J_ Op de Kermis heid pruimtabak. De uitwerking was snel on-verwon derlijk. In twee minuten 'begon de patient te waggeleu en liet den staart hangen, totdat de«e over den grond sleepte. Twintig minuten later bleek .het dier genezen. Een andere proef nam ik met een haan, die 's morgens bij het loslaten lusteloos bleek te zijn en niet wilde eten. Ilij stond met open bek en neerhangen de vleugels. Ilij nam geenmotitio van zijn dames, in zijn keel was niets te bespeuren en zijn krop was leeg. Ik gat hem een «pruim". Na 2 a 3 minuten zag hij er met zijn hangenden staart nog treuriger uit. Ilij bleef ongeveer 5 mi nuten ouder een boom op hetzelfde plek je zitten. Daarna joeg ik hem eens op, hij scheen al wat beter en oen kwartier later., ziedaar, hij kraaide lustig en bleek geheel genezen! Wie hem den volgenden dag zag, zou niet zeggen, dat hij zoon paardenmiddel had inge nomen. Het middel is niet nieuw meer, doch wordt weinig .toegepast. Men probecre het eens. Veldp. Frankrijk Een geheimzinnig drama. Onlangs overleed te Origué een landbouwer Seru genaamd, die twee wettige zoons naliet. Ilij liet hen aan zijn Led komen en deeide huil mede, dat hij nog een zoon had, die niet zijn naam, maar dien van Henri Véroi) droeg. Deze was 19 jaar en was knecht op de boer derij van Lavolue. De stervende vader zeide hun verder, dat liy dien zoon 1800 francs ver maakte en dat die som vau hun vaderlijk erf deel af zou moeten. De broeders Seiu scbij nen dit nu niet zoo heel aangenaam gevonden te hebbeu. Zondag jl. verdween Hcuri Yêron. na met zijn halve broers in gezelschap ge weest te zijn, plotseling en niet ver van Boias- sé werd later zijn lijk opgevisebt. Het was gemakkelijk le zien. dat de ongelukkige ver moord was; de tong hing uit zijn mond en de oogeu puilden uit zijn hoofd. De genees heer en verklaarden dal hij eeist geworgd en toen te water gegooid was. IJet parket van Chateau Goutier neei: ae gorangenetöïig'«lër lei,7e broeders gelast. Te Parijs woedde Vrijdag een brand, zóo buitengewoon zwaar als er in lange jaren niet was voorgekomen. Het vuur ontstond in een bergplaats van hout aan een der kaden der stad eu de vlammen woekerden met ongeloof lijke snelheid voort, zoodat verschillende an dere bergplaatsen vuur vatten en daaronder ook een pakhuis met absinth (een soort sterken drank), waardoor bet gevaar nog vergroot werd, daar de gevaailijke vloeistof aanleiding gaf tot eene ontploffing. De verwoesting die aangericht werd strekt zich over een groote oppervlakte uit; hoewel men volgens de laatste berichten het vuur meester was, rekende men nog wel een paar dagen noodig te hebben, alvorens de vlammen de en smeulende massa's voor goed zullen ge doofd zijn. De aangerichte geldelijke schade wordt op eenige millioenen guldeus geschat. Zeer tc betreuren is de omstandigheid dat een dertig tal arbeiderswoningen door de vlammen wer den verwoest, waardoor een hondertal werk- liedenfamilicn van dak beroofd zijn. Duitsehland liet oudste lid van den Rijksdag is de heer Christ. Di-Jen, geboren in 1S10; het jongste de Elzasser socialist Remand Jiueb, die eerst 27 jaar is. Het vierde gedeelte der leden is van adel lijke gehooite. Daaronder bevindt zich ook een socialist, de heer Von Volimar. Naar de geloofsbelijdenis verdeeld, zijn de Evangelischen, 20S in getal, het sterkst; /.ij zijn in alle partijen, de Poolsche uitgezonderd. Dan koinen de Katholieken. 