Buitenland. gebruikt. De geopende builen moet cien iiitwasschea oin ontsteking tegen te gaan. Veklp. België In Be'giiS zijn weer berichten ontvangen over een ernstigen strijd, in liet Boven -Congo» gcbied geleverd tussehen do C- ngo-trocpen en de slavenjagers. i>o soldalen van den Congo-sluut behielden de overhand, ofschoon tuei verlies van een officier die sneuvelde. Het nieuwe school wets ontwerp strekt om terug to kecren t >t het stelsel van 1342, in zooverre daarby godsdienst en zcdeleer vmder de verplichte leervakken worden opge nomen, behoudens vrijstelling voor de kinde ren wier ouders en voogden haar uitdrukkelijk verlangen het onderwijs wordt door bediena ren van den godsdienst of door anderen onder hun toezicht gegeven, (lie tegenwoordige wet van (184SI laat de gemeenten vrij, om neutrale scholen te hebben onder verplichting van con- feRsioneele te openen, zoo die door een zeker aantal huisvaders worden gevraagd.) I)en onderwijzers worden voorts verschillende waarborgen voor do duurzaamheid hunner positie verschaft, het minimum-tractement wordt verhoogd en de opklimming geregeld, enz. enz. Frankrijk Een nieuw gewichtig feil is het Fran3ch- ïluasisch Verbond komen bevestigende president der Frnnsche Republiek is door den Rus.-ischen Czaar met de hoogste onderschei ding vereerd en wel op buitengewoon plecb tige wijze. Zaterdag kwam de te Parijs ge accrediteerde Russische ambassadeur baion Von Mohrenheiru aan den Fransehen minister van Buitenlaudsche Zaken Hauotaux, officieel kennis geven dat een speciale koer ier van den Czaar was gearriveerd met de keten der Sint Andreas-orde en een eigenhandig schrijven van Nicolfti II voor president Fêlix Faure. Maandag werden de insignes der Orde en de keizerlijke brief door den ambassadeur en het geheelu personeel der Russische ambassade aan Faure overhandigd, ilet is duidelijk, dat Rusland, juist voor de feesten van Kiel, de van «entente" in «alliance" veranderde Fransch Russische vriendschap nog eens extra heeft willen op den voorgrond stellen. Het behoef; nauwelijks gezegd, dat de Fran- schcn van politieke blijdschap letterlijk iu do wolken z,yn. Bij do aanbieding van den St. Andreas- keten zei de Russische gezant tot den president der Republiek, dat deze iu den keten een nieuw getuigenis mocht zien van de gevoelens welke de Czaar koestert voor Frankrijk en zijn waardig iioofJ. De lieer Faur e antwoordde in de aanbieding van den keten een getuigenis te zien van de sympathieën, welke du Cziar, evenals zijn Vader, voor Frankryk hoeft, en vau de vriendschap tussehen de twee natiën. De halsketen van St. Andreas, die aan den president der republiek ie aangeboden, is de oudste en aanzienlijkste Russische orde. Mac Malioo heeft hem indertijd gehad en Carnot ontving hem in Maart '91en dit wus toen eene gebeurtenis van nog wel zooveel belang als de uitreiking thans aan Faure. Tuen toch was dat hel eerste blijk door Rus land gegeven van een, geschreven of niet ge schreven, Terboud met de alleen-staande Republiek. Intusschen bij den collier is, zooals reeds bericht is, een brief van den Czaar, en de be- teekenis van de/.e onderscheiding hangt voor namelijk af van de termen van dien brief. Maxence Amelot, do moordenares vau den Eerw. heer prins De Broglie is door do geneeskundigen ontoerekenbaar verklaard en wordt naar het krankzinnigengesticht -Ste, Anna" overgebracht. JDiiit sell] anti Maandag wer len te Kiel van 's morgens acht uur tot legen den avond voortdurend saluutschoten gelost, daar onophoudelijk vreemde schepen aankwamen. Het gansehe Noord Oustzeekanaal is aan weerszijden door cavalerie, infanterie en artillerie bezet. De stad Hamburg ia rijk versierd met triomf bogen bekroonde masthoornen, dennen, vaandels en banieren. Bij