De Kerk van Merselo Transvaal en Engeland. Henri Michielsen. Nieuws uit de Buurt. De voornaamste veranderingen in de Militiewet. na de beschildering. Sedert een tweetal weken blijven de ge- woue dageüjksche verliezenlysten van Brit- sclie zijde uit. maar oid toch iets te publiceeren, geeft de Britsche regeering een totaalcijfer der verliezen sedert den aanvang der vijandelykheden. Tot 30 Aprii bedroeg bet aantal dooden 15.296, waarvan 718 officieren. Meer dan 9000 stierven aan eene ziekte. Verder gingen naar bet vaderland terug, wegens ziekte 47.734 manschappen, waaron der 1977 officieren. Het totaalcijfer der buiten gevecht gestelde bedraagt 63.498 officieren, onderofficieren en soldaten waaronder nog niet eens zijn begre pen de ruim 30.000 zieken in de Afrikaanache hospitalen. (■leen ISoeroii moer De Britsche Regeering geeft in den regel met veel ophef bericht van 'l gevangennemen van 10 of 20 Boeren. Met groote cijfers komt ze niet meer aan, sinds een brutaal lastige cijferaar in Engeland voorgerekend heeft, dat er geen Boeren meer zijn. Deze toeb bewees uit de officieele opgaven, door hem van 't begin van den oorlog zorgvuldig bewaard, dat er bijna dubbel zooveel Boeren voor gesneuveld zijn opgege ven, als de beide republieken bewoners telden. En toch ziju op bet oogenblik nog ongeveer 20UÜ0 Boeren onder de wapenen, die liet den Engelscben zoo lastig maken, dut ze er haast geen raad mee weten. Volgens een particulier telegram uit Londen bevat de Timet een wanhopige!) brief uit Pretoria, waarin gezegd wordt, dat het leger versleten is, en onmiddelijk dient te worden hernieuwd, wil men in het koude seizoen den oorlog voortzetten. Het is dus nog lang niet zeker wie het eerst alle hoop zullen moeten opgeven, de Boeren of de Britten. In eene proclamatie spoort Generaal Botha de burgers aan, den strijd op leven en dood voort te zotten: God zal hen bevrijden en hun ten langen leste bun onafhankelijkheid geven. De Tweede Kamer heeft Dinsdag de Militiewet aangenomen met 59 tegen 38 stemmen. De wijzigingen thans in de Militiewet aangebracht, komen op liet volgende neer 1. Er zullen zijn acht lichtingen, in plaats van, als thans feitelijk het geval is, xeven. 2. iedere lichting zul bedragen i»I m. li.ow man, lervfyi mans ue lichting telt 11.000 man. 3. De 17003 manschappen zyn verdeeld over 8i i maunders en 4 maunders, dal wil zeggen: 12.300 miliciens zullen voor eersteu oe/ecingstyd hebben 8i/j ru.iand (mei dien verstaode. dat zij. die niet voldoende geoe fend blijken, twaalf maanden in dienst kuiiuen gehouden worden) eu 5200 railicieus 4 maanden. 4. De loting geschied in de maand Octo ber. de opkomst der miliciens naai' hun garnizoensplaats in Maart iets wat de laatste jaren ook reeds zoo was. 5. Eenige zoons zijn niet meer als zoodanig vry: terwijl de grootste helft van broeders uit één gezin dienstplichtig zal kunnen zyn. 6. Aan kostwinnende zoons zal onder zekere bepalingen schadevergoeding worden gegeven voor hun dienst als milicien. 7. Voor viertnaanders zullen in de eerste plint* in aanmerking komen de lotelingen, die aan door de Regeering te stellen eischen van militaire bekwaamheid en lichamelijke geoefendheid voldoen, Indien het aantal van hen, die aan deze eischen voldoen, niet overeenkomt met het tot korte oefening in te lijven gedeelte, heelt hij, die een hooger nummer bezit, den voorrang tot de toelating daarbij. 8. Van de 17500 militairen, de jaarlijk- sehe lichting uitmakende, moeten 15000 minschappen vier maanden na hun eersten oefeningstijd dieust blijven doen (het blijvend gedeelte). Telkens 7500 van 15 November of 1 December tot 15 Maart of 1 April: en daarna de andere helft der 15000 miliciens, dus ook 7500 manschappen, van 1 April tot 1 Augustus. Feitelijk is dus de diensttijd 12 maanden voor de z.g. 8i/z maunders en 8 maanden voor de z.g. vieimaanders. 