L Vrouw m Limburgsch Nieuws, Gemeenteraad te Venray, Burgerlijke Stand. Kerkelijke Diensten te Venray. Burgemeester en Wethouders van Venray, De Burgemeester van Venray Spreek, mijn zoon, ik luister". rik wil do begenadiging van den andere", sprak Vincent. rik wil?" onderbrak hem de rochter. »Ja hernam heel gerust Vincent. In dit •jogenblik ~hëb~lik als mensch het recht den Koning te zeggen: Ik toil. -Gij hebt gelijk" stemde Karei Albert bij, «Goed, de andere zij begenadigd, ik beloof het U". -Maar wordt hij dan toch eerst geoordeeld? Waartoe zou het dan dienen, dat ik spreke?" Vincent scheen ten hoogste bewogen. Stilzwijgend zag de Kcyiing hem cenigen tijd aan. Dan do koude hand van den armen boer grijpend, sprak bij: "Neen, ik verzeker het U, hij zal niet geoordeeld worden. Do menschen zullen zijn naam niet vernemen en gij, gij zult voor hem uw leven niet laten. Eert uwen vader en uwe moederopdat (jij lang moogt leven op aarde. Niet waar, Vincent, uw vader heeft den boschwachter gedood?"' "Ja", antwoorJdo de aangesprokene en nieuwe stroom van tranen ontvloeide aan zyne oogen. De Koning richtte zijn blik ten hemel en sprak in zich zelven: «Mijn God. ik betaal mijn schuld aan een uwer schepselen. Dimilte nobis dcbila nostra. Vergeef ook mij mijne schulden". Weinige minuten later was Vincent Perclet vrij. Met opgeheven hoofde ging hij tusschen do wachters door, die van hot voorgevallene niets begrepen, en begaf zich blijde naar huis. Kort daarna stierf de oude vader, nadat bij zijn misdaad bekend had en zijn zoon om vergiffenis had gesmeekt. Th. OOSTRXJM. OPKNBARE VERGADERING van den op Donderdag 28 April 1904. Waar Ooslrum ligt, zal ik velen onzer lezers niet behoeven te zeggen; do meeste evenwel zullen bedenkelijk hot hoofd schud den on eerst do ligging zich weten voor te stellen, als ik hun zeg, dat de bedevaarts plaats Oostrum gelegen is onder de Limburj sclie gemeente Venray, op vijf minuten gaans afstand van bet gelijknamige station aan den spoorweg Nijraegen=Venlo. Het sierlijke slanke torentje dor genadekapel schijnt den uiistappenden reiziger te wenken en te trekken, evenals voor honderden jaren reeds het Oostrumsche wonderbeeldje der pelgrims van heinde en verre trok naar het bescheiden heiligdom, waarin het zijn woonplaats ovu-oiigu'en zijïi troon opgeslagen had. Vóór honderden jaren? vraagt ge. Ja, lezer, voor honderden. Het moge u verwonderen, maar een feit niettemin is het, dat liet genadebeeldjo van Oost rum reeds bestond en vereerd werd langen tijd, ja eeuwen reeds voordat aan O. L. Vrouw in 't Zand te Roermond en aan Kevelacr gedacht werd. Het genadebeeldje van Oostrum dagteekent uit de 14c eeuw. Als oude oorkonden het niet vermeldden en de geschiedboeken het niet verhaalden cn met onomstootelijke bewijzen staafden, zou men het niet willen gelooven. Feiten laten zich nu eenmaal niet loochenen of wegredeneeren: Oostrum het kleine nederige Oostrum is als bedevaartsplaats veel. veel ouder en in dat opzicht dus veel eerbied waardiger dan Kevelaei' of Roermond. Maar waaraan dat is toe te schrijven, dat Ooslrum in 't algemeen minder bekend is dan de twee ander genadeoorden, die we in één adem ermede noemden? Wie zal daarvan de reden aangeven, lezer? Zeker is, dat Oostrum zijn tijden van bloei en van verval gekend heeft; zeker is, dat het voor de bewoners van wijde omstreken aan houdend gebleven is een machtig aantrekkings punt en een geliefd pelgrimsoord; zeker is, dat God hier zoowel als elders zyn welgevallen getoond heeft op schitterende wyze in de verheerlijking, die hier de H. Moedermaagd ten dcele viel; zeker ook is het verblijdend