heerlijk weer ondernamen onge veer 100 reporters een tocht door al de havens voorgelicht door heeren, met de plaatselijke toestanden bekend. Om 12 uur had een ontbijt plaats, waaraan ougeveer 130 persmannen deelnamen. Slechts een enkele toast werd er uitgobraclit. Om kwart over driëen stapten de deelnemers in vyf gereedstaande trams, om een bezoek te brengen aan de Bears, daarna aan liet raadhuis, waar onder leiJing van twee gemeente architecten alle zalen, die voor het ieest versierd waren, bezichtigd werden. Dinsdag is de prins-regent van Beieren aangekomen, Woensdagmorgen 14 Duitscl.e aouvereinen, 's middags de keizer- Deze zal slechts zes uur in do stad vertjoven, maar die uiou zijn goed verdeeld. Onder het spelen der verschillende volks- le leren en het wisselen der wederzijdsche begroetingen, is Woensdag bij prachtig weder de internationale vloot het kanaal opgestoomd door de Kielerbaai. Het schouwspel was on vergetelijk iu zijn grootschheid. De grootste en zwaarste boom van West» Éllen is de oude eik bij het dorp N'iedereimer, in het Arnsberger boscli, die als eene beziens waardigheid door vole vreemden wordt be zocht. De stam heeft op manshoogte boven den grond gemeten, een omvang van 8,75 motor; liet gezelschap, dat in een kring den eerwnardigen reus kan omspannen, moot reeus tamelijk groot zijn. Maar de tand des tyds, die niets verschoont, heeft in den laat?ten lijd ook Wesifalens reuzenboom aangetast; de kroon, die takken van twee meters dikte uit zendt, dreigt af Ie sterven. Engeland Nog meer concurrentie. Nadat Australië eerst met goeden uitslag zijn boter uitgevoerd heeft, wordt nu ook slachtvee daarheen overgebracht. Een lading van 17 essen, komende vau Australië, werd onlangs te Londen voor zoodaoigen prijs ver kocht dat daaiuit blijkt dat het tinnsport van slachtvee over oen afstand van 22,200 kilo meter met een reis van 02 dagen nog voordeel kan afwerpen voor de expediteurs, die onge veer de tegenvoeters zijn van de verkoopplaats Per beest toch bedroeg de verdienste vau 19 tot 31 gulden. Bij aankoop badden zij gekost tussehen 50 en 02 gulden en terwijl de reis-en onderhonds- kosten por stuk 159 gulden bedroegen, wer den zij verkocht voor een gemiddelden prijs van 240 gulden. Overvloedige voeding der dieren gedurende de reis is evenwel een houfd- vercischte. Italië Een der te Rimini gearresteerde personen Galtei geuaamd, heeft bekend, een revolver schot op Ferrari gelost te .hebben. Spanje De ministerraad heeft besloten, 20 kanon- necrboolen voor Cuba aan te ltoopen en daar heen 25000 man te zendeu boven de 10000, die de volgende week vertrekken. De toestand wordt daar als hachelijk beschouwd. Door Arnenkaaiische passagiers, te Tampa aangekomen, werd mc-degedeeld. dat Maceo aan liet hoold van 2000 opgeslanenen tussehen Gitiara en Ilolgnio een trein genomen heeft, waarmee 125 Spaansche soldaten, 80000 dol lars in zilver, 10r ai een groote voorraad kryö costnicitfeltir vervoerd werden. Uit Havana wordt gemeld dat de opstande lingen Spaansche burgers en soldaten, die zij gevangen genomen hadden, opgehangen hebben Uit diezelfde plaats wordt medegedeeld, dat in een gevecht bij Duabo 12 opgeslanentn ge dood en 20 gewond werden. Van de verliezen der regecringstroepen wordt niets gezegd. De regeering te Washington laat de kusten der Yereenigde Staten bewaken, om Jiet zen den van hulp te beletten. Japan Op Formosa is thans alles rustig. Vóór de vluciit van den president der koitstondige republiek, heerschte er een verschrikkelijke wanorde in liet district Taipeli fu, maar do Japanners hebben spoedig de orde hersteld en men verwacht nu geen verdere ongeregeld heden meer. Tegenstand hebben do Japanners nergens gevonden. De Clunecsclie soldaten zijn ontwapend