Buitenland. daarentegen wel degelijk naar een vast plan moei werken. Jden moei Let vooraf wel degelijk met zielizelven eens zijn, voor welke gewassen men de verschil lende deelen van zijn tuin wil gebruiken Alle koolsoorten houden van eer: versch bemesten grond, terwijl daarentegen de wortel en knolgewassen meer beloven op een stuk land, dat in het vorige na jaar bemest is. Erwten en boonon gedij en het best, wanneer ze. ten opzichte der bemesting, de uerde vrucht zijn, m. a. w. op zulk een bodem, welke twee jaren te voren bemest is. Op dusdanige gronden kan men in liet algemeen altijd op meer oogst rekenen. Op versch be mest land toch geven vele gewassen, in het bijzonder de peulvruchten, veel loof en weinig vrucht. Do inachtneming van dezen eenvou- digen raad kan niet genoeg aangeraden worden, want het overdreven bemesten van den tuin is dikwijls de oorzaak van mislukking van den oogst en van onge gronde klachten, welke aangeheven worden over de hoedanigheid van het zaad. Een volgende keer zullen we eens een oogenblik bij h>t werk stilstaan, dat er in deze maand in den boomgaard le doen is, na nog even medegedeeld te hebben, dat November ook de tijd is, om aspergebedden van aarde te ontbloo ten en dan dik met mest te bedekken. Veldp. Frankrijk 1803 Een wijnjaar. Uit Bordeaux wordt gemc-ld, dat 1S93 als het beste wijnjaar van deze eeuw kan worden beschouwd. Reeds in het eind van Augustus is de oogst begonnen, wat sedert 1*22 niet is voorgekomen en hij is beter en overvloed ger dan in eenig vorig jaar, Duitsehland Een vrouw ter dood gebracht. De scherprechter Reindel te Maagdenburg. Leeft-- rün tx» .1 bracht. De veroordeelde w as een vrouw van 49 jaar, Emilie Amelie Zillraan. Zij was ter dood veroordeeld den 5 Juli, door liet hof te Berlijn, wegens vergiftiging van haarman. Zondagnamiddag werd haar aange/.egd, dat haar verzoek om gratie was verworpen. De gifimengster barstte in snikken uit; zij ge- 1 >ofde vast, dat haar straf zou worden gewij zigd. Zij werd van de gevangenis te Berlijn overgebracht naar die te Plaetsenzc en weldra verkreeg haar lichtzinnig karakter de over hand. Zij vroeg om koffie en een goed gebak ken bie/stuk. -Voor de laatste maal,"'' dus zeide zij, -wil ik 't er nog wel eens van nemen." De priester, die haar bijstond, slaagde er niet iu het berouw bij haar op te wekken. Tot het laatste oogenblik bleet zij bij baar onschuld volharden. Om 8 uur precies legde de weduwe Zillman haar hoofd op het blok. Alles liep zonder eenig incident af. Het gebeurde aan de Fransch-Dui'sclie grens. De door den houtvester Rcisz neergeschoten wilddieven Bine, vader en zoon. waren ieden eener stroopersbendc, die sedert jaren de streek onveilig maakten het waren gevaar lijke knapen, die voor mets terugdeinsden. Vijf jaar geleden hebben zij Reisz al eens ge- wapeud aangevallen. Drie jaar geleden kwa men zij in het bosch den ongewapenden hout vester Lusteuberger tegen, vielen op hom aan, bonden hem aan een boom vast en wilden hem tot doelwit aan hun kogels maken. Enkel de omstandigheid, dat de houtvester een klei nen knaap bij zich had redde hem het leven. Een der stroopers had namelijk nog zooveel menschelijk gevoel, dut hij in lege n woordig- heid van liet kind niet op deu vaJor wilde laten schieten. Zoodia Woensdag het voorval had plaats gegrepen, werd een onderzoek ingesteld, dat met de grootste nauwgezetheid plaats vond. De houtvester Reisz mag van geluk spreken, dat hij er het leven heeft afgebracht. Zelden heeft wel een mensch zich in gevaarlijker toe stand bevonden dan hij. Terwijl hij Bme. den vader, trachtte te vei hinderen, op hem te schieten, loste de zoon een schot op hem. De kogel floot Reisz om de ooien cn de omstan digheid redde hem het leven, dat de zoon niet met juistheid kon mikken, om