verschijnsel, dat de devotie tot de Oostrumsch Lieve Vrouw, "Troosteres der bedrukten" en "Behoudenis der Krankeu", in de laatste jaren weer aanmerkelijk is toegenomen en zich nog voortdurend uitbreidt. Zou het wellicht te wijtten zyn aan het gebrek aan verkeerswegen in het uitgestrekte Peelland, dat voor betrekkelijke korlo jaren nog van do groote bui ton wereld lag afgesloten dat Oostrnm niet dermate op den voorgrond trad en niet zoo druk bezocht werd als zijne door natuur en ligging meer bevoorrechte jongere zustors bedevaart plaatsen? Is de reden daarvan te zoeken in de beroeringen tijden, de oorlogen en staatsverwikkelin, de veranderingen van staatsbestuur en de hinderisscn, die in een bepaald tijdsgewricht aan de uitoefening van den godsdienst, dus ook van do pelgrimstochten en processies werden in den weg gelegd? Wellicht hebben al die redenen en elk in in 't bijzonder bijdragon, dat do Oostrumsche genadeknpel met haar Wonderbeeldje, niet zoo wijd en zyd bekend zijn, als zij het wel verdienen. In een volgend artrikelije geven we het verhaal van den ox'sproa Tegenwoordig waren de hoeren Esser, Bur gemeester, Voorzitter, M. Poels, Wethouder, J. Loenen, P. J. Derks, V. Fonck, A. Loonen, P. Camps. Jac. Aerts, J. M. Michels Th. Slits, L. Janssen, Hub. Janssen en J. Sloot, Secretaris. Afwezig ,de lieer J. Arts, wethouder. De Voorzitter opent de vergadering en vorzoekt den Secretaris, de notulen der vorige vergaderingen voor te lezen, welke worden goedgekeurd. Hierna wordt overgegaan tot de ORDE VAN I)EN DAG: 1liet nemen eener beslissing in de richting Oirlo. Voorzitter zegt, dat voor de richting »de Gunhoek=Notenberg" een perceel grond van den heer C. EsserVan Wyliek onteigend moet worden. Deze heeft verklaart, dat de gemeente volgens door hem inge wonnen advies, daar slechts recht heeft op eene breedte van den weg van 2ijz, hoo; stens 3 Meter, Voorzitter meent, dat dit volgens kadaster 4 Meter is. Do heer Esser wil 3 Meter afstaan en de breedte is bepaald op 6 Meter. Men zal alsdan 4i/4 are a f 60 per are moeten onteigenen en éen duiker aanleggen, wat op circa f 308 geraamd wordt. De heer Jac. Aerts meent dat men dit recht eerst moest zoeken alvorens eene slissing te nemen. De Voorzitter zegt, dat dit slechts een verschil zou geven van f 90 en dan is het de vraag of er toestemming tot proeedeeren zal worden verkregen. De heer A. Loonen zou den weg over beide richtingen laten aanbesteden en de voordeeligste richting dan nemen. De heer Th. Slits vraagt of voor de rich ting Zandberg ook iets moet onteigend worden? De Voorzitter zegt, neen en de weg is daar 4i/2 a 5 Meter breed. De heer V. Fonck is voor de richting Gunkoek en wijst er op dat deze richting de beste is en dat daarenboven de weg zoo slecht is, dat er een verbetering hoogst wen schel ijk is. De heer Hub. Janssen heeft een onderzoek ter plaatse ingesteld, hy was voor de richting GunhoekNotenberg die de mouiste en doel matigste is, en zou het stuk grond van den hear C. Esser in de volle breedte nemen en op een beetje meer kosten niet te zien. De heer Jac. Arts zou nog de voorkeur geven aan de lichting "Gunhoek" omdat deze pi. m. 200 M. korter is dan over -Zandberg", dus minder in aanleg zal kosten en tevens cmdat deze weg zoo 3lecht is, dat er toch kostén aangemaakt moeten worden. De Voorzitter gaat met dit laatste accoord doch met het eerst nut, de weg Gunhoek zal voor aanleg meer kosten dan Zandberg, niettegenstaande deze laatste langer is. De lieer L. Janssen is voor richting Gunhoek en dringt aan, op het nemen eener beslissing. Bij rondvraag wordt met tien tegen twee stemmen besloten de richting Gunhoek» Notenberg te nemen. Voor de richting Zandberg stemden Loonen en de Voorzitter. 