PEEL B N M A A S, MOT»» M. Verriet M. van Aarssen, Hubert Custers, MEUBELEN, Zaterdag 17 December 1904. Mengelwerk Is liefde een ziekte ADVERTENTIE. N. J. Derks - Jacobs, iiijivmiis. Thomasslakken en Kainit. Venray en Omstreken Allernieuwste Stoffen Hoeden en Petten. Alle koloniale Waren. Bainboesmeiibels en Luxe-artikelen Hub. Custers. behoorende tot No. 51 van Menige vrouw, vooral do? minder bejaarden onder het schoone geslacht, zal deze vraag verschrikkelijk zonderling voorkomen. Het. zal dan ook nog wel een paar daag jes aanloopen. voordat de quaestie in de geleerde wereld is uitgemaakt ze behoeven zich dus niet onnoodig beangst te maken. In Engeland is er niettemin een geneesheer, die de kwestie bevestigend beantwoordt. Ja, liefde is eene ziekte. I)e geleerde kwam tot deze overtuiging door de verschijnselen, de symptomen der liefde en vervolgens hare uitwerking nauw keurig te onderzoeken. En werkelijk zijn redeneering heeft wel iets waars, al lijkt zij weinig ernstig. Op de eerste plaats het feit, dat iemand, die bemint, zich voelt aangetrokken tot een voorwerp, dat weinig verschilt van duizenden anderen, acht de geleerde een abnormaal vei schijnsel. Iemand, die verliefd is, vertoont eene zekere geneigdheid om wartaal te spreken, heeft dikwijls gebrek aan eetlust en slaapt niet, zooals een normaal mensch. De pols slaat onregelmatig, haltkloppingen komen bij den patiënt niet zelden voor en de ademhaling is dikwijls belemmerd. De ziekte openbaart zicii vooral in een c<Mi>tmt gevoel van vrees en beangstheid, terwijl de patiënt dikwijls om een nietigheid, h. v. een minder bartel ij ken groet van de beminde, in een toestand van zenuwachtige overspanning geraakt.. Het meest zonderlinge is. dat deze staat van zaken in één oogenblik als hij too verslag verandert, door een sim- pelen handdruk, welke enkele seconden duurt Fn dan de uitwerkselen der liefde! Deze zijn. zon buitengewoon, dat er zoowel vrou wen als mannen zijn, die uit liefde voor elkander met hun familie overhoop liggen, zich finantiëel ruiheeren. hun vrienden pi ijs- geven, soms wel (dwaas genoeg, van gods dienst veranderen. Sommige patiënten worden bleek en vallen nf. als de beminde lang op zich laat wachten, anderen worden noiscli en menschenschuw De geleerde dokter beweert verder, gemak kelijk te kunnen aanloonen, dat liefde eene besmettelijke ziekte is. Hij houdt het er voor, dat zij door kiemen in den vorm van Amoipijltjes uitstraalt uit de oogen. Een minzame handdruk is ook al voldoende om de besmetting over te brengen. Aniis- eeptische middelen om het gevaar te bezweren zijn tot nu toe niet uitgevonden. Een veelal probaat middel om de ziekte te genezen- bestaat hierin, dat de patiënt reeds in het,allereerste stadium van luchtstreek en omgeving verandert. Hij moet daarmee echter niet al te lang wachten, daar anders ook dit middel zou kunnen falen. Het komt ook voor. dat een patiënt twee objecten tegelijk heeft. In dit geval is het bijna zeker, dat hij ten slotte liet een voor het ander prijs geeft. Het eenige werkelijk afdoende raiddel, aldus nog steeds dezelfde ondeugende dokter, is het huwelijk. Wonderbaar is het, hoe de liefde, verandert van aard, zoodra het hegeerde voorwerp in het bezit is. Dan wordt de dokter nog wijsgeer en geeft den volgenden raad, tegelijk een dou ceurtje voor degenen, die zich zijn verhande ling mochten aantrekken. -Denk niet, dat, ik een tegenstander van het huwelijk ben. want of gij trouwt of niet, ge hebt er later spijl van HANDEL Hoeren elastiek in •■s 5 - BB Bottines, Schoenwerk. l van af gld. Langstraat. Venray. HEEREN i- - Kinderwerk Rij-boltines, J- v s 2 a ,mk- aan uiterst lage 5 - van.it 3 gld. w r prijzen. XX-A-HNTIDIEXj X3NT Steenkolen, Kalk. Kunstmest stoffen en Guano. Prima Belgische magere Steenkolen of («ailletten, Graillotin en Antrasiof voor en prima kwaliteit Vetkolen. Per wagon, per 100 kilo en per mud. Aan uiterst concurreeroudo lage prijzen. onder Controle van het Rijksproefstation aan zeer voordeelige prijzen te bekomen bij J Hoek Henseniusplein, Venray. Paterstraat, VENRAY. heeft de eer het geachte publiek van bekend te maken dat hij heeft ontvangen voor het a. s. Wintersaisoen. zeer net, voordeelig en solied. Een groote partij gemaakte l'akkeii, Jassen, IÈ roe kon en Vosten, W interjassen. Demisai- sons. Cabans, Winterpenen en Alledaagsclie goederen. Alsook Onderbroeken, Borstrokken, blauwe kielen enz. Alle voorkomende wollen eo katoene goederen, als: Doeken, Capes, Das sen, Truien. Kousen, Zokken. Eene groote keuze in dassen, strikjes, en overhemden. Alles aan sterk concurreereijde prijzep, van een groote partij Overjassen. Pakken, Vesten enz Eenieder wordt tot een bezoek uitgenoodigd. Onder minzame aanbeveling Fabriek en Magazijn van Stoelen. Goudlijsten, Spiegels, Schilderijen Medaillons enz. als: Kleer-, Parapluie- en Vogelkooi-Standaards en Kooien, Theetafels en Dienbladen, Japansche en Chineesche goederen. Sport- en Kinderwagens, zoowel de gewone (Rietwagens vanaf f 6.75) als de fijnste houten wagens. Kinderstoelen in alle soorten. Bloem. Album en andere tafels. Étagères, Kapstokken, Raamhorren, Rieten Ruststoelen, Reis en Handkoffers voor heeren en dames. Albums voor portretten en kaarten, Portrelstandaards enz. enz. De prijzen zijn vastgesteld, maar uiterst concurre erend. Ónder aanbeveling.

Peel en Maas | 1904 | | pagina 5