Limburgsch Nieuws. éi been gestuurd; daar kon zo wel eenigszina op vertrcuwon. Nu nu was het (eest geëindigd. Mei de gusteu was ook Mevrouw Etiquette vertiokken. «Gauw uaar Willy. RudolfRudolfspan gauw Let coupeetje voor Neen zij heeft geen lyd om te wachten. Zij slaat een grooteu mantel om eo de deur uit. Straat in, straat uit. Zij kan niet gauw genoeg uaar haar zin vooruit komeu. iia eindelijk is zij er. Gauw naar het kamorlje waar Willy ligt. Zacht, vol bezorgdheid, maakt ty de deur open. Wat De dokter En Anna schreit Zij vliegt naar het bedje. Willy, mijn Willy mijn liefje Zij valt neer op het bedje, kust de zachte lipjes. Hoe koud t Dood kryt ze eensklaps, dood Willy ben je dood Hier is mama, Willy Landbouw. Guano in den tuin en in den boomgaard. Keu tuinman, die vroegere en smakelijke groenten levert, wint het niet van zyn collega, die wst later komt en wiens groen ten met zoo smakelijk zijn. De vroegs'e en fijnste groenten leveren het nseesl op. Hoe die te verkrygeuf Er zijn weinig of geen tuiniers, die kunst mest gebruiken. De meesten gebiuiken koe mest. pwdenroest. bear, enz. Het lijdt geen twijfel of al deze meststoffen zijn zeer nuttig. Toch worden zij in uitweiking over troffen door kippen en duivenmest. Dat weet elke tuinman. De kippenmest gebruikt hij vooral daar. waar hy een krachtig werking weufcht. Peru-Guar.o is in hoofdzaak vogelmest. Hel la»t zicli dus verstaan, dat ook tij ten zeerste voor den tuin geschikt is. Een tuir> is, vergeleken hij het bouwland, klein. De hoeveelheid Guano om een ganschen tuin van tamelijke grootte ryk te bemesten met Perti-Guano ie betrekkelijk geriug. Men kan de Guano ook gemakkelijk op de beddeo uitstrooien, Ook dat is gering voordeel. Het ligt in den aard van de Guano, in haar samenstelling, zij vereenigt toch alle voedende stoffen in zich dat «y de tuin- groenten ook in koud# voorjaren, krachtig en snel doet groeien. De tuinman, die vroege groenten wil hebben, ook op kooJe gronden en in een koude lente, beproeve het met Peru Guano. Wat de smakelijkheid betreft der groenten, hel is duidelijk, cn de ervariog leert het dat versche stalmest en beer den smaak en de fijnheid van bet gewas niet altijd bevor deren. Ook met het oog op der. smaak der groenten kunt ge de proef met Peru-Guano gerust wagen. Ook de boomgaard moet nu en dan bemest worden, algezien nog van de bemesting, die men aan de bodem geeft, voordat de boomen gepbmt worden. Het ligt m den aard vau de zaak, dat du stof, waar mede we den grond van den boomgaard bemesten, zoo moet gekozen worden, dat de verschillende voedingsstoffen eouige jaren achtereen, langzamerhand door de wortels opgenomen worden, dus niet eene, dio slechts gedurende korten lijd haar voedings stoven verdient. Wanneer we den grond alvorens de boomen te planten op de plaats waar zü zullen komen te staan, ongeveer 1 Meter diep en ongeveer iu een kriug van 2 a 3 M. middelijo goed met ruwe Peru-Guano (echte Peru-Guano van zoo hoog mogelijk stikstofgebaltej vermengen, dan behoeven de boomen de eerste jtren geen mest te bebben. Men kan ze op ongeveer ï/Z M. iu den omtrek van den stam nu ön dan eene begieten met verdunde urine (vooral van paarden ou schapen, doch ook van funderen «oz. Men maakt daartoe een kringvormig gootje om den boom. Deze handelwijze beeft too doel het kaligehalte van den bodem te verhogen. Ook zeepsop kan daarvoor dienst doen. Bij een dergelijke bemesting zal men zien. dat de boomen goed aanslaan, llink hout vormen en reeds vroegtijdig vruchten dragen. Vooral in don eersten vier jaar een zekere hoeveelheid opgeluste Peru Guano (van pCt. Stikstof, 10 pCt. phosphorzuur en 2 pCt. Kali... die men op ongeveer