Limburgsch Nieuws. OORLOG. Sleomzuivclfabi'ick „Venray". Burgerlijke Stand. Nieuws uit de Buurt. Kerkelijke Dicnslen le Venray. Burgemeester en Wethouders der gemecnle Venray, Dc Burgemeester wonderschoon geluid had. Daar hoorde men plotseling een wanklank de groote klok verstomde de oude man viel bewusteloos op de bank neer, en twee laatste lianen vloeiden langzaam over zijn verbleekte wangen. Dost hem at', gij daar beneden. De oude klokkenluider heeft zijn taak volbracht. Veel nieuws is er niet, ofschoon de oor logscorrespondenten wel schrijven over op handen zijnde groote veldslagen en gevechfen. Xoerapatkin seinde 12 dezer aan den Tsaar: Gisteren, voor zonsopgang, beeft ecu afdeeling vrijwilligers een verkenning onder nomen in de richting van Hoeamnitsan, twee werst ten O. van Baniapoetse. Een patrouille van acht Japansche dragonders vluchtte uit hei dorp in Z. O. richting. Men zag dat er twee rijen schansen waren opgeworpen, die bezet waren door een compagnie van den vijand. Nadat de aanval door het vuur van onze tmepen voorbereid en een deel van dezen uitgezonden was. om den vijand om te trekken, werden de schansen genomen. Daarop kwam van de hoofdstelling van de Japanners dadelijk een bataljon aangerukt. De twee eerste compagnieën van den vijand trokken terug voor onze salvo's, waarbij zij hunne dooden en gewonden meesleepten Toen twee andere compagnie» van den vijand een omtrekkende beweging ondernamen, trok de afdeeling op onze stelling terug. Aan onzen kant sneuvelden een man, een werd zwaar en vier licht gowond. In den loop van den 12den is een zwak aitilleriegevecht langsJret geheele front gele verd- Over botsingen op 12 dezbr zijn geen berichten' ontvangen. Een later telegram van Koerapatkin van loden dezer behelst dat de nacht op den iBden kalm voorbij is gegaan. Berichten over gevechten zijn niet ingekomen. En uit Tsjifoe komt dit voor de Kussen wel erg sombere telegram Dc Japansche ambtenaren hier zijn vol goeden moed dat Port Arthur voor Keistmis genomen zal worden. Uit Irkoetsk wordt gemeld dat er thans ruim 86,000 gewonden, moest van Siberische regementen, in de overkropt volle hospitalen tussehen het Daikclraeer en Moékden liggen. De ambulancetreinen naar Rusland zijn vol komen onvoldoende om vei lichting te brengen in dezen toestand. Men verwacht echter dat het halve aantal gewonden binnen 2 maand naar het oorlogsterrein zal kunnen terug- keeren. zoo snel genezen enkele wonden van de kerngezonde Siberische mnnechappoil. UITSLAG der algeraeene vergadering van de Zondag namiddag om 5 uur vergaderden de leden der Stoomzuivelfabriek -Yenray" in de Muziekzaal^ De heer van Weydom Claterbos, zuivel- consulent opende de vergadering. Na aflezing der presentielijst bleken, met de volmachten 209 leden tegenwoordig te zijn. Dc heer L. Raedts leest de notulen der vorige vergadering voor, welke worden goed gekeurd. Verdei gaat men over tot de behandeling der volgende punten "Stand der rereeniging Er zijn op dit oogenblik 272 leden, met ongeveer 900 koeien. Melkleiering van Maashees en Hol thees. De heer Claterbos zegt. dat hij tweemaal pogingen aangewend heeft, om de inwoners van Maashees als melkleveranciers te winnen maar hel scheen dat ze hem daar niet goed begrepen hadden. Met Holthees was hij beter geslaagd en had daar 13 leden aangewor ven, die een half jaar op proef hunne melk wilden leveren. Wordt goedgevonden. Opening der faWieh Wijl de fabriek nog niet geheel klaar is, zal men later een dag bepalen, waarop alle leden de fabriek in werking kunnen zien. Verder wordt besloten om de eerato dagen alleen de leden van Leunen te laten leveren. Meikr ij den. Spreker zegt dat ej voorluopig 15. nielk- ritten zijn aangenomen. .Misschien