Gemeenteraad te Venray. Algemeen Nieuws. op .Zaterdag 1 Juni 1901. I. Benoeming van een hoofd der school le Oostrum. II. Goedkeuring verkoop turfslijk. III. Bespreking Post- en Telegraaf kantoor. Wordt vervolgd. IV. Verbouwing School Dorp. V. Verbouwing armenhuis Oirlo. VI. Verzoek om doorhaling van een hypotheek op een stukje grond. VII. Ingekomen Stukken. Onweer. OPENBARE VERGADERING van den Tegenwoordig de heeren H. Esser. Burge meester, Voorzitter, Martin Poel», 'Wet houder, Jae. Aerts, Hubert Janssen. A. Loonen, J. 'Loeneo, L. Janssen, Victor Poiick en P. J. Derks, leden, en J. St-oot, Secretaris. De Voorzitter opent de -vergadering en verzoekt den Secretaris de notulen der vorige vergadering voor te lezen welke wor den goedgekeurd. Hierna worth, overgegaan tut de ORDE VAN DEN DAG: De Voorzitter deelt mede. dat -naar aan leiding hiervan een schrijven is ontvangen van den schoolopziener, waaruit blijkt dat deze zich kan vereenigen met de over plaatsing van den hoofd onder wijzer Th. Houba van Merselo naar Oestrum. In genoemd schrijven wordt de gemeente mede in overweging gegeven, om ook zoo spoedig mogelijk over ie gaan tot het aarr- stellen van een on onderwijzer aan de school in het dorp. Na «enig debat, wordt met algemeene stemmen goedgevonden, dat do heer lii. II OU ba als hoofd der school wordt over geplaatst van Merselo naar Oostrum, met ingang van 1 Juli. Verder wordt bepaald, dat onmtddeltjk zal worden overgegaan tot de oproeping voor een hoofd der schoei te Merselo, en de stukken door de sollicitanten moeten worden ingediend voor 15 Juni. Mocht het zijn, dat de vacature voor den 1 Juli niet kau worden aangevuld, dan zou de heer Houba zijne functie in Merselo nog zoolang blijven waarnemen als noodig blijkt. Op verzoek van den Voorzitter geeft de Secretaris voorlezing van de opbrengst van den verkoop van turfslijk op gemeentegrond, als volgt: Venraysch broek enz. f Castenraysch broek f 17.75 Wordt goedgekeurd. De Voorzitter brengt ter tafel de teekening van liet nieuwe Post- en Telegraafkantoor, en deelt mede. dat sinds de vorig» vergade ring. door den Inspecteur der Pos-erijen ooiie wyziging is gebracht omtrent de grootte 5tr diensUokaien,' tengevolge .vaatau het benoodigde bouwtorrein hji meter in de ge heelt' lengte grooter wordt dan aanvanke lijk bepaald was; dit stukje grond dieut dus er bij aangekocht te worden. Door den Secretaiis wordt de teekening nader toegelicht en medegedeeld, dat de begrooiing voor het gebouw zonder den grond ongeveer f 17000 bedraagt. Alle leden spreken hunne bewondering uit over het prachtige gebouw, dat tot een sieraad zal strekken van Venray. De Voorzitter zegt, dat hij als eigenaar het benoodigde terrein voor de vergrooting wil afstaan voor f 1000, zoodat dan de geheele koopprijs f 5000 zou bedragen. De heer Hub. Janssen vraagt of de prijs voor dit meerdere gedeelte in verhouding is met het andore. De Voorzitter kan dit zoo precies niet zeggen, wyl hem de juiste grootte van 't eerst aangewezen terrein nog niet bekend is; hij voor zich had liever, dat er geen vergrooting noodig was, doch de Inspecteur beschouwt dit als noodzakelijk; in ieder geval heeft het meerdere gedeelte voor hem eene hoogere waarde, omdat het aangi enzende eigendom bij afstand er slechter om wordt: vei der wijst hij er nog op, dat ingevolge de woningwet de belendende huizen in de Draal aan de achterzyde zullen moeten voorzien worden van ramen of luchtkokers; hij wil dit reeds nu zeggen, opdat er later geen aanmerking over kan gemaakt worden; ten slotte vraagt de Voorzitter, of de heeren de zaak liever nog eens onderling willen bespreken, dan zal hij zich gaarne eenige «ogenblikken verwij deren. Geen der leden verlangt dit. De heer Hub. Janssen vindt de prijs voor dit gedeelte wel hoog, doch hij beaamt vol komen, dat het voor den Burgemeester in de