Limburgsch Nieuws. Gemeenteraad te Venray, Nieuws uit de Buurt. Sprokkelingen,. Algemeen Nieuws. en hij is zoo ryk, zoo akelig rijk, maar ik wou, dat hy en zijn geld Weer dreigde ze met de gebalde vuist naar bet vc: ster. "Kom er eens uit", riep ze, "kom er'ns uit, dan zullen wc je leeren, boe, je arme lui behandelen moet Steeds luider werd het gemompel, steeds meer bedreigingen en beschimpingen, steeds grooter werd de opgewondenheid. Kon heer dringt nu door de menigte. Hij is groot en stevig en heeft deftige manieren. Blijkbaar was bij per automobiel gekomen, want hij droeg een sportcostuum en had een lederen outomobielpet op. Voor juffrouw Loriison staan blijvend, wierp hij een blik vol hartelijke deelneming op de armelijke groep. -Hoe groot is het bedrag, juffrouw?' vroeg hij, haar de hand reikend. Stamelend noemde ze hem snikkend 'l bedrag. "Het is schandelijk,." zei hy, «voor zoo'n bagatel zet men u op-straat en houdt uw meubelenachter. Maar dat is juist iets voor meneer Jumping, hij .staat bekend om zijn inhaligheid". -Ze moesten hem een pak slaag geven,' riep een stem 'uit de menigte. -Als je hem te pakken kondt krijgen", zei de heer glimlachend, -er. daarbij moet ge voorzichtig zijn, want hij is in zijn recht. Maar het zal wel in orde komen, laat mij daarvoor maar eens zorgen". -Gij wilt stamelde de arme bleeke vrouw. -Laat mij maar begaan," en op de deur toeloopend vroeg hij aan don bediende Is mijnheer Jumping te spreken Hij gaf zijn kaartje over en werd een oogenblik later boven gelaten. -Gij zult wel uit uw venster gezien hebben, wat er hier gebeurt" vroeg hij. -Ik heb natuurlijk geen recht om u rekenschap van uw handelwijze te vragen, om die arme vrouw op straat te zetten. Maar dit wil ik u wel zeggen, dat gij gevaarlijk spel speelt, liet volk is woedend. Ik wil u echter het bedrag betalen, dat de vrouw u schuldig is on gebied u dan onmiddellyk haar beur meubelen terug te geven". De vreemde had dit bedaard, maar op ijskouden toon gezegd. I)e huiseigenaar was in de wolken over dit voorstel. Hij twijfelde er sterk aan, of de meubelen wel het bedrag zijner vordering, waard waren, -Als u betalon wilt," zei hy, -kan ik er niets tegen hebben". De vreemdeling haalde een honderd-dollar- noot uit zyn portefeuille en schoof deze mijnheer Jumping toe. -Geef roe als 't u belieft geld terug," zei hy streng. Mijnheer Jumping nam de banknoot, liep naar zijn geldkist en maakte deze open. -Hier zijn vijf en zestig dollar terug," zei hy. «Nu de quitantie", zei de vreemdeling. De huiseigenaar schreef deze en gaf ze over met de woorden -Ik dank u vriendelijk, dat u ray mijn geld gegeven hebt. Want werkelijk ik ben ook geen man van geld, ik heb -Zwijg maar," zei de vreemdeling, nam haastig zijn hoed en verliet zonder groeten het vertrek. Met gejuich werd hij buiten ontvangen. -Hier, goede juffrouw," zei hij, juffiouw Lorisson de quitantie overreikend, -uw schuld is betaald. De huisheer zal uw meubelen teruggeven, vaarwel". Ily drukte in het heengaan elk der kinde ren een goudstuk ia de hond en verdween tusschen de menigte. Een oogenblik. later reed hij weg. Juffrouw Lorisson kreeg haar meubelen terug. Een kolenbrander uit een zijstraat, die bij bet voorval was tegenwoordig geweest, bood baar huisvesting aan. Toen den volgenden dag mijnheer Jumping aan de bank kwam om zijn geld daar te deponeeren, zooals by eens in de maand gewoon was te doen, bemerkte hy tot zyn niet geringe ontsteltenis, dat de banknoot, welke hij van den vreemdeling had ontvan gen, valsch was. OPENBARE VERGADERING van den op Zaterdag 2 Juli 1904. Tegenwoordig de hoeren H. Esser. Bur gemeester, Voorzitter. J. Arts en M Poels, Wethouders, Jac. Aerts, Hubert Janssen, J. M. Michel?, A. Loonen, L. Janssen, V. Vonck, Th. Slits