Limburgsch Nieuws. De Drankwet. Nieuws uit de Buurt. Algemeen Nieuws. Ingezonden. Boter- en Eieren mark ten. Burgerlijke Stand. bekommerde zich oio ro» noch rijtuig en krabbelde naar da buisdeur, bli.j nog naar binnen te kunnen komen. <1 ij strompelde voort tot in de kamer en Kerel, wat moet jij hier doen riep een scherpe vrouwenstem hem toe, en een stevige vuist schudde hem been en weer. Kom wijt, laat mij nu met ruststot terde de boer. Maar toen bemerkte hij, een weinig helder wordend, dat hij niet zijn eigen huismeubnl voor zich bad. Waar waar ben ik stotterde hy verlegen. By Koblhof te Scbncckenberg ben je Maar wie ben jij Ikke Huber. Huber uit Grasdorf Ja uit Grasdorf. Maar hoe kom ik hier Dat wou ik jou gevraagd hebben Huber schudde het zware hoofd. Hoe kwam hy bij Kohlhof Hadden ze, behalve van paarden ook van vrouwen geruild Dan was hij er in elk geval niet veel beter op geworden, dacht hij; want deze leek ook niet raak. De boerin, die eenigzins begon te vermoeden wat er gebeurd was, trok hem mee naar buiten. En daar in het maanlicht, herkende hij zyn eigen wagen met het voormalige paard van Kohlhof. Hij bekende nu den ruil. En het geld riep de vrouw. Dat dat hebben wy verteerd. Verteerd Die heele twintig mark En geheel vergetende, dat ze niet haar eigen echtvriend, te pakken had, kreeg by de voelbare vermaning, welke eigenlijk aan Kohlhof toekwam. Hierin lag evenwel niets onrechtvaardigs, want Kohlhof had in den huize Huber een dergelijke ontvangst genoten. Ros en rijtuig tot nader orde aan hun lot overlatend, sukkelde de afgestrafte Huber het hek der hoeve uit, den weg naar Grasdorf op. Halverwege ontmoette hy Kohlhof. Beiden bleven staan, de een zag den ander aan met heimelijk leedvermaak en weer was het Kohlhof, die het eerst de nachtelijke stilte verbrak. Zeg Huber, grijnsde hij. we hebben beiden wel plezier gehad van den ruil, is het niet Hm hm bromde Huber en ging zijns weegs. De Minister van Binnenl. Zaken heeft aan de Ged. Staten in de onderscheidene provin ciën het volgend schrijven gericht Voor een richtige naleving van de drank wet zal het, meer dan tot dusver geschiedde noodig zijn, dat de, door die wet aan onherroepelijk geworden veroordeelingen (of de daarmede gelijkgestelde betalingen van opgelegde boete) verbonden gevolgen inzake weigering of intrekking van een vergunning ol van een verlof worden bereikt. Ter bevordering van dit doel heeft de minister van justitie een aanschrijving gericht tot de procureurs-generaal bij de gerechts hoven, waarvan een exemplaar wordt over gelegd. Het zal noodig zijn, dai de gemeentebe sturen van de kennisgevingen, die ingevolge deze circulaire van de ambtenaren van het openbaar ministerie ontvangen, nauwkeurig aaoteekening houden en die aantcekening steeds compleet hebben over een tijdvak van tien jaren, het langste tijdvak, dat de drank wet (Stbl. 1904 no 235) op dit punt, stelt in art. 8 eerste lid. 11e b. Hoeft iemand, die een vergunning of een verlof voor drankverkoop vraagt, binnen de laatste tien jaren ook in andere gemeenten gewoond, dan zullen burgemeester en wethouders, aan wie het verzoek is gericht, ook bij de besturen van die andere gemeenten navraag moeten doen. Ik heb de eer, uw college to verzoeken, bovenbedoelde circulaire van den minister van justitie te brengen ter kennis van de gemeentebesturen in uw gewest en dozen uit te noodigen in het vervolg te handelen overeenkomstig de bovengegeven wenken. Aangenaam zou het mij zijn, indien ook uw college by behandeling van verzoeken als in de drankwet bedoeld, van natuurlijke personen op d« inlichtingen van de ambtena ren van het openbaar ministerie acht wilde slaan, Voor Vergunninghouders. De lieer Lijn, secretaris van den