en bij duizenden naar bet vasteland overgebracht. Een brief uil Yokohama aan do -Daily News" schildert den diepen afkeer van het J.ipausciic volk tegen de mogendheden, die het belet hebben de vruchten van zijne over winningen te plukken. Slechts het bewustzijn van de zwakheid dor vloot heeft het uitbreken van een oorlog met Rusland verhinderd. China Uit Hongkong verneemt de -Times" dat de Zwartvlaggen op Formosa zich Samentrekken to Amping en verklaren de Japanners te wil len verdrijven: zij heffen oorlogsbelasting van de Chineezen. Do positie van de vreemdelingen is hachelijk. De Kngelsche kruiser Spurten heeft opnieuw mariniers ontscheept en van Hongkong versterkingen aangevraagd. Oost-lndië De -Soer. Cl. verneemt dat tegen den Ras Malingnu rechtsingang is verleend al3 vei ducht zich te hebben schu'dig gemaakt aan liet mis drijf bedoeld bij art. 37 W. v. S., aldus lui dende -Ieder, die met vreemde mogendheden Indische vorsten of volken of hunne agenten aanslagen smeedt of uiet dezen in vets'and- bouding treedt, ten einde hen tot het plegen van vijandelijkheden of het ondernemen van den oorlog legen Nederlandseh-Indië aan te sporen, of om hun du middelen daartoe te ver schaffen, wordt met den dood gestraft, ook dan als het smeden der aanslagen of het treden in verstandhouding door geene vijandelijkheden is gevolgd," Nederland. VEN RAY, 22 Juni 1895. Zondag had alhier de gewone jaarlyksche processie plaats. Het stemde eenieder tot godsdienstzin en getuigde niet min voor de godvruchtige gevoelens der bevolking van ons di>rp, de prachtige veisieringen te zien. die allerwege tor «ere van bet II. Sacrament w as aangebracht. De opgericht» altaren tot het geven van den Zegen waren allen even netjes opgesmukt, terwijl ieder om het zeerst geijverd had zijn huis, waarlangs het Allerheiligste gedragen werd, het mooist te vei sieren. Zondag middag gaf de Fanfare alhier haar eerste zoraerconcert. Schoon w erden de ge kozen muziekstukken uitgevoerd en herhaal delijk door het talrijke publiek geapplaudi- secid. liet is te wenschen dat wij onze Fanfare dezen zomer meermalen mogen hooreu, dat biengt leven in ons anders z.oo stille dorp. LIJST van brieven geadresseerd aan onbe kende personen gedurende de 2e helft der maand Mei 1895, en welke op schril'tc lijke aanvrage aan den Directeur van het Postkantoor te Veuray kunnen worden gere clameerd. Schul' Nijmegen. Buitenland. A. Ivlyn. Indie. De HoogEerw. pater Benvenutus Frans- sen. provinciaal der Franciscanen in Nederland is Dinsdag in weibehouden toestand van zijn reis naar het Algemeen Kapittel der Orde te Assisië, in zijne residentie te Weert weerge keerd. Zijn H.Eerw. bezocht tijdens zijne reis in gezelschap van deh Zeer Eonv. pater Innocemius van Boort, behalve de heiligdom men van Assisië, ook die van Rome, l'adua By een lievig onwedor, dat zich Zondag om het middaguur boven <igemeente Wans sum ontlastte, is de bliksem gevallen op de II. C. kerk aldaar, tengevolge waarvan de toren, muren, uurwerk en glasramen zeer zwaar zijn beschadigd en vernield. In de kerk was op het oogenblik niemand aanwezig, zoo dat persoonlijke ongelukken met zijn voorge vallen. De schade, die hoog mag genoemd worden, is voor als nog niot to bepalen; zij is door assurantie gedekt bij de Maatschappij Primos te Biusscl. By- datzelfde ouweër werden bij G. Keyzer, naast <Lu kerk wonende, een veer tiental glasruiten orbryzeld. Üraud. iy-.'j: laatscn iiiot ontstaan. Zondag oms;reeks den middag, kort na afloop der IISacramentsprocessie, ontlastte zich boven deze streek ecu hevig onweer. Daarbij werd de windmolen nabij het kasteel te Wvll door den bliksem getroffen, waardoor wol geen brand ontstond, maar toch niet wei nig schade aan wieken, as en gangwerk werd