P. Camps en J. Loenen, leden en Stoot, Secretaris. Afwezig de heer P. J. Derks. De Voorzitter opent de vergadering en verzoekt den Secretarie, de notulen der vorige vergaderingen voor te lezen, welke worden goedgekeurd. Hierna wordt overgegaan tot de ORDE VAN DEN DAG: 1. Besluit tot afen overschrijving der artikels Gemcentebegrooting 1903. Uit de voorlezing der regularisatie bleek, dat aan de begrooting moest worden toe gevoegd (hoofdzakelijk wegens het bouwen van bet nieuwe postkantoor) f. 27,846.885 en door meedere ontvangsten was toegevoegd f. 23,372,00, wy, uot verschil f. 4474.83* nog aan verschillende poslen werd toege voegd. Werd goedgekeurd. 2. Bouwverordening in verband met de woningwet. Deze verordening was in eene vorige vergadering reeds behandeld en ter advies aan de gezondheidscommissie gezonden, welke zich met deze verordening volkomen kon voreenigen. Werd goedgekeurd. 3. Aanbeveling van 4 personen ter benoe ming van leden van het college van zetters Werden benoemd de aftredende leden, de heeren M. Poels en J. Verheugen en verder de heeren H. Janssen en Jac. Aeits. 4. Overeenkomst met Dcume over aanleg kanaal. Deze kwestie is nog in hoofdzaak hierom hangende, dat Detirne er steeds op blijft aandringen om den grond, benoodigd voor het aanleggen van het kanaal van Venray te koopen; -Onze gemeente wil deze echter alleen in* -btuikleert afstaan en zal dezelve in geen geval verko'ópen. Overigens kan eerstgenoemde gemeente zich vrijwel vereenigen met de concept-voorwaarden door Venray vastgesteld. In den Deurneschen Raad zal deze kwestie eerstdaags ook behandeld worden. 5. Adres van het R. K. Kerkbestuur van Oirlo over brandspuithuisje. Adressanten vragen vei lof om het spui tenhuisje, nu juist voor de kerk en kerkhof gelegen, voor eigen rekening te verplaatsen naar de overzijde nabij de speelplaats. Werd goedgevonden, mits het doelmatig geschiede, waartoe de Voorzitter een en ander zal gaan opnemen. G. Mededeeling opbrengst verkoop perceeltjes grond. Deze heeft, wyl er later nog enkele perceeltjes zijn bijgekomen, opgebracht 6063 gulden. Werd goedgekeurd. 7. Goedkeuring verpachting jacht en v isscherij en verkoop turf slijk. De jacht had opgebracht f. 203, de visscherij f. 30 en het turfslijk f. 408.95. Word goedgekeurd. 8. Concessievoorwaarden van H. Ged. Staten over aanleg tram. De Voorzitter zeide vernomen te hebben, dat concessionarissen zich met de voorwaarden door de H. Ged. Staten gesteld konden veroeningen. Hy had daarom het voorstel, 't geen ook door concessionarissen werd goedgevonden, dat het Dag. Bestuur eene vergadering zal houden met concessionna- rissen en des verkiezend aandeelhouders en te zien of de noodige wyzingen kunnen worden aangebracht of andere plan nen ontworpen, waarmede ook de concessionnarissen zich kunnen vereenigen. Dit voorstel word goedgekeurd en de zaak in zooverre aangehouden. (Bedoelde ver gadering zal nog deze week plaats hebben. 9. Brief gemeentebestuur Venlo en A mbachtsondertoijs In dit schryven verzocht de gemeente Venlo, dat Venray zijn steun zal willen verleenen bij de subsidie aanvrage van f. 2000 aan Prov. Stalen voor de te Venlo op te richten school voor ambachtsonderwijs. Werd besloten een adres van adhesie aan Provinciale Staten te zenden. De heer H. Janssen wijst daarna op het gunstig oogenblik om in 't Weversloosche Ven eene sloot voor de afwatering te maken en zegt, dat de lieden in Castenray klagen over den slechten toestand, waarin de dyk langs het geraeentebosch naar de Peel zich bevindt. Wat het eerste betreft werd besloten om met den voorwerker der Ned. Heide Maatschappij Gubbels dit werkje te gaan opnemen; over het laatste gaf de Voorzitter te kennen, dat reeds de volgende