Buitenland. TELEGRAM Tandarts STEHR. deel, -een uitnemend middel is tegen jicht en rheutnaliek. Een dotje "wallen, gedrenkt in netelsap en in den neus ge stopt, stelpt oogenïdikkclijk het bloeden Viermaal daags een lepeltje netelsap geneest het bloedspuwen. Overigens is dit sap een overbeterlijk middel tegen elk in- of uitwendig bloedverlies. Voldp. België In een te Brussel gehouden vergadering ï.eeft de commissie voor de ieutoonsieUing aldaar besloten deze lot 1896 te verdagen. Dit besluit is na langdurige discussie, mei eenparige stemmen genomen. De speeltafel, zegt liet -Handelsblad van Autwerpen," woedt te Brussel op een ongelooflijke manier en een der beroepen, waar !iy 'i meest slachtolfers vindt, is de onderwijswereld. -Iedereen speelt bij de wedstrijden en wij kennen professors, die in de school met hun leerlingen over paardenwedrennen spreken I" Het volgende feit is ongelooflijk, en toch waar -Zaterdag heeft de Gemeenteraad van een der voorsteden een onderwijzeres ontslagen, dio ondanks haar goi inge jaarwedde eu de geringe jaarwedde van iiaar man bij de wed rennen 60,000 fis. had verspeeld 1" Proportioneel kiesstelsel. Zondag heeft te Btussel de proefneming plaats gehad met eene verkiezing volgens het proportioneel stelsel. Als caudidaten werden aan de stemgerech tigden voorgesteld eemge voorname, doch reeds overleden personen uit de politieke we reld o. a. voor de Katholieken Malou, voor de Ylaainsche Volkspartij Conscience, voor de vooruitstrevende!! Dimeurs, voor de gematigde liberalen Orle, voor de socialisten Caesar van Paepe. Het -Journal de Bruxelles" geeft den uit slag van 26 bureaux ,er waren in 't geheel 28.) De Katholieken hadden 10,000 stemmen, de Vlaamsche democraten 20,000, de pro- gesisten 35,000, de gematigd liberalen ruim 10,000, de socialisten 6-1,000 eu de onafhan kelijke» 800 stemmen. By de rondgezonden stembiljetten was eene gedrukte gebruiksaanwijzing gevoegd, die op duidelijke wijze den kiezers verklaarde het geen zij te doen hadden. Moeielijkliedcn v ccnig belang schijnen ziUi dan ook. bJj proefneming niet le hebben voorgedaan. Frankrijk Carnot en de Czuar. De president der Fransche Republiek heeft aan keizer Alexander III van Rusland zes pruchtige paarden van Fransch ras ten ge schenke gezonden. Vijf millioen francs te verdienen. Te Parijs is eene rijke gravin gestorven, die vijf millioen francs uitlooft, aan hem, die haar een vol jaar in 't graf gezelschap wil houden. Te Ceara heeft zich bereids een-jonge man opgedaan, die deze som verdienen wil. De Regeering en dc Anarchisten. Do Fransche ministerraad heeft besloten buitengewone maatregelen te nemen tot het bewaken der vreemde anarchisten, die te Parijs verblijf houden en een dergelijk be sluit wordt ook eerstdaags van de Engelsche regeenng verwacht. De misdadige aanslag, die te Marseille is beproefd, zoo spoedig na den aauslag te Barcelona, heeft zoowel te Parijs als te Londen, waar zoovele vreemde anarchisten een toevluchtsoord zoeken, ern stige ongerustheid veroorzaakt en aanleiding gegeven tot buitengewone voorzorgsmaatre gelen. Met den meesten aandrang verlangen enkele bladen, dat de regeenng tevens krachtiger optiede tegen de opruiingen der anarchistische pers. Vermoedelijk zat de regeoring wel ge negen zijn aan dezon wensch te voldoen, dunr na de jongste misdaden der anarchisten zicli ook in Frankrijk algemeen liet verlangen openbaart, en daaraan een einde to maken. Duitschland YVeer een gevleugeld woord. Keizer Wilhelm heeft weer eens eene van die uitdrukkingen