Limburgsch Nieuws. Algemeen Nieuws. Ingezonden. Nieuws uit de Buurt. moes!on loopen, indien wij niet. in het woud wilden overnachten. De arme man rilde van schrik en riep voortdurend We zijn ver loren, mijn arme Dubois, we zijn verloren. Houd moed, mijnheer, zei ik. Het paard en het rijtuig moeten we hier laten, daar is niets aan te doen, en wij moeten zoo spoedig mogelijk onzen weg te voet voortzetten. Ik hond onze heide zakdoeken om den gewonden poot van het paard, nam mijne lantaarn, en Cliarton onder den arm vattend, hegaf ik mij op weg. Wij liepen een goede twee kilometers, voort zonder het minste gedruisch 'te hooren. Van tijd tot tijd hielden wij stil om te luisteren. Maar we hoorden niets dan het gekras van den naderenden nachtvogel. Doch opeens weerklonk een gefluit. Dit signaal deed ons als aan den grond vast nagelen. De notaris kneep in mijn arm, dat ik het uitgilde, terwijl hij schreeuwde We zijn verloren, verloren Geef mij uw revolver, fluister ik hem toe. Hij gaf mij zijn wapen en ik voelde mij na veel geruster. Thans, zei ik, is de eerste, die nadert een lijk, zoo waar ik Dubois Mathui in heet en gedecoreerd ben mot do Krim-medallie, Ik dood hem als een vlieg! Ik zal het die schelmen voor mijn arm paard betaald zetten Nauwelijks had ik den revolver in mijn hand, of ik hoorde gedruisch in het struik gowas. Ik verborg do lantaarn onder mijn jas en wachtte. Het gedruisch naderde. Mijnheer Charton hield zijn adem in. Eensklaps haalde ik mijn lantaarn van achter mijnen jas to voorschijn en hem houdend naar den kant, van waar het gedruisch kwam, riep ik met donderende stem -De eerste die nadert, is een man dei doods. De roover trad echter, ondanks mijn bedreiging, nader. Zijn wilde oogen schitter den in de duisternis van den nacht. Hij was ons bijna genaderd. Toen brandde ik los. Rij het licht van mijn lantaarn zag ik de man wankelen, hij slaakte een ruwen kreet on viel op den grond. Hij was morsdood. Ja, mijnheei, ik had een mensch godood ik beroem mij er niet op, maar het moest. En hoe zijt gij te Melun gekomen vroeg ik aan den koetsier. Te voet. mijnheer, en wij zijn onderweg niet meer lastig gevallen. Ik had nog vier kogels op mijn revolver. Wij kwamen heelhuids te Melun aan cn de notaris had geen cent verloren van zijnen schot. Ik gaf het bij de politie aan, die het lijk van den '^*""7 Wa*. nvlia-a»;iv rynr.d betreft, den volgenden morgen ging ik naar hel woud terug met een ander paard. Wat ik vreesde";s wachtte ons. Wij vonden het stomme dier in een bloedplas liggen, den kop tegen den grond de tong uit den bek Het arme beest was nog niet dood, ik moest het afmaken, verlossen. het uit zijn lijden te Wij waren op de brug van Melun geko men. De maan verlichtte de rivier met haar zilveren stralen. Wij roden door de verlaten stad, terwijl ik, nog steeds denkend aan deze sombere geschiedenis, beefde bij de gedachte, dat wij zoo juist voorbij de plaats gekomen waren, waar voor 20 jaar dit nachtelijk drama plaats had. VENRAY, 10 December 1904 Deze week heerschte in onze gemeente nog al dikwijls eene gezellige drukte. Niet minder dan vijf Venraysche vereenigingen vierden hun jaarlijlcsch feest. Maandag was het de Gilde St. Eligius patroon der smeden, alsmede de -Metselaars hond, welker leden na eene plechtige Hoog mis in de parochiekerk, den dag verder in gepaste vroolijkheid doorbrachten. Dinsdag was het St. Nicolaas, een feest dat in Von ray zoowel door grooten als kleinen, gevierd wordt. Blijkens de prettige stemming der jeugd riie zich vooral des morgens op blijden toon deed kennen, had de goede Sint onze kinde ren goed bedacht. Op gebruikelijke wijze had in onze parochie kerk van