i;s M. van den stam. ter breedte van 1 M. met de bovenste lagen van den grond vermengt. De vruchten zullen daardoor talrijker, grooter en sap piger worden. Er zijo in Belgë en Duitschland talrijke boomgaardeu, die op bovfngenoemde wijze behandeld worden en eene goede renten opleveren. Bij den aan koop van Peru Guano trachtte mun niet den goedkoopsten te verkrijgen, want dan komt men bedrogen uit. De goede Peru Guar.o kan nu eenmaal niet goedkoop geleverd worden. V.ri.lft der Drankwet De Tweede kamer heeft Dinsdag de behandeling der Drankwet ten oihde ge bracht. Breedvoerig werd gediscussieerd over het voorstel-Van Bylaudt, om de splitsing van slijterij en tapperij °'*t T*n toepassing te verklaren op afgelegen wijken van kleiue 'gemeenten, ook al hebben de bebouwde kommen der gemeenten meer dan 5000 zielen. De heer Tairaa verklaart zich er voor. Ook de Minister van Binneolandsche Zaken. Het voorstel wordt aangenomen met 04 tegen 2 stemmen. De eindstemming zal op een nader te bepalen dag gehouden worden. Het uiterste tijdstip van invoeriug der wet ia bepaald op 15 Oct. 1904. lo. de splitting van tappen en slijten die voor logementen, voor sociëteiten en voor alle nieuwe vorgunningen nu reeds terstond zal werken; 2o. uitbreiding van het gebied der wet van de twee op do tien liter; 3o. wering van sterkeu drank iu reis- gelegenheden cn stations; 4o. afsohafflng van bijzondere vergun ningen die door Burgemeester en Wethou ders worden verleend; 5j. wering van de naimloote vennootschap uit den drankhandel; 6o. wering van slechte sujetten uit het kroeghoudersgilde; 7o. bet brengen vau logementen onder de wet; 8o. regeliog van het eociëtei te wezen tot afweer van de pseudo-seciëteiten; 9o. het tegengaan van meerdere vergun ningen in éón baud; 10. gebod van den verkoop van sterken drank in overheidsgebouwen-, 11 o. het breken met alle rechtspretentie voor de toekomst door de mogelijkheid van vervallenverklaring der vergunning. Sprokkeling-en.. op alcoholisch gebied. Alcohol cn ziekte. Iu het EngeBch Indisch leger zijn ruim 20,0X1 geheelonthouders. De ervaring daarin opgedaan leert, dat de zieken der niet-onthc-uders ongeveer driemaal zoolang duren, ale die der onthouders, terwjjl bovendien bij de onthouders 10 ziekeu voor* komen op 144 bij de niet onthouders 10 zieken op 72 soldaten. Lager verzekeringspremie voor onthouders Het Nederlandzch werkliedenfonds stelt den kleinen man op voordeelige voorwaarden in de gelegenheid een levensverzekering te sluiten (van ten hoogste 1000 gulden. Aan gebeel onthouders wordt sedert 1897 een korting op de jaarpreosie toegestaan van 8 pCt. of zoo ze per week betalen, worden ze de vier laatste weken van het jaar vrijge steld. Een ultapraak van den grooten staatsman Gladstone De alcohol brengt io onze dagen meer verwoesting dan de drie hi9(oii9che plagen, pest hongersnood cn oorlog. Meer dan hongersnood en pest dunt hij de rijen der bevolking, meer dan oorlog doodt hij. H|j doet meer dan dooden. hij ooteeit. Een overeenkomst tusschen bierbrouwers. In vroegere sprokkelingen i» gesproken over drinkdwang. Die drinkdwaug doel zich geweldig gelden ten opzichte van brouweis, wanneer ze bun klanten bezoekeu en ter* opzichte van de voerlui, die het bier in de berbergen afladen. Brouwers en voerlui moeten drinken by de klanten. Het gevolg van den drinkdwang is, dat ze door dikwijls een te ruim gebruik te maken van alcoholischen drank, hun gezond heid schnde toevoegen en hun leven verkorten. Misschien kan aan den euvelstand op de volgende wijze een eind gemaakt worden. De brouwers eener streek sluiten met elkander een overeenkomst, waarin bepaald wordt dat noch zij by het bezoeken