Frieschen Hotel- en Caféhondersbond, die te Joure sprak, deelde o. ra. mede van of namens des Minister een schrijven te hebben ont vangen, de rnededeeling bevattende, dat loten om wild nu het potspel krachtens de drank wet geen verboden spelen zijn. Zooals men weteo moet. hebben de bur gemeesters in Friesland deze spelen in lokalen met vergunning op den jongsten St. Nicolaasavond verboden. VENRAY, 17 December 1904 Z. D. H. Mgr. J. H. Drehmans, Bisschop van Roermond, heeft benoemd tot Vicaris- Generaal, den HoogEerw. heer G. T. C. v. Meijel, Huisprelaat van Z. H., Droost van het kapittel der kathedrale kerk te Roer mond. Tot Rector van het Pensionaat St. Louis te Roermond, den WelEerw. heer Tl». H. A. M. van der Mark, thans kapelaan te Heel, lti een Zondag alhier gehouden verga dering van het besiuu; cn de commissarissen der stoomzuivelfabriek "Venray", werd tot eere-voorzitter benoemd de Edel.ichtb. heer Burgemeester; tot president van den Raad van Commissarissen, do heer H. Tiynes en lot Secretaris de heer J. Stoot. In de kom dezer gemeente zal ook een depot gevestigd worden, alwaar botei en eieren zullen verkrijgbaar zijn. Met het plaatsen der tweede pomp aan de atoomzuivelfabriok alhier, komt men in den loop der volgende week mee klaar; zoo dat do fabriek dan eindelyk in werking zal kunnen treden; en niet tot spijt onzer boeren Zondagmiddag mankten de leerlingen der fanfare -Euterpe" een uitstapje naar Leunen, en trok later onder een vroolijke ranrsch ons dorp weer binnen. Wij kunnen niet anders dan onze bewon dering uitdrukken over de kolossale vorde ringen, die de jongelui gemaakt bobben in zoon korten tijd. Een woord van lof mag hier dan ook niet onthouden worden aan de ijverige leider», de heeren A. Verheugen en P. Schols. Waarschijnlijk zal morgen Zondag, bij gunstig weer, de gekeele fanfare, na de Hoog mis een uitstapje maken door het dorp. Bij het te 's Gravenhage gehouden examen Fransch M. O. akte A. slaagde F. C. M. Th. la Chapelle te Venray. Hot gerucht doet alhier de ronde, dat door de Fréres de Charité uit Gent (Belgie) een uitgestrektheid gronds van ruim 23 Heet. zou zyn aangekocht, voor het nieuw te bouwen krankzinnigengesticht alhier. Zondagavond gat de Fanfare "St. Cecilia1' haar aangekondigde muziekuitvoering, welke buitengewoon druk bezocht was Allen waren ten hoogste voldaan over de verschillende stukken, welke ten geboote werden gebracht. Na Nieuwjaar zal "St. Cecilia" weder een paar uitvoeringen geven. Door den heer H. Tiynes alhier, is een stuk bouwgrond, gelegen aan 't station, aan gekocht, waarop hoogstwaarschijnlijk eene nieuwe stoomtegeltabriek zal verrijzen. Wij wensclien den heer Trynes met zijne onderneming het beste succes. In den nacht van Zaterdag op Zondag1 zijn bij den heer Th. Iloedemakers een party sokken ontvreemd; ook bij G. Willems en de wed. Aerts werden eonige hemden en een hoeveelheid worst gekaapt. Moge het de politic gelukken deze daders te achterhalen. De Handboogschutterij -St. Anna" hield Maandagavond baar jaarlijksch feest in het café van den heer Th. Pouwels: Do leden werden flink onthaald op mosselen waarna men den avond, onder het genot van een heerlijk glas bier. zang en komieke voor drachten, verder genoegelijk dooi bracht. Blijkens achterstaande advertentie van het bestuur der St. Josephsvereeniging wor den alle timmerlieden en meubelmakers dezer gemeente ter vergadering opgeroepen op Maandagavond a. s. in liet gildehuis bij L. Verbeek. Wij sporen de opgeroepenen in hun eigen belang aan, trouw ter vorgadering op te komen, waar nis hoofdpunt zal worden be handeld regeling van het werkloon enz. Ofschoon onnoodig, willen we nog even de aandacht vestigen op het Concert met Tooneeluitvoering