9. Deze wet zal op een nader door de Regeering te bepalen dag worden ingevoerd. Of zij, die in de muand October zullen moeten loten, aan de nieuwe bepalingen onderworpen zullen zijn, is nog niet zeker. Het is echter niet onwaarschijnlijk, althans wanneer de Eerste Kamer nog in dezen zomer dus na Pinksteren, de Militiewet met de wet op de Landweer mocht behandelen. Iets wat intussche» wel te verwachten is. 10. Uitstel van opkomst kan desgevraagd twee malen per jaar worden verlengd. 11. Zij, die bij de bereden tea pens ge diend hebben, zijn vrij van dienst by de Landweer. Ook de Landweerwet is Dinsdag aange nomen. schappen gevonden heb, die alleen door over- beerschende hartstocht werden verstikt. Ook deze man is zoo slecht niet, als gij meent; lichamelijk lijden, in vereeniging met onmis kenbaar zieleleed, kon een voortdurende ontstemming des gemoeds in hem kweeken, die wellicht door de liefderijke verzorging eeuer vrouw ware gewijzigd. Is hij nog altijd wierp George op. Dezelfde als vroeger, antwoordde de priester, melancholisch, moedeloos, somber en zijn oude kwaal, 's nachts in zijn slaap te wandelen, is nog eerder verergerd dan verminderd. Wordt vervolgd. In een onzer vorige nummers gaven wy te kennen, na geiieele voltooiing van het schilderwerk, nog eens te willen terugkomen op dit heerlijk gewrocht van kunstzin en offervnardighoid. Thans is de beschildering van Merselo's kerk een voldongen feit, en niet trolscli en fieiheid kunnen de inwoners van Merselo wijzen op bun tempel, die, op zich zelf reeds een juweel van bouwkunst, thans het ideaal van schoonheid bereikt heeft. Eu daarbij kunnen zij met zelfvoldoening zeggen: -Dat is om eigen werk; daartoe hebben zoowel de armen als meergegoeden van Merselo het hunne bijgedragen. En wat nu te zeggen van de afwerking? Het ligt niet in ons bestek, om hier een volledig overzicht of beoordeeling te geven van alle tableaux en symbolische voorstellin gen, wijl ons hiertoe de noodige verbeel dingskracht en genoegzaam kunstbegrip ontbreekt. Trouwens, na de voltooiing van het Pries terkoor vermeldden wij reeds in 't kort de voornaamste talereelen, welke meestal be trekking hebben op den Patroon der kerk, den H. Joha»ue8 den Dooper. Het volgende echter vinde hier zijne plaats, en zoo mogelijk ook in andere bladen opdat bet »Eere wien eere toekomt" gehul digd blij ve. Het is eene opwelling van grenzelooze bewondering voor liet werk des meesters, welke ons dit uit de pen deed vloeien, na de aanschouwing van een werk, dat aan de uitvoerders met recht den naam van kunste naars schenkt, en tevens getuigenis allegt van Merselo's godsdienstzin en eendracht. Eerw. Heeren Geestelijken of Kerkbestu ren, die plan hebben, bij tijd en gelegenheid hunne kerken of kapellen te laten beschilderen, durven wij aauradoti. ter kennismaking eens een bezoek te brengen aan de ecuweuoude kerk van Mersolo—Venray, welke thans op li''.1'.-—-'«vre.zw1»»"-1' schittert onder de talrijke kerken van N'oord- Limburg. Het mag vrij gezegd worden, de heeren Van Winsen <4 Vau de Wiel, Kerkschildcrs te Tilburg, aan wieu dit werk was toever trouwd, hebben het liefelijke kerkje in een gewaad gebuid, zoo schoon en verheffend symbolisch, dat het op ieder bezoeker een aangeuamen en bekoorlijken, doch tevens tredenden indruk maakt. Waarlijk, bier vertoont zich de kunst in eene echt kerkelijke opvatting. Wordt het oog van leeken geboeid door de schoonheid van een bevallig kleurenspel, volgons het oordeel van bevoegde kunst rechters is hier tevens het hoofddoel der kerkbeschildeiing bereikt, namelijk het duidelijk en voordeelig doen uitkomen der architectuur, of de edele vormen en schoone lijnen van het gebouw, benevens de symboli sche beteekenis der versieringen. Vanaf de prachtige tableaux in het Priester koor, tot de minste ornamentatie, alles is in deze kerk in regelmaat en symbolisch bewerkt, en alles getuigt vau eene breede, kunstvolle opvatting en een duidelijk begt ip van de ware kerkelijke kunst. Nog eenige andere plannen van genoemde kunstenaars, voor bet beschilderen van kerken, o. a. van Warmond (Z.