gegeven omstandigheden ook meer waarde heeft; bovendien was de eerste koop volgens zijne meenitig ook matig berekend; toch wenseht hij te vragen, of het niet wat minder kan. J)e Voorzitter antwoordt ontkennend en herhaalt, dat hij het stukje liever zelf hield, en in dusa zaak ook liever als particulier zou handelen dan nis burgemeester. Daarop wordt met algemeene stemmen besloten bot meerdere stukje grond aan te koopen voor f 100Ü. De Wethouder Poeis merkt op, dat deze meerdere ui'gaaf ook geon schadepost is voor de geaüöiite, wijl hel Rijk toch de renten betaalt. De Voorzitter zegt. dat het eigenlijk in ons belang is, Uiaps alles zoo, ruim mogelijk in Xe richton, wwjt ats er later weer sergroat bedekte beji.etLexjkle,«di>ig bijna niet kon zien. moest worden, dan zou het heel wat duurder uitkomen. Door den Secretaris wordt vervolgens eene berekening voorgelezen van de geheele kosten, ten bedrage van ongeveer f 22000; op zeer duiJelijke wyze wordt hierin verder aange toond. en met eyifers gestaafd, dat den bouw van het nieuwe postkantoor voor de gemeente eene soliede en byzonder voordeeligo geld belegging is, die aan onze gemeentekas jaar lijks f 400 meer oplevert dan thans. De hum prijs w as bterbjj berekend op f 1420 -per jaar. Door enkele leden wordt opgemerkt, dat men ook rekening dient te houden met de onderhoudskosten, en men hiervoor den huurprijs wel wat kon verhoogen. I)e Voorzitter acht dit ook wonschelijk, evenwel zullen deze kosten voorloopig niet hoog kropen, want aan den architect, den heer Seelen te Venlo, was opgedragen, alles zoo «olied mogelyk te doen maken. Na nog eenig debat wordt de huurprijs bepaald op f 1500, benevens eene verbinding van minstens 15 jaren. Met daze conditiën zal de "teekening ter goedkeuring aan de Regoeriug worden opgezonden. De Voorzitter zegt, dat de dorpsschool wegens gebrek aan ruimte moet verbouwd en wergroet worden; hij heeft hiervan een tweetal schetsen doen maken, en deze ter beoordeeHng opgezonden aan den districts- schoolopziener, doch hiervan nog geen ant woord ontvangen. Enkele leden vragen en bekomen dienom- trent inlichtingen, waaruit blijkt, dat achter een bijbouw wordt gemaakt, en de school wordt ingericht voor 6 klassen, en alsdan overvloed vaa ruimte aanbiedt. De Voorzitter zegt, dat er ook nog een onderwijzer moet bykomen; hij wenseht echter de behandeling dezer zaak aan te houden tot de volgende vergadering, om reden het advies van den Schoolopziener ontbreekt. De Voorzitter herinnert, dat in de vorige vergadering besloten was om de kosten van reparatie der nrmenwoning te Oirlo te doen opnemen; hij heeft daarop den Gemeente- Architect W. Wynhoven hiermede belast, en deze heeft de kosten begroot op f 85.45; daar ook was goedgevonden om dit werk op te dragen aan iemand uit Oirlo, heeft de Voorzitter gesproken met den timmerman Dinglis, die na aanwyzing kennis gaf, dat hy de reparatie wil aannemeu voor f 87.65. Na eeuige discussie wordt goedgevonden om Diaghs het work te' gunnen tegen den opgegeven pry*. erder worït bepaald, dat deze uitgaaf voor rekening komt der kas van het Armbestuur. De Voorzitter deelt mede, dat een brief is ingekomen van eco Notaris uit Maastricht, welke door den Secretaris zal worden voor gelezen. Hieruit blijkt, dat te Maastricht een vast perceel, waarop de gemeente Venray een hypotheek heeft van f 10000 aan 4 percent, zal worden gesplitst en gedeeltelijk verkocht. Nu wordt de gemeente voor de keuze gesteld om de hypotheek te doen afschrijven of wel behouden; tot dit laatste kan gereedelyk worden overgegaan, want blijkens een byge- voegd attest van twee deskundigen (dat eveneens wordt voorgelezen) heeft het perceel dan nog eene werkelijke waarde van f 21000. De Voorzitter vraagt of inen hiernaar een nader onder/.oek wil instellen. De Wethouder Poels en meerdere leden achten dit wenschelijk, en