Buitenland. zal het den planten gaan op een aldus oeworkten grond? Aanvankelijk goed, maar vanneer ze eenige lengte hebben verkregen, «staan ze stil," omdat haar wortels in den ondergrond niet verder kunnen doordringen en de hard gewor den kluiten te zeer den grond sluiten. En dan, hoe vreemd het wellicht ook klink», zijn er nog menschen, die rtiat recht voor de veur slaan, maar terzijde er van, dus met hun rechter of linker arm naar het reeds gespitte deel van den grond gekeerd, daarbij tevens een voet in de veur plaatsende. Zij trappen dus met dien voet «en ondergrond toe en veroorzaken daardoor juist, wal ze door hun arbeid moesten wegnemen: een gesiotcn grond. Neen men moei den grond 35 d 40 cM. diep in den grond steken, geen dikker speten ne men dan hoogstens van 10 cM. deze goed omwenden en behoorlijk klein slaan. Do arbeider behoeft zich dan eerstens volstrekt niet te vermoeien en tweedons zal zijn arbeid zeer bevorderlijk zijn aan den wasdom der planten, terwijl hij in het tegengestelde geval zich dub bel moet inspannen en den grond on geschikt maakt om de hoogste op brengst te geven. Spitten «aanbesteden' is dus niet zeer raadzaam, want de arboider wordt er door verlokt om veel op een dag te doeu. zonder zich af te vragen of dat vele wel den toets der degelijkheid kan doorslaan. Slot volgt. België De anarchisten Jagolkowski, Vliegen en Cornelisse zijn Maandag te Luik veroordeeld, de eerste tot levenslange dwangarl-eid, da laatst en tot zes maanden gevaugenisstraf en 1000 francs boete. Den eereten Mei. De Brusselsche werklieden zullen het feest van den len Mei dit jaar vieren met een grooten optocht, bestaande uit fraaie wagens die dei eersten Mei, de socialistische pers en den arbeid voorstellen, uit een stuk of twaalf groote allegorische voorstellingen, een menigte draaiende transparanten eu veol muziek. Frankrijk Met 50 siemmen tegen 9 is Adolplio Carnot de broer van den verineorden president, lot lid der Académie van wetenschappen gekozen, in plaats van Ferdinand De Lesaeps, den schepper van het Suez kanaal. De gekozene staat in de kringen der geleer den zeer hoog aangeschreven wegens zijn wetenschappelijke werken over scheikunde, toegepast op de mineralogie, Zaterdag werd uitspraak godaau in zake liet bekende proces der ongeregeldheden die bij de verkiezingen te Toulouse zijn voorge komen. Alle beschuldigden werden vrijge sproken en de staat werd veroordeeld lot be taling der kosten van het proces. De uitspraak werd met gejuich ontvangen. Duitscliland De opvolger van Windthorst als leider van het Centrum, Baron vou Schorlemer Alst, is Zondagmiddag te Munster overleden. Burghart, freiberr von Schorlemer-Alai werd den 21en October 1825 op hot kasteel Herringkausen bij Lippstadt. geboren. In 18-15 trad hij in dienst bij een regiment ulanen maar twaalf jaren later nam hij afs eerste luitenant zijn ontslag en wijdde zich geheel aan bet beheer van zjjn landgoed, Alst by Burgsleiiifurt- In 1803 werd de baron benoemd tot lid van het -Landes occonomie Collegium'' en richtte hij de Westfaalsche laadbouw- naaatschappij op. Tot bclooniug voor dezen verdienstelijken arbeid werd by tot lid van den Staatsraad benoemd. De heer Von Schorlemer Alst behoorde, met Windthorst, tol de toongevende Centrum - leiders. In 1S70 werd hij gekozen tot lid van bet Pruisische Huis van Afgevaardigden en in 1875 tot lid van den Ryksdag; in boide staats lichamen trad Von Schorleruer onder de woordvoerders van liet Centrum steeds op deu voorgrond. Terwyl Windthorst de algemeene politiek leidde, voerde von Schorlemer steeds het woord, wanneer er oeeonoraïsche quaesties aan de orde waren. Hij verstond in het bij zonder de kunst, om op humoristische wijze zyn meening toe te lichten en slechts zelden was hij