zullen er wel zijn, die hierin eenige verandering in willen hebben doch deze is moeilijk om direct uit te maken hoe deze het beste uitkomt. Eenige leden vragen waar ze de melk moe- teu leveren, anderen of du melkkar niet langs hun huis kan komen. Hiervan wordt aan- reekening gehouden en worden verzocht na de vergadering zich bij liet bestuur aan te melden. Uitbetaling der gelden aan de leden. Om dc 14 dagen ontvangt ieder lid oen alrekenboek je een geldzakje in een gesloten kist je met de melkkar. Benoeming Beheerder en Personeel. Benoemd zijn de hceren F. Verklcy, uit Oosterhout als Beheerder, welke 15 N»»v. jl. in dienst is gei reden, R. Lemtnens, assistent beheerder, H. Peetérs als botermaker, A Claessons eentrifugist. Fr. Swinkels machinist en G. Vogelzangs melkmeter. Boter terug nemen door de leden. Iedereen, die melk levert aan de fabriek, kan tegen afgifte van een bon, waarop het nummer staat, dal het lid draagt, aan dc fabriek "oor eigen gebruik togen denzelfden prijs als het fabriek uitbetaald, doch niet moer dari 3 K. G. per week. Zij die geen leveranciers zijn, betalen 2 ct. meer per kg. Mocht een lid. boter aan een niet-lid afstaan dan betaalt hij 10 ct. boven den gewonen prijs. Mrlfs transpor (tuiten Aldegcnc-n die nog goede luiten hebben kunnen die gebruiken mits zo proper en in een goeden toestand verkeeren. Spi eker is er voor dat allen dezelfde tuiten zouden hebben en toont een paar modellen. Deze kosten fabrieksprijs, waarvoor de leden ze kunnen krijgen, van 20 liter 4.23 en van 25 liter f 4,90 met contante of op afbetaling. Een lid maakt de opmerking of deze tuiten niet in Venray gemaakt kunnen worden, waarop de heer Cbterbos antwoordje, dat hiernaar zal geïnformeerd worden en waar men het best terecht komt, zal mon natuurlijk gaan. Hij verzocht den leden voor jl. Woensdag op te geven hoeveel luiten zij noodig hadden. Mdkteemsen. Dat de nrelk zuiver aan het fabriek komt is eeno eerste vereisehte èn dat men goede melktuemsen .zijschotels) heeft. Spreker heeft een model dat heel practise!» is ingericht en voor de leden wel geen bezwaar ter'aan schaffing zal zijn, daar het zoo wat 50 tot 60 cents per stuk kost. Instructie melkrijders en personeel. De lieer Claterbos stelt voor deze insiruc- tie op het fabriek ter lezing te leggen, welke wordt goedgevonden. Daarna deelt hij mede de salarissen van het personeel Assistent-directeur f7,50, botermaker, centrifugist en machinist elk f6 en de melkmeter f3 per week, plus nog premiün De lieer C. zegt. dot volgens art. 11 van het Huishoudelijk Reglement een lid tijdelijk ontheffing kan krijgen voor liet leveren van melk, mits daarvoor gegronde redenen zijn. Hiervoor vrage men een bewijs bij de leden van het bestuur op de gehuchten. Instructie Directeur Beheerder.) Het salaris bedraagt f25 van elk voltal 25 koeien, doch niet liooger dan f 1000, benevens vrije woning, brand, licht en gebruik van melk en boler. Aan hem is liet beheer der fabriek opge dragen De instructies werden goedgekeurd. Benoeming commissie, voor de raelkverval- sching Door het bestuur werden voorgedragen als bestuursleden P. A. Jacobs en J. M. Vollon- berg, welke hij stemming gekozen weiden. Op oen dezer stembriefjes werd deze aanmerking geplaatst, dat er vele leden tegen waren, dat de Directeur gratis melk en boter geniet. De lieer Claterbos zegt, dat het hem speet dat zulk een aanmerking op een stembriefje voorkomt, waarom niet openlijk vooruitge komen toen dit punt behandeld werd nu een maal liet salaris van den Directeur bepaald en vastgesteld is, valt daaraan niets meer to veranderen, hij verklaart verder de redenen waarom het Bestuur 't. zoo heeft voorgesteld. Machtiging tot het uitgeven van obligaties. Wordt goedgevonden