Limburgscli Nieuws. Processie te Hasselt. Koninklijk bezoek Noord-Brabant. aan Sprokkelingen.. OORLOG. Algemeen Nieuws. opschrijven, zooals papa ze, in korte woorden, zou laten drukken". En nu zette ik deze woorden op het papier. Allen lachten daarop hartelijk en nu heeft mama gisteren het ongeluk gehad in dit onheilspellend papier uw boterham te doen. Ga naar buiten, beval Lever na eenig nadenken en hield vervolgens een lang onderhoud met zijne vrouw. Toen hij hierop naar het raadhuis terug keerde, passeerde hij niet meer de kamers der diie ongehuwde heeren, maar trad dadelijk in zijn eigene kamer. Hij liet zich door den veldwachter een glas bier uit den raadskelder halen en dronk het in één teug leeg. Biegelbeen wilde iets zeggen, maar hom werd kortaf bevolen den secretaris Sippei te ontbieden. Gij hebt wel hm hm hm die die advertentie in het dagblad gelezen beste Sippei ik ik ben daarover ontroostbaar een een mis ver-stand. I)e secretaris kuchte en antwoorde beleefd: Ongehuwde mannen, zooals wij drieën, worden door zulke annonces niet geschaad. Het doet mij leed voor uwe dochters. Zoo, zoo Het doet mij genoegen zulks te hooien beste Sippei. Niet waar. wij moeten beproeven de meisjes haar eer terug te geven. Wat dunkt. u. wanneer gij daarom de hand mijner dochter verzocht De secretaris wilde iets antwoorden, maar Lever vervolgde Ik zie wel, dat het u bevalt. Welnu, ik -zeg ja op uwe vraag en verklaar u, dal ik er zeer door vereerd ben. Gij zult bet meisje hebben zy krijgt enkele duizenden mee, gij zult gelukkig zijn, geloof liet maar. Heden middag zijt gij mijn gast. Geef mij de hand er op. Ken man een woord. Zoo, ga nu weer aan je werk. Do verlegen secre taris boog en stiet bij het uitgaan der deur het hoofd tegen Biegelbeen, die geluisterd had. Mot de hand het hoofd wrijvend, hoog de veldwachter op een linksche manier en zei goedhartig Ik feliciteer u, secretaris. Nog voor deze iets antwoorden kon, klonk de stem des burgemeesters Biegelbeen, roep den griffier. Ahaaa, zei de veldwachter lachend. Toen de griffier bij den burgemeester verscheen, werd hij op dezelfde wijze ontvangen als de secretaris en even vlug met de hand der tweede dochter begiftigd. Hierop volgde de uitnoodiging aan het mid dagmaal. Daarop riep Biegelbeen op bevel van zijn chef den commies, die even spoedig aan zijn chef door familiebanden gebonden was. Daar Levers dochters als goede partijen golden en bovendien de drie gemeente amb tenaren met den burgervader niet in onmin wilden geraken, schikten zy zich gewillig in deze zoo spoedige verandering, zoodat de burgemeestersvrouw nog bijtijds bericht kreeg het maal voor de drie gereed te maken en de beste fleseh uit den kelder te balen om het verlovingsfeest vroolyk te kunnen vieren. Den volgenden dag las men in «Sijtels Dagblad" de volgende advertentie, met gpoote, vette letters «Door den grooten haast, waarmede gis teren ons blad moest worden ter perse gelegd, is er in de advertentie van den Edel Achtb. heer Lever een ergerlijke zetfout blijven staan. In plaats van «engagement verbroken" leze men engagement gesloten". kunnen er ongehinderd eeu duchtigen teug uit nemen, zonder te vreezen, dat het hun in het werk zal schaden. Wal is liet alcoholisme. Het alcoholisme is de samenvatting van de lichamelijke, zedelijke en geestelijke rampen die in de maatschappij en voornamelijk in sommige harer klassen ontstaan door het overmatig gebruik van alcohol. Het alcoholisme is de toenemende behoefte aan het genot van den alcohol of zooals Dr. Ariens zegt, het weergaloos gebruik dat het volk in 't algemeen van alcoholische dranken maakt, met al den nasleep van ellenden, die daarvan in de gansche maatschappij het gevolg zijn. liet alcoholisme is geheel