zijn vader, die met den houtvester worstelde niet te treffen. Ea.i oogenblik liet Reisz nu den vader los en loste een schot op den zoon, die juist voor de tweede maal vuur wilde geven. Gedurende de worsteling riep de oude Urne do overige stroo pers te hulp, die ook kwamen toesnellen. Reeds zag Reisz, dat een dier mannen op hom aanlegde, toen hij er iu slaagde, den ouden Bine onschadelijk te maken eu zich, door een onder de bestaande omstandigheden, levensge vaarlijken sprong in veiligheid te brengen. L it alles is daghelder gebleken, dat de hout vester Reisz enkel uit noodweer heeft ge handeld. Ingevolge de onthullingen, gedaan by het grootc spel- cn woekerproces iu Hannover, waarin verscheidene officieren betrokken wa ren, hoeft de Keizer eeno scherpe kabinets order uitgevaardigd, waarbij den officieren op de strengste wijze alle hazardspel verboden wordt. De in liet proces als valschspeicrs ont maskerde vroege» e ritmeester Yon Mcverink, die tot verscheidene jaren gevangenisstraf werd veroordeeld, heeft zich in zijne cel op gehangen. Engeland Een vermaard bekeerling en verdienstelijk letterkundige is aan de Kerk in Engeland ontvallen, pater John Morris S. J. Hi t was te Wimbledon, waar hy om ge zondheidsredenen rust zocht en op verzoek van kardinaal Vauglian de levensbeschrijving van kardinaal Wiseman, wiens secretaris by tot aan diens dood was, samenstelde. Des morgens had hij nog eenige van des kardinaals brieven geraadpleegd voor zijn boek, dal jam mer genoeg nog met voltooid is, en begaf ziel» toen naar de kerk om in de Hoogmis le pre diken. Aan hel eind van zyu serraoon geko men, zag men hem snakken naar adem en hy viel achterover iu de artnen van eemge lieer eu die haastig deu predikstoel beklommen hadden. Men droeg hom naar de saci istie en cr was nog juist tijd om hem het II. Oliesel toe ie dienen. Een zoo haastige dood heeft natuurlijk een diepen indruk gemaakt, maar de vrienden van pater Moms weten, dat hij zijn leven lang dagelijks tot den dood bereid was en zijn vu rigste streven hierin bestond altijd zyn Godde- lijken Meester te dienen; hij werd opgeroepen terwyl hij bezig was aan de geloovigen des Heeteu uit te leggenGeef God wat Godes is. Italië Men schryft uit Rome, dd. 1 November: De maand van deu Rozenkrans heelt voor haar verscheiden nog een denkbeeld zien op peren, dat alleszins overweging verdient en grooten byval vindt. Men wil een heiligdom oprichten ter herinnering aan de wonderdadige tusschcukomst der Rozonkranskoningin, nu drie eeuwen geleden, toen de Christelijke strijdmacht te Lepanto den Islam in zijn ver woestend oprukken iu Europa stremde.. lerwijl allerlei lèiten van betrekkelijk ge- de herinnering van het nageslacht bewaard worden door Je oprichting van monumenten, wordt aan de schooue kust van Lepanto zelfs bet eenvoudigst gedenkteekon gemist aan ueze wereldgebeurtenis. Dit verzuim wil men thans herstellen In het Eucharistisch Congres te Jerusalem rijpte het denkbeeld, om ter eere rau Maria, dre zoowel door de Latijnscue als door dc Oostersche kerken even vurig vereerd woidt, te Lepante een heiligdom te slichten, waar het li. Misoffer zou worden opgedagen en de Rozenkrans gebeden, om vuu God ter liefde van Zynen Zoou en op do voorbede van diens H. Moeder, de zoo vurig gewenschte hcieem- ging der beide Kerken te verkrijgen. Thans is iu de Komeinsciie Katholieke bla den een beroep op het volk gedaan, om hun penninske bij te dragen voor den bouw eener kerk op dc grens van het Westen en het Oos - ten. Het zal eene eenvoudige kerk worden, geen dom ol' basiliek, wijl de beleekeuis ervan niet iu de vormen maar in de idee, welke zij vertegenwoordigt, zal gelegen liggen. Oostenrijk Een oud gebruik, doch dat sedert 1868 niet meer gevolgd werd, is weer Inj het Oosten- rijkscho