Limhrgscli Nieuws. OORLOG. Ingezonden. Burgerlijke Stand. Kerkelijke Dienslen ie Venray. De Burgemeester van Venray spleet kur.nén vinden om zijn hand dooi' te steken? Hij loopt hei huis rond. Niemendal! niets dan dal éene venster, die éene deur, waartegen hij nl wel twintig keer de wan hopigste krachtinspanning zijner spieren tevergeefs aanwendde. Eensklaps slaat hij zich voor het hoofd. Stomhieling.et: «Je schoot sieen •Ta, waarachtig, 'c is een laag dak, je kunt er m«»t de handen bij. De hand iet hijseht zich op en nu zit hij bovenop het huis, het roodgekleurde mes tussclien zijn tanden. Eon ongewoon geluid rukt d«; nog altijd neergezonken Manuela uit hare verstijving. Zij licht het hoofd op en strijkt 'mei de handen over de ongen alsof zij uit een droom ontwaakt. Wat ge beurt er? Van waar komt dat vieemde gedruisch? Uit don schoorsteen! De boerin staat ineens overeind. Zij heeft weer een klaar besef van het gebeurde. Ze begrijpt. Sidderend denkt ze na. Ja, dat is 't. De gauwdief heeft den eenigen weg gevonden die open ligt. In een ommezien is het witte lichtvlak, dat op de asch van den haard valt, gedoofd, als een lamp die uitgeblazen wordt. De vent zit in do pijp, hij glijdt omlaag. Wacht., ellendeling! 't. Is geen angstkreet, die de keel van AÏmuela ontsnapt, 't Is c.'ii toon van woest gejuich, van triomfeerende, wreede razernij. In den schoorsteen vóór haar bengelen twee naakte voeten, die onbeholpen heen en weer schoppen, terwijl tegelijkertijd een gesmoorde vloek haar oor bereikt. De schelm heeft den grond niet kunnen bereiken. Binnenin versperren twee gekruiste ijzeren houten den doorgang. Hij is er schrijlings op blijven zitten en zwabbert 1111 met de heenen in de ruimte. Manuela is toegesneld. Met de eene hand grijpt ze een der voeten, mei de andere maakte ze den haardketting los en die ketting wikkelt zij eerst om bet, cone, dan om het andere been en bindt ze vervolgens allebei met een kno >p vast. Daarop, haastig ronder een woord te spreken, enkel met een grijnslach die als hij een wolvin de opeengeklemde tanden ontbloot, pakt ze met beido armen een tegen den muur staanden takkenbos, werpt dien geheel op den haard, hurkt, blaast op oen restje smeulende kolen. Eindelijk! Er komt gloed in, 't wordt duidelijk, glimmend vuur, het hout knettert en de vlam, de wrekende vlam, stijgt glorierijk in de zwarte pijp omhoog. O! Wat een heerlijke marteling en wal veischaft dat Schreeuwen, dat verschrikke lijk, onmensohelijk schreeuwen van don roover, die daar voor haar oogon levend wordt verschroeid, -baar bait een onuitspre kelijke voldoening Vlak voor haar wringen de voeten van den ongelukkige zich in hun schroef van gloeiend ijzer. En het lijden duurt voort, onverzoenlijk, terwijl het gehuil van den zieltogende beanlwootd wordt door dat van zija opgesloten wijf. Het rijshout is verteerd, het vuur storft. Maar do boerin neemt een stoel en gooit die er op. Vinniger nog dan te voren herleven de vlammen, liet. en hout verslin dende. Daarna wéé en nóg een. Het schreeuwen lo-udt éé-st op, later ook Imt steunen. Bij tusschenpoozen nu vallen vormlóoze overblijfselen van boven op de glooiende vuurplaat, waar zij ineen schrompelen met eon stank van gebrand vet. Toen Pedro twee uur later thuis kwam. zei Manuela. de oogen strak en als ver bijsterd Men heeft ons kind vermoord. Maar ik heb er geen gras over laten groeien hem te wreken. kijk hier! Aanval op Porl Arthur. Wat uit Chifoe gemeld wordt over de jongste bestorming van Port Arthur, staaft het vermoeden van hen, die voorspelden, dal hot de Japanners ook thans niet gelukken zou de laatste en belangrijkste forten der sterke Mantsjoerijscho vesting te nemen. Buitengewoon verwoed en bloedig, geweldig moot de strijd zijn