Limburgsch Nieuws. Nieuws uit (le Buurt. Algemeen Nieuws. de graaf weet er niets van. 't Is treffend mama -Geef me gauw liet boek, kind', ik hp« nieuwsgierig boe bet afloopt. Die arrne gravin. Terwijl de heele wereld met liet ongeluk van gravin van Iloogenlmizon bezig was, bevond zij zich met baar echtgenoot in Wakenden welstand te Os'ende. Het was een heerlijk seizoen en terwijl iedereen haar beklaagde en met den armen graaf medelijden had, die in het buitenland was enjiog van niels wist, genoten beiden het benydeuswaardigste genoegen, dat ooit twee gelukkige menschel» in de boete zomermaan den kan te beurt vallen: het rustig ver blijf aan het koele strand der zee Sprokkelingen. op alcoholisch gebied. Gevolgen van liet alcoholisme voor liet huisgezin. Dc christelijke familie heeft geen erger vijand dan het alcoholisme (Mgr. Egger.) fine menig bloeiend gezin, waarover de ongelukkige drank achteruitgang en onder gang bracht. Hoe menig huiselijk geluk, dat door den drankduivel gestoord wend en vernietigd. (Mgr. Ley ten). Het alcoholisme beteekent voor de familie a. Armoede. In hei huis van den drinker; kan geen welstand heerschen tegen het alcoholisme is geen fortuin bestand. b. Twist en tweedracht. Geluk, vrede, liefde en eendracht zal men vergeefs zoeken in I et huis van den dronkaard. Welke achting zal de vrouw hebben voor den man, die door zijn drankzucht de beul van haar leven is. Welken eerbied zullen de kinderen hebben voor een vader, dien zij zoo dikwerf aanschouwen in dionkenfnanstoesland. Waar achtig boven de deur van het huis des drinkers mocht men wel schrijven Geluk en v-ede zijn hier niet te vinden wel twist en tweedracht tranen en ellende in overvloed. Ver wakkin fj der familie. Dc kinderen van drankzuchtige ouders dragen de gevolgen der o. matigheid van v ider ol' mceder. Hoe menig kind is zwak en ziekoüjk, stompzinnig, kiankzinmg tengevolge der drankzucht der ouders. d Verwildering. der familie. Ten bewijze st-rekke het woord van den Iiisschop van Schrewshiit-y -Bijna alle jongens en meisji-s, die in veibetei ingsgesiichten en weikhuizen terecht komen, zijn uit huisgezinnen, die hun ondergang en schande tc wijten hadden aan den ellendige» diank. Velen, zoo z^gt, Dr. Börel, zijn zwak in hun ziels- en lichaamskrachten en behept met ondeugden en gebreken, die hen 111 een krankzinnigengesticht, bodelaarskolenie ol in de gevangenis doen belanden. *i.«ie«i 'vuii ui-1 Menschen drinkt den hoi iel niet Want een borrel baat u niet. En hij stilt den honger niet, En uw dorst lesoht hij riet, De vertrissching geeft hij niet, En gezondheid schenkt hij niet, Een lang leven geeft, hij niet. Helder denken kunt gij niet, En goed werken wilt gij niet, En uw beurs vult .hij niet, Vrouw en kinderen helpt hij niet, Daarom drinkt den hoi rel niet. Onder den Invloed van den alcohol wordt 'net kleinste gedachten verschil oorzaak van hevige twisten, zelfs van gevechten, Woorden worden gebezigd, waarover men zich nuchter zijnde schamen zou verwytingen worden gedaan, waaraan men zonder den alcohol niet zou gedacht hebben. Amicus. OORLOG. De -Daily Chronicle" van den 27 meldt, dat er een buitengewone drukte lieerscht voor Port Arthur. De belegeraais doen alle moeite, 0111 het einde van den strijd te be spoedigen. Niettegenstaande hunne aanzienlijke ver liezen naderen zij de laatste linie van Russische versterkingen, ten Oosten van do stad. Do waterleiding is afgesneden, en de Russen zijp. nu genoodzaakt zeewater te distilleeren. De Japansche belegeringskanon nen zijn op eene hoogte in het Oosten ge plaatst en beheerschen een deel van de haven en van de stad. De Russen besparen wijse lijk hunne munitie voor den eindaanval. Sinds eenige dagen vermindert de heftig heid van hun vuur. De Japanners hebben generaal Stoessel opnieuw den eisch "gesteld zich ovor te go