om een antwoord verlegen, wanneer zijne tegenstanders hem aanvielen. Von Scliorlemer-AUt behoorde dsn ook tot de beste sprekers, welke het Centrum ter bo- eckikking had In 1885, toen het Centrum, in zake de Bgiurjsclte quccstte een anderen weg iusloeg, dan hij wensclite, legde Von Scherlemer zijn mandaat als lid van den Rijksdag en den Landdag neder. Windthorst bleef toen alleen de leider van liet Centrum en zijn medestrijder begaf 2ich naar Westfalen, waar hy zich ver der geheel aan het beheer zijner laudgoedereu wijdde. De redevoeringen, door baron Von Schorlemer in den Rijksdag en den Landdag gehouden, werden in 1879 tot één bundel vereenigd, te Osunbrück uitgegeven. De bladen melden, dat do keizer den 26. Maart Bismarck bezookeu zal. De publieke gebouwen tullen den len April op bovel des keizcis ter ecre van llismarck, vlaggen, De Dui'scho Keizer wil allo Muzen die nen. Nu heeft hy weer eene teokening van zijne naamteekening verzien: -Wilhelm I R. 1895." De teekening is met Oost-Indisch# inkt gemaakt en stelt een zeemanoeuvre voor. Ze zal publiek tentoongesteld worden. Engeland In de Fenchurchstreet te Londen heeft een geweldige ontploffing eeue groot* paniek ver oorzaakt onder het publiek dat zich op de perrons bevond. Aanvankelijk werd vermoed, dat men weer tc doen bad met een aanslag der anarchisten, maar uit een onderzoek is de onjuisthiiii dezer opvatting gebleken. Ilelbrook. een man van 65 jaren, die door de ontploffing het leven verloor, was in dienst van den heer Kennedy, wiens voornemen was, de schoolkinderen te I'laistow te onthnlen op eene voorstelling met een tooverlantaam eu andero dergelijke ver- tooningon. Tot dat doel zond hij zyn tuinman Helbrook naar de opticiens Newton en Co. te Londen, die hem voorzagen van alles, wat voor deze vertooning noodig was. Tot hetgeen Helbrook bij zich had belioordo ook een cylinder, gevuld met gecomprimeerde zuurstof, welke moest dienen voor het kalklicht. Terwyl de tuinman op het perron wachtte op de aankomst van den trein, ontplofte de cylinder, naar men beweert, omdat de man deze op den grond li«.t vallen. Hoe dit zij. in elk geval werd hy bet slachtoffer. Zoodra de eerste ontsteltenis door de ontploffing veroor zaakt, was geweken, werd terstond een onder zoek ingesteld. Een beon werd aan de over zijde van de spoorweglijn gevonden en op veertig voeten afstand van de plaats, waar de ontploffing plaats had, werden nog andere lichaamsdeelen gevonden. De heer Kennedy, terstond ontboden, her kende den man, wiens gelaat niet geschonden was, als zijn tuinman, die reeds meer dan 25 jaren bij zijne familie ir. dienst was geweest. Van een auaichistischen aanslag, gelijk eerst werd vermoed, kan derhalve geen sprak* zyn. Officieel wordt medegedeeld dat liet hei stel van lord Rosebery sterk wordt ver traagd door slapeloosheid zelfs de verandering van lucht, uit Londen naar buiten, heeft slechts geringe uitwerking. Hij kan slechts aan de allerdringendste zaken zijn aandacht schenken. Italië Zaterdagavond ontving de ridder Ruggiero te Lucera een draaiorgel por spoor. Daar hij eenige» tijd vroeger langs denzelfdon weg een vaatje vergiftigd bier ontvangen had, bracht hij deze surprise ter onderzoek naar het poli tiebureau liet bleek dat, als rnen aan do krukken van het orgel draaide, drie donzen vol ontplofbaro stoffen zouden ontploft zijn. Oostenrijk Mijnramp in Silezië. Zaterdagmorgen om cht uur heeft een ont zettende ontploffing plaats gehad te Karwiu- Ostrau (Oostenrijkseli Silezië) in een mijn, toebehoorende aan aartshei tog Albert. De gevolgen zyn verschrikkelijk geweest, Op het oogenblik van de ontploffing waren 288 mijnwerkers aan den arbeid. Dadelijk begon men van buiten aan hel werk der red ding. Dit vorderde langzaam, de toestellen