Limburgsch Nieuws. Het gevecht bij Liaoyang Mm' fiSralf Nieuws uit de Buurt. Algemeen Nieuws. Ing-ezondeii. te laten paaseeren, alles maar om de tele grafiste zoo -ried mogelijk Ie kunnen opnemen. Mnar ik zou nooit een heler vrouwtje Vunnen uitdenken peinsde hij bij zichzelf; 7..:o iets had ik nooit gedacht. Kan ik haai1 to' echtgenoote krijgen, dan hen ik de geluk kigste der stervelingen maar als zij eens we gerde li ij was reeds besloten zijn incognito te verbreken, toen hij bemerkte, dat zij in gesprok geraakt was met eenige dames, collega's wellicht, met wie zij naai' het kantoor ging. Wat zal ik doen Haar schrijven? Neen. want dan komt mijn blief wellicht in de handen boats vaders! Misschien is het beter haar alles langs den draad te bekennen. Maar mocht zij eens kennis hebben met een ander!. Och neen, want dan zou zij mij dat wel geseind hebben. Eindelijk besloot hij met de eerste gelegenheid naar zijne ouders te R te vertrekken, en hun zijn toestand bloot te leggen. De oude hoer Charoy was er niet erg mee in zijn schik. Zooveel verloren opofferingen* mop perde hij. Een kind waaraan wij afles besteed hebben om het cene goede positie in de wereld te verschaffen, en dan willen trouwen met een nufje d tt geen roode du t bezit Wie zou zoo iets gedacht hebben?.. Doch mij dunkt, Edmond; dat gij oud en verstandig genoeg zijt om te weten, wat gij doen en laten moet, en als ja dan met alle geweld je eigen ongeluk wilt. Wel, vader zoo'n vaart zal het toch niet loopen, ik heb toch een goed salaris. Nu, als ge dan met alle geweld wilt, zal ik naar de lui heen gaan, zeide hij, do schouders ophalend. 11 ij zijne terugkomst op het kantoor, toen dn telegrafist nauwelijks aan zijn toe-tel zat, seinde hij reeds naar juffrouw Valdier, waarvan hij direct bericht teiug ontving. Maar waar is u toch sinds twee dagen geweest vroeg zij hem; uw plaats vervanger hoeft, mij geseind, dat gij niet ziek zijl. Dat is waar. Ik hou to Pa» ijs geweest, alleen om u te zien. Och kom En ik heb u gezien, gevolgd, van af uwe w nmg tut aan liet kantoor. Wat een leugen! Ik verzeker 11. dat het waar is. Maar waarom Jan. Wat botoekent dat? Quid il ik u bemin, en daarom zal liet mij lioogu aangenaam zijn, nis u toestemming geeft om mijn vader hij uw. papa mijn te JMtüMriwtan .«*- hartige vet klaring. k<>n ztj echter niet ontkennen dat. haar correspon leut, dien zij nu reeds bijna vier maanden kende, haar niet geheel onverschillig was, en antwoordde item daarom, dat, als hij of zijn vader hij haar thuis kwam, zij goed ontvangen zouden worden. Edmond Char.»y, die pas twee dagen verlof had gehad en hij zijn huwelijk wellicht nog minstens diie weken, vry zou willen zijn, oordeelde het beste zijn vader alleen te laten gaan om zijn officieel aanzoek bij mijnheer Valdier te doen. De goede man begaf zich dan op weg en haastte zich na liet onderhoud zijn zoon te gaan verzekeren, dat zijn wenschen vervuld zouden worden en dat hij met alle gerust heid hot benoodigdc verlof kon aanvragen. Na zijne beschikkingen genomen te hebben vertrok Edmond weer met zijn vader, die oom denzclfdeu dag naar mijnheer Valdier bracht. Het jonge meisjo, van hun bezoek verwittigd, was thuis toen de hecren Charoy in het salon werden binnengelaten. Verschrikt zooals gewoonlijk, wanneer hij op bezoek was of vreemde gezichten voor zich had, ging Edmond naast den stoel staan, dien men hem offreerde en had de kracht niet een enkel woord tc spreken. En dit werd nog veel erger, toen mijnheer Valdier zijne dochter voorstelde. Hij keek haar aan met open mond en oogen. Maar wat oen verrassing ook Wie zou in zyne plaats niet geheel van zijn stuk geweest zijn Dat was niet Neen. dit was dj collega niet, die hij het huis had zien verlaten en tot aan het tele graafkantoor gevolgd