zijn van oordeel dat deze taak het beste is toevertrouwd aan den Voorzitter. Aldus goedgevonden. De Voorzitter deelt mede, dat een brief is ontvangen van de nieuwbenoemde vroed vrouw, mej. Haan. waarin zij om bijzondere reden eenig uitstel verzoekt voor de indienst treding te Venray. nl. tot 12 of 13 Juni. Daar de reparatie aan de woning, voor haar huisgezin bestemd, ook nog niet klaar is wordt zülks goedgevonden. De Voorzitter vraagt of nog een der leden het woord verlangt. De lieer Hub. Janssen zegt, uit goede bron vernomen te hebben, dat er zoo schromelijk misbruik gemaakt wordt van het steken van turf in de peel (Moost). De Voorzitter iiad dit ook gehoord, en onmiddelyk een onderzoek doen instellen, waardoor bleek, dat liet niet zoo heel erg was; de veldwachters Lemroen» en Fila hadden zich in den nacht naar de Peel begeven, en slechts tegen een persoon proces verbaal kunnen opmaken. Bovendien hebben zij de geheele Peel doorkiuisd en maar op enkele plaatsen overtreding bespeurd. De heer Hub. Janssen beweert, dat er groote gaten zijn gemaakt, waaruit sommige persouea meer dan 25 karren turf hebben gebaald, en dat komt toch niet te pas. De Wethouder Poels keurt dit ook af, doch meent dat slechts door 5 of 6 personen gestoken is. De heeren Loenen en Derks beweren, dat het veel erger is. en sommigen daardoor in de verbeelding komen en ronduit zeggen dat het turfetekw aldaar vrij mag. De heer Hub. Janssen zou de turf, die er op staat, laten verbeurd verklaren. De heeren Wethouder Poels en meerdere leden zyn van hetzelfde gevoelen, doch als ze den tunf eigon grond overkruien, dan kan men et geen beslag opleggen. Op verzoek var. don Voorzitter komt de veldwachter tLemmons ter vergaderiug en geeft verslag van het onderzoek in de Peel. Naar hij beweert, zyo er lang niet zooveel overtredingen als verleden jaar, en is maar op 6 of 7 plaatsen lurf gestoken. De heer Hub, Janssen blyft bij zijne be wering dat hei veel erger is, en sou onder vier oogen de namen der overtreders wel kunnen noemen De heer Derks vraagt of veldwachters op een aangewezen punt m de Peel eok zijm geweest. Lemmen8 antwoordt, dat zy alles goed bobben nagegaan; Lij is toch bijzonder goed bekend in de Peel. doch zulke groote gaten zyn doer hun niet aangetroffen. De over treders zyn echter niét erg bang voor eene bekeuring, e» ieae kleine boete lateu ze het niet. Meerdere loden hs weren, dat het in beslag nemen daarom noodzakelijk is, en flink surveilleeren zeer g wenseht. De Voorzitter zal in dien geest doen handeleu. Niets meer aan de orde zijnde, sluit de Voorzitter de vergadering. H. M. VENRAY. 8 Juni 1901. Begunstigd door heerlijk weder, gaf onze Fanfare ^Euterpe" Zondag namiddag haar eerste publieks zomeruitvoeriog op do Groote Markt. Met genoegen merkten wij op, dat de belangstelling in muziek heel wat is toege nomen, want een meer dan gewoon talryk publiek was aanwerg en volgde met blykbare aandacht de uitvoering der verschillende muziekstukken Trouwens, zeer Wgri>pc-iyk, want hetgeen de Fanfare tegenwoordig aanbiedt, mag met recht keurig genoemd worden. Hoe heerlijk klonken die liefelijke accoor- den onder het dichte lommer der boomen, en verschillende stukken van het programma werden zoo artistiek uitgevoerd, dat zij den strengst en toets der critiek met ginos konden doorstaan. Kortom, hei waftrti een paar uren van zeldzaam kunstgenot, uie ca Fanfare Zoudag aan bet publiek verschaft heeft, en het laatste toonde zi-b da door een fmtari* 'applaus* Waarlijk, de heer 3. Verheugen heeft als Directeur, voo.ai i au» eer van zyn corps, cn by evcntueele deelname aan een muziek- wedstryd, kon men met grond verwachten, dat -Euterpe" met lauweren bekroond uit het strijdperk zou treden. Wij vertrouwen injusschen, dat de Fanfare gedurende den zomer liet publiek van Venray nog meermalen zul haten genieten