Limburgsch Nieuws. een Dienstmeid De Commissaris der Koningin Burgerlijke Stand. ADVERTENT! EN. Tersti.d gevraagd Anderen af. De komst van den ouden Thomas had aller moed weer doen herleven en weldra hadden tien andere visschers in de reddings boot plaats genomen. Met krachtige hand grepen de gezellen naar de riemen en ondanks door woeste, wit gekruinde golven omhoog dan weer naar omlaag geslingerd, naar links en rechts geworpen, trachtten zij met forsche slagen zich een weg over de golven te hanen, die als monsters hun witte koppen omhoog staken, gereed dit hoopje dapperen in hunne onpeilbare kolken te hegraven. Hoe dichter zij do ongelukkige schep*- lingen naderden, die reeds den dood onder de oogen zagen, hoe meer zij opgewekt werden door de aanmoedigende woorden van den -dapperen Thomas". Deze daarentegen, uitgeput van al die krachtinspanning, die aijn afgetobde krachten te boven ging, en niet meer die wilskracht en tegenwoordigheid van geest bezittende van weleer, voelde zicli al meer en meer verzwakken de man kon niet meer. de afmatting deed hem het ld >ed in de aderen stollen, bij het zien van het doodsgevaar, waai in de ongelukkigen zich bevonden. Mot onversaagdheid bleven de redders de woeste golven tro'seeren en bevonden zich weldra op zeer korten afstand van de zoo lievig bedreigde visschersboot,. Zoodra de afstand tussclieu ben beiden niet zoo groot meer was, zoodat ze de schip breukelingen touwen en zwemgordels konden toewei pen, werden tluks drie, vier van die reddingstoestellen uitgeworpen, waarmede men een voor een de ongelukkigen uit hun neteligeu toestand kon todden. Zeven van de acht visschers waren reeds behoudentoen evenwel de laatste en deze was Stevens, nog in de leJdingshoot moest gebaad worden, dreigde een vreeselijke golf den redder, die de lijn in handen had van den zwemgordel die Stevens om 't lijf had. over boord te slingeren en deze was ook ongetwijfeld verloren geweest, als de -dap pere Thomas" het gevaar ziende en al zijn krachten verzamelende, niet was toegescho ten. De edelmoedige man mocht liet genoegen smaken den drenkeling ongedeerd in dc reddingsboot op te nemen maar deze buiten gewone inspanning had de laatste krachten van den ouden Thomas gesloopt. Een oogenblik nadat hij Stevens in de boot geplaatst had, zakte de man ineen eu blies den laatsten adem uit. Al de aanwezigen waren diep geschokt door dit ongeluk. Wenschten zij elkaar geluk al hunne makkers gered te hebben, innig betreurden „zij het oen slachtoffer mede aan wal to hierj- geu, geen slachtoffer dor woedende golven maar een slachtoffer van naastenliefde en zelfopoffering De dappere Thomas. OORLOG, Port Arthur. Redding schijnt meer en meer onmogelijk de toestand daarentegen wordt steeds beden kelijker. Wel hceten er volgens de -Mornrng Post" nog 5 slagschepen, 2 kruisers en 11 torpedo jagers in de haven van Port Arthur to lig gen wel moet het garnizoen Dinsdagnacht nog een aanv.il op het fort Kikwan met succes hebben afgeslagen doch daartegen over staat het immer meer geweldige op dringen van den belegeraar en dit met. alhoewel langzaam, toch blijvend succes. Het nieuwe gedeelte der stad staat nu in brand. De niet-strijders zijn naar bet schier eiland Liao-Yang of aan boord der Russische torpedojagers gebracht. Het n re uwe stadsge deelte is geheel verlaten. Er sterven te Port Arthur thans 60 a 70 menschen per dag, voornamelijk ten gevolge van dyssenterie. Ook hebben de Japanners er de lucht van gekregen, dat het garnizoen in de Oosthaven, tegenover het Tijgereiland, ten Zuiden van de vesting uit do stad kan ontsnappen naar de kustforten. Daarom heeft Togo maatre gelen genomen en is van die zijde de stad aaii 't bom'iardceren. Donderdagmiddag raakten dientengevolge de gebouwen in de nabijheid van het arse naal in brand. Denzelfden avond stond alles in lichte laaie. in VENRAIJ. 