week met de werkzaamheden aan den Castenrayschen dijk zou worden begonnen. Niets meer aan de orde zijnde sluit de Voorzitter de openbare vergadering. VENRAY, 9 Juli 1904 By K. B. is met ingang van 15 Juli benoemd tot Burgemeester van Sittard, A. H. Gijzeis, Burgemeester der Gemeente Vlierden, met toekenning van gelijktijdig eervol ontslag uit laatsgenoemde betrekking en C. C. Strater, benoemd tot Burgemeester der Gemeente Vaals. Z. D. H. Mgr. J. H. Drehmnnnes, bis schop yan Roermond, heeft benoemd lot pastoor te Nunhera den Weleerw. beer C. M. H. van ter Velden. Woensdag morgen wapperde de natio nale driokleur van bijna alle huizen der ingezetenon onzer gemeente. En geen wonder het gold het dubbelfeest van Mgr. Dr. P. J. Hoefnagels, n.l. dat van zijn 60-jarig Pries terschap en van zyn 50-jarig professoraat, in het Groot Seminarie te Roerraoud. Onder den toeloop van eene groote menigte volk, werd 's avonds op de Groote Markt door onze Fanfare eenige mooie muziekstukken ten gehoore gebracht, salutschoten gelost, Bengaalse!» vuur ontstoken, voetzoekers werden knetterdend onder de menigte ge worpen. Na een driemaal -hy leve lang" keerde men in vroolyke stemming huiswaarts. Moge de recht vereerde en hoog gevierde Jubilaris nog vele aangenamo en rustige dagen slijten tot glorie van God, is voorzeker de wensch van alle Venravers, H. M. de Koningin heeft behaagd den jubilaris te benoemen tot Ridder in de Orde van den Nederlandschen Leeuw. Onze fanfare -Euterps" zal Zondag a. s. deelnemen aan het groot festival voor mu- ziek-en zang vereenigingen te Velden, uitge schreven door de fanfare aldaar. Moge een goed weer dit feest begunstigen en de fanfare Euterpe een ruim succes ten deel vallen. Op het terrein van de handboogschut terij -St. Anna" had Zondagnamiddag het jaarlyksch koningschieten plaats. Het weêr was zeer giinstig en de belangstelling groot. Den geheelen middag door heersebte er eene opgewekte, gezellige drukt*, waartoe de Stafmuziek -het Zandakker" vooral het zijne bijdroeg, door de uitvoering van eenige mooie muzieknummers. Behalve het te behalen koniogschap waren nog een achttal prijzen, huishoudelijke arti kelen en sigaren, beschikbaar voor do schutters, die dan ook allen, zonder uitzon dering streden met ijver en volharding. De uitslag was als volgt: G. Poels, koningsprijs met 88 punten. G. Cleophas, riddersprijs met 77 punten. J. Van Meijel, rozenprijs met 3 rozen. P. Laurensse, vierenprijs met 8 vieren, Fr. Janssen, drieënprijs met 10 drieën. G. Arahrosius. tweeënprys met 8 tweeëo. Fr. Kappel, eeuenprys met 7 eenen. Jac. Fonck, geheimeprijs voor 't aantal punten het dichtst bij 3, alles in 32 schoten- Daarna hield de beschermheer, de heer Jae. Aerts, eene toespraak tot alle aanwezi gen, waarna hy de Stafmuziek namens -St. Anna" hartelijk dank bracht voor de opluistering van dit jaarlyksch feest, tevens dankte hij alle aanwezigen voor de belang stelling en feliciteerde den nieuwen koning met de behaalde lauweren en hechtte hem onder een -lang zal hy leven" van de staf en alle aanwezigen de koningsraedaillo op de borst. Daarna werd nog een lang leve voor den beschermheer aangeheven, waarna men het overige gedeelte van den avond gezellig onder elkander doorbracht. Heden avond zal de Sociëteit -Burger- lust" haar gewoon jaarlyksch vischsouper houden. De leden worden verzocht allen trouw 0p te komen. Bij bet lossen van salut-schoten werd Woensdagavond bij M. C. bakker alhier een ruit stuk geschoten. BlykeV» achterstaande advertentie bestaat e. -Lull-Oostrum ook het plan. tot het oprichten eener handboogschnttery. Zondag namiddag zal er vergaderihg zyn voor liefhebbers van den handboog om liet plan dan verder te bespreken. MERSELO. Met groot genoegen vernamen wij, dat de heer J. H. van den Heuvel, die bij de laatst gehouden examens de akte behaald heeft, benoemd aan de openbare lagere school te Posterholt, ingang 1 Juli. Op de vergadering van het Besluur en de werkende leden van het gezelschap »St, Hnbertus" 1. 