Limburgsch Nieuws. Gelukzalig Nieuwjaar Postzegelvereniging China Nieuws uit (le Buurt. Algemeen Nieuws. Burgerlijke Stand. Kerkelijke. Oieiisteu le Venray. ADVERTENTIEN. Opoans voelde hij s oli hij den arm grypen en Krik Gorlinga stond voor hom, kalm maar doodsbleek. -Daar is zij Ked haar wal heb ik gezegd kermde de oude. -God hooft mij een gedachte ingegeven,' antwoordde Krik. -ik zal allen redden. Ka pitein Andreson. misschien kan ik goed maken, wat mijn vader u misdaan heeft.' Hij snelde weg, naar zijn huis, dat op nauwelijks honderd schreden afstauds lag. Weinig minuten later steeg een donkere rookwolk uit da schuur op. spoedig door een helle vlam gevolgd, en oen oogwenk later stond het ganse he gebouw met stroo en koren gevuld, in laaien gloed, 't Vuur kioop langs de daken, en weldra was de gansche hoeve van Erik een machtige vuurzee, die bloedig afstak tegen den duisteren avond hemel. Hot ijs kraakte eu werkte nog. maar zij, die zich op don Dollart bevonden zagen van verre den vreeselijken brand. Door den verren afstand konden zij niet vermoeden waar het was velen meenden dat Kmden zelf in brand stond. De heldhaftige daad van Krik. de eenige. die redding kon brengen, miste baar doel niet. Uit nicuwsgietiglicid. meer nog uit be zorgdheid, spoeden de schaatsenrijders zich haastig naar den dijk, om te zien waar de brand was en om zoo noodig de behulpzame hand te bieden. Eerst aan den oever bemerkten zij het gevaar, dat hen dreigde, doch werden door de lieden op den dijk den weg gewezen om over de nog weinige vaste plekken aan wal te komen. Met open armen werden zij ontvangen tranen van vreugde werden vergoten maar ieder oogenblik groeide het gevaar aan. Nog op twee plaatsen slechts vormde het ijs een smalle brug naar het strand, en nauwelijks waren de laatsten er overheen, of mü donderend gekraak scheurde het ijs geheel los en dreef, door den vloed opgehe ven. langzaam naar zee. Kapitein Andresen drukte zijn weergevon den kind aan zijn hart. Hij wees op Krik. die schuchter ter zijde stond en zij -Daar, mijn kind, daar staat uw verloofde Erik Gorlinga. Breng hem hier en geef hem de hand, dat iedereen het ziet, want dat gij en allen, die van het ijs zijt teruggekeerd, niet veronge lukt vijl. hebt gij naast God enkel aan hem te danken." Allen wenschten Erik geluk, allen dankten hem voor hun redding, en van allo zijden werd hem onderkomen aangeboden, nu zijn nuia verbrand was. Erik nam bij deo kapitein zijn uitrek, .en Andresen bruiloft vierde, hadden de dank bare bewoners van Emden hem een huis gebouwd, veel mooier dan datgene, hetwelk hij om her. te redden, in brand had gesto ken. Nog heden is zijn daad van kloek overleg niet vergeten, en ieder kind in Emden weet te vertellen van den lMe" Januari 1759. eens auuieiijK de voorwerpen aan te geven, welke onze vereeniging verzamelt nl. post-, plak-, telegraaf- en tentoonstellingzegels, visite- en ansichtkaarten, oud goud, zilver, koper, lood, capsules, zilverpapier, reclame plaatjes, oude en vreemde munten, verder religieuze artikelen als medailles, kluisjes, rozenkransen enz. Dit alles wordt steeds met dankbaarheid aanvaard aan het volgend adres PoMliegeivereeni^iug ,,1'liina". Minderbroedersklooster WEEKT. L.) Bij de wisseling van het oude en nieuwe jaar is het ons een aangename plicht onzen hartelijken dank te betuigen aan de ijverige z.elateurs. zelatricen en weldoeners van ons liefdewerk, die ons in het afgeloopen jaar wederom zoo krachtdadig steunden. Maar tevens komen wij hen dringend verzoeken in de toekoms?' in dien belangeloozen ijver ;,V^1 Win t.