iets anders dan de ouderwetsche dronkenschap, het is een volkskwaal zich openbarend in den algemeenen achteruitgang van ons ras een ontaarding van lichaam en ziel, van geest en hart van oud en jong. En die ellende wordt te weeg gebracht niet door het buitensporig drinken van duizenden maar door liet veel drinken van honderdduizenden. En hierbij moet men niet hoofdzakelijk denken aan nienschen, die 'moedwillig kwaad doen, maar aan hen, die •met blanke goede /rouw zich zelf en ons volk ongelukkig maken, aan de zoogenaamd matige menschcn, die nooit dronken zijn maar altijd onmatig en van hun onjuist en verderfelijk inzicht bijna met geen middel zijn af te brengen. Verschrikkelijk. Onlangs ontmoette ik den dokter en knoopte een praatje met hem aan. Van hetgeen hij mij zei do heb ik een uitspraak goed onthouden namelijk deze het is ver schrikkelijk hoeveel patiënten ik aantref die hun ziekte aan den drank te wijten hebben Amicus. beantwoord. Daarna werd Helmond. De trein kwam Zoodra dc treii weiden saluutschoten de klokken. Bij de aankomst speelde fanfarekorps van de harmonie Hoop" het «Wilhelmus." De burgemeester, Je reis voortgezet naar te 2.55 te Helmond aan. over !de spoorbrug was afgevuurd en luidden Helmondsch «De goede De processie van Zaterdag ter eere van 't Allerheiligste Sacrament, do bekroning van bet te Hasselt dezer dagen gehouden Eerste Nederlandsch Eucharistisch Congres, prachtig geweest en de toeloop van vreem delingen overgroot. De stoet had 2 kilometer lengte. Z. D. H. de nartsbissehop en al de bisschoppen van België waren in de processie aanwezig. Men telde in 't geheel vijftien gemytorde hoofden. Mgr. Drehmanns, bis schop van Roermond, vertegenwoordigde het Nederlandsche EpiscopaatMgr. Men ten en Mgr. Notermans droegen de panden zijner chape. De treinen en trams brachten twintig duizend bezoekers aan. Dank aan het gunstige weder en de windstilte is de illuminatie ten volle gelukt. Alle huizen, zonder uit zondering waren bevlagd de straten waren herschapen in groene dreven van dennenspar ren. op alcoholisch gebied. Ia Jenever goed tegen de n nrmte Evenals jenever niet baat tegen de koude zoo helpt hij ook niet tegen de hitte. Hij doet weliswaar de warmte van iiet lichaam afnemen, maar hij brengt toch niet de eigenlijke verfrissching te weeg, waarom het bij de hitte te doen is. Indien jenever werkelijk goed was tegen den invloëd der hitte, dan zou men in icarrae landen reeds lang zijn nut of onmisbaarheid erkend hebben. Maar juist liet tegendoel is waar. Volgens de berichten van betrouwbare personen cn het getuigenis van ervaren reizigers on geneeskundigen, is juist de onthouding van sterken drank het zekerste behoedmiddel togen de vele ziekten, die door hitte ontstaan, vooral tegen dc gevaarlijke, doodelijke koortsen. lo. In Egypte en in de ongezonde streken van het gloeiende Afrika, waren juist die soldaten, welke geen jenever gebruikten het gezondst en geschikst. Men gaf hun meestal thee en kollie te drinken. Het gezondste leger, waarin ik ooit diende, schrijft een voornaam engelsch officier van gezondheid, bezat geen druppel jenever, ofschoon het bij do Kaffers zonder tent of eenige beschutting aan de vermoeienissen van den oorlog was blootgesteld. Zelden was meer dan een zieke op 100 soldaten. 2o. Volgens het getuigenis van Seling, konden de arbeiders in de glasblazerijen de afmattende hitte veel beter verdragen, sedert zij geen jenever meer dronken. 