Winterrogge. Limburgsch Nieuws, Staten-G eneraal •OORLOG f Mgr. Dr. P. J. Hoefnagels l)at zou tc lang du roti eu misschien ook brand kunnen veroorzaken. Ik zal u echter- met alle toestellen hier verbinden, waardoor een j-troom ontslaat, sterk genoeg orn een lid dor bende van Znma tijdelijk onschadelijk maken of misschien to dooden. In elk geval hebt ge dan tijd, om hem, voor hij van den schok hersteld is. do revolver te ontnemen. Hel schijnt, dat men veel lelegrafeeren moet om een trein hier te laten stilhouden, sprak de misdadiger., op eenigszins onrustigen toon. Oat is in dit goval n >k zoo, U weet, dat de treil» vertraging heeft, vandaar dat men liever geen oponthoud meer Wil hebben. Ik heb hun gezegd, dat er een gewichtige reden voorbestaat en nu willen ze daaromtrent bijzonderheden weten. Nu moet ik even op staan, om de lijn naar Center City af ie snijden. Want als ik dat niet doo, zou den ze de reden van hel, aanhouden van don trein aan dit station daarheen kunnen télegrnpheeren en dan zou alle kans zijn verkeken. Ja, dat begrijp ik, ga uw gang dan maar De telegrafist ging naar een kast en nam daai'Uit een eind ijzerdraad aan welks uiteinde hij een schaar bevestigde, terwijl hij het andere einde met de lijn naar Bloomville verbond. Daarna ging hij weer voor het toestel zit ten. -Klik-kiik" klonk het in het telegraaf toestel en op hetzelfde oogenblik vertoonde zich een verblindend groenachtig licht. De misdadiger sprong verschrikt op en riep uit:. -Voor den duivel, wat is dat?' Kr woedt hier of daar in de buurt een onweder. de bliksem is op de lijn geslugen. Als dat ons doel maar niet in den weg staat. Wadi', ik zal de lijn uitsluiten, reik mij maar even den schroevendraaier aan. De schurk reikte hem don schroevendraaier over, maar steeds bleef de ro vol ver op den telegrafist gericht. Warner werkte eon oogenblik met den schroevendraaier, waarop hij haastig tot den vreemdeling zei Geef mij nu de schaar Maar nauwelijks bid deze liet voorwerp aangeraakt, of hij werd, terwijl hij een vreeselijken gil uitstiet, tegen den grond geslingerd. Met een sprong was Warner bij hem, ont rukte hem de revolver en maakte hem dooi hem stevig te binden onschadelijk. Een uur later weid de geheele bende in hechtenis genomen en naar Bloomville ge transporteerd. De rogge wordt op onze diluviale zand gronden veel verbouwd. Daar de plant een dioge mindervóchihnu- denden grond vraagt, zijn onze zandgronden van nafura voor roggebouw aangewezen. Uitgestrekte akkers worden dan ook in 't najaar er mee bezaaid, maar welk een ver schil merken wo op, als we in den zomer de «lachende" korenvelden eens goed opnemen. Dan zien we akkers ja die het maaien bijna niet waard zijn. Hoe hol staat het koreu. waai tusschen het onkruid zoo welig opschiet, hoe kort is het stroo, hoe nietig die aar. Zoo'n oogst belooft niet veel. En toch grdoof ik, dat met een beetje goeden wil het land betere vruchten kan geven. Laat de* landbouwer zorgen voor goed zaai zaad en een ruime bemesting en niet, alles maar voor zaaizaad uitstrooien op een akker, die geen voldoende hemesting ontvangen heeft. Onder goed zaaizaad verstaan we zaad met een voldoend korrelgewieht, kiemkrachtig en onkruidvrij, Daar het kleino kiemplant.jo zijn eerste voedsel moet hebben van die reservestof in den korrel neergelegd, zoo zal dan ook eene flinke korrel de kiem kracht- tiger kunnen voeden dan een graankorreltje, dat binnen weinige dagen zijn voedsel heeft afgestaan. Heeft het kiemplantje zich nu zoover ontwikkeld, dat het z»jn worteltjes in den grond boort, dan hangt voor een groot deel van de vruchtbaarheid van den akker af, hoe de plant verder zal opgroeien. En met de bemesfihgstoeatand van den grond is het soms treurig gesteld. Veel landbouwers zijn er, die tc veel