Limburgsch Nieuws. Ontbinding der Eerste Kamer. f President KRUGER. Algemeen Nieuws. Nieuws uit de Buurt. oppositie te voeren tegen uw voorstel; doel, [der republiek wegvallen en moest dus aftre- alvorens mijn stem daaraan Ie geven, wenseh I don als commandant -generaal. Van dit ik eerst verdere inlichtingen omtrent rle kos ten der nieuwe lantaarns en de plaats waar gij ze denkt te zetten. En allereerst wil ik u de vraag stellen: Hoeveel lantaarns heeft de gemeente op het oogenblik? Ik meen van achttien, wellicht ware het mogelijk de kwestie op te lossen, door eenige lantaarns, die om het zoo eens uit te drukken toch maar voor spek en boonen er bij staan, te verplaatsen, m. a. w. een betere plaat: te geven. Ik kan Hannes Boekman» bescheid geven op zijn eerste vraag, antwoordt de burge meester. Onze gemeente bezit niet achttien, doch slechte veertien lantaarns. Dat kan niet, weerspreekt de wet houder. «Zestien op z'n minst", zegt een ander raadslid. En zoo geeft elk raadslid een ander cijfer op, doch altijd hooger dan het cijfer van den burgemeester. Deze wendt zich tot den veldwachter en vraagt of hij weet, hoeveel lantaarns er in het dorp staan. De veldwach ter heeft een oogenblik het debat slecht gevolgd en zegt: Zoo'n stuk of twintig, bur gemeester. Veertien lomperd, bijt hem de burge meester toe. Zestien, achttien, twintig, klinkt het in het rond. Wij kunnen het voorstel van den bur gemeester niet aannemen voor wij weten hoeveel lantaarns er al zyn, herneemt Han nes Hoekraam. Daarom wil ik een motie indienen, om het voorstel tot oen volgende vergadering aan te houden en eerst de lan taarns nauwkeurig te tellen. De motie wordt in stemming gebracht en met zes tegen een stem aangenomen. En de raad gaat onder groote hilariteit uiteen om nauwkeurig de lantaarns langs de wegen te tellen oogenblik af heeft Kruger zich bijna geheel aan het burgelijk bestuur gewijd.I [fot een verkiezing 'van Kruger kwamj het destijds niet, omdat inmiddels (187' Engeland Transvaal had ingelijfd om «de Boeren tegen do Kaffers te kunnen bescher men". Kruger werd toen bij Volksraadbe- sluit met dr. J. P. Jorissen, aan hem op zijn verzoek toegevoerd naar Engeland gezonden om te protesteeren tegen de in lijving en mocht dit niet baten, de vriend schappelijke hulp en de bemiddeling van andere mogendheden in te roepen. Het baatte alles niets en dus bleef den boeren geen anderen uitweg over dan zich vrij te vechten. Na den goeden afloop van den vrijheids oorlog werd Paul Kruger door den Volks raad gekozen tot staatspresident en sedert is hij bij elke verkiezing herbenoemd. In 1885 werden de goudvelden ondekt en daarmede begon het einde. De uitlandsche bevolking, door de mijoen aangelokt ver meerderde snel, en Kruger zag allengs in, dat de vyand die eerst van buiten had aangevallen, nu binnen de veste was. De ge schiedenis van het laatste tydvak kent ieder. Eerst kwam de verraderlijke inval van Jameson, dien Kruger verijdelde; dan het weren van de Bóeren-republieken van de Haagsche Vredes-conferentie; ten slotte de oorlog met zyn bekend verloop. Kruger vluchtte om niet onder Engelsch bewind te komen, naar het Portugeesch koloniaal gebied, vanwaar onze koningin hem met de -Gelderland" naar net gastvrije Nederland liet overbrengen. De geknakte gezondheid van den ouden man dwong hem, eerst aan Frankryk's zuidkust, toen in Zwitserland versterking van krachten te zoeken. Het mocht niet baten; hij is zijn vrouw gevolgd, die, tijdens zijn ballingschap in Zuid-Afrika overleed. President Kruger is in zijne Vilk Dublo- «het te Glarens in Zwitserland overleden aan ongontsteldDg als gevolg van een hart kwaal. Do overledoue heelt herhaaldelijk den wensch uitgedrukt