wegc het aloude St. Nicolaas-Gilde, een solnmneelen dienst plaat-s, die nogal druk bezocht werd. Tot de feestvierders op St. Nicolaas behooren ook nog de leden der Sigarenmakers voreeniging «Vriendenkring" die den dag in gezellig samen zijn doorbrachten in 't. café van den heer P. J. Sijbers. Woensdag was het den feestdag van St. Ambrosius, den patroon der bijenhouders, die in Venray nog al veel zijn. Ook voor de hieruit bestaande vereeniging werd dien morgen in de parochiekerk eene plechtige H. Mis opgedragen, waarna in eene algemeonc vergadering de belangen der bijenteelt in het bijzonder te bespreken. Onder de St, Nicolaasvierders hier te Venray, behooren van oudsher ook do werk lieden der firma Aerts en Zonen. Nu is hot vorig jaar het navolgenswaardige gebruik 'ngevoerd, dat de patroon de werklieden op de fabriek flink onthalen. Dit j int- ging deze tractatio gepaard met oen feit, dat do patroon tot oer cn de werklieden tot heil strekt. Nadat des avonds een der patroons, do heer Jac. Aerts tot de werklieden oen toespraak had gehouden, waaruit liefde en zorg voor de werklieden uitvloeide, werd het reglement der onderlinge Ziekenfonds voorgelezen en goedgekeurd. Tevens werd hot Bestuur gekozen, bestaan de uit de Wclcd. heeren Patroons, den heer Schols, raeestorknecht en den heer Dreessen sigarenmaker. Dé geneeskundige behandeling is opgedragen aan den Welcd. Zeergel. heer Dr. Janssen. Hierna werden de werklieden flink onthaald waarbij den h er Schols de Heeren patroons dankte voor hun taktvol en lofwaardig op treden jegens hun personeel en dank bracht voor de gulle trnctaiie. Spreker spoorde de werklieden aan om de goede vorstandhouding en orde, welke thans op de fabriek heerseht, altijd te bewaren. Den avond werd gcnocgelijk doorgebracht onder zang en komieke voordrachten, waar toe de welwillende medewerking van de heeren Gebr. Verheugen, zeker veel heeft bijgedragen. Een woord van lot aan dn Heeren Aerts en hunnen meesterknecht., met den wensch, dat de fabriek altoos rnoge bloeien en blijven vooruitgaan. Met genoegen vernemen wij, dat door do Handboogschutter^ «Diana" alhier, woer besloten is. om met St. Sehastianus hare gewone jaarlijksche Tooneeluitvoering te geven. Met het oog op den gunstig bekenden naam van -Diana" kan men ook thans weer wat goeds verwachten. Deze week is op den stal van de Gebr. Hoedemakers eene kno afgemaakt moeten worden,, lijdende aan miltvuur. Het cadaver is volgens de wettelijke voorschriften, onder politietoezicht verbrand. De in 't wild rondloopende stier, die hier en op verscheidene plaatsen in de buurt verleden week gezien werd, is Zondag te Maasbree doodgeschoten. De eigenaar, een slager uil Boxmeer, werd onraiddelijk getelephoneerd, welke hem dan ook nog dienzelfden avond, zuiver geslacht in ontvangst nam. Volgens oflicieele jaar 1904, aan de gegevens zal over het bijzondere school der Eerw. Zusters Ursulinen alhier, door het Rijk worden uitgekeerd, de som van f2087. Met genoegen vernemen wij, dat het thans bjjnn„ zeker is,, het krankzinnigenge sticht van de Fréres do Charité uil Gent (BelgieJ hier in Venray to zullen krijgen. Deze inrichting zal, zoo zij tot stand komt, vele finaritieele en maatschappelijke voordeelen aan onze gemeente brengen. Een direct voordeel zelfs zal onze gemeente kas ondervinden, die thans jaarlijks meer dan 2000 gulden voor transport en verpleging van krankzinnigen moet uitgeven. Bij de op Dinsdag gehouden Raadsver gadering werden de volgende punten behan deld. 1 Behandeling Gemeentebegrooting 1905. 2 Behandeling Gemeenterekening 1903. 3 Concept Algem. Politievero'dening. 4 Verordening Hoofdelijken Omslag. 