was. Dezo was niet blond zy was vuurrood als een vos, als een eekhorentje De ander was slank en groot, deze klein van gestalte. Wat Was deze nu zijne correspondente zich blond durfde noemen, zij die or zich op beroemde nooit tc liegen Maar dat moest een verschrikkelijk bedrog zijn Juffrouw, is u mijn correspondente? Ja, mijnheer. Met wie ik sinds vier maanden corres pondeer Wel zeker, mijnheer, maar herkent go mij dan niet Gij zelf hebt mij toch verzekerd, dat. gij mij tc Parijs van mijne woning naar het kantoor gevolgd hebt Zeker Zeker stamelde Edmond, die niet meer wist wat hij zeggen zou en verschrikkelijk beefde. De commandant Valdier noodigde zijn aan staanden schoonzoon met Charoy uit, te blijven ameeren «n alvorens zij aan tafel! gingen, werd het misvers'and eindelijk opge helderd. Edmond, mag ik u mijne vriendin voor- stollen zeide zijne verloofde, terwijl zij hem naar eene groote blonde juffrouw geleidde. Beitha is eene collega zij is op den zelfden datum in betrekking getreden als ik, en wij bewonen hetzelfde huis O, mejuffrouw woont Hier op de derde verdieping. En wij wij Wij zijn alle drie colegal's, voegde^ juf- frouw Valdier hieraan toe, terwijl zij vroolijk in haie ontzaglijke groote handen klapte. Zooals wij weten was Edmond Charoy te bang en te schuchter om iets te zeggen hij stemde toe in alle voorbereidingen tot het huwelijk, en verscheen niet lang daarna met zijn roode verloofde aan den arm op het stadhuis voor den ambtenaar van den bur gerlijken stand. Onze held zou echter geen spijt hebben Niettegenstaande zij rood en loei ij U was vond Edmond in haar eene vrouw, die de schoonste hoedanigheden ten toon spreidde. Zij omringde hem met zorgen, en wist zijne geheimste wenschen voorkomen zooals alleen een teedere vrouw dit doen kan. De echtgenoolen wonen tegenwoordig in een stadje van Bretagne, waar Edmond directeur geworden is van het post en tele graafkantoor. Mevrouw Charoy hoefi den dienst verlaten om zich beter aan de huishouding en de op voeding hunner kinderen te kunnen wijden Een voortreffelijk vrouwtje herhaalt hij aan wien liet hoorei) wil. En dat is waar ook. zegt de schrijver van het politiek weekover zicht in het -Berl. Tngeblatt"zal inde geschiedboek en tot in verre tijden eene gewichtige plaats bekleeden. Er zijn weinig oorlogsfeiten, die er in ontwikkel.ng van uiterlijke machtsmiddelen, en ook in politieke beteekonis mee gelijk staan. Misschien nooit is door een half millioen menschep, zoo ver bitterd gevochten, gewoisteld, als in de dagen van 30 Augustus lot on 2 September, aan de oevers van de Taitscho. Ook de volkeren- slag bij Leipzig duurde drie dagen, maar lusschen den eersten en den dorden dag lag een Zondag; toen. hadden slechts kleine gevechten plaats. Bij Liaoyang is dagen achtereen onafgebroken gevochten, en deze strijd is des te schrikkelijke!', omdat Lij met de nieuwste soit. verdedigingsmiddelen, met meer dan 1300 stukken geschut word geleverd. Hoe groot, aan heide kanten, de verliezen zijn, is thans nog niet hij betmdeiing te overzien. zijden. Nog weet .men niet, of het den Russi sche!) opperbevelhebber gelukken zal, om het restant van zijne troepen te redden en in veiligheid te brengen. Slechts dit staat vos', dat hot Russische hoofdleger door de Japmners geslagen is, Eene vergelijking met Sedan lijkt voorshands wat kras. Om liet Russische leger geheel te verlammen, te ontwapenen, machteloos en weerloos te maken daartoe schijnt de Japansche troepenmacht ontoereikend. Ook verder zal den Japanners nog het voortdringen in Mantsjoerije's binnenland bemoeilijkt worden, doch Rusland's sterkste tegenstand zegt de schrijver in het Berlijnsche blad is gebroken. Het is meer eene diplomatieke en financieele dan wel eene strategische quaestie, of de Japanners