, dat in Limburg geconstateerd werden alleen geval len van miltvuur bij alle vee en wel 1 te Beesel, 1 te Buggenum, 2 te Horn, 1 te Horst 1 te Maasbree, 1 te Meerssen. 1 te Neer, 2 te Nedei weeit, 1 te Roermond, 1 te Sevenum 1 te Swalmen en 1 te Venray, te samen 14. DEURNR, Maandag herdacht onze alom geachte brievengaarder, de heer W, Goossens Pzn. den dag, waarop hij voor 25 jaren als zoodanig in dienst trad. De Fanfare bracht ZEd. eene serenade, terwijl allo bewoners van Deurne op de ön- dubbelzinnigste wijze blijk gaven van de liefde die zij hun postmeester toedragen. ASTEN. Maandagavond is alhier eene Schoenmakersgildo opgericht. Tot president en secretaris werden gekozen J. Linden en H, Hoefnagels. Tevens bestaat het plan bij dit gilde een onderlinge spaarkas te vormen, waarin alle leden .verplicht zullen zijn wekelyks een minimum bedrag tejstoi'ten, Dat dit een goede maatregel is, om zoowel spaarzaamheid te bevorderen, als om zich een wapen te ver zekeren, tegen voorkomende omstandigheden in het bedrijf, lijdt geen twijfel. Wij feliciteeren de Astensche schoenmakers met de oprichting dezer schoone gilde en vertrouwen dat door krachtige samenwerking van alle belanghebbenden het verwachte succes zal niet uitblijven. CUYK. Ofschoon Dinsdngmorgen 't weer zeer ongunstig kon genoemd worden, was de aanvoer van vee tocli zeer bevredigend. Er waren aan de lijnen geplaatst 150 runderen en in de manden lagen 90 biggen. Het vette vee gold van 31 tot 35 et. per pond, 't dragend vee van 180 tot 240 gtd,, 't mager vee van 80 tot 120 gld. en biggen van 6 tot 9 gld. De handel was zeer vlug, hoewel om liet slechte weer slechts weinig kooplieden aan wezig waren. WANROY. Aan onzen brievengaarder, den heer P. Arts is bij ministerieele be schikking eene gratificatie van f 52,50 toe gekend. GEMERT. Hoe misdeeld ten opzichte van postbestellingen een plaats kan wezen, blijke uit het volgende; In twee on een half uur kan men zich ge makkelijk op en neer naar het naburige Boer- donk begeven. Indien men echter b.v. op Vrijdag namiddag een briefkaart met betaald antwoord daarheen zendt, kan het antwoord niet terug zijn voor Maandagmorgen, terwijl men reeds een dag vroeger zulk antwoord uit Parijs zou hebben. Het is te hopen, dat hierin spoedig veran dering kome, nu een maandschrift te Boer- donk verschijnt dat in duizenden exemplaren verspreid wordt. VECHEL. Maandag werd aan dc boot alhier voor den heer S. Wijnbergen, vee handelaar te Eindhoven, een vet kalf af geleverd voor de kolossale som van f 180, door A. van Lieshout te Uden. BOXTEL. Als een zeldzaamheid willen wij liet volgende voorbeeld even voor onze tegenwoordige dienstboden aanhalen. Verleden week is alhier in den gezegenden ouderdom van 90 jaren overleden de dienst bode Head, Wouters, na 70, zegge zeventig volle jareii, onafgebroken trouwe dient by de familie van der Eerden. OIRSCHOT. Drie architecten, gezonden door den minister van binnenlandsche zaken, hebben het verslag uitgebracht, dat de kap niet van den toren te Oirscliot raag worden getrokken. De kap zal niet worden verwy- derd, maar ondersteund. Door verschillende vereenigingen, vooral die tot bevordering van het vreemdelingen verkeer, worden in den lautslon tijd krachtige pogingen aangewend om spoorwegmaatschap pijen te bewegen ook in de maand Juni vacantiekanrtcn verkrijgbaar te stellen, daar deze maand met haar lange dagen en niet ts liooge temperatuur zich uitstekend tol reizen leent. Zomer en Winterverlof. Bij wijze van proef is het