hunner klanten, noch hun knechts bij bet bezorgen van bier iets zullen gebruiken, maar per ton bier zoo of zooveel kortiog geven. Dat ware dunkt me een regeling tot i«ders genoegen. De herbergiers zouden geen schade lijden in hun beurs en de broewers en hun knechts geen schade aan bun gezond heid. Het beste borreltje. Aan den lezer der Sprokkelingen die niet lid van een Kruisverboud is, wil ik een middel geveo om bet beate borreltje te drin. ken. dat hij ooit gedronken heeft Ga naar uw gewone herberg en vraag daar een borreltje klare jenever, drink het in een teug uit en zeg dan: Nu is het gedaau, dat diDg komt niet meer over mijn lippen. Dat borreltje is het beste, omdat het is, het laatste. Amicus. VENRAY. 18 Juni 1904 Z. D. 11. mgr. J. H. Drehmanns. bisschop van Roermond, heeft benoemd tot kapelaan te Kersel den weleerw. heer J. H. Huijben, thans kapelaan te Neer-Ittereu. Aan het Postkantoor i» in de 1' helft der maand Juni ingekomen dsn volgenden brief, welke wegens onbekendheid van deu geadresseerden niet is kunnen worden uit gereikt. J. Gerritama, Bller (by Dueeeldorf) De verkoop van gemeentegronden welke Donderdag 16 Juni hoeft plaats gehad heeft opgebracht de somma van f6037. Maandag werd in de kloostorkerk der i Weleeiw. Pateis Franciscanen alhier, op buitengewoon plechtige wijze het patroon feest gevierd van den II. Antonius van Padua, den wolbekenden Wonderdojuer en Belijder dier Oide. Voor deze gelegenheid was het beeld van St. Antonius zeer mooi versierd, en als het ware omgeven door schoone bloemen en prachtige tropische gewassen. Hoe algemeen de vereering van dezen beminden Heilige in Venray is. kon men op dezen fees'dag genoegzaam bespeuren, want niet alleen dat s' morgens honderden geloovi- gen tot de H. Tafel naderden, en de kerk den geheelen dag door zeer druk bezocht was, maar bovendien werd het feest door velen als Zondag gevierd. Des morgens om 9 uur weed eene plechtige Hoogmis opgedragen ter eere vso den H. Antonius. om door zijn machtige voorspraak Gods rijkste zegeningen over ons te doen nederdalen. De kerk was geheel gevuld met geloovigen die, na de H. Mie met groote godsvrucht te hebben bygewoond, ook allen deelnamen aan de Processie met het Allerheiligste door den tuin van het klooster. De feestpredikatie werd gehouden door den Weleerw. Pater Odulphus de Haas, die met eene treffende welsprekendheid de deugden en de wonderbare macht van den H. Antonius schetste, en allen aanspoorde om steods met vertrouwen hun toevlucht te nemen tot den grooten Wonderdoener van Padua. Zondag bad den wedstryd voor komieke voordrachteu in de net versierde zaal der Fanfare plaats. Buitengewoon grooi was de belangstelling van het publiek en het ruime lokaal wps Zvodnnig gevuld met toeschouwers, dat de laatstkomenden geen plaatsje konden be machtigen. 's Avonds precies 6 uur opende de fanfare Euterpe" de voorstelling met de schoons fantasie -line nuil k Grenade". De heer J. Verheugen Sr. Directeur der Fanfare, riep da 14 deelnemeis vour dan den wedstryd der komieke voordrachten, honoraire leden, en aileu, die vao heinde «n verre gekomen waren, een hartelijk wolkom toe, waarna de beer Joe. Aerls de namen der komiekelingen met bun uit te voeren stukken voorlas. Buitengewoon goed voldeden de uitgevoerde nummers, en vielen byzonder io den smaak wegens hunne komieke voordrachten afgewis seld doer schoone zangstukken. Na afloop van den wedstryd hield de eerr- voorzitter der Jury, de EdAcht. heer H. Esser. eene schoone rede en dankte allen die tot het goed slagen van dezen zoo aangenaroen avond hadden medegewerkt. Volgens de uïupraak der Juiy weiden de eereteekens en diploma's uitgereikt «Is volgt: le prye, H. Thomassen. Coyk. -Een lid van 't Vaandelpelefon" roet 25 p. 2e prys, P. van den Broek, Venlo, -Dat hebben wy" met 24i/z punt. 3e prijs, G. Zeegers, Helden. -De Slroopsr" met 22.n punt. 4e prijs, (hij loting) P. Peelers, Venlo. •Driekske de Scliaereslyper" met 22*/« punt' 5e prys, H. Hebben. Cuyk, •Driekes de wegwerker" met 21»;puot. 6s prijs, Jo». Kelljens, Lottum, -De bikker van Leuteren" met 21i/e punt. Tevens werdt een diploma uitgereikt aan de beeren Gebr. Schoenmakers voor hunne zeer kunstige giimeering. Zeer voldaan over dezen genotvollen avond keerden allen opge ruimd en in vroolyke stemming huiswaaits. Een woord van dank aan het bestuur der fanfare Euterpe", dank aan den heer J. Verheugen Sr. en en aan den pianist Broeder uit Mook, hulde aan de heeren leden der Jury, 6D aan allen die hebben medegewerkt om den bezftekers een gezelligen avond te verschaffen. Wij vestigen de aandacht van belang- atollenden op achterstaande advertentie betrekkelijk bet Koningechieten van de Handhoogechutterij -Diana", welke zal op geluisterd worden door de 9tamuziek het Zaudakker". Wanneer het weder zich een beetje goedgunstig betoont, tal dit jaarlykscbe feest ongetwijfeld voor velen eene Welkome gelegenheid zijn om een paar aangename uren door te brengen op het mooi versierd, gezellig terrein der doelen van «Diana". Als een bijzonderheid kunnen wij roede- deeieo, dat reeds einde dér vorige en begin dezer week, eenige duizende ponden kersen uit deR boomgaard van den heer II. Trynes paar Duitschland verzonden zijn. Te meer stellen wy prys op deze verzendingen, daar. zooverre wij van groothandelaren vernamen, dit.de eersto en vroegste bezendingen kersen zyn, dit jaar uit Nederland geëxporteerd, en de verzendingen uit de Betuwe eerst einde dezes week tot zendiogen gereed zijn. Zoo wy vernamen, is de prys der kersen enorm hoog. Woensdag had bet zoontje van den slager C. O. terwyl hy over een paal vilde springen, het ongeluk xyn arm te breken. OIRLO. Maandag namiddag had J. v. R. het ongeluk by het opspringen op de kar uit te glijden en osder het wiel te geraken. Met gebroken heen werd by opgenomeo en naar huis gebracht. WELL. Het gerechtshof te 's-Boach bevestigde gisteren het vrijsprekende vonnis van de rechtbank, aldaar, voor J. J., be zembinder, te Echt, beklaagd op 26 Mei 1903 den Jachtopziener J. H. Sobreurs onder Bergen opzc-ttelyk to hebben dood geschoten. De eisch was vyftien jaar gevangenisstraf. BERGEN. By do herstemming voor een lid van den Gemeenteraad is in de 4 stemdistricten Bergen, Well, Afferden en Heyen gekozen de beer E Th. L. M. Otten met 202 stommen. VENLO. By de politie alhier werd Woens dag morgen door een jongen man, uit Vlis- singen geboortig, genaamd G. v. B.. van beroep boekbinder, aangifte gedaan, dat hij WoensJag avond tegen 8 uur, dus op klaar lichten dag, komende per flets van Walbeek naar Arceo, door twee personen op Nederl. gebied is aangevallen. Een der aanvallers had een rijwiel by zich, de andere niet. Zij ontnamen v. B. bet rijwiel, rukton hem uit deu binneazak een kerkboek met gouden elot en roofden hem de portemonaie met f. 64.50 inhnud, waarna zy de vlucht namen. G. v. B. was thsn9 geheel van middelen ontbloot. Hij had aeuige dagen met zyn rywiel in de Rijnprovincie rondgereden om werk le zoeken en was nu op weg naar Amsterdam. Zaterdagmiddag circa 4 uur geraakte tegenover de kazerne aan da Roerm. Poort een ongeveer 2-jarig kind van de Wed. Ko. op de Wijngaardstraat, onder een vuilniskar, tengevolge waarvan drie teentjes verpletterd werden. De kleine is in het Gasthuis Ier verpleging opgenomen. Oorzaak was. dat de voerman van den vuilniswagen voor een