ven. waar hij het garnizoen de krijgseer zou ge nieten, doch de vloot zich zon moeten over geven. Generaal Storssel heeft met bitse weigering geantwoord en hoeft gedreigd in hot vervolgd iederet» overhi enger van een dergelijke boodschap te doen fusilleereu. Het garnizoen biedt heldhaftigen tegenstand 's Nachts worden talrijke verdedigings middelen opgericht, om den vijand tegen te houden. Deze werken worden over dag door de Japanners vernield, doch 's nachts worden ze weer door Russen'hersteld. Keizer Nicolaas heeft liet noodig geacht, het Russische leger in Mantchourije, dat in den laatsten tijd aanmerkelijk werd ver sterkt, in tweeën te splitsen. De generaal der infanterie Gripenberg opperbevelhebber dor troepen in liet militaire district Wilna, is benoemd tot bevelhebber over bot tweede leger in Mantsjoorije. De Tsaar zond hem den volgenden eigenhandige» blief -De ware vei\vo. dlieid, waarmee de Ja panners d< n oorlog vooitzelien, naast de hardnekkigheid en groo'e militaire eigen schappen der Japansche tioepen, hebben mij doen besluiten om onze strijdkrachten op het oorlogsterren» aanmerkelijk uit te breiden ten einde in den korist rnogelijken tijd tot oen beslissend resultaat te komen. Dien ten gevolge zil het getal onzer troepen een cijfer bereiken, dat niet meer I >elant om ze in één enkel leger tagroepeei en. Ik heb daarom de noodzakelijkheid ingezien de troepen in Mnntsjoerije over 1 wee legers te verdeelen. Het bevel over het" eene blijlt hij Koero- patkin berusten en ik benoem u tot bevel hebber over het tweede'. VEN RAY, 1 October 1904 Dinsdagmiddag, tussciien 12 en 1 uur ontstond er een begin van brand op het kantoor der stroohulzenfahriek van den heer Th. Slits. Gelukkig dat men dit spoedig bemerkte anders zou wellicht direct het geheele fabriek in lichte laaio hebben gestaan, daar er zooveel stroo in verborgen zit. De schade is niet groot, een paar boeken en een kast werd beschadigd. Wegens de drukke werkzaamheden der landbouwers was de Woensdag alhier ge houden veemarkt niet zoo druk bezocht als gewoonlijk, de aanvoer van vee was nog al groot. Er heersohte nog al kooplust, door vreemde kooplieden was veel vraag naar melkgevende koeion en drachtige vaarzen, waarvoor men besteedde ISO tot f250, vaarzen van 130 tot f 180, vet vee van 25 tot 30 et. p. p. Biggen waren er in overvloed aan de markt, docli die vonden niet veel aftrek zoodat een groot gedeelt» onverkocht bleef. Men betialde van 3 tol f5 per stuk. Zondagnamiddag maakte onze fanfare "Eut-erpe" een uitstapje naar Wcllerloui om den beer M, van Rijswijck, hoofd der school aldaar eene serenade te brengen ter gelegenheid van zijn huwelijk. Omstreeks 1 uur vei trok liet gezelschap. Onderweg speelde de muzikanten nog eenige. Stukjes zoodat de weg toch nog niet al te lang viel. In BlitLrswijk aangekomen werden de paarden gestald, en toen ging bet de Maas over. Te W ellerlooi aangekomen feliciteerde men do heer van Rijswijck mot zijne echt- verceniging. Onder een vroolijk muziekstuk trok men toen naar zijn woning. I»n „kaai'. laCjlV1^0 fanfare feliciteerde de heer van Rijswijck en zijne eebtgenoote, en waarna voorn, van Rijswijck alsmede uil nanrn van zijne echtgenoote dank bracht aan de leden der fanfare, daar zij zooveel moeite deden om hem. als cud lid van Int gezelschap toch nog bewezen, dat zij hein nog niet vergeten waren. Met deze serenade was onzen beminden onderwijzer dnn ook zeer vereerd, zoodat bij het gezelschap op een lekker glaasje bier en boterhammen tract eerde. Na nog eenige stukjes ten uitvoer te hebben gebracht keerden allen onder een vroolijke stemmiog huiswaarts. Bij de Donderdag gehouden aanbeste ding voor bet maken van een ijzeren pooit, ten behoeve der school te Leunen, werd het werk gegund aan den laagsten inschrij ver den lieer Math. Casters voor f39. Blijkens