Limburgsch Nieuws. Gemeenteraad te Venray, Nieuws uit de Buurt. Algemeen Nieuws. Burgerlijke Stand. Kerkelijke Diensten le Venray. Boter- en Eierenmarkten. De Burgemeester van Venray zio uiterst geschikt om alle zwende- larij Ie vreeron, komt ons begerens waardig voor. Met volle sympathie begroeten wij zulk een uitspraak er. juichen dit vonnis toe als een Kranig Vonnis. Th. VEN RAY, 21 Mei 1904. Maandag avond bracht onze «Fanfare Euterpe" een schitterende geslaagde serenade bij den Zeer Eerwaarden Heer Past >or Schracitz, naar aanleiding van Zijn patroon feest, welke de verwachting van elk toehoor der verre overtrof. Voor het eerst kregen we ten gehoore de schoone Fantaisie Une nuit a Grenade van C. Kreutzer, die op meesterlijke wijze we d gespeeld, waarna de WelEd. Heer Jac. Aerts. Commissaris van -Euterpe"den Zeer Eerwaarden Heer Pastoor op ®n vooravond van zyn patroonfeest in gloedvolle woorden namens het bestuur en werkende loden van -Euterpe" golukwenschte. Zijne Edele wees op de gehechtheid van «Euterpe" jegens hun Pastoor en koesterde den wensch dathunnen zoo dierbaren Herder nog langeI ja zeer lange! jaren aan het heil van de Hem toevertrouwde kudde mocht werkzaam zijn. Waarna een driewerf luid Hoera 1 door alle aanwezigen werd aangeheven. Zijn Eerwaarde zeer gevoelig voor de muzikale groeten Hem op den vooravond van Zijn Patroonfeest gebracht, dankte met hartelijke woorden de Heeren der Commissie en werkende leden en spoorde hun aan dat altijd de Eendracht die thans ond*r -Euterpe" heerseht mocht blijven voortbestaan. Immers sprak zijn Eerwaarde de Fanfare -Euterpe" die altyd bereid is de feesten van kerk, van staat en gemeente op te luisteren is het Symbool van Venray. Hierbij werden nog eenige nummers op zeer verdienstelijk wijze ten gehoore gebracht waarna men zich begaf ten huize van den Directeur waar men onder een lekker glaasje Venrnysch bier op de gezondheid van Zyn Eerwaarde den avond verder genoegelyk doorbracht. Een woord van Hulde mag zeker niet onthouden worden aan den ijvervollen Directeur, den Heer J. Verheugen Sr.. die alles in het werk stelt 'om -Euterpe" tot tioogor volmaaktheid op te voeren. De wedstryd voor komieke voordrach ten uitgeschreven door-onze fanfare -Euterpe" op Zondag 12 Juni a. s. belooft iets crillants te zullen worden. J. I. Zondag heeft de loting plaats gehad betrefTende de deelnamen. De uitslag is als volgt: 1. De nu we burgeraeister van Baokel, Th Lemmens, Merselo; 2. De verloren huissleu tel of Laura maakt licht, M. Vollenberg, Horst America; 3. Driekske de schaereslijper, P. Peeter9, Venlo; 4. Politie verordeningen, G. Vossen, Helden; 5. Witkiel Staatsspoor n° 1, H. Kooien. Heythuizen; 6. De bakker van Leuteren, Jos. Keltjens, Lottum; 7. De Strooper, G. Seegers, Helden; 8. De vodden raper, P. Pubben, Maasbree; 9. Driekus de wegwerker. H. Hebben, Cuyk; 10. Mijn vaders les of Antoon laat je niet verleiden, Jos. Gitsels, Venlo; 11. Een van 't vaandel- peleton, H. Thomassen, Cuyk; 12, Dat hebben wij, P. v. d. Broek, Venlo; 13. Ondank is 's werelds loon, E. Joosten, Buggenum; 14 De jammerklacht van een weduwnaar, Nic. Bekkers, Venray. Melden we nog dat den WelEdelachtbaren Heer Burgemeester H. Esser het Eerevoor zitterschap zal waarnemen, en den Ëdelaoht- baren Henri H. Trynes, lid der Prov. Staten een plaats in de Jury zal innemen, strekt voorzoker tot eer van -Euterpe". Reeds is de vereeniging verschillende prijzen aangeboden. Hierby dient nog vermeld, dat de griraeering is toevertrouwd, aan de op dit gebied zoogunstig bekende Grimeurs, de Heeren Gebr. Schoenmakers te Veiilo en de begeleiding der voordrachten is even eens aan meesters handen