hoodenkar uitweek, door welke beweging het kind er onder raakte. Aan den laagsten inschrijver, den heer W. Beuren, is door ons Dag. Bestuur gegund h*t louwen vau de nieuwe burgeravondschool teekeuinstituut en ambachtschool voor de som van f 23.800. Het gebouw zal venyzeo op het perceel eectie H no 2085 buiten -Je Rocrmondscho Poort. Op 2 Auguetuz a. a. loopt de Leer Jean Eggen, in de Picardiestraat den dag te herdeokeo. waarop hy voor 25 jaar by de flrma II. van Boom in dienst trad. Zeer zeker zal deze dag met onopgemerkt vodiby gaan. HORST. Op Maandag 27 Juni zal door Z. D. II. den Bisschop van Roermond in eme parochiekeik bet H. Vormsel worden toegediend aan de kinderen van Horst en aan die uit omliggende plaatsen. De calechismue lessen ter vooi bereiding worden reeds dage- lijkt gegeven. BLER1CK. Door iiet Bestuur der ver- eeniging Stoomtramweg Vvnlo-Muaebiee- Helden ie aao den Directeur tieneraal der Staatsspoorwegen toestemming gevraagd, om het station en losplaats alhier met de aan te leggen tram te verbinden. SITTARD. Maandag waren alhier tor keuring aangevoerd een zestal stieren. De le premie weid toegekend aan den stier van den heer Kusteis van Einighausen, de 2e aan dien van deu heer Vine. Widders- hoven van Nieuwa'adt. TEGELKN. Overwegende, dat A. L. Ding», loting van de lichting van 1904, uit de gemeente Tegelen, geacht wordt onmisbaar te zijn voor bet gezin waartoe hy behooit, is hem by Kon. Real., ont heffing van den werkelyke dienst by de militie veileend tot 15 Mei 1906. MAASTRICHT. Even buiten de stad op den weg mar Smeermaas heeft zekere Dealers, Piet Wouters doodgeschoten. Een woordenwisseling over verhooging van loon schynt aanleiding vao deze daad te zyn. Beiden waren wetkiaum iu een brikken- bakkery. De dader beeft ziob vrijwillig by de justitie aangegeven. Nieuws uit de Buurt. ASTEN. Toen dezer dagen Pb. P. met een begicbaar zyn bleek vau het overtollige gras ontdeed, kwam zyn huurman P. v. d. E. op bet idóe dat by met eene zeis nu ook wel zyn tuioheg kon scberen. Tenmins'e hy hakte er reeds gisterenmorgen met dit werktuig op los en zoowel de beukenheg als de bleek zyn er kaal afge komen. Al schynt zoo iet9 wel de verkeerde wereld, is het toch een goed voorbeeld om •leentjebnurl" af te schaffen. AARLEwRIXTEL. Dezer dagen betrapte onze veldwachter een man die roet zyn hond door bet koren liep. De veldwachter wilde de man verbaliseeren, doch dit ging zoo gemakkelyk niet. De man wilde zyn uaam niet opgeveo, eo toen de yverige politieman den dtder vast pakte volgde een hevige worsteling daar nog twee mannen en twee vroawen allen van den zelfden wagen hun makker te hulp melden. De veldwachter die het te kwaad kreeg nam den revolver eo sloeg er met de kolf van dit wapen zoo geducht op iu, lat de twee helpers eo de vrouwen bet hazenpad kozen, terwyl de andere m«t babloedeo kop heel vriendelyk zijo naam seide en zelfs zyne papieren ging baleo. Het bewuste vyftal kwam uit Boekei. Dien zelfden avood verbaliseerde de veldwachter neg een Uel- raondenaar, die in beschonken toestand langs 's Hesren wegen zwierde. EERDE. De landbouwer v. d. H. beeft wel veel kippen, maar kon toch maar geen eirereo rapen. Soms raakten er zelfs kippen weg. Wie was de dief f Onverwachts werd by gisteren gevonden. By het ver pakken van het hooi vond men eafi eest met twee jonge en een oude bunzings of zooge naamde eierwezols. De jonge wareu spoedig gedood, maar de oude ontsnapte onder ea* groote boulmyt. Iu het nest lagen de overblyfsels vao den diefstal, eau mand vol schalen sn de vederen van gedeodt kippen. ACHT. Wegens de heerscbende ziekte alhier roodvonk en dipbteritis zlju de scholen gesloten en de bewoners Isr besmette buizen dringend vezzocht vich zooveel cao- gelijk afgeznederd te houden. Van de zestien gavellen waren er. acht met doodelyken afloop. Het gebrek aao een ziekenlocaal voor zulke gevallen deed. ticb bitter gevoelen, terwijl men te laat dacht aan bet St. Faulnalokaal. dat nu er voor bestemd is. Gelukkig bad men de onwaardeerbare bulp der zusteremiasiooaris- sen van bet St. Aotoniushuis, die dag en oacht de vele patiënten aan buis verpleeg den, de dooden aflegden eoz. Esq woord van buide is hier op zyn plaats. 