Buitenland. (els, noch in de aren eenig spoor van ïnsekten vinden kon, maar dat de ziekte veroorzaakt werd door een :iccnn (Ciadosponura of Plospara), die ziek o.a. op de gewone bladeren en kaf- blaadjcs der aren neerzet en de oorzaak word, dit er óf in 't geheel geen vrucht- vorming plaats heeft, óf dat die vor ming zeer belemmerd wordt, al naar gelang van den tijd, waarop de zwam zich vertoont. Vooral in de laatste jaren treden treden deze zwammen meer en meer als ware woekerplanten op. Deze ziekte wordt «het zwart" genoemd wat wel wat wonderlijk klinkt, omdat de aangetaste deelon zelve wit worden. Er schijnt weinig tegen deze ziekte te doen te zijn; alleen zij men er óp bedacht, zijn akkers in een goeden staat van vruchtbaarheid te houden, daar men in den regel op do beste stukkeu er het minst last van heeft, terwijl men er zich, voorzichtigheids halve voor wachten moet, de korrels van een perceel, waarop de ziekte zich vertoont, als zaairogge te gebruiken. Veldp. België Henry Stanley is te OstcnJe aangekomen en lieeft koning Leopold een bezoek gebracht. I)e koning biecht hem later een tegenbezoek in zijn hotel. Stanley is naar België gekomen om. nu hij tot lid van hel, Lagerhuis is benoemd, koning Leopold wederzijdsehe ontheffing to verzoeken van het contract, waarbij hij zich verbonden had, tot 1900 ter beschikking van den koning te blijven orn .naar Congo te worden gezonden en de koning om hem tot dien datuiu een hoog jaargeld uit te keeren. Samenzwering. Er is een complot ontdekt tegen het leven van den koning der Belgen!... L'ii Brussel wordt gemeld, dat het parket heeft besloten eene instiuclie to openen in zake bet voorge vallene te St. Gilles en bij den balwedsli'ijd op den Sablon waar de koning uitgejouwd en met -papiertjes geworpen werd, daar deze ma nifestaties in verband zouden staan met een complot tegen het leven van den koning. De rechtbank van eerste instantie heeft de vraag overwogen, of er aanleiding bestaat een spc- cialen rechter voor deze zaak te benoemen. De groote anti-schoolwet manifestatie ie Brussel is Zondag zonder ongelukken al'goloo- pen. Niet minder dan 350 vereenigingen ver leenden haar medewerking; van Antwerpen alleen liepen 13 extra-treinen. uit Luik S. u.t Gent 8, uit Aalst 3, enz. En te Brussel zelf kwamen, van acht uur des ochtends af, de liberale en socialistische groepen bijeen, om zich in orde voor den optocht te laten rang schikken. Vooral in den omirek van het -Volkshuis" of -Maison du Peuple" heerschie ecne buitengewone drukte. Maar door de overheid waren uitstekende voorzorgen genomen; politie en pompiers waren in Vauxhail opgeroepen, evenals de be reden gendarmerie en pompicirs op het bin nenplein van het Stadhuis, en tegen 2 urn- moest de burgerwacht in hot geweer. On- dertus:chen hadden de voor den optocht be stemde groepen den gchcelen morgen de stad doorkruist met baar- schilden en kokarden, waarop te lezen stond: -Weg met hel Out ■werp-Schollaert! Leve do vrijheid van ge weten! Veeg het clericale onderwijs weg! Arrière les comédieni j/mi/ij".es lestruises jjlus et fusillex moinsLiever Tui ksch dan PaapschKuz. enz. Tegen één uur stelde do stoet zich op den ■.Boulevard d'Anvers" langzaam op. Vooraan een wagen roet een reusachtig vrouwenbeeld, dat de -vrijheid van geweten" moest voorstel len, omgeven door in iiet wit gekleede meisjes meisjes met inmortellenkraiisen. Daarachter de betoogers, naar provinciën gerangschikt Antwerpen, West Vlaanderen, Oost-Vlaande ren, Henegouwen, Luik, Luxemburg Namen, Brabant en Brussel. Do geheelo stoet telde circa 9J.00Ü a 100.000 deelnemers, die, onder de afwisselende fanfares der muziekkorpsen en be'. z:ngeu der -Maiscillaise of !ict schreè- wen der op de schilden staande leuzen, tegen halfdrie in beweging kwamen en voorttrokken