toevertrouwd. Benoemd met ingang 1 Juni tot brieven en telegrambesteller te Venray, M. H. Martens te Venray, Wy wenschen hem een hartelijk proficiat! Do Woensdag alhier gehouden vee markt was weer bijzonder druk bezocht, terwijl de aanvoer van vee voor dezen tijd van 't jaar ook zeer belangryk mocht heet en. De handel was levendig, vooral m dragende koeien en vet vee, hoewel het laatste thans vry schaars is. Wegens de aanwezigheid van een groot aantal vreemde kooplieden, werden over het algemeen goede prijzen besteed. Biggen waren er in overvloed op de markt en vonden tevens gretig koopers. Voor de beste soorten betaalde men tot 8 gulden; overigens varieerde de prys van f 5 tot f 7. Zondag 29 Mei 's morgens kwart voer acht zal de h. Familie ter bedevaart gaan naar de Smakt. Wij hopen dat de leden goed op zullen komen en dien dag begunstigd wordt door een goed weder. OPENBARE VERGADERING van den op Zaterdag 14 Mei 1904. De Voorzitter opent de vergadering en verzoekt den Secretaris, de notulen der vorige vergaderingen voor te lezen, welke worden goedgekeurd. Hierna wordt overgegaan tot de ORDE VAN DEN DAG: 1. Bepaling van den dag van verkoop de perceeltjes gemeentegrond. Werd bepaald op 26 Juni a. s. 's voor middags 10 uur. 2. Bepaling van den dag van verpachting jacht en visschery. Vastgesteld op 31 Mei des namiddags 4 uur. 3. Mededeeling dat de heer J. van Bracht de Wanssumsche heide voor den bepaalden prijs niet aanneemt, doch dat hij tijn aanbod a 125 gld gestand bleef. Dit werd met 8 tegen 1 stem besloten van Bracht don grond voor dozen prys niet in pacht af te staan. 4. Circulaire over de bezoldiging vUn de ambtenaren van Burgerlijken Stand. Werd op voorstel van Burgemeester en Wethou ders besloten de regeling hiervan aan Ged. Staten over te laten en daarby te wijzen op de jongste verhooging der tractementen van Burgemeester on Secretaris. 5. Kohier vanj hand- en spandiensten 1904 werd goedgekeurd. De heer Jac. Aerts kwam hierna nog eens neer op den weg naar de Smakt en wees er op, dat de paralelweg langs de lijn zoo uitstekend in orde is, zoodat men met een weinig kosten aan den overweg een uitstekenden weg naar de Smakt zou hebben. Ovor den ouden weg wordt erg geklaagd. Het voorstel om aan don overweg op te hoogen, dat men daar geleidelijk op en af kan, werd aangenomen. Daarna ging de Raad in geheime zitting over ter behandeling van het kohier van den hoofdelijken omslag 1904. HORST. Dinsdag had hier de publieke verpachting plaats van 470 hectaren veen- en heidegrond van de gemeente Horst. De aanpachter is de heer E. Van de Griend te Griendtsveen, voor eon jaarlijksche pachtsom van f. 1880 rmt al (te daaraan verbonden lasten, zooals f. 6000 voor hét maken van wegen voor bet gebruik der boeren, f. 4000 voor het afgraven van de oude baan, welke sommen ook in de gemeente kas vloeien, Voor onze gemeente is dit eena mooie zaak; zóó duur werd in deze streek nog niet ver pacht. De gemeentenaren zyn zeker in hun schik, wanneernu de wegen naar Amerika en Melderslo tot siand komen, en zullen de Raadsleden, die zich hiervóór j bijzonder interesseerden, zeer zeker dankbaar xyn. Met algemeene stemmen werden in de vergadering van het Horster Mannenkoor gekozen tot commissaris van het Bestuur de heer Th. Rutten en commissarissen der wer kende leden J. Hursjens en P. J. Jacobs. Onder het spelen van een opwekkende marsch toog Zondag namiddag de Schutterij «Wilhelmina" naar de ruïne van het aloude kasteel «Ter Horst" om daar het jaarlijksch koningvogelschieten te houden. Het duurde niet lang dat het laatste stuk van den vogel werd afgeschoten door den heer J. Poels, die onder uitbundig gejuich