jaarlyksch verlof voor do post en telegraafambtenaren gesplitst in een zomer en winterverlof, Des zomers kan 14 dagen verlof genoten worden, des winters drie weken. Als zomer- verlof worden gerekend de verloftijden in Mei, Juni, Juli, Augustus en September. Ver naar Relgie. In de laatste helft der vorige maand zijn er langs de grenskantoren van Zeouwsch Vinanderen naar België gozonden 188 Neder- landsche melkkoeien en drachtige vaarzen en wel langs Veldzicht (gem. IJzendijke) 42 stuks, langs Sas van Gent 40 en langs Clinge 106. Langs al de grenskantoren werden naar België gezonden 821 runderen. Oorlogskosten. Men berekent, dat de tegenwoordige oor log tot dusverre aan Rusland 1100 millioen gulden beeft gekost en aan Japan 900 millioen gulden. Het onderhoud van een Russisch soldaat kost naar berekening ongeveer f 5 per dag en dat van een Japansch soldaat f 4. Kien flinke bepaling;. Het is voortaan te 's Hertogenhoscli ver. boden om des avonds na elf uur in dans buizen herbergen en koffiehuizen muziek te maken. Om viel ijk. De zoon van den geneesheer van Weluwe. een jongman van 28 jaar, had zich naar Brussel begeven om een lid der familie een bezoek te brengen. t oen hij 'a avonds per velo huiswaarts keerde, botste hij tegen een koord, door kwaaddoeners over den weg gespannen. De ongelukkige viel met zooveel kracht ten gronde, dat de hoofdschedel barstte. De dood was oogenhlikkelijk. De slag was zoo hevig, dat het bloed en de hersens uit de ooren liepen. Wet op Kinderarbeid? Met 1 Januari jl. is in Duitscliland een wet in werking getreden, die strenger dan tot dusver kinderarbeid verbiedt. In Berlijn worden de gevolgen hiervan, met name door de bakkers en melkslijteri, ondervonden, die nu niet meer in den vroegen ochtend door de schoolplichtige kinderen hun waren kunnen laten rondbrengen. Voor vele bakkerijen staat dau ook te lezen, dat volwassen personen gevraagd worden voor bet rondbrengen. Men schrijft uit Baarlo Nassau Aan de vele uitgestrekte raastbosschen in deze streek wordt veel schade toegebracht door een kleine rups, harsbuilrups (retinia resinella) genaamd. Deze rup3 boort zicli in aan 'i einde van jonge scheuten en volgt den mergstraal. Daardoor ontstaat een voortdurende liarls- uitvloeiing, waardoor een harsbuil, ook wel "lerpelyokop" genoemd, aan liet takje zich vormt. Deze harsbuil wordt twee jaar lang gestadig groeier, en de jonge twijgjes ster ven veelal. Hier in de streek moet men bijna zoeken, om een den te vinden, waaraan geen hars- builen zitten, 't Is van 't grootste gewicht, deze harsbuilen af te breken en te verbranden. Trouwe helpers in 't vernielen dezer rupsen vindt men in de kleine blauwe meesjes, die zoo aardig aan de uiteinden der twijgen gaan hangen. De harsbuilrups komt van een kleinen dagvlinder, die een vlucht heeft van nog geen 2 cM wijdte, en bruin van kleur ia. Bij Nesdal, ten noorden van Bergen, stortte Zondagavond plotseling eeu deel vau den rotswand langs den oever in het Lön- vandmeor. De hierdoor veroorzaakte, 20 voet hooge vloedgolf vernielde alle in de nabijheid gelegen huizen en spoelde de menschel) laugs den oever weg. Er zijn 59 personen omgekomen, tot dusver zijn 4 lijken gevonden. De daarbij heerschende sterke storm belette liet brengen van hulp uit andere aan het meer gelegen plaatsen. Bergens Tidende meldt uit Nordfjorden, dat de groote vloedgolf, ook nog 3 boerderijen in Nesdalen vernielde. Hierbij werden 0 mensctien gewond. Veel vee verdronk of werd verminkt.

Peel en Maas | 1905 | | pagina 2