't Was Woensdag feest in ons dorp Zijne Excellentie de lieer ('oramis-saris der Koningin in Limburg vereerde de gemeente met een bezoek. Vroolyk en lier wapperde onze geliefde driekleur van Venray's toren en openbare gebouwen, benevens van schier iedere woning waamit ten volle bleek dat allen liet hooge bezoek waardeerden. I)es morgens omstreeks negen uur reed een sierlijke landauwer, waarin onze Edel Achtb. lieer Burgemeester gezeten was, naar het station om Z. Exc. af te halen. Na aankomst van den trein werd de hooge bezoeker namens de gemeente begroet door den Burgemeester, die hom een hartelijk welkom toeriep. Daarna toog men naar Venray, Behalve eeue menigte volks, stond aan den ingang van het dorp onze Fanfare Euterpe opgesteld, welke by aankomst, den hoogen YeiCegenwoordiger van het Koninklijk gezag begroette met hare liefelijke tonen, en zich vervolgens bij den stoet voegde, om in optocht naar het Raadhuis te trekken. Alhier aangekomen bedankte Z. Exc. de fanfare voorde luisterrijke en eervolle ont vangst, waarna een luid herhaald -leve zijne Excellentievolgde. Onderwijl do Fanfare op de Markt onze volksliederen uitvoerde, ging Z. Exc. op het Raadhuis, en had de ofiicieele voorstelling plaats van den Gemeenteraad. Onmiddellijk daarna werd door den Com missaris persoonlijk een onJerzoek ingesteld naar de gemeentelijke administratie, waarover Z. Exc. l ij herhaling zijne bijzondere tevre denheid te kennen gaf. Nadat de Commissaris zich nog een tijdje zeer gemoedelijk had onderhouden met de Raadsleden, en daarbij zeer behartenswaar- dige wenken gaf, werd de gelegenheid ge geven aan anderen, die Z. Exc. hunne opwachting wilden maken. Ouder meer anderen, die op audiëntie gingen, merkten wij op, de Zeereerw. heer Pastoor en andere geestelijken, de Zeereerw. Pater Gardiaan en Prefect van 'I Gymnasium en verschillende andeie autoriteiten. Gedurende den dag werden door Z. Exc. bezoeken gebracht aan de openbare school van het Dorp, aan de nieuwe Stooinzuivel- fabriek. aan liet Gymnasium, Paterskerk en Klooster, aan Parochiekerk en Pastorie, aan de Meisjesschool dei Zusters l'rsulinen en het Pensionaat -Jerusalem". liet behoeft niet gezegd worden, dot de ontvangst overal even hartelijk was in de scholen en inrichtingen voor hooger onderwijs werd de hooge bezoeker begroet met zang, muziek en toepasselijke aanspraken, waarna Z. E. de onderwijzers en jeugd op minzame wijze bedankte, en verder eene gelegenheids rede hield, die getuigde van zyne vurige Katholiciteit, innige vaderlandsliefde en ware belangstelling in onderwijs ea opvoeding. Inmiddels was het avond geworden en om 6 uur begon het diner, hetwelk aan Z Exc. was aangeboden, ten huize van den Ed.achtb. heer Burgemeester, waaraan werd deelgeno men door het Dag. Bestuur, henevens do Weled. heeren II. Trynes eu Hub. Janssen, leden der Prov. Staten en eenige notabelen. Omstreeks zeven uur verschenen achtereen volgens de fanfare Euterpe en do fanfare Caecilia welke voor de woning van den Ed. achtb, heer Burgemeester, onder het fantas tisch geflikker der brandende fakkels, hunne liefelijkste tonen deden weerklinken, als een sclioone huldebetooning aan den Veitegen- woordiger van H. M. de Koningin. Hartelijk en getuigende van overgankelijke trouw en gehechtheid aan liet Oranjehuis, waren de toespraken, bij deze gelegenheid gericht tot den Commissaris dor Koningin, door de heeren Jae. Aerts, commissaris der fanfare Euterpe, en Y. Fonck, president dei- fanfare Caecilia. Beiden eindigden met den