met de onderscheidingsteekens van Koning werd bekleed. Er heorschte eene gezellige drukte, en de stafmuziek gaf nog eenige stukken ton gehoore, waarna de schutterij in statigen marsch naar het 9ociëteitslokaal terugkeerde. MEERLO. Zondagmorgen werd de kermisdrukten alhier verstoord door een begin van brand, ontstaan in een bosch halverwege Blitterswyk. Na yverige pogingen werd men den brand meester en bleven do omliggende bossohen bevrijd, 't Gevaar was anders groot met zoo'n warm weer. Al weer een^ -weaTschnwing voor iedereen om toch voorzichtig te zijn met vuur in de droge bosschen. WELL. Naar wy vernemen, zal de zaak tegen J. Jacobs, verdacht van moord op den jager J. Schreurs verleden jaar gepleegd, op 1 Juni a. s, voor het hof te 's Bosch behandeld worden. Niet minder dan 18 getuigen zyn gedagvaard. VENLO. Dinsdagmiddag zyn alhier twee rywielen ontvreemd. De schoenmaker L. Feyen uit Steyl was omstreeks 5 uur den winkel van den heer Ilanckx aan de Klaasstraat binnengegaan om inkoopen te doen en had zyn rywiel tegen de winkelpui buiten laten staan. Toen hy uit den winkel kwam, was het rywiel verdwenen. Eene buurvrouw vermeende gezien te hebben, dat een jongen op de fiets was gesprongen en er mede was weggereden in de richting van de Keulsche poort. Hoewel Feyen spoedig per rywiel, dat hy van den heer Hanckx leende, den dief trachtte op te sporen, is het hem niet mogen gelukken. Verder is aangifte gedaan, dat Dinsdag tus8chen 5 en 6 uur in Café Poos, uit do achtergang, een rywiel is ontvroemd, toe- behoorende aan den zoon des huizes. Van deze diefstallen worden verdacht twee jeugdige Duitschers, die omstreeks dien tijd ia Café Poos vertoefd hebben. ROERMOND. In een café alhier kwam dezer dagen een Pruis, dio een rywiel had te verkoopen. Na onderhandeling met den caféhouder kwam de verkoop tot stand. De onbekende had twee pakjes by zich, die hy den kooper verzocht oven voor hem te willen bewaren, dan zou hij hem eens laton zien, dat de fiets, goed liep. Fluks sprong hij op de fiets, reed een paar keer op en neer en kwam niet weer terug, het reeds ontvangen bedrag van den koopprijs meenemende. In de achtergelaten pakjes waren een paar oude schoenen en een vuil hemd. Op het bureau van den heer Beel, direc teur van het Openbare Slachthuis, kwam Dinsdag plotseling een vreemde hond in wilde vaart binnenloopen, en kwam met geopende bek op den directeur af Deze nam de vlucht uit het vertrek eu sloot dit zoo spoedig mogelyk zorgvuldig af. Direct werd de heer Janné, districts veearts ontboden en deze gelastte onmiddellyke afmaking. Met een flobert werd het dier, dat in z(jn dolle woede reeds veel schade in het kantoor-laboratorium had aangericht, doodgeschoten. De knecht van den eigenaar van den hond, die te voren reeds gebeten was, werd onder geneeskundige behandeling gesteld. Op last van den heer Janné werd tevens nog een tweede hond van denzelfden eigenaar doodgeschoten. Behalve het kantoor van den heer Beel bezocht de dolle hond nog een tweetal woningen op den Venl. weg en het stationsemplacement Na opening van het lijk, welke werd verricht door de heeren Jannó en Beel, werd het verzegeld en opgezonden naar de Rijksveeartsenijschool ie Utrecht. 't Is een geluk te noemen, dat de dolle hond don hoofdingang van het slachthuis binnenliep, anders was hy wellicht de in den tuin spelende kinderen van den directeur aangevallen. WEERT. Naar we vernemen heeft de Wielrijdersclub alhier het plan opgevat om Zondag 12 Juni bij gunstig weer een uitstapje te maken naar Venray, ten einde van den Wedstrijd voor komieke Voor drachten uitgeschreven door de Fanfare -Euterpe" op boyengenoemden datum te kunnen profiteeren. BEEK. Dat de liefhebbery voor den handboog steeds in onze gemeente en omstreken toeneemt bewyzen de groote wedstrijden, die in den loop van dezen zomer alhier zullen plaats hebben. Het oerste. concours zal gegeven worden door de L'uoion op Zondag 5 Juni a. s. 