2. Overeenkomst met Dcurne over aanleg kanaal Hierover is men in Deurne in hoofdzaak niet eens, daar genoemde gemeente het benoodigde stuk grond wil koopen en Venray alleen genegen is hetzelve in bruikleen af te staan. 3. Onderzoek Rekening 1903 Gezond h eidscomm issie Deze werd na voorlezing goedgekeurd. Dezelve sluit met een nadeelig saldo van fl. 141,88i[*. 4. Voordracht ter benoeming van leden gezondheidscommissie. Wegens het aftreden volgens den rooster op 1 Juli a. s. van de heeren Dr. A, Janssen alhier en Corting te Ayen, moet eene voor dracht worden opgemaakt. Beide heeren worden weder- voorgedragen. 5. Strook grond van den heer M, Poels weg Station. Werd besloten eene begrooting te laten opmaken wat deze verbreeding zal kosten en dan in eene volgende vergadering eene beslissing te nemen. 6. Bouwverordening in verband met woningwet. Een concept verordening werd goedgekeurd zal ter advies aan de gezondheidscom missie gezonden worden. 7. Verslagen lloogcr ondenoijs. De verslagea van j.903 der Maria Inrich ting en Gymnasium alhier werden voorlezing voor kennisgeving aangenomen S. Regeling Burgelijken Stand,. Volgens ontvangen circulaire moet er op den 1 Januari 1905 eene nieuwe regelin, in den Burgelijken Stand komen. De heer Martin Poels neemt alsdan zijn ontslag. Tn plaats hiervan werd benoemd de lieer J. Stoot. Het kantoor is voor aangiften open op werkdagen van 9 tot 12 uur en op Zon- en Feestdagen van IO lot 111/2 uur voormiddag. Alles ingaande op 1 Januari 9. Concessieaanvraag Locaalspoor- weg Venray-Deurne. Van den heor Henri Hartog, ingenieur te Den Haag, werd concessie gevraagd tot het aanleggen van een loocaalspoorweg Venray-Deurne. Wijl verder evenwel alle bescheiden ontbreken, wordt genoemd schrijven voor kennisgeving aangenomen en nadere inlichtingen afgewacht. 10. Adres bewoners van de Heide' over een grindweg aldaar De Voorzitter zegt, dat, zooals reeds bekend is, een adres is ingekomen van de bewoners van do "Heide" verzoekende een grindweg naar dit gehucht, hij Wedt dit thans den leden ter behandeling aan. De hoer Jac. Aerts vindt, dat adressanten 't volste recht hebben op een grindweg, zy zijn van alles verstoken en de wegen zijn er bepaald zeer slecht. Om evenwel tot den aanleg te besluiten is z. i. onmoge lijk, vooral ook met het oog op den financieelen toestand. De heer Hub. Janssen is ook zeer sterk voor den weg, doch deelt hetzelfde bezwaar van den heer Aerts. De hoofdelijken omslag steeds hooger opvoeren gaat z. i. niet aan. Hij zou eens aanzien tot men aan 't Peel verpachten is. Do heer Michels wijst er op, dat de wegen aan de «Heide" buitengewoon slecht zijn en eene verbetering dringend noodig is. De heer Loenen meent, dat de "Heide" den weg grooter noodig hoeft dan Merselo en Oirlo. De heer Fonck sluit zich bij het gevoelen, dat de weg noodig is aan, en stelt voor een plan en begrooting te bepalen. De Voorzitter is er voor om de richting door de bewoners zelf te laten aanwijzen De heer Fonck meent, dat als de conces sieaanvragen locaal-spoorweg Venray Deurne tot gevolg zou hebben, dat deze tot stand kwam, men met de richting naar Deurne geen rekening zou hebben te houden. De heer Derks dringt aan op spoed, wijl onhoudbaren toestand dit eischt. De richting is geen bezwaar, daar er maar een weg is aangowezen. Do Voorzitter sluit zich aan bij de meening dér heeren Aerts en Jans9en om zich met te overhaasten. De heer Slits heeft van eenige lui van de -Heide" gehoord, dat ze graag meer zouden betalen als ze maar een giindweg had