in Transvaal naast zijn vrouw begraven te worden, deze wensch is door de Engelsche Regeering toegestaan. Het Stbl. no. 194 bevat het volgende Koninklijk besluit van den 19den dezer Wij Wilhelmina, bij de gratie Gods Koningin der Nederlanden, Prinses van Stephanas Johannes Paulus Kruger werd IOranje-Nassau, enz., enz., enz. den lOen October 1825 geboren op de Op de voordracht van den Raad van Vaalbank in Colesberg, in de Kaapkolonie. Minister van 16 Juli 1904; Zijn vader, Casper Jan Hendrik Kruger, was daar boer. Zijn moeder heette Eliza Steijn. Het geslacht dor Kmgerc is.-.is-,hot bj&gLn der achttiende eeuw aan de Kaap gekomen. J VENRAY, 23 Juli 1904 In do Zondag gehouden vergadering voor de leden der Boerenleenbank, werd door den secretaris, den WelEd. Heer J. Stoot verslag uitgebracht over den toestond waaruit wij het volgende ontleenen De Boerenleenbank geeft 2,880/0 en kunnen de gelden beneden f. 100 dagelijks en boven f. 100 binnen drie dagen worden terug betaald. Het aantal spaarboekjes bedraagt einde December 1903, 58. Te goed der 1 Januari 1903 in het jaar ingelegd terugbetaald aan rente werd betaald door de leenbank werd geld geleend aan 48 personen. 1 Januari 1903 bedroeg dit in het jaar geleend werd aan kapitaal terugbetaald zoodat nog is uitgeleend aan rente is ontvangen de Leenbank heeft nog te goed van de CC.Boerenleenbank te Eindhoven een bedrag van 5450,04 on werd aan intrest van die banken ontvangen 290,36 Daarna spoorde de heer H. Trynes de leden aan hunne gelden op de Boerenleenbank uit te zetten, om zoodoende den groei en bloei te doen toenemen. aan spaargeld 26135,41 15882,18 12630,97 788,70 13825 14175 5288 22712 775,81s Gelet op art. 73 der Grondwet; Hebben besloten en besluiten: Artikel 1. De "eèrste" kainér der Staten-Generaal Paul Kruger was een van Yele kinderen. In I wordt ontbonden, met den 23sten Juli 1343 gingen de Krugers met een trek de 1904, gelijktijdig met de sluiting der tegen- Oranjerivier ever; de groote trek zou eerst woordige zitting. ean jaar later volgen. De jonge Paul zorgde op dien tocht, gelijk hij reeds thuis op de plaats had gedaan, mede voor het vee. De J Eerste Kamer zullen plaats trek ging dwars door den Vrystraat en de Woensdag 3 Augustus 1904. de Krugers landde ten slotte in het wes- Ouze Commissarissen in de verschillende ten van Transvaal, waar de vader zich aan provinciën worden gemachtigd de Stalen Artikel 2. De verkiezing der leden van eene nieuwe hebben op Om 6 uur vergaderden de leden van den Boerenbond. De heer Jean Poels opende de vergadering met den groet «Geloofd zij Jezus Christus". In deze vergadering werd besloten ora jonge veulens van zes maanden onder de onderlinge paardenverzekering op te nemen mits de hengstveulens 2 pel hooger geschat zouden worden. Aldegenen die zich bij de onderlinge brandassurantie wilden aansluiten, konden hiervan gebruik maken tot 1 Augustus a.s. tegen een inleg van f 1,50. Na dien tijd zal de premie hooger berekend worden. Daarna werden door verschillende leden meststoffen, als kalk, kainiet aan den Secretaris besteld. Tot lid-werkgever van den Raad van Beroep bedoeld hij art. 75 der Ongevallen wet is benoemd de heer Hubert Janssen, lid der Prcv. Staten ingevolge ontslagname van den heer C. Esser- van Wijlick. MERSELO, Nadat de heide- en Peelbrand eenige dagen rustig had voortgesraeuld, zoodat men het nauwelijks merkte, begon hij Vrijdag weer heviger te worden. Toen zijn weer verschillende karren turf en zeer veel «bulten' verbrand: ook werd de schaapskooi van G. Poels totaal door het vuur vernield, terwijl twee andere groot gevaar geloopen hebben hetzelfde lot te deelen. Ja, de brand kwam Zaterdag zelfs zoo ver, dat men alle