'Het tweede zal op Zondag 14 en op Maandag 15 Augustus gegeven worden door de Kon. Handboogschuttery -St. Martinus". Dit laatste belooft iets buitengewoons te worden, zooals wij dan trouwens ook van deze vereeniging gewoon zyn. SITTARD. Bij kon. besluit is aan den heer J. H. Riitfen. op zijn verzoek, met ingang van 1 Juni 1904, eervol ontslag verleend als burgemeester der gemeente Sittard, onder dankbetuiging voor de in die betrekking bewezen diensten. Op den Katholiekendag te Heerlen zal worden verspreid een welmeenend woord aan de bezoekers over den dag der eerste H. Communie, mocht dit boekje door ieder, die het geluk heeft het te ontvangen, in zyn geheel gelezen worden en aan ande ren medegedeeld.. het is een kostbaar boekje. DEURNE. In den nacht van Vrydag op Zaterdag had alhier een vreeselyken brand plaats. Het huis, bewoond door den heer H. G., giag geheel in vlammen op. De vlammen, aangewakkerd door een hevigen wind, grepen zoo fel om zich heen, dat er aan redden niet te denken viel. Het geheele huisraad verbrandde; zelfs een drietal koeien kwamen in de vlam men om. Met de grootste moeite kon een ziekelyke oude man, die te bed lag, toen alles reods in volle vuur stond, van den dood gered worden. Alles was ver zekerd. Oorzaak onbekeod. ASTEN. Ter gelegenheid van het dia manten jubleum van den E. A. heer G. M. Frencken, als burgemeester dezer gemeente hebben hier groote feestelijkheden plaats. Dinsdagavond te 7 uur werd door het luiden der klokken en het lossen, van salut- schoten de feestelijkheid geopend, en gister had te 9 uur de plechtige h. Mis plaats, waarna de jubilaris naar het Raadhuis gebracht werd; alwaar feestliederen gezon gen werden door de leerlingen der lagere scholen en te 11 uur een receptie plaats had. Daarop volgde eon znatinée musicale en te 12 uur eerste spijkerslaan in de Nieu we Trambaan door den jubilaris, 's middags te 2 uur werd een allegorische optocht georganiseerd, opgeluisterd door muziekkorp sen Donderdag werd de feestviering voortgezet door het Isosen v&d salutschoten, matinée rausicale, volksverraakelijkheden en eene schitterende lichtstoot. daarna een concert op de Markt, waarna de feesten ter eere van den oudsten Burgemeester van Neder land besluiten. CU1JK. Op de Dinsdag gehouden jaarmarkt waren aangevoerd 213 runderen en 387 biggen. Het vette vee gold van 34 tot 38 ct. per half K G.het dragend vee van 176 tot 260 gld. en't mager vee van 90 tot 140gld.; de biggen van 4 tot 9 gld. Er waren veel kooplieden ter markt gekomen. De handel in alle soorten vee was buitengewoon vlug. Er werd veel vee verkocht. Hoewel een groot getal biggen was aangevoerd, gingen zy bijna alle verhandeld van de markt, zoodat deze een levendig verloop had. BEST. Zaterdagmorgen omstreeks 5 uur werd do spoorwachter P. v. d. Pol aan wachtpost 41 door den trein gegrepen en gedood. Omtrent de toedracht der zaak kan niet veel worden gemeld. Circa 20 meter schijnt hij nog door den trein te zyn meegesleurd. V. D. Pol was 52 jaar oud en gehuwd. LIESSEL. Reeds lang is alhier sprake geweest van het oprichten van een hulp kantoor der posterijen. Daartoe bevoegde personen hebben reeds een paar malen ons dorpje bezocht, om een onderzoek dienaangaande in te stellen. Een vereischt examen is reeds afgenomen, zoodat men verwachten kan, dat het gehoopte werkelijkheid worden zal. OSCH. Maandagavond ongeveer half 8 uur had