aangericht. De rechtbank te Roermond veroordeelde Th. C. dienstknecht te Sevonum, wegens mishandeling, den dood ten gevolgo gehad hebbende, tot 18 maanden gevangenisstraf. Tot geraak der pelgrims naar de genade- kapel van Klein Lourdes te Tienrani zullen in 1895 van Venlo naar Tienraai de volgende extrntreinen loopen op de volgende Feestdagen namelijk Op don 2 Juli, Feestdag van O L. Vr. Bezoeking. Op den 1G Juli. Feestdag van O. L. Vr. van den Berg Carrnel en jaarfeest van de laatste der 18 verschijningen te Lourdes. (Dit feest wordt jaarlijks plechtig gevierd.) Op den 15 Augustus, Feestdag van O. L. Vr. Hemelvaart. Op den 18 Augustus, Zondag in de octaaf. Op den 8 September, Feestdag van O L. Vr. Geboorte. Op den 15 September, Zondag in de octaaf. Op den 8 December. Feestdag van O. L. Vr. Onbevlekte Ontvangenis, Patrones van Klein L«urdes. Vertrek vim Venlo 's morgens 8 uur 50 m. Greenwich tijd 9.10 gewone >yd. Vertrek van Tienraai l uur gewone tijd. De pelgrims kunnen, bij de terugreis, ook gebruik maken van een anderen trein. Op de voornoemde Feestdagen kunnen de pelgrims in de gonndekapcl te Tienraai oenen vollen Aflaat verdienen, ook dan wanneer zij op den dag vóór den Feestdag gebiecht on gecommuniceerd hebben, mils zij op den Feestdag in de Kapel bidden volgens intentie van Z. H. den Paus. Door Geil. Staten van Limburg wordt aan Provinciale S'alen voorgesteld de invoe ring eener belastin»," op paarden en rijwielen, de laatste tot ceu bedrag van vijf gulden pet- rij wiel. In de omstreken van 's Hertogenbosch heeft liet iu de laatste nachten vrij sterk ge vroren. Vele der te veld staande gewassen zijn door de vorst geraakt. De aardappelen hebben op sommige plaatsen veel geleden, en de boekweit echynt voor den landbouwer totaal verloren te zyD. Maandag is Jan De Bie, die tengevolge van een vonnis der rechtbank te 's Ilertogen- bosch voor 3 juar in Groningen is opgeborgen, omdat hij ais getuige in het geding Hoekman valsche getuigenis aflegde, van laatstgenoemde plaats naar den Bosch getransporteerd, alwaar hij moet gehoord worden in een geding tegen een audcren getuige, die eveneens beschuldigd wordt van i» de beruchte Osschezaak meineed te hebben gepleegd. Poging tot moord 1 Door de marócliaussóes van Sprnndcl is te Elten gevangengenomen en naar Breda over gebracht, zekere G., verdacht van poging tot moord op zijn vrouw. G. heeft haar met een scherp voorwerp een vrceselijke wonde aan het hoofd toegebraent. Misbruik van sterken drank speelde ook hier weder een noodlottige rol. Tel. Aan den Nieuwen Binnenweg te Rotter dam worden door de stoomtram, die te 12 uur van Rotterdam naar Schiedam was ver trokken, twee kinderen, broertje en zusje, oud 11 en 3 jaren overredon. De kinderen duchten nog den weg te kunnen oversteken, niettegenstaande de machinist hevig belde co remde. Beiden werden achterover geworpen en de jongen, niet dan na veel moeite, als een vormlooze massa onder de locomotief wegge haald, terwijl het rnei.-je ecu bcou bij don en kel en het andere boven de knie totaal werd afgereden. In hopeloozen toestand werd zy door een dokter per rijtuig naar het ziekenhuis vervoerd, waar zij Maandagavond te zeven uur overleed. De instructie in de zaak van den moord op den Raamsingel le Haarlem wordt door de justitie nog steeds vooitgezet. Zoo werden Vrijdag twee schriftkundigen gehoord over de te Rotterdam gevondeu brieven. De tentoonstelling le Amsterdam word Zondag bezocht door 12.400 betalende be zoekers. Onder de voorname personen, die do Arasterdamsche tentoonstelling zullen bezoe ken, behoort ook koning Milan vau Sorvic, die in Juli wordt verwacht. Veiligheid in Amsterdam 1 Zekere iieer B. uit de Vondelstraat fe Ara- sterdam werd Maandagmorgen om half elf op