-H.), HorstAmerika, Verdun (Frankrijk) enz., allen uitmuntende door gedachte en samenstelling, gaven ons de overtuiging, dnt de Firma Van Winsen <4 Van de Wiel reeds in ruimen kring gunstig bekend is, en haar ongetwijfeld nog eene schoonere toekomst wacht. Gaven wij in het voorgaande enkel onze bewondering te kennen voor de kunstenaars en bun werk, toch dient hier ook nog wel een oprecht gemeend woord van hulde gebracht te worden aan den ijverigen Rector van Merselo. den Weleerw. beer Oplieij. Hij tocli nam liet initiatief tot dit werk, en bracht bovendien nog zooveel schoons aan, tot versiering zijner dierbare kerk. Op dit punt onvermoeibaar, wist hij voor den luister van Gods huis, den onmishaien steun van alle parochianen van Merselo te verkrijgen. Het werk vervolgende van zijn onvergete- lyken voorganger, den Weleerw. Rector Otten, maakte hij van hot door dezen met zooveel zorg gerestaureerde gebouw, een prachtvol Heiligdom, dat aan het nageslacht nog zal getuigen van den priesterlijken ijver der beide Rectors, en de offervaardigheid van Merselo's tegenwoordige bevolking. Moge de Weleerw. Rector Opheij. in zijn schoenen tempel nog vele jaren met vrucht werkzaam zijn voor het heil zijner dierbare ooderhoorigen. VEN HAY, 11 Mei 1901. Met zekerheid kunnen wy thans mede- deelen. dat de Weled. Zeergel. hoer Doctor A. Janssen besluten «ft, 'zijne praktijk in Venray te blijven kmti nemen. Ongetwijfeld tal du voor vele ingezetenen van Venray eene -aangename tijding zijn. Dinsdag u-mH:ag weerklonken alhier de tonen der hratflkïok, en de kolossale rookwolken, die oj slagen in de richting van den Nachtegaal, i hot vermoeden ont staan dat in dien omtrek eene boerderij of bosch in brand stoi.q Onze brandweer \ks echter zoo voorzichtig om zonder nader beicht er niet uit te rukken, en zeer terecht, want later bleek, dat de brand heerschte in de Peel, nabij de halte Helenaveen, alwaar eene hoeveelheid turf en eeno uitgestrektheid heido door het vuur vernield is. Door de Handboogschutter^ «Diana" alhier is be iot*::.*\om in het zomerseizoen deel te nemen aan twee concoursen, namelijk op 16 Juni te Helmond, eu op 7 Juli te Herten. Naar wij vernemen bestaat het plan, om de nieuwe H.u lboogschutterij -St. Anna gevestigd .bij den heer Th. Pouwels alhier, op Zondag 2 Juni a. c. feestelijk te openen, en zouden tot op'uistering hiérvan worden uiigenoodigd, de Fanfare «Euterpe" en de Stafmuziak >ati de Schutterij «Het Zand- akkei", benevens de Handboogschutterijen van Venray en omstreken. Door den heet A. H? Vermeulen, hoofd der school alhier, waren vow eenige» tijd aan eenige schóól kinderen zoogenaamde prik- k aart el verstrekt, waarmede deze op eigen aardig# wijze centen verzamelden ten behoeve der arme krijgsgevangene Boeren van Transvaal. Met genoegen kunnen wij mededeelen, dat do Venr.iysche jongens voor dit edel doel eene som van f 8 30 hebben opgehaald, welk bedrag door het hoofd der school aan liet Comité voor de Krijgsgevangene Boereu is opgezonden. Onze vroegere dorptgenoote. Mejuffrouw Helena Malliet, di« -r een paar weken met bijzondere oude t.raiding de akte be haalde als onder* ijzer"», slaagde deze week ook nog bij bet examen in de Nuttige Handwerken. Pleit