wensch. dat Z, Exc. nog vele jaren aan het hoofd mocht staan van ons dierbaar Limburg. Een algemeen gejuich onder de menigte was het beste bewijs, dat er in den geest des vclks gesproken was. Zijne Excellentie gevoelde zich dan ook ten zeerste vereerd met deze huldebetooningen, die hij beschouwde als tc zijn gebracht aan 11. M. de Koningin, wier zegenrijk bestuur vrede, welvaart en tevredenheid deed lieer- schen, en die daarom algemeen in den lande geacht en bemind wordt. Spreker gaf zijne bijzondere sympathie te kennen voor het streven van heide vereeni- gingen, de beoefening der edele muziek, en hoopte dat meerdere gemeonten, in deze, het voorbeeld van Venray voor oogen mochten houden. Ten slotte wenschte Z. E aan heide corp sen een voortdurende» bloei. Met een vroolijke marsch trokken de muziekgezelschappen weg. Tijdens het diiier werd door den EAchtb. heer Burgemeester een dronk ingesteld op H. M. de Koningin en Haar Vertegenwoor diger in Liraburg. Bovendien werd Zyne Excellentie onder een lieve toespraak een mooi bouquet aan geboden door het dochtertje van onzen burgemeester, de jongejufl'iouw Albertine Esser, hetgeen door dezen dankbaar aanvaard en op hoogen prijs gesteld werd. Ten 0 uur vertrok Z. Exc. ten zeerste voldaan over de hartelijke ontvangst in Venray. VENRAY, -G November 1004 Benoemd tot ontvanger der directe belas tingen ens. te Zevenbergen de lieer II. Potjer thans ontvanger te Heusden, voorheen te Venray, tot ontvanger te Venlo (station) de heer P. F. G. A. Le Cocq d'Armandville, thans ontvanger te Amsterdam. Benoemd tot burgemeester te Coyk, de heer J, A. M. van de Mortel. Eene buitengewone drukte heorschte Woensdag op de Venraysche maikt. Niet alleen dat vele vreemdelingen zich als het ware op de marktterroinen verdron gen, maar ook de aanvoer van vee was ditmaal tamelijk. De handel was zeer levendig, en er Werden goede prijzen gemaakt. Men betaalde als volgt Melkkoeien f 1G0 lot f200; dragende malen f 140 tut 180 vet vee van 30 tot 31 cents het pond. Biggen waren er betrekkelijk weinig, doch de prijs was middelmatig. Voor f3,50 tot f5,00 per stuk gingen ze gretig van de hand. De joodjes waren hier goed vertegenwoor digd. en wisten zij met schetterende stem en levendig gebaar de aandacht der menigte te vestigen op hunne artikelen van den meest uiteenloopenden aard, waarbij zooals gewoonlijk, velen zich lieten opwekken tot koopen, omlater bedrogen uit tc komen. Intusschen. de markt had met dit alles een onverwacht druk vei loop, terwijl de kasteleins ook goede zaken maakten, daar de marktbezoekers tussclionbeide door de koude wel gedrongen waren, om zich in de café's eenigzins van hunne verkleumdheid te her stellen. Alles w.is echter vroeg afgeloopen. De feestdag van -Sinte Katrien" wordt in Venray ook nog wat meer dan gewoon gevierd. Voor de studeerende jeugd aan onze hoogere onderwijsinrichtingen is hieraan sieeds een -feestavond" verbonden, waarbij muziek en tooneelvoordrachten aan de dames Pensionairen en de beeren Studenten eenige vroolijke uren verschaffen. Het is ook gewoonlijk op dezen dag, dat de kinderen van de bewaarschool en van de meisjesschool der Eerw. Zusters Ursnlinnen op de gebruikelijke wijze, met versjes en liedjes, hunne hulde brengen aan de Weleerw. Moeder van het Klooster, bij welke gelegen heid de kleinen onthaald worden op heeilyke -Rijstepap", Blijkens de vergenoegde gezichtjes van de kinderen, is dit een hunner prettigste en liefste feestjes Dit feestje werd echter Dinsdag gevierd. In het gehucht Leunen, alwaar de II. Catharina als Patrones wordt vereerd, wordt deze dag met alleen kerkelijk gevierd, maar alslan ook de zoogenaamde -knollenkermis" gehouden, die