tot omstreeks vijf uur. Een delegatie legdo een krans neer op het monument voor de strij ders van 1830 op het Marlelaarspleiii, en do senator Janson hield eon rodevoering. Een andere delegatie legde op het -Petit Sablon" een palmtak neer voor de martelaars vau de gewetensvrijheid in de luo eeuw. Toen de stuei op de Groote Markt was gekomen, hiel den Janson cu de afgevaardigde Anseeie hef tige redevoeringen tegen de schoolwel; daarna ging de betooging uiteen. Er deed zich geen enkel incident voor. Frankrijk In Frankrijk is Vrijdag een spoorwegonge luk hij Saint-Brieuc gebeurd. Een bcdevaarttrein bestaande uit negentien wagens en getrokken door twee locomotieven, derailleerde, vermoedelijk doordat de weg ten gevoige van zware regens verzwakt was. De tweo machinisten en do heide stokers werden oiuniddelijk gedood van de passagiers wer den acht gedood en en vijftien gewond. Do locomotieven en elf waggons werden geheel verbrijzeld, zoodat het eigenlijk wonder is, dat niet meer mensehen liet leven hebben ver loren. Sommige passagiers waren letterlijk waanzinnig van schrik en vluchtten als beze- tcnon van het toouoel der ramp. Het is ook mogelijk dat het ongeluk aan hoos ep/.et is te wijten. In Februari II. heeft men op dezelfde plaats getracht den trein te doen derailleeren een telegraafpaal was toen uit den grond gehaald en dwais over de rails gelegd maar de machinist ontdekte den toeleg nog bijtijds. ünitsckland Het schijnt, dal bij de plechtige inwijding der kerk ter nagedachtenis aan Wilhelm I opgericht. Wilhelm II. gebruik makende van zijn recht als -sumraus episcopus" van Pruisen ook den kansol beklimmen en een preek hon den zal. Keizer, koning, componist, dichter, krijgs man, zeeman, dominee en comediant, waarlijk die man is alles tegelijk Brand te Hamburg. Een halfuur na middernacht is Maandag te Hamburg biand uitgebroken in een van de loodsen der spiritusfabriek van Nagel, een complex van gebouwen, die staan op het eiland Stemwarder in de haven. In korten tijd was de vlam overgeslagen van de loods naar de aan alle zij len grenzende g bou wen. Laaiend en sissend steeg de goedgevoede vlam hoog op en zette do lmlvo stad in fel licht. Een gansche vloot van drijvende brandspuiten lag weldra voor het eiland en trachtte het vuur te dooven, Tien stoombrnndspuiten en een wal-brand spuit met 34 slangen wierpen onophoudelijk water in het vuur. Betrekkelijk heeft liet korps brandweermannen reden tot tevreden heid. Door hun inderdaad moedig en krachtig werken is veel behouden wat ten rure ge doemd scheen en is do brand, die voor do gansche omgeving verderfelijk had kunnen zijn, vrij beperkt gebleven. Vorbrand zijn do fabrieksn/Jeelingen 20a en 20b, waar de jenever gefabriceerd wordt en de nfJecling 20J waar 50 000 zakken suiker eu 20.000 vaten ni.Vis lagen; Algemeen werd gevreesd voor den enormen spirimsvoorraad, die nan de andero zijde van de fabrieksterrei nen opgeslagen ligt, door een kanaal van de jeiicverfabriek gescheiden. Want in stroomen stortte de brandende jenever in liet bedoelde kanaal. Het gelukte evenwel dezen gevaar lijken voorraad lo redden en ovenzoo werden de r.oJi-delijk gelegen gobouweii mot 120.000 zakken suiker gered. Persoonlijke ongelukken ziju niet te betreuren, alleen de wachter Ilamann, die hij zijn rondgang door het ge bouw een brandende lamp liet vallen en zoo de oorzaak is geweest van den brand, heeft vrij ernstige verwondingen bekomen. I)e schade bedraagt meer dan een millioen. Wijl van de hoofdgebouwen do meeste behou den zijn, kan do fabricatie worden voortgezet en belmefs dus gelukkig het uitgebreide per soneel niet naar huis te worden gezonden. Engeland Thans ontbreken nog maar do uitkomsten vnu drie verkiezingen, waarvan twee in let land en eene in Schotland. De partijen