schenen niet volkomen in orde. Op het mid daguur waren 100 man opgehaald, het lot vau de anderen was nog onzeker. Aan den ingang verdrongen zich de bloedverwanten van de ongelukkige arbeiders, schreiend om hulp, der vertwijfeling nabij. Voortdurend bleef men bezig met het opha len der arbeiders. Tegen Yier uur waren er 220 gered. De geredden verklaarden dat er 60 man waren op de plaats van hel onheil gedurende de ontploffing. Waarschijnlijk is deze veroorzaakt doordat een opzichter, die een dynamiotparroon in den zak had, uitgleed, tengevolge waarvan de patroon sprong. Bij het vluchten door de gangen zagen zij op vele plaatsen lijken liggen. Latere berichten melden Van de 288 mijn werkers hebben 48 den dood gevonden en zijn 9 zwaar on 16 licht gekwetst. De slag van de ontploffing was hoorbaar een half ttur ver. Alle vensters van de huizen in Karwin barst ten door den geweldigen atmosfeerdruk, in scherven. De geredden verhalen, dat om acht uur de ontploffing plaats had co dat daardoor de ver- bindiogsgang van de eerste en tweede groeve instortte. Brand ontstond er gelukkig niet. De meesto arbeiders waren in de tweede groove werkzaam. Allen, en velen waren gewond, moesten vier uren wachten eer er van buiten hulp kon worden aangebracht^. De eigenaar van de mijn. aartshertog Albert beeft nailde bepalingen gemaakt voor de nage laten betrekkingen van de gedooden eu voor d» gewonden. Spanje Te Madrid hebben ernstige feiten plnate gehad. Donderdag jl. bevatte eon Madridsch blad, de -Resumor.", een artikel, waarin be weerd werd dat de jong* officieren woinig koningsgezindheid aan deu dag !egden en met zeer weinig enthousiasme naar Cuba vertrok ken. Donzelfden avond begaven zicb pen 35 infanterie- en cavalerie-officieren zich naar bet bureau van genoemd blad, sloegen er alles kort en klein, mishandelden de redacteurs enz. Vrijdagochtend kwam de -Globe" nadruk kelijk op tegen dit schandelijk bedrijf als een hoogst bedenkelijke aanranding van de vrij heid der drukpois, en bevestigde voorts de beweringen der -Resumeu". Zestig officieren togen des avonds naar het bureau der -Globe" verbrijzelden er de meubels, wierpen de letter kasten het venster uit en mishandelden op de grofste wyze den hoofdredacteur en twee zijner medewerkers. Na deze fraaie helden daden wilden zij hot bureau der -Heraldo" binnendringen, maar daar was de deur ver sperd en zij moesten onverrichterzake aftrek ken. Alsnu togen zij. wel vierhonderd man sterk geworden, opnieuw naar do -Kssumeu" en rernieldon er alles wat den vorigon dag hunne woede ontgaan was. Eindelijk snelde de kapitein-generaal van Madrid, generaal Bermudez Reina, in groot tenue, toe en slaagde er in de verbolgen otfl ciereo uiteen to doen gaan. Zaterdagochtend spraken de dagbladen een stemmig over het gebeurde, en niet minder over het lijdelyk toezicht der autoriteiten hunne afkeuring uit. Daarna zijn de hoofdre dacteurs deu ministerpresident Sagastn hun opwachting gaan maken, verklarende van Maandag af de uitgaaf van hunne bladen te zullen staken indien de regeoring geen maat regelen nam om hun leven en eigendom te beschermen. Do lieer Sagasta verklaarde na overleg met zijn ambtgenoot van oorlog en den kapitein- generaal, dat bij elk dagblad-bureau een krachtige politiemacht zou worden geplaatst. Middelerwijl besloten de jonge officieren bij loting kampioenen aan te wyzen, die op elk min vleiend dagbladartikel met een uitdaging zouden antwoorden. Ook in do Cortes kwam Zaterdag de zaak ter sprak* en gaf tot ontstuimige tooneelen aanleiding. Daardoor is onder de ministers geschil ont staan over de 7.V- do officieren, die zich aan de bovenvermelde ongeregeldheden haddon schuldig gemaakt, voer een krijgsraad dan wel voor den gewonen rechter behoorden terecht te