\ ^Ihaiden, en onder'kennissen of fa'nili t#w;n den kring onzer medewerkers uit te breiden. Moge God de dankbare bede der aiTfte j^ontagnards" zal ontbonden worden en een C'hineesche bekeerlingen verhooren en U uwe fanfare worden onder directie van den heer weldaden vergelden, zooals Hij alleen dafjj. Van Rensch, organist alhier, kan dan zal dit. jaar voor U allen zijn, w wij U zoo gaarne toewenschen een gelukkig zalig Nieuwjaar. Wij zijn er zeker van, geachte Weldoe ners, hier de tolk te zijn van de dankbaar heid onzer dierbare Medebroeders, die in net grootendeels nog hcidensche China arbeiden aan de verbreiding van ons heilig Geloof. Nog onlangs berichtten zij ons, dat reeds veel was hersteld van hetgeen in de Chris tenvervolging van 1900 verwoest werd, maar toch volstrekt nog niet alles. Wij hopeo daarom, dat velen, die tot nu toe onbekend waren met ons liefdewerk, bij het lezen dezer weinige regelen liet voornemen zullen opvat ten vooitaan naav best vermogen mede te werken, te meer, daar het zoo weinig, of in 't geheel geen moeite best. Zonder slechts eon klein plekje af, waar gij de voorwerpen verzamelt, die ons liefdewerk van I vraagt hot zijn bijna alle aitikelen, die gewooniyk worden weggeworpen, maar de christelijke naastenliefde is vindingrijk, de kwantiteit deed haar de kwaliteit uit het oog verlie zen. Laat U dus niet afschrikken door de ge- ïingheid uwer bijdrage immers hier is vooral het -Vele kleintjes maken één groote' van toepassing. Zoo werd onze vereeniging door de groote hoeveelheid, waarin doze artikelen hier steeds toevloeien, nok dit jaar wederom in staat gesteld een niet, onaanzienlijke som gelds voor de arme missie van Zuid Chnnsi bijeen te brengen. Wy achten het niet overbodig hier nog VENRAY, dl December 1904 Op morgen Zondag 1 Januaii zal het Post en Telegraafkantoor alhier, geopend zijn van 7r't*9 uur voormiddag en van 12=2 uur namiddag. Dien dag zullen ei d bestellingen plaats hebben, waaronder ook gediukte stukken, De verzending en ontvangst der brieven post geschiedt als op werkdagen. Voor de gemeente Venray zal op 3 en •I April 1905, zitting worden gehouden voor den herijk der maten en gewichten. Het aantal te leveren miliciens, voor de lichting 1905, bedraagt voor de gemeente Venray 20, waarvan 14 ter volledige oefening en 6 lot korte oefening. Zondagavond ontstond er in het café J. K. te Lull eene vechtpartij, tussclien de gebrs. D. en de gebrs. II., waarbij harde klappen vielen en J. H. zelfs eene snede over het hoofd opliep. Ook werden in 't café eenige meubels kort en klein geslagen. Maandagavond bekwam één der gebroeders I), op de Langstraat en op 't. Henseniusplein zoodanige klappen, dat geneeskundige hulp moest worden ingeroepen, Van beide kloppartijen is proces-verbaal opgemaakt. Dienzelfden avond we'd in 'l café S. een persoon veibaliseerd, wegens Ie laat in de hei berg. Door de gebrs. Vermeulen alhier, is dezer dagen in de Castenraysohe bossohen een das gevangen. Het prachtige dier, dat 12 kilo woog, is voor liefnehhei's te bezichtigen in liet café van de Wed. Verheijen aan het Eindt. Heden avond is de gewone maande- lijksehe vergadering van de sociëteit - Bur- gerlust", in het café van Joh. Schaeffers. Alle leden worden beleefd verzocht deze vergadering bij te wonen. MEERLO. Op Donderdag 5 en Vrijdag Jan lari fa. s. zal de (anfare -Eendracht'' .u.iiei Beu gretn cnti'-rrr nfui stelling geven. Blijkens het varieorrnd programma zal er heel wat te genieten zijn. Behalve eenige prachtige muzieknummers znllen er drio mooie blijspelen en een annul