Limburgsch Nieuws. S GOD F HENSENIUS S Nieuws uit de Buurt. Algemeen Nieuws. Kerkelijke Diensten te Venray. Burgerlijke Stand. een haken meter buiten de kroon make men in liet voorjaar los en men be st rooie hem met ongeveer 50 gram Chili salpeter pm* M2. Deze Chilisalpeter wordt, als de grond niet omgespit wordt, goed onder- ge hakt. In Mei of Juni herhale men deze bemesting. In plaats van bet salpeter ouder te harken, kan uien ook meteen oplossing van Chilisalpeter den grond begieten. Men losse daartoe een gram per liter water op, en make d«n bodem in don omtrek daarmede goed vochtig. Men bedenke daarbij echter, dat verreweg de meeste boomgaarden ook gebrek hebben aau Kali en Phosphor- zttur, en dat, wil men deze verschillen de mest stoffen krachtig laten werken, bemesting met Kalk onontbeerlijk is. De gevolgen van een degelijke bemes ting zijn schitterend. De vruchten groeien sneller en worden grooter van stuk en talrijker en de geringe kosten, die oen dergelijke behandeling eischt, worden ruimschoot* vergoed door de betere en grootere opbrengst. f JHEN RIMIC Hl f Eu ENKO Opt k - EN GO EDE •fit EN GO i EDKO trt - OPES - IG ttf ARE ftt (N- St. Josep]. Smakt (Venray). Parochiekerk. Paterskerk. VENRAY, 30 Maart 1901. Niet ten onrechte vertrouwden wij op den vromen godsdienstzin van Venray's bevolking bij gelegenheid der H. Missie. Bij iedere gelegenheid was onze ruime parochiekerk meer dan gevuld met geloovigen, die met de grootste aandacht de predicatien van de twee onvermoeide Weleerw- Paters Jtsuieten aan boorden, en hunne wijze lessen ongetwijfeld diep in het hart prentten. Zondag avond om 0 uur wordt de H. Missie op plechtige wijze gesloten met Lof en «Te ileum", waarna de Pauselijke Zegen wordt gegeven. Moge deze H. Missie in Venray de rijkste vruchten opleveren. Ile gemeente Venray mocht zich deze week verheugen met een aardig bijvalletje. De Dinsdag gehouden verkoop van aan schietende perceeltjes gemeentegrond, zijnde gedeelten van wegen, heide enz., heeft het aanzienlijke bedrag van f 29G0 opgebiaciit. Daar al deze slukjes tot nu toe geheel braak lagen, kan de opbrengst beschouwd worden als eau gevonden kapitaal. '3-5 -z—Brvn.. uit net klooste. Jeiusnlem" te Venray, ii gezelschap ran de Weleerw. Moeder Overste van - Weltevreden", de reis aanvaard naar Ned. Oost Indie, ten einde zich daar aan de opvoeding der jeugd te wijden. Ood schenke aan deze moedige geloofs heldinnen eene voorspoedige ruis en in iudië een Z'-genrijken werkkring. Dinsdag avond, terwijl de vrouw van een zekeren J. afwezig was, wist een 4-j»rig kind de lucifers te bemachtigen, en stak d .armode al spelende het bed iu brand, tengevolge waarvan het geheele beddegoed werd vernield. De gevolgen hadden echter nog heel wat vreeselijker kunnen zijn. want in da onmid- aelyke nabijheid van het bed stond eene wieg met een kind. Gelukkig kwam de moeder juist binnen, toen de vlam reeds uitsloeg. Deze verloor hare koelbloedigheid niet eo redde eerst de kinderen, waarna zy ook liet vuur meester werd. Du ongeval, dat toevallig bijzonder geluk kig afliep, kan echter voor velen als een waarschuwend voorbeeld dienen, om hunne kinderen toch niet alleen in huis te laten. Hulpgeroep, riep de vader verschrik», net zal uwe verbeelding zijn, Hannes. Stil, laat ons luisteren. Maar een golfslag, zooals er nog geene geweest was, deed allen van sehrik inoen- kiimpen, en toeu het godruisch wegstierf, hoorde men duidelijk de noodkreten «Help Wij vergaau 1 De kleine Hannes was reeds de achterdeur uit, om te hooien, vanwaar het hulpgeroep k vera, doch