geweest van den 29en October lor den 2cn November. Wanneer de -Daily Chronicle" erkent, dat »gansche ba taljons in de pan werden gehakt", en dat de verliezen der Japanners ernstiger, grootei waren dan ooit te voien, dan wordt men geneigd te gelooven, dat hot cijfer 20,000, reeds genoemd als aangevend de Japansche verliezen, niet overdreven, wellicht zelfs overschreden is. Hoofdzaak is, dat de poging om de forten Erloengshan en Shanshoskau te vermeesteren mislnkt is. En thans zouden de Japanners de hoop voor goed hebben prijsgegeven, om de vesting door bestorming- te nemen. De offlciëele raededeeling uit Tokio, dat de Japanners op 1 dezer doorgedrongen waren tot de contre esearpes van tiet Erloeng-fort, is door geen enkele andere gevolgd. Dat is zeker niet een goed teeken voor de Japan ners. Alle ernstige berichten stemmen trou wens hierin overeen, dat de gelen geen snellen voortgang maken. De verspreidde geruchten over den val van 7 forten en liet terugtrekken der bezetting naar Liaolisjan kunnen als onwaar beschouwd worden Waar schynlijk is nog geen enkel groot, fort ge nomen. Zoowol de -.Daily Telegraph" als de «Biisjewya Wjed mosti" bevestigen dit. Laatstgenoemd blad verneemt uit Tsjifoe »CI)ineeseho jonken die een groute lading levensmiddelen naar Port Arthur gebracht hadden en terugkeerden, berichtten, dat de door de Japanners van den 26<mi October tot den 3en November genomen stellingen alle zonder uitzondering gelegen zijn builen de kring van de groote forten. De proviandee- jing van Dort Arthur is in de laatste dagen belangrijk aangevuld. In de laven kwamen niet alleen jonken doch ook stoonschepen aan van verschillende maai schappijen. De blokkade is blijkbaar minder streng. Hel aantal beschadigde Japansche schepen is zeer groot. De bemanningen zijn door ziekte ge decimeerd. Verschillende schepen zijn ver anderd in drijvende hospitalen." Voorts meldt generaal Sakharoff: De 7en en Sen November gingen de voorhoede-afdeeiingen van de vijand legen zonsopgang over tot den aanval en bedreig den onze wachtposten, die zich bevonden op de linie Tsjantan- Henam. I)e vijand bezette oostelijk van de wacht posten de dorpen Oetiasi, Ertaini en Pansontoen. De posten gingen daarna, ondei steund door cavalerie, over lot don aanval, en verdreven den vijand door liet artillerievuur uit de dorpen door hem he/et. Op do overige frontlijn werd gedurende den dag een zwak artillerievuur onderhouden, dat don vijand verhinderde gevolg te geven aan zijn pogingen verschansingen te maken. In den nacht van den 7e onder namen afdeelingen vrijwilligers verkenningstochten en verontrustten den vijand. Gedurende den 8e zijn op liet geheele front geen berichten over gevechten inge komen. VEN RAY, 12 November 1904. '/iHiiift van «l^» MilUleraad. De zitting van den Militieraad voor de lichting 190r> heeft plaats in de bovenzaal van het pnlitiegebouw te Roermond, voor liet kanton Horst op Vrijdag 16 Deo. ten 10 uur voorm. voor de gemeenten Horst, Broekhuizen, Meerlo, Grnbhenvnrs', Seve- num, Wanssum en Venrny. Voor het kanton Bergen op Zaterdag 17 Dec. te half 12 uur. Zondag om 5 uur vergaderde do leden van den Boerenbond in de. Muziekzaal. Do Voorzitter opende do vergadering met den gewonen groet «Geloofd zij J. Cb. en gaf daarna het woord aan den heer J. Poels, die mededeelde dat er in Dec. rekening en verantwoording zou gedaan worden en dat er ongeveer 100 gulden over zouden zijn en beloofde f 1.80, als premie aan hem, die voor deze som een voorwerp kan konpen wat voor den grooten en kleinen boer dienstig is er zal hierover in eene volgende vergadering 'een besluit genomen worden. Hierna brengt hij verslag uit over het gehouden boeren-congrcs te Nijmegen. Hij betreurt dat er zoo weinig Venrny ere aanwe zig waren. Daarna licht hij de verschillende conclusies in het koit toe en houdt zich eenigen tijd bezig over de tariefwot te spreken. 