leger ingevoerd, n. 1. het afleggen van een eed door de recruten. Te Weenen is die eed in niet minder dan negen talen afge legdDuitsch. Hongaarscli, Croatiscli, Cze- clusch, Poolsch, Rutheeusch, liumeenscb, Servisch en Turksch. Het godsdienstig ge deelte van de plechtigheid was toevertrouwd aan Roorasche, Gricksche en Mohamracduan- sche priesters, aan Proles tan tïche predikanten eu Juodscbc rabbijnen. Spanje Te ramp te Santander. Vrijdagavond geraakte het in de haven van Santander in lossing liggende stoomschip -Cabo Miobicaeo," geladen met dynamiet, plotseling iu brand, een niet geringe ontstel tenis f nder de bevolking veroorzakend. Ter stond was ineH in de weer om het vuur te blusschcn, te meer daar het schip tegen een houten havenhoofd lag in de onmiddelijke na bijheid van de huizen, mei name van café Suisse, doch alle pogingen waren vruchteloos. Autoriteiten, spuiilieden en een talrijke me nigte waren spoedig op de heen. De kaai zag zwart van de mcnschen, toen plotseling een hevige ontploffing volgde; bet schip vloog letterlijk iu de lucht en mijlen ver iu den om trek daverde en dreunde alles en schudden de huizen op hunne grondvesten. Op menig dak bleef geen dakpan liggen cn in menig huis was gceii ruit meer heel- Do ontsteltenis was algemeen. En wonder waoilijk! Tlier zag men ho« heidene personen werden opgenomen en geslingerd, daar hoe de brandende oveii'len van de -Cabo Machi- caeo" in de li dwarrelden om onder de luenschen, maag meer om onder de op de kaai staande fai groote verwoesting aan te i icliteu. In eianno tijds was een geheele straat nfgcbranOnder de slachtoffers be vinden zich o. ie prefect van politie en de president van geucralen raad, alsmede verscheidene Kasten en politiedienaren. De andere in diveu liggende schepen wer den door de luwde stukken van het dyua- mietschip, dat erlijk geheel uit elkander was gesprougesvaar beschadigd en midde lerwijl woedde) brand in do stud steeds voort, met veisugwekkendo snelheid. Er heersclite eene jeselijke paniek. Alle tele graallynen warden gevolge dor ontploffing gesprongen, zoothet boiictit der ramp eerst van het stationbn af. op 8 kilometer van Santander verJ&on worden geseind, spe ciaal naar Val«i on Valladolid, van waar per extra-treiuerilp werd gezonden. De kyzoiphedeu, die uit Santander worden gemeld,ugaatide de ramp zyn vree- seltjk. Do raimlige stad heeft hel aanzien van een uitgea-kte doouenstad; dc winkels zijn gesloten en. straten leeg. Overal rook kolommen opstfcud uit de in puin gevallen huizen en dooiï.and vernielde pakhuizen, muren en gatenveggeslugcn daken, liet is alsof de eens z> drukke stad is gebombar deerd en getuclcd. Meer dan honderd ge bouwen blykenjoor dc vlammen vernield. De kaai, waar 4"Cabo Michicaco" gesmeerd lag, gelijkt eeireusacluige ruine. De ijzer en vuurregen Ifctt zich uitgestrekt over een oppervlakte vaitwee kilometer. Het groote anker van het iliip is op 200 meter van de plaats des onbes teruggevoudcu, het was diep iu don grou(ged rongen. Het is hoogs moelyk positieve aanwijzin gen te bekomei over de ramp, daar de ge heele bemaniiindder -Michicaco" is omgeko men. Evenwel 1-hijnt het vast te staan, dat er veel meer dininiet aan boord was, dan aanvankelijk is dgegeven. Deskundigen heb ben verklaard. Jat er op zijn minst vijfhon derd kisten in Ja.its van 20 aan boord moe ien zijn geween alle verborgen tusschen do andere lading v|n het schip. De ontploffing was zóó hevig Jat dc keien uit den grond en het slib uit deshaven geslingerd weiden ea liet keien en s.ib regende. De kapitein der «Cabo Miclncacfl," Ferdinand des Sanz, die men dood waajide. is te St. Scbastiaan aan gekomen en he ft verklaard, dal het schip •-«ar—-t-"8"', - Overal cp de schepen in dc haven, op do daken der huizen en in de