3o. Op menige plaats hebben verstandige landlieden reeds sedert lang koffie in hun kruikjes naar het veld meegenomen. Daar door wordt hun dorst het best gestild. Ze Zaterdagmorgen te 10 uur vertrok het Kon. Echtpaar, door de autoriteiten uitgeleide gedaan, uit 's Hertogenbosch. Een talrijk publiek was weer op de been, om den hoogen gasten den afscheidsgroet te brengen. Aan het station Boxtel werden de Koningin en de Prins verwelkomd door de plaatselijke autoriteiten. Een dochtertje van den heer A. van Ryckevorsel bood een bloemruiker aan. Het fanfarekorps «Wilhelmina" en de Lieder tafel «St. Petrus", boogschuttersvereenigin- gen, alsmede eenige Eerw. paters waren op het perron aanwezig. Na voor de hulde te hebben bedankt, ver trokken de hooge bezoekers naar Eindhoven. Bij aankomst aldaar stonden op het perron de Koninklijke Harmonie «Apollo's Lust", de oud-onderofficierenvereeniging «Getrouw tot in den dood". De wachtkamer 2e klas was sierlijk gedecoreerd door de firma Gescher en Kemper te Breda, terwijl de firma Van Glab- beek te Breda voor de planten en bloemen had gezorgd. Sierlijke palmen en donker groene laurierboompjes vormden een laantje voor den trein. H. M. werd begroet door den burgemeester, den heer P. van Mens, terwijl de dochter van het oudste raadslid, mejuf frouw .Tos. Hoppenbrouwers, een bouquet aanbood. Het stationsplein was sierlijk met guirlandes van paarse bloemen en dennegroen versierd. Brcedc vaandels droegen de wapens van Nassau en Mecklenburg. Ibmdcrden toeschouwers stonden juichend langs den weg. Na den rit door de stad werd om 12 uur gedejeuneerd op hot Stadhuis. Daarna defileerden acht harmoniegezelschnp- pon en 14S vereenigingen van werklieden schutters, gilden, werklieden van fabrieken, schoolkinderen, kaartclubs en zanggezelsehap- pen. II. M. droog een zeegroen toilet, de Prins droeg de viee-admiraals-uniform. II. M. drukte don burgemeester Hare vreugde uit over het mooie weer. met het oog op do moeite voor de versiering gedaan. In de stad trokken vooral de aandacht de hooge, breede estrade vol juichende jonge meisjes, de springende fonteinen, liet zware gebeier der klokken. De geestelijkheid stond voor de kei ken, de blinde kleine meisjes in het wit voor het efdegesticht. Aan het dejeuner, dat ten stadhuize ge bruikt werd, hield de burgemeester een toesprauk, welke door H. Majesteit werd de heer A. H. van Hoeck, begroette k. M., en Maria Coovels bood een bloemruiker aan namens de burgerij. Bij den tocht door de stad waren tal van vereenigingen en gilden opgesteld. Tijdens de samenstelling van den stoet zongen de gezamenlijke zangvereenigingen van Helmond liet «Domine salvum fac reginam nostram." Een twaalftal jonge meisjes bracht II. M. hulde namens de jeugd. Adr. Holtes gaf Haar een bouquet. Aan de Ned. cacaofabriek werd hulde gebracht door net Vrouwelijk personeel. Bij de openbare lagere- school werden bloemrui kers aangeboden door Wouda Kluitmans. namens de meisjes en door L. van der Spek namens de jongens. Bij de broederschool werd hulde gebracht door de jongeheeren Willem van Asten en Louis Bogaors. Verder hulde bij de R. K. Bewaarscholen en door weeskinderen op de markt. Ken oranje trionifmarsch werd door 160 personen uitgevoerd. Bij het stadhuis werd namens de gemeente een bloemruiker door Nellie Pistorius aan geboden, terwijl de burgemeester een toe spraak hield. Bij de tentoonstelling was de weg bezet met jonge meisjes, die bloemen strooiden. De ingang tot de tentoonstelling was omgeven door een schare jonge dames. Na ontvangst door de tentoonstellingscom missie bood Maria Ray ma kers namens de industriëolen eon bouquet nan. Na bezichti ging der tentoonstelling werden ververschin- gen aangeboden door mevr. Willem Prinzon en mevr. Karei Rnymakers. Op het Stationsplein werden bij het vertrek van H. M. bouquetten aangeboden door freule Saze, baronnesse Van Hardenbroek tot de Kleine Lindt en mej, Dina Peinzen. De koninklijke trein zette nu de reis voort naar het Loo. Te 5.33 spoortijd passeerden H. M. en de