achterstaande advertentie zal de geraeenteteeuenschool geopend worden op Maandag den 3 October des namiddags ten half O uur, de lessen zullen gegeven worden door den heer Ypes, teekenmeester te Venlo. - Naar men verneemt., is P. Michiels alhier goedgekeurd voor postbode en denkt binnenkort zijne benoeming te verwachten, voor den dienst der gehuchten. Naar wij uit goede bron ver nemen is mejuffrouw Jeannctle Ellerbeck geslaagd voor het Eerste Natuurkundig examen aan de Universiteit te Utrecht. Wij wcnschen haar van harte proficiat. LEUNEN. Zondag had de uitslag plaats van de door onze haiidboogscliutterij uitge schreven schietwedstrijd. Er werd flink aan deelgenomen. De uitslag was als volgt le prijs, P. Lucassen 40 punten. 2e J. v. Meijel, Venray 4 rozen. 3o - P. J. Martens 7 vieren. .Jo - A. v/d Water, Venray 7 drieën. 5e IICoopmans 8 tweeën Go L. Coopmans 8 oenen. ARCEN. Maandagnacht brandde door on bekende oorzaak onder Lomrn het huis af bewoond door W. Bongers, toebehoorende aan den heer notaris Brouwers te Venlo. Het vee en een gedeelte van den inboedel kon nog gered 'worden. GENNEP. De officier van Justitie heeft appél aangeteekend togen het vonnis door de Rechtbank te 's Bosch gewezen ca. P. J. J., 02 jaar. slager wonende alhier, welke bij voormeld vonnis werd schuldig verklaard aan mishandeling den dood t-ngevolgo hebbend, doch werd ontslagen van rechtsvervolging. MAASBRËE. Woensdag namiddag circa 1 uur woedde op de grenzen van ons doip nabij Sevenum, een lievige bosch- en heide brand. welke nog tl veel schade veroorzaakt^. Dank zij bet kranige oplreien van de in de nabijheid wonende landbouwers, die door gezamelijke inspanning het vuur spoedig meester waren. In de woning van den ploegbaas Saris, die gedurei de liet tichelseizoen te Rheiiibausen 111 Pruisen vei toeft, ontstond des nachts brand. De oude vader van vrouw S., Tb'eod. Verstegen, en een kind van 10 jaar konden zich niet meer redden en vonden den dood in de vlam men. Des morgens werden de twee verkoolde lijken gevonden. Een zoontje van 11 jaar wist zich, door- uit een venster te springen, van een wissen dood te redden. LOTTUM. Op, de voordracht voor hoofd eener school albiei- komen voor 1. Wassen- berg te BeegJen.'2. Rulkens te Maasbree en 3. Wolters te Sevenum. De benoeming zal eerstdaags geschieden. BLERIK. Maandagavond speelden eenige kinderen op binnenplaats van den kolenhandelaar Gerardls. Een knaapje van G jaar raapte bij de kolen iets op en riep Kijk eens. wat een aardig ding Zekere T., daar toevallig aanwezig onderzocht dat vreemde ding en herkende daarin eene dynamiet patroon die aan de politie ter ver nietiging werd 'overgegeven. Het is dus raadzanm bij het stoken van steenkolen voorzichtig te zijn, want de kolenmijners schijnen met die gevaailijke patronen ruw om te gaan. BAARLO. E"ii dezer nachten werden de boomgaarden van F. II, et» Baron do B wederom bezocht door fruitdieven, die een goede panij appelen en peren hebben moe- genomen. Naar het schijnt moeten het wel bekenden zijn, want ze welen den weg van ontkomen zoo nauwkeurig, dat aan bet/appeii op liée,terdaad bijpa niet te denken is. ROERMOND. Met ingang van heden 1 October zal de -Maas en Roerbode" in ei gendom overgaan aan de Roermondsche Stoomdrukkerij, 'dio ze verder, vereenigd met haar eigen Courant "De, Nieuwe Koerier zal uitgeven onder den titel De Nieuwe Koerier Maas- en Roerbode WEERT. Dinsdagnamiddag kregen wij een groot aantal Qngenoodo gasten tor kermis. Een achttal wagens zigeuners hadden hier hun nachtvei blijf'; opgeslagen. Woensdagmor gen zijn ze onder politiogole.iüe vertrokken in de richting van Helmond. Zekere J. fNederweert, di» Zondag- tin/lij Vim ,.1 3rr» huiö-v» in tpOg,'tiiiü in de nabijheid van Nederweert liet ongeluk in het kanaal te vallen en te verdrinken. Des anderendaags werd zijn lijk