van de nieuwste komische scènes en voor drachten uitgevoerd worden. Het concert op Driekoningendag is ook voor het publiek toegankelijk en zal onge twijfeld veel bezoekers trekken. WELL. Door liet Hoofdbestuur der Pos terijen is A. Drissen alhier voorloopig belast met de bezorging der post in 't Knikker- dorp. Welsch Meer. Hut en Bosscherhei. Hoogstwaarschijnlijk zal hierop wel vaste aanstelling volgen, wijl voor den brieven gaarder de tijd te zeer beperkt is en Knik- kerdorp en Meer voor de postboden op Wellerlooi te zeer uit de koers liggen. BERGEN. De oprichting eener fanfare is thans verzekerd. Het zanggezelschap -Les npplaudiseerenkwam haast geen einde. Een geanimeerd bal besloot dezen heerlij ken avond. BLER1K. Door do gemeentepolitie alhier is op hecterdaad betrapt een jongen, bezig zijnde de isolatoren (porceleinen potjes) van de telephoonlijn Blerik Banrlo stuk te gooien. Procesverbaal is opgemaakt. Dit mag wel tot waarschuwing s'rekken voor de schooljeugd. HELDEN. Zaterdag overleed alhier na een lang en smartelijk lijden den heer P. J. Koch, raadslid en veearts. Onze gemeente lijd daardoor een zeer groo't vcrlios. Als raadslid bezat de overledene groote verdiensteu en als veearts genoot bij bij de boeren niet alleen om zijn uitgebreide kennis, maar ook omdat hij goedkoop practiseerde. aller achting. Dinsdagmorgen had onder grooten toevloed van belangstellenden, waaronder de leden van den gemeenteraad, de begrafenis plaats. ROERMOND. In de gevangenis alhier eeft zich de 21jarige W. M. Bielo, arbeider geb. te Dieteren, op Kerstnacht door op hanging van TTet leven beroofd. Zooals men weet, dat deze jeugdig misdadiger hier gede tineerd lor zake van poging tot doodslag op den gemeente -Mdwachter van Echt. WEERT" Ilot handboogschuttersgezel schap -de Vriendschap" besloot in zijne jongste vergadering tot het houden van een internationaal concours op den tweeden Pinksterdag. SITTARP. De jaarwedde van den heer burgemeester A. 11. Gijzeis, door den Raad dezer gemeente-van 800 op f 1000 gebracht, is door Ged. Staten tot f 1100 verhoogd. STEIN, In den laten avond van Zondag werd op don weg van Stein naar Beek het. lijk gevonden van zekeren J. op den Cair.p alhier. Dr. Beckers uit Beek moet geconstateerd hebben, dat de dood moet toegeschreven worden aan bloedverlies tengevolge van een steek in het linkerbeen. Wat de aanleiding tot den moord geweest is. is nog niet bekend. Alleen is zekere G. N. uit deze gemeente, als zijnde bet laatst in gezelschap van den vcrslagene gezien, in hechtenis genomen. WIJLRE. Dezer dagen had zekere U. in dienst Lij den lieer v. M. liet ongeluk van oen hooizolder te vallen met het ongelukkig govolg, dat hij op zijn hoofd terrcht kwam De ontboden geneesheer constateerde sche delbreuk. 1 i PEL RN E. Dezer dagen herdacht ond< SIEBKNGKWALD. Zijn wij goed ingelicht dan krijgt ons dorp eene tweede bestelling, van uit 't hulpkantoor Afferden, waaronder ons dorp ressorteert. VELDEN. Dinsdag is alhier aanbesteed het verbouwen dor openbare school. Het werk werd gegund aan den laatsten inschrijver den heer G. Öaeten te Venlo voor de som van G80 gulden. GRUBBENVORST. Door het Gemeente bestuur is oproeping gedaan, voor degenen die weoschen in aanmerking te komen voor Telefoon houder, Bij beschikking van den Minister van Waterstaat, Handel en Nijverheid, d. d. 17 Dec. jl. is de jaarwedde van den postbode G. A. van Hegelsom, ingaande 1 Dec. 1904 met f 25 verhoogd. VENLO. Maandag gaf Neerlands meest gevierde karakterkomiek. Abr. de Winter, eene soiree amusante in de zaal -Apollo". De