slaan, en 't geschil is zoo hoog ge- loopen, dat liet geheole ministerie aan de Koningin zyn ontslag heeft gevraagd, die het zonder aarzelen verleend heeft. Busland Reis van liet kcizerspaar. De -Kolnische Velks Zeitung" verneemt uit buitenlandsche diplomatieke kringen, dat de czaar en de czarina stellig voornemens zyn in Mei, na afloop van het half jaar rouw, Berlijn Parijs en Weenen te hezooken. Azië Japan cc China. Over den vrede in Oost Azië komen nog steeds de moest tegenstrijdige berichten. Een bericht meldt van onderhandelingen die aan den gang zijn op het eiland Nippon (te Simo- uosokn). een ander van ondorhundeliugen, die daar zullen aanvangen. Volgens do -Novojo Wremja" zouden do vredesvoorwaarden van Japan zijn: de afstand van Port Arthur, verder van Mnutsjoerije tot Mukden en don grooten muur en van Forosma en eindelijk een oorlogsschatting van 400 miüioen dollar*. Dc -Herald" ontvangt uil Shanghai bet be richt dat de Japanners zich bij New Chang meoster maakten van al de levensmiddelen, die gedurende drie maanden moesten strekken voor hel onderhoud der Clunecsche froepen in Mantsjoerije. De Chineezeu zyn dus genood zaakt om óf zicb over te geven óf op Peking terug te trekken. Officieel is bekend gemaakt, dat prins Kornnlsu benoemd is tot opperbevelhebber van alle Japausche strijdkrachten in China. Amerika Een geweldige brand beeft Zondagavond gewoed in de loodsen van de -Toledo and Wubash Railway Company" in de stad Toledo (Ohio). De brandweer, de politie en de spoor- weggc-ömployeerden werkten met kracht om de overwaaung der vlammen te beletten, maar groote hoeveelheden olie en andere licht ont vlambare stoffen verspreidden zich en zoo brandden drio loodsen tot den grond toe af. Bij het werk der blussching kwumen negen man in de vlammen om, negen anderen zijn zeer ernstig gewond. Nederland. VEN RAY, 23 Maart 1895. Naar wij vernemeu zal onze prachtige pa- rochiakerk eerlang r er ijkt worden meteen nieuw hoogaltaar geheel in overeenkomst met den stijl der kerk, en dat vervaardigd zal worden iu het atelier van den heer Cuijpers te Roermond. Zondag jl. vierde men te Oirlo niet alleen het patroonfeest dor H. Gertrudis, maar ook do solemniteit. Do toeloop van pelgrims was zoo groot, dat do nog al ruime kerk niet allen kon bevatten. In verband niet het leven der H. Gertrudis werd door den eerw. Pater Bavo van Venray eene zoo boeiende predicate!! ge houden over lastertaal en kwaadspreken, dat zij op alle aanwezigen eenen buitengewonen indruk teweeg bracct. Sedert verleden Woensdag wordt te Blitterswijck vermist de voerman F., die dien dag 's morgens was uitgegaan oin een paard te koopen. 's Avonds heeft men liera te Boxmeer in den trein naar Venray zien plaats nemen, maar daarna is hy niet meer door bekenden gezien zoodat men vreest dat hem een ongeluk is overkomen. Een zware slag voor vrouw en kindoren, te meer daar de oudste zoon denzelfden dag voor zyn nummer bij de militie werd ingelijfd. Bezoek dor Koninginnen I De welbekende sociëteit -Memus" te Maas tricht heeft behoudens hoogere goedkeuring, besloten tot de plechtige ontvangst der Ko ninginnen mede ie werken, door lo. het versieren en illumineeren van den voorgevel van haar sociëteitslokaal, 2o. het plaatsen op straat voor het lokaal van -1 mo numentale rijk gedecoreerde feestmasten, dragende bloemenmanden enz., 3o. liet fees telijk kleeden van arraenkindcren door de afdeeling -Armonkleeding" en liet door dezen, geschaard voor het gebouw, doen aanbieden van bloemruikers aan H. M. do Koningin- Regentes, beschermvrouwe der afdeeling, en aan H. M. de Koningin, 4o. het doen afsteken van prachtig vuurwerk, 5o. hot aanbieden van een huldeblijk, bestaande in een schilderij van Goovaerts, en 6o. het deelnomen aan een eventueel