dit -itcrcs *"<»n zeerste voor de onder- wijs-inrrclititrg der Eerw. Zusters Ursuiinen te Echt, alwaar bare opleiding genoot, en leerlust by dr jvugdigo onderwijzeres. Wij hoi interen onzen lezers in Venray. die plan twbW cp Pinkster-Maandag de jKatholiekendag k Venlo bij te wonen, en de reis tegen verhinderden- prijs met een collectief biljet willen niodetuaken. dat zij zich ter bek »niiixi bie van kunnen aanmelden bij den heer M. Uaiissen. Secreia'is van den Landbouw hond t. Venray, voor of uiterlijk op Dinsdag 21 Mei. Met genoegen vernemen wij, dat aan alle belangstellenden vin iVenrny (ook nie'-ledeii van den Bond) twze gelegenheid geboden wordt. In pla its van den heer Derksen, wien op verzoek eervo; ontslag verleend werd als onderwijzer in «1# rekenkunde aan de rijks normaallessen alhwr, zon by ministerieel besluit belast met lw,t ouderwijs in dit >ak de heeren de Punti. lipoid der school te Oirlo en Kruijtzer, hoofd van den voorbereidenden cureus te Venray. beiden reeds aan gemelde inrichting verbonden. Men schryft uit Venray aan het V. N. Als er leerkrachten én een voldoend aantal deelnemers kunnen gevonden worden, zal Kier in deze omgeving hoogstwaarschijnlijk een curcus voor de hoofd acte voor hel arrondisse ment Gennep gehdtfden worden. Voor vele Studerende onderwijzers van N'»ord Limburg en Oost Noord-Brabant zou dit een ware uitkomst zijn. Op de lijst der hoogstaangeslagenen in de provincie Lvni utrg. welke verkiesbaar zijn tot leden der Eerste Kamer, zien wij o. a. vermeld: Vknkav: H. F. van den Boogaart, Th. II. van den Bo'gahrt en E" C. H. Esser. Wasssum: Caspar Baron de Weichs de Wenne, Bergen: A. Truyan. Broekhuizen: M. F. L. Huffmans. OOSTRUM. Eew buitengewone drukte heetschte Zondag alhier, Ier gelegenheid van de plechtige opening der Meimaand in de Miraculeuze M >ri i-Kapel. Van alle zijden waren do pelgrims toege stroomd, om in het eeuwenoude genadeoord van hunne devotie tot O. L. Vr. Behoudenis der Krariken te doen blijken. Des namiddags tegen 3 uur arriveerde de Processie van Wanssutn, welke, begeleid door bi uidjes en opgeluisterd door de muziek der Fanfare van Wanssum, onder het gelui der klokken. i.«t met vlaggen versierde Oostrura en de Miraculeuze Kapel binnentrok. Onder het Lof hield de Weleerw. Pater Serafinus van Bérlo eeue schoone feestrede, waarin de lof van Mario in do prachtigste bewoordingen verkondigd weid. De plechtigheid werd besloten met eene Procossio met hei Miraculeus Beeld en bet Allerheiligste Sacrament rondom de Kapel, waaraan door eene eiudelooze rei geloovigon werd deelgenomen. Het was werkelijk eene grootsche belon ging, die de hoop verlevendigde, datOostrum eerlang weer zijne vroegere vermaardheid als bedevaartplaats zal herkrijgen. Op, naar Oostrura HORST. Onze dorpsgenoot de heer J. O. van don Beukon, behaalde Woensdag to Maastricht de akte als onderwijzer. Door het Hoofdbestuur der Posterijen is goedgunstig beschikt op het verzoek der gemeente Horst, tot vestiging van oen Post en Telegraafkantoor aldaar. De kosten van oprichting, met den aankoop van het bettoodigde terrein, zullen circa f 18500 bedragen. De kermis te Horst was buitengewoon stil. Het concert der Koninkl. Harmonie alleen was druk bezocht en had ook zeer veel succes. Voor 't overige was er nagenoeg niets te doen en in de drie danshuizen heerschte den meesten tijd gebiek aan danslustige». Toch hebben nog enkele 'oelhamers de betrekkelijke kalmte verstoord, en door het plegen van grove baldadigheden, vernieling en inwerpen van ruiten hun beruchte» naam gehandhaafd. Waarom niet veel liever volop pleizier gemaakt met kormis HORST. Ter gelegenheid der kermis werd door een landbouwer alhier een varken geslacht, dat hel