grond hebben voor de mest, die ze kunnen uitstrooien. Zal nu iedere akker iets hebben, dan kan het niet anders of de bemesting .is maar dunnetjes. Voor zulken is Kunstmest een ware uitkomst. Dat men op onze zandgronden met een vol- ledUje kunstbemesting uitstekende vruchten kan verbouwen is reeds door genomen proe ven afdoende bewezen. In de laatste jaren geefi men ook wel half om half, d. w. z. half kunstmest en half stalmest. Ook deze bemesting geeft goedo resultaten. Wat vraagt nu onze winterrogge Strooi voor not uitzaaien der rogge G00 K. ti. kalk -Y 8U0 K.G. slakkomneel -|- 600 K.G. kainiot en vermeng dit goed met de bouw voor. Deze bemesting is por 11. Abe rekend. Volledig is ze echter niet, daar de stikstol meststof chili ontbreekt. De vraag blijft ons nog over; wanneer en hoeveel moeten we daar nog van strooien. Op sliketofarme gronden geeft men een 300 K.G. Aanbeveling verdient een doel zoowat i 3 reeds in den herfst uit te strooien. Daardoor kan de rogge zich tot een krachtige plant ontwikkelen eu beter uc Koude wintermaanden bet hoofd bieden. De overig»» 200 kilo's «orden in 't voor jaar uitgestrooid. De tijd van aanwending hangt weer nauw samen met den s'and van 't gewas. Heelt liet koren nog al van de winterkou geleden zoodat de rogge maar dunnetje» staat dan geve men zoo vroeg mogelijk ren deel der chili. Daardoor dwingt men do plant tot meerdere uitstoeling. De rest wordt, eonigen tijd later gegeven. Is daarentegen de stand in 't voorjaar goed d. w. z. niet hol noch dicht dan mag de chili niet zoo vroeg gegeven worden. W. Plechtige Opening der De opening dor Staten-Generaal had een bijzonder karakter dit jaar, daar zij geschiedde in de oud-grafelijke ridderzaal, nu hersteld en bestemd voor do zittingen der Slaton Generaal. Hare Majesteit, de troonrede met duidelijke en klare stem voorlezende, verklaart, dal de betrekkingen met de huitenlandsche mogendheden van den meest vriendschap pelijke!» aard blijven. H. M, betreurt het uitbreken van den oorlog in Oost-Azië. die Haar noopte tot uitvaardiging eener neutralifceitsverklaring. De zee- en landmacht bleven loffelijk zich van haar plicht kwijten, het corps burger lijke ambtenaren gaf door nauwgezetheid en dienstijver bij voortduring reden tot tevredenheid. -.Vlet ingenomenheid omhulde Hare Majesteit onlangs den gedenksteen ter herinnering aan de thans voltrokken scheiding van Maas en Waal, een werk van het Ministerie van Waterstaat, waarvan voor de welvaart van Noord-Brabant en Gelderland, gunstige verwachtingen gekoesterd worden". Ondanks de groote droogte van dezen zomer geeft land- en tuinbouw genoegzame reden tot voldoening. Niet in elk opzicht bevredigende uitkomsten gaven handel en -scheepsvaart, terwijl meer dan een bedrijf der nijverheid tengevolge van huitenlandsche mededinging, de recht matige verwachtingen heeft teleurgesteld. Verdere bevestiging van het totdusver in Noord-Sumntra verkregene maakte opnieuw niet onbelangrijke vordering, en nam krachtige afmeting aan. De bevolking van Java, dank zij de betere gesteldheid van haar hoofdbedrijf, is in iets minder gediukten toestand. Maatregelen tot verhooging van haar economische kracht blijven niettemin nood zakelijk. Do stand der Indische finantiën eischt nevens groote behoedzaamheid bij uitgaven verruiming van inkomsten. Steeds klimmende eischen aan 's Rijksschat kist worden er gesteld, zonder dat er een geëvenredigde stijging van inkomsten merk baar is. Dit alles maakt noodig, dat niet dringend noodzakelijke uitgaven worden verdaagd, en naar aanvulling der middelen gezocht worde. De behandeling der aanhangige wetsont werpen zal reeds meer dan gewone inspanning vorderen, opnieuw zal het Ilooger Onderwijs- ontwerp inkomen weldra zullen verscheidene Wetsvoorstellen de Kamer