ook nadat Moekden gevallen zijn nog dieper in Mantsjoerije zullen voortdringen. De slag beduidt alzoo «eene versplintering van de Russische macht in Oost-Azië, een debacle van Rusland, zooals nog vóör weinige maanden zij, die de beide legers goed meenden te kennen, voor on mogelijk hadden gehouden. Zeker, het kan niet gezegd worden, dat Rusland overwonnen is. Het heeft reusach tige hulpbronnen en zulk een schier talloos «menechenmateriaal", dat het wellicht in slaat is, om de kansen nog te doen keeren. Maar niette betwisten valt het, dat voorhands Japan op Koerea en in Zuid-Mantsjoerije de baas is geworden. Met den slag bij Liaoyang zegt de schrijver )n het «Berl. Tageblatt" nog is een nieuwe groote mogendheid bij den Grooten Oceaan ontstaan, eene mogendheid van het gele ras, waar men in Europa veel raeor dan lot dusver rekening mee zal te houden hebben De toekomst zal echter moeten leeren, of men hier te doen heeft met eene plotseling lichtende meteoor, die even ras verdwijnt, als hij verschenen is, dan wel of het gele ros in de Japansche natie eene nieuwe toekomst, van bloei tegemoet gaat. En wat Rusland aangaat men zal nu moeten afwachten of zij, die liet huidige systeem van absolutisme en heerschappij der bureaucratie verwenschen en die bij het begin van den oorlog zeidon hoe slechter liet loopt, dos te heter, want dan moet er we! verandering komen of deze lieden 't hij het rechte eind hadden De Russische verliezen hij Liao-jnng worden naai' aanleiding van eon telegram van Sncharof, thans geraamd op 17,000 dooden en gewonden. Het Rondo Kruis heef', meer dai) 12,000 gekwetsten ingeschreven, het aantal dooden bedraagt vermoedelijk meer dan 4000. De divisie Orlof heeft omstreeks 500 gewonden of krijgsgevangenen op het slagveld achtergelaten. Een Japansch officier, op weg naar Tokio, heeft verteld, dat de Japanners do laatste dagen voor Hort Arthur zeer groote verliezen hebben geleden, meer dan 15,000 mm. De Japansche gesneuvelden en gekwet sten bij Liao-jnng zouden meer dan 20,000 zijn geweest. VEN RAY, 17 September 1904 Z. I). H. Mgr. J. H. Drehmanns, bis schop van Roermond, heeft benoemd tot pastoor te Klimmen den weleerw. heer P. .J. II. Vaescn tot pastoor te Roosteren den woleerw. heer M. \V. II. L'Ortve. Het bezoek van Z. l).H. Mgr. Drehmanns bisschop van Roermond, aan onze gemeente belooft een feestelijk aanzien te krijgen. Bereids heeft zic'.i eene cere wacht gevormd onder commando van den heer Hub. Janssen, terwijl men nog vertrouwt op eene alge- meene deelneming van de landbouwers onzer gehuchten waardoor een flink corps zou ver kregen worden. De datum, waarop het H. Vormsel zal worden toegediend is bepaald op Dinsdag 20 September a. s. Z. I). H, zal ecliter daags te voren op Maandag 19 September des nam. omstreeks vijf uur te Venray aankomen. De intocht van Mgr. Drehmanns zal worden opgeluisterd door de Venrnysche muziekge zelschappen. Behalve de groenversieringen, zullen na tuurlijk alletwege de vlaggen wapperen, als bewijs dat de ingezetenen van Venray, het bezoek van den Hoogwaardigen Prelaat ten zeeiste op prijs sic'len. Zondag namiddag nm 5 uur, had de aangekondigde Propagandisten - vergadering van den R, K. Volkshond alhier plaats, met het doel om eene afdeeling alhier te stichten- Dat do belangstelling groot was. Meek uit het groot aantal aanwezigen, die het ruime lokaal der Muziekzaal vulde. Nadat de ZEerw. heer Pastoor Schmeitz met den gebruik el ij ken groet -Geloofd zij Jezus Christus" d>- vergadering Lad geopend en door een schoone rede het doel van de op'ichting van (Jen R. K. Volksbond had te kennen gegeven,! gaf hij het woord over aan den heer Herman;, die op meosterlijke wijze den aanwezigen h't doel, de werking en het nut van een R. K. Bond schetste. Ruim een uur 'iiingen Je toeschouwers als hel ware aan zijn l'ppnn. Na afloop bewees er een daverend en naBUo-^genoegzaam dat, men TïTST alio aa'no.