zij:; nu als volgt verdeeldconservatieven 340. unionisten 70, libcralon 171, Parncllisten 12, ami Puniellis'.en GD, partij van den arbeid 2. Spanje Particuliere telegrammen, in Spanje ont vangen b'engen de volgende bijzonderheden over den slag b:j Valenzielu, op Cuba, op 13 Juli. Het wordt bevestigd dat Martinez Campos naar Bayiuo wilde trekken om de -oonslituee- rende vergadering" te Vara te ovei vallen. li ij lied .echter geen klein escorte by zich, maar lluu man, en slechts door een toeval, of duor de slechte wogen, kouden de verschillende afdeeÜngen van deze strijdmacht zich niet in tijds vereeiJigon. Te Cannano vernam men dat de vijand 7000 ninu telde. Met spaansche hardnekkige vermetelheid gelastte Campos; opiukkeul 'J'egc-i; half 12 begon het gevecht, dai S uren duurde. San- tocihies bevond zich te; kens op do meest be dreigde punten; door twee kogels in de borst gelroflen, bleef hij nog ie paard hot commando voeren, totdat een schot in het voorhoofd hem ter aarde deed storten. De maarschalk nam nu zelf liet commando over, waarop de insurgenlen een algemeoiicn ruiternanval waagden. Zij waren echter niet hij machte, hel carré dat beu opwachtte, te doorbreken. Cuiop s had zelfs dc paarden en muil lieren laten dooien om alle manschappen beschikbaar ie hebben en zich te barrica deert:!}. Aim den kant (Jut' opstandelingen sneuvelden zegt men, Mouladi, Rabi, Machado. Goulet met een paar honderd man; behalve Santocil- des vielen van de regeeringstroepen de adju dant van den generaal en een officier, een kapitein, 5 luitenants en 7 man worden ge wond. Santocilde§' lijk werd meegevoerd en te Bayamo plechtig begraven. Te Madrid moet men al zeer weinig tevreden zijn over Campos' veldheerstalenten: men ver wijt hem dat hij zich persoonlijk te zeer bloot geeft, en dut bet bij voorbeeld van onbereken baar nadeeiig gevolg voor de zaak van Spanje geweest zou zijn. als bij, in plaats van generaal Santocildcs, bij Bayamo was gevallen. Uit Havana wordt gemeld, dat in bet gevecht bij Peraleja de opgestanenen 500 dooden, waaronder een kolonel en elf officieren hadden; drie colonues vervolgen den vijand. In een ander bericht wordt gesproken van een neerlaag der opstandelingen, waarbij dezen 30 man verloren. Zoo zal het gauw- mot den opstand gedaan zijn.... wanneer de berichten niet onjuist zijn. De regeering roept op gunstige voor waarden vrijwilligers op voor Cuba, gedurende den gaiischen tijd, dat de oorlog duurt. Rusland Particuliere berichten uit St. Petersburg behelzen, dat de kroning van Czaar Nicolaas en zijn gemalin in het laatst van April des volgenden janrs te Moskou zal plaats hebben. Er is sprake van dat do Czaar daarna een aantal bevriends hoven zal gaan bezoeken. Bulgarije De -Times" deelt een telegram mee uit Bucharest, meldende dat de metropoliet Cle ment voor inlichting had gekregen, aan Rus land voor te stellen prins Ferdinand te erken nen, op voorwaarde dat zijn zoontje ia het orthodox geloof werd opgeleid. Volgens de -Daily News" is de troonafstand van prins Feidinand zeker, waarop eene militaire dictatuur zul volgen. Stambouloffs vermogen. Volgens liet -Neue Wiener Tageblatt" be draagt het door StnrabouIolT nagelaten ver mogen 260,(JOU fr. de schulden zouden echter 130,000 fr. aan hypotheken en 50,000 aan loopunde schuldvorderingen bedragen; daar er nog processen tegen hem hangende zijn blijft de weduwe nagenoeg onbemiddeld achter. Japan Japan brengt ijverig zijn leger en vloot op voet van ooi log. De heide in Peru aange kochte kruiser? z'-n aangekomen en binnenkoit jullcij; J«»v-.