van hare kunst, door openbare uitvoeringen op onze prachtige pleinen. Zooals men in óus gemeenteraadsverslag aal opmerken, is do'iteer Th. Houba, thans hoofd der schooi te Merselo, met ingang van 1 Juli, als zoodanig overgeplaatst naar Oostrum. Bereids is eene nieuwe oproeping gedaan voor een hoofd der school te Merselo, op eene jaarwedde van f 700. Indiening van stukken voor 15 Juni bij den Burgemeester te Venray. Op Donderdag (H. Sacramentsdag) had in het pensionaat -Jerusalem- te Veniay de verheven plechtigheid plaats van de Eerste H. Communie, welke in de prachtig versierde kapel werd uitgereikt aan 7 pensionairen. Een aantal vreemdelingen, familieleden der jeugdige Communicanten, waren aanwezig, om met de kioostef bewoners getuige te zijn van het geluk hunner dierbaren. Zooals gewocnlyk had de plechtigheid een bijzonder feestelijk aitttien. Op SicramcAts-Donderdag bad van wege de Schutterij -Het Zand akker" alhier eene ondgrljnge pfijAi efichieting plaats op den schuisboom. De wedstrijd was zeer geanimeerd en had daarbij een gezellig karakter. Door eiken schufter werden 10 schoten gelost op dc kleine balletjes, waarna bleek dat de prijzen behaald waren als volgt: 1. Th. Cremers, met 4 punten. 2. L. Potten, met 3 punten. 3. P. J. Custers, met 2 punten, na con currentie met Th. Slits en W. Kateman. Tijdens het onWeder, dat Zaterdagavond boveu Venray woedde, sloeg de bliksem in de spoorwacbterswoiiing No. 47 aan den Boschhuizen, waardoor eeuige schade werd aangericht, zonder echter brand te veroor zaken. Het vreemdste is echter, dat twee dagen te voren de bliksem in hetzelfde huisje een balk tot splinters verbrijzelde. Zou hier de electrische draadverbinding de oorzaak zijn. dan diende men toch wel maat regelen te uemen tot beveiligiug. Een der oudste inwoner» van Venray, Gerardus Goomans, meer bekend onder den naam «Krewwo Grad", is deze week te Leunen overleden, in de» geaegendeu ouder dom vau bijna 87 jarea. Met genoegen kunnen wy mededeelen, dat onze gemeente eene industrie ryker wordt, die niet alleen voor Venray nieuw, maar tot heden zelfs in geheel Nederland nog totaal onbekend is. Door den heer FT. Trynes wordt namelijk een fabriek opgericht voor de vervaardiging van zoogenaamd -kunsthout", zynde een chemisch bereid mengsel van turfstrooisel en andere bestanddeelen, dat na afwerking do warmte cn andore eigenschappen van hout paart aan de hardheid en onslyibaarheid van marmer, en daardoor (in tegelvorm gemaakt) bijzonder geschikt is voor straat- on woning bevloering. Het nieuwe product is uitgevonden door den Rnssischen Ingenieur Anton Skrobanek, thans wonende te Weenen, met wie de heer Trynes zich in directe verbinding heeft gesteld, en die zich voorloopig ook zal belasten met het technisch beheer der fabriek te Venrny. Bereids zyn enkele machines hiervoor aangekomen. Wy wonschen den heer Trynes het beste succes met zyne onderneming, die by welslagen ongetwijfeld ook zal strekken tot vooruitgang van Venrny. Blijkens achterstaande advertentie, zal morgen namiddag het scliietterrein van de Handboogschuttery -St. Anna" alhier fees telijk geopend worden. Naar wij vernemen zullen dnarbü tegen woordig zyn de handboogschutterijen -Diana" van Venray. -St. Hubertus" van Merselo en Vriendenkring"- van Overloon. Door het feestgevend gezelschap zyn eenige pryzrn beschikbaar gesteld, welke onderling worden verschoten. 