dikwijls nog heel wat bezoekers trekten recht gozellig placht te zijn. In de laatst gehouden vergadering van de stafmuziek het Zandakker i.s met alge- meene stemmen goedgevonden om dit corps voortaan te noemen de fanfare Caecilia". Tevens werd inplaats van den vroegere» majoor-commandant, de lieer Th. Slits, be noemd tot president de lieer V. Fonck. Woensdag om 9 uur zal or voor deze fanfare ter gelegenheid van Caecilia een H. Mis in de Parochiekerk worden gelezen en des avonds zal or eene heerlijke traetatio gegeven worden. Heden avond is de gewone mannde- lijksehe vergadering van de sociëteit -Bur- gerlust", in het café van Joh. Schaeffers. Alle leden worden beleefd verzocht deze vorgadering bij te wonen. Neringdoenden van Venray wij ves tigen uwe aandacht op achterstaande adver tentie betreffende de, propaganda»vergadering der -Hanze'' morgenavond om 6 uur in de muziekzaal te houden en waar als spreker zal optreden de algemeene adviseur der Hanze in Liraburg, de Weleerw. heer Brounts, kapelaan te Roermond. Wij kennen den Weleerw. heer Brounts als een priester, die met en voor den middenstand leeft, die zich van de nooden en behoeften van dezen stand op de hoogte heeft gesteld en een grondige studie heeft gent takt van de middelen waarop de neringdoenden zich kunnen verbeteren dat is op de eerste plaats samenwerking. Daarom neringdoenden is het voor U van hoog belang, dat gij allen als een man opgaat naar bovengemelde vorgadering, want daar zult ge op onpartijdige wijze en in duidelijke taal uwe belangen hooren bespreken en bo- pleiten, daar ook zult ge hooren, dat de tijd dringt en dat et gewerkt moet en kan worden. BROEKHUIZEN. Do Ilaad dezer ge meente heeft besloten tot het aangaan oenor geldlecning van f 100O, ter voorziening in gebrek aan kasgeld. De aflossing van dit kapitaal zal geschieden binnen ten hoogste 10 jaren. De middelen tot dekking hiervan zullen gevonden worden door verhooging van den hoofdelijke» omslag der afdeelingen Broekhuizen vorst en Broekhuizen, alsmede door verhooging van het weidegeld voor gebruik van gemeentegronden. BLERICK. De diefstal, waarvan wy onlangs melding maakten, aan het Ubroek alhier, schijnt niet te hebben bestaan, om reden het vermoedelijk gestolen bedrag thans door de bewoners in eene lade der kast, waaruit hetzelve zoude zijn ontvreemd is teruggevonden. SIEBENGEWALD. Zondagmiddag werd op den weg van Siebengewald langs Gaas donk naar Goch dc dochter van P. E. alhier aangerand door een viertal haar onbe kende personen. Op hot hulpgeroep van het meisje kwam een voorbijganger te hulp, waarop het viertal de vlucht nam. Van 't voorgevallene is by de politie aangifte gedaan en 't is te hopen, dat die onverlaten hunne welverdiende straf niet zullen ontgaan. VENLO. Een vreoselijk ongeluk is jl. Maaodagnamiddag in den stoommolen van den heer J, Thijwissen alhier voorgevallen. De 17ja:ige knecht M. H. J. kwam door onvoorzichtigheid met zijn voet in de breek- machine voor raapkoeken, met het gevolg dat het geheele been naar heneden werd getrokken, vermorzeld en afgescheurd. De ongelukkige jongen kon eerst na geruimen lijd uit zijne akelige positie bevrijd worden, door liet uit elkander nemen van een gedeelte der machine. Hij werd naar het gasthuis overgebracht. Naar wij vernemen, is hij thans builen levensgevaar. SITTARD. De Limb. Propagandadag, Zondag alhier gehouden, is schitterend ge slaagd. Een Limburgsche propagandabond werd opgericht en het reglement na een flinke discussie vastgesteld. De heeren P. A. Bosch van Gulpen en H. Hermans van Maastricht werden benoemd resp. tot voorzitter en secretaris. HOENSBROEK. Met kon, besluit is benoemd tot notaris alhier do heer