den Dam aldaar op de meest brutale wijze aangerand. Gewapend met ceu scherp mes viel do gewelddadiger den lieer B. aan, eu bracht hem eeno snede in 't aangezicht toe. De aangevallene had de tegenwoordiglie'd van geest zyn lichaam achterover te werpen, waardoor liet mes op zyn jas uitgleed, en do wond dus gelukkig minder ernstig was. Op aanwyzing weid de aanrander in de Kal vor st raat gevat en naar het politiebureau geleid hij is thiuis in hechtenis. Men schijnt met een gevaarlijk sujet te doen te hebben, want voor den commissaris van politie verklaarde bij niet terug te deinzen weder een dergelijke daad te doen. Het speet hem, dat do lieer B. er nog betrekkelijk zoo goed was afgekomen. Hy noemde zich -anar chist", en zeide uitsluitend gehandeld te heb ben volgens zijne overtuiging. De bliksem in den toren geslagen. Vrydug brak een vroeselijk on weder boven Koevordeu los. Direct met den ooi sten slag werd de toren der Groote Kerk getroffen, en onmiddelyk er na sloeg de vlam onder uit de spits. Met levensgevaar waagden vior kloeke brandweermannen zich om het vnur te blus- schen, wat na veel ir.spunning ook gelukte. Echter na korten tijd bnande een dikke rookkolom boven in de spits bij den grooten vergulden bal zich con uitweg. Langzaam vau boven af werd de slanke spits door het verte rende vuur ingekort, op de wyze van een reusachtige sigaar. In dikko ballen viol het onophoudelijk smeltende lood naar beneden eu allen sloeg de schrik om het hart, toen én de zware verguld yzcren b.»l éu het kmis 6n de weerhaan met donderend geia.is neerstort ten en midden in do Kerkstraat lereclit kwarnen Vuorzichtigneidshalve was het terrein op vol doenden afstand door de brandwacht afgezet. Plotseling sloegen de vlammen nan alle zijden de spita uit en was liet lot van den toren beslist. Een inoeilyko taak wachtte thans de brandweer. Aan alle zijden werden gaten in het dak gemaakt, waaruit op het ondergedeelte tan deu toren gespoten weid. Het kerkgebouw bleef behouden. De toren was verzekerd voor f6000, de kerk voor f 36,000 zonder muurwerk en fon damenten. Da waterschade is .aanzienlijk, doch liet orgel is er zonder schade afgekomen. Weer een geheimzinnig zaakje! Te Vreeswijk is sinds cenige dagen heel wat te doen mot de Christelyke bewaarschool in dc Moreustccg. In het sctioolvertrek toch hoort men gedurig ecu zeer akelig geluid, eenigernmte ovorccukomende mot hut klagen eener vrouw. liet werd nu eons van dezen en dan weder van genen hoek van onder den planken vloer waargenomen. Versc.iillonde personen hebben dat zonderlinge geluid dat Woensdag van dc vorige week voor liet eerst de aandacht trok en sedert in hevigheid toe nam. gehoord. Mun tracht de oorzaak daarvan op te sporen, tot nog toe echter vruchteloos. De vloer is reeds opengebroken, doch daar onder werd niets gevondeu. Onze Koninginven te Igls. lien correspondent van het «HM.." die zich te Innsbrück bevindt, mankte dezer dagen een uitstapje naar Igls, waar thans nog onze beide Koninginnen vertoeven. Hy zegt er o. a. het volgende van Het dorp Igls op 884 M. hoogte gelegen, is een geliefd buitenverblijf. Behalve het la: de- lijk deel van het dorp en eenige hotels ,nn mindere beteekenis dan het Iglerhoi' uk men er verscheidene buitenverblijven van InnsbiUckers. In de outniddelijke nabijheid ligt een mooi groot boscli. Post, telegraaf ei» omnibus verbinden het met Innsbruck. :)at die streek druk bezocht wordt, maakten wij op uit hut groot aantul bedelaars, die wij langs den weg opmerkten, on wanrvan er velen een orgel of harmonica bespeelden. Het Iglerhoi bestaat oil twee hoofdgebou wen, met stelling enz. Hat kleinste dient, uls restaurant on heeft eenige logeerkamers. Het andere, 't grootste gebouw, staat ge heel vry, is zeer