aan den Directeur, desverlangd voor de f3000 die hij als waar borgsom moet storten, 30 obligaties van 100 gld. uit te reiken. Benoeming Raad van Commissarissen. Voorgesteld en gekozen werden met alg. stemmen de heer H. Esser, eere-voorzitter, F. v d Boogaart, H. Janssen, J. Poels, J. Stoot en H. Trvnes, commissarissen. Voorwaarden toetreding nieuwe leden. Do gratis inteekening wordt nog openge steld tot 20 November, daarna moet voori de eerste maand 50 cent per koe betaald worden en nadien een gulden. Verkiezing meuw bestuurslid Castenrog Wegens ontslagname van Jenntskcns wordt Kumbachs gekozen. Daarna deelt de lieer C, mede, dat voor leden Dag. Bestuur zijn aangewezen de lieeren L. Raedts, voorzitter, G. Wismans en W. Willems. Hierna stelt spreker de vraag of er nog iemand iets te zeggen of te vragen heeft want er zullen geen alg. vergaderingen meer gehouden worden voor Mei. of Juni a. s. Ten slotte betuigde de.lieer Claterbos zyn oprechten dank aan de leden der Stoomzuivel fabriek «Venray" voor de trouwe opkomst en dat zyn streven zou zijn om in allc3 de belangen der fabriek te steunen en te be hartigen. Verder worden de gedrukte exemplaren der statuten en het huishoudelijk reglement uitgereikt. Op het reglement staat liet num mer van het lid, welk nummer ieder op zijne tuiten moet hebben. Daarna werd de vergadering gesloten. VENRAY, 19 November 1904 Aan het postkantoor zijn gedurende de 1* helft der maand November de volgende blieven en briefkaarten aangekomen welke wegens onbekendheid der geadresseerden niet zyn uitgereikt brieven uit Venray C. van der Kallen s' Hoge Mevr. van dor Drift s' Hngo brieven van Mcerlo Wed. Vrank on Vorst Maandag en Dinsdag wordt door de hecren leden van het Zangerskoor alhier het jaarlijksch feest gevierd van hunne Patrones de H. Cecilia. Zooals gewoonlijk zullen gezelligheid en vroolijkheid ook thans de voornaamste fac toren zijn van dit feest. We wenschen allen recht veel pret. Den 26e" November a. s. zullen uit het Klooster te Heihuizen een 1'.tal Eerw. Zusters Franciscanessen naar Batavia (Ned. Indie) vertrekken, ten einde zich aldaar te wijden aan het heilig Missiewerk en aan de opvoeding der jeugd. Wij vermelden dit met des te meer ge noegen omdat zich onder dit getal ook eene Venraysche jongedochter bevindt, namelijk de Eerw. Zuster Orelia (in de wereld Petronella vau de Pascli), die voor het nemen van afscheid voor eenigen tijd in Venray vertoefde. God schenke aan deze heldhaftige maagdén die ter Zijner eer het oude» lijk huis verlieten en thans vrijwillig ook het vaderland vaar wel zeggen, eene voorspoedige '-eis, en in Indië oen zegenrijken werkkring. Deze week werd door den heer Schols meesterknecht, van de sigarenfabriek van de firma G. F. Aerts Zonen alhier aan de werklieden der fabriek bekend gemaakt, dat de heeren Aerts en hij het plan hadden om in de fabriek een onderlinge ziekenfonds tot stand te brengen. 'Spreker toonde aan het i nut en het voordeel van een ziekenfonds en nam in aanmerking het groote getal werk lieden dat thans in de fabriek werkzaam is zoodat deze fonds van zeer groot belang, ja zelfs noodzakkelijk is. De heeren Aerts stemden hier in toe en gaven te kennen dat zij deze fonds altijd goed zouden bijstaan en steunen. Voorzeker werd deze melding met de grootste vreugde door de werklieden verno men. en allen stemden eenparig toe. Een prachtig bewijs weer van de goede verstandhouding die bestaat tussehen werk gever f*n ondergeschikten, zooals in onze dagen helaas maar al te weinig gevonden worden. Naar wij uit goede bron vernemen zijn de salarissen van de postboden H. Al hers en G. Linskens verhoogd met f35 per jaar en van G. Kusters met f30. Zondagnamiddag «r» 5 uur vergaderde