„top, h-,>/Ti en lieten zich 63 loden inschrijven. Zondagmorgen werd op den Oostrum sche weg eene portefeuille met eene belang, rijke som geld verloren. Deze werd evenwel gevonden dooi' J. v. d. Brandt, loopwachter aan het stafion alhier, welke zich hiormedo direct op het raadhuis meldde, wijl hem onbekend was wie ze verloren had. De eigenaar was evenwel spoedig gevonden. Eere wien eere toekomt zulk een blijk van eerlijkheid mag. vooral in onze twintigste eeuw. wel op prys gesteld worden en iemand als v. d. Brandt verdient ook voor-, zeker do aandacht zyner chefs. Zaterdag ging de Weleerw. Zeer. Gel. Heer Dr. H. Ffeels te Rotterdam scheep, om aan de universiteit to Boston het ambt als professor inde gewijde geschiedenis le aanvaarden. Bij het Afschieten onder dc loden dei' Handboogscliultery -Diana" alhier werden de liooldprij/.en behaald door do volgende schutters 1. M. Janssen, 2. W. Jacobs, 3. M. Tacken, 4. P. Tlieiiws, 5. A. v. d. Water, 6. W. Kateman, 7. P. Hbedcmakers, 8. G. Verstegen. De andere schutters verwierven ook ieder een kleine prijs zoodat het feestje tot al lei- tevredenheid en zeer gezellig afliep. Bij den Maandag ton overstaan van den heer notaris Strens vanwege de Provinciale Commissie ter bevordering van Rijkswege van de Veefokkerij in Limburg gehouden verkoop van fokvee te Roermond worden de volgende nummers aangekocht door de onderstaande heeren van Venray en daarbij liggende plaatsen Stieren. No. 2. J. v. Helden, Merselo-Venray f 147. 4. B. GeurtS, Horst 1 117. 7. Frans Nab, Meerde f 170. f 9. Wed. Hendriks Grubbenvorst f 127. - 13. Rambaclis, Castenray f 91 Dragende Vaarzen. - 15. J. M. Michiels, Merselo f 115. «21. Hub. Janssen, Venray f120. Woensdag j. I. werd hier in de Mu ziekzaal eene vergadering gebonden door de onderwijzers in het Arrond1 Gennep. Ruim een 40lal leden was opgekomen. Na verwelkoming door den heer ondervoorzitter werd de vergadoring geopend. Intusschen verscheen de schoolopziener. De heide punten van behandeling Teekonondcrwys en Taal in de lagere schoot werden verdienstelijk voorgedragen Voorts werd er besloten nog eene Aigem. Vergadering te Oostrum te houden in de volgende maan], waar onderwijs ttijkssaah zal behandeld worden. De kolossale groote stoomketel welke voor de Sloonmtivelfabrick is bestemd, is Vrijdagmiddag aangekomen. Men verwacht nu dat het schoone, ruime gebouw spoedig gereed zal zijn. Gisternamiddag omstreeks 4 uur brak er brand uit in de woning van den heer H. Esser en bewoond door 11. Willomsen en J. v. d. Heuvel. Door het weinige water kon den brand niet direct gebluscht worden doch de jda'aiijij gelegen huizen kon men nog bevrijden. Meubels en vee werden nog op tijd er'uit gehaald zoodat er niets verbrand de dan het huis en het ingescheurde hooi en stroo. Oorzaak onbekend, HORST. Voor de rechtbank te Roermond stond Dinsdag terecht J. P., cud 19 jaar, metselaar, wonende alhier beklaagd ter zake dat hij in den nacht van 12/13 Juli 1904 gepoogd heelt W. Schellen van het leven te berooven. althans zwaar lichamelijk letsel toe te brengen, door een met scherp geladen dubbelloops geweer op hem af te vuren, waardoor hagelkorrels in diens lichaam zijn gedrongen en daardoor is ver wond geraakt. Eisch 1 jaar en maanden gevangenisstraf. BERGEN. Naar wij vernemen, zal alhier op 'i laatst der volgende maand door eerw. paters Franciscanen eene 11. Missie gegeven worden. GENNEP. De Rechtbank te 's Bosch deed gisteren uitspraak in zake P. J. Joosten, 62 jaar, slager, geboren te Sevenum. wo nende alhier gedetineerd, welke 6 September terechtstond ter zake van mishandeling den dood tengevolge hebbend. De Rechtbank achtte