bereiken, waarvan een wetsontwerp ter verzekering legen invaliditeit en ouderdom zal worden toege voegd. Bovendien zal aan de invoering der kindoi'wetten en militaire straf- en tuchtwet ten de laatste hand zijn te leggen, terwijl een wijziging in de wet op de naamlooze vennootschappen, en in de leerplichtwet zal worden ingediend. De taak der Stateu-Generaal neemt gaandeweg breeder afmeting. Ik blijf voor de vervulling van die veel omvattende taak vertrouwen op uwe voort varendheid en op uwe toewijding aan de belangen van bet vaderland. Moge de Almachtige God Zijn zegen op uwe werkzaamheden doen rusten. Ik ver klaar de gewone zitting der Staten-Generaal te zijn geopend. Terwijl de wereld in spanning verkeert over den verwachten nieuwen slag bij Moekden, komen er berichten uit Port Arthur, die de verschrikkingen van den oorlog in een hel daglicht stellen. De haren rijzen te berge, als men de bijzonderheden leest, die een adjudant van generaal Sloessel, prins Radziwill. over het beleg mededeelt. Deze officier is met een collega, luitenant Ohristoporoff, en met de echtgenoote van een stafofficier op een jonk naai' Tsjifoe gegaan, en daar gelukkig aange komen. Hij heeft belangrijke depêches bij zich voor generaal Koeropatkine. Prins Radziwill doelde het volgende mede over den toestand -Bij den jongsten aanval op de citadel waren de Japansche verliezen enorm. De woede van den strijd was onbeschrijfelijk en eenig in de geschiedenis. De Japanners stormden als krankzinnigen met do bajonet vooruit in dichte colonnes, waarin de grana ten vreoselijke voren groeven. «Telkens als zij voor do Russische liniën kwamen, had oen ontzettend handgemeen plaats. »I)o omstreken 'van de stad zijn ten onmetelijke slachtplaats geworden, waar duizenden lijken yerrotten. die men niet kan oprapen, omdat de Japanners schieten op de Russische hospitaalsoldaten, die de dooden willen hegraven oh de gewonden opnemen. "De verwoedheid van den strijd is zon danig, dat do bestormers de vuisten ballen en verwenseliingeii uitspieken als zij gekomen zijn binnen de draagwijdte van de monscho- Iijko stem". De »D»i)y Express" verneemt, uit Shang hai, dat maarschalk Oyama de strengste bevelen heeft, om, zoodra zijn troepen zich voldoende hoisteld hebben en de wegen weer hegaanhaar zijn. opnieuw tot den aanval over Ie gaan en nog vbör den winter den beslis- senden slag tegen Koerapatkin te slaan. Mochten de Russen, om den slag te ver mijden, Mukden ontruimen, zoo zal Oyama hen met drie legers achtervolgen. Uit Inkou worden den Japanschen opperbevelhebber voortdurend versterkingen -en voorraden toe gevoerd, die te Kobe en Hiroschima worden ingescheept. De 'Echo de Paris" verneemt, uit Petersburg, dat alle Russische generaals te Mukden Woensdag krijgsraad gehouden hebben. Toen zou besloten zijn, Mukden krachtig te verdedigen. Intusschen wordt ook Tiëling versterkt, on» als basis voor een mogelyken terugtocht Ie dienen. In eik geval verwacht de correspondent opnieuw een grooten slag, vóór het 3 weken verder is. Door het provinciaal kapittel der Eerw. Paters Franciscanen, onder voorzitterschap van den Hoogeerw. Zeergel. Pater Dionysius Schuier, generaal dier Orde Ie Weert gelinu Jen, zijn benoemd. Tot Provinciaal de Hoogeerw. Pater Vitnlis Keenen, gardiaan 'te Woerden, die zich tot secretaris koos den Zeereerw, Pater Inno- centius V an Boort. Tot Pefinitoren do Zeereerw. Paters En- gelbertus Eugoh, prefect aan het Gymnasium te Ven rayNicasius Rooyaekers, Pastoor te Haarlem Carolus Gidet, Pastoor tc Leiden; en Desiderim Claassens. Tot custos Stephanus Van den Burgt, oud-Provinciaal. Te Weert tot Guardiaan Annsiasius Pui- nis vel J, Vicarius Benitius Woolderink, Lec toren Romualdus Peelers, Theobald van Buuren, P.iulus Stein, Vincentius Heymans tot