opgehaald. SITTARD. Na een langdurige ziekte overleed Woensdagmorgen EAchtb. heer 11. Ru'ten, oud-burgemeester en lid van den Gemeenteraad in den ouderdom van ruim 80 jaren. Do overledene, geboren den 30 Aug. 182-1, werd sedert 1 Sept. 1863. lid var. den gemeenteraad en na de functie van Wethou der werd hij tot Burgemeester benoemd op 1 April 1882 uit welke functie,hij opzijn verzoek eervol ontslag ontving op 15 Juni 1904, onder dankbetuiging voor de bewezen diensten. Tot lid van het bestuur van den Alg. Ned. Zuivelbond is gekozen de heer J. C. van Weydom Claterbos alhier. ECHT. Zondagavond waren de sluit- boomen van den spoorweg aan den Rijks weg nabij Engelsvonderen reeds afgesloten en de wachter stond reeds op zijn post, daar de laatste, van Venlo komende snel trein nabij was. De wachter zag van do richting Roermond een automobiel komen aansnorren. Hij gaf hun het sein met rood licht, als bewijs, dat do weg onveilig was. Of dit sein niet gezien is, weet men niet. De automobiel snorde met volle vaart voorbij, en verbrijzelde den eersten sluit boom, doch bleef voor den tweeden slaan. Juist snorde de trein voorbij, Het scheelde niet veel, of een groot ongeluk was gebeurd. De wachter die ter zijde sprong, kwam met den schrik vrij. Aan den automobiel kwam geene noemenswaardige schade, zoodat de reizigers hunne reis konden voortzetten. HEERLEN. Van een zijner vrienden kreeg een mijnwerker, die benoden in de mijn Oranje Nassau werkzaam was, het bericht, dat zijn vrouw druk bezig was het inpakken en op het punt stond te voltrekken met den eerst komenden trein in gezelschap van een ander mijnwerker, Zoo spoedig haastte zich de verbolgen echtgenoot naar hoven en liep op een draf naar zijn woning in de Kolonie, waar hij zich van de waarheid van het hem medegedeelde overtuigen kon. Toen onmid dellijk naar 't station. Hier aangekomen vond hij zijn vrouw plus nog iemand gereed staan om te vertrekken. Nu zou men meenen, dat zich aldaar een wagelijk tooneeltje zou afgespeeld hebben, doch neen zonder veel complimenten maakte de man zich meester van het kofter, dat voor hem de meeste waarde had, en verwijderde zich even vlug als hij gekomen was. Een zijner kennissen, die hem vroeg, waarom hij zijn vrouw ook niet had mee teruggebracht, kreeg tot bescheid «Dat die naar den drommel loopt, daar was toch geen houden meer aan 1" BRUNSSUM. Dc onderwijzer A. v. d. C. is weet' zoover hersteld, dat hij het hospitaal Cnlvariënberg heeft kunnen verlaten edele organen zijn gelukkig niet getroffenden kogel, die in '1 borstvleescl» schijnt te zitten, heeft men nochtans niet kunnen verwijderen. De politie doet nog altijd streng onderzoek bij verschillende personen, zoodat er alle kans bestaat, dat do waarheid aan liet licht komt. Nog kunnen wij medcdeelen, dat het paard van het rijtuig, waarop v. d. C. zich bevond toen de schoten vielen, eveneens door een kogel verwond werd met het gevolgt, dat 't lam loopt ook hiervan is bij de politie door den eigenaar E. aangifte gedaan. MAASTRICHT. De coöperatie onder de katholieke arbeiders, leden van den R. K. Volksbond breidt zich meer en meer uit. Het ledental neemt gaandeweg toe. De zaak, die tot nu toe in een particulier buis is gevestigd, waar de ruimte te klein blijkt, zal verplaatst worden. Een eigen terrein is aangekocht, waarop een gebouw van de coöperatie zal verrijzen. BOXMEER. Door Ged. Staten en door 't Gemeentebestuur is aan den lieer C. A, Pechtold alhier vergunning veileend tot liet oprichten vau een centrale acetyleengnsfabi iek alhier. Met de werkzaamheden zal spoedig een aanvang worden gemaakt. Het pleit zsker voor den koenen ondernemingsgeest van den heer C. PechtoM, dat hij deze zaak aandurft; wij twijfelen niet of zijn werk zal door de ingezetenen en 't gemeentebes'uur gewaardeerd en gesteund worden. GRI ENDTS VKEN. Zondag