moeite moest doen, om de woningen in de nabyheid te bevryden. En, ware het vuur in de bosschen terecht gekomen, dan ware het einde niet te voorzien geweest. Alleen een weldadige, flinke regen zal in staat blijken het steeds voortsmeulende vuur heelemaal uit te dooven. HORST. Zaterdag werd door de mare chaussee gevankelyk naar Roermond gebracht zekere J. P. metselaar alhier. Hij wordt verdacht van poging tot doodslag op Will. Schellen. Een geweer met hagel geladen werd op dezen afgeschoten; het schot trof ii de beenen en veroorzaakte niet levensge vaarlijke wonden. de» voet der Magaliesbergen neerzette. hunner provincie te dién einde in builen< Bij het klimmen der jaren ontwikkelde gewone vergadering bijeen te roepen. Paul zich tot een man van buitengewonel lichaamssterkte. Hij werd een stout ruiter, Artikel 3. De eerste samenkomst der nieuwe Kamer een hardlooper, die zijn weergade zocht, een zal plaats hebben op Dinsdag 20 September vermetel jager en in onophoudelijke gevech ten met de inboorlingen een geoefend strijder en allengs een bekwaam aanvoerder. 1904. Onze Minister van Binnenlandsche Zaken is belast met de uitvoering van dit besluit, In 1842 trad Kruger in het huwelijk hetwelk in het Staatsblad zal worden met Maria du Plessis, maar in 1816 out- geplaatst, en waarvan afschrift zal worden viel zij hem met hei kind, dat zij hem gezonden aan de beide Kamers der Staten- geschonken had. fly vond later een trouwe I Generaal, aan den Raad van State, aan levensgezellin in zijn tweede eehtgenoote de Departementen van Algemeen Bestuur Suzaona du Plessis. Uit dit huwelijk werden en aan de Algeraeene Rekenkamer, hem 9 zonen en 7 dochters geboren. I Het Loo, den 19den Juli 1904. De aanvang van Krugers openbaar leveo WILHELMINA. kan men vrij ep 1852 stellen. Dat jaar ver-1 De Minister van Binnenlandsche Zaken, gezelde hy als veldkaroet den onder-com-| Kuyper mandant generaal Preterius naar de Zand. Uitgegeven den een en twintigsten Juli 1904 De minister van Justitie. J. A. Loeff rivier om er het Zandrivieiverdrag te sluiten, In hetzelfde jaar trok Kruger met den com mandant uit tegen het Kafferhoofd Secbiel. Toen in 1854 de Vrystraat zyn onafban- Feest der H. Kindsheid. kelijkheid verkreeg, rees de eerste gedachtte aan vsreeniging der Boerenrepublieken in Zuid-Afrika. Deze gedachte nam een vasten te VENRAY. Zondag had alhier het jaarlijksche feest vorm aao in 1857 toen M, W. Pretorius ^ef ^in^eid plaats, gekozen was tot President van de vier toen j 3 Morgens kwartier over ne8«n ver 'eraenigda Tr*nva«,lsche republieken. I>oer «meiden de kinderen zi.h in het schoollokaal een misverstand van Pretorius, die aanspraak der Kerw' Zuators U"el,nenr, en 11door de Fanfare Euterpe kerk- meende te kunnen maken op den Vrystaat, mislukte het plan van aaneensluiting en ware het bijna gekomen tot eeu broederoorlog. Krüger wist liet onheil te betwereu. maar tot aansluiting kwam. het uiet. Latere po. gingen om heide republiekeu te vereenigen 'Hu afgestuit op het verzet van Engeland. In deze jaren was Kruger-. ...vloed onder blUTen v6rleen0n aa° a Boeren steeds meer gestegen, ja zoo hoog was zijn aanzien dat bij de burger- begeleid waarts. Na het Evangelie word de feestpredicatie gehouden door den Zeer Eerw. Pater Electus Bosse die in eene scboone rede het doel der H. Kindsheid schetste en wekte de geloovigen op, toch steeds hun geldel ijken dit H. Namiddags te 3 uur had het plechtig Zondag avond te ongeveer 7 uren had in Euterpe de vergadering plaats, waarin de heer J. A. van Zijl, Transvaalsch ;eneraal als spreker zou optreden. Boven het gebouw was de vlag halfstoks geheschen wegens het overlijden van Staatspresident Krüger. Een -dar aanwezige