Gabriel Beckers, candidaat-notaris alhier. MAASTRICHT. In de bijvoegsels tot de -St. Ct." no. 271 is o. ra. opgenomen de akte van oprichting der naamlooze vennoot schap -De Volkscourant" te Maastricht. Doel: het uitgeven en exploiteeren van een politiek volksdagblad op katholieken grondslag. Duur: 30 jaren. Kapitaal t. 100.000, verdeeld in 100 aandeelen, elk groot f, 1000, waarvan volgestort 35 aandeelen de overige 65 aandeelen te plaatsen binnen 10 jaren. Voor de eerste maal is tot directeur benoemd de heer Henri Bohnen. Algemeen Nieuws. Een noodlottige vergissing had te Okegem hij Ninove plaats. Drie jongelingen, die laat uit geweest waren, kwamen kloppen hij de eehtgenooten Van J., om te vragen of zij één hunner wilden herbergen, die thuis niet meer binnengelaten werd. De vrouw des huizes, meenende met ban dieten ie doen ie hebben, opende het venster en losto een schot, dat één der jongelingen doodelijk trot. De justitie stelt een onderzoek in, Testament van krnger. Een gewezen Afrkaander meldt aan de «li. C.'\ dat wijlen president Kruger aan verschillende instellingen van liefdadigheid hier te lande schenkingen heeft vermaakt, samen groot ruim 3 ton. In hoofdzaak zyn bedacht de stichtingen welke verband houden met de geloofsbeginselen van wijlen den president. Ingezonden. Buiten verantwoordelijkheid der Redactie Geachte Redactie van Peel en Maas. Antwoord aan den heer Stoot en nog wat. Het spyt me wel, geachte heer Stoot, dat mijne anonimiteit U weerhoudt over mijne critiek in N° 46 Uwe opmerkingen ten beste te geven. Werkelijk, dat spijt me, en vooral voor U, omdat ik de zaak liever heelemaal zou doodgezwegen hebben, dan zoo'n min antwoordje te geven. Mijne anonimiteit zou IJ weerhouden Och, kom-Driek" zou zeggen -Een uitvlucht met grooto woorden, en anders niets". Heusch, een -vermond" schrijver niet te woord staan, maar toch beginnen met van uit de hoogte te dccreteeren, dat zyn geschrijf niet juist en bezijden de waarheid is, is veel gemakkelijker dan dat onjuist, en onwaro aan te toonen. Kom, kom Mijnhoer Stoot, wie zoo den hekel heeft aan anonieme criliok, moest zelf niet zoo vaak onder een pseudoniem geeritiseerd of gehekeld hebben. Doch dat weten wij wel heter, daartoe waren des heeren S'oots pseudoniemen te goed bekend. Bovendien, nu reeds slooft men zich af om achter den waren mam des schrijvers te komen, alle vroegere gezegden en zinspe lingen van dezen en genen worden in onderling verband gebracht, men gist en gist, totdat men er heeft naven gegist, maar de zaak zelf. daar draait men om hoen -Critas is niet op de hoogte". Hoeveel te meer dan zou hot een persoonlijke zaak worden, als men eens precies wist, wie het toch durfde bestaan den Raad op gemaakte fouten te wijzen of zoo'n prachtige Verordening als de H.O. t,e Venray aan eene entisehe beoor deeling te onderwerpen En daarbij, welk nut zou het geven, als de doopceel van Critas ook eens gelicht werd Toen indertijd J. v. II 's Schetsen ver schenen, zou men dit en dat. als men maar eens krek wist, wie V. H. was; edoch, toen de schrijver later Naam en voornamen onder zijn brochure plaatste, toen werd hij -afgemaakt" Pardon Lezers, toen werden er kushandjes gegeven. Dan nog beweert U. ofschoon Critas U geen enkele opmerking waard is, iemand meermalen te hebben hooren zeggen, dat de goede on gezonde Critiek zich niet -achter struiken of maskers" behoeft te verbergen, en daar geef ik U groot gelyk in, dat be hoeft deze ook niet. Maar, naar het voorbeeld des heeren Stoot, heb ik gemeend, dat het beter was, alsnog mijn ware naam te ver bergen en toch ft is misschien wat zelfover schatting) evenmin als indertijd de Heer Stoot, ongezonde Critiek te