1. Zondag gehouden, werd o. m. besloten deu wedstiijd in komieke voor drachten wegens verschillende omstandig heden dezen zomer niet te houden, doch hem uit te stellen tot het aanstaande voorjaar. OIRLO. Het concert der fanfare -Een dracht" te Meerlo gegeven in verschillende café's te Oirlo viel byzonder in den smaak der Oirlonaren, zoodat met veel belangstel ling de uitgevoerde muziekstukken gevolgd werden. Na een gezellig samenzyn riep men elkander een hartelijk vaarwel tot het volgend jaar toe. HORST. De heer B. C. E. van Steenbergen ontvanger der registratie en domeinen alhier, is als zoodanig benoemd te Bolsward. LOTTUM Dinsdag heeft Z. D. H. Mgr. Drehmann8. bisschop van Roermond, aan de vormelingen van Loltura, Grubbenvorst, Broekhuizen, "Broekhuizenvorst en Arcen alhier het H. Vormsel toegediend. De ont vangst was zeer luisterrijk: acht eerehogen waren er opgericht, vlaggen en groen ver sierden de straten en huizen. Maand ig nam. tegen 7 uur werd Mgr. aan den Flinsenberg opgewacht door een veertigtal wielrijders met versierde fietsen en aan 't dorp door den feeststoet naar de pastorie geleid. Dinsdagna middag verliet Mgr. weder ons dorp, na des morgens in de parochiekerk het H. Vormsel te hebben toegediend. Hij werd door de wielerclub tot aan de halte Grubhenvorst- klooster uitgeleide gedaan. BLERICK. Bij den landbouwer II Daniëls werden in het ruim 30 kippen gedood, zoo hy vermoedt door een hond. Ook was een paar dagen te voren op twee plaatsen te Maasbree betzelfde voorgevallen. MAASBREE. Zondag 10 Juli zal alhier een groote Internationale wegwedstrijd ge houden worden door de vereeniging het -Duwend Wiel" op den dorpsweg via Blerick. Hiervoor zyn 7 prachtige pryzen beschikbaar gesteld. SITTARD. Vermoedelijk wegens gebrek aan werk, tengevolge van het doodgaan van »De Vette Os" heeft de Sittardsche slagershond, in zijne vergaJering van Dins dagavond gemeend zich te moeten ontbinden. ROTHEM—MEERSSEN. Alhier heeft zich het zeldzame geval voorgedaan, dat een begrafenis zonder lijk heeft plaats gehad. Het lijk van den op Calvarieberg gestorven W. moest nog door den dokter geschouwd worden van wege Je Ongevallenverzekering en du9 kan het niet bijtijds naar Meerssen vervoerd worden. Men ging toen in een stoet naar kerk en begraafplaats, alles op de gewone plechtige wyze, doch.... zonder lijk. OSPEL. Men hoort hier tegenwoordig aanhoudend klachten over diefstal van kip pen, kiekens. En wie is de dader? De vos? Men weet het nog niet, en 't is te hopen, dat men 't weldra zal te weten komen. Dat de dief ook nog brutaal is blijkt uit het feit, dat in een leeggestolen kip penhok alleen de haan was achtergelaten met een briefje aan zyn hals waarop te lezen stond: Nu ben ik heelemaal alleen". Ook eierdiefstallen zijn aan de orde van den dag of liever van den nacht. Dus kippenhouders, weest op uw hoede! HELDEN PANNINGEN. Zondagnacht weiden te Beringen bij drie kippenhouders 35 kippen gedood, waarschyolijk door een honJ. Zondag kwam een Roermondenaar te Everloo, zoodanig door defect aan zijn flets te vallen, dat geneeskundige hulp moest worden ingeroepen. NEDER WEERT. Als merkwaardigheid dient gemeld, dat de heer R. Hobus in 't bezit is eener kip met 4 pooten. Als de kip, die veel bekijks heeft, zich nog wat oefent in het loopen op 4 pouten, heeft ze op hare sooitgenooten veel voor. MAASTRICHT. Te Sarpi (Duitschland) is Maandag in den ouderdom van luim 78 jaren overleden de heer dr. L. Lansberg