het aan beklaagde ten laste gelegde feit wet'ig en overtuigend bewezen zij achtte niet alleen, niet ontze nuwd maar bevestigd beklangde's bewering dat hij den steek toebracht onder den indruk van de hevige gemoedsbeweging, veroorzaakt door de door Rievers hem toegebrachte 2de en 3e slagen met de schop op het hoofd en op don schouder, en dus rechtens vaststaat dat, bek langde het feit, r.aaraan hij is schul dig verklaard, pleegde met overschrijding van de grenzen van noodzakelijke verdediging als onmiddellijk gevolg van de hevige ge moedsbeweging door de aanranding veroor zaakt, v'oo!zien in niina 2 van artikel -11 Wetboek van Strafrecht zij verklaarde het aan beklaagde ten laste gelegde en bewezen feit niet strafbaar en on'sloeg beklaagde van rechtsvervolging, met bevel tot zijne onmid dellijke invrijheidstelling. VENLO. Maandag ten 5 ure had op de vim is ii.asche.n Holland en Duitschland de confrontatie plaats van den verdachten moor denaar mrt, hot lijk der vermoorde vrouw. Beklaagde is ongeveer 40 jaar oud, heeft een forscli uiterdijk en is van middelbare grootte, gehuwd en vader van 4 kinderen. Hij zeide op gewonen toon «Ich ben nicht nus den Wagen geweken''. I)at Lij die ver klaring aflegt is van een gewezen Duit&ch marechaussee wol te verwachten. Naar wij vernemen zijn do bewijzen dat hij schuldig is legio en zal hp naar de ge vangenis te Kleef worden overgebracht. BAEXEM. Dezer dagen had alhier een ongeluk plaats, dat te denken geeft. Zekere Knippenberg uit Kessenich bevond zich met paard en kar alhier aan het station, om goederen af to halen. Opeens schrikt het paard voor een in snelle, zelfs veel te'snelle, vaart aankomend motorrijwiel. Het gevolg was, dat genoemde Kn. onder de kar geraakte en zoodanige verwonding opliep, dat geneeskundige hulp moest worden ingeroepen dezo werd ver-: leend door Dr. Srnits uit Iloijihuizen. De verwonde moest nadien per rijtuig naar zijne woning vervoerd worden. Ook het paard kwam er niet ongedeerd af, terwijl de kar vrij zwaar beschadigd werd. HO ENS BROEK. De heer G. O. Creiners, sedert 1866 notaris alhier, tevens lid dor Prov. Staten voor het district Heerlen, is Zaterdag op treurige wijze aan zijn einde gekomen. In do laatste jaren had hij her haaldelijk aanvallen van beroerte gehad. 'teerst ongeveer S jaar geleien. De dokters waarschuwden hem voor liet gevaar van nieuwe aanvallen en hij hield zicli daarom streng aan hunn voorschriften. Desniettemin kreeg hij enkele maanden geleden weer een aanval, toen hij zich te Sittard bevond en daar uit zijn rijtuig wilde stappen. Ook in de laatste weken vertoonden zich weer voor teekenen van oen nieuwen «aanval. Onder dit dreigend gevaar ging de reeds bijna 70jarige grijsaard, die zijn oudo gces- teshelderheid bij de vorige aanvallen reeds eenigszins inboette, zeer gebukt. Hij leed aan moedeloosheid en vrees, zoodot hij zoo goed als nooit alleen uitging. Zaterdag beving hem weer een duizelig heid, die hem deed vallen ou half versuft maakte. In dien toestand alleen op een bovenkamer in zijn woning zijnde, maakte hij door een schot een einde aan zijn leven. De heer Cremers genoot in zijn dorp en verre omgeving om zijn jovialiteit en hulp vaardigheid een groote populariteit. ASTEN. Door H. M. de Koningin is tot burgemeester alhier benoemd de heer J. L. Switzai', ambtenaar ter secretarie en zoon van onzen hooggeachten dokter. Wij wenschen hem een hartelijk proficiat L1ESSEL. Zondagnamiddag heeft alhier een kolossale brand gewoed, tengevolge waarvan 5 woningen, bewoond door 6 ge zinnen zijn vernield. Uitgebroken in de turf schuur van den landbouwer A. van Stratum, kreeg het vuur door de opgehoopte brand, sloffen weldra zulk een uitbreiding, dat de vlammen spoedig oversloegen naar de boer derij van J Aarts en vandaar