kolossale gewicht had van 650 pond Of het vleesch lekker was, welen we niet, maar dat het beestje een nuttigen levensloop beeft gehad, kan men afleiden uit het feit, dat niet minder dan 120 biggen hun bestaan aan (leze zeug te danken hadden. IIORST-AMERIKA. Een bakkersknecht uit Dcurne geraakte Zaterdag, op den eersten dag zijnor indiensttreding bij zijn baas alhier, tusf-chen de broodmachine, tengevolge waar van hij zijn duim verloor. WANSSUM. De EJelachtb. Heer G. H. Tervooren. burgemeester dezer gemeente, is bij Koninklijk besluit als zoodanig herbe noemd. MEERLO. Zaterdagavond overleed alhier plotseling de Zeereerw. lieer J. H. Beurskens pastoor dezer parochie. l)e verslagenheid, door dit- plotselinge steifgcval veroorzaakt, was hier algemeen. En geen wonder, de overledene toch was o ai 'zyue buitengewone .Hoedanigheden van geest en hart door iedereen gekcht en bt-mfud, - Geboren te Üeesel den j ifébr. 1A J, werd hij na "volbrachte studies tot p- eatei gewijd den 29 Maai t 1873 en den 30 Suptem ;*r jun datzelfde jaar benoemd tot kapelaan van St. Matliias te Maastricht. Den 28 Jan. 18.6 werd by dusdanig overgeplaatst naar Venlo. waar bij gedurende de 16 jaren, dat hij er vertoefde, met veel vrucht werkzaam was. Den 8 Sept. 1892 werd hy benoemd tot pastoor te Meerlo. Ook hier had hy spoedig aller liefde en hoogachting gewonnen. VENLO. Aan den beer H. van Kan aannemer alhier, is dóór de stad Lobbericli. opgedragen, de levering van 100 wa?""s 8'raatkeien, voor een bedrag van Mik. 21.875. WEERT. Woensdag overleed alhier in den ouderdom van 95 jaren, de weled. heer Knapen, tot voor twee jaren gedurende meer dan een halve eeuw secretaris onzer gemeente. Ten tijde toen hij nog in functie was. ve.hicl.tte hij nog al de werkzaamheden, d.e aan zijne betrekking verbonden waren, lly las en schreef nog geregeld zonder bril. WEERT. Als zeker kunnen wij nu melden, dat zich voor de verkiezing van een lid voor de 2de Kamer der Staten Generaal, vacature J. Tiuijcn. verkiesbaar stelt. Jl.r, i,,,.. V. de Stuers, referendaris aan het ministerie van Buitenlandsche Zaken, afd. Kunsten en Weienschappen. HELDEN. De Eerwaarde Zusters Trap- pistinnen uit het klooster St. Joseph alhier, zullen dezen zomer nog Pannii.gen verlaten om zich te Stratum bij Eindhoven te gaan vestigen. Zij zullen daar de villa, genaamd Huize Burg, onlangs door de Eerw. Zusters aange kocht voor de som vun f 30.000, gaan betrekken. ROERMOND. Woensdagmorgen veroor zaak te een treurig voorval groote ontsteltenis in onze stad. De 44jarige mej S. dio sedert eenige weken aan verstandsverbijstering Ued, maakte in dien toestand van het oogenblik, dat niemand in hare onmiddelyke nabijheid vertoefde, gebruik, om zich door ophanging vau het leven te berooven. Binnen een jaar tijds verloor zij hare beide ouders en sedert dien tijd leefde zij geheel afgezonderd. BAEXEM. Werd verleden week de offer blok aan 'i kapelke in liet veld verbrijzeld en den inhoud mede genomen. Zondagnacht werd in de kerk alhier ingebroken. I)e dief of dieven zijn dooreen raam binnen gekomen, en hebben zich over don biechtstoel toegang tot de kerk vei schaft. De twee offerblokken werden geledigd, de een kon zoo wat ruim f 2 bevatten, terwyl de inhoud van do andere onbekend was. Daar anders niots vermist wordt, schynt bet, dat da dief of dieven zijn verjaagd geworden. STEVENSWEER.T. Als zeldzaamheid kan gemeld worden, dal door den lieer G. onder wijzer alhier met den hengel in do oude Maas een schildpad is gevangen. DEURNE. Blijkens de onderhandelingen met eenige bewoners der Stationstraat, over het afstaan van stukjes grond aan de tram maatschappij, schijnt hier de aangewezen richting der tramlijn te zijn. ASTEN. Dinsdag is