Prins het station 's Bosch, dat langzaam werd voorbijgereden. Op het perron waren de burgemeester van 's Bosch, de Kamerheer jhr. Snoeck en de jagermeester van H. M., jhr. Verheijen, in ambtsgewaad verder de plaatselijke commandant, verschillende burgerlijke autoritej^n en verder een talrijk publiek, waaronder verscheidene dames, aanwezig. De muziek der dd. schutterij van 's Bosch speelde het Wilhelmus en het ge juich der menigte volgde den trein, van waaruit H. M. en Z. K. H. de aanwezigen vriendelijk met handgewuif groetten. Het Koninklijk Echtpaar heeft aan de jemeene armen van 's Bosch 1000 gulden geschonken, aan de algemeene armen van Eindhoven en Helmond, ieder f 500. Namens Prov. Staten van Noord-Brabant ontving H. M. bij vertrek uit het gouverne mentshotel een gedenkpenning in goud, zil ver en brons. Aan de eene zijde staat het wapen der provincie, en aan de andere zijde de volgende inscriptie Aan H. M. Koningin Wilhelmina en Zijn Koninklijke Hoogheid Prins Hendrik der Nederlanden bij H. D. bezoek aan Noord Brabant ter gelegenheid der opening van de nieuwe uitmonding der Maas. De Staten van Noord Brabant 18 Aug. 190-1. Zaterdagavond bracht onze fanfare -Euter pe" eene serenade aan de woning van Venray's Burgemeester, den Edelachtb. heer Henri Esser, naar aanleiding van diens herbenoeming als burgemeester. Na uitvoering van een muziekstuk werd Zijn Edelachtb. op hartelijk welsprekende wijze gefeliciteerd door den heer Jac. Aerts, Commissaris der Fanfare, die daarby den wensch uitsprak, dat de Burgomeester nog vele jaren zijne beste krachten mocht wijden aan den bloei en vooruitgang van Ven ray. De Edelachtb. heer Burgemeester hield daarop eene echoone rede, waarin hij zijne erkentelijkheid uitsprak voor de hulde, hem bij deze gelegenheid bewezen verder de Fanfare bedankende, beloofde bij alles te willen doen, wat kan strekken tot bloei van dit gezelschap, zoowel als tot bevordcriuj der algemeene welvaart in onze gemeente. Vervolgens werden door de Fanfare r eenige muzieknummers op keurige wijze uitgevoerd, waarop men met een vroolijken marsch aftrok. REUVER. Zondagnamiddag te 3 ure brak brand uit in het bosch naast de spoorlijn gelegen, toebehoorende aan de kerk van Venlo. Tegen den avond was men den brand meester men schat het verbrandde bosch dennen op 15 morgen groot. Oorzaak niet bekend. Blijkens achterstaande advertentie zal het nieuwe poslkantoor op I September a.s. worden betrokken. Reeds dezer dagen is met do overbrenging van het kantoor een aan vang gemaakt. De ontvangsten on uitgaven over het kalenderjaar 1905 van de gezondheidscom missie gezeteld te Venray, zijn begroot op f. 2268,42s. In de ontvangsten is begrepen een bedrag van f 1868,42s als bijdrage der gemeenten, waarvoor de commissie is inge steld. Naar wij hebben, zullen Verheugen op Neer uit goede bron vernomen de heeren J. en A uitnoodiging der Fanfare te ndag 4 September voordrachten ten voor de fanfare bij Roermond op Zi a. s. eenige komieke goliooro geven. Voorwaar eon groot succes noemde heeren, zoowel voor die over zulke zonen beschikt, die zich op 't gebied van komiek zulken goeden naam hebben verworven. Wij wenschen dan ook van harte beide heeren wederom te Neer 't beste succes toe. Zondag hield de Ziekenfonds -St LuJovicus" alhier hare jaarlijksche bedevaart naar de Miraculeuze Kapel te Oostrum. De Vereeniging werd na aankomst in de Kapel op hartelijke wijze verwelkomd door den WelEerw. Rector Wierts, die daarby de hoop uitsprak, dat de leden op voorbede van hunne bijzondere beschemster de -Behoudenis der Kranken", mochten bevrijd blijven van ziekten en tegenspoed. Na met godsvrucht de plechtige Hoogmis te hebben bijgewoond vertrok men weer in goede orde huiswaarts. De