Limburgsch Nieuws. „Singer" op de Wereld- Tentoonstelling te St Louis. Ingezonden. Burgerlijke Stand. Kerkelijke Diensten te Venray. Boter- en Eieren mark ten. De Burgemeester van Venray verandering van meester. Hij werd lieevlijk tentoonstellingsdepuLmunten moest plaats gevoed, gestreeld en vertroeteld door do hebben. kinderen: door zijn welvarend uiterlijk bewees hij weldra, op hoe goede wei hij aan geland was. Was hij gelukkig Menigmaal zou men er aan getwijfeld hebben. Onverschillig in de zon uitgestrekt, keek hij naar de voorbij gangers. Betreurde hij het avontuurlijke leven op het oorlogsveld Dacht hij met spijt er aan, dut hij voortaan de vijanden van Frankrijk niet meer te lijf kon gaan. Twee jaren gingen voorbij. Op zekeren dag dat Hector als gewoonlijk voor de deur van den rijtuigfabrikant lag, zag hij van verre eön met lompen bedekt man naderen. Plotseling begonnen zijne oogen te schit teren hy sprong op, blafte vroolijk en ijlde den vreemdeling tegemoet, 't Was de zoele- Jaar. Toen bij vlak hij hem gekomen was, ging de hond op de achterpooten staan, en deed juist, of hij hem met de voorposten omhelzen wilde. Voor den man als voor het dier was liet een gelukkig oogenblik. Do zoetelaar weende, en de hond sprong om hem heen, wieef den kop tegen zijn meester aan, rolde aan zijne voeten, blafte, kwispelde met den staart en meende nog te weinig te doen, om zijne blijdschap te betuigen. De rijluigfabiikant snelde toe, «Dat is mijn hond," zeide de zoetelaar. «Ik heb hem gekocht en betaald." ant woordde de rijtuigfabrikant. «Gij weigert dus, hem terug te geven V' «Ja. want mijne vrouw en mijne kinderen kunnen niet zonder het dier." «Maar ik houd ook van hem Die goede Hector redde mij het leven te Jeraraappes. Overigons heb ik hem alleen te zeggen «Kom en hij goat met me." «Te oordeelen naar uw uiterlijk, zijl gij niet lijk," ging de rijtuigfabrikant voort. Ik ben zelfs straatarm. Bij het leger heb ik alles verloren, wat ik het mijne mocht, noeiuou." «Welnu, hond." «Ik weiger riep de zoetelaar. «Een vriend verkoopt men niet." En bij ging zijns weegs, gevolgd door Hector. De rijtuigfabrikant bracht de zaak voor het gerecht, die den zoetelaar veroordeelde tot teruggave van den hond. Zoo geschiedde. Reeds den volgenden dag evenwel verliet hij andermaal het huis van den fabrikant en zocht den zoetelaar weder op, liever diens zwart brood etend dan den overvloed van den ander. Op aanraden zijner vrouw ging de rijtuig fabrikant naar den zoetelaar en zeide «Ondanks de uitspraak van bet gerecht zijt gij de winnende partij. Laten wij 't eens worden samen. Kom ten onzent. Gij zult er werk vinden en brood en Heel or zal met u en met ons blijven." Zoo bleven de vroegere vrienden lange jaren vereenigd. Bij deze bekroning werd op buitengewoon nauwkeurige wijze te werk gegaan en de uitslag was, dat aan de Singer Maatschappij «Zeven Grnnd Prix" en «Zeven Gouden Me dailles" werden toegekend, waarbij tevens dient opgemerkt te worden, dat do uitspraak van verschillende jury groepen nog niet is bekend. - ik bied u 5U0 Pauken voor den Onder de hoogst nitractioneele exposities op de Wereld-Tentoonstelling te St. Louis heeft die der Singer Co. bij het schoone ge slacht het meest van allen de opmerkzaam heid tot zich getrokken. En, dit is zeer verklaarbaar, daar in iedere bekende taal reeds door den naam «SINGER" de naaimachine voor huishoudelijk gebiuik wordt aangeduid. Het algemeen bekende uit hangbord met de »S" in sprekende kleuren, vindt men in elke stad der wereld, om te wij/.en op het welbekende en alom gevraagde voortbrengsel van de hedendaagscbe industrie. Hel feit, waar het echter