het bestuur van dey R. K. Volksbond bij den heer P. J. VoeslEr waren opgeroepen de sigarenmakers, om zich bij den bond aan te sluiten. Er traden maar 6 sigarenmakers toe. Door den Volksbond zijn er inteekenbil- jetten rondgezonden om donateur te worden. De jaarlijksche bijdrage bedraagt fl,50. Zondagmiddag om 3 uur had voor rekening van de Stoomzuivelfabriek in het cafe van den heer J. Kemps de aanbesteding plaats van het rijden van boter, steenkolen en ledige manden. Er was veel belangstelling en er werd sterk geconcurreerd. Het rijden der boter, iederen Maandag en Donderda] werd aangenomen door P. Jeurissen, lelkens 15 tot 20 manden, per keer voor 75 centen en het lossen en naar de fabriek brengen van een wagon steenkolen voor f4,45. De ledige manden werden nog niet gegund. Zondagmorgen na dc Hoogmis had de aangekondigde vergadering der Hanze plaats in de Muziekzaal, doch was niet druk bezocht. De vergadering werd geopend met den gewonen groet «Geloofd zij Jezus Chris tus" door den heer V. Fonck en betreurde dat er zoo weinig leden aanwezig waren, daar zij zoo langen tijd had uil gelegen. Er was een schrijven gekomen van het Hoofdbestuur, hoe of 't met de afd. Venray stond, daar zij er niets meer van hoorden. Daarna moesten twee nieuwe bestuursleden gekozen worden, eon wegens vertrek van den heer Michielaen en een wegens ontslagname van den secretaris 11. Slits. Bij stemming bleek dat de heeren M. van Aarssen en II. Glisters gekozen werden, deze laatste als secretaris. Hierna werd voorgesteld een contract aan te gaan, met den deurwaarder Geeraedts voor het invorderen van achter stallige posten. Van het pers-comité werden als leden gekozen W. Laurensse en W. van den Munckhof, deze laatstgenoemde zal het Hanzeblad hezorgen. Vervolgens werd beslo ten eene volgende vergadering te houden op Zondag 27 Nov. om 5 uur in de Muziekzaal. Trouwe opkomst wordt van eenieder ver zocht. Naar wij vernemen zal Z. E. den hoer Commissaris der Koningin in Limburg, arriveeren om 10 uur aan het station Venray en zal direct daarna een bezoek brengen aan de school te Oostrum. Bij aankomst in het dorp, wordt eerst op het Raadhuis een onderzoek ingesteld naar de gemeentelijke administratie enz. Vervolgens zal Z. E. een bezoek brengen aan de school (Dorp) en het Gymnasium, en des namiddags aan de scholen van Merselo en Leunen benevens aan de bijzondere school der Eerw. Zusters Urselinenen het Pensionaat Jerusalem". Des avonds om 9 uur zal de hooge bezoeker onze gemeente verlaten. De ingezetenen van Venray worden be leefd vei zocht op dien dag do vlagen uit ie steken. LEUNEN. Op de alhier dezer dagen ge- houdene bruiloft, bevond zich onder anderen ook de grootvader van den bruidegom, die het feest bijwoonde op eenen ouderdom van bijna 98 jaren, en, die om zijn kras voor komen en nog in het bezit van al zijne geestvermogens de aandacht trok van al de gasten. Voorwaar, een hoogst zeldzaam voorrecht, dat niet alle dagen voorvalt. OIRLO. Het feest van de H. Machutus had Dinsdag nogal een buitengewoon groot aantal pelgrims iu Oirlo verzameld. Deze meerdere devotie en dientengevolge drukker bezoek is voornamelijk te danken aan onzen Zeereerw. heer Pastoor, die door algemeen verspreide publicaties de aandacht van velen wist te vestigen op ons aloud Heiligdom, en op de buitengewone gunsten welke alhier door de voorspraak van den II. Machutus verkregen worden. Morgen Zondag, bij goed weer wordt nog een druk bezoek verwacht. Dc Hoogmis met preek is om 10 uur. HORST. Zondagnamiddag 5 uur ontstond brand aan bet dak van bet huis toebehoo- rende aan L. Kellenaers, to Voor-Amenka. Door flinke hulp is men den brand spoedig meester geworden, zoodat slechts een gedeel te van het dak en zolder vernield is. 