•chippen -naar Kngolt.nd gezonden worde;om de drie daar bestelde pintserechepen van 12.000 ton ieder, in ontvangs' tc nomen. In Jap-in lieerscht greote opgewondenheid en een oorlogszuchtige stem ming. Op Formosa bioden de opstandelingen ondanks liet l.evig hcersehen dor cholera, sterken tegenstand; zij worden ondersteund door de onderkoningen van Zuid-China, die wapens en ammunitie zenden. De Zwartvlag gen onder aanvoeling vnii den hekenden Lioc- Joeng verdedigen hardnekkig hunne stellingeu De Japansche garde is naar Formosa gezon den. De Japanners hebben de versterkingen van Port-Arihur met dynamiet opgeruimd. Op het schiereiland Liao-Tung en Korea hcersckt de cholera m hevige mate. De Japanners be- heerselien Korea en houden den koning ge vangen. Nederland. VEN RA V, 3 Augustus 1S95. RIJKS!'OS TSPA A RHA .VA'. Aan het post kantoor te Venraai en de, daaronder rossor- teereiide liulplvunloron word gedurende do maand Juli: i ingelegd f 604G,71; terugbetaald f 2S4ü!s3. Het laatste, do?r dal kantoor uitgegeven boekje draagt het nummer 1339. Post en Telegraafkantoor, Yenray. is dagelijks open. ook voor de Spaarbank van 8I en 3i 0 r (spoortyd). Op Zondagen, ooit voor de Spaarbank, van 7i s—Si.2 en I2i -'—lijs tspoo'rtijd). Voor Wissels en Quilanties alleen op werk dagen van 8i s voorm. tut 1 nam. (spoortijd.) Sinds jl. Zaterdag prijkt te Roermond op St. Ciiristofl'Jtoren de nieuwe spits, althans het geraamte is klaar. De Ncderl. driekleur wappert lustig aan liet hoogste punt. Binnen enkele dagen zul ook ee:i aanvang worden gemaakt mei liet plaatsen van het CniisiolTel- bcehl, dat door den heer Tb. CuxGeelen vervaardigd werd. De Rechtbank 'e Roermond deed Dinsdag uitspraak in de zaak Co J. Biermans, oud 25 jaren, landbouwer wonende ie Herkenbosch en veroordeelde hem wegens zware mishande ling, den dood tengevolge hebbende, gepleegd op den persoon W. llcuts tot 5 jaren gevan genisstraf. De Rechtbank te Roermond veroordeelde Dinsdag J. !I. te Heijthuizeo, tot 4 maanden gevangenisstraf wegens liet onwettig begraven en verbergen van een lijkje, Zaterdag ochtend werd den kapitein der maréchaussee te Roermond kennis gegeven, dat zich hij een minder gunstig bekend staand persoon op de heide te Vlodrop drie verdachte vreemdelingen ophielden. Met G man to paard trok kapitein Alard derwaarts en hij vond dan ook do bedoolde personen ter plaatse. Het bleken Pruisische deserteurs te zijn, die zich met papieren op andermans naam voor Oost- Indié als soldaat wilden d ien aan werven. Zij warden gevankelijk naar Roermond gebracht. Als verdacht van te hebben medegewerkt ami het verschaffen dier papieren werd zekere A. D,, militieagent, wonende te Melick, door do justitie in verhoor genomen. Te Maastricht werd in het rijtuig van dr. S. binnengebracht en vervolgons naar het gasthuis vervoerd zekere Van Ilam, koopman in groenten aan do Belgische grens. Hij stond sedert geruimon tijd naar men zegt op zeer gespannen voet met oen sluiswachter in de buurt. In eene woordenwisseling, welke dien avoud plaats had, loste deze laatste op v. H. een revolverschot en kwetste hem aan de hand. Toen nu de gewonde de ruiten bij zijn tegen stander insloeg, ontving hij van dezen nog twee schoten in de zijde. Nog out vluchtte hy per velocipede, maar zonk op weinigen afstand van de plaats des onheils, door bloedverlies overstelpt, reer. In den volgenden nacht is Van Ham in het geslicht Calvariönberg over leden. De overledene was 45 jaren oud, van een opvliegend karakter en kwam herhaaldelijk met de justitie liicr on in België in aanraking. Als vermoedolyke dader van den man slag op Van Ilatn tc Maastricht gepleegd, is door de Belgische justitie gearresteerd do 18 jarige zoon van oen sluiswachter te Klein Lanove. 