nauwelijks had liy een blik in her ronde geworpen of hij stormde naar binnen en riep Vader, het water loopt over den djjk En mot oen ruk opent de vader de voordeur doch hij wordt teruggeslagen door eene golf. die het zwakke huisjo omver dreigde te slaan. In een oogwenk stond het toI water. De dijk was doorgebroken. Laat ons vluchten klonk het uit aller niond. Vluchten, ja, maar waarheen? Een nieuwe golf komt aangerold en eer allen met levensgevaar den dyk bereikt hebben slort hunne woning in. Weg is alles, wat die goede oienschcn bezaten. De aardappels, de geit, de varkens, do kist met alles wat er in was, zijn ver dwenen. En toen de morgenzon hare eerste stralen over de watervlakte wierp, zag men op de plek, waar gisteren nog Martens' huisjo stond een ineeogevallen dak, dat even hoven het water uitstak. O. -- Voor onze landbouwers Er zijn soms personen, die beweren dat aan het lidmaatschap van onzen Boerenbond geen voordeelen verbonden zijn. Hoewel het tegendeel hiervan op verschil lende manieren kan bewezen worden, willen wij heden slechts eens wijzen op de voordeelen welke door de Venraysche leden bij de laatst gennudeu aanbesteding ven meststoifeu behaald zijn. Door de Venrnysche inschrijvers werd geleverd »an de volgende pryzen: Kainiet f 197 Superpliosphaat f 256 Chili 1' 10ÜU alles per wagon (10000 kilo). Stellen wij hier tegenover eens do prijs- noteering van de Commissie van Aankoop eu Verkoop van dea Lunh. Boerenbond, als volgt: Kainiet f 202 Superphosphnat f 275 Chili tegen marktprijs. In vergelijking met onderstaande pryzon aan het depot te Horst f 1040 alles per wagon. Verder stelt genoemds Cummissie aan het depot te HorstSevenum hare artikelen veikrygbaar als volgt: Per 100 kilo of meer: Kainiet f 2.23 Superpliosphaat f 2.90 Chili f 10.60 alles van dezelfde percenten en onder controle van hetzelfde pi oefstation. By eene vergelijking van deze opgaven, zal iedereen overtuigd zijn, dat d« leden van den Vsnravschen Boerenbond buitengewoon goedkoop bediend worden, en zij dus ook hiermede profijt hebben by hun lidmaatschap. Zegt het voort 1 Vrijdagmorgen droeg onze dorpsgenoot, de Weleerw. Pater Bentivolias Haenraets, in de Klooster kerk der Weleerw. Paters Minderbroeders aihier, zijne eerste piechtige H. Mis op. Behalve zijne familie, waren nog een aantal geloovigen tegenwoordig hij deze plechtigheid, waaraan thans geen uiterlijke feestviering verbonden was. De nieuwe Pater zal np Beloken Paschen Zondag voor de eerste nmal eene plechtige H. Mis opdragen in de Parochiekerk van zijne geboorteplaats Venray Naar wy vernemen, hebben zich alhior eenige jonge heeren veroenigd, met het doel om de Voetbalsport te beoefenen. Daar deze voor Venray nog nieuwe sport zeer opwekkend en iuterressant is, eu boven dien hijzonder geschikt om de spiereu der jongelui te sterken, kan men verwachten, dat spoedig meer anderen dit voorbeeld zullen volgen, zoodal een goed georganiseerde Ciub .ka* 'Wiwvylitv ti - Enkele der deelnemers moeten reeds goede vorderingen maken met de beoefening dezer sport. Bij de Maandag gehouden aanbesteding van eenig timmerwerk, ten behoeve der nieuwe woning van den heer M. Vernet, aan het Henseniusplein alhier, was ingeschreven als volgt: G. Ambroses f 329.70 W. Wijnhoven f 285 G. Spée f 273 M. van der Putten f 244.50 Joseph Vollebergh f 239 Chr. Wijnhoven f 239 Louis Wijnhoven f 235 Den laagsteu inschrijver gegund. Deze week werd bij den afbraak van een oud huis aan het Henseniuaplein aihier, een steen gevondeu met ongeveer het volgende opschrift 1 n DEBU UR Tv.v (n) VENRAY