't Gebouw is legen brandschade verzekerd oorzaak onbekend. LOTTCM. Maandag weid onze jaarlijksche najaarsmarkt. gehouden. Zooals te wachten was, stond er kolossaal veel vee en paarden en hoornvee de handel was levendig. ARCEN. Een jongedochter ging Zondag met. haar best hoedje naar de kerk. Zij had daar slechts eenige oogenblikken vertoefd of zij voelde iels kriebelen op het hoofd, dat zóó erg werd dat zij de kerk moest verlaten. Thuis komende bij hare moeder, deelde zij dat mede en toen zij den hoed afzette, sprong een nietig muisje te voorschijn. Het diertje had zich den hoed als woonplaats uitgekozen en was bij liet opzetten, toen het zich nog muisjesstil hield, niet opgemerkt geworden. Maandagavond is bij den alleenwonen- den landbouwer VV. 'M., aan den Rijksweg, ingebroken en heeft'do dief de Zondagsche kleederen, tot zelfs de schoenen van M. medegenomen. Verder wordt niets vermist. M. was op het oogenblik van den diefstal afwezig. HELDEN: Voor eenigen tijd werden bij P. V.. caféhouder, de ruilen ingegooid. Tot dusverre deed men dat steeds heel beschei den en toch deeltreffend met steenen. Echter niet alzoo bij V., daar werden die ouder- wetsche projectielen vervangen door God betere het —een waschknip. Buitendien werd de eigenaar, overigens een kerel ais een reus, in zijn eigen huis aan den lijve gekas tijd door de verdachten van bovengenoemd bombardement, en ondervond hij alzoo op niet zeer aangename wijze de waarheid van bet spreekwoord «Vele handen zijn dei' hazen dood". HELDEN. De Coöperatieve Stoomzuivel fabriek »St. Lam bert us" zal Zondag a. s. plechtig worden ingewijd door den ZEerw. heer Jeucken, pastoor. De kinderen dei- openbare en bijzondere school en de zang en muziekvereeniging «St. Cecilia" zullen deze plechtigheid opluisteren. TEGEL EN. Door de ryksambtenaren al hier is in beslag genomen op onbekende personen eene hoeveelheid suiker, die men uit Duitschland trachtte binnen te smokkelen. Men schat de hoeveelheid op 80 a 70 K. G. VENLO. De eerste trein naar Maastricht bleef Donderdagochtend bij den molen van den heer Thywissen steken door defect aan de machine, moest door eene andere locomo tief teruggehaald worden en vei trok daardoor van Venlo omstreeks kwartier na zes. IIEIJTIIUIJSEN. Maandag tegen den avond sloeg alhier een paard op hol, dat met oen poot tussehen 't tuig verward was, alzoo op drie pooten in woeste vaart in de richting van 't dorp holde. 't Is te verwonderen, dat er geen onge lukken gebeurd zijn, daar er nog al veel kinderen op straat waren. Alleen een paar kruiwagens en glaskisten van den schilder Kooien alhier moesten 't misgelden. Hiervan vlogen nl. de splinters in de rondte. Uitge put van vormoeienis en pijn liet 't dier zich eindelijk weer dooi zijn geleider vangen vangen. BEEGDEN. Op rechterlijk hevel werd Dinsdagavond alhier aangehouden door de agenten van politie de Winter en de Kan uit Roermond, B. L. H. A., oud 20 jaren, arbeider wonende te Roermond, die nog 2 maanden gevangenisstraf had te ondergaan, waaraan hij zich vooitdurend onttrok. Hy is door hen naar de gevangenis te Roermond overgebracht. deze moerassige grond, na eenige jaren in bouw- en weiland zal herschapen zijn, kan dit een aardig voordeolije voor onze gemeen te opleveren. VIERLINGSBEEK. Bij de Maandag alhier gehouden stemming voor een lid van den Gemeenteraad behaalde geen der drie candidate!), H. Heesen, J. Stoffels en Jos. Wijnhoven, de meerderheid. Er moet her stemming plaats hebben tussehen de heeren H. Heesen en Jos. Wijnhoven. DEURNE. Wie voor eenige jaren Deuroe met zijne uitgestrekte heide- en veengronden beschouwde, en zich nu nog eens eeu wandeling wil getroosten over die zelfde gronden, zal verbaasd slaan