11. M. de Koningin heeft het haar aan geboden vaandel van de eerewacht, die IIH. MM. bij het bezoek aan Maastricht heeft be geleid. welwillend aanvaard als een blijvende herinnering aan de aangename dagen van 20—24 Mei. Dinsdag, tegen den avond, had te Venlo een voorval plaats, dat ernstige gevolgen had kunnen hebben. Do milicien der infanterie Vermeulen, aldaar in garnizoen en oppasser van den luitenant Schil, pas uit het kamp teruggekeerd zijnde en nog met een tasch op den rug, waarin een levolver geborgen was, trad de herberg van P. Fransen te Venlo binnen. Het Ujarig dochtertje van Franssen vroeg den milicien wat hij in die tasch had, waarop Vermeulen don revolver uit de tasch haalde om het de kleine te laten zien. Onbe- wi:,-f dal het ynnjrwapas geladen was, bracht bij den vinger aan don trek kor, con schot ging at en trof het meisje boven bei linkeroog. Gelukkig ontstond slec'nis een onbeduidende schampwond, welke niet gevaarlijk, is. Üu- middi-lijk word genocskundige hulp verleend. In do machinefabriek der firma R. en Cie te Duiken (bij Venlo) is de werkman II, M. mot een drijfriem in unmaking gekomen. In een oogwenk was de ongelukkige ver morzeld. Hij laat een vrouw mot 7 kinderen achter. De moord i?) te Vuct.i! liet schijnt nog bij lange na niet zeker te zijn aldus wordt geschreven dat de dood van den gepcnsiouiieerden oud-Indisclien mi litair Sclilcnker, die Dinsdag 10 dezer als »lyk," aan den Helvoirtschon weg onder Vucht gevonden is, behoort geweten te wor den aan mishandeling op hem gepleegd dooi de thans gehechte korporaals der huzaren P. d. R. on J. I'. S. Men beweert toch. dat ge noemde Schlenkcr in den voormiddag vao dien dag nog in staal is geweest om heel wat wgiami'jes te pikken" on cr toen niets byzon ders aan hem te bespeuren viel, terwijl do beweerde mishandeling des avonds of's nachts bevorens zou hebben plan's gehad. Ook moot het geneeskundig onderzoek van hot lijk duor de doctoren Snioenk te 's ileiio geuiioseh en llilleu tc Vuolil. hebben geconsta teoid dat de dood van Schieuker veroorzaakt is door uitstorting van bloed in de hersenen, terwijl aan het hoofd van den oveiledenc geen bi'lecdiging was waar tc nemen. Wel schijnt hei ui'gema «kt, dal beide bovengenoemde huzaren zich op de eene of andere wijze, do oen door hem buiten de deur van do hill te zetten, de ander door hem ecu klap of slomp te geven, met Sclilonkcr bobben ingelaten, maar de vraag blijft cl'deze hande lingen iets gemeens hebben met diens eenige uren later geconstateerde dood. Door do ge- neeien wordt zulks, naar men vernoemt sterk betwijfeld. Moordaanslag to 's Graveiihage. Zaterdagmiddag word do Hoef kade te s Graver,huge in rep eu roer gebracht door het knallen van twee revolverschoten. Men liep Ie hoop, en vond den verversbaas H. zwaar gewond in zijn werkplaats liggen, hevig bloe dende uit twee wonden boog in do borst. Deze verwonding is H. toegebracht door zijn zwager, zekeren S., die bij bom als knecht in dienst was en tevens bij hem inwoonde. Omtrent de aanleiding tot dezo daad van geweld, verneemt men. dat S. Vrijdagavond -gedaan had gekregen", omdat hij zich Taak onbetamelijk gedroeg. Zaterdagmiddag omstreeks half zes kwam S. aan den vervorswinkel om zijn weekloon in ontvangst to nemei:. en hoewel hem dit tot de laatste cent werd uitbetaald, zocht hij toch twist met zijn zwager en diens broer roeJe- cigenaar van de zaak, zeggende-wel eens met ben tc zullen afrekenen." De gebroeders wisten S. weg te krijgen, doch hy kwam even daarna weer terug en na een korte wooi den wisseling niet zijn zwager die zich op dat oogenblik alleen in do werkplaats bevond haalde hij een revolver te voorschijn er. loste hy op één meter afstand twee schoten op hem. Toen de verwonde iueenzonk, ging do dader kalm heen, doch hij werd kort na zijn mis daad door de toegesnelde buren gegrepeu en aan de politie overgelovord. De verwonde, wiens toestand levensgevaar lijk wordt geacht, is per brancard naar het Ziekenhuis vervoerd. Door den commissaris van politie in de le afdeeling werd 's avonds de