'a BOSCH MajuJagroiddag werd op de militaire schietbaan iu de Yucbterbeide naby 's Hertogenbosch de milicien H. J. Peters van de 4e comp. le batt. 2e reg. infanterie op een ufstaod vao 600 meter, dear een schol getroffen. De kogel trof hem Maks iu den ouderbuik en ia dwars door het lichaam gegaan, zoodat by er van achter aan den rechterkant is uitgekomen. De gewoude beviudt zich in bedenkelyke toestand en is van de II. H. Sacramenten veertien. De oudere, die io Thora (Limburg! wenen, zyn telegrafisch ontboden. Een onderzoek naar de nerzaak van bet ongeluk werdt ingesteld. Nader meldt man dat by reeds aan de gsvolgsn is overleden. HELHNAVEEN. Naar men ons bericht, ia de heer J. de Oroot. opzichter .der veen- dery alhier, benoemd tot onbezoldigd Ryk»- veldwacbter. De leden van bet Stroopersgilde kunnen zich in acht nemen. LiNNE By gelegeuheid der «tierenkeuring alhier was byna een ernstig ongeluk gebeurd. Een der aan de lyn staande «tieren werd woedend en «tiet een 76 jarigea landbouwer bet onderetbovon. Gelukkig korf deze nog bytyda a»n de vreeselyke etooten van bet woedend dier ontrukt worden. D1NTELOORD. Op de hofstede van deu beer C. van der lloydeD albier, is cea groote ei-eDd geschoten, met een vlucht vaa 2,6 Meter, welke aao de eerw. Broeder* te Oudenbosch geschonken, om io hun museum op te zetten. De balt en kop tyu grys-wit eo kort vedeng; rug en buik tyo geel-biuin. vleugels en staart zwart, llty woog Tl/* kilogram. Algemeen Nieuw». Ilreukillugcu. In de Daily Mail wordt melding gemaakt vao een middel, dat prof. Schilfer van 4e universiteit van KJisburg aanbeveelt om drenkeling»fi tot bewtutiyn to brengen. De manieren, die dat ribt gewoonlyk worde* gevolgd, keurt by af, omdat de dreukeliog daarbij op den rug gelegd wordt, waardoor de tong uaar achteren dreigt te glippen, «A water, alym eo schuim niet licht uil keel en mond van den dreokeling verwyderd kunoeu worden. Bovendieu woidt by die manieren te groote krachtinspaouing gebiecht. Prof. Scbitfer schryft de volgende behande ling voor: Leg den dreokeling soodra by uit bet water is voorover op den grond, met een opgevouwen jan onder bet b«oedeedeel van de borat. Laat geen oogenblik verloren gaan. Als de ademhaling opgebonden beeft kau het geringste tydveriies noodlottig zijn. Kniel vervolgens over den drenkeling been (op een of twee knieën), met bet geziobt io dezelfde richting als zyn gezicht. Leg uw handen aan weemyden van den benedenrug, op de laagste ribben. Laat vervolgens het gewicht van uw lichaam, flink maaj> niet heftig, op den drenkeling rusten, zoodat gy lucht en water uit zya longen dryft. Dfde'yk beft gy u daarna weer langzaam óp, de handen steeds op zyn lichaam hoedend*',. Deze beweging op en neer moet om de fter ef jvyf seconden herhaald worden. Gy moet m. n. w. uw lichaam langzaan* jvoor en aohterwaarts bewegen, een keer ef twaalf of vyftien io dé minuut, zonder rust lunchen de bewegiegen. Miaetene een ke'f uur moet deze kunstbewerking voortgezet worden, tensy de ademhaling veor dien weer ingetreden is. Houdt de ademhaling, zeeeU wel gebeurd, daarna weer op, dan hagiont

Peel en Maas | 1904 | | pagina 2