't Belooft een gezellig feestje Het Koningschieten van wege de Handboogschutterij ■Diana" is bepaald op Zondag 23 Juli. Op Zondag 16 Juli neemt een zestal van dit gezelschap deel aan het Concours van de Handboogschuttery «Recht door Zee" te Helmond. Do verkiezing voor de Tweede Kamer en Provinciale Staten is in ons district geschiedt zonder stemming. Er hebben zich geen nieuwe candidaten opgedaan, bijgevolg zyn de aftredende leden herkozen, namelyk: De Weleerw. Zeergel. heer Dr. Nolens, als lid der Tweede Kamer voor het district Venlo. De heeren Th. W. Otten, burgemeester van Bergen, en P. H. Everts, burgemeester van Scvenum, als leden der Provinciale Staten voor het district Horst. Als een bewijs dat Dr. Nolens in ons district bijzonder gewild is. kan dienen, dat voor zijne candidnatstolling niet minder dan 15 lijsten waren ingekomen uit verschillende plaatsen, o. i. een uit Venray, voorzien van 60 hmdteekeningen. MERSELO. In de Donderdag gehouden vergauëring fair"ere j-fcv-nKKfj -St. Hubertus' alhier, werd met algemeene stem men gekozen tot Beschermheer, den heer P. J. van Helden, die verklaard heeft deze eervolle functie gaarne te willen aanvaarden, en zijne beste krachter. zou aanwenden om den bloei van het jeugdige gezelschap te helpen bevorderen. Na afloop der vergadering bleef men nog eenigen tijd gezellig bijeen. by welke gelegen heid de bekende Merselosche komiek Reinier Lemraens het gezelschap vergastte op eene nieuwe, door hem zelf vervaardigde voor dracht. getiteld »OnS Merselo'. Dit stukje, waarin op de wijze van -Mijn Nederland- verschillende zaken en toestanden van Merselo bezongen werden, viel bijzonder in de smaak, en een daverend handgeklap was eene welverdiende hulde aan den flink begaafden zoon van Merselo. In het volgend nummer dezer courant zullen wy bedoeld zangstukje in zijn geheel opnemen. OIRLO. Woensdag hield de Onderwijzers vergadering -Venray" alhier hare gewone mnandelyksche vergadering. De te houden lezing door den heer M. vnn den Berg. onderwyzer te Leunen, word wegens omstandigheden uitgesteld. zoodat enkel punten van huishoudelijken aard in behandeling kwamen. Zondag werd ons dorpje vereerd roet een bezoek van de gunstig bekende Fanfare van Meeilo, die in velschillende herbergen van Oirlo hare schoone muziek deed hooren, cn daardoor boel wat volk op de been bracht. Hartelijk dank aan het kranige gezelschap met zyn yvervol bestuur en flinken directeur, die ons door dit bezoek een recht genotvollen middag versohaft hebben. Wij hopen op een spoedig weerzien HORST. Door den heer J. Vorriet en eenige anderen alhier, is het plan gemaakt om het aloude St. Josephskapelleke, in do Her straat te verbouwen en vergrooten. Het is in of om dit kleine Heiligdom, dat zich sinds eeuwen herwaarts talrijke god- vruchtigen vereenigden, terwijl ter gelegen heid der openbare Processie er tijdelijk hot H. Sacrament wordt uitgesteld en den zegen met het Allerheiligste gegeven. Om het geliefkoosde plan ter vergrooting te kunnen volbrengen, werd reed» een e»il< ete gehouden, en morgen Zondag, ter gelegenheid der processie, wordt voor dit schoone doel naby liet kapelleke eene offerschaal geplaatst, waarin, naar men vertrouwt, allo deelnemer» aan de processie, ieder naar zijn vermogen een groot ol klein bedrag zal willen neerleggen, opdat het aloude kapeleke spoedig en neijes kan verbeterd worden. HORST. De verkoop van de geveilde 14 H. A. grnuwveen alhier Dinsdag geboudon, is niet doorgegaan. Het eerste perceel ongeveer 6 H. A. tegen over de firma Steegh en Esser werd ingezet door deu heer van Daal voor f 1525; het tweede perceel 6 H. A. door den heer H. Trynes te Venrsy voor f 600. de massa door een klerk van den ontvanger der Registratie voor f 2300. HORST. Zaterdag avond zijn alhier door den bliksem op drie plaatsen boomen verbrij zeld, nl. te Meterik, Middelijk en aan de schutroede. HORST. Zaterdag morg-en ontving onze dorpsgenoot., de Ëerw, heer J. A. C. Hoomans uit de handen van Mgr. Drehmanas, bisschop van Roeitnond, de H. Weiding van het Diaconaat. Aan den Eerw. heer G. G. Houben van Sevenum werd ook de*e H. Wijding toege diend. SEVENUM. Dinsdag speelde hier een meisje met de poes, Op eens sloeg de kat hare klauwen met zooveel geweld in het oog der kleine, dat het waarschijnlijk het gezicht zal moeten