over de onder gane verandering. Wat toch is 't geval Zeer groote perceelen woeste gronden, die vroeger nagenoeg waardeloos lagen, zijn herschapen in bouwland, weiland, boekweit land en een zeer groote uitgestrek heit!; is beplant met dennen. Als men zijn waudeliug begint ongeveer aan do grens te Meyel langs den zoom van de Peel en zoo vervol gens boven Liessel (Beemd;, Dolkuilen, Snoerts, Leizing, Kwadenstaari. ent, enz., dan zal men een groate uitgestrektheid boekweitland zien, verder 13 H.A. bouwland, circa 50 H.A. dennenbeplanting en verschei dene II.A. weiland. Als men dan nagaat, dat zulks op woes- ten heidegrond is geschied en men ziet, dat alles zoo uitstekend is gegroeid, dan mag men het bestuur dezer gemeente wel geluk wenschen met hare ontginning, en spreken wij den wensch uit dat het gemeentebestuur op dezen voet mag blijven doorgaan. Wij hopen verder, dat men wat meer zal denken aan verbetering der wegen, straten, pleinen en aan de verlichting, wat zal strekken tot voordeel, geraak en genoegen van Deurne, e. a. terwijl de gemeente zelve later rijke vruchten zal plukken van hare onderneming. EINDHOVEN. Ridders van de schaar hebben elkaar hier toegetakeld met een hamer, dat bloed vloeide en do rykspolltie pleisters op de wonden hebben moeten leggen in den vorm van processen-verbaal. VENBAY Van den 11 tot den 18 Nov. 1904, Geboorten. Maria Gerardi'na Catharine Tacken. Astonia Maria Petronella Wismans. Johanna Maria Te Èaerts. Huwelijken. Petrus Wilhelmus Simon3, molenaar oud 24 jaar en Maria Geertrui Jacobs oud 00 jaar. Peter Johannes Jacobs landb. 44 jaren en Johanna Goeraans 38 jaren. Johannes Engels landbouwer 32 jaren en Maria Elisabeth Roberts 22 jaren te Broek-Sittard. Sterfgevallen, Geene. MAASHEESOverloon. Door den gemeen teraad alhier is besloten, om het Overloon- selie Vlak ter grootte van circa 100 bunder zelf te ontginnen en te exploiieeren. Als Parochiekerk. MAANDAG 8 uur sol. jaarg, voor Laóvens van Valkenburg. DINSDAG 8 uur jaarg. voor Maria Christina Kempsgeb. Nabben. WOENSDAG S uur jaarg. 2e klas voor Joanna Smits, Hend. Smits. Magd. Poels on Mart. Smits. DONDERDAG 8 uur sol. jaarg. voor den Wel Eerw. Heer Pastoor .Toh. Henr. van Valkenburg. VRIJDAG -S uur jaarg. 2e klas voor Hend. Poels en Johanna Camps. Deze week begint voortaan de laatste mis te y uur uitgezonderd op Vrijdag. Paterskerk. De Hoogmis zal worden opgedragen voor de overledene leden van het Aartsbroederschap. Na de Hoogmis Processie en Te Denm tot sluiting vau hei kerkelijk jaar. Om 5 uur Lof. DINSDAG feestdag van de H. Cecilia, patrones der toonkunst. Om halt 8 plechtige Hoogmis. Om 5 uur Lof. WOENSDAG om half 8 plechtige lijkmis voor de ziel van zaliger Maria Jeucken, als liJ der 3e Orde. VRIJDAG om 5 uur Lof en Kruisweg. ZATERDAG, feestdag van de H. Leo nardus a Portie Mauritio is in deze kerk te verdienen een vollen aflaat onder de gew. voorw. Om 5 uur Lol. Deze week wordt de termijn van kaarsen gehou- maken ingevolge art. 30. tweede lid dei* Land weer wet, bekend, dat liet. onderzoek van de in doze gemeente gevestigde verlof gangers van de Landweer zal worden gehou den te Venray op Maandag 28 Nov. des voormiddags te tien uren. Zie verder de bekendmaking aangeplakt ten Roftdhuize en aan de scholen op de gehuchten. Venray den 18 November 1904. Burgemeester en Wethouders voornoemd H. ESSER. De Secretaris. STOOT. van VENRAY, Noodigt de ingezetenen der gemeente uit om op Woensdag den 23 dezer den dag waarop ZEx, den heer Commissaris der Koningin in dit gewest nan onze gemeente een hezoek zal brengen de Nationale vla$ van uit hunne huizen te willen uithangen. Venray den 18 November 1904. De Burgemeester voornoemd, H. ESSER.

Peel en Maas | 1904 | | pagina 2