op aankomt, nl. dat er «SINGER/ machines zijn voor alle werk, dat zich op het gebiod van handel en nijverheid voordoet, is mindar algemeen be kend. Bij do bezoekers der tentoonstelling was dan ook een buitengewone belangstelling op te merken voor de «SINGER" naaima chines. die daar voor industrieele doeleinden geëxposeerd waren. Er zijn twee «SINGER" paviljoens, waarin de machines der verschillende fabrieken der Sicger Maatschappij in werking getoond worden. Hier kan men als het ware in de praetijk het vervaardigen van corsetten, van fijne ondergoederen, schoenen, heerenkleeding enz. enz. gadeslaan, zooals dit werk door de arbeiders der eerste fabrieken in de betref fende branches uitgevoerd wordt. Daar worden machines in werking ver toond, die de dikste gummi en lecren drijf riemen naaien, die een dozyn der sierlijkste plooien in ééne operatie nmken en stikken, verder machines, waai mede allerlei soorten van knoopon, haken en oogen aangezet worden, alsmede machines om glacé hand schoenen en bontwerk te sukken, kortom, voor al datgene, wat men naaien kan en naaien wi). Méér dan 200 machines werden iu werking vertoond voor zulk eene verscheidenheid van toepassing, dat het onderz ek ten behoeve der bekroning door de internationale jury van veertien groepenafdeelingcn in vier der groote VENRAY, 3 December 1004 Fosl- en Telegraafkantoor te Venraj, liet Kantoor is dngelyks open: voor Post en Telegraaf van S 12.30 en 3.307 uur. Voor wissels en kwitantie's en voor de Rijksverzekeringhauk alleen op werkdagen van 8.30—12—30. Op Zon- en Feestdagen open 7 30—8.30 en 12.30—1.30; voor de Spaarbank alleen 7.30—8.30 vm. Rijkspostspaarbank. Aan het postkantoor te Venray en de daaronder ressorteerendo hulpkantoren werd gedurende de maand November 1904 ingelegd f 4741.52 terugbetaald f 7439,23 Het laatste, door dat kantoor uitgegeven hoekje draagt het nummer 3019. Aan het postkantoor zijn gedurende de 2° helft der maand November de volgende brieven en briefkaarten aangekomen welke wegens onbekendheid der geadresseerden niet zijn uitgereikt briefkaarten uit Venray Mej. J. Bergmans, Venray. brief uit Meerlo Jozef Hegger Vorst (Duitschland). Wegens het St. Nicolaasfeest worden vanaf morgen Zondag, in de openingstijd van het Postkantoor reeds postpakketten ter verzending aangenomen. Maandag werd in onze parochie op plech tige wijzo het feest gevierd van de 11. Oda. bijzondere patrones togen oogziekten. Daar deze heilige, volgens de geschiedenis oen tijd lang in Venray woonde, op de plaats waar thans bet Ursulinenklooster staat, wordt ze bier met meer dan gewone gods- viucht vereerd. Behalve eene plechtige Hoogmis, bad den geheelen dag de uitstelling plaats van het Allerheiligste Saciament. Gedurende den dag werd de kerk afwis selend bezocht door de bewoners van de verschillende buurten, de heeren Studenten de dames Pensionaires. terwijl de leden der- li. Familie en Ongregatio de H. Oda door gebed on gezang verheerlijken Zeer veel ingezetenen van Venray vieren dien dag volgens een vroom gebruik als Zondag, en wordt alsdan, benevens in de Octaaf een druk bezoek gebracht aan het kapelletje, op den weg naar Meiselo, dat aan de H. Oda is toegewijd. Naar men verhaalt, sprak de H. Oda op dezen berg, by haar vertrek van Venray naar St. Oedenrode de voorspelling uit, dat Venray nooit door vijanden veroverd of in brand gestoken zou worden, en ook bevrijd blijven van besmettelijke ziekten. Mogen de talrijke ooglijders, die hier hare hulp inroepen, verhoord worden, en de H. Oda door hare machtige voorspraak alle onheil van Venray afwenden. De feestdag var. de H.