naar het huis bewoond door den landbouwer A, Everts en den timmerman S. van Lieshout. Hiervan daan deelde het vuur zich mede aan de boerderijen van L. van Vechel en A. Claus, De inboedels, gianen en 7 varkens kwamen in de vlammen om. Alles was verzekerd. VALKENSWAARD. Een treurig ongeval kwam onze keymisdagen verstoren. D> landbouwer W. B. alhier, die met paard en kar in den akker werkzaam was, bad het ongeluk daaronder te gsraken en was in korten tijd een lijk. lloe liet zich eigenlijk hooft toegedragen is niet met zekerheid te zeggen daar slechts een persoon getuige van t hot, voorval is gewoest en alleen in staat was om de laatste snikken van den ongeluk kige op te vangen. De heer Dr. Diepen, telegrafisch ontboden, kon dan ook slechts den dood constaleeren. Algemeene verslagenheid heeft dit treurig sterfgeval veroorzaakt, te meer, wijl de overledene als een oppassend man hekend stond. s' BOSCH. Zekere Frans Schroder, letter" zetter sprong Maandagnamiddag te water. De man was dronken. Eenigen tijd later is zijn lijk opgevischt. Yreeselijli drama Zondagnacht is er in de gemeente Molen- j beersel een vreeselyk drama afgespeeld. Een onverlaat heeft, zegt de -L.K.", zijn woede gekoeld aan twee jongelingen, waar van Lij den hals heeft doorgesneden en die spoedig het tijdelijke met het eeuwige verwisselde. Een tweede heeft hij oen steek in de zyde toegebracht, zoodat deze onmiddelijk met de 11. Sacrnmonten is moeten voorzien worden. De politie schijnt den dader op het spoor le zijn. «looi liet ook! In een herberg waar eenige mannen aan 't borelen waren, kwam oen vrouw hinnon met, twee kinderen. a «Wat komt gij hier doen vroeg haai' man, een trouw klant van de kroeg. -'tis thuis zoo vervelend ge zoekt uw werk steeds huilen het huis ik wil in uw gezelschap zijn en zorgen en leed met u deelen." «Hier in de herberg?' «Waar mijn man zich ophoudt, zal voor mij wel geen ongeschikte plaats zijn." De vrouw riam het glas jenever, dal de waard voor naar man had neergezet. «Gij zult toch daarvan niet drinken vroeg de man verbaasd. -Waarom niet? Ge zegt, dat ge drink om de zorgen te verdrijven. Welnu, ik heb ook zorgen. Dus ik zal ook drinken." «Maar vrouw, ge zult detkindereit toch geen jenever geven", viel de. man uit, toen dq vrouw liet glas aan de lippen der kleinen bracht. «Wel, waarom niet? Kunnen de kinderen beter voorbeeld nemen, dan dat van hun vadtft'? Ze zullen ervan slapen en gaarne koude en honger vergelen. Drinkt maar kinderen, dat .-geeft u .een warme kachel en een goed bed, geeft u brood én#kleeren. Drinkt toch; ge ziet immers vader doet- het ook!" De man was beschaamd/ Hij stond op en ging met vrouw en kinderen naar ".huis. Door twist YCi'brokoii. Twee verliefde jongelui t.e Breda, wien het nog in zaken, noch in de liefde voor don wind ging, besloten elders hun geluk te beproeven. Samen zouden zij naar San Paulo (Z.-Amerika) vertrekken, iu alle stilte zonder eenige kennisgeving aan familie en kennissen. Zaterdagochtend stapten beiden vroeg op den trein naar. Rotterdam om vandaar per boot naai' het beloofde land te vertreken. In Dordrecht wilde een van hen daar eenige treinen overblijven om een bezoek te brengen aan vrienden uit vroegero dagen. De andere verzette zich daartegen, op dez.e oneenig- volgde .twist en 't einde was dat beiden terugkeerden naar Breda. Buiten verantwoordelijkheid, der Redactie. Geachte Redactie van Peel en Maas! Zoo heelt dan Zondag jl'. de vergadering van wege de Limburgsche R. K. Volksbond uitgeschreven, plaats gehad. Of ze geslaagd is die vraag kan ieder voor zich beantwoor den. Dit evenwel, staande de vergadering hebben zich 03 personen als lid laten inschrijven en hiermede is de afdeeling Venray gesticht. Zij zal trotseh alles met

Peel en Maas | 1904 | | pagina 2