stilstand der krijgsbewegingen rond Liaojang en Moekden is te wijten aan verschillende oorzaken. Op de eerste plaats wel aan de regens, die eerst nu toonen, dat zij machtiger zijn dan het machtigste leger. Blijkens de berichten van oen Russisch oorlogscorrespondent hebben de regens geheel het terrein in een moeras herschapen. Dc schildwachten staan in het water aan den voet van den spoorwegdijk stroomt het. water, als ware het eene rivier in de bergen ontmoot men overal groote water vallen en bruisende bergslroomen, die alles in hunne vaart medevoeren. Het water heeft de beweging van don legertrein onmogelijk gemaakt. Hierbij komt nog, dat Okoe telkens nieuwe troepen moet afstaan voor de belegering van Fort-Arthur. Thans zouden weer, volgens een telegram uit Tsjifoe 30.000 man van zijn leger de belegeraars van Port Arthur zijn komen vorsterkeir OVERLOON. De kermis is rustig en bij zonder goed afgeloopen aan pleizier was geen gebrek en de drukte mag nog al groot ge noemd worden. Vooral de groote danstent en de luchtschommels van Hoefnagels trokken de bezoekers bij honderden, betgeen niet ton vbordeele kwam aan de andere kasteleins. Zooals gewoonlijk was Venray en Maas hees lederen dag vooral Dinsdag goed ver tegenwoordigd. De kermisgasten hebben zich lustig vermaakt en keerden in eene vroolijke stemming nuiswaarts. OTTERSUM. In de Woensdag alhier gehouden openbare raadsvergadering werd op voorstel van den burgemeester met algemeene stemmen besloten de jaarwedden der wethouders met f 50 en het presentie geld der raadsleden met f 60 te verhoogen met ingang van 1 Januari ann- zulks staande. Tevens wachter werd de Bruin verleencn van f 25. besloten aan den veld- eene gratificatie te VENRAY, 27 Aug. 1904 Bij Kon. besluit is tot ontvanger der dir. belastingen en accijnz. benoemd te Boxtel c.a. de heer J. C. Aarts, thans ontvanger der dir. belastingen en accijnzen te Wernhout c.a. Z. D. H. Mgr. J. H, Drehmanns, bisschop van Roermond, heeft benoemd tot pastoor te Wahl- en Nyswiller den Weleerw. heer J. H. J. Franck. l'EGELEN. De heer P. W. Hammans, onderwijzer der 3e klasse in Ned. Indië, is bevorderd tot dc 2e klasse en benoemd tot le onderwijzer <e Sernng. VENLO. Dinsdag ontspoorde op het station Maastricht de locomotief van 12 wagens van een goederentrein afkomstig van alhier door onbekende oorzaak. Do boofdconducteur T. en de conducteur Z., «alhier gestaiion- neerd, dio zich in den bagagewagen bevon den, kwamen er met onbeduidende kwetsuren gelukkig af. MAASHEES. Bij enkel candid.aatstelling is heden tot lid van den Gemeenteraad gekozen de heer H. Rioter, onze algemeen goachto Burgemeester. ST. ODILIENBERG. Als verdacht van diefstal van gold ten nadeele van H. Wol Iers alhier is door de marechaussee vnn de brigade Roormond, alhier aangehouden en naar de gevangenis te Roermond overge bracht P. 11. P. oud 16 jaren, arbeider wonende alhier. ROGGEL. De heer J. Janssens op het Eind te Beegden, Maandag alhier met zijn fiets rijdende, zag iets op den weg liggen, dat zijn aandacht trok. Hij stapte nf en raapte een zakje op met een vrij aanzienlijken inhoud, die natuurlyk ter beschikking ligt van hem, die de som verloren heeft. VALKENBERG. Zondagmorgen is een man door een automobiel overreden. De ongelukkige was terstond dood. MAASBREE. Zaterdag en Zondagnamiddag mocht het den veldwachter II. S. alhier gelukken een tweetal wildstroopers op hee- terdaad te betrappen. Na procesverbaal te hebben opgemaakt werd hun geweer en jachtbenoodigdheden in beslag genomen. ARCEN. Dinsdagmorgen 111/-> uur brandde alhier de woning, schuur en stal af van den veldwachter P. M. Houtus. Het huis, door 3 families bewoond, was verzekerd. De inboedel was gedeeltelijk verzekerd. Oorzaak