'Hij bemerkt dat wij hoeren uit deze streek van bescherming direct nadeel hebben, maar dat de indirecte voordeelen grooter zijn, reden waarom hij voor de daar genomen conclusie Leeft gesterad. Hij toont aan dat zonder bescherming t»p den duur ons vee overal verboden zal worden, ol wel de invoer zoozeer bemoeilijkt, dat het met verbod gelijk staat. Vervolgens werd besloten dat ook boeren arbeiders lid kunnen worden en deelde de hoer Poels mede, dat -door het bestuur van den kring Horst was aangenomen om den vertrektijd van de dienstboden te stellen op 1 Mei, in plaats van met Paschen, zooals dat hier het gebruik is doch hiertegen scheen men nog- al bezwaren te hebben. En ten slotte deelde de spreker mede dat binnenkort een nieuwe wet zou komen op de pokken bij rundvee. Als zich in 't vervolg een geval van pokken zou voordoen op een stal, dan dient de eigenaar zich te melden hij den heer H. Wisrr.nns of L. Raedts, waarna 't zieko beest door den veearts zal gekeurd worden terwijl door 't Rijk de vergoeding zal wor den uitgekeerd. Staande de vergadering werden brochures verspreid van Dr J. Poels te Rotterdam, handelende over een nieuw serum tegen de vlekziekte bij varkens. Vervolgens werden door de vee- en paar- denvcrzekcring nog de schatters gekozen voor de verschillende wijken. Door de paarden- verzekering werd besloten om jonge venlens by de assurantie aan Ie nemen, mits 5 gld. entreegeld. Blijkens achterstaande advertentie zal er morgen om 5 uur vanwege den R. K. Volksbond eene vergadering worden gehou den van de Sigarenmakers in het café van den heer P. J. Voesten. Naar verwijzing der achterstaande advertentie blijkt dat de vergadering der Hanze Zondagmorgen a. s. na de Hoogmis (en niet na afloop der vergadering van de Stoomzuivelfabriek) zal gehouden worden. Blijkens achterstaande bekendmaking, zal de gemeente Venray op Woensdag 23 November a s. vereerd worden met een bezoek van Zijne Excellente den lieer Com missaris der Koningin in L raburg. Bij aankomst in tiet dorp, wordt eorst op het Raadhuis een onderzoek ingesteld naar de gemeentelijke administratie, waarna Z. E. aldaar audiëntie vei leent aan personen of coipnraties, die. hiervoor hun verlangen kenbaar gemaakt hebben. Naar wij vernemen wordt Z. E. in Venray eene feestelijke ontvangst bereid. Zondagnamiddag om 4 uur had alhier in de Parochiekerk de gewone joarlijksche Liefdadigheidspreek plaats. Een der meest talentvolle redenaars uit de Orde van den Fl. Praneiseus, de Zeereerw. Pater Bosse liet bij deze gelegenheid zijn machtig woord weerklinken ten bate der armen. En waarlijk niet zonder succes! Do daarop gehouden Collecte door eenige lieeren loden der Vincentius Vereeniging bracht toch de aanzienlijke som op van ruim f 118. 70. De deugd van Liefdadigheid wordt alzoo in Venray nog' wel degelijk beoefend, en het edol doel der Vincentius-Vereeniging tiet leniger, van don nood der zoogenaam de stille armen, vindt hier, Goddank ruime steun en waardeering. Moge liet zoo blijven Wij vestigen de aandacht onze lezers op achterstaande advertentie, betrekkelijk het St Machutusfeest te Oirlo. Zeer zeker zullen vele geloovigen van Venray en omstreken bij deze gelegenheid een bezoek brengen aan het aloude heilig dom van Oirlo. alwaar de 11. Maohutus hij voorkeur zijne gunsten verleent. Dinsdag avond bracht onze Fanfare -Euterpe" eene serenade aan haren eminen te 11 President don Weled. lieer Theodor van den' Boogaart, naar aanleiding van zijn Patroonfeest op Woensdag. Verschillende -schóone roiriekstukken werden zoo als gewoonlijk zeer verdienstelijk en eorret uitgevoerd. Wij