zaal was stampvol. Een of meer zijner stukken hoorden we allen wellicht reeds van dilettanten voordragen, maar nu konden we allen van de gelegenheid proflteeren, dezen grooten artist zijne politieke stukken zelf te hooren voordragen. Hij bracht ten gchoore de volgende vier stukkon. Dorpskomiekelingen. Collecten voor de Algeineene Armen. Driekske de Schaere- slieper. Onderling Kunstgonot. Do licor de Winter behaalde met deze voordrachten een uitbundig succes aan het al^imeene .igstelimg de heer v. d. Wiel j délf dag was rep hij voor £5*jar'en tij 3e Maatsehappy tot exploitatie van Staats spoorwegen a s sta'mnschef werd aangesteld. Talrijk waren do gelukwenschen die de geachte jubilaiis van alle zijden mocht ont vangen, de Fanfare bracht eene serenade, waarbij door den lieer Van Baais in treilende woorden de verdiensten van den trouwen ambtenaar weiden geschetst, daarbij de hoop uitsprekende dat Z. Ed. nog vele jaren voor de maatschappij en voor Deurne moge gespaard blijven. Met woorden van innige dankbaarheid en voldoening werd hierop door den feestvierende geantwoord. HELENAVEEN. Op Vrijdag C. Januari zal de tooneelvereeniging - De Vriendenkring" onder welwillende medewerking van liet mannenkoor -Koningin Wilhelmina", een uitvoering geven in de zaal van den hoor II. van Oers. O. m. zal worden opgevoerd: -Christ Kar of een Pietsreclame", kluchtspel in drie bedrijven voor een tiental personen en -Een neef uit Indië", blijspel in één bedrijf voor 5 personen. Het programma bevat te /.amen twaalf nummers. STRATUM. Dinsdagnacht is bij den land bouwer P. alhier, wonende Vooiterwog, ingebroken," en heeft de dief(en ontvreemd eene som van f 140. Denzelfden nacht werd ook onraad ontdekt io den stal van v. d. R., doch op de nadering van huisgenooten trok ken de nachtelijke bezoekers er tüsschen uit. lie groote najaars-maiioeiivre» in I905 zullen gehouden worden in het Zuiden van Limburg door de 3e divisie infanterie onder leiding vau den generaal-nnjoor J. M. Camp bell. Het 8sto regiment infanterie zal daar gedurende drio dagen de maiioeuvrebrigade vormen. .la ii varinji. Op de rivier voor Papendrecht is eene aanvaring gedaan tusschen de stoomboot -P. J. Berger", opvarende naar Venlo, en de Helmondsche vrachtgoederenboot -Helmond" in de tegenovergestelde richting. De aanvaring geschiedde met zulk een hevigheid, dat de -Helmond" is gezonken. De bemanning wist zich gelukkig intijds te redden. De kapitein II. van de Venloscho boot kwam door den schok te vallen en brak een paar ribbon. Tenloonslèlling. Ter gelegenheid van liet 50jarig bestaan van den polder en de gemeente Haarlemmer meer zal aldaar in 1905 een groote landbouw tentoonstelling gehouden worden. /iOiiNveriliiiHfci'iii^;. Als een verschijnsel, dat zeker slochts hoogst zelden voorkom', deelt de Lw. Ct. op gezag van den Frieschen Almanak voor het jaar 1905 mee, dat op 30 Augustus van dat jaar een totale zonsverduistering zal plaats hebben, die zichtbaar zal zijn in Europa, Westelijk Azië, de noordelijke helft van Afrika, de oostelijke helft van Nooid Amerika de noordelijke helft van den Atlantische» Oceaan en in de Noordpoolstreken. De verduistering begint 's morgens 10 u. 51, de totale verduistering treedt in l min. over 12, en eindigt 2 min. voor 3, terwijl de verduistering geheel eindigt to 4 n. 1 min. Moorden. In de Vereenigde Stalen worden, zoover men oordeelen kan, meer menschel» vermoord dar. ergens elders tor wereld. Verleden jaar werden 8.970 moorden ge pleegd. en van dit jaar zal dit aantal waar schijnlijk nog overtroffen worden. Van elke 