gebruikt, waai uit do kloek- heid en wilskracht van zijn edel karakter op wel wat overdrevene wijze spreekt. Bij de eedsaflegging van de rekruten der lijfwacht zeido de keizer nog in zijne toespraak-Ik heb Christelijke soldaten uoodig, die hun Onze Vader bidden. Kon soldaat moet niet zijn eigen wil hebben, mnnr gij hebt allen één wil, en dat is Mijn wil. Kr is maar eéu wet, en dat is mijn wet." Kii de Goddelijke wet dan Engeland Maandag hervallen do mijnworkors in het noorden van Engeland don arbeid. Aan den strijd tusschen de mijneigenaars en de werk lieden, die meer dan vier manr.dcn heeft ge duurd, is voorloopig een einde gekomen, dank zij der bemiddeling von den minister van bui- ienlandscbe zaken. Lord Rosebery, onder wiens leiding de gedelegeerden van beide par tijen tot eene schikking kwamen. Te Londen heerseht. volgens do -'St. James Gazette,"" een diphteritis epidemie. In de afgeioopeu week stierven aan deze zieitte niet minder dan 103 personen. De slachtoffers waren voor liet iueereudeel kinderen en wel 73 ouder de vijf jaar. Slechts één van de 103 overledenen was ouder den 20 jaar. Rusland De influenza woedt buitengewoon lievig in het Zuidwesten van Rusland. Do Odessa ziju niet minder dan lOOüO gevallen geconstateerd. Amerika Door samenzweerders gewaarschuwd, ar resteerde de politie Maandag ochtend te Mon treal drie Fransche jongelieden, die op het punt stondon het monument van Nelson in de lucht te doen vliegen. Zij werden in het bezit gevonden van een dvnamietpatroon van vol doende capaciteit om het monument te ver nielen en bovendien de daartegenover gelegen hotels te beschadigen. De jongelieden zijn officieren der Canadascbe militie; een hunner is de zoon van den vroegeren eersten minister Mercier. De aanslag is te wijten aan de op ruiende tnal der Fransche pers te Qucber tegen alles wat Engelsch is. De Storm. Algemeen is men van meening, dat de storm van Zondag en Maandag de hevigste is sedert menschenheugeuis. Uit alle Fransche havenplaatsen, van Duinkerken tot St. Jean de Luz, wordt van rampen en ongelukken melding gemaakt. Voor Barfleur verging het Noorsche stoomschip -Frederick Wall"; van de manschappen weiden er acht gered, de overigen verdronken. Bij Suinl-Kei nmm de Vaux strandde het Grieksche stoomschip -Parnskevi Kssopulo," van Rotterdam naar Cardiff. Ken Nederlandscbo loods en do eerste stuurman kwamen daarbij om het leven. Te Saint-Aubin strandde een Engelsch vaartuig, waarvan de bemanning gelukkig gered kou worden. De vuurtoren le Calais en 200 meter van deu steeneu dam zijn door den storm ver nield. De wachters ziju gered. Te Calais rukte dc storm de bakens aan liet westelijk hoofd omver. Tengevolge daarvan moest de dienst der postboot worden gestaakt en zal die dienst vermoedelijk een tijdlang over Bou logne s.M plaats hebben. Elf visschersvaar tuigen verkeerden in het gezicht der haven in nood; het binneuloopjn de.- baren was door de branding en al het wrakhout dat er dreef hoogst gevaarlijk. Bij Graveiingen is een groot schip gestrand, terwijl te Dieppe drie matrozen verdronken, die met hun boot naast een juist binnengekomen stoomschip Jagen. De postbooteu kunnen te Dover niet meer aan het hoofd aanleggen, doch moeten in de haven onder stoom blijven. Te Osiende liepen drie vissehersvaartuigen binnen, alle met ver lies van een man; 5 a G personen vonden daal den dood in de golven. Het van Dover ver trokken postvuurtuig werd op de reis door tal van booten en vaartuigen om liulp ge praaid. Verscheidene vissehersvaartuigen zijn met