puinhoopen, vindt men stukken van lyken, armen, beenen of hoofden en de lijken der drenkelingen worden met twintigtallen te gelyk drijvende gevonden en opgevischt. liet is een ontzettend schouw spel. De overheid heeft de hulp van een batal jon genie ui'. Logiono gerequueerd en verkre gen. Men is druk bezig met de ontiuiming der straat Nendoz-Nunez. Do lading dynamiet der Muchicaco" blykt te Bilbao te zijn ingeno men en was bestemd voor Sevilla eu Curlha- gena. Volgens sommige berichten moeten twee man van de equipage er liet leven heb bel» afgebracht en verklaren deze. dat do be manning met wist, dut or meer dan 20 kisten dynamiet aan boord waren. Beide matrozen verklaren verder 20 meter ver te zijn wegge slingerd zy vielen in 't water, tegelijk met een hoop brandende voorwerpen en konden zich met zwemmen redden. Het aantal doodeu bedraagt p. m. 600. Nederland. VEN RAY, 11 November 1893. Burgemeester en Wethouders van Yenrny, brengen bij deze ter kennis de inhoud van het Provinciaal blad van dit jaar no. 112 luidende als volgt Dc Commissaris der Koningin in Limburg heeft goedgevonden ter kennis te brengen van belanghebbenden, dat aan allen die hem over zaken betredende het bestuur van dit gewest wenschcu te spre ken, daartoe ieder Zaterdag des voonnid- dags van 9 tot ure dc gelegenheid zal worden gegeven, behoudens het geval van dringende noodzakelijkheid waarin ook op andere dagen audiëntie zal worden verleend. Zondag kreeg in een der stallen te Venlo een huzaar een zoo licvigon slag van een paard tegen .het voorhoofd, dat do schedel ge deeltelijk verbrijzeld werd. De toestand van den lijder is hopeloos. De ongelukkige zou over eenigo dagen den dienst vei laten. Dinsdag namiddag werden te Venlo per trein der Links Rbeinische Eisenbalm uit Pruissen te Venlo ingevoerd 91 levende scha pen, aangezien den invoer van dal vee. zonder wettig document is verboden, werden deze dieren door den verificateur Weijdeveld en don commies Pabon, in beslag genomen cn ter beschikking van (leu lieer Burgemeester te Vcujo gesteld, Daar zal men nog eens mogen loten! Bij de loting der nationale militie te Olter- sum hebben de lotclingen K, en V. beide num mer 9 getrokken. Tc Posterholt is de landbouwer J. II.. uit St. Odiliënberg, door zijne kar overreden. Kort daarop overleed hy, tengevolge van be komen inwendige kneuzingeu. Hij laat eene weduwe met tien kinderen achter. LI. Maandag is te Maastricht een onder neming tot stand gekomen, welke in de toe komst van groote beleekenis kan zijn voor Nederland en bijzonder voor Limburg. Ten overstaan van den Nolans F- L. J. Duraoulin werd onder voorbehoud val) latere Koninklijke bewilliging, de akte verleden voor de oprichting der Namnlooze Vennoot schap -Maatschappij tot exploitatie vnn Lim- burgsche steenkolen," gevestigd tc llecilcn. Zij stelt zich ten doel bel ontginnen van steenkolen en andere delfstoffen uit het iu Limburg gelegen mijnvehl -Oranje-Nassau. Het kapitaal bedraagt f 1,000,000. De 70-jarige herbergier L. S. to Meyel, weigerde aan eenige gasten in zijne herberg drank le verstrekken, daar het sluitingsuur der herbergen daar was. Met moeite kreeg hij de in zijne herberg vertoevende personen naar buiten, ouder welke bedryven hij een steek met een mes in den rug bekwam. Daarop werd er met vuurwapenen op zijne woning geschoten, hij nam toen zijn jachtge weer, loste eenige schoten naar buiten en trof twee personen ui de beenen. Het gevolg was, dat de belhamels aftrokken. Er is proces ver baal opgemaakt. Op den 4 November 1893 heeft aan het departement van buitenlandsche zaken te 's üraveuhagc de ondei teekoning plaats gehad van ecu verdrag tusschen Nederland en Rus land, lot regeling der wederkeerige uitlevering van misdadigers. De grijze hofprediker, dr. C. E. Van Koetsveld, is