8.900 Amerikanen wordt er per jaar één vermoord. In geheel de republiek had in 1903 do exutie plaats van 124 moordenaais. De meesten van de 8.970 bleven ongevat of ongo- stroft Er wordt nu een soort van kruistocht gepredikt tegen de moordenaars. Aan liet hoofd van deze bewegiug staat de heer S. S. Meclnre, redacteur van - Mecluro's Magaziue". De omkooping by vei kiezingen, de veilheid van hen, die stad en stiat regeeren, hebben voornamelijk schuld aan deze overdaad van misdadigheid, beweert hij. De Molilnal vnn den /nar. Ken Russisch soldaat, nu aan het front, schreef uit Mcekden den volgenden brief, die ons voor de zooveelsle maal versterkt in de overtuiging, dat een slagveld nn t veel juist heid slachtveld kan genoemd worden. Dierbare Ouders. Bidt den goeden God, dat ik maar spoedig sterve. Ik kan niet langer het gezicht van al deze vreeselijke dingen dragen. Hierbij zend ik u 20 roebels en een brief voor de vrouw van J. Deze laat hij mij aan haar overmaken. Wilt zoo goed zijn, ze haar te bezorgen. De goede vent is nu dood. Ze hebben den armen stakker levend begraven. Hij werd in een vreeselijke slachting gewond. De kogel drong tot zijn longen door en bleef er inzitten. Na den bloedige» strijd ruimde men de dooden on gewonden van het slagveld. Nul gaat het hier zoo, dai, wie ernstig ge Vöfifr én' Wftf» zal genezen of kreupel zal blijven, eenvoudig met de dnoden wordt begraven. Waarom zoo wreed Och, men heeft geen plants, om de ge wonden te bewaren en geen lijd om zo te verzorgen, Ik behoor tot den gezondheids dienst in een ander regiment dan J. In de volle bedrijvigheid van liet doodenbegraven vloog een soldaat naar mij toe dez.elfde als in J. regiment en zeide tegen mij -Kom gauw, eon vriend van je, een landsman moet jo spreken." In een sprong was ik bij hem slechts 20 meier lag hij verder. Top» ik bij hem kwam greep mij de ontzetting zoo aan, dat ik op liet oogenblik geheel buiten mij zelve geraakte en hoorde nog zag. De arme drom mel lag te drijven in een poel dik bloed, met een zwart zegel aan z'n arm. Dit laatste is oen teekon, dat zij begraven moeten worden. De stakker bad en smeekte, hem niet levend Ie begraven. Men kon echter zijn vorzock niet inwilligen. Niemand mag anders handelen, dan do orders luiden. Misschien kon de dokter hom helpen. Daarom snelde ik onruiddellyk naar hem toe en smeekte hem op de knieën, terwijl ik hem de handen kuste, aanstonds met mij mee te gaan. Hij deed het. Zoodra de dokter tot, den ongelukkige naderde, kroop deze overeind, kuste hem de voeten en had hem dringend hem 't leven te redden. Hij zou door een pensioen niet ten lasle komen van de regeering, d.iar hij zelf wel" voelde, d .t hij geheel zou genezen. -O. dokter," zoo smeekte hij. -red mij voor 't welzijn van mijn vrouw en kinderen. O dat ik ze toch eenmaal mocht weerzien." Ik stond er vlak bij en hoorde alles. Gij kunt begrijpen, wat ik gevoelde, toen de dokter wegging.. De arme stumperd haalde de 20 roebels uit zijn zak en vroeg mij enkele regels aan zijn vrouw te schrijven en haar te laten welen, dat hij overleden was dat zij weer opnieuw kon trouwen, en geen weduwe moest blijven voor 't welzijn van haar kinderen. Ik kon hem niet langer aanhooren, ik moest gaan. Ik kan u verzekeren, dat ik hem z'n dcod benijd want nu is hij verlost van elke vreeselijke kwelling en mat teling. Ik wensch- te dat, ik nooit goboren was, om zooiets niet to hebben gezien. Men moest van steen zijn, om bier niet, getroffen te worden. Deze brief heeft mo een roebel gekost, daar ik hem in 't geheim heb moeten pos ten. De