den. De Voorzitter zegt dat die meerdere belasting dan ook drukt op de andere ge meentenaren, want het gaat toch niet aan ora de bewoners der "Heide" extra iets meer laten betalen. De hoofdelijke omslag is toch al hoog. na den aanleg van den weg Oirlo zal er nog wat moeten ^bijkomen en van de "Heide" alweer. De Woth. Poels acht het raadzaam te wachten tot men er op financieel gebied beter voorstaat. De Voorzitter denkt, dat men tusschen nu en een jaar dienoratrent meer kan weten, ook met het oog op eene nieuwe regeling, die bij het Rijk aanhangig is. De heer Fonck dringt nogmaals aan om in dien tusschentijd een plan en begrooting te laten maken, dan heeft men tenminste een basis. De heer Slils werpt de vraag op of men den weg in gedeelten zou maken? Dit vindt afkeuring. Het voorstel van den heer Fonck wordt aangenomen. 11 Circulaire Minister Binnenland- sche Zaken over volksweerbaarheid'. Betreffende de verpachting van een stuk heidegrond, groot 88 hectaren, aan J. v. Bracht te Wanssum word besloten hiervoor te vragen f 1,25. Van Bracht beeft hiervoor f. 125 geboden. Ingevolge eener subsidieaanvrage aan de Provincie voor de teekenschool, zijn van Gedeputeerde Staten eenige vragen ter be antwoording ingekomen,— Wordt aan liet Dag. Best. overgelaten tot de regeling. Daarna sluit de Voorzitter de vergadering. en kosten zullen gespaard worden. Wij twijfelen dan ook niet of dit feest zal naar wensch slagen en tot groot succes voor Fanfure "Euterpe". Naar wij vernemen is tot benoemd de heer G. Kusters alhier en zal met 16 Mei a. s. in dienst treden. Wij wenschen hem een hartelijk proficiat! «In Mei die lieve, zoete Mei, dan alle vogeltjes eer. ei." Geen wonder dus, dat tegenwoordig weer vooral 'sZondags na het lof, een leger van kwajongens velden en bosschen als het ware plat loopt, om vogelnestjes te zoeken en uit te halen. We kunnen déarora niet nalaten, de hoop uit spreken, dat do politie dit jaar beter een oog in 't zeil boude dan andere jaren en, door met onverbiddelijke gestrengheid en zonder onderscheid te verbaliseeren, de brutale jeugd in haar vernielzucht eenigszins trachte te kortwieken. Dat zij een voorbeeld neme aan hare ambt- genooten over de grenzen. Dinsdag a. s. zullen de echtelieden Willem Wijnhoven en Gertruda Peeters den dag herdenken waarop zij voor vijfen=twintig jaren terug in het huwelijk traden. Het zal den echtelieden op dien dag niet aan belangstelling ontbreken. OOSTRUM. Bij de Maandagmiddag om vier uur gehouden aanbesteding voor het opbouwen van het afgebrande huis en stalling van den heer A. Loonen alhier werd inge schreven als volgt: G. Ambrosius, f 1694 Chr. Wijnhoven, f 1587 L. Wijnhoven f 1539 Victor Maas, f 1498 Het werk is aan den laagsten inschrijver niet gegund, doch de architect W. Wijnhoven heeft het voor de begrooting f 1420.S4 aangenoraeu. BLITTERSWIJK. Een vreeselijke brand woedde verleden Maandag alhier. Acht huizen zijn in asch gelegd. Gedreven door een feilen zuidwestenwind stond in tijd van een oogenblik alles in lichts laaie, liet was alsof de vlam dreigde het gcheele dorp te verwoesten. Aan redden viel niet te denken, hoezeer men ook zijn best deed. Van verre zag 't zich aan alsof een lucht van vuur en zwavel over Blitters- wijk hing. Vrij groote panden zijn door den brand etroffen; ook een zeer schoone bouwhoeve en een flinke winkelzaak. Het is waarlijk treuiig thans een bezoek aan Blitterswijk te brengen. Van verschillende gebouwen is niets meer overgebleven dan een colossus steen, een puinhoop, een ruïne. Menigeen, die getroffen werd door den brand is laag verzekerd. De schade is groot De voornaamste betrokken