gewonden aan boord binnengeloopen. De zee boot Prir.cesse Üomiötte", een waar zeekas teel, had geducht met de huizenhooge golven te kampen. De golven sloegen bij Nieuwpoort over liet schip heen; er was geen passagier die een draad druog aan het lichaam had. De boot liep 's avonds om 10 uur le Ostende bin nen. Ook op de Schelde hadden verscheidene ongelukken plaats. De storm in het Kanaal was Dinsdag nog geenszins bedaard, terwijl van tal van nieuwe ongelukken en rampen werd melding gemaakt. De Engelsche en Icrsche kusten zijn lievig geteisterd door den storm. De schade is enorm, ongerekend al de menschenlcveiis die ie betreuren zijn. De -Progress" dio men verloren waande, is half vol water, drie dagen over tijd, te Penzance binnengeloopen. Tc Hull is men bovreesd ove. het lot van tal van schepen. De mail steamer -Onosto," van de Wilson-lijn, bekwam ontzaglijke averij. De geheele bemanning vau het stoomschip -River Garry" is nabij Doubar verdronken. Door een stoom-trawler is in de haven van Vigo binnengesleept de verlaten brik -Maria Cari- dad." De bemanning wordt als verloren be schouwd. In het journaal vond men ouder dagteekening van den loen opgeteekend -Omringd door duizend gevaren. God helpe ons!" Te Coraltec zijn twintig lijken aange spoeld vau het Bntsche stoomschip -Aboukir Bay." De bewoners van Coraltec op de kust van Bretagne hadden het vaartuig zieu ver gaan, doch waren niet in staat geweest hulp te bieden. Te Broadstairs spoelden lijken aan van de bemanning der -Economy" van Ips wich. Van de -Jeanne Marie" te Dougeness aan den grond, zijn slechts 6 man gered. Een aantal schepen ligt lek in de haven van Dover, onder de visschersbevolking van Hastings lieerseht de grootste ongerustheid over het lot van tal van vaartuigen uit die plaats. Tusschen Cherbourg en Omstreken zijn 6 groote schepen gestrand. Te Havre is do ver woesting door den sform aangericht, vreeso- lyk. Tusschen Calais en Duinkerken zyn 16 lij kon aangespoeld. Ook de kust van Noord- Duitschland is geteisterd. De straten der stad Kiel staan nagenoeg onder water. Te Lübeck werd groote schade aangericht, vooral aan do gebouwen. Te Bilbao (Spanje) niet minder. Nabij Ileijst is het schip -Stephani" op strand geworpen, de kapitein kwam om het leven. Er komen onophoudelijk belichten van schip breuken. Tot heden heeft men te Londen be richt van het vergaan van 53 daar ihuts be- hoorende schepen, waaronder groote stoom- scliepeu. Twee soldaten ziju in Engeland in gesneeuwd en omgekomen. Nederland. VENRAY, 25 November 1893. Dinsdag werd aluier op het jachtveld vau de heeien C Esser en Nab gelogen to Oirlo, door zeven Nimrods zonen een drijfjacht ge houden. Dapper en onvermoeid ging het door bosschen en struiken, om de eerste de beste langoor die zich vertoonde neer te schieten. Vermoeid, maar met welgevuldo tassen, onge veer 18 hazen, 9 konijnen en een paar hout snippen, keerJen onze jagers huiswaarts, om gezamelijk een souper te gebruiken, dat zich smakelijk liet verorberen. Nog zelden werd onze jaarmarkt zoo druk bezocht als Woensdag. Jammer, dat er zoo weinig handel was onder het hoornvee. De biggen hadden echter meer aftrek, zij gingen voor f 5 tot f 9 per stuk flink van de hand. Vooral de kooplui in kramenjen, ijzer- en blikwerken, kaas enz., en ook de kwakzalver hadden drukke negotie. Zondagavond toen J. -T. van der Aa, ar beider le Griendtsveen-Horst, de herberg van Van Oors to Helenavoon-Deurne verliet, werd hem buiten komend, zonder dat hij daartoe aanleiding gaf. door L. J., fabriekarbeider