opperra- bijn. MAASHEES. Bij beschikking van den minister van waterstaat is benoemd W. J. Ragut J. Pzn., te Maashees, tot buitenge woon opzichter by het maken van boord- voorzieningon langs de Zuidwillemsvaart (gemeente Nederweert). SAMBEEK. Tot candidaat zijn alhier gesteld voor een lid van den gemeenteraad (vacature Wethouder Vink) de heeren S. H. Creraers, J. H. Stevens, W. Vink en C. J. C. Wihtels. OSCH. Bij Koninklijk besluit is aan ror. H. J. Fenseling, op zyn verzoek, met ingang van 1 Juli eervol ontslag verleend als burgemeester der gemeente Oscli, benevens als kantonrechter plaatsvervanger in 't kanton Osch, onder dankbetuiging voor de als zoo danig bewezen diensten. De directeur-generaal der posterijen en telegraphie brengt ter kennis van belang hebbenden, dat in de eerste helft van Augustus een verglijkend onderzoek zal worden gehouden voor de betrekking van surnemerair der posterijen en telegraphie. Het aantal plaatsen, dat hiervoor zal worden opengesteld, zal nader worden aangekondigd. (Voor bijzonderheden zie men de Stct. No. 155). H. M. de Koningin heeft aangewezen als Haar vertegenwoordiger op het feest dat 12 dezer te Rolduc gehouden zal worden ter herdenking van het achtste eeuwfeest van de stichting van het seminarie aldaar, den heer A. O. J. E. M. graaf de Marchand d'Ansembourg te Amsterade, kamerheer in buitengewonen dienst. WAALRE. Liefhebbers van beugelen zullen voorzeker niet nalaten om zich op Zondag 10 Juli naar het gehucht Loonder Melen te begeven, alwaar in het café van den heer Jos. Graaf prijs beugelen zal plaats hebben. Een talryk publiek zal waarschijn lijk nan den wedstryd deelnemen en tege lijkertijd onder het genot van een heerlyk glaasje gerstenat genieten van de schoone natuur in dit gezellig oord. AARLE-RIXTEL., Alhier is de boerdery van M v. Th. tot den grond afgebrand. Zes koeien en een paard zyn in de vlammen omgekomen. Een vreeselijke brand woedde in den nacht van Maandag en Dinsdag in de turf- strooiselfabriek der Maatschappij The Griendtsveen Co. Ld. De geheele fabriek met aanhoorigheden brandde totaal uit. Slechts de timmerloods is onbeschadigd gebleven. op alcoholisch gebied. Het alcoholisme, een sociale gee* gel. De alcohol speelt in onze gewoonten een zoo groote rol, dat het den schijn heeft, als kan de mensch zonder hem niet leven. Het alcoholisme dringt overal door in het openbare leven en in het bijzondere, in stad en dorp het ontziet noch ouderdom, noch sekse, noch maatschappelyken stand. Dat het alcoholisme verschrikkelijk wordt in de werkmansk'a38e behoeft niet te worden aangetoond. Het is maar al te duidelijk. En de workman wete het wel zoolang ond^r de massa der arbeiders het drankmisbruik blyft voortbestaan, kunnen r.ij die de ven- betering van den roaatschappelijken toestand der werklieden niet willen, met altbans eon schijn van recht zeggen-Waartoe die looni- verhoogingen Al dat geld meer wordt toch maar opgedronken, want nu reeds verdrinkt de werkman oen groot deel van zyn loon"). Treft de meer gegoede klasse hier geen verwijt? Zeker ja. De vurige vereeriug vap het dagelijksch borrelen is niet beperkt tut den werkmansstand. Maar het alcoholism^ van den welgestelden burger ontsnapt aan de openbaarheid het alcoholisme van den werkman is een in 't oog loopend iets. Het misbruik van sterken drank put minder gauw de gezondheid en de beurs uit van den gegoeden man, terwijl eenige liters slechte brandewyn Toldoendo zyn om de middelen van een werkmanshuishouden te verslinden, en te ondermijnen een organisme, minder krachtig door de vermoeieuis ea slecht onderhouden döor onvoldoend voedsel, Het alcoholisme verspreidt zich overal niet alleen in de groote steden, ook in de kleine plaatsen, ook in de dorpen, ook op het