iu 86 jarigen ouderdom te 's Gra venhage overleden. Nog tot in deuallerlaatsten tijd werkte de beminde grijsaard mot lust en opgewektheid iu de betrekking van predikant, welke hy in dc Residentie gedurende 14 jaren vervulde. De 180 kilo chloroform©, die bij Beek in een huis even over de grens geborgen was eu waarvan men vreesde dat ze heimelijk zou worden ingevoerd, is door den bewoner van dat pand teruggebracht naar Cranenburgh. Aldaar is zij weer gedeponeerd bij deu voer man op Nijmegen, van wieu zo Herkomstig was. Een paar onzer commiezen hebben de ce heeft gevergd, uitgeleide gedaan en de bevoegde autoriteit le Cranenburgh van een en ander op de hoogte gobracht. Moord bij Halfweg! H. Faasen, echtgenoot van v. d. E. wier lijk op Zondag 22 October j.l. aan den Haar lemmerweg in een sloot werd gevonden, beeft thans bekend zijn vrouw daarin geworpen le hebben en dus haar moordenaar te zijn. Een tijdlang beweerde hij, dat zij sichzelve van hot leven had beroofd. Men meldt uit Asten Twee landbouwers alhier, A. S. en II. van H., zwagers, leefden sinds geruimen lijd iu onmin over eene orfquaeslie. Van lieverlede ging de onmin in bepaalde haat over, en wel iu de mate, dat A. S. zynen zwager dreigde, hem van kant te zullen maken. Met dit voor nemen schijnt hij Maandag avond, gewapend met een mes, te hebben afgewacht. Althans hy bracht hem verscheidene belangrijke ver wondingen aan het hoofd too, zoodat or.verwyld geneeskundige hulp moest worden ingeroepen. Gelukkig dat nog bijt yds een derde, zekere A. R. tusschenbeiden kwam om grooter onheil to keeren. Do toestand van den verwonde is redelijk. De dader werd door de maréchaus sees gearresteerd. Aan den handel. Ken boterfabrikaut te Dalen ontving dezer dagen een keurig net briefje van mevr. Van der Molen te Amsterdam, waarin 10 kilo room boter, eerste qualiteit, werd besteld. Het pak moest worden verzonden per boot, en dadelijk na ontvangst zou mevrouw het bedrag over maken. Wanneer de boter bovendien in haar suiaak viel, zou mevrouw den fabrikant be paald recoiumandeeren bij hare kennissen. De fabrikant vond die mooie voorstelling echter wat vordacht, en toeu hy daarop bij de Amsterdamsche politie informeerde, kreeg hij een welsprekend antwoord, dat hem in zijn vermoeden overtuigde, een lijst van personen, waarop de politie het oog houdt, en waarop in alle glorie de naam prijkte van mevrouw Van der Molen. Tel. De Maandag te Utrecht gehouden paar denmarkt was, vermoedelijk ten gevolge van het fraaie herfstweder, druk bezocht, Aange voerd waren 1059 paarden en veulens, waar onder fraaie spannen luxe paarden. Voor de paarden word besteed van f 30 tot f 700 en voor de veulens van f 100 tot f 280. Door de aanwezigheid van vele binnen- en buitenland sche kooplieden, was do handel zeer levendig; vooral naar flinke werkpaarden was voor het buitenland veel vraag, zoodat dan ook menig bruintje van eigenaar en vaderland verwisselde. Vervalsclifc-r^stmcel De Italianen schijnen steeds voort to gaan met de toezending van wat zij -rystmeel" ge lieve te noemen. Wy couslaiccideu in een groote uit Genua verscheepte party niet min der dun pl. ui. 16 pCt. minerale stollen. Misschien kan zulk voedsel voor aard eters of struisvogels dienstig zyn, doch gewone Hol- landsche magen, zoowel van mcnschen als van vee, zijn hierop niet ingericht. Maandblad tegen Vervalscliing, I)at boertje had men leelyk te pakken! Eeu boer uitlieeswijk haaide met zyn paard cn kar van eene door hem verhuurde boerde rij den appeloogst naar huis. 11 ij landde do appelen in zakken op zijne kui eu -legde" ver schillende malen -aan" onderweg. Mot een zwaar hoofd reed hy, nadat er heel «al tijd met borrelen was heengegaan, verder en dom melde onJeiweg ie. Tnuis gekomen waren alle appelen in zand