aldaar, met een scherpsnijdend voorwerp eene snede over liet aangezicht, die vervolgens door de bovenlip drong waardoor de tanden zicht baar werden, toegebracht. Per ry'.uig word hij naar zyoe womug vervoerd. Tegen den dador is procos-verbaal opgemaakt, In den voormiddag van Zondag jl. tus schen 10 en 11 uur toen de wed. H. Cuppen tc Meerlo, die allen woont, ter kerke was, is in hare woning -fsial gepleegd van oenig gold. oen ton dito kruide en ccn stuk spek. Do dief heeft zich toegang tot de woning verschaft door het verbroken van een vensterruit. De dader is vooralsnog onbekend, Bij kou. besluit is de gemeenteraad te Tegelen ontbonden verklaard. Zooals men weet, weigerden de leden ter vergadering te verschijnen, omdat zij niet ruet deu burge meester wilden samenwerken. Do rechtbank te 's Hortogcnbosch deed Dinsdag uitspraak in de bekende zaak tegen Van Gelderen c. s. tc Oscli, beschuldigd van moord op den maréchaussee Hoekman. Gelyk bekend eischte het Openbaar Ministerie tegen Van Gelderen levenslange gevangenisstraf, tegen Van Berkum en de beide.gebroeders De Bie 15 jaren hechtenis. De uitspraak tegen Van Geldor blijft lovenslange gevangenisstraf en tegen Van Berkum 15 j.iar. De Do Bie's zyn vrijgesproken. Door de stoomtram, die des avonds ten 5.25 van Helmond vertrekt, is Zondagavond te Vechcl een jonge man overroden, met het gevolg, dat de ongelukkige nog denzelfden avond aan do bekomen verwondingen is over leden. Vrij liggcnden grond moet men vóór den winter omspitten, opdat de vorst haar welda- digen invloed op hem kunne uitoefenen. De grond is natuurlijk vochtig en het water, dat hij bevat, zet zich als ijs uit en verkruimolt hem geheel, een omstandigheid, die voel waard is voor de latere cultuur. Zaterdag avond, terwyl de bewoner even afwezig was, werd er bii eendaglooner te Oud Beierland f 1034 aan bankbiljetten en spocie ges'olen. Daar de bestolene algemeen voor zeer arm werd gehouden, en zelfs ondorstand genoot vau het burgerlijk armbestuur, is het bijna zeker dat de dief geen vreemde is. Houdt do scheermessen zuiver! Kon reeds bejaard man liet zich acht dagen geleden Ie Haarlem zooals gewoonlijk scheren, waarbij do barbier het ongeluk had een klein open wondje te veroorzaken. Spoedig reeds deed hot corst niet getelde ongeval zich ern stiger aanzien, het aangezicht begon op te zwellen en de te hulp geroepen geneeskundige constateerde bloedvergiftiging. Na een paar dagen Jijdens is de mail onder vrceselijke pij nen bezweken. Hef. scheermis voor het gebruik gedurende enkele oogenblikken in kokend water gesto ken, is in de meeste gevallen een afdoend mid del om onheilen als bovengenoemd te voorko men. De plotselinge daling der prijzen van varkens, welke geslacht naar Engeland ver zonden worden, wordt voor een deel hieraan toegeschreven dat in den lnatsten tijd ook uit BclgiS duizenden geslachte varkens naur de Londcnsclie markt werden verzonden, zoodat deze een paar malen overladen is geweest. Woelingen in het Noorden! De arbeiders van Pekela, die met het gra ven van het kanaal te Allovccr bezig zijn, be gaven zich Zaterdagavond bij gedeelten naar de landbouwers aan het Boerendiep. Overal werden in de boerenbehuizingen do i uilen stukgeslagen; naar uier. zegt 120 stuks. Toen de maréchaussees en do veldwachters op de plaats des ouheils kwamen, waren alle brug gen nfgodraaid. Van weerszijden worden eenige sclioleu gelost; totdat ze eindelijk weer den aftocht bliezen. Des nachts is alles rustig afge- loopcn, doch meu vreest, dat er opnieuw onge