bi Wie lost dat eens op Zooals men weet, hebben in den loop dezes jaars de peiiodieke verkiezingen plaats voor een gedeelte der leden van alle Gemeenteraden en Provinciale Staten in Nederland, benevens voor de geheele Tweede Kamer. Voor den Gemeenteraad zijn deze verkiezin- bepaald op Dinsdag 25 Juin a. s. In Venray zijn de volgende heeren Gemeenteraadsleden aau de beurt vao aftreding: P. Camps, A. Loonen en V. Fonck. Bovendien moeien alsdan in Venray, wegens verhooging van het zielental, nog iwee nieuwe leden voor den Gemeenteraad worde» gekozen. De verkiezing voor de Prov. Staten zal plaats hebben op Dinsdag 11 Juni. In het District Huist treden af de heeren Th. Otten, burgemeester, 11 «rijen eu P. H. Everts, burgemeester. Sevenum. Als lid der Tweede Kamer iu het district Venlo treedt af, de Weleerw, Zeergel. heer Dr. Nolens; (verkiezing 11 Juni.) Maandag namiddag om 2 uur had in hot Hotel de «Gouden Leeuw" te Venray de 4e algemeene vergadering plaats van den Zadelmakersbond voor Noordbiabaut en Limburg, Waarschijnlijk wigons het akelige weer, was de opkomst virnig; slechts 8 leden waren aanwezig, zoofat geen besluiten konden genomen worden. Het Bestuur bil1* vcorloopig samengesteld uit de heeren E. V Mill. Voorzitter, L. van Langen, brave. Onder Voorzitter, Chr. Fiuul, Udeu, oeretarisPeiiiiingmeester, P. Dorks, G> no- en F. Holla, Arceti, Commissaris* n. Na eene ezelli 0 bespreking over vak- aaugelegenhe 1, ;rd go dgevonden, dat de eerstvolgonde v.-.-yWering zal plaats hebben op den eersMi Züüdsg in October, by den heer Chr. Frucil 1 L'den. In den I ru-f'-i lyd heer«cht in Venray een ziekte on Ier c natte», die besmettelijk schijnt to eyn. Ten minste, vij kennen verschillende huisgezinnen, wa het al sedert een jaar niet mocht geluk. om één dezer nuttige huisdieren in '1 ven te houden; en allen vertoonden by do nekte dezelfde verschijn selen. namelijk eeöe verregaande vervuiling en weigering van ieder voedsel. Zou hiervoor geen hulp zijn Zoo niot, da: a! in Venray het geslacht der muizen, tot «chrik van menige huis moeder, spoedig p merkbare wijze gaan vermeerderen. Men sctoyfl' uit Venray aan do L. K. Door een tot 11 u toe onbekend gebleven persoon is poging 'H dièfstal gopleegd bij den slager O. Ongeveer ten i ure meende men op stal reed* onraad besp, d te hebben. Hierop werd echter geen ach ?s!»ge». Even na midder nacht werd de dim der kamer waar G. sliep geopend. Gelukkig was Vieze wakker, met een alles behalve Tt-iendeljjxen groet werd de brutale indringer ontvangen. Deze had een kleine dievenlantaarn b zich en maakte dra dat hij uit de kamer kwam eu door een achterdeur de straat op. :cts is vermist. Men moet veronderstellen d-t de inbreker niet geheel vreemd is. Margarita é<-vei*koop. Met het oog op liet in werking treden der Botericet op Maandag den eersteu April a. s. inoenen wy on* Ie'.ere te moeten wyzen op enkele bepalingen, die vooral de verkoopers van margarine moeten kennen en onderhouden om onaangenaamheden en boeteu te vermij den. By uitstalling op een markt of andere putilieke verhoop .'laats moet boven de waar worden aangeb.? iit een hoid, waarop voor ieder zichtbaar et w rd -margarine" is geschilderd. Bij liet voorh inder. bobben in een winkel enz. .uoet uove «Je buitendeur on op de ramen, aan w> «zijden van die deur, het hArtJglij- Wt'Jbaar voor komen. Bij liet .00 l anden Lebben van boter en margarine in onze If den winkel of andere openbare verkoopplaats iooeten beide artike len zijn gescheiden door een duidelijk zichtbaar schot en moet de plaats, waar zich de margarine bevindt als zoodanig zijn aange wezen. Het toezichv ds naleving der wet is opgedragen aan een boterilispecteur eu zeven botervisiteurs. Voor Vein ay en omstreken is hiermede belast Aug. de Raad van Helmond. OIRLO. In a: eerste vergadering van de commissie tot w -ing van schoolverzuim alliier werd rek' eu tot voorzitter (nadat de w.eerw. heor '-oor verklaurd had niet in aanmerking te v ;leu koiucn) de weleerw. heer recto?