missen. BROEKHUIZEN, Een boerenmeid die op het veld werkte, is dezer dagen hoogstwaar schijnlijk door een zonnesteek getroffen. Zij klaagt sinds dien tyd geregeld over hevige kloppingen in het hoofd en is tusschen- beide geheel van haar verstand beroofd. I1EYEN. Woensdagavond ter gelegenheid der herkiezing van onzen genchten Burge meester den WelEd. Heer Th. W. Otten tot lid der Provinciale Staten van Limburg, verrasten de beide muziekgezelschappen uit Gennep, dat uit Siebengewald en de zangver- eenigingen uil Bergen en Heyon ZEd. op eone serenade. Hoogst aangenaam getroffen door zoovele bewyzon van sympathie dankte ZEd. de verschillende korpsen in eene hartelijke toespraak. Na afloop dor festiviteiten werden de heeren op gulle wijze onthaald en bracht men geruimen tijd onder gezellig samenzijn door. OTTERSUM. Alhier werd een koe van den landbouwer Th. door miltvuur aangetast, op last van den districts veearts afgemaakt, het vleesch vernietigd en begraven. ROERMOND. Als een bewijs dat in de kermisweek te Roermond nog al vleesch verorberd wordt diene, dat de vorige week werden geslacht 85 kalveren, 10 scliapeu, 82 varkens en 49 runderen. SITTARD. Maandag bleef alhier plotse ling dood de heer Jos. Rutten, lid van den gemeenteraad. Hy stond met een paar personen op de markt te praten, eensklaps zakte hij in elkaar en was oogenblikkeljjk een lijk. Hij was eerst 42 jaar oud en in de laatste zitting van den gemeenteraad beëedigd, HEERLEN. Een mijnwerker aihier, een Duitsclier, die me! zyn buurmau ruzie hnd, drong ïu^öoi. nacht van Zondag «5 Maafiufag dions huis binnen, mishandelde de itiwonenden en stak ten slotte een dynamiet patroon in de kamer aan, die sissend door het vertrok vloog en vervolgens door het venster naar buiten ging, waar zy ontplofte. In de poging om een tweede dynamietpa* troon aan te steken werd de man verhinderd. Ily werd geboeid door de marechaussee» naar Maastricht gebracht. DEUHNE, Door de felle onweersbuien, die hier Zaterdagavond woedden, zijn alhier verschillende boomen stukgeslagen. GEMKRT. De Gemertsche mulders hebben besloten, niet alleen geen rogge meer af te halen of meel thuis te brengen, maar ook om alleen tegen betaling van het maalloon te werken, Vroeger gebeurde het nog al eens, dat ds mulder zijn verdiend loon aan brood of mik by den bakker moest aanhalen. Ook aan dit misbruik zal het genomen besluit, dat 15 Juni a. 8. in werking treedt, een einde maken; vermelding verdient tevens dat ver schillende flinke bakkers de genomen maat regelen onzer mulders ten volle goedkeuren er zijn er evenwel ook, die met de bedieiging met een motor, nog cenigzins dwang hebben trachten uit te oefenen. De eensgezindheid onzer molenaais is daardoor echter niet gestoord. DOMMELEN. De Zeereerw. heer A. H. van Bussel, pastoor alhier zal 24 Juni a. s. zijn zilveren priesterfeest vieren. Verkiezingen. De volgende Katholieke afgevaardigden ter Tweede Kamer zyn Dinsdag zonder stemming gekozen: Dr. Nolens te Venlo; Dr. Schaepman te Almelo; Mr. Bolsius te Roermond; Mr. Harte te Grave; Van Vlijmen te Vechel; Jhr. van den Bercli te OoslerhoUt; Mu'saois te Waal wijk; Mi'. Travaglino te bruten; Van der Kun te Zevenbergen, en Kaïel Itaymakeis, nieuwgukozen lid te Helmond. Stemmingen omtrent katholieke leden moeten o. a. plaats hebben in de disti ictea Weert. Gulpen, Maastricht, Eindhoven, 's Bosch. Tilburg, Nijmegen enz. Voor de Provinciale Staten moet in de meeste districten van Limburg gestemd worden. Te Boskoop is Zaterdag de bliksem gesla gen in een werkloods, waarin enkele personen werkzaam waren. Twee van hen werden getroffen cn bewusteloos naar huis gebracht. By geneeskundig onderzoek bleek, dat het eigenaardig afbeeldsel van een boom met bladeren zich op hun lichamen vertoonde. Hun toestand is vrij wel, maar zij lijden veel pij ti.

Peel en Maas | 1901 | | pagina 2