kolonel leest alle brieven, die worden weggezonden, en dezen behoefde hij niet te zien. Ik zou u meer hebben geschre ven, maar ik bezit geen papier en kan er- ook niet aankomen, noch voor geld, noch voor goede woorden. In twee dagen heb ik niet meer gegeten, want er is geen voedsel meer voor ons. Nacht noch dag hebben we rust. Gij kunt wel aan mijn schrijven zien hoe ik gebeefd heb. Ik groet allen hartelijkGod alleen weet, of ik u nog wel zal terugzien. Dit is wel licht mijn laatste brief'. Wie kan wegloopen en aan deze vreeselyke gevaren ontkomen, kieze do wijste party. Uw liefiizoon Kc. MAASTRICHT. 27 Dec. Aanvoer 11915 kilo boter. Hoogste prijs f 1,42. laagste I 1,27 gemiddeld f 1.35. Eieren aangevoerd 2000 sinks. Prijzen: Dikke f 6.50 a f 0.00; gemengde f 5.30 a 6;40. kleine f 0.00 a f 0.00 p. 100 stuks. Burgemeester en Wethouders van Venray. Venray 30 Dec. 1905. Do Burgemeester voornoemd H. ESS ER. De Secretaris, STOOT. VENRAY Van den 23 tot den 30 Dec. 1904. Geboorten. Parochiekerk. Paterskerk. Ondergeteekenden wenschen aan alle Inwoners van VENRAY een VENRAY, 1 Januari 1905. A. AERNOUT en Echtgenoot». Post en Telegraafkantoor. JOS. AERTSJanssens JAC. AERTS—Bruinen. F. VAN DEN BÖOGAART. TH. VAN DEN BOOGAART. W. VAN DEN BOOGAART. Dr. A. W. A. ELLERBECK. C. ESSER—Van Wyuck. II. ESSER—Le Brun. ALB. ESSER—Drossaerts. De Hoer en Mevrouw HEIJT. Dr. A. JANSSEN. HUBERT JANSSEN, Hotel -Gouden Leeuw Wed. M. JANSSÉN Krijns. M JANSSEN, Hoofdonderwijzer. Wed. O. REIJNDERS en Dochter. Wed. P. J. RUTTEN. HERMAN SALA, Rijksveearfs. Wed. H. J. SLITS. TH. SLITS. JEAN VERHEUGEN. P. A. VORSTEN, Gem. Ontvanger. L. ESSER, Notaris Ilorsf. P. S. Volstrekt eenige Felicitatie. ilJ*n iig "Aenil^tT ii l tflliri tJJ* lit. rr: Gelet op hel bepaalde hij het eerste lid van art, 2 der Drankwet. maken hekend dat door de navolgende personen vergunning is gevraagd voor den verkoop van sterken drank in hel klein voor gebruik ter plaatse van verkoop. 1 Wilhelmus Hubertus Dirckx, van beroep schoen maker, wonende te Leunen, voor een gedeelte van het perceel, gelegen te Leunen, wijk G no. 582a. 2 Johannes Henricus Janssen, van beroep tim merman. wonende Venray Eindt, vooreen gedeelte aan bet perceel gelegen Eindstraat wijk D no. 161. 3 Theodor Josephus Johannes Hubertus Camps, van beroep bierbrouwer, wonende Ie Venray, voor een gedeelte van het perceel, gelegen aan de Groote Markt, wijk 1$ no. 104. 1 Theodorus Hubertus Josephus Camps, van beroep caféhouder wonende te Ooslrum, voor een gedeelte van het perceel, gelegen nabij hel station wijk K no. 893a. dat zij, die tegen het verleenen der gevraagde ver gunning bezwaren hebben dtze voor den 15 Januari 1905 aan hun Collegio schriftelijk moeten kenbaar maken. Jacob Marie Aptoon Slits. Martinus Wilhelmus Hoflmans. Morgen Zondag de collecte voor de Mi-sie van Atrika. MAANDAG 8 uur jaarg. 2de klas voor G. Smulders DINSDAG 8 uur jaarg. voor Ger. Poels en Th. El hers. WOENSDAG 8 uur jaarg. voor Ger. Marlens en HGena Henckens. 9 uur jaarg. voor Wil. Hennen en Hend. Hekkers. DONDERDAG 8 uur jaar. voor Peter Dekkers. VRIJDAG Feest van Driekoningen, en lste Vrijdag der maand, vereering, en mis ten 6 ure van het H. Hart. De diensten als des Zondags. Dien dag is geoorloofd vleesch te eten. Dezen namiddag om hall 5 de plechtige Vesper*. Om 5 uur plechtig Lol. DINSDAG om 5 uur Lof VRIJDAG, feestdag van Driekoningen, zullen de goddelijke diensten geschieden als op Zondag. Om 8 uur de plechtige Hoogmis. Om hall 5 uur plechtige Vespers. Om 5 uur Lol en H. Kruisweg.

Peel en Maas | 1904 | | pagina 2