alhier een hectare jong dennenbosch, toebehoorende aan de gemeente, door brand vernield. In Asten wordt eene geheel nieuwe mode toegepast om de wegen te onder houden In den winter gooit men namelijk zware kiezelsieenen op den weg, en in den zomer worden ze weer opgeraapt. GEMEKT. Eene werkster alhier is gevankelijk naar Roermond overgebracht, als verdacht van diefstal van spek. vet. aardap pelen en geld, ten huize van J. Corsten terwyl de bewoners afwezig waren. GELDROP. Hebben de schryvers ia levende kleuren de verschillende dorpsge- bruiken van ons Noord Brabant geschetst, wie jl. Maandagnamiddag ons dorpje bezocht kon ook weer getuige zyn van deu eenvoud onzer bewoners. Een boertje was namelijk uitgegaan met een kar om een doodskist te halen voor een overledene, eu tegelijkertijd ook om de verschillende mikken, wélke gewoonlijk na de begrafenis door de familieleden en buren met de daarbij behoorenda koffie verorberd worden. Na de doodskist op de kar geplaatst te hebben moesten de mikken ook nog een plaa'sje hebben maar wat gebeurt; de doodkist werd boordevol met mik gepakt, zoo toog men naar het sterfhuis; wel vreemd maar toch waar gebeurd. BOX\jEER.i Den 16 Mei a. s. is het 25 jaar geléden, dat do Eerw. Zusters Carme- I iet essen in het klooster -St. Josef' zich hier in d« Parochie gevespgd hebben. BOXMEER. Aan den Edelachtb, heer C. Hengst, Burgemeester alhier, is by Kon. besluit vergunning verleend tot het dragen der versierselen vau Commandeur iu de orde van den 11. Gregoi ius den Groote, hem door 'i. H. den Paus geschonken. t STRATUM. Maandagavond om 11 uur zyn alhier zes woningen afgebrand. Men bad moeite het lijf te bergen. Van al de inboedels is slechts weinig gered. Drie geiten verbrandden, Vier van de zes gezinnen waren verzekerd, MAARHEEZE. De vrouw van J, G. van Werde, die bij den brand alhier op 26 April hevige brandwonden kroeg, is aan do gevolgen overleden. De man zelf verkeert nog in ernstig levengevaar. EERSEL. De Raad dezer gemeente heeft besloten eene subsidie van f 1000 te verleenen voor het bouwen van een nieuw klooster met rectorswoning en gasthuis, SON. Zondagavond is eene 35jarige dochter vau de wed. Daniel van llirtum door den stoomtram alhier ovorreden en op slag gedood. Do ongelukkige was ongehuwd, lijdende aan toevallen, waardoor hare geestvermogens waren gekrenkt. TILBURG. Alhier heeft een fibrieks- meisjo op een fabriek het ongeluk gehad met hare hand lusschep de in werking zynde machine te geraken, waardoor die hand werd afgesneden. ZUNDERT. Donderdag is de oudste man van Nederland, Johannes Soethout, alhier woonachtig, 102 jaar geworden. Soethout is een krasse grijsaard, die altijd hard gewerkt heeft, BREDA. Aan do gasfabriek alhier viel Maandagmorgen een werkman van den hoogste» gasketel. De ongelukkige was terstond dood." Hy was door deu val onherkenbaar misvormd. WASPIK. Terwijl de landbouwer K. alhier even afwezig w..s om de koe te melken heeft zijne echtgenoote die sedert geruime» tijd aan vlagen van krankzinnigheid lijdende was, zich in do schuur opgehangen, waar men haar als lijk vond. Deze ongeluknge vrouw werd sedert lang door haar man eu familie goed bewaakt en alles was reeds gereed om lurar Donderdag naar een krankzinnigengesticht over te brengen. MEGEN. Maandag herdacht de Zeereerw. heer J. Kroonen, pastoor alhier den dag, waarop hy voor 50 jaren de 11. Priesterwij ding ontving. De feestviering droeg een streng kerkelijk karakter en werd overigens alleen gevierd in den huiselijke» kring, waaraan met Z. D. II. Mgr. v. d. Ven, die aldaar het H. Vormsel toediende, tal van geestelijken deelnamen. De feestviering voor de parochianen zal plaats hebben op 14 Juui a. s.

Peel en Maas | 1901 | | pagina 2