het 8 jarig zoontje van de Wed. Van Stiphout bij het opspringen van den in beweging zijnde tram in den Heeschen weg het ongeluk met het hoofd zoo ernstig op den grond te vallen, dat het bewusteloos in eene woning werd gedragen. Dr. Wakkers vei leende geneeskundige hulp, waarna het jongetje naar het gasthuis is vervoerd. Het trampersooneel heeft geene schuld aan het ongeluk. St. OEDENRODE. Een voerman ont- moolte dezer dagen met zyn kar de tram van 1 uur. Het paard, dat voor de kar was een prachtig dier, nog pas aangekocht, werd plotseling schichtig, zoodat genoemde yoerman het onmogelijk in bedwang kon houden, to meer wyl het op de rails liep. Ondanks het remmen van den machinist volgde er een hevige schok zoodat voertuig en paard met geweld op zy werden gewor pen. De wagen werd grootendeels verbrij zeld en het paard zoo zwaar gewond, dat het moest worden afgemaakt. Vermogensbelasting. Met l Mei is de nieuwe wet in werking getreden, doör den minister Pierson ontwor pen en onder den minister Harte tot stand gekomen, waardoor krachtiger zal kunnen worden opgetreden tegen het smokkelen van Vermogensbelasting. Het «Leidsche Dagblad" geeft van de bepalingen dier wet het volgend over zicht: Wanneer aan den inspecteur blijkt van een grooter vermogen dan is aangegeven, of van een deel, dat niet of tot lagere waarde is aangegeven, dan deelt hij het feit, waaruit hem dit gebleken is, aan den belastingplichtige mee, met verzoek om opheldering binnen een op te geven termijn. Is de belastingschuldige overleden, dan geschiedt die mededeeling aan de erfgenamen. Is de opheldering onvoldoende, dan wordt de persoon alsnog aangeslagen voor het te weinig betaalde, na machtiging van een hoofdambtenaar, die zijn goedkeuring echter moet onthouden, indien hy het verschil slechts gering acht. De in dien naderen aanslag te begrijpen belasting wordt met het viervoud van haal bed rag verhoogd. Het recht om die boete op te leggen vervalt bij het einde van de 12de maand, op het belastingjaar volgende. By na vordering over twee jaren wordt de verhooging over slechts éèn badrag toegepas (bij verschil over het grootste). Bezwaren moeten bij den Raad van Beroep worden ingebracht, die don aanslag dan handhaaft, vernietigt of op nieuw regelt. Een erfgenaam, executeur testamentair of bewindvoeder, die in beroep komt, kan een verklaring afleggen: (dat hij niet weet of vermoedt, dat papieren, behoorende tot den boedel van N. N., na diens overlijden vernietigd of weggenomon zyn, met het doel om de bewijzen van te lage aangifte voor de Vermogensbelasting te doen verdwijnen", en voorts «dat hij do voor» handen papieren van dien boedel onderzocht heeft en noch door dat onderzoek, noch door eenige andere omstandigheid, van wolken aard ook, weet of vermoedt, dat N. N. de aangifte voor de Vermogensbelasting over het jaar te laag heeft gedaan.' De Raad van Beroep besluit, of men tot het afleggen van deze verklaring 2al worden toegelaten, en kan in byzondere gevallen het afleggen toestaan door een ander dan hem, die in boroepi is gekomen. Opzettelijk afleggen van eene valsche verklaring is stiafbaar als meineed. De wet verklaart voorts do ambtenaren der registratie en der successierechten be voegd, van hun registers of van de memorie van aangifte, uittreksels of afschriften uit te reiken aan de betrokken belastingschuldigen of hun erfgenamen en aan de Raden van Beroep. De erfgenaam is voor een aanslag tot navordering aansprakelijk tot het beloop van zyn erfdeel, na aftrek van schulden, legaten enz. Vreeselijk Drama. Te Aalst, in België, is Donderdag jl. een misdaad aan het licht gekomen ta onmensclie- lijkheid alles overtreft. In