- V' yn ave», en lot secretaris de heer De Pont;, hoofd der school. ZONDAG ul HART, na den middag aankomst d< 1. F: uilie van Vierlingsbeek. en om 3 uu- t '.g Lof met Pieek. HORST. 00. eenige leden van onze Schutterij »W ra n» is het plan geopperd 0111 in den nor een groot internationaal Schutierscon >ur« '9 houden. lie verweir-iiiyking van dit denkbeeld was wel geschikt, on de reeds half dommelende schutters nog «eu wakker te maken. Daar zulk een «est Jtil vele inwoners van Horst aanmerkelijk voordeel kan bezoigen, verwacht men nic. alleen algumeene instem ming, maar - "Ier fluancieeleri steun. SEVENUV. D- >r de Schüttery -St. Se- bastmnus werd Maandag hij inschrijving haar locaal verpacht. 7 herbergiers mdden ingeschreven; als hoogste de neer Clave:» voor 47 gulden, tegen 35 gulden'het vorige jaar. Veel winst zal er niet aan zitten. MEERLO Zond gavond had do land bouwer H, «IJlie. .et ongeluk iu een diepen sloot te vallen. Gelukkig was zijn knecht nabij hem. z «at d« hem van een anders wissen dood k. 1. redden. I>e üetneouleraad van Meerlo heeft de jaarwedden var. ;e onderwijzer» J. H. Hoeken te Swolgen en K. P. M. Poell te Blitters- wyck, voor ieder verhoogd met f50, zulks met ingang van 1 April a. s. Tot leden vu cö Commissie tot wering van schoolverzuim in de gemeente Meerlo zijn benoemd: de Weleerw. heeren C. L. Jonkers, G. Meuskens, en J. Janssen, kapelaans; en verder de heeren Janssen, Van Lent en Hermans, hoofden van scholen, A. Cremers en A. Geurts, landbouwers, eu liellenaers gemeente secretaris. TIENRAY. Maandag werd onze genade kapel «Klein Lourdes" bezocht door eene processie uit Veulo, waaraan ruim 550 pelgrims deelnamen. Bovendien was do toevloed van bedevaart gangers ook van andere plaatsen, dien dag zoo groot, dat by verschillends treinen expres- waggons moesten gevoegd worden. GEISTERKN. Alhier vertoonden zich in de laatste dagen een paar leden vau de be ruchte familie Reintje de Vos, welke by enkele kippenhouders gevoelige schade hebben aangericht. Met goedvinden van do overheid zal eeno algemeene klopjacht gehouden worden, en bestaat het plan, ook eenige bekende Venrnysche «troopers uit te noodigen. BLERIK. Zondag viel een 3-jarig kind van den landbouwer A. Thijsseu alhier, voorover in een ketel mei kokende soep, Jie naast de kachel op den grond stond. De arme kleine is Maandag, na een hevig lijden, aan de bekomen braadwondeu over leden. VENLO. Ofschoon reeds vele overtre dingen by de Rechtbank te Roermond aanhangig zijn wegens weigering van bruggeld waren Zaterdag weer drie personon met voertuigen, die de brug passeerden zonder te betalen. Tegen hen is procesverbaal opgemaakt. Of die koppigheid baten zal De Hooge Raad heeft toch beslist dat bruggeld verschuldigd is. MAASBREE. De jaarwedde van den onderwyzer M. van Bree alhier, is door den Raad met f 25 verhoogd. TEGKLEN. De Gemeenteraad alhier heeft benoemd tot Wethouder, den heer Jac. Gitmans. BELFELD. Tot burgemeester dezer ge meente is bonoetnd, de heer K. do Rijk. KESSEL. Woensdag is alhier overleden de heer Eugêne Hatfmsns, lid van de Ged. Staten in Limburg, en Ridder in de Orde van den Nederlandsclien