- Cecilia, de patrones der schoone toonkunst, wordt in Venray door do leden van het Kerkelijk Zangerskoor steeds met eene zekere opgewekt heid gevierd. Dientengevolge heerschte Dinsdag en Woensdag onder onze Venraysche zangors» zoowel op de gehuchten als in liet dorp, eone gezellige en hoogst vroolijke stemming. Natuurlijk wordt het feest met God begonnen, en wonen de verschillende corpsen des morgens eene plechtige Hoogmis bij, ter hunner intentie opgedragen, waaronder zeor begrijpelijk het beste van hun kerkelijk muziekrepertoire wordt ten gehoore gebracht. Daarop begint de pret, die twee dagen aan houdt en die zich kenmerkt door vroolyken zang, scherts en mooie voordrachten, terwijl de keurige maaltijden en een lekker glaasje Venraysch bier niet weinig bijdragen om de aangename stemming te verhoogen. Aan het feest wordt ook deelgenomen door de Weleerw. heeren Geestelijken, benevens door de heeren kerkmeesters en de onderwi, zers der dorpsschool. Ook de Fanfare «Cecilia", vierde het feest, en trok 's morgens met muziek naar de kerk. om de H. Mis bij te wonen, welke voor liet gezelschap werd opgedragen. Tegen den avond weerklonken de vroolijke tonen der Fanfare door de straten, en wer den in enkele cafó's mooie stukjes uitgevoerd. Een heerlijk souper, en een zeer gezellige Feestavond, waarbij mooie voordrachten en zang werden afgewisseld door muziek, vorm den een waardig slot aan den leestdag, welke door allen zeer prettig doch tevens netjes was doorgebracht. Bij den koperslager T. alhier rijn van Zondag op Maandag een vieitil ruiton stuk geslagen. Het ware te wenschen dat zulko lafaards op heeterdaad betrapt en niet een geduchte straf beboet werden. Zondag bad alhier in de Muziekzaal de aangekondigde vergadering plaats der Hanze, waarin als spreker optrad de Weleerw. lieer Brounts, geestelijk adviseur voor Limburg en kapelaan te Roermond, die eene kern achtige rede hield. Hel was jammer, dat de neringdoenden zuo slecht vertegenwoordigd waren. In de ledenvergadering werden gekozen als bestuursleden de heeren W. Laurensse tot secretaris en IIvan Aarssen tot commissaris. Verder werd besloten om eene circulaire aan de inwoners to zenden over halfjaarlijk- sche betaling on het oprichten van een informatiebureau on gesproken over het coöperatieve inkoopen. Daarna bedankte de voorzitter den spreker en alle aanwezigen en sloot de vergadering. Donderdag herdenkt de Congregatie van O. L. Vrouw te Venray liet jaarlyksch feest barer oprichting. Op dien dag vereenigen zich de talrijke leden der Congregatie in de schoon versierde parochiekerk, en naderen allen tot de H Tafel. Des namiddags heeft een feestelijke verga dering plaats, waarin een aantal nieuwe leden hare opdracht doen als Kinderen van Maria. Zondag had de milicien J. alhier, toen hij uit het café Th. Camps zich naar het station wilde begeven liet ongeluk terecht te komen in de daar voor hét-slation gelegen beek, cn zou wellicht verdronken zijn. indien or niet juist iemand dien weg passeerde, die toen dadelijk hulp inriep. Van onder tot boven doornat kwam hy uit zijn netelige positie en kon liy zijn reis weer aanvaarden, nadat de trein bijna een kwartier had blijven wachten. O, i. mocht hier wel voor twee zaken gezorgd worden, n. 1. geregeld en goed licht op do brug en eene omheining langs de heek. TIENRAY. Aangespoord door een heer lijk schijven van Z. H. Paus Pius X waarin Z. H. ons allen opwekt om het gouden Jubelfeest der Dogma verklaiing van Maria's Onbevlekte Ontvangenis, op luisterrijke wijze te vieren, hebben wij vastgesteld genoemd feest in ons Heiligdom Klein Lourdes feeste lijk te herdenken op 8 December e. k. Tot groot gerief der pelgrims zal op dien