onbekend. SWALMEN. Woensdagnamiddag brandde alhier het huis met schuur, toebehoorende aan den heer M. Stignair, tot den grond af. Huis en inboedel waren tegen brandschade verzekerdde granen welke in de schuur geborgen waren en toebehoorden aan J. S. en P. T., waren niet verzekerd, zoodat beiden een aanmerkelijke schade lijden. ROERMOND De hoofdagent V. betrapte in den tuin van den heer Higly, Swartbronk- straat, zekere S-, op 't oogenblik, dat deze daar bezig was met het plukken van fruit, zonder verlof van den eigenaar. V. arresteerde hem en wilde hem mee nemen naar het politiebureau, doch dat dit niet zoo gemakkelijk ging, als hij zich had voorgesteld, zou later blijken. Aan den hoek van den Schuitenberg, waar S. woont toonde deze krachtdadig verzet. De moeder, die zag, dat haar zoon was gearresteerd, kwam naar buiten loopen en wist hem uit de handen van den agent los te krijgen, waarna beiden fluks hun woning binnenliepen, genoemden agent op staat achterlatend. WEERT. Met zekerheid kunnen wy melden, dat de hoogeerw. zeergel. pater Dionysius Schuier, Generaal der Orde te Rome, het Kapittel, dat op Zaterdag 17 September in het klooster der eerw. Paters Minderbroeders alhier gehouden wordt, zal komen bijwonen. SITTARD. Naar we vernamen zal door onzen geachten Burgemeester do Edelachtb. heer Gijzeis besloten zijn, met de op Zondag 28 dezer invallende St. Rosa-kerrais het venten op de markt, het openstellen van kramen en tenten niet toe te laten vöbr 2 uur 's namiddags eveneens zou het maken van dansmuziek op Zondag verboden zijn. SUSTEREN. Door de Nederl. Duitsche staande Hondenclub is een jachtwedstryd uitgeschreven voor continentale honden, toebehoorende aan leden der club. Deze jachtwedstrijd zal gehouden worden op de jachtterreinen van den heer W. Jochems, alhier, op 6 en 7 September e. k. MEERSSEN. Dinsdagavond had op de papierfabriek te Weert-Meerssen een vree- selijk ongeluk plaats, waarbij helaas een menschenleven te betreuren is, Zekere Konings van Maastricht, oud circa 20 jaren en ongehuwd, was bezig met rangeeren van wagons op de lijn, loopende op de fabriek. Op eene onverklaarbare wijze geraakte hij nu tusschen een wagon van pl. m. 25.000 kilo en een stuk muur beklemd. De slag was zóó vreeselijk hard, dat een stuk van den muur afbrak en derhalve nog op den jongeling neerkwam. Tei stond hieronder uitgehaald, was 't zwaar verminkte lijk van den ongelnkkigen K., dat men te voorschijn haalde. HERRLEN. Maandag had alhier de maandelijksehe biggenmarkt. plaats. De aanvoer was groot doch koopers weinig. Op het laatst der markt kocht men biggen van 4 weken voor 4ih frank. Zelfs werd epresenteerd van 7 biggen voor Verschillende kochten dan ook speenvarken, die direct geslacht aanhoudende droogte is hiervan een aanbod 20 franken, biggen voor werden. De de oor/.aak, MAASTRICHT. Bij kon. besluit is be noemd tot ontvanger der invoerrechten en accijnzen te Wijck-station (gem. Meersen) de heer R. F. baron van Raders, ontvan ger der directe belastingen en accijnzen te Valkenberg c. a. Als candidaten voor de vacature by Geil. Staten in Limburg, hebben zich voorge steld de heeren Eug. rlustinx, H. Seydlitz en L. van Beneden. De heer D. alhier had het geluk, dat op zijn lot no. 16324 in de Staatsloterij de som van f25000 is gevallen. Wolkbreuken. In het zuiden van Tirol heeft het ver schrikkelijk gestormd. In het dichtbewolkte dal van de Fleira heeft een wolkbreuk bruggen en gewassen vernield tien huizen en vijf molens werden omgeworpen, hot huis, waarin het gezin der Bartolotti's woonde, is weggespoeld, allen zijn verdron ken. Boven Merau ontlastte zich een wolkbreuk, die een uur aanhield en de meeste straten pleinen onder water zette. Van den

Peel en Maas | 1904 | | pagina 2