Leeuw. De algemeen geachte Deputé, wiens stof felijk overschot lieden aan den schoot der aarde werd toevertn-uwd, bereikte den leef tijd van 77 jaren. Do jaarwedde van den gemeente secretaris alhier is door den Raad mot f 50 verhoogd en alzoo gebracht op f 850. HELDEN. Dinsdag werd voor de rechtbank de zaak behandeld logen J. Koninkx alhier, die in don nacht van 18 op 19 Februari, in een café alhier, aau J. Scbouwenberg van Tegelen, een messteek in den buik toebracht, tengevolge waarvan deze 's anderendaags is overleden. Tegen den dader, die tot nog nog toe geen enkel bewijs van berouw getoond had, werd 6 jaren gevangenisstraf geëischt. Het Openbaar Ministerie voegde liiérby, dat de wet tot zijn spijt geen liooger straf toeliet voor dergelijke misdaden, anders zou hij ze voor dit omuenach aanvingen. ROERMOND. In eene Zondag alhier gehouden vergadering is het volgende be sloten De Limhurgsche Katholiekendag, uitgaande van den R. K. Volksbond. R. K. Onder wijzersbond. 't Limburgsch Kruisverbond en Limb. Landbouwbond, wordt dit jaar te Venlo gehouden en wel op tweeden Pinkster dag. WEERT. Door Z, D. H. Mgr. Dreh- manns. Bisschop van Roermond, werd jl. Maandagmorgen in de kork der Eerwaarde Paters Franciscanen te Weert toegediend het li. Priesterschap aan de Eerwaarde fraters G. A. Haenraets, A. Guldens, J. van Eenbergen, G. Westerhof, A. Golden- berg, J. Hu'shof. P. Tetteroo, J. H. van den Berg, J. de Graaf. H. Huberts, M. B. Schoenmakers. M. SchefFer, Th. Willemse, Chr. Kops en Fr, K. Streefland. het Diaconaat aan de Eerwaarde fraters A. Schuurman. J. Hoefnagels, J. G. Kruit wagen, J. B. Zaat, G. de Greve, C. van Oorschot, H. Moeskops, M. Hase, J. Oom- panus, E. Stuhlemijer, J, de Haas, G. Thoonsen, J. G. Tesser, A. IJ. Schoonhof, R. Bouters, S, van Berkel. Tb. Huijgenz en J. Hentzen. het subdiaconaat aan de Eei w. fraters J. J, Fortuin, H. J. M. van Nieu wenhoveo, H. W. Frericks, J. Postma, A. J. Francken, P. C. Frigge, P. J. van den Akker, F. A. Lakerveld. N, J, Vreeswyk, A. J. van Tilburg, F. Vrijmoed. J. J. Rombouts, A. M. Mulder, H. J. Staphorst, P. Poell, W. C. van den Bosch, C Pompen en A. F. de Kleyn. Steenkolen iu Limburg. Naar wordt gemeld, zijn thans by de boringen, die tusschen Bocholtz en Oirsbach, onder leiding van den heer E. Fias, plaats hebben, steenkolen gevonden. Op een diepte van 14Ü N. was de laag steenkolen 1.40 M. en op de diepte van 160 M was de laag 1 M. Ook zou binnenkort weder te Simpelveld een begin met de boringen gemaakt worden. DEURNE. Behalve de beschildering van onze Paiochiekerk, zal ons heiligdom boven dien verrijkt worden met een prachtig nieuw Hoofdaltaar, een kunststuk uit het atelier van den beroemden beeldhouwer Jean Custers te Stratum. BOXMEER. Tot ontvanger der registratie eu domeinen te Buxtueer is benoemd, de lieer L. W. Brants, thans adjunct commies hij het departement van Financiën. ST. ANTHONIS. Een jonge boeren knecht alhier, had deze week een aardig buitenkansje. Bezig zijnde, met liet omspitten van den tuin, stiet hij met de schop op een hard voorwerp, by nader onderzoek bleek het eea zeer oude, zilveren tabaksdoos te zyn, kun stig gegraveerd met een adelijk wapen. In de doos bevonden *ich IU Fransclie klonen, met de jaarcijfers 1780, De doos alleen, wordt door deskundigen geschat op eene waarde van f 50. BEEK EN DONK. Op de gisteren te Rotterdam gehouden tentoonstelling van kal veren, behaalde de Hear A. van Empel koopman te Beek en Donk, den 1 sten prijs met een kalf afkomstig van den stal van Jan van Berlo te Erp. Het bekroonde kalf woog 546 