5 Benoeming lid plaatselijke schoolcom missie. Aftr. H. Trynes. 6 Benoeming lid Algemeen Burg. Aambe- stuur. Aftr. pastoor Schmeits. 7 Mededeeling van ingekomen stukken. Wegens bijzondere omstandigheden kunnen j het verslag dezer vergadering niet plaatsen. Op plechtige wijze heeft Venray het jubelfeest van Maria's Onbevlekte Ontvange nis gevierd. Tot voorbereiding van den hoogen feestdag werd in de parochiekerk door de EE. PP, Linus en Alfonsius uit het klooster alhier een triduum gepredikt. Niettegenstaande het ongunstige weder was de toeloop van het volk groot ook de raorgenoefeningen, meer 't bijzonder voor de Congreganisten bestemd, worden druk bezocht. Schitterend was Donderdagavond de sluiting, In de daad buitengewoon de verlichting met die honderde kaarsen, waartusschen gekleurde glazen bollen een aangename vroolijkc afwis seling brachten. Te gelijkertijd werd in de Paterskerk op plechtige wijze het Octaaf ter eere van Maria Onbevlekt Ontvangen geopend. Prachtige rozenstruiken sierden het voetstuk van 't beeld der Onbevlekte Maagd, guirlandcrs van aarsen verspreidden een zee van licht. Op elsprekende wijze verkondigde de Weleerw. Pater Peregrinus den lof van Maria die als een andere Judith don kop van het helsch serpent verpletterde. Daarna werd plechtig de Pauselijke zegen gegeven. Beide, kerken zoowel de Parochie als de Paterskerk waren met geloovigen gevuld zoodat men gerust kon zeggen, dat Donder dagavond heel Venray heeft meegejubeld in t overwinningslied door de katholieke wereld Maria ter eere gezongen. MERSELO. Op Zondag den 18 December s, zal door de leden der Handboogschutter^ St, ilubertusalhier, eeuoTooneeluitvoering gegeven worden, mei medewerking van het zoo gunstig bekende Zangerskoor van Merselo in do hiervoor zeer doelmalig ingerichte zaal van den heer Mathies Arts. Behalve een aantal komieke voordrachten zullen bij deze gelegenheid twee zeer mooie kluchtspelen worden opgevoerd. De uitvoering, die 's avonds om half zes begint is tegen een klein entree toegankelijk voor het publiek, terwijl de honoraire leden natuurlijk vrijen toegang hebben. Er is alzoo weer een echt Merseloscli vroolijk avondje in het verschiet, waarbij het ongetwijfeld ook niet aan belangstellende vreemdelingen ontbreken zal. Daarvoor is Merselo op het gebied van onschuldig vermaak gunstig genoeg bekend. GR1ENDT3VEEN. Naar wij van meerdere zijden hoorden verzekeren, zou er bij de Maatschappij The Griendtsveen Moss Litter Co. L. alhier plan bestaan om in alle woningen electrische verlichting aan te brengen. We willen hopen dat dit plan verwezenlijkt wordt., 't Brandgevaar vooral voor kleine kinderen zal opgeheven zijn. VELDEN. Een ongeluk zit in een klein hoekje, Dinsdagavond kwam do jongeling F. d. H. bij "t stoeien in een café te vallen, en brak een been. BLER1K. Als een bewijs van de drukke passage over den spoorweg, bij den overweg over de Maasbrug alhier, dien», dat bij eene telling der voetgangers, gedurende S dagen 22 510 voetgangers werden genoteerd. Wanneer men weet dat dit groot aantal voetgangers nagenoeg allen de Maasbrug passeeren, dient het wel in overweging te worden genomen aan de aan te leggen tram HeldenVenlo een geschikt eind en beginpunt Ie Venlo. VENLO. Zondagmiddag had er in het Hotel Joosten alhier, eene algemeene ver gadering plaats van den Algem. Nederland- schen Molenaarsbond, nfd. Venlo, welke zeer druk bezocht was. VENLO. Door de marechaussees alhier is Maandag aangehouden zekere S. thans wonende te Viersen. tijdelijk vertoefd hebben de te Blerik. Dit heer zou de langgezochte rijwieldief zijn die te Venlo en in de omgeving menig karretje heeft gekaapt. Door den brigadier der Rijksveldwaclit