heeren nam allereerst het woord ora hulde te brengen aan den pas ontslapene, waarmede de aanwezigen door op te staan hunne instem ming betuigden. Daarop werd het woord verleend aan den heer van Zyl. De eneraal begon met een schildering van Transvaal en Kaapkolonie vóór den rampzaligen krijg, en besprak het geluk en den voorspoed, welke daar heersebten onmiddelijk daarna beeldde hij den toestand dier gewesten af, nadat eenmaal de Engelschen ais alverwoestende sprinkhanen zwermen er door heen getrokken waren. Droevig was het tafereel, dat spreker zijnen hoorders voor oogen stelde, en men kon het den aanwezigen aanzien, dat zij allen diep onder den indruk van de woor den des generaals waren. Ten slotte verhaalde de heer van Zijl nog eenige episoden uit zijn krijgsmansleven, meer in 't bijzonder zyne ontmoeting met en de gevangenneming van Lord Methuen. De collecte, welke gehouden werd, bracht ongeveer 35 gulden op, waarvoor spreker der vergadering hartgrondigen dank betuigde. De zaal wasgoed bezet. BLERICK. Een hevige brand heeft Dins dag namiddag 2 uur te Hout—Blerick drie naast elkander gelegen huizen, met stallen en schuren, bewoond door Wed. Kursten, Gubbels en Smeets, in de asch gelegd. Een gedeelte van den inboedel en den oogst werd vernield. Een varken moest worden afgemaakt, Alles was verzekerd. In den nacht van Maandag op Dinsdag werd alhier een heer plotseling krankzinnig. Hij liep gekleed in hemd en broek de stra ten op en bloedde aan de handen tengevolge der bekomen verwonding door vernieling van glasruiten. Hy werd om 2 uren door de marechaussees uit Venlo in arrest gesteld en bewaakt en is heden naar het krankzin nigengesticht overgebracht. VENLO De firma Wed. H. Bonturaps heeft aan de Admiraliteitskade te Rotterdam een terrein gekocht ora binnen betrekkelijk korten tyd daar een filiaal van haren papierhandel te vestigen. De teekeniiig van hot gebouw heeft de heer Jac. van Straaten, architect te Amsterdam, gemaakt. TEGELEN. Zondag II, werd zekere S. uit Kaldenkirchen levenloos opgehaald uit eene der vele potkuilen, welke zich alhier bevinden. Veimoedelijk heeft S. zich willen baden en is verdronken. GENNEP De heer H. A. H. v. d. Bogaard candidaat-notaris te Nijmegen, vroeger te Helden, is benoemd tot notaris te Ravestein. HELDEN—PANNINGEN. Vrijdag der vorige week was in onze gemeente een ware ongeluksdag. De timmerman J. II. wondde zich ernstig met een beitel, zoodat hy geruimen tijd zijn werk niet zal kunnen verrichten. P. v. O. kwam van de kar te vallen met het ongelukkig gevolg dat hy zyn schouder ontwrichtte en 3 ribben brak. Een zekere B. kwam «veneens onder de kar en werd ernstig gekneusd. Een jongentje te Helden- Dorp brak een arm. Dit alles gebeurde op bovengenoemden dag. Op verscheidene plaatsen waar turfhoopen afbrandden, werkte het vernielende vuur zich meters diep in den grond. DEURNE. Door Mgr. W. van de Ven, bisschop van 's Hertogenbosch, zal op Woens dag 3 Augustus a. s. in de Parochiekerk alhier het H. Vormsel worden toegediend. LIESSEL. Morgen Zondag zal alhier op de doelen van het handboogschuttersgezel schap «Landbouwersgenoegen", gevestigd bij den heer L. van Hombergen, een concours gehouden worden voor de gezelschappen van Liessel en de omliggende gehuchten. Eenige prachtige pryzen zijn daarvoor beschikbaar gestald. HELMOND. Bij de heden gehouden ver kiezing voor een lid van den gemeenteraad werden uitgebracht 555 geldige stemmen van onwaarde 16. Gekozen de heer J. B. Kam met 302 stemmen. De heeren M. van Hout en H. Eraans bekwamen respectievelijk 202 en 51 stemmen. De Postduivenvereeniging «De Tele graaf" ontving van het ministerie van oorlog een verzoek te willen mededeelen of de vereeniging