van de Handboogschiittorij -St. Hubertu9" te Merselo. Een blik op achterstaand programma zal ongetwijfeld velen aansporen om morgen een bezoek te brengen aan Merselo en het feestje bij te wonen. HORST. De Maandag alhier gehouden veemarkt, was wegens het buitengewone regenachtige weder niet erg druk bezocht. Het vee, dat ondanks den Aanhoudenden regen toch aangevoerd was, moest naar de stallen gebracht worden. De handel was daardoor van weinig belang. Een dezer dagen werd in een café alhier, zoo'n ernstig debat gevoerd, over de richting welke de nieuw aan te leggen grintweg naar Amerika zal nemen, dat de hulp der politie moest worden ingeroepen. Dat waren wat ijverige voorstanders WELL. De houtverkoop van de kasteels- bosschen in 't Welsch Meer en in het Asswater ia in vollen gang. Dat zal een drukte geven met rooien en vervoeren, maar ook de omstreken zullen er jammer genoeg niet op verfraaien. GENNEP. Wij vernemen, dat dezer dagen in het Rijkswoud tusschen Cranenburg en Cleve op Duitsch grondgebied het lijk moet fcijn gevonden van een onbekend mansper soon.0 Het zou door een geweerschot zyn getroffen. Nadere bijzonderheden ontbreken echter nog hieromtrent. TEGELEN. Bij kon. besluit, is met ingang 16 Januari 1905 benoemd tot directeur van het postkantoor alhier. J. II. Mesters, thans in gelijke betrekking te Axel: en tot directeur van 't postkantooi' te Axel, J. M. van den Driessen Mareeuw, thans in gelijke betrekking te Tegelen. HELDEN. Onze coöperatieve stoomzuivel- fabriek is nu zoo ongeveer veertien dagen in werking. Dinsdag hebben de eerste uitbe talingen plaats gehad. Hierover kunnen onze boeren wel tevreden zijn. Althans naar men ons mededeelde, werd na aftrek van werkloon enz, reeds eenige centen per honderd graden meer uitbetaald, dan hij eenigo handkracl.t centrifuge. Op do boteiipijn te Maastricht werd dan ook reeds op twee cents na de hoogste prijs gemaakt. MEIJEL. Met veel genoegen vernomen wij hier. dat onze vroegere dorpsgenoot, de zeereerw. heer L. Berkvens, thans pastoor te Beek en Donk, benoemd is tot President van 't Groot Seminarie te Haaren. ROERMOND. In de Zondag hier gehou den vergadering der afJeelmg Limburg van Nederlandschen Bond Gemeenteambtenaren zijn tot. candidate!) voor het lidmaatschap van het bestuur van den bond gesteld voor voorzittor do heer C. D. Donatli, secretaris van Alkmaar, voor eersten secretaris de heer H. J. van Eggelen, secretaris van Heusdcn, en voor penningmeester de lieer Th. Pels, secretaris van 's Ilertogenboseh. De afdeeling hóeft vier commission aange steld om een bezoek te brengen de Limb, leden der Tweede Kamer tor bevordering der spoedige totstandkoming eener rijkspen sioenregeling voor de gemeenteambtenaren. Tot afgevaardigde der algem. vergadering van den bond, te Amsterdam te houden, werd benoemd de heer Cl). Peters van Roermond als plaatsverv. lid de heer J. Stoot van Venray. Bij kon. besluit is, als blijk van goedkeuring en tevredenheid, de bronzen eerepenning voor menschlievend hulpbetoon en een loffelijk getuigschrift toegekend aan den heer J. Clocquet alhier, wegens de met levensgevaar verrichte redding van een knaap uit de Maas op 23 Juli jl. LINNE. De laatste dagen tracht een als Carmeüet gekleed individu de goodgeloovige gemeente op te lichten. Hij i9 Pruis en geeft voor uit Frankryk verdreven te zijn. Men zij op zijne hoede. WEERT. Zondagavond heeft een ver schrikkelijke vechtpartij plaatgehad, waar bij het. mes weer duchtig gebruikt werd, Zekere Sm. werd aangevallen door eenige dronken jongens, die al vloekende en tierende over den weg zwaaiden, S. werd zoodanig toegetakeld, dat genees kundige en geestelijke hulp moest worden ingeroepen. Als vermoedelijke daders zijn