Zonnevylle alhier, is Dinsdag onder de gem. Areen en Velden een strooper beirapt, toen deze een ree, dat in een sti ik gevangen zat, wilde meenemen. De strooper, die met zijn buit huiswaarts wilde keeren. wierp het doode dier bij de nadering van din brigadier weg. Thcfe --VÊQ- Ly.o beslag gppr-.men pn tegen, den strooper, die herkend werd, procesverbaal opgemaakt. Op 't stations-emplacement alhier is men bezig met het aanbrengen van een weegbrug van 40.000 kilo draagvermogen, Zij wordt een der grootste bruggen van dien aard bij de spoorwegen hier te lande in gebruik. ROERMOND. Verleden Zaterdag en Dins dag werden telkens 5 mannelijke veroordeel den uit de gevangenis alhier naar die te Breda overgebracht wegens gebrek aan plaats, 't Wordt winter OOSTERHOUT. Maandagnacht overleed alhier na eene korte ziekte op 77jarigen leeftijd de Zeereerw. heer A. J. Smits vroeger pastoor te Terheijden, sedert ver scheidene jaren rustend geestelijke alhier. TILBURG. De bakker van Erapel alhier is door de tram overreden, het hoofd is van de romp gescheiden; de kar was tot splinters verbrijzeld. De knecht van den bakker werd door de machine weggeduwd en bleef ongedeerd. WEERT. De fabrieksarbeider J. Th. die Dinsdagavond met zijn fiets van het zinkwit- fabriek te Budel kwam gereden, had in de nabijheid van de Zuid Willemsvaart het onge luk van zijn stalen ros te vallen, met liet ongelukkig gevolg dat hij een been brak' De ongelukkige werd Woensdagmorgen gevonden geheel verstijfd van koude en met natte kleercn. KERKRADE. Een zestal landweerman nen moeten op her-inspectie naar Maastricht. Ze zijn hier niet verschenen, omdat ze het niet wisten; ook zouden ze nog straf ervoor te ondergaan hebben. 't Is een onaangenaam geval voor de belanghebbenden, dat voorkomen had kunnen worden. Dc nieuwe Drankwet. De vraag heeft zich voorgedaan welke de beteekenis is van het voorschrift van art. 40 der nieuwe drankwet, houdende verbod sterkon drank in het klein te verkoopen, te schenken, toe te dienen of te verstrekken in eeno localiteit waarvoor eene vergunning verleend, tijdens het houden daarin van openbare verkoopingen. vei huringen of ver pachtingen en meer bepaald of, als in een huis meerdere vertrekken zijn, waarvoor aan denzelfden persoon vergunning verleend is en éón van die localitoiten eene openbare verkooping, verhuring of verpachting plaats heeft, de verbodsbepaling, dan ook geldt voor ile andere localiteiten met vergunning. Na een zeer uitvoerige uiteenzetting der beteekenis van de woorden localiteit en lo caliteiten in de drankwet voorkomende, komt de redactie van het Weekblad voor den Nederl. Bond van Gemeente-Ambtenaren tot de conclusie dat het verbod alleen kan gel den voor hét vertrek, waar de verkooping. verhuring of verpachting plaats heeft. Deze interpretatie is voor de koffiehuis houders van veel belang, want gold het verbod voor alle localiteiten van het café dan zou dat hun veel nadeel berokkenen, daar het verbod van drank verkoop zich uitstrekt tot 2 uur voor het begin en 2 uur na afloop der verkooping, verhuring of verpachting. Builen verantwoordelijkheid der Redactie. CUIJK. Bij kon. besluit is aan den ontvanger der directe belastingen, invoer rechten en accijnzen A. Somers alhier, op verzoek eervol ontslag uit 's Rijks dienst verleend. HELMOND. Do Maandag gehouden jaar markt werd ondanks hot, mindor gunstige weder zeer druk bezocht. Op de veemarkt waren aangevoerd 95 koeien, 33 paarden, 17 hokkelingen kalveren, 7 ossen en stieren en 21 manden met biggen. Er was vrij veel handel terwijl er goodo prijzen gemaakt werden. WOENSSEL. Van de dorpen in onze provincie is er voorzeker geen enkel, waar van hot