maatschappijen zijn de «Primes Bruxelles" endeA.G. De agent der «Primes" had maar even zeven brandrapporten te verzenden! Uit dozen brand blijkt ten duidelijkste, dat de brandblusch- middelen op onze dorpen wol verbetering eischen, en de leiding is (bij gebrek aan eene goede brandweer) niet zooals die eigenlijk zijn moest. Deze luistert naar gene, en geene luistert naar deze, en zoo raakt men maar al te dikwijls verward. Dat was ook hier 't geval. Tegenwoordigheid van geest is een schoone zaak, en is voora! bij branden zeer noodzake lijk. De brand nam een aanvang in de Coöperat. Roomboterfababriek; waarschijnlijk tengevol- van een vonk uit den schoorsteen. Door de versierde straten trok vervolgens de deftige stoet, waarbij voornamelijk uit blonken door hunne rijke costumes de vier eerewachlen te paard, die het rijtuig van Z. E. A. omgaven. De harmonie luisterde den stoet met vroolyke marschen op. Er waren 15 eerebo- gen en verschillende andere versieringen in de straten aangebracht. ROERMOND. Wegens gebrek aan cellen inde gevangenis alhier werden deze dagen 7 gevangenen naar de gevangenis te Breda overgebracht, om hunne straf aldaar te ondergaan. HOENSBROEK. Bij den landbouwer J. B. kwam men tot de volgende verrassende on- dekking, die wel de vermelding waard is. De hond, vastliggende aan zijn ketting, kreeg geregeld iederen dag bezoek van een hoen, dat voorzichtig het hok binnensloop. Nauwelijks had de hond dit bemerkt, of hy verwijderde zich aanstonds, zoover de ketting het toeliet, van zijne verblyf plaats en waclite geduldig het oogenblik af, dat de kip te voorschijn kwam, Dan zag men -Floor", terwijl hy zijn bek reeds likte in het vooruit zicht van de heerlijke surprise, die hem wach- to op zijn beurt het hok binnen te gaan om *t gelegde ei te verorberen. LAATSTE BERICHT. Vrydag slaagden te Venlo de heeren H. Van den Heuvel, Merselo, Bodden, Maashees en Van Neerven, Meerlo, als onderwijzer. Alle drie waren leerlingen der Normaal school alhier. Wij feüciteeren hen met hun goed succes, VENRAY Van den 29 tot den 6 Mei 1904. G oboorten. Willemus Hendrikus Michiels. Hendrikus van Derikx.Jacoba de Voort.Peter Maria Hendrika Huweli j ken. Johannes Hubertus Maria Vermeulen, huisschil der oud 35 jaren en Theodora Maria Berkens oud 23 jaren.—Theodoor Johan Kater, wisselwachter oud 23 jaren en Theodora Catharina Janssen oud 21 jaren.Peter Geradus Custers oud 28 jaren en Wilhelmina Johanna Oudenhoven oud 23 jaren. Sterfgevallen, Cornelis Marinus Voordauw oud 35 jaren Pater Franciscaan. Petronella Pouwels oud 52 jaren weduwe van Bastiaan Swachoven,Maria Jacoba de Bruijn oud 67 jaren weduwe van Johan Caspar Sala.Johanna Maria Lemmeus oud 6 maanden. 1905. VENRAY, 7 Mei 1904. Zondag in den vroegen morgen verkon digden de vroolyke tonen der Fanfare "Euterpe" ons, dat de liefelijke Meimaand was aangebroken. Met een finken marsch trok men reeds omstreeks 4 uur door het dorp, bij welke gelegenheid groene meiboomen geplant werden voorde woningen der bestuursleden. Reeds in den vooravond der Meimaand werden door de twee Schutterijen van Venray op de gebruikelijke wijze mooi versierde, groote meiboomen opgericht voor de twee gildehuizen, bij welke gelegenheid het van ouds bekende liedje gezongen werd, waarmede reeds onze voorvaderen de schoone Meimaand begroetten. Naar wij uit goede bron vernemen is door de werkende leden der fanfare "Euterpe" besloten, bij gelegenheid van den grooten wedstrijd voor komieke voordrachten de muziekzaal zeer netjes te versieren. Zoodoende ziet men dat door de com missie en de werkende leden geen moeite VENLO. Zaterdag zijn alhiergeëxaraineer. 