Instructor der s'talenten Silverius Breid- veld. Te Maastricht tót Guardiaan Simon Ben- nebroek, Viearius .'Hermanus IJeykers, Lec toren Medarck.. Siegfried on Protnsius Willemse Instructor der Studenten ïsidorns Trienekes. Te Megen tot Guardiaan Romanus Crom- bacli, Vicarius Barnabas Theu nissen, tol Rector der Zusters Clarissen Stephanus v.d, Burgt. Te Ven ray tot Guardiaan Victorieus Sio- bon, tot Vicarius Linus Zuidgeest. Te Wycben tot Guardiaan Liberatus Scheepers, vicarius Constantinus Castelijn tot instructor der novicen Georgius Simons, tot Lectoren Nepnmnccnus Graaf en Damas- cenus Rombouls. Tc Woerden tot Guardiaan Aiigustinus Bulters, tot vicarius Ignatius Smeets. Te Vorden tot Guardiaan Eleutherins Sandfort, tot Vicarius Solanus de Wit. Tot pastoor to Liehtenvooide werd be noemd de zeereerw. Pater Thomas Sanders, nu kapelaan te Nymegen. De Zeereerw. Pater Dr. Bernard inus Kiumper van do orde der Minderbroe ders, president van liet Interna'ionaal col lege «San Antomio" te Rome, lid dor com missie tot codificatie van het kerkelijk recht, is benoemd tot consultor der congregatie van het Concilie. Deze congregatie, een der voornaamste, is belast met de interpretatie on de uitvoering der disciplinaire decreten van het Concilie van Trente. In Memoriam Donderdag morgen is Mgr. Dr. P. J. Hoefna gels, president van het Groot Sirr.inarie, zacht' en kalm in der. Heer overleden. De laatste jaren was de hoogvereerde President suk kelend de meer dan 84jarige grijsaard ging gehukt onder den last der jaren, maar be hield zijn krachtige geestvermogens tot voor enkele dagen, toen do laatste ziekte hom overviel, Met dezen Man is aan Roermonds Diocees een Piiesler ontvallen, die bemind was als weinige, en aan wiens werkkracht zeer veel te danken is. Geboren te Venray den 28 Maait 1820, werd hij in 1845 Priester gewijd. In 1847 werd hij Professor benoemd te Rolduc, en reeds vier jaar later volgde zijne overplaat sing naar Roermond als Directeur van het College. In 1854 werd hij als Professor aan het Groot Seminarie te Roermond verbonden, en nog liggen vertel» in het geheugen de schoone feesten, bij gelegenheid van zijn 50 jarig verblijf in het Groot Seminarie gevierd. In 1865 volgde zijne verheffing tot President, welk ambt hij tot zijn dood bekleedde. In 1862 benoemde Mgr. Paredis hen» tot Kannunnik der Kathedraal, van welks ka pittel hij thans Proost is, eu in 1887 werd hij Vicaris Generaal van het Bisdom, in welke waardigheid hij door Z. D. H. Mgr. Drehmanns werd bevestigd. Z. H. de Paus benoemde Mgr. Hoefnagels lot zyn Geheim-Karaerhoer en Huisprelaat en II, M. de Koningin tot Ridder in de Orde van den Ned. Leeuw. Maar boven al deze waardigheden zal het steeds de grootste mem van den hoog ver eorden Overledene blijven, dat hij zoovele j »ren voorgezeten heeft bij de vorming van de geestelijkheid van Roermonds diocees. liet voortdurend voorbeeld van "Bidden en Werken," dat hij aan zijne Seminaristen gaf, bleef niet zonder invlced en wanneer Lim burgs Geestelijkheid de liefde en achting geniet van het volk, dan is dit voorzeker in niet geringe male te danken aan den vromen en ijverigon President, die het Seminarie wist te maken tot een kweekplaats van deugd en wetenschap. Bij allen, maar niet liet minst bij de pi tes ters. van dit Diocees, die op enkele uitzonde ringen, na hunne studies onder zijne leiding voltooiden, zal zyn aandenken in zegening en in dankare herinnering blijven. En aller bede zij ongetwijfeld, dat deze schoone ziel weldra het geluk zal mogen genieten, God te aanschouwen, Dien hij zijn geheel leven zoo oprecht en in den eenvoud zijns harten heeft gediend, voor Wion hij lot in den avond zijns levens heeft gewerkt. R. I, P. VENRAY, 24 September 1904 Deze week had de gemeente Venray de