verwonde in het ziekenhuis bezocht. S. heeft bekend, maar moet naar men zegt, het willen doen voorkomen, dat hy niet de bedoeling had zijn zwager te trelfeu, maar alleen twist had met diens broer. Fülb's weervoorspellingen Ook Augustus blijft regenachtig en koel, ofschoon niet zoo waterrijk als Augustus vao liet vorige jaar. In de tweede helft der maand stijgt de temperatuur, vooral om en op den 27sten en in de laatste week nemen ook de regens af, nadat ze ongeveer om en by den 20 Augustus hun hoogsten graad hebben be reikt. Mishandeling met doodelijk gevolg! Tusschen den 19jarigen schilder D. C. Bosch en den 80jui'igen timmerman M. Iletiiieinan was Zatei dagavond laat in eene herberg te Haarlem twist ontstaan. Buitengekomen werd laatstgenoemde door Bosch met liet hoofd te gen een lantaarnpaal neèrgeslagen en zoo zwaar verwond, dat Henneman Zondagmiddag aan de gevolgen is overleden. De dader is iu hechtenis genomen. Kbl. Van de onderofficieren en minder van het wapen der Maréchaussée zal do thans iu gebruik zijnde sabel worden vervangen door de eavaleriesabel No. 1 met zoogenaamd korf» gevest. Zaterdagochtend is te Haaksbergen een 66j rige voerman van zijne kar gevallen en daaronder geraaktde wielen gingen hem over de borst. De man voelde geen pyn en ging bij een boer in huis, waar hy" een kopje koffie gebruikte, doch zonk toen plotseling dood neer, To Portengen is een 3jarig moisje van de wed. Van E. iu eon pot met kokende pap gevallen en aan de bekomen brandwonden overleden. Do vrouw van een hovenier te Prinsen- hage nabij Breda, vermiste iederen ochtend te veld staande groenten en vruchten. Haar echtgenoot bewaakte gedurende eenige nachten den moestuin, doch kon geen daders snappen. Toen ging de vrouw er ook op uit om de. wacht tu houden, en bespeurde dut haar eigen inan hel ooft aan een venter vei koclit. Do ontrouwe bewaker kieeg toen een afstraffing met de klomp, die hem beugen zal. In het zoogenaamde Roodo dorp, te Veenendaal, bad de vrouw van R. Jocobsen, om le wasschen een tobbe kokend water op een liggenden stoel geplaatst, llaar 2i,;jnrig zoontje klom op de leuning van den stoel, die daardoor kantelde, terwijl do inlio.uü der tobbe over don kleine stortte, die daardoor erusttge wonden, vooral aan den rug en de armpjes bekwam. Te Tubbcrgcn in O. bad een jongen van 16 jaar een nygeaar i:i don moml. Terwijl hij over een sloot sprong, ging de aar door deze beweging cu de daardoor veroorzaakte to diepe ademhaling, naar binnen en wel door do luchtpijp, zoodat de aar door de longen drong, Onmiddolijk werd geneeskundige hulp inge roepen, en het inoelit den arts gelukken de aar door de zijde te verwijderen eu aldus den knaap tu redden. De dynnmietontpliiffing bij Lohith! Als vergoeding dersciiado, veroorzaakt door de dynamic:ontploffing van 19 Maart, ontving tneu in du gemeente Herwen en AorJr. {waar onder liobiib) tot een bedrag van f 315-1,80, voor liet schip dor wed I'. Vermaas f 17-13,GO en voor de -Gesiua", liet sehip van Schoen makers, f 1054,20. Bie8sor to Geut, knecht van schipper Leendörts, geniet één gulden per dag lot nader order. Een kianige meid Zondagavond omstreeks half elf vervoegde rich bij een bewoner vac de Stadhouderskade, le Amsterdam, terwijl daar alleen de meid thuis was, een manspersoon. Toen hem werd opengodaan, schoof hij de meid op zij en stal een vrij kostbaren baronie ter uit de gang. Do meid was hem echter te slim. Zij ijlde naar buiten, trok de voordeur dicht en hield die vast, terwijl ze uit alle macht om hulp riep. Een stevige huzaar en eenige bur gers schoten toe en toen dc meid met haar huissleutel de deur opende, werd de man gevat. Te I.ooverslóot is lic*l zoqnlje van S. door een wielrijder overreden. Den volgenden dag; was het kind dood,

Peel en Maas | 1895 | | pagina 2