137 man. die iu alle fracties, behalve bij de Denen, de vrij zinnigen, de radicalen, de Vrij-conservaiieven en de Welfen vertegenwoordigd zijn. Joden zijn er nog slechts vier in den Rijks dag, waarvan drie bij de socialisten. Zeven en-twintig socialisten gaven zich opals volsla gen godsdienstloos. Engeland Omtrent het sohandaal van de vorige week iu het Lagerhuis meldt men de volgende bij zonderheden Het geschiedde naar aanleiding eener uiting van Chamberlain, die zich warm maakte over de slaafsheid van Gladstone's volgelingen ten opzichte van deze -Homciule Bill". Riep de eerste Minister -zwart", zeidc Chamberlain, dan antwoordden zijno aanhangers; «het is goed Riep hij -wit", dan klonk het uit hun mond: -het is nog beter 1" Altoos was Giad- •slone's slem voor bon -ile stemme Gods", en nooit sedert de dagen van IIerodes was or znlk een slaafsche pluimstrijkerij vertoond ge worden. Op dit oQgéublik verhief zich uit de greep der lerschd nationalisten het geroep van -Ju das Judas!" Daar de voorzitter dit niet scheen te hebben gehoord, vestigde de heer Gibbs zijne aan dacht erop, verklarende dat de heer T. I-' O'Connor de uitroeper van liet smaadwoord was geweest en verlangde dat hiervan nota zou worden genomen. De voorzitter betuigde, dat de bedoelde uitdrukking zijn t or niet had bereikt: en hierop trad de heer-Gibbs naar do tafel en herhaalde zijn verlangen waarbij hij door eenige collega's werd ondersteund. Reeds hierbij ontstond or een verward ge schreeuw en een algemeen stemgegons, ter wijl iedereen zich spitste op eene -scène". Men had niet lang le wachten. Straks zag men den Ier Logan uit de minis- tericele banken -opspringen en naar den kant van do oppositie loopen, waar hij, onder eene liofiigc woordenwisseling met den heer Carson plaats nam. Deze vrijpostigheid bleek te veel voor hel geduld van Carson's buurman, Fisher, die den indringer bij den kraag vatte, om hem weg te duwen en ziedaar het signaal lot een geregelde boksparty. Als een éiiuig man stonden de Iersche na tionalisten op, klauterden over de banken, en gingen den unionisten te lijf. Het tooneel laat zich beter denken dan beschrijven. Op den voorgrond zag men dun heer Timothy Healy stampen en oorvijgen wisselen met den heer Gibson Bowles. Woedende strijders in de voorste gelederen waren ook kolonel Saunder- son. Redmond, Crcan, O'Brien, O'Connor, Burdett Coutts, cn Mnjoribanks. Talrijke geachte leden rolden al woi stelend met elkan der over den vloer; anderen mengden zich in liet krijgsgewoel met vergeefsche pogingen om de vechtenden scheiden; de groote massa van toeschouwers in het rond verscheurde de lucht met gesis en gebrul van: -Order!" -Speaker! en boven dit.alles uit hoorde men sir E. Ashmead-B; ï'tlett met geweldige stem den in stomme veislagenheid toekijkenden Gladstone toebuideren: -This is your doing This is all your doing Toen men eindelijk weer een weinig tot be zinning kwam en de Sergeant at-Arms met eenige breedgeschouweide vredestichters de kampioenen naar rechts en links had uiteen gedreven, volgde nog het beschamende naspel van aanklacht, verwijt en het vertoonen der ontvangen builen, lief. is onnoodig daarbij langer stil te slaan. Een schandaal als dit is in hot Etigelscho Parlement, welks toon en strekken mag, misschien nog nooit voorge vallen. Een zeker aantal werkloozen, op hot plein van Towerhill te Londen vereenigd, heb ben den knaptsle onder hen belast, tot Glad stone een schrijven te richten, om hem to vragen -of de regeering voornemens is iets voor de weikloozen, wier aantal iedcren dag vermeerdert, te doen" cn om hein te waar schuwen, -dat als hij niet onmiddolijk maat regelen neemt, do tienduizend hongerlijders, mannen zoowel als vrouwen, zich gedwongen zullen zien, zelf hu» zaak in handen ie nemen. Italië Dinsdag jl. heeft Z. H. Paus Leo XIII zich voor liet eerst tegen den middag naar den Loo toren in do tuinen van liet Vaticaan be geven, o:n daar de warmste uren van den dag door t: brengen. Des avonds tegen zeven uur keert de H. Vader Daar zijn vertrekken terug. Het gevolg van Z. H., de Zwitsersche lijf wacht en de begeleidende gendarmen, verblij ven zoolang de Paus in de torenkamer ver toeft, in een ruim paviljoen, dat naast den toren is gebouwd en waarin zich kamers be vinden voer den geheim-kamerheer, die Z. 11. steeds vergezeld, alsook voor een der secre tarissen, die zich gereed heeft te houden om te schrijven, zoodra Z. H. iets te