sluiten ons gaarne aan bij de harte lijke gelukwenschen van het Bestuur, en hopen dat do lieer Th. van denBoogaart nog vele jaren als President den onmisharen steun moge zijn van -Euto'po". In do Zondagavond gehouden verga dering van de -Mefselaarskoud" is met algemeene stemmen besloten de contributie vast te stollen op 12 cent per maand, en werd besloten ajleen die werklui aan te nemen die lid van den Bond zijn. Leden die ?Hi l^.den. Bond vyillen aan sluiten kunnen dit nog doen. Donderdag avond is alhier in aanvang genomen met de lessen van het Herhalings onder wys. De volgende iieeren ouderwijzers zijn benoemd tot het geven dier lessen Dorpschool A. II. Vermeulen en H. W. A. Kraykamp; Merselo, J. H. Jaspars; Leunen W. H. de Haen en J. G. Janssen; Oirlo G. H. de Ponti en M. G. H. Derksen; Oostrura Th. H. Houba. In de Maandag avond gehouden verga dering van de Handhoogschulterij -Diana" alhier is besloten om even als andere jaren, ter gelegenheid van het St. Sebns- tiaansfeest, twee tooneeluit, voeringen te geven. LEUNEN. Do hevige stormwind die Dinsdag en Woensdag alhier heerachte heeft nogal betrekkelijk veel schade aangericht. De toren der kapel, die waarschijnlijk niet zoo veel kracht verdragen kon, had een schuinsche richting aangenomen. De architect Franssen uit Roermond werd daarna be richt gezonden, om te komen zien of de toren nog goed gerepareerd kon worden. Donderdag moest hij weer zijne gewone plaats innemen en Vrijdag werd hij lus- schen drie touwen gespannen om het groote en zware kruis er af te nemen. Dezer dagen zal hij wel omver getrokken moeten worden, daar hij toch niét meer goed gerepareerd kan worden. HORST—AMERICA. De timmerman W. H. alhier, werkzaam te Griendtsveen. had Dinsdag liet ongeluk van een steiger te vallen, waardoor hij aan hoofd en schouder werd verwond, ^oodat geneeskundige hulp moest worden ingeroepen. Zijn toestand is echter bevredigend. OTTERSUM. Met ingang van 1 Januari 1905 is de jaarwedde van ieder der wet houders der gemeente Oltersuir vastgesteld op f75. MOOK. Do jaarwedden van den burge meester en don secretaris dezer gemeente is door God. Staten vastgesteld op f480, met ingang van 1 Juli 1904. ELSLOO. De hoer C. S. onderwijzer alhier kwam Maandag morgen tot de treurige ontdekking, dat zyn fiets ver dwenen was. Een Duitscher wordt er van verdacht, doch de politie te Beek, die er van verwittigd werd, heeft tot heden geen spoor noch van den Duitscher noch van een dader kunnen vinden. liet rijwiel gemerkt. «Excelsior" Canton; eene bel, welke aan hot stuur bevestigd is, draagt eveneens dat merk. NIEUWENHAÜEN. Bij Koninklijk be sluit van 10 October jl. werd aan II. A. H. Beelen op zijn verzoek ontslag verleend als notaris alhier. Den Sen November jl. had zich nog geen enkel candidaat voor die Standplaats opgedaan. Zeker ook een mager beestje Buiten verantwoordelijkheid der Redactie, Geachte Redactie van Peel en Maas. Mijnheer de Redacteur. Het zou me zeer aangenaam zijn. als het onderstaande in het eerstvolgend nummer kon worden opgenomen. F. F. Criias. Eindelijk weer eens wat Qritiek Toen ik het verslag der Raadszitting van den 29en Oct. j.l. in No 45 van «Peel en Maas" las. werd ik eenigszins wrevelig ge sterad, en wel naar aanleidig van tiet Ver slag over punt XII. -Besluit tot wijziging van Art. 1 van de Verordening van den Hoofd. Omslag. Wo lezen daar, dat iiet maxirnun van den Omslag van f. 4000 op f. 7000 en de anppletoire Omslag op f. 1000 (Wij zullen er maar bijvoegen van f 800 op f 1000) ge bracht werd en heel leuk staat daarbij «Wordt goedgevonden" Natuurlijk, werd goedgevonden, en af gaande np dit verslag, zeker wel, zonder veel interessante op- of aanmerkingen. Als de discussie over dit punt ten minste