gearresteerd v. d. B, en M. L. alhier. Eenige dagen geleden werd bij oen landbouwer op het gehucht Altweert een bedrag vermist #nn f40. Hoe diep teleur gesteld de man toen was, laat zich begrij pen, doch grooter nog was zijn blijdschap, toen hij het geheele bedrag terug vond. De vrouw had het geld uit de kist geno men en onder in bed gestopt, SITTARD. Door het hoofdbestuur van het Drentsch landbouwgenootsehnp is benoemd tot zuivelconsulent voor Drente de heer J. C. van Weydom Claterhos alhier. Het lot heeft eindelijk heslist in de jong ste loting, die wel is waar zelden in Nederland voorkomt, Op de toenmalige lotingslyst kwam de naam van een der lotelingen niet voor, hoewel de persoon in kwestie behoorlijk aangifte voor de militie had gedaan. Zaterdag had te Maastricht eene toting voor dezen vergetene plaats; waarbij door hem een dienst plichtig nummer werd getrokken. LUTTERADE-GELEKN. Do 7?jarige grijsaard J, M. van hier heeft in den nacht van Zaterdag op Zondag den dood veroorzaakt van zijn eigen schoonzoon Swiiden. De verslagene. ongeveer 39 jaren oud, en vader van twee kindereu, woonde hij zijn schoonoudei'3 in en was voortdurend de schrik van 't huisgezin. Zaterdagmorgen moet hy weer bedreigingen geuit hebben, en hij zijne thuiskomst laat in den avond als een woesteling te keer zyn gegaan, zoodat ieder, die kon, het buis uit vluchtte. De oude man. die zich, bevende van schrik, boven bevond, de verschrikkelijkste be dreigingen hoorende, die tegen hem uitge braakt werden, wachtte hem boven aan de trap en gaf hem daar, uit vrees voor zijn eigen leven een duw, dat hij van de trappen rolde en een oogenblik later den geest gaf. By het aanbreken van den dag meldde de ongelukkige schoonvader zich bij de politie aan, wie hy. onder snikken en tranen het geval mededeelde. Gelaten verbeidt hij zijn lot. MAASTRICHT. De vereeniging -Maas tricht vooruit" heeft zijn programma uitge geven van den hietorischen optocht, die in de maand Augustus van het volgend jaar zal gehouden worden, en waarvoor zij de mede werking van alle vereenigingen verzoekt. Het program is zeer lijk. Vanaf het eerste bestaan der veste, bij het begin onzer jaartelling, tot de vorige eeuw, zullen alle gewichtige gebeurtenissen in ver- schillende tijdvakken, ons voor oogen worden gesteld en alle voorname personen, als keizers koningen, vorsten en bisschoppen, die over onze voorzaten hun scepter gevoerd hebben, zullen de revue passeeren, ook onze voornaam ste letterkundigen^ rechtsgeleerden, schilders, bouwkundigen en medici zullen onder 't stof worden uitgehaald. SLENAKEN. Door dc marechaussées alhier werd Woensdag naar de gevangenis te Maastricht overgebracht zekere W. v. d. H. 23 jaar, landbouwer te Noorbeek, als verdacht van doodslag. Hij zou namelijk op zekeren F. t.o Noorboek uit een met hagel- patronen geladen jachtgeweer eenige scholen gelost hebben, waardoor deze laatste een paar wondjes aan hoofd en beenen bekwam. VIERLINGSBEEK. Naar wij vernemen is hot tractement van den postbode G. Simons alhier, verhoogd met 25 gulden. DEURNE. Naar we vernemen zal do heer Van de Wiel, stationschef alhier, op 23 Dec. a. s. zijne 25jarige loopbaan als stationschef bij de Maatschappij tot Exploitatie van Staatsspoorwegen herdenken, waarvan hij als zoodanig 22 jaar to Deurne opgetreden is. Als trouw ambtenaar en steeds voorkomend jegens eenieder zal bet hom op dien dag, hopen we, niet aan belangstelling ontbreken. ASTEN. Naar wij uit goede bron ver nemen zal op hot gehucht flensden binnenkort een windgraanraolen verrijzen. Wel oen bewijs dat dit gehucht flink mee telt in Asten, vooral op het gebied van land bouw. Den ondernemer inmiddels het besto succes OSS. Dinsdagnacht hebben de rijksveld