te houden fakkeloptocht of défilé der verschillend* vercemgingen. Ter gelegenheid van de komst der Ko ninginnen verwacht men te Maastricht Z. K. H. prins Albert van België, zoon van den graaf van Vlaanderen en vermoedelijk troonopvolgor ora namens den Koning en de Belgische koninklijke familio HH. MM. te complimen ted ree. Moord te Oirsbncli. De rechtbank te Maastricht hoeft uitspraak gedaan in de zaak van lo. Th. J. Chantillion wed. M. J. J. Pel/.er, en 2o. L. Cruts, dag- looner, beiden te Boclioltz, thans gedetineerd, beschuldigd van moord op M. <J. J. Pel/.er, echtgenoot van de eerste beklaagde. Beide beklaagden werden veroordeeld tot een gevangenisstraf van 20 jaar. Uitvoer van vee Het Engelsch Departement van Landbouw heeft een order uitgevaardigd, waarbij de ont- schopicg van vee uit bijna alle Europeesche landen, Nederland daaronder begrepen, wordt verboden. Zaterdagavond tegen half tien is Jan Udo, bijgenaamd de Duivel, te Varik by Tiel, door zekeren Vermeulen doodgestoken. Zater dagmiddag schijnen zij een woordentwist ge had te hebben, waarop 's avonds de uitdaging volgde. De 19jarig* V. stak hem met een mes onder het oor, waarop U. terstond dood ineen zakte. De overleden# is weduwnaar met 2 kinderen. I)e dader is Zondag te Tiel gevankelijk binnengebracht. Dynamietonlpluffing to Lobith. Van Pannerden tot Emmerik loopt de Rijn in bijna recht# lijn over de Nedei landsch- Duitsche grens langs het vlek Spyk (Spiek). Recht tegenover Spijk, ook aan den Rijn, ligt de Tolkamer, oen gehucht waar dc burge meester Tan Lobith, Herwen en Aerdt, woont en waar ook de visiteurs en de administrateurs hun verblijf houden. Hier. tegenover Spijk tot bij het Vossengat is de Rijn dooreen denk beeldige lijn in tweeën gescheiden, de enne helft wordt tut hot Nudoi landsche, de andere tot het Duitsche gebied gerekend; de Duitsche schepen hebben nu gelegenheid door te varen in bun rijk zonder zich to moeten onderwerpen aan de visitatie Tan Hollandsche ambtenaren. De scheepvaart is hier zeer druk, gemiddeld bedraagt z'y voor de op en afvaart 120 schepen daugs. Tegenover Spijk ankert minstens eenmaal per maand op Duitsch gebied een schip met dynamiet geladen, welk dynamiet bestemd is ter verroer naar Rotterdam of Amsterdam of Antwerpen en vervolgens naar overzeescbe landen. Het dynamiet, dat gebruikt is by den bouw van deu Delagoabaai spoorweg, een enorme quantiteit. is langs hier vervoerd. Het schip ankert dan nan den Doitecben oever, waar het dynamiet overgeladen wordt ju twee kleiner» Hollandsche schepen dit is noodiV omdat d» hoeveelheid, die in Duitscli land op étsn schip vervoerd raag worden, te groot is naar de wettelijke bepalingen, die in Holland gelden. De burgemeester, vergezeld van de douanebeambten en de expedrt' gaat van Spijk in eon klein sleepbootje naar het dyuamietschip, om dit volgeus de voor schriften to visiteeren, de burgemeester moet bij de inklaring steeds tegenwoordig zyn. De vreeselyke lading is verpakt in metalen kisten die weer gesiotcn zijn iu stevig ombundn houten doozen. Als liet sleepbooije van Antwerpen gekomen is, wat vaak eerst na drie of vier dagen wachten geschiedt, worden do dyuamiet- schepen door den Rijn en verdor gesleept, de zwarte krui tv lag in den top. Bang is men te Lobith en tc Spijk niet, al zoolang wordt het dynamiet liior overgeladen, zonder dat er ooit ongelukken gebeurd zijn en van een stille» vrees voor ontploffingen was dus hier geen sprake meer. 