platteland. Waar is de alcohol niet Dr, Legrain zegt De werkman doodt zich zelf, zwaar belast hy de bescheiden uitgaven voor zijn gezin. De koopman, de industrieel behandelen hun zaken met het glas fn ds hand. De burger heeft zyn salon overge- bracht naar hei drinklokaal. Men zou zy4 gastheer beleedigen, wanneer men zijn ge vaarlijke geschenken weigerde, De student zou al heel weinig studentikoos doen, wan neer hij zijn verstand met alcohol niet bedierf. De alcohol is verder de machtigste hefboom by verkiezingen. Men bemint, men lacht, men huilt, men zingt, men zoekt troost, men doodt zich, men verrijkt zich, men steekt onder den invloed van den alcohol. -Met groote schreden zoo zegt Dr. Lefevre, gaan we een nieuwen toestand van barbaarse!)heid te geraoet, de barbaarse!»* heid van den alcohol." Katholiek Sociaal Weekblad Vrijbier voor brouveragezellen. De brouwersgezellen hebben op velé plaatsen recht op een zekere hoeveelheid bier, dat we maar vrijbier zullen noemen. Dat vrybier heeft tot gevolg, dat da statistieken over den levensduur voor da brouwers zeer ongunstig zyn. Stevige bier drinkers worden zelden 60 jaar oud. Het beste ware daarom dat het vrijbier maar afgeschaft werd. Dat is ergens in Üuitschland op de volgende manier. De brouwersgozellon richtten een vereeniging op en sloten met de Directie een overeenkomst waarin bepaald werd, dat ze voortaan, geld kojiden krjjg*'* in plaats van bier. f Op een andere plaats werd de volgende overeenkomst gesloten. De gezellen krygen iedere week een zeker getal bons. Daarmede betalen ze het door hem gebruikte vrybier. Die bons echter die niet omgezet worden in bier, worden uitbetaald in geld. Aleoliol en zedelijkheid. Het drankmisbruik, onverschillig of men misbruik maakt van jenever, van bier of van wijn is oorzaak van vele misdryven, vooral van vergrijpen tegen de zedelijkheid. Die jongeling, die jongedochter die ten val zijn gekomen hoe dikwyls is de alcohol oorzaak van hun ongeluk. Dat komt, omdat de alcohol het verstand benevelt, de wilskracht verlamt en de zinnelijke driften opwekt. Amicus Een vrouw uit Haastrecht C. de V., wed. K., trok Maandagavond in deu Franscueu bazar op de Hoogstraat de aandacht van het personeel, doordat een grooten witten zak, dien zy bij zich had, op haar langdurige wandeling door het gebouw toenam. Scherp werden toen haar gangen nagegaan, en zy werd al spoedig op diefstal betrapt. Toen werd zij aangehouden en met den gevulden zak in handen van de politie gegevon. die haar naar het bureau in de Lange Toren straat bracht. Daar bleek de zak voor een waarde van wel f. 30 aan gelanteriën en huishoudelijke artikelen, als: vaasjes, kanoen, iarapekappen, inkstel, trekpos, servies, enz. in te houder», alles in den bazar ontvreemd. De dievegge werd voorloopig opgesloten in een wachtkamer boven in het politiebureau. Maar na zich eenigszins georiënteerd te hebben, klom zij door een raam op een plat dak. Dit dak, gelegen boven de agenteu- wachtkamer, was voor haar niet moeilyk te bereiken; zij behoefde slechts op een bank en door het geopende raam te stappen. Hierna evenwel kwam voor haar de moei lijkheid. want haar poging tot ontvluchten was dadelyk ontdekt. In haar angst sprong zy pardoes van het plat dak op een ruim vier meter lager gelegen dak van een huisje, staande achter het gebouw van de Vereeniging van St. Vincentius a Paulo dat naast het politiebureau in de Lange Torenstraat gelegen is. Gedeeltelyk zakte zy door de pannen van het dak heen, doch zy wist zich uit haar benauwde positie te bevry- den en met een tweeden sprong kwam zy van het dak op den beganen grond, enkele meters laag. Zy kwam terecht in een gang en snelde weg in de richting van den Oppert.

Peel en Maas | 1904 | | pagina 2