hare duiven zou willen afstaan tydens de groote manoeuvres welke in het najaar in deze streken zullen worden gehouden. Besloten werd hierop gunstig te antwoor den en 174 duiven hiervoor toe te zeggen. WANROIJ. Onze gemeente is met de ontginning van circa 5 H. A. heidegrond begonnen. Men wil trachten de dorre heide in korten tyd en met een minimum van kosten in goed Bouwland te herscheppen. Het geschiedt bij wijze van proef en als deze proef gelukt, dan zal men later een groote uitgestrektheid heide in cultuur bren gen. EINDHOVEN, Met het oog op het aanstaande bezoek van H. M. de Koningin en Z. K. II. den Prins der Nederlanden aan onze gemeente heeft da burgemeestor aan zyne arabtgeneoten van een 30-tal gemeenten verzocht om te willen opgeven, welke van in hunne gemeenten bestaande muziek- en zanggezelschappen, gilden, handboogschutterijen en soortgelijke vereenigingen en gezelschappen genegen zullen worden bevonden plaats te nemen langs den weg, die bij het koninklijk bezoek zal gevolgd worden. XANTEN. De burgemeester alhier, Kruehen, is voortvluchtig. In verband daarmede wordt gezocht eene juffrouw, Ernestine j Scholz,' zonder beroep, te Keulen woonachtig.",. Op haar naam had K. een kapitaal van 15.000 mark hypotheek doen afgeven uit de kas van het armbestuur. Verschillende gelden dan vereenigingen toebehoorende zijn door hem verduisterd. wisten tikiens de afwezigheid .au President M pla»t« w»nn, door de Jongejuffrouw P. •retonus' liü het stilzwijgend erkende W.sman. de optadit. de akte vu to.w« ■ofd was van een der beide partijen e» dl"8 bel K">dJ« Jezua werd opgedragen, ■ijlfs do door do rogooring beuoeutde com- Zeer Eerw Pater Bo.ee richtte andant-generaal Snijman zich uit eigen nogmaal. een woord van dank tot allen, •we-in» onder Krugers leiding stelde et. die d" eehoone liefdewerk steunen, waarna ze °als commandant generaal optrad. In d« plechtigheden met het zingen van t ambt werd hy na het bceendigoo van den 1'ederan ward gesloten, irgeroorlóg in ltiöi bevestigd. Tien jaren N» M Lof trok do stoet van een groote nt heeft hij dit ambt vervuld en trad l.« klnd«7 ^t viaggen en 11 ook uitsluitend als krijgsman op Jon wrmpela. over de Groote Markt, schoolstraat •oergrond in de naturellen-oorlog. In 1874 Hansen,u.pleur en Oroote.tr.at naar het rot hij zich do benoeming tot vice-president schoollokaal der Eerw, Zusters term Zondag namiddag had onder de leden van de Schutterij «Het Eindt" alhier den wedstrijd plaats ora het Koningschap, welk feest werd bijgewoond door een aantal belangstellenden. Hoewel de vogel goed geraakt werd als een zeef doorschoten was. toch duurde het nog geruimen tyd, eer hij zijne hooge standplaats verliet. Ten slotte had de kranige schutter W. Zwakhoven het geluk den vogel zoodanig te treffen, dat hij naar beneden tuimelde, waar op hij onder algemeen gejuich tot Koning werd uitgeroepen. Gebruikelijke wijze maakte de Schuttery groot tenue met den nieuwen Koning het raidden, nog een optocht door Venray's straten, waarna den avond gezellig werd doorgebracht. Hoewel de graanoogst thans aan de landlieden meer dan gewone drukte bezorgt was de Woensdag alhier gehouden veemarkt taraelyk bezocht terwyl de aanvoer van vee veler verwachting overtrof. De prys der melkgevende koeien varieerde van f. 180 tot f- 200 drachtige malen van f. 150 tot f. 190 De handel in biggen was niet heel druk zeker wegens de aanhoudende droogte. Men betaalde van f. 3 tot f. 4 per stuk. REUVER. Door den brigadecommandant der marechaussee is alhier aangehouden en naar do gevangenis te Roermond overge bracht de in het Algemeen Politieblad gesignaleerde J. P. H. D., oud 23 jaren, arbeider te Venlo, om eene gevangenisstraf van 