halve kilo's wel een bewijs, dat er hier in de buurt nog goede beestjes gemest worden, EINDHOVEN. Als een bewijs dat hier in den omtrek nog wel iets goeds op het geliicd van veeteelt te melden valt. kan dienen dat dezer dagen door de kinderen Dekkers, op Eokart te Woenssel, een kalf is afgeleverd, hetwelk pas 18 weken oud, het respectabel gewicht van 504 pond woog on a 35 ets. per pond, de som van f 176.40 beliep. TILBURG. Zaterdagmorgen heeft op den weg tusschen deze gemeente en Hilvarenbeek een reiziger zich met een revolverschot van het leven beroofd. Dr. Schaepman is door Z, H. den Paus benoemd tot huisprelaat van Zijne Heiligheid. 102 jaren Maandag is te Schiedam overleden de slager J. van de Water, in deu ouderdom van bijna 102 jaren. Hy was slechts enkele dagen ziek. B^ogerwrC. De Kamer heeft Donderdag aangenomen de wetsontwerpen betreflende de verlenging vau der. diensttijd der miliciens. Tot Minister van Oorlog zal hoogstwaar schijnlijk benoemd worden, Generaal Kool, Briefport. De minister van waterstaat heeft afwijzend beschikt op de verzoeken van velschillende kamers van koophandel, oni verhooging van het maximum gewicht voor gewone brieven tot 30 gram. Zonaven. De heer J, J. Kuppeis te Roermond, heeft ont«|. geil men nis voorzitter van dun Ned, Zouavenbond. I» iyn plants is gekozen de Mandeis, te Eindhoven. 8neenw. Uit geheel Duitfchland komen nu bericl.iea van stremming van het spoorwegverkeer tengevolge van sneeuwstormen. De treinen uit Berlijn en Breslau zyn te Breslau een paar uren te laat aangekomen en 111 Saksen is op een aantal lijnen den dienst gestaakt. Ook 111 Beieren staat liet. verkeer hier eu daar stil. 11 1 1 DONDERDAG 0111 9 uur de Hoogmis, 4 ure de Metten, een kwartier voor 8 Rozenkrans met Miserere. Alsdan zal eene lijst gereed liggen, ter iuteekening voor het nachtelijk aanbiddingsuur. VRIJDAG oin 8 uur de H. Diensten, 4 uur de Meiten, 7 ure de H, Kruisweg met slot der Meditatie. Vrijdag, Collecte voor het H. Graf te Jerusalem. ZATERDAG om 7 ure wijding van het Vuur, daar na wijding "Ier Doopvont, waarna de H. Hoogmis, om 4 uur Lof. Na de Hoogmis gelieve uien het wijwater te halen. De Flambouwdragers gelievrii Donderdag en Vrij dag het Allerheiligste te vergezellen. De Parochianen zullen zooveel mogelijk de Diensten iu de Goede Week 'oijwoueu. Palmzondag. Heden avond om 5 uur Lol. DINSDAG, laatste der 9 Dinsdagen van de Novene ter eere van den H. Autonius, des morgens om half acht Hoogmis waaronder eene korte toespraak en de gebeden der Novene. Des avonds om a uur Lol. WOENSDAG, feestdag van den H. Bènedictus, Belijder onzer H. Orde is in deze kerk te verdienen een vollen aflaat onder de gewone voorwaarden. Des avonds om 5 uur Lot. Woensdag, Donderdag en Vrijdag 's namiddags ora 4 uur de Donkere Metten. Donderdag, Vrijdag en Zaterdag beginnen de kerke lijke plechtigheden om 7 uur. DONDERDAG, om 11 uur de Voetwassing. Des avonds om half acht Rozenhoedje. VRIJDAG namiddag oin 2 uur Kruisweg. A. s. Zondag, het hoogfeest van Paschen zal in deze kerk de II. Communie niet worden uitgereikt. VENRAY Van den 22 tot don 29 Maart 1901. Cü obool-ten. Marlinus Petrus Johannes Lnuronsse, Anna Maria Sebilla Gents. Hendtikus Micliiel Hubeitus Cuppen. Sterfgevallen, Maria Petronella Hendrix, oud 1 jaar en 9 maanden. Johannes Wilhelmus Marlinus Laurensso, oud 3 maanden. Hendrina van Ter Velden, weduwe van Martin Arts oud 69 jaren. Johanna Philipsen, oud 81 jaren. Johanna Hendrina Petronella Lamers, oud 3 jaren. Johannes Hu tortus Roijnders oud 2 maand.

Peel en Maas | 1901 | | pagina 2