wachters uit Schaijk, Heesch en Berchera een drietal beruchto wildstroopers bekeurd, waaronder, de hoeren v. d. Elzen en Ulijn belmoren, die naet den lichtbak werden aangetroffen In Ulijn pakten zij daarenboven een deser teur, die sedert twee jaren van zijn rog. veldartillerie is gaan loopen en nu wel voor eenigen tijd hot stroopen zal laten. Dinsdag had hier een sterfgeval plaats door bloedvergiftiging. Zekere H. ter H. had reeds ruim 14 dagen een dikken arm, doch hierop werd zoozeer geen acht geslagen. Dezer dagen zwol de arm evenwel zoo geweldig op, dat in den avond de dokter ontbodon werd, die den patiënt onmiddelijk de laatste H. Sacramenten liet toedienen. Dinsdagmorgen om 3 uur is hij reeds overleden. NIJMEGEN, Zaterdag omstreeks half 3 had alhier een treurig ongeluk plaats. Terwijl zekere J: Jansen zoutzieder, alhier zich in de zoutziederij van den heer van Roggen, bezig hield een balkje tegen een drijfriem te slaan, bad hij het ongeluk bekneld te geraken tusschen een drijfas, met het gevolg dat hy terstond dood was, tengevolge van schedelbreuk. TILBURG. Tot pastoor dor parochie St. Anna alhier, is door Mgr. W. van de Von, bisschop van 's Bosch benoemd, den Weleerw. heer J. B. P Sassen, thans pas toor te Acht. WAALRE. Dezer dagen kwam hier iemand een kind aangeven en bracht in plaats van zijn trouwboekje zijn roomboekje van de boterfabriek mee. Als men ook niet lezen kan. DONGEN. Woensdagnacht brak door onbekende oorzaak brand uit in de schuur van den landbouwer P. Driessen, waarbij oen paard, kar en eenige landbouwgereed schappen een prooi der vlammen werden. De Winter. Dinsdag is in Engeland de winter weer verschenen, Te Londen en elders in den lande viel er sneeuw, in het Noorden van Yorkshire zelfs veel. Daar vroor het ook flink. Mooie trout* partij. Te Waterlandkerkje had dezer dagen oen trouwfeest plaats. De bezoekers van beide families kregen zulk een hevigen twist, dat. zij al spoedig handgemeen werden. Zelfs de vrouwen deden mee. r Gemeente- en rijkspolitie moest tusschen heide komon en een der mannelijke bezoekers geboeid wegbrengen. I er gelirnclit. Mej. H. R. Ten Dam te Kampen, op 17 jarigen leeftijd in 'i bezit van een diploma eindeexamen hooge burgerschool en in het voorjaar geslaagd voor het examen van onderwijzeres, slaagde Dinsdag op 19jarigen leeftyd voor de acte wiskunde L. O. en Vrijdag voor de acte wiskunde middelbaar onderwijs K. I. Instorting vun eon Toren. Een groote ramp heeft Oirschot getroffen. Dinsdagnamiddag omstreeks 5 uur is de geheele westzijde van den prachligen monu mentalen toren der St. Pieterskerk ingestort. Dit 60 meter hooge reuzenbouw werk uit de 13e eeuw, kwam als een ge.weldige steen massa op het marktplein neer. Gelukkig was op 't oogenblik daar niemand aanwezig, zoodat geen persoonlijke ongelukken te betreuren vielen. Klokken, het zangkoor en het orgel zijn geheel vernield. De binnenzijde der kerk is tot aan de communiebank met eono laag puin en stof van 1 dM. dik bedekt. Buiten de ruïne liggen puinhoopen buizen hoog. Men vreest, dat de 3 nog staande muren ook zullen instorten. Een dienstaanbieding. Een ingezetene van Leeuwarden ontving op zijn aanvraag om een dienstbode, de volgende aanbieding uit Diepsmeer gem. Oudkarspel: -Waarde Vrind Daar ik de pen op neem om u een lettertje te schrijven, als dat ik van de Courant ver nomen hebt, alsdat gij nog een dienstbode zoekt, zoo zou ik wol eens kijk ken wille, of ik niet bij n komen, ik ben 18 jaar oud en staan goed in myn kracht, ik dien hier bij een van 5 kinderen en 9 koeien, en kan goed melken, en als ik dan hij u kan komen, dan voor 1,25 in dc week en een week locoeren en 3 dagen kermis. De groeten van mij" (volgen naam en adres). Buiten