dicteeren heeft. En zelden gaat er een dag voorbij, zonder dat de secretaris zijn functie heeft te vervullen. De geest van Leo XIII is steeds met het eene of andere onderwerp bezig, dat de secretaris zeiden een hal ven dag i heeft. Oostenrijk Een passagier onder de locomotief. Een merkwaardige reiziger is de vorigi week Vrijdag op liet spoorwegstniion Amsd (Posen) aangehouden. Het was een knaap van ongeveer acht jaar, uil een dorp nabij Memel, die uit vrees voor slaag zijn moeder was ont-j loopen. Hij had de reis afgelegd door onder de locomotief te kruipen en zich daaraan vast tc klampen; toen de honger hem kwelde, had hij zijn gevaarlijk plaatsje verlaten en had hij hier en daar om brood gebedeld. Hij had nog een goeden voorraad bij zich. Op gerael- deu Vrijdag was liij van Grandenz aangeko- meu. Te Amsee werd hij door een beambte opgemerkt, op het oogenblik toen hy weer plaats wilde nemen onder de locomotief. Op de vraag naar het doel zijner reis antwoorddo hij, dat hij tot aan hot einde der spoorbaan lird willen gaan. Door den rook en dc kolen was liij zoo zwart geworden als een Moor. Om zijn oogon wfiroote kringen. Overi gens scheen zijn gjlieid in geen enkel op zicht door do oakken aan 't reizen ver bonden, geloden t^en. Rand Rusland gaat ojtsche waren zijn maxi mum tarief toepas Duitsehland antwoordt mot oeuc verhoo met 50 pet. van zijn tarief. Rusland dl nu zijn verhoogd tarief nog meer tc verbs, waardoor alle Duit- sche invoer in Rol zou worden afgesne den. Do minister;.! justitie hoeft met het oog op de lalrykeilitoflers, door de duels gemaakt, bepaald,, ieder, die een ander in een duel gedood h. tot hoogstens zes jaar gevangenisstraf ^veroordeeld worden en in geval van veriding tol hoogstens drie jaar. De getmgemllen eveneens vervolgd worden. Neu'land. Voorzichtig met, vee, dat aan miltvuur lijdt! Door een slager te Oudenmirdum word een koe geslacht, die aan miltvuur had geleden. Onder liet slachten geraakte een weinig bloed van de koe in de wonde, die de slager aan de rechterhand had, waardoor dit lichaamsdeel zóo erg opzwol, dat geneeskundige hulp moest worden ingeroepen. Maandag arriveerde in Den Bosch een briefkaart, die op -1 Juli 1S82, dus cll jaar geleden! uit Herwijncn was verzonden. Zij bevatte een bestelling en men was roods bezig die uit tc voeren, toen men bemerkte, dat die order elf jaar oud was. Pokken onder de schapcnl Onder Ivluudert en Zevenbergen is bij eenige landbouwers een ziekte onder de schapen uit gebroken, die sedert jaren in ons geheole land niet voorkwam, namelijk schaapspokken.Reeds zijn verscheidene schapen van den veehouder De H. aan deze ziekte bezweken. De nog niet aangetaste schapen worden door den rijksvee* arts, te Zevenbergen ingeënt. VENRAY, Augustus 1S93. RIJKSPOSTSPMBANK. Aan hot post kantoor te Venmen de, daaronder rossor- teerende hulpkiurcn werd gedurende de maand Juli.- ingelegd f 4060,58 l'ugbetaald f 2013,12. Het laatste, dr dat kantoor uitgegeven boekje draagt betimmer 1067. De Jaarmat Woeasdag alhier gehou den, was zeer druoezocht. De handel, anders zoo traag en sli, was thans levendig. Aan de lijn stonden rm 200 stuks hoornvee. De prijzen vaiieerder-an f 150 tot f 240. Ook dc handel in de bijen was vrij levendig. Men besteedde f 6 a f per stuk. Bij de hers-mming voor een lid van de gemeenteraad, ojüinsdag 1 Aug., waren uit gebracht 208 simmen van de 341. Hiervan verkreeg de l&r J. Loeneu te Leunen 147 en de heer VV. -lui Meijcl 117 stemmen, zoo dat de hoer JlLoenen met een meerderheid van 30 stemmed's gekozen. Gisteren jid te Horst een treurig onge luk plaats. De heer P. J. Hoogers bier brouwer had bt ongeluk in den kokenden brouwketel te 'tillen en is aan de gevolgen daarvan, onmidd'lijk overleden. Geslaagd /oor de akte Engolsch (lager onderwijs) de h er P. J. Kutten Hoofd der school te Wansfiun. Zondag ihrniddag omstreeks 5 uren, toen de echtelieden P. J. Wilbers, landbou- warën, bh'istolar