sierlijk gebouwd, heeft eeiie groote overdekte warande gelijkvloers, terwyt daarboven ecu groot aantal meestal overdekte balkons gelegenheid in overvloed aanbieden om rustig en vrij te genieten van de heerlijke berglucht cn de overscüoone natuur. Het hotel ligt op een terras, waarvoor een steile helling van den berg het uitzicht geheel vrij laat. Dit gansche gebouw is door HH. MM. en haar gevolg in gebruik genomen. Naar men ons mededeelde, zyn 48 kamers, ter be schikking dor hooge gaston. Alleen de eetzaal gelijkvloers kan door den eigenaar van 't hotel voor zijn gnsten wordeu gebruikt. Tot ons leedwezen konden wij geen kijkje nemen in dit gebouw, daar de Koningin ieder oogenblik kou terug gewacht worden van haar uitstapje naar Arabras. Toen wij er aankwa men, was het ruim G uur en tegen halfzeven was het diner besteld. Daar de weg waarlang» 11. M. terug moest komen, tot op grooten afstand van liet terras van Iglerhof gevolgd kon worden, was de aundachl der enkole daar vertoevende» op dien weg gei iebt. Duar her- koude de hotelhouder in een open rytuig, dat er in do verte aankwam, de equipage zijner hooge gasten ondanks den regen, die sedert eenige» tijd viel, hadden de Koninginnen do kap van het rijtuig niet laten opzetten. En weldra kwam het open rijtuig met twee paar den bespannen voor het hotel. Yi iundelijk de aanwezigen, waaronder eenige oflu-ioien van het Oosten rijk sc lie leger, groetende, reed II. M. tot aan de* ingang van het gioote gebouw, lli een tweede rytuig zaten eenigo houro» en dames van bet gevolg. De Vorstinnen waren zeer oeuvouJig go- kleed. Vlug sprong de Koningin uit bet rijtuig; zjj bleef nog eenige oogenblikkon aan de deur vjfti 't hotel staan, schudde lachende liet water van de parspluio, onderhield zich nog even met een der personen van hot gevolg on ging toen naar binnen. lederen dag worden door de Vorstinnen uitstapjes gemaakt. Meestal gaat het por us, naar een of ander punt in den omtrek en duit te voet het woud ill of den berg up. De twee paardjes vau II. M. hebben do reis naar Igls medegemaakt en staan in djn stal ach er het hotel. Falb's wearvoorspaJlingod. Falb's nieuwe serie Wottor-Progilösen is verschenen. Zij beloven voor don zomer niet veelregen, regen, regen. Juli zeer regenachtig, nog meer zélfs dan diezelfde maand in '91. Augustus regen achtig en koel tol in de laatste dagen; eerst in September kunnen we een tamelijk dfog® periode verwachten en dun wordt het ook weer warmer; al zul de Octoberraaand van dit jaar niet zoo regenachtig wezen als die van het vorige, men kan toch weer op .hemel water rekenen en in de laatste dagen der maand op wat vorst; November is wat droger, met sneeuw in de eerste en laatste week December is in het begin nog al warm en vochtig, later koud ea droog. Marktberichten Venray, 21 Juni. Aangevoerd 765 nul va kilo's Boter. Prys per halve kilo 43 a 10 cl, Sambeck, 17 Juni. Aangevoerd halve kil /s boter. Drys der Boter per halvo kilo 35 a 45 cent. NIJMEGEN', 17 Juni. Biggen f2 a f5.— per stuk, vette vuikens 15 a 17 cent, vette kalveren 22 a 24 cont per yt Kg., sdiottoiiugen fit) a f 13, nuchtere kal vei en 112 a 1' 10, gruskalveren f— f» f drachtige varkens f h f schapen f af cii hokkclingeu f a f per stuk. ROTTERDAM, 18 Juni. Vccpryzon waren als volgt Runderen le kwal. 68 a 2o kwal. 69 a 3e kwal. 56 a cent. Kalveren lo kwal 90 a 2o. kwal 70 a 80 cent, Alles per KG. Stieren f 80 a f 190, Graskalveren f A f—Melkkreien f170 a f 220, Kalf- koeien f190 a f260, Vaarzen f 110 a f 150 Paarden 1' 55 k f 100, Pinken f 70 a f 130 per stuk. Schapen, lo kwal. 60 a 2e kwal. 50 k 3e kwal. cent per Kg. Varkeus. le kwal. 80 a 2e kwal, 8 a 3e kwal. 26 a cent; Licht sjort ó'O a 32 cent pet KG,

Peel en Maas | 1895 | | pagina 2