rcgeldheden zullen voorvallen, aangezien men het werk voorloopig zal staken en de arbeiders dus geduan werk zullen krijgen. Men meent, dut dezo baldadigheden haar oorzaak vinden in het feit, dat do landbouwers 10 cent rooiersloon hebben beloofd on 9 cent hebben gegeven. Tel. Ramp voor den Rotterdamschen Water weg. Zondag-morgen verspreidde zich het gerucht door Maassluis, dat bij den strekdam en de branding te Ilook-van-HoJlnnd een bom lag. Met den eerstvolgcndon trein spoedde men zich naar den lioek eu zag daar een vreeselijk tafereel. Een hooggaande wild dooreeD dwarrelende zee, hooge wi'gekuifde golven, mot donderend geraas de pieren beukend of op het strand bre kend, en aan het uiterste einde buiten deu strekdam te midden dei' branding de bomschuit 115 •Zeeviszcherij"', schipper Jan Pronk, van de reederij E. en J. Mos te Seheveuingen. Hoogst gevaarlijk lag het onbestuurbaar vaar tuig geankerd, rijdend achter de tros, die bet nog wederhield van tegen deu dam verbrijzeld te worden. Kapitein Van Rees, van do zware sleepboot »Zuid Holland", besloot alles in lo spannen om de opvarenden te redden, door do bom van die gevaarlijke plaats le sleepen. Tweemaal werd do sleepboot teruggeslagen en reeds hoopte men te slagen, toen een geweldige bre ker over het stoomschip stortte, de sloep uit de daviils sloeg, het stuurtoostol vermelde en de boot tegen den dam verbrijzelde, waar een oogenbhk te voren, door het breken der an- kertros de bom tegen en op was geslagen en bij cou volgende zee reeds geheel vernield was. Met angstige spanning volgden bonderdon belangstellenden van verschillende plaatsen de pogingen van de booten v&n hel Loodswezen, die het volk der sleepboot en vau de bom be proefden te redden. Hun moed eu volharding werd beloond, do opvai enden van de sleepboot, twaalf man eu vier man van de bom, waarbij de schipper, wei-den gered, maar vijf man dor bom vondeu hun dood in de golven. Des namiddags werd reeds een gehavend lijk door volk van een baggermachine gevischt en aan wal gebracht. Zeelieden en deskundige inwoners van den Hoek-ran-lloliand getuigen nog nimmer zulk een woeste zee daar to hebben aanschouwd en het havensein gaf dan ook aan, dat het ge- vuailijk was om binnen te komen. Gemengde Berichten. Om het eelt op de kleine teenen te verwij- doren. zonder dat het pijn doet, worden de plaatsen, waar het zich bevindt, dagelijks meermalon met azijnzuur of door warme voet baden met toevoeging van wat 6oda week ge maakt, waarop men het eelt gemakkelijk met de nagels van de vingers verwijderen kan. Inktvlekken verdwijnen uit bonte wollen en katoenen stof fen door deze met glycerine in te wrijven en in warm water met wat zeep na te wasschan. Inktvlekken in witte sto/Ten behandelt men met citroenzuur. Men laat het goed daarin eenigon tyd weeken en herhaalt dot desnoods. Do achterblijvende gele vlek wordt op gelijke wijze met klaverzuurzout hersteld. Geen rheumatiek meer. Een Engelsch arts maakt bekend, dat het hem gelukt is iemand volkomen te genezen, door hem seldery in groote hooveelheid te geven. De gewoonte deze groente rauw te eten, heeft tot nog toe verhinderd, haar ge neeskracht vast te stellen. De bereiding ge schiedt op de volgende wijze: I)o selderij wordt in stukken gesneden, die men zoolang kookt, tot ze zacht geworden is, waarop men het water, waarin dc selderij go- kookt heeft, drinkt. Verder moet men melk met wat meel en notemuskaat met de gekookte selderij en sneedjes brood in een braadpan doen en dit eten; men kan het ook met aard appelen