Wf"ïïknfl8 woiling'lJrandTIii weinig t'y'ds waren het huis met schuur en stal, bonevens inboedel, akker- en schuurge- reedschap en ingeschuurde granen, oen prooi der vlammen geworden, terwijl eene koe en een varken mede in de vlammen zijn omge komen. De schade wordt geraamd op p. m. f 1000, waarvan niets tegen branschado was verzekerd. In de afgeloopen week zijn to Vcnlo aangekomen drie en twintig personen, die als zijnde zonder geld of middelen van beslaan door de politie do grenzen werden overge bracht. Onder dat getal bevonden zich 18 mannen, 4 vrouwen en 1 kind. In den laatslen tyd worden er in de bos- schcn te Grubbenvorst herhaaldelijk diefstal len van gekapt en gezaagd hout gepleegd, zonder dat uien de daders daarvan kon be trappen. Het :s thans in den nacht van Maandag, omstreeks drie ure aan den wachtmeester Kei zer van de brigade marechaassée te Yenlo en den veldwachter Slijpen te Bienck gelukt, de personen R. F. oud 50 jaren koopman, en A. S. landbouwer beiden wonende te Vcnlo, te betrappon in een afgekapt deunenbosch onder de gemeente Geul) ben vorst en toebehoorende aan den heer G. Leijendekkers te Jilerick, toen zij gezaagd hout op een kruiwagen en op een hondenkar laadden. Het hout werd in beslag genomen. In het Missiehuis te Steijl vertoeven te genwoordig twee jonge Moor!jes die de Ecrw. heer Dier, missionaris in Thago, west Afrika, van daar heeft meegenomen. Ze zijn 9 cn 11 j..ar oud. Een hunner is gedoopt; den andere zal het H. Do-, psel worden toegediend door den Zeer Eer w. lieer Janssen rector van het Missiehuis, zoodra deze van Rome terugge keerd is. Een der zwarten spreekt reeds goed Duitse!). Later lteeren zij weder naar het lieete Afrika terug. Tevens bevinden zich oogenblikkelijk in het Missiebuis twee jonge inboorlingen van Texas een grootendeels laagland, doch over 't alge meen vruchtbaar, gelegen in 't Zuid-Oostelijk gedeelte van Noord-Amerika bij Mexico. Men schrijft uit Stamproy. In het naburig Belgisch dorp Bocholt is Maandag morgen een man door een geweer schot gedood. Het slachtoffer kon nog voor zijn dood de dader aanwijzen en de II. H. Sacramenten ontvangen. De dader, een stroo per van beroep, ontkent alles hardnekkig doch liet zal hein weinig haten, daar do be wijzen overtnïgcijd zijn en hij do man op dor- tien passou heult gotroitou, Het verhoogde Duitsche tarief! Naar wij vernemen, heeft do Kamer van Koophandel te Amsterdam zich, zoowel tele grafisch als per missive, tot den minister van buitenlandsche zaken gewend, ton einde diens medewerking in te roepen lot het verkrij; van' overgansbepalingen, in het belang onzen lmndel bij de toepassing van hot ver hoogde Duitsche tarief bij invoer van Russische artikelen uit Nederland. Hbl. Maandagmiddag zijn te Vlijmen door den burgemeester wegens ongeregeldheden, ont staan met het innen der tienden, samenscho lingen van rueer dan 3 personen verboden van 8 uur 's nam. tot G uur 's morgens. Ernstig verzei is echter nog niet gepleegd, kleine baldadigheden hebben er verschillende plaats gehad. Acht maréchaussees te paard handhaven de orde en zijn bij het inhalen der tiend tegen woordig. De Duitsche sigarenmaker Heinrich Mo iling te Haarlem, is Maandagavond door zijn stiefzoon, den achttienjarige!! Jan Somerdyk, met wien hij, zooals dikwijls het geval was, twist had, mot een revolver inde borst gewond, zoodat hij zich in een gevaarlijken toestand bevindt: de kogel i3 nog niet in het lichaam gevonden. De verwonde moet een slecht huis vader zijn, die zijn vrouw mishandelt eu zich aan drankmisbruik overgeeft. Yalsch bankpapier! Aan de Nederlandsche Bank is eon bankbil jet van f25 ter inwisseling voor zilver aan; ervaring kwam, dat liet valsch was. Men zij dus op zijn hoede! Geïllustreerd Zondagsblad Inhoud van No. 32» Een vredelievende outmooting van Franschö en Duitsche soldaten (met illustratie). De Arbeidsbeurs te Parijs met illustratie). Het