leveren. Neen, geachte heer secretaris, mijne critiek was niet ongezondal laat U dit ook tus- 8chen Uw regels door gluren, en ook niet bezijden de waarheid. En dit zal ik U bewijzen, een volgenden maal, en dan tevens ook Uw bewering ont zenuwen (U gaf geen enkele opmerkiogü) «dat bij de Verordening op den H.O. te Venray de billijkheid meer in acht genomen is. dan bij die te Venloo". In een volgend nummer daarom n^g eens -De Hoofdeiyke Omslag te Venray is zeer onbillijk geregeld, al zag men liet onbillyke ervan ook in." Venray 21 November 1904 CRITAS. P.S. Ik vind het niet aangennam in dit artikeltje zoo half en half persoonlijk te hebben moeten wezen. Gij hebt hel echter uitgelokt. Mynheer Stoot, door Uw toornen over een geschryf, waarin niet Uw persoon als geheel onver antwoordelijk, maar Uw Lastgevers werden aangevallen. Geachte Redacteur. Beleefd verzoek ik UEd. het volgende in Uw veelgelezen blad te willen opnemen. Bij voorbaat mijnen hartelijke» dank. Zooals vele weten, dat ik bij de verschillen de vereenigingen met meerderheid van stem men ben gekozen 1. bij de St. Ludovicus of Ziekenfonds, als President. 2. bij den R. C. Volksbond. Secretaris. 3. hij de Hanze, Commissaris. Vooreerst moet ik bekennen dat, liet kleine eerepostjes zyn, maar groote ongemakken opleveren, maar ik zal mijn best doen, zoo veel in mijn vermogen is die functies naar waarde te behartigen, voor het welzyn van Venray's ingezetenen, daarvoor zal mij geen moete te veel zyn. Naar ik vernomen heb zijn rr iu Venray lui, die er jaloersch over zijn en gezegd hebben, dat ik mijn neus overal tusschen steek. Ja, zelfs dat ze bij mij do glazen moesten stukslaan. Neen vrienden, spaar die moeite toch. Komt gerust by mij aan en ik zal U al die eerepostjes bereidwillig overgeven. Zelfs onthaal ik U nog op eene traetatio, met conditie dat er alle leden van voornoemde vereenigingen mee instemmen en dan zal ik nóg zooveel in mijn vermogen is, die veree nigingen blijven steunon. M. VAN AARSSEN. Paterstraat. Venray. 25/11 '04. VENRAY Van den 18 tot den 25 Nov. 1904. Geboorten. Gerarda Elisabeth van Gewen. Joaephua Pe- tru- Judocus Elhers. Gerardus Huherlus Aria. Carolina Pelronella Josephina Mich iels. Huwelijken. Arnold us Boom doglooner oud 26 jaren wonende te Venray en Johanna Jacoba Peelen oud 24 jaren wonende te Grave. Sterfgevallen, Peter Johannes Arte oud 5 jaren. Kerkelijke Dienste» te Venray. Parochiekerk. MAANDAG feest der H. Oda en de aanbidding van het Allerheiligste, de diensten als des Zondags, DINSDAG K uur sol. jaarg. voor Laurens van Valkenburg. 9 uur sol. mis ter eere van St. Caecilia. WOENSDAG 9 uur leesmis voor fanfare Caecilia. DONDERDAG 8 uur jaarg. voor J. Jenniskens echtg. en kind. 9 uur jaarg. 2e klas voor Petr. Janssen, ouders eu familie. VRIJDAG hall 1 .Ie mis en vereering van het H. Hart. S uur jaarg. voor P. J. Jenniskens, ZATERDAG 9 uur sol. janrg. voor M lam. Valkenburg. Zondag 1ste Adveni- Zondag 4 Dec. om 10 uur de Hoogmis ter eere van de H. Barbara, de collecte voor de voortplan ting des geloofs. Paterskerk. Om 5 uur Lof. MAANDAG feestdag v. d. H. Jacobus v. Marehia, belijder onzer H. Orile is iu deze kerk le verdienen een vollen aflaat onder de gewone voorwaarden. Om 5 uur Lot. DINSDAG het feest van Alle Heiligen der Drie- orden van O H. Vader Franeiscus is in deze kerk te verdienen een vollen aflaat onder de gew. voorw. Om 5 uur Lof. VRIJDAG gedachtenis vau alle Overledenen der Drie orden van O. H, Vader Franeiscus, om half 8 plechtige Lijkdienst, om 5 uur I.of en H. Kruisweg. op een boerderij, om als 2de meid in huis en op stal werkzaam te zijn. Adres k. HUSSEL Schoolstraat Venray.

Peel en Maas | 1904 | | pagina 2