gebruiken. Alle rheumalische pijnen zullen verdwyne». Slager (die vleesch heeft voorgewogen): En wat heb je verder nog op je hart, beste Mina? Mina: Vijf ons puik vet en drie ons goede boenen, /fij van het Geïllustreerd Zon.' Ji U dagebladbevat behalve het til I vervolg op den roman van I J.U Rider Haggard, getiteld: liet Testament van Mr. Meeson, wederom tal van belangwekkendo illuatrahen en boeiendoii tekst, als Verontwaardigd voorbijganger (met illustra tie). Jnpansche messenwerpers (met illus tratie). Verlaien (illustratie). Carncallu's intocht in Alexandre (met illustratie). De Kaffers in Deiagua baai (met illustratie). De inbreker. Pleiziertochtjes in Kaapland (met illustratie). Do niéuwste smaak. Mooie namen. Twee zielen maar geeno ge dachte (met illustratie). Tien regelen van Jefferson. Bekende woorden van beroemdo mannen. Verkeord beoordeeld (met illus tratie). -- De macht der mode (met illustra tie). Hoe het woord intendant in de wereld komt. Weer wal nieuws. Voorts Anecdote». De Pryswinner van Raadsel LXVL Oplossing van Prijsraad sel LXIX. Niouw Prijsraadsel LXXIII. Marktberichten Vetirag, 24 Nor. Aangevoerd 1415 nalvo kilo's Boter. Prijs per halve kiio 57 a 65 ct. Horst 24 Nor. Aangevoerd 540 halve kilo boter. Prijs 55 a 63 cent. Sant beek, 20 Nov. Aangevoerd 4307 halve kilo's boter. Prijs der Boter per halve kilo 48 a 61 cent. NIJMEGEN. 20 Nov. Biggen f7.a f 9.per stuk, volte varkens 24 h 26 cent, vette kalveren 24 a 25 cent por i/s Kg., schottelmgen f 15 a f 18, nuchtere kalveren fo a fG, graskalveren f25 a f30, drachtige varkens f a f schapen f af en hokkelingen f - a f per Btuk. ROTTERDAM, 20 November. Granen. Tarwe. Puike f 6.40, minJore en goede f5.tot f 6. en per 100 kilo f7.20 tot f8.—. Rogge f 4.tot f 5. Haver, f2.50 tot f4. on per 100 kilo fO.— tot fO.— 21 Nov. Fife. Aanvoer 51 paarden, Veulens, 1405 magere eu 500 vette Run deren, 381 vutte en grasknlveren, 54 nuchtere kalveren, 870 schapen of lam meren, 467 Varkens. 307 Biggen. Men noteert: Runderen le kwal. 70 a 2e kwal. 64 iv 3e kwal. 56 a cent. Kalveren le kwal 95 a 2e kwal, S3 A 88 cent. Alles por KG. Slieren f70 a f210, Graskalveron f20 A X 40. Melkkoeien 1170 a f 230, Kalf- koeien f 140 ii f270, Voarzou fSO a f170, Paarden f 30 a t 70. Pinken f ii f per stuk. Schapen, le kwal. 50 a 2e kwal. 45 a 3e kwal. a cent per Kg. Varkens, le kwal. 24 a 2e kwal. 23 a 3o kwal. 22 a cent; Licht soort 23 a 24 cent per halve Kg. Burgerlijke Stand. VENRAY Van don 18 tot den 25 Nov. 1893. Geboorten. Aidogonda Anna Maria Roijnen. Huwelijken. Arnold Albert Einders schoenmaker oud 25 jaren cn Hendrina Hendriks oud 18 jaren. Sterfgevallen. Anna Maria Coenden» oud 40 jaren echtgo- noote van Mnrtinus Ynn Mcyel Gertrudis Janssen oud 51 jaren evhtgenoote van Wil in Voestcn Thiruothens Theodorus Padden burg molenaarsknecht oud 63 jaren. ADVERTENTIEN. van St. Nicolaas. liet Fanfare gezelschap EUTERPE heeft bericht ontvangen van St. Nicolaas dat de goede Man dit jaar Ven ray weer met een bezoek zal vereeren, dientenge volge zullen wij de volgende week iemand bij de vrienden van St. Nicolaas zenden om den goeden Sint in do gele genheid te stellen de kleintjes gul to kunnen onthalen. De Commissie. (nionwe wet) Roermond, Godswecrdersingel 228, is iedcren Itlnnmlng van 's morgens O tot 7 uur 's avonds <-n Donderdag» van O tot I uur 's voormiddags in Venloo, Nicolaasstraat No. I te consulteeren over MOND- en TAND- ZIEKTEN en het plaatsen van KUNST TANDEN, enz. Operatiën zonder pijn.

Peel en Maas | 1893 | | pagina 2