wat. meer was geweest, dan een flauwe gela menteer over dit of dat hoofdstuk der Regrooting, als er iets meer door een of ander Raadslid werd te berde ge bracht of voorgesteld dan -'t Wordt verschrikkelijk. Hoe kan het toch. Ja, ja 1 die scholen, die scholen zou de verslagge ver van het V. N. het. toch zeker wel verteld hebben. Wij gelooven dan ook, dat het precies gegaan zal hebben als op den 29en Aug. 1901, toen de vergadering hij de behandeling van de Nieuwe Verordening op den II. O. niet alleen algemeen instemde niet liet gevoelen des Voorzitters, dat liet een kolossaal werk was geweest, maar ook zonder discussie, zonder oen enkele op- of aanmerking het ontweip goedkeurde met algemeene stemmen. Ja, zelfs werd toen op het gezegde des Voorzitters («Een oogen-, blik hebben we wel eens gedacht aan vermindering voor kinderen, ouden van dagen enz. maar dat zou zno'n last. veroorzaken, dat daar niet aan te beginnen was.' een plechtig, veelzeggend zwijgen in acht geno men. O, was er toen toch eens een welbespraakt, degelijk ontwikkeld Raadslid geweest, dat te voren liet ontwerp gelezen en bestudeerd had, den voorstellers zou het wat lastiger gemaakt zijn, gelooven wij. En nu, ruim 3 jaar later, nog niemand, die op verschillende leemten wijst, 't is bespottelijk, maar in-treurig tevens. II De Hoofd. Omslag te Venray is zoo onge veer op dezelfde leest geschoeid als die te Venloo, alleen, dat in Venloo tot heden wal meer, te Venray wat onbillijker betaald wordt. Ja, onbillijker, en dit zullen we trachten aan te toonen Wie te Venray een belastbaar inkomen heeft van f 1000 betaalt thans 1,5 X f6,05 f9,075, onverschillig of hij een groot of klein huisgezin te ver zorgen heeft, onverschillig of hij al of niet ouden van dagen, dan wel talrijke spruiten te onderhouden heeft. Voor Ven rayvroede vaderen is het precies tietzelfde of men een alleenwonend lleér is met f 1000 salaris, of dat dit inkomen over 10 a 12 personen moet verdeeld worden en daarom gelijken aanslag. Prachtige logica van onzen wijzen Raad, hoor Bovendien, liet rijk gaat in dezen voor (daar is het niet te lastig, evenmin als te Amsterdam, Rotterdam, Utrecht e. a. steden) en zijn er voor dezen aftrek ook nog gronden aan te geven uit zedelijk en moreel oogpunt, doch hierover zullen we voorloopig zwijgen, evenals over vermindering voor levensverzekering en lijfrente. Het Venloosche art. 0 is volkomen gelijk aan art. 3 der Venraysche verordening echter alinea d premiën voor levensverzeke ring, echter tot geen hcóger bedrag dan 5 procent en in geen geval meer dan f 100) dient daar voor aftrek, doch is hier geschrapt. Van art. 7 der Venloosche heefi men art. 4 der Venraysche verordening gemaakt, doch het volgende wederom geschrapt-»'t Zuiver inkomen wordt verminderd met f 25 voor elk kind nf met een kind gelijkgestel- den persoon (inwonende ouders of klein kinderen, die geen eigen inkomen hebben). Ill Een tweede onbillijkheid in de Venraysche verordening is, dat allen over denzelfden kam geschoren worden, of men in de Kom, dan wel op de Buitingen woont. En toch kunnen de Kombewoners heel wat meer profiteeren van de gemeenteftnan- ciëndenk maar aan Gemeentesecretarie dokters, veearts, vroedvrouw, politieagenten, alles heeft do Kom bij de hand, gezwegen nog van verlichting, grintwegen etc. etc. etc. Werkelijk, eéns de dokter in een spoed- eisciiend geval in de buurt te hebben, is een dubbelen aanslag in den H. O. waard, neen, is onbetaalbaar. Nog veel verder zou dit punt ontvouwd kunnen worden, doch we laten het voorshands rusten. Eene derde onbillijkheid is de miserabele, belachelijke progressie in den bestaande» Omslag. Iemand, wiens belastbaar inkomen beneden f 1000 is. hetaalt daarvan thans 0.9 procent, die van f 1000 