hooge eer Z. D. 11. Mgr. Drehmanns, den algemeen geliefdon Bisschop van Roermond in haar midden te zien, welke het H. Vorm sel kwam toedienen. I)ins lag werd door Mgr. Drehmanns het Vormsel toegediend aan 800 kinderen van Venray on oms'reken. Des morgens ten half zeven, werd Z. D. II. aan de pastorie afgehaald door de fanfare "Euterpe'1 eu een aantal Bruidjes. Vervolgens toog men in optocht kerkwaarts, waar Z, D. II. de H, Mis opdroeg. Bij de bediening van liet II. Vormsel fungeerden onze Edelachtbare heer Burgemeester H. Esser en Mevrouw de Wd. PI». Esser als peter en meter. Na afloop feliciteerde Mgr. de vormelingen met het groote geluk eu spoorde hen aan om mede werken met do groote genade, die ze van God ontvangen hadden. ,s Namiddags ten 3 ure. bracht de Fanfare eene ovatie, waarhij de heer Jean Verheugen in eene treffende rode hulde bracht aan den beminden Bisschop waarvoor Mgr. hartelijk dank betuigde. Ten 5 ure werd Mgr. in een schoonen landdauer aan dc Pastorie afgehaald. Na nog een bezoek aan de Eerw. Paters gebracht te hebben verliet Mgr onder hel spelen van eene vroolijke marsch en het gelui der klokken onze gemeente. Heden avond de gewone maandolyksche vergadering der Sociëteit "Burgorlnst." Leden worden vriendelijk verzocht trouw op te komen. De derde publieke uitvoering van onze Fanfare had II. Zondag nog al een tnlryk bezoek. Het publiek, dat in den beginne niet te talrijk was, vermeerderde gestadig, zoodat tegen den avond vein belangstellenden aan wezig «aren. Het publiek betoonde veel belangstelling en volgde mot aandacht de uitgevoerde stukken. Waarlijk de Fanfare heeft weer een ge notvollen namiddag aan muziekliefhebbers verschaft en mocht zich verheugen in een dankbaar gehoor. Met verlangen zien wij nog meer zulke openbare uitvoeringen tegemoet. Aan het Postkantoor zijn gedurenio de le helft der maand September de volgende brieven on briefkaarten aangekomen welke wegens onbekendheid der geadresseerden niet zijn uitgereikt van Venray, L. Moorcn Vierlingsbeek. Lisette Oppetz Heyst sur Mer, van Meerlo, K. Geders BurgWaldriel. De loting voor de Nationale Militie za dit jaar in Venray plaats hebben in de mu ziekzaal op Zaterdag 22 October a. s. des voormiddnga 10 uur. Zondag zal de fanfire "Euterpe" een uitstapje maken naar de Wellerlooi, om den Heer M. Van Rijswijck, oud-lid fcvan Ven ray sell Fanfare, eene serenade te brengen. Het behoeft niet gezegd te worden dat muziekknnten aan genen oever der Maas een prettigen namiddag zullen doorbrengen. TIENRAY. De Bi'usselsche Brandwaar borg Maatschappij heeft aan de ZEerw. hee- ren P. Geurts, lioofdredaktenr van De Tijcl, en aan dr. A. Geurts, professor to Rolduc, oen medaille met eerediploma uitgereikt als bewijs van erkentelijkheid voor de bewezen diensten bij den brand in do bnsschen onder Tienraai. AMERICA. Dinsdagmorgen omstreeks 9 uur brandde het woonhuis met stal en schuu van den landbouwer J. Vullings alhier totaal af. Het ingeschuurde hooi en graan werd een prooi der vlammen, bouevoiis oen varken» doch drie varkens moesten worden afgemaakt. Het meubilair werd gered. Alles is verzekerd. Oorzaak onbekend. De brandweer was spoe dig ter plaatse, doch kon wegens gebrek aan water niets uitvoeien. GENNEP. Dinsdagavond werd in de Herzogenstrasse te Goch eene vrouw door haren man met een mes doodgestoken, Do man, Ari de Clerk, oud 32 jaar, ver keerde onder den invloed van sterken drank hij nam de vlucht, doel» werd Woensdag morgen door de politie aangehouden en in verzekerde bewaring gebracht. VENLO. Zondagmorgen had op het rangeerterrein van het station alhier eene botsing plaats tusschen 2 machines, met liet gevolg, dat heide machines aanzienlijk beschadigd werden. Persoonlijke ongelukken hadden niet plaats. Benoemd tot Ontvanger der