had tusschen de werkende loden van onze Hnndbnngschut- torij «Giicndt.sveen's Uitspanning" eene prijsseliieting plaats. Verschillende huishoudelijke aitikelen wa ren daai toe aangekocht. lste prijs, een prachtige lamp, werd door den lieer M. Gallier behaald met 152 punten in GO schoten. DEURNE. Dat hier, evenals op vele plaatsen, het drinken eau een boirel bij geboorten, zoowel als bij overlijden, gebrui kelijk, voor sommigen bijna onmisbaar is, weet iedereen. Zoo ook behoort de tradio- neele borrel gewoonlijk bij het graven van een put. Dezer dagen liet oen kastelein alhier een put «schieten", zooals 't hier heet, waar de borrel volsterekt niet mocht ontbreken, im mers dat zou schande geweest zijn voor oen kastelein, die don jenever toch aan «zijn eigen" had. Men bepaalde zich dan ook niet op gepaste tfijzê'cn juist nrgepasr, lot. een borrel, maar het pitlige vocht werd gedronken uit bier glazen de gevolgen bleven naluurlyk niet uit. Een der gravers namelijk, dio zich onder in den put bevond, had zoodanig van de gelegenheid geprofiteerd, dat het hem onmogelijk werd zich naar boven te werken en was men verplicht hem uit de modder omhoog te trekken. Goede raad was duur, en de kortste weg; ook de beste 'l zeker toch de koddigste werd genomenEen puthaak bevestigde men achter in zijn broek, en daar ging ie, onder luid gelach der omstanders. MADE. Het is kermis in Made. Zondag begonnen, Zondag avond reeds een doodelijk gewonde. Men raakte aan het vechten, zoo'n klu' wen van kermisgangers door elkaar, men sloeg in bet wilde erop los, één, zekere v d M. kreeg niet een stuk hout zulk een slag, dat hij neerzeeg. Hij is dezen nacht overle den, Wie den dader is, weet men niet precies. Want in het donker is erop los geslagen, misschien weet de moordenaar het zelf niet, dat hij den noodlottigen slag heeft toegebracht. De politie heeft Maandag zes personen gearresteerd. De hoeveelste kermismoord is dit En zal het de laatste zijn? De prentbriefkaarten. De prentbriefkaarten staan in het teeken des tijds. Door iedereen, groot en klein, jong en ouJ, worden ze verzonden. Het ontvangen doet de meesten genoegen, maar dikwijls is er een minder aangename zijde, nl. het betalen van strafport. Het is daarom niet ondienstig, vooral nn de post ambtenaren scherper toezicht schijnen te moeten houden en daardoor bet aantal overtreders dagelyks grooter wordt, in herinnering le brengen, dat om voor èên cent te mogen worden verzonden, er op een ansichtskaart alleen mag worden vermeld de naam en de woonplaats van den afzen der en de datum van afzending. Verboden zy'11 verkortingen als m. g., I». g., m. d., p. f., p. r enz. Verder «groeten", «gelukwenschen", «uw toogenegen en dergelijke meer. De naam van den afzender tnag niet worden uitgedrukt als pa, moe, je broer of zuster en ook niet oom, tante, neef of nicht. Muntbiljetten. Met 1 October a. s. zullen de muntbiljetten als wettig betaalmiddel worden ingetrokken. Zij zullen evenwel nog by de rijksbetaal meesters worden aangenomen tot 1 April 1905. ftoeh nle da g«»'e»ert. Onderstaande kan men zeker wel als eene zeldzame gebeurtenis beschouwen. Twee gelukkige huisvaders deden bij den ambtenaar van den burgerlijken stand aangifte, elk van een kind. Namen en voornamen luidden van beiden hetzelfde, geslacht idem, de vaders deden ieder hetzelfde beroep, woonden op dezelfde plaats en waren beiden ongeleerd. Er in geloopen. Een 50 tal jongere en oudere Amerikaan- sche dames zijn er deerlijk in geloopen. Voor eenigen tyd verscheen te New-York in de Heralcl de volgende advertentie «Een jong Franseh edelman wenscht tot het aangaan van een huwelijk kennis te maken m<jt '11 rijke jonge Amerikaansche. Hij zal morgenochtend te 10 uur by 't graf van Grant zijn met een tuiltje viooltjes in 't knoopsgat." Groot was de verbazing van den bewaker der