verantwoordelijkheid der Redactie. Aan den Voorzitter van den Gemeenteraad te Venray en aan den verslaggever der gemeente raadszitting op 6 Dec. 1904. Het spijt mij U te moeten bemerken, dat onwaarheid spreekt en schrijft, daar waar U beweert, te Oirlo, niet is eigendom der Kerk, maar van den Arme. Wanneer U heter toegezien hadt, zoudt y bevonden hebben, dat het perceel op den kadastralen legger der gemeente, voorkom' als eigendom der Kerk te Oirlo, onder: Sectie F no. 280 bouwland, groot 52 a. 70 c. Dezen blunder moet men natuurlijk aan onwetendheid toeschrijven, welke hier even wel raoeielijk te verschoonen is, daar do ambtenaren van het Raadhuis beter in bun chaos van boeken en papieren behooren thuis te zijn, dan een kat in een vree rad pakhuis, en een publicist zich voor alles aan de waar heid moet houden; 't is wel waar, een raenscli kan niet. alles weten, maar wat iemand, die voor het publiek spreekt of schrijft, niet of kwalijk weet, dient hij in zijn mond of in zijn pen te houden; of moet zulks misschien aan boos opzet toegeschreven worden, om het publiek in den waan te brengen, dat de pastoor van Oirlo zich danig vergallopeerd heeft, daar waar hij voor de rechten der kerk opkwam; neen, hij hoeft zich iiiet vergalop peerd, en zal voot bij stuk houden ook, tot dat de kerkelijke overheid zal beslist hebben; en daarom is hij zoo vrij de rectificatie zelf te doen, niet in het Venl. Nieuwsbl., maar in ons geacht blad Peel en Maas, gelijk hij dat doet bij deze. Den Uitgever mijnen dank voorde verleen de plaatsruimte. O. 15 12-04. R. p. Correspondentie G. te C. Tot onze spijt kunnen wij uw ingezonden stuk over "molktuiten" niet plaatsen, daar het al te zeer van persoonlijken aard is. Burgemeester en Wethouders van Venray. Gelet op het bepaalde bij het eerste lid van art. 2 der Drankwet. maken bekend dat door de navolgende personen vergunning is gevraagd voor den verkoop van sterken drank in het klein voor gebruik ter plaatse van verkoop. 1 Wilhelmus Hubertus Dirckx, van beroep schoen maker, wonende te Leunen, voor een gedeelte van hel perceel, gelegen te Leunen, wijk G no. 582a. 2 Theodor Josephus Johannes Hubertus Camps, van beroep bierbrouwer, wonende te Venray, voor een gedeelte van het perceel, gelegen aan de Groote Markt, wijk B no. 104. 3 Theodorus Hubertus Josephus Camps, van beroep caféhouder wonende te Oostrum, voor een gedeelte van het perceel, gelegen nabij het station wijk K no. 893a. dat zij, die tegen het verleenen der gevraagde ver gunning bezwaren hebben deze voor den 1 Januari 1905 aan hun Collegie schriftelijk moeten kenbaar maken. Venray, 16 December 1904. H. ESSER. STOOT. MAASTRICHT. 13 Dec. Aanvoer 16480 kilo boter. Hoogste prijs f 1,42. laagstel 1,34 gemiddeld f 1.39. Eieren aangevoerd 2300 stuks. Prijzen- Dikke f G.8Ó a f 6.90; gemengde f 6.20 a 6.50; kleine f 5.70 a f 6 00 p, 100 stuks. VENRAY Van den 9 tot den 16 Den. 1904. Grebooi'ton. Maria Catharina Theophila Hoedemakers. Hendrikus Martinus Kusters. Catharina Huberta Achten. Theodora Maria Maassen. Sterfgevallen. Maria Gertrudis Poels weduwe van Jacobus Willems oud ö2 jaren. Peter Johannes Wilhelmus Maria Vermeulen oud anderhalt jaar. Maria Petronella Huijs oud 36 jaren eehtgenoote van Martinus Hubertus Milten. Kerkelijke Diensten Ie Venray. Parochlokerk. MAANDAG 8 uur uitv. voor de vrouw van M. Millen9 uur jaarg. 2de klas voor Willem Eibers en Familie Eibers. DINSDAG 8 uur jaarg. voor Johanna Munsters. 9 uur jaarg. voor J. Vergeld echlg. en M. Vergeld. DONDERDAG 8 uur jaarg. voor Hend. Verblackt, 9 uur jaarg. voor Petrus Dekkers. VRIJDAG S uur sol. jaarg. vuor de familie van Valkenburg. ZATERDAG Vigilie onthouden van vleeschspijzen

Peel en Maas | 1904 | | pagina 4