een beerput (volgens een andere lezing, een kleinen kelder) is daar het in vergevor derden staat van ontbinding verkeerende lijk van een vrouwspersoon gevonden. Het lijk miste armen en beenen. Bij onderzoek bleek, dat het een moedor was, die door haar dochter was vermoord en in stukken gesneden. Voor de rechtbank legde dit monster van wreedheid de volgende schrikwekkende verklaring af: r "Sedert lang beminde ik vurig zekeren X., en wij verlangden niets vuriger dan te trou wen, -Daar mijne moeder zich daar tegen ver zette, vormden wij te zamen het plan, haai te dooden, Wij voerden het plan uit, en om ons van liet lijk te ondoen, wierpen wij het in den put, na er de armen en beenen afgesneden te hebben, opdat het geraakkelyker zou zinken. Dat er wreedaards op de wereld zyn, is geen nieuws; maar dat er een kind (en nog wel een meisje) gevonden wordt, dat haar eigen moeder in koelen bloede kan vermoor den en dan daarna nog verminken 't haast te gruwelijk om te gelooven. VEN RAT Van IS tot 20 Mei 1904. Maria Hubertus van RijswijckSimonette Chris tina Wilhelmina van Vegchel Antonius Johaimeu Koppers Jacobus Gerardus van Meijel. Huwelijken. Johannes Oerrits cud 24 jaren timmermmau te Maashees en Theodora Bonten 26 jaren te Venray. Martinus Verhoeven 41 jaren dienstknecht en Theodora Huberta Geurts 32 jareu beiden te Veu- ray. Sterfgevallen, Johannes Casper Gooren, oud 17 jaren. Parochiekerk. MAANDAG tweede Pinksterdag de dienden als des Zondags. DINSDAG 8 uur Jr 2e klas voor H. van den Heuvel. WOENSDAG 8 uur Jr. voor H. W. Schraven en Esther Bernadina Leijiers. DONDERDAG 8 uur Jr. voor W. van Dijck en. Allegonda Katelaan. VRIJDAG 6 uur Jr. voor J. Janssen en Cath, Verheijen. Deze week zijn de quatertemperdagen geboden vasten en verboden vlóesch le eten. Deze week wordt het Allerheiligste aan do zieken gebracht. Dinsdag in het dorp Woensdag op de gehuchten en Vrijdag Veltum en Heide. Paterskerk. Heden om 8 uur plechtige Hoogmis,waaronder feestpredicatie. Om half 5 plechtige Vespers. 0:a 5 uur plechtig Lof en Rozenhoedje. MAANDAG 2e Pinksterdag zullen de goddelijke diensten geschieden als op zondag Om 5 uur Lot en Rozenhoedje. DINSDAG om 5 uur Lof VRIJDAG om 5 uur Lof en H. Kruisweg. MAASTRICHT. 16 Mei Aanvoer 15830 kilo boter. Hoogste prys f 1,01, laagste 1 0,94 gemiddeld f 0,98. Eieren aangevoerd 25400 stuks. Pryzen: Dikke f 3.10 k f 3.40; gomengde f 2.70 a f2.50; kleine f 2.10 a',f 2 30 p, 100 stuks. EINDHOVEN. 17 Mei. Aanvoer 22170 kilo boter. Hoogste prys f 0,97, laagste f.0.86 gemiddeld f 0,93. Brengt hiermede ter openbare kennis, dat op Donderdag 7 Juni a. s. zal plaats hebben de verkiezing van twee leden van de Provinciale Staten van Limburg, in het Kiesdistrict Horst waartoe deze gemeente behoort, Dat op dien dag van des voormiddags 9 tot des namiddags 4 uur ter Secretarie by den Burgemeestea der gemeente Horst (hoofdplaats van het kiesdisdrict) kunnen worden ingeleverd opgaven van caodidaten als bedoeld in artikel 51 der kieswet en artikel 8 der Provincialewet. Deze opgaven moeten inhouden den mam de voorletters, de woonplaats van den candidaat en onderteekend zyn door ten minste 40 kiezers, bevoegd tot deelneming aan deze verkiezing. De inlevering dezer opgaven moet geschie den persoonlijk door een of meerdere per sonen, die de opgave hebben onderteëkend. De candidaat kan daarbij tegenwoordig zyn. Van de inlevering wordt een bowys- van ontvangst afgegeven. Formulieren voor de] opgavea bovenver meld, zyn ter Secretarie dezer gemeente- kosteloos verkrijgbaar van den 22 Mei 1904 tot en met den dag der verkiezing. Zie verder de publicatie aangeplakt ten

Peel en Maas | 1904 | | pagina 2