tombe, toen hy een schare, allen min of meer zenuwachtige dames in pelgrimage naar de plaats komen zag, wanr 't overschot van den grooten generaal president was by gezet. Natuuilijk verscheen de trouwlustige edelman niet en teleurgesteld trok de eeu na de ander af. Middelerwijl had de listige adverteerder ijverig opnemingen gedaan voor een kinema tograaf waarmee lachlustige Yankees zich ten koste der bedrogen bruiden in spe zullen kunnen vermaken. Een winstgevende zaak. Zaterdag is de termijn geëindigd, voor welken octrooi was verleend op de Dunlnp- Welch-banden. Waarschijnlijk zal een prijs verlaging hiervan het gevolg zijn. Verwacht woi'Jt dat, fietsbanden van f27 tot f 19 het paar zullen dalen. L)e Dunlop Welch Pneumatic Tyre Com pany heeft echter in de 17 jaar, dat het octrooi duurde, haar kapitaal van f 300.000 tot f 8.000 000 zien vermeerderen, en in haar fabrieken werken thans 4000 man, tegen 20 in 1889. Goede dienstboden. De meid van een koopman in de rue du Temple te Parijs, bracht haar meesteres een kop chocolade. Nauwelijks had zy die geledigd of zij viel in diepen slaap. De meid liet nu eenige dieven binnen, die heel de woning leegroofden. Drie uren later werd de vrouw des huizes wakker en zag wat er gebeurd was. De meid ia reeds aangehouden. Ongelijk spannetje. Te Rijswijk is een 87-jarige man in ondertrouw opgenomen. Het bruidje telt 36 zomers. De bruidegom is te zwak om naar het stadhuis te gaan, daarom zal het huwelijk door den ambtenaar van den burgerlijken stand aan huis worden ge sloten. Benauwde oogenblikken. Een boerenarbeider uit Vierhouten, die van zijn werk huiswaarts keerde, vond aan den overweg bij 't station Nunspeet een goederentrein staan, die hem noodzaakte daar te wachten. Eenigen tijd daar vertoefd hebbende en niet bemerkende, dat er aanstal ten voor 't vertrek van den trein gemaakt werden, begon hem dit te vervelen en besloot hij zijn weg te vervolgen, door onder den trein door te kruipen. Toen hy aan dat voornemen uitvoering gaf en halverwege juist onder den trein was gekomen, kwam deze in beweging. Gelukkig had hij nu de tegenwoordigheid van geest, vlak op zijn buik te gaan liggen. De tren ging toen over hem heen, zonder dat hij eenig letsel kreeg. Hij had, toen de laatste waggons over hem heen gingen, vreeselyk benauwde oogenblikken gehad en alle moeite moeten aanwenden om te blijven liggen, daar een soort van zuiging hem telkens, zoo 't liena voorkwam, van den grond oplichtte. Ingezonden. Builen verantwoordelijkheid der Redactie. Geachte Redactie van Peel en Maas! Voor opname van bot ond» rstaande, in U veelgelezen blad, zoudt U mij ten zeerste verplichten. Onze Coöperatieve Sloomziiivelfabriek «Venray" nadert hare voltooing. Nog eenige weken en hel lydperk z.»l aanbreken, waarop we de vruchten zullen mogen gaan plukken van het groote en schoone werk, dat hier in den afgeloopen zomer is tot stand gebracht. Dat door eendracht en samenwerking voel, ja nagenoeg alles kan verkregen worden, bewijst ons immers het ruime en kolossale gebouw, dat we daar in Leunen op liet schoonste middelpunt van onze gemeente hebben zien verryzen en zeker het.komende nageslacht nog vaak zal doen herinneren aan de broederlijke geest en eensgezindheid die hier in onzen tijd geheersebt heeft. Ja geachte lezer, wanneer we hier eens met een ernstigen blik zijne oogen laat weideD, over onze uitgestrekte en welvarende gemeente Venray, moet dan niet ieder oprecht landbouwer en veehouder met liet volste recht zijne tevredenheid betuigen en als 't ware met voldoening nederzien op deze schoone onderneming Hoe aangenaam en welgevallig is het toch, als waro broeders samen te werken aan eene vereeniging, waarop onze geheele toekomst berusten moet. Voortaan zullen wy dan ook in de gelegenheid gesteld worden, do melk onzer

Peel en Maas | 1904 | | pagina 2