't Gebeurt wel dat men u aan biedt een kist open te muken, dan kunt u eens zien hoe dynamiet er wel uitziet! Door de strenge vorst van de laatste weken kon de vaart niet meer^ervolgd worden en zoo lagen er al ciica vijf weken eenige groote Duitsche en wat kleinere Uollnndsche trans portschepen, welker vracht 9000 kisten, we gende 225000 KG., tijdelijk in een loods op Duitsch gebied, ongeveer twin'ig minuten van Lobith verwijderd, was gebergeu. Nu echter de vaart weer vrij werd, kon men aan de blading beginnen en was men Dinsdag, onbe zorgd als altoos, bezig met het bergen dor kisten in de schepen. Twee van do zes schepen waren reeds vol geladen, men was nu met het derde doendo. 't Was ongeveer half zes. do bewoners van de omliggende dorpen en gehuchten waren nog bezig roet hun gewone dagtaak, 't Wasmiozig weer, ver oxer dc landen dreven donkero regenwolken en tegen den horizont staken de toren van Elten, Emmerik en Kleef af als zwarte silhouetten. Plotseling daverde er door do lucht een ontzettende rommelende knal als vnn den donder, maar sterker, heviger en dadelijk daarna, 't kan hoogstens een seconde geweest zijn, een tweede nog vreeselijker. De huizen beefden op hun grondvesten, gil lend snelden de menschen de deuren uit, ang stig elkaar toeschreeuwend wat daar gebeurd kon zyn, knetterend vielen de stukken glns der gebarsten venstors op den grond, uit de verte ratelde het alsof or huizon instortten. In do richting van den Ryn dwarrelde een dikko rookkolom op en nu begreep men liet, nu verzekerde men liet. zichzelf met o itzaglijken schrikde dyuatnietschepon waren iu de lucht gevlogen I Toen was het vele minuten lang een vliegend geloop van allo kanten iinar den Ryii, duur waar men wist dat de schepen gelegen hadden Hier een tooneol van verwarring, een chaos van planken en stukken hout en ijzer eu zeil doek on menschen en op den Rijn, daar sloegen de vlammen rood en met kracht dc lucht in, een der dynamietFclicpen stond iu brand. Eén gil uit honderden monden, daar zou iets nog vreeseiijkors gebeuren, een rndelooze schrik hoving do omsiandcrs en snolier nog dun de toeloop gcscliieddo d# vlucht van dozo plaats der ontzetting. De tijding dat het brandende schip nog geen dynamiet aan boord had, knlmoordo de ont stelde geiuooderen een wcin g me i waagde het terug te koeren en te gaan zien. De vlum viel niet eor vóór dat het schip tot nan den waterspiegel verbrand was. toen trok ook do loek op en men kon waarnemen, uit de verte, want er werd niemand toegelaten, welk een ontzettend ongeluk daar was gebeurd. Een groote verwoesting op de gelieele plek, die liet oog overzien kon en daar steeg angstig op bet gekreun der gewonden. De aangerichte schade in de Rijnstreek is groot. Vole huizen tc Spijk zyn gedeeltelijk vernield, de steenovens aan den Rijn van Spijk lot aan den dijk van de oude Rijnbedding met bet daar staande mooie hoerenhuis zijn zwaar beschadigd, in de Tolkamer zijn de drie mooie gehouwen, waar de burgemeester woont met zijn beide zwagers en de huizen die de bureaux bevatten en een vi ij groot hotel geducht aan gepakt. enkele moeten gestut woiden om een instorting te tooi komen. Te Kleef en te Eno- rik en nog veel voider in Duitscliland heeft men den schok gevoeld, op sommige plaatsen zijn daar zelfs do ruiten vernield. Het dorp Lobith. ligt op on gedeeltelijk langs den dijk. dicht bij Spyk, d* dorpen Hoog en Laag Elten. die in rechte lijn op een afstand van slechts een kwartuur gaans liggen, liet vlek Schenkenschans over de Tolkamer *n de eenzame bnerderijen lange don weg hebben door de ontploffing geleden, alle glasiuiten daar zyn vernield, op enkele plaatsen zijn do sciioorsleonen ingestort. Het blijkt nu, dal, door welke oorzaak is onbekend, een der volgeladen dynamietscliepen met 1100 kisten ain boord) in brand geraakt en in de lucl.t gesprongen was. Een tweede schip werd door dc vlammen aangetast en geheel vernield, ook de andere scliepea leden schade. Er zyn 13 menschon gedood en vijf vrij ernstig gewond. Di ie gewonden zijn ovorloden.

Peel en Maas | 1895 | | pagina 2