tot 1950 is aange slagen gemiddeld 0,9075 tot 0,977 proeent, van f2000 tot f 3000 gemiddeld 0,988 tot l,05i proeent. We zullen maar niet verder gaan, zoo ongeveer gaat dat ding door. En nu vragen wij, of dit eene redelijke, rechtvaardige progressie ie, d. w. z. of de rijke lui naar evenredigheid en billijkheid van den een- voudigen en gegoeden burgerstand worden aangeslagen Allemaal vragen, die wij het lezend publiek, maar veelmeer nog onzen Raads leden ter overweging aanbevelen. Mocht onze rekening of verklaring in een of ander punt met de waarhèid of billijkheid in strijd zijn, dan verzoeken wij der zake bevoegden beleefd ons hunne opmerkingen niet te zullen onthouden. Venray 6 Nov. 1904 CRITAS. VENRAY Van den 4 tot den 11 Nov. 1904. Geboorten. Jacobus Hendrikus Verbatte. Gerardus Hubertus Litjens. Joannes Hendrikus Claessens. Anna Maria Huberta Claessens. Martin Josef Adriaan Peeters. Johannes Theodorus Houwen. Huwelijken. Geene. Sterfgevallen Geene. Parochiekerk. MAANDAG S urn- sol. jaarg. voor Corn. Raedls en Petr. Smits. DINSDAG 10 uur sol. jaarg. voor de overledene Geestelijken van het Cecilia Broederschap. WOENSDAG 8 uur jaarg. voor Lamb. Jenniskens echtg. van Hendrik Smits. VRIJDAG S uur jaarg. voor Anna van Dijck, wed. Greemers. Paterskerk Heden middag 0111 r> uur Lof en Kruisweg. MAANDAG om 7 en half 8 de gewone uitvaart diensten voor de zi-1 van zaliger Maria Jeucken als li«l v h Aartsbroederschap. DINSDAG om 5 uur Lol. WOENSDAG feestdag van de H. Agnes, maagd uit de 2e Orde van O. H. Vader Franciscus is in deze kerk lè verdienen een vollen aflaat o, d, s. v. Om 5 uur Lot, DONDERDAG om 7 en hall acht, de gewone uit vaartdiensten voor de ziel van zaliger L. van Reus, als lid van het Aartsbroederschap. VRIJDAG om half acht, plechtige uitvaartdiensten voor de ziel van zaliger den WelEerw. Pater Ludov. van Berkel in ons klooster te Maastricht overleden- Om 5 uur Lof. ZATERDAG, feestdag van de H. Elisabeth van Hongarije patrones der 3e Orde van O. H. Vader Franciscus is in deze kerk te verdienen een vollen aflaat onder de gew. voorw. 's Morgens zal om halt 8 eene H. Mia worden opgedragen voor het geestelijk en tijdelijk welzijn der leden van de 3de Orde Om 5 uur Lof. Brengt bij deze den ingezetenen ter kennis dat de heer Commissaris der Konigin ia dit gewest onze gemeente op Woensdag den 23 November a. s. zal bezoeken ten einde onderzoek te doen naar alles wat liet beheer en de belangen der gemeente aan gaat en elk ingezetenen te hooren die hem daarover ot over andere aangelegenheden zou veilingen te onderhonden. Verder wordt aau de autoriteiten en andere personen die hem wenschen te spreken of hunne opwachting wenschen te maken daar toe de gelegenheid gegeven ten Raadhuize des vnormiddags omstreeks half elf uren. Noodigt hij deze uit allen die hiervan» wenschen gebruik Ie maken zich voor Zon dag den 20 dezer ter gemeente secretarie- alhier aan te geven om op eene daartoe bestemdelijst te worden ingeschreven. Venray den 12 Nov. 1904. De Burgemeester voornoemd H. ESSF.R. Burgemeester en Wethouders van Venray. Gelet op de aanschrijving van de Ged. Staten in tiet Hertogdom Limburg dd. 28 Oct. 1904 1 Afd. Lu 7265 B* Brengen hij deze Ier openbare kennis dat bij besluit van Ged. Staten dd. 28 Oct. 1904 opgenomen in het provinciaalblad no 92 de Gemeente Venray. is gerangschikt onder die gemeenten, voor welke niet van toepassing is het tweede Lid van art. 1 der drankwet, luidende Deze verkoop (de verkoop van sterken drank) wordt onderscheiden. 1 voor gebruik ter plaatse van verkoop 2 voor gebruik elders dan ter plaats» va» verkoop. Venray. den 8 November 1904. Burgemeester en Wethouders voornoemd, H. ESSER. De Secretaris. STOOT.

Peel en Maas | 1904 | | pagina 2