veranderd. Water bij melk Te Sieenwyk heeft de Rijkspolitie proces verbaal opgemaakt legen een vrouw wegens liet vervalschen van melk. voor do botei fabriek Op eeu hoeveelheid van 16 liler melk moeten ongeveer 4 liter water bevonden zyn. Ingezonden. Mijnheer de Redacteur De belangstelling») de gemeenlchuishouding is de beste waarborg voor de nchlige beharti ging barer belangen. Aldus lazen wij voor eeuigen tyd en duchten toen onwillekeurig aan de geringe belangstelling, welke over het algemeen jegens gemeentezaken gekoesterd wordt. Eu toch is de gemeente de r.atuuriyke bron waaruit do publieke geest zijn veerkracht kan putten, zij is in deu slaat, hetgeen de familie is in do maatschappij. In haar zetelt hel eerste beginsel vni» politiek zelfoesiaan en poimek leven, lloe die belangstelling dan le vermeerderen! U, M. de Redacteur is daar voor thans eene guusiige gelegenheid aange boden, thans, nu dc aanbieding van de begroo- ting der plaatselijke inkomsten en uitgaven aan den Raad wederom heeft plaats gehad. Immers, nauwkeurig Le welen, «at onze gemeeutehuuJing kost en juist de bronnen le kennen, waardoor die kosten moeien bestre den worden, du zal voor hel publiek een prik kel wezen met meer belangstelling de gemeen tezaken ie gaan beschouwen. Omdat dan ook blijkens do algemeone ken nisgeving de begrooting van inkomsten en uitgaven der geiucmile Veiuay voor 1894 op dc secretarie der gemeente voor ieder tor lezing ucdergelcgd eu helzy iu druk, hetzy in disenitr» -0cu .j.„. kosten verknjg- baar gesteld is, (art. 2ü3 G. W.» zoo zij het mij vergund M. de Rudaciuur U" te verzoeken, iu navolging van vele andere weekbladen, dezo begrooiing in uw veel gelezen blad over ie diuzken. Uwe belangstellende Lezers zondt Ge hier mede ten zeerste veiplicnlen e.i uw abonne mentental zou er volstrekt met minder ou» worden, maar wel vermeerderen. Do meur ontwikkelden zouden limine dorps- genooten kunnen voorlichten en de liocle ge meente, liet heele kiezerscorps zou precies en juist weten waaraan en waartoe de belasting penningen besteed werden Daarom dan ook geen brokstuk, geen glo baal overzicht, zoo'u soort -balans', imar da geheele begrooting met de noodige inlichting en bescheiden van het Dagelijks Bestuur. Voorzeker zal dit overdrukken ön voor do Redactio, én voor den Uitgover c#ne kleine offering wezen, maar dezo opoffering zal ook door alle ontwikkelde gemeen u-naren gewair- deerd worden en lot vele nuttige en belangrij ke gesprekken in dun huisulykcn kring aan leiding goveu. Bij voorbaat roods dankzeggende, én voor de opname dezer regelen eu voor uwe evenlueele welwillendheid, treken ik mij Uw bestendige lezer Een Belastingschuldige. Venray 10 November 1893. A van het Geïllustreerd Zon- 1. |-* dajsblad, bevat behalve het £f-|| vervolg op don roman van AvI Rider Htiggurd, getiteld Het Testament van Mr. Meeson, wederom tal van belangwekkende illustration en boeiendcn tekst, als Kiezen trekken (met illustratie). - Een reusachtige bijenkorf. Dat is zoo (met il lustratie). Een rekenkuuslige bijzonder heid. Vanwaar liet woord Vaudeville? Engelscho werkpaarden. Letterlijk opgo- vat. ln den goede ouden tijd. Spaansche bedelaars. Driebcemg Wcdloopen (rant il lustratie). Marocco (met illustratie). Archimedes (met illustratie). Uit Armenië (met 2 i.M us tralies). Dc nek van het buis. In den boek godiongcn (met illustratie). Uit de advorteutierubriek. Een wijsgecrig antwoord. Voor de huishouding. De nieuwe richting (met illustratie). Wat er al voor tabak gerookt wordt. Curiosa. De waarde van welbestede jaren. Verlengde portretten (met 2 illustraties). Voorts Puzzle. Anccdoten. De Prijs- winner van Raadsel LXIV. Oplossing van Prijsraadsel LXVII. Nieuw Prijsraadsel LXXI. Schaakrubriek. Medodeelingen.

Peel en Maas | 1893 | | pagina 2