Registra tie en Domeinen te Almeloo, de heer P. A. van der Scheer, thans Ontvanger alhier. SITTARD. Ter vervanging van den heer J. Janssen, inspecteur van politie te dezer stede, die ingaande 1 Oct. eervol ontslag heeft aangevraagd, is met dien datum als zoodanig benoemd onze vroegere stadgenoot, de heer G. van Neer, wachtmeester der Kon. marechaussee, thans te Zuidhorn (Groningen). GELEEN. Zondagnamiddag schrokken de reizigers, die met den hatsten trein van Sittard in de richting HeerlenKerkrade reisden niet weinig toen hier iemand in den trein stapte, wien het bloed uit ver scheidene wonden stroomde. Door bloedverlies en pijn versuft zat de rnan in een hoek te kijken, terwijl ullengs een breedo bloed plas over hank en vloer zich uitbreidde. Men had don man mit messen toege takeld zóó, dat hij in dezen deerniswaardige» topstnnd zich bevond. Te Nuth slapte hij uit om geneeskundige hulp te zoeken. Een paar man, die hang waren, dat hij onder weg door bloedverlies het bewustzijn zou verliezen, vergezelden hem. IIOENSBROEK. Maandag had zekere P. K. van Heerlei heide, die in gezelschap van eenigo kameraden op een kar zat, het onge luk van het in volle vaart zijnde voeituigte tuimelen. Door den vai bezeerde hij zicli ernstig aan hot hoofd, terwijl hem nog een der wielen over de borst ging. In een naast bijzijnde woning verpleegd, verbeterde zijn toestand na oenigen lyd in zooverre, dat hij naast zijn makkers op de kar weer kon plaats nemen, om den weg te vervolgen. Het clubje, dat overigens zeer rumoerig was, moet naderhand te Heerlerheide no£ onder elkaar gevochten hebben. Dat do drank bij dat «alles een voorname rol gepeeld heeft, laat zicli licht begrijpen. SCIIINVELD. Op de kermis alhier is een moordaanslag gepleegd op den onder wijzer A. v. d. C. uit Waubach, die met familie ivas uitgeweest. Een jonge dame van het gezelschap, op wie eveneens geschoten werd, werd licht ge«oud. C. is, levensge vaarlijk getroffen, naar Calvariünbcrg te Maastricht vervoerd. De dader is men op het spoor. WEERT. Naar wij uit goede bron vernemen, zou de heer J. van der Einden benoemd zijn tot geestelijk vader der E. E. P. P. Minderbroeders. REUVER. Naar men zegt, zal bin nenkort hier weder een nieuwe huizon- fabriek worden gebouwd. De noodigo klei zon reeds zijn aange kocht. BAARLO. Alhier is onder eenigejonge- lui eene club opgericht: De leste knab. Het deel kunnen wij wel raden. Nou laat ze dan maar in gezelligheid en vrooiijkheid eendrachtig de leste knab verbuizen en hun immer het spreukje indachtig houdenOp is mooi maar niet plezierig. LOTTUM, Ingevolge de bevelen van den heer Directeur-Generaal der Posteryen en Telegrafie zal lo Houthuizen een brievenbus worden geplaatst. HORN. Dinsdagmorgen ten 9 ure brak door onheker.de oorzaak brand nit ten huize van den molenaar J. Nijs. Doordat de brandweer, die tijdig ter plaatse was, wegens gebrek aan het noodige water, niet veel kon uitrichten, brandde de woning totaal uit. De vlammen woedden zon hevig, dat slechts met groote inspanning het vee en een paar meubelen konden gered worden een groote hoeveelheid kleeren en heddegoed ging in de vldraraen op. Naar men ons mededeelde, is alles ver zekerd. MEERSSEN. Zekeren M. R., een wees, die geheel verlaten op de wereld rondzwerft en ook nog niet wel bij het hoofd is, hoeft Woensdagavond getracht, in een vlaag van moedeloosheid, zicli liet leven te ontnemen. Juist toon do trein in aantocht was liep hij onder de afsluitboomen door en liet zich op de rails neervallen. Gelukkig bemerkte hem de machinist nog op tijd, de trein stupte en de inmiddels aangekomen toeschouweis haal den den ongelukkige!» jongeling van de spoorlijn. Door de oplettendheid van den. machinist is hier een zelfmoord voorkomen.

Peel en Maas | 1904 | | pagina 2