dag een extra-trein loopen van Venlo naar 't station Meerlo-Tienray. Vertrek Venlo V. 8.50 Greenwichtijd Terug Venlo N. 2,26 Vaste missen om 7 uur9i/211,25. HELDEN. Bij de laatstgehouden schatting van de paarden der onderlinge Paarden ver zekering bedroe!: r ^t aantal verzekerde paar den 210, verzekerd voor eene Waarde van 17.830 gulden. MAASBREE. Een dezer nachten werd bij den landbouwer Ant. Fatsscn, iloutheide alhier een brutale diefstal gepleegd. Er werd namelijk uit de schuur al het paarden- getuig, benevens snijmes en oenige andere werktuigen moegenomen. REUVER. Naar wij vernemen, is weder om een tweede plan tot het bouwen van een R. C. Weeshuis op handen, en wel op de zoogenaamde Berken, welk terrein voor zoo iets zeer schoon gelegen en goed koop is, en in de nabijheid van kerk en station ligt. De Generale Overste heeft het terrein komen bezichtigen. MAASNIEL. Sinds eenigen tijd doet alhier liet gerucht de ronde, als zou zich des nachts tusschen 12 en 1 uur een persoon op onzo openbare straat, bevinden van het vrouwo- lijk geslacht. Met is een spook, zegt «men." Dezer dagen worden er maatregelen ge nomen, om te weten te komen, wie die persoon wel zou zijn. Maar ondanks al den ijver, welke men aan den dag legde, is het tot lieden nog niet gelukt, de identiteit van deze(n) persoon vast te stellen. Dat dit spoedig moge geschieden. HEITHUIJZEN. Bij kon. besluit is, met ingang van 16 December benoemd tot direc teur van liet postkantoor alhier, de heer E H. L. Gielen, thans in gelijke betrekking te Kerk rade. GRATHEM. De tweede najaarsrnarkt, die ieder jaar gehouden wordt op don laatste» Maandag van November, was dit jaar druk bezocht. In jong cn vet vee was de handel vrij levendig. SITTARD. Tot inspecteur van politie alhier is benoemd, de heer L. L. Offermans te Maastricht, oud 24 jaar, tot heden werk* zaara op het parket bij het O. M., voorheen mil.sergeant bij de infanteiie, ter vervanging van den heer G. van Neer, wachtmeester der marechaussee. Bij kon. besluit is, met ingang van 1 Februari, de directeur van het post- en te legraafkantoor alhier, de heer J, G. van Nauta Lemke, eervol van het beheer van dit kantoor ontheven. EINIGHAUSEN. Bij do Maandag alhier gehouden aanbesteding voor het bouwen dor nieuwe kerk is het werk gegund aan den laagsten inschrijver, de heer Muyris te Sittard voor do som van f 22,590. MAASTRICHT. De Raad dezer gemeente heeft benoemd tot leernar in do scheikunde bij do H. B. S. en het Gymnasium aihier, den heer dr. Coeberg te Zult*Bommel. De Rechtbank alhier veroordeelde Woensdag J. W. P. 45 jaren, kantoorbe diende te dezer stede, gedetineerd, beschuldigd van valsckheid in geschriften, tot twee jaar gevangenisstraf, onder korting van het voor arrest. E. K. 19 jaar, grondwerker alhier, gede tineerd, ter zake van het toebrengen eener levensgevaarlijke wonde bij het hart aan J. Rassin, tot vijf jaar gevangenisstraf, iret korting van het voorarrest. MAASHEES. Met genoegen vernemen wij dat onze dorpsgonool Bodden, leerling der Rijksuormaalschool te Venray, benoemd is tut onderwijzer le Moitel (gem. Gemeit DEURNE. Door onbekende oorzaak is alhier de bakkerij met woonhuis van don heer De Leeuw tot den grond afgebrand. Er kon niets gered worden. Een paard en eenige varkens zijn eveneens in de vlammen omgekomen. Alles was verzekerd. MILL. De markt van Dinsdag was niet druk bezocht er stonden slechts een 25 stuks hoornvee aan do lyn, terwijl er maar een 50 tal varkens waren aangevoerd. De handel in vee was niet bijzonder geanimeerd. De biggen golden van f5 tot (7 per stuk. In krameryen was het, onder gewoonte, zeer druk. BEST. Tot ons genoegen kunnen