zielental in de laatste jaren zoo vermeerdert, als wel do bevolking van Woenseï. Dezer dagen vervoegde zich een gelukkige vader naar 't Raadhuis, om een afstammeling aan te geven. T Geboorteregister scheen vol te zijn en do man moet wachten totdat in dio onvoorziene zaak is voorzien, althans zoo bericht meo ons De Hoofdelijken Omslag te Venray. II. Eindelijk dan heeft do Heer S. zich ver waardigd eenige opmerkingen over onze Critiek ten beste te geven, en rake, hoor Zijn Edele begint met zich eens geducht over ons schrijven uit te laten, noemt het bits, vinniger onwaar, niet juistja, wat niet al meer. Een bloemlezing van nobele? wsordjas toornige uitvallen. Evenwel, dat deert ons geen zier, we hebben wel harder noten gekraakt. En toch spijt het ons, omdat wij, heusch, geen oogen- blik aan den Heer S. en veel minder aan een «titel, die paste" gedacht hebben. Waaruit Zijn Edele dan ook distilleert, dat het ons alleen te doen was om hatelijkheden te schrijven aan zyn adreskunnen wij met «al ons talent en kunde maar niet snappen. Dat wij door onze Critiek op de bekende Verordening iegelijk zijn ontiocrp aanvielen, kunnen wij toch waarachtig niet helpen. Als wij er over mee to praten hadden gehad, zou dat ontwerp misschien niet in zijn maagdelijke reinheid aangenomen zijn geworden. En dat was maar goed ook, want het is me de Verordening wel. Laten we echter al dat gebazel en geleuter maar verder rusten, zetten we alle persoon lijkheden ter zijde en gaan we over tot «de zaak". Wij schreven in onze eerste Critiek over den H. O. te Venray: 1. De H. O. te Venray is zoo ongeveer op dezelfde leest geschoeid als die te Venlo. alleen wordt te Venlo tot heden wat meer te Venray wat onbillijker betaalt. 2. 't Is onbillijk in den Venrayschen II.O dat er voor kinderen en ouden van dagen geen aftrek bestaat, te Venlo f25 per hoofd 3. Te Venlo mag men premieën voor levensverzekering of lijfrente van zijn inkomen aftrekken, te Venray niet. 4. 't Is onbillijk, dat Kom en Gehuchten over donzelfden kam worden geschoren. De H. O. is te Venray te weinig pro gressief. 6. Aftrek voor kinderen etc. werd te Venray hoogst waarschijnlijk alleen wegge laten, omdat zoo'n bepaling te veel last zou veroorzaken. Van al deze punten wordt alleen het laatste gedeelte van punt 1 aangevochten, over al de andere geen letter tegenspraak. En toch werd in onze Critiek punt 1 slechts even aangeroerd terwijl al de andere en speciaal 2, 3 en 4 uivoerig besproken werden. Waarom dan alleen dit onnoozal puntje, deze hijzaak 't, Is niet moeielijk dit te raden. Omdat hier gegoocheld kan worden mot cijfers, omdat hiermede het minder donkend pnbliek zand in de oogen kan ge strooid worden. We zullen er echter andere cijfers tegen overstellen, opdat een ieder zich kunne overtuigen. Zie hier Van het zuiver inkomen wordt te Venray f250, to Venlo f300 afgetrokken voor nood zakelijk levensonderhoud.; de rest is belast baar. Wie nu te Venlo f325, f350 of f375 verdient, betaalt f 0.75, d. i. volgens genoem den schrijver respectievelijk 3, I1/2 en 1 pCt. en wie f0150 verdient, aldus laat Zijn Edele erop volgen, betaalt (f 123) 2 pCt. Wat een redeneering 't Is kostelijk, maar tevens klinkklare onzin. Van de eerstgenoeraden rekent men liet percentage van respectievelijk 113, 1/7 en i/r, van het inkomen, van nummer vier evenwel van het 015/04*. of 123/199. Dat is een prachtige 1 intrestrekening en tevens een heel nieuwe. Het valsche dier berekening zal ik maar niet venier verklaren, 't verklaart zich zelve. Alleen nog ditWie in Venlo f 300 a f 375. neon, wie f400 a f 450 'veidient, dus een weekloon heeft van f8a f 9 en een huishouding met kinderen heeft, betaalt hoogstwaarschijnlijk niets. Wat we te Venray betalen, behoeft men ons niet voor te rekenen, we weten zeer goed, dat thans reeds alles anderhalf maal zooveel is, als beweerd werd (dus een onwaarheid). Van f 50 belastbaar inkomen wordt niet 30 maar 45 cent betaald en van f6150 geen f51,70, raaa1' t 77.55, Eenzelfde redeneering erop nahoudende als raijn geachte tegenstander betaalt 110. 