8 candidate». Toegelaten de dames J. M Pynenburg en M. E. L, Pilgram, beidon van Venlo; M. C. C. Vogels, van Grubbenvorsi; C. S. M. H, Mencke, P. M,C. Wys en L J M. T. T. Francken alle drie uit het beroemde pensionaat "Jeruzalem" (te Venray. Wij wenschen hen van harte proficiat. Zondag werd wegens dronkenschap en mishandeling op zijn broer gearresteerd en in verzekering bewaring gebracht H, P. Hy had zijn broer de onderlip afgebeten, Zondagavond te elf uur melde zich op het politiebureau aan om nachtverblijf, het verliefde paartje H. W. Sch., arbeider en G. E., strijkster, beiden oud 21 jaren en afkomstig uit den Haag. Zij gaven voor hier werk te komen zoeken. Als nog minderjarig werd het paartje onder politietoezicht naar zijn heimath teruggebracht. Maandag had op de Heutzstraat een meid het ongeluk van een kar te valleD. Een heel eindweegs werd ze tusschen kar en paard voortgesleept. Gelukkig kwam ze er met eenige schrammen en builen en verscheurde kleeren af. WELL. De feestelijke installatie van den nieuwen burgemeester van Bergen, den E.A. heer G. J. H. Peters, hadji. Maandag alhier plaats. Om half elf werd Z. E. A. aan de grens te Wellerlooi door eerewachten te paard en van wielrijders afgehaald. Aan den ingang van het dorp stond de feeststoet en werd de nieuwe burgemeester door den weleerw. heer Pastoor in hartelyke bewoor dingen toe gesproken. Aan de school werd door de schoolkinderen toepasselijke liederen gezongen en een der scholieren begroette in schoon gedicht Z. E. A. Parochiekerk. MAANDAG 8 uur jaargetijde 2de klas voor Hen- ricus Mosmans. DINSDAG 8 uur Zingende mis tot Dankzegging voor een 25 jarig Huwelijk. DINSDAG 9 uur uitvaart voor de Wed. Sala waar na brooduitdeeling aan de armen. WOENSDAG 8 uur jaargetijde voor Geurts Bug- gerns. VRIJDAG 8 uur jaargetijde voor M. Schraven en G. Roelofs. Maandag Dinsdag en Woensdag de kruisdagen om 6 uur de mis met processie. Paterskerk. Heden avond om 5 uur Lol en Rozenhoedje Maandag Dinsdag en Woensdag zijn de Kruisdagen Des morgens om half 8 de Processie waarna de Hoogmis. DINSDAG om 5 uur Lof. DONDERDAG feestdag van 's Heeren Hemelvaart om 8 uur de Hoogmis en om 5 uur het Lof. VRIJDAG om 5 uur Lof en H, Kruisweg. Feestdag van den II. Petrus Regelatus belijder onzer Orde, is in deze kerkte verdienen een volle aflaat. ZATERDAG om 7 en half acht do gewone uitvaart diensten voor Mevr de Wed Sala, geb. de Bruijn als lid van het Aartsbroederschap brongen ter openbare kennis, dat ter gemeen tesecretarie ter inzage ligt een verzoek met bijlagen van L. Raedts, loco voorzitter der Coöperatieve Stoomzuivelfabriek Venray te Venray om vergunning tot het oprichten van eene Coöperatieve Stoomzuivel fabriek op het perceel kadastraal bekend in sectie C 110. 4771. Op Vrydag den 20 Mei a. s. des voorm. 11 ure, zal ten Raadhuize gelegenheid bestaan bezwaren tegen dit verzoek in te brengen en deze mondeling en schriftelijk toe te lichten. Zoowel de verzoeker, als zy, die bezwaren hebben kunnen gedurende 3 dagen voor het bovengemelde tijdstip op de Secretarie der gemeente kennis nemen van de ter zake inge komen schrifturen. Venray, den 3 Mei 1904. De Burgemeester voornoemd, H. ESSER. De Secretaris STOOT. Brengen ter openbare kennis, dat naar aanleiding van Art. 39 van het Reglement op de Waterlossingen in bet Hertogdom Limburg door de Coöperatieve Soomzuivelfabriek Venray te Venray vergunning is gevraagd, om het water komende uit die Stoomzuivelfabriek te laten uitloopen in de waterlossing, genaamd «de Waterlaat de Scheide", naby het perceel van Martinus Derickx te Leunen.

Peel en Maas | 1904 | | pagina 2