wij mededoelen, dat tusschen C. van Elderen en J. Fabri, de personen betrokken in de weddenschap aangegaan op 19 October 1899, waarbij Fabri zich verbond ora in den tijd van vijf jaren geen sterken drank meer te gebruiken eene overeenkomst is getroffen en dat Fabri daarop voor zijne glansrijke winning is uitbetaald geworden. OOSTERHOUT. Dinsdagnacht is een hevige brand ontstaan in de stoomliinmer- fabriek des heoren Van der Avond, welke fabriek met de annexe woning en twee belendende huizen geheel in nsch is gelegd. Een groote houtvoorraad en de machine rie» zijn verloren. De schade bedraagt tienduizend gulden. PRINSENHAGE. Bij Koninklijk besluit is alhier tot notaris benoemd de heer J. C, L. Esser, thans candidaat-notaris te Boxmeer. Buiten verantwoordelijkheid der Redactie. Geachte Redactie van Peel en Maas. Aan Critns. Ik heb het wel gedacht, dat het U niet te doen was ora eene gezonde critiek of polemiek te voeren, maaralleen om achter het masker aul mijn adres hatelijk te zijn, en zaken aan te halen, die met de verordening niets te maken hebben en waarvan geen jota waar is. Wat een kunde en talent behoort er niet toe iemand hatelijk te zijn. Uw eerste stuk was reeds bits, het tweede vinniger, en wat zal nog komen Is het U dan onmogelyk netjes van critiek te dienen, bij de zaak te blijven en niet persoonlijk te werden 1 Critas, het is ray niet te doen geweest, toen ik Uw naam vroeg. Uw doopceel op te i lichten, hou die maar in Uw zak, maar ik I wilde U den titel geven die u past en toekomt En nu de verordeningen: Het zal altijd moeielijk zijn en blyve» eene belasting-verordening, waarbij het evenwicht der klassen goed in acht moet worden ge nomen. te ontwerpen. Alle belasting-verordeningen zijn eu blijven bittere pillen voor do belastingbetalers; ze zijn nog niet geboren of ze worden veracht, bestreden en bevit, nauwelijks in werkin; herzien en dan nog niet naar ieders ver langen veibeterd. Ik zal U eens aantoonen, waaraan de verordening van Venlo mank gaat. Van een belustbaar inkomen van f 25 tot en met f 75 wordt aldaar betaald f 0.75 dat maakt van f 25. 3 pCf. f 50. li s pCt. f 75. 1 pCt, van f76.tot en met f125. wordt betaald f 1.50, dat maakt van f 80,onge veer 2 pCt., van f 125.ongeveer 1.20 pCt. van f 1000.= wordt betaald f 15 is li/s pCt. en van f6150 (zijnde ongeveer het hoogste inkomen van de aanslagen in Venray) f 125, is 2 pCt. Uit dit lijstje blijkt dat iemand met een belastbaar inkomen van f 25, daarvan 3 pCt. en iemand met een inkomen van f 6150 maar 2 pCt. daarvan behoeft te betalen. Is dit geen wanverhouding? De verordening der gemeente Venray steunt op eene progressieve percentage zoonis de gewijzigde gemeentewet art. 243 dat toe laat van f 50, belastbaar inkomen wordt betaald 0.60 pCt. of f 0.30 en zoo vervolgens tot f 950. van f 1000, tot f 1950,betaalt men 0,70 pCt., dat wil zeggen tot t'950,0,60 pCt. en van het daarboven 0,70 pCt. en zoo vervolgens, zoodat men van een belastbaar inkomen van f6150= betaalt f 51,70 of ongeveer 0,85 pCt. Nemen wij nu eerst, aan dat de Hoofdo- lijke omslag het volgende jaar 100 pCt. moet verhoogd worden, dan zal te Venray moeten worden betaald door den minsten belasting plichtige 1.20 pCt. en dien van f6150, 1.70 pCt. van zijn inkomen in Venlo vau den kleinste 6 pCt. en van f 6150,= maar 4 pCt. Begrepen Mogen nu na deze toelichting de Raads* leden of de ingezetenen toch van oordeel zyn, dat de Venlosche verordening beter is dan die van Venray dan kan in de eerstvolgende vergadering, waarin de verordening op nieuw wordt behandeld, bij meerderheid van stem men daartoe worden besloten. Tegen andere bepalingen der