4 maanden te ondergaan. POSTERHOLT. J. H. oud 25 jaren, landbouwer alhier, te Roermond gedetineerd, veroordeeld tot 6 jaren gevangenisstraf wegens mishandeling met doodelyk gevolg mishandeling lichamelijk letsel ten gevolge hebbende, werd heden van uit de gevangenis te Roermond naar de strafgevan genis te Leeuwarden overgebracht om zyne straf aldaar te ondergaan. De 23jarige voerman Gerard Maters, die voor de nieuwe kerk te Herongen zand aanreed, is Maandag aldaar door een zonnesteek getroffen. Men vond hem, toen hy met zijne kar te Niederdorf voorbijreed, bswusteloos op de kar liggen. Dr. Breuer uit Straelen, die des Vrijdags te Niederdorf consult houdt, behandelde hem, waarna hij per rijtuig naar huis werd overgebracht. Hij is thans onder behandeling van dr. Dubois uit Venlo. Men denkt dat hij wedor herstel len zal. Aanstaanden Woensdag den 27 Juli begint voor de heeren Studenten van het Gymnasium alhier de groote vacautie. HEER. Een vreeselijke misdaad is dezer dagen alhier gepleegd. Zaterdag vonden eenige maaiers in het koren het lijk van een ongeveer 17-jarig meisje met afgesneden hoofd. De ongelukkige werd erkend als de zandverkoopster, die gewoon was de omlig gende dorpen af te loopen. Dezer dagen huiswaarts gaande vond ze het huis gesloten en ging overnachten in een stal. Men vermoedt, dat er een liefdesge schiedenis in het spel is, daar de ongelukkige verkeering had met een verdachte jongeling. Later meldt men ons dat dit bovenstaand onwaar is. Intusschen loopt het gewaande slachtoffer gelijk voorheen lustig met haar zandkar langs 's Heeren straten. HALTE—HELENAVEEN. Sedert Vrijdag jl. woedde onder deze gemeente een heide brand. Alhoewel verschillende turfhoopen het moesten ontgelden, liet de brand zich in den beginne nog al vreedzaam aanzien. Dinsdag nam hy echter zulke schrikwek kende afmeting aan, dat er circa 100 man zyn opgecommandeerd om, in vereeniging met de beschikbare brandspuiten, het woe dende element te blusschen. Van welingelichte zyde vernemen wij, dat dezer dagen aan 's rijks Munt te Utrecht de muntslag is beëindigd van nieuwe 10 centsstukken, welk binnenkort in omloop zullen worden gebracht en waarvan de voorzyde geslagen is op een nieuwen stem pel, waardoor het uiterlijk dier stukken eenigszins gewijzigd en verbeterd is. Bij de vervaardiging van dien stempel is het oude model in hoofdzaak gevolgd. Op het eerste gezicht zullen de wijzigingen dan ook weinig in het oog springen. In hoofdzaak is de ruimte door het borst beeld ingenomen, beperkt, en is voor de daaromheen geplaatste lettersoort een fraaie type gekozen; terwyl door eene scherper uitmunting van het geheel het doel is bereikt, dat bij het aanbrengen der wijzingen voorzat, n. I. het vervaardigen van een 10 centstuk, hetwelk in allen deele aan de technische cischen voldoet. Een Russisch oorlogscorrespondent geeft de volgende karakteristieke beschrijving van hetgeen er ai zoo gevonden werd in de ransel van een gesneuvelden Japanschen onderofficier. «Toen wij de riemen hadden losgegespt, verrastte ons al terstond de netheid en orde binnen in den ransel. Alles was er kunstig bijeengepakt en zoodanig, dat het terstond voor de hand lag. Alles was precies op zijn plaate: de witte linnen zakjes met erwten en ryst; de blokjes zout, in fyn Japansch papier gewikkeld; de lichtblauwe sokken welke veel gelijken op Europeescbe wanten, omdat er een afzonderlijke ruimte in is voor den grooten teen zorgvuldig opgevouwen. Verder vonden wij twee ledige patroon hulzen, in papier gewikkeld; een busje met smeersel voor het geweer; een schelp met kwalykriekend knevelpommade; een ronde tinnen bus met gebraden vleescb; voorts nog

Peel en Maas | 1904 | | pagina 2