1 van zijn inkomen dus 9/10 en no. 2 1,26 pC». in plaats van o/ioen ss/ioo. En om nu verder aan te toonen, dat te Venlo billyker geredeneerd is dan te Venray, zullen we hier een lijstje laten volgen, waaruit een ieder kan zien of wij onwaarheden schreven of te niet. 300 45 c. ni^ts niets 325 90 c. 75 c. id 350 90 c. 75 c. id 375 1,35 75 c. id 400 1,35 1,50 id 425 1,80 1,50 75 c 450 1,80 2.25 75 c 475 2,25 2,25 75 c 500 2,25 3,00 1,50 525 2,70 3,00 1,50 550 2,70 3.75 2,25 575 3,15 3.75 2,25 600 3,15 4,50 3,00 625 3.60 4,50 3,00 650 3,60 5,25 3,75 675 4,05 5,25 3,75 700 4,05 6,00 4,50 800 4.95 7,50 6.00 900 5,85 9,00 7.50 1000 6,75 10,50 9,00 1100 7,65 12,00 10,50 1200 8,85 13,50 12,00 1300 9,60 15.00 13,50 1400 10,15 16.50 15,00 1500 11,70 18.00 16,25 2000 16,95 25,50 24,00 3000 28,65 41.00 37,50 4000 41,85 60.00 56,00 5000 56 55 85.00 80,00 En hierbij nu nog eons i rekenin niets id id id id id id 75 c 75 c 75 c 1.50 1,50 2,25 2,25 3,00 3,00 3,75 5,25 6.75 8,25 9,75 11,25 12,00 13,50 15,00 22,50 37.50 56,00 80,00 de vermindering voor levensverzekering of lijfrente te Venlo, krijgen we: Iemand met een zuiver inkomen van f 1000 betaalt te Venray of hij goon of tien kinderen heeft f 6,75 (dit jaar. toekomend jaar mis schien f 9) en te Venlo f 10.50 zonder kinderen met 4 kinderen f 9, met 6 kinderen f 8,25. En wanneer zoo iemand nog jaarlijks f 50 voor levensverzekering betaalde, verminderde die aanslagen tot f 9,75. f 8,25 en f 7.50. Wat zien we uit dit lijstje Ie. Dat te Venlo voor flinke en hooge inkomsten meer moet betaald worden dan te Venray. maar daarvoor wordt daar ook heel wat meer gepresenteerd, en is er ook heel wat anders te verdienen dan hier. dat geringe lui, eenvoudige ambachfs- lui en kleine ambtenaren te Venlo heel wat beter er afkomen dan te Venray. 3e. dat er te Venlo heel wat meer billijk heid betracht is ten opzichte van lui zonder kinderen en van hen, die ruim van Abrahams zegen genoten. Vooral dit laatste punt bieden wij onze Raadsleden icel in overweging aan en speciaal hen, die met ons in deze hetzelfde gevoelen koesteren. Het «dat zou tlastig zijn" rnoet uitgedaan zijn, al zou het ook weken arbeids kosten Aanslaan overeenkomstig de draagkracht, dal moet de leuze zijn en geen andere. Men mag wel er aan denken, dat een huisgezin met veel kinderen vaak aardappelen met aardappelen voor lief moet nemen, terwijl een ander met, evenveel inkomen, maar zonder kinderen, deze verorbert met carbonade of rosbeaf. Ook aftrek voor levensverzekering of lijfrente is hougst wenschelijk, al was het ook maar alleen om de'.e zaak, zoo nuttigen noodzakelijk voor tal van geraeentenaren, aan te hevelen. Iedereen moei er een eer in stellen, dut zijne betrekkingen ook na zijn dood geeu armoe lyden; welnu, dan is ook elk gemeen tebestuur verplicht" het sluiten van zoo'n verzekeringen in de hand te wei ken. En hiermee voor heden genoeg. Als we hot hier gereleveerde konden verkrygen. dat zou en vooral voor den middenstand een kolossale verbetering zyn. een verbetering, die ieder onbevooroordeelde billijk en noodzakelijk zal achten. De overige punten, hoewel ook dubbel overweging waard, wenschen wij voor heden te laten rusten. Geachte lezers, tot later CritaSi Venray 3 Dec. 1904.

Peel en Maas | 1904 | | pagina 2