verordeniog van Venlo heb ik ook nog bezwaren die ik bij gelegenheid den Raad zal raededeeleo. STOOT, iu de PAROCHIEKERK te Venraai. Ter voorbereiding van het 50—jarig Jubelfeest der Onbevlekte Ontvangenis van Maria zal er in de Parochiale Kerk een Triduum gehouden worden. Opening van het Triduum Maandagavond ten 5 uur met Lof en Preek. Dinsdag en Woensdag, 's morgens onder de mis van half 7 preek, 's avonds ten 5 uur Lof met preek. Donderdag, hooge feestdag van O. L. Vr. Onbevlekt Ontvangen, 's morgens ter voor bereiding voor de algemeene Koramunie onder de eerste mis ten 6 uur preek, ten 8 uur de tweede mis. ten 10 uur de plechtige Hoogmis. 's Namiddags ten 5 ure, besluit van het Triduum met plechtig Lof, Preek. Processie en Te Deum. Buitengewone verlichting der Groote Kerk. Woensdag namiddag zal in de Parochiekerk van af 3 ure gelegenheid zijn om te biechten. VENRAY Van den 25 tot den 2 Nov. 1904. Geboorten. Dorothea Maria Emehle Greetkens. Hendrikus Johannes Josephus Verhoeven. Maria Catharina Creemei"*. Catharina Wilhelmina Look. Iluberta Wilhelmina Janssen. Anlonia Hemlrika van Cuijck. Herman Cleven. Sterfgevallen Josephus Petrus Judocus Eibers oud 9 dagen. Parochiekerk. MAANDAO 8 uur jaarg, voor Renier Philipsen. 9 liu'r zingende Mis ter eere van St. Elignis - i, DINSDAG 8 uur St.. Nicolaasmis 9 uur St. Nicolaasmis voor de kooplieden. WOENSDAG 9 uur sol. hoogmis ter eere van St. Ambrosius patroon der Ymkers. DONDERDAG feest van O. L. Vrouw Onb. Ontv. om 6 uur de generale communie voor de leden van de Congregatie. 's Namiddags om half 2 de opdracht in de Kapel. VRIJDAG 8 uur sol. jaarg. voor J. v, d. Ven en zijn voorouders. ZATERDAG 9 uur jaarg 2de klas voor Everard Messemakers, Agues Geenen en kinderen. Paterskerk. Heden middag om 2 uur vergadering voor de leden der 3e orde. Om uur Lof. DINSDAG Om 5 uur Lof. DONDERDAG. leestdag van de Onbevlekte Ontvan genis der Allerheiligste maagd Maria, zullen de goddelijke diensten geschieden als op Zondag. Om 8 uur de plechtige Hoogmis's avonds om 5 uur plechtig Lol. waaronder feestpredikatie, waarna plechtig de Pauselijke Zegen zal gegeven worden. Aan dezen Pauselijken Zegen is een vollen aflaat verhonden (ook toepasselijk aan de geloovige zielen des vagevuurs) voor hen, die dien dag na een rouw moedige biecht waardig hebben gecommuniceerd en otnigen tijd gebeden tot intentie van Z. H. Op dien dag en gedurende de Octaaf is in deze kerk le verdienen een vollen aflaat onder de gewone voorwaarden. Daar aan 't bijwonen der goddelijke getijden vele aflaten verbonden zijn, zullen gedurende de Octaaf de Vespers om 3 en de Metten om 4 uur worden gehouden. Vrijdag en Zaterdag om 5 uur Lol en Rozenhoed)® tot intentie van Z. H. den Paus. MAASTRICHT. 89 No». Aonvoer 16215 kilo boter. Hoogste prijs f 1,37. laagste f 1,29 gemiddeld f 1,33. Eieren aangevoerd 1800 stuks. Pryzen: Dikke f 7.30 a f 7.80; gemengde f 7.00 f 7.10; kleine f 6.00 a f 6.70 p, 100 stuks brengt ter kennis, dat het onderzoek naar de geoefendheid van lotelingen, die wenschen te dingen naar het bewijs, hetzy van militaire bekwaamheid, hetzy voor lichamelyke ge oefendheid, dan wel voor beide, en naar de geoefendheid van jongelieden, die dingen naar het Militair getuigschrift, vereischt tot het aangaan eener verbintenis by het Reserve kader, hetzij der Infanterie of de Vesting- Artillerie, dan wel der Genie, zich voor of uiterlyk op den 10 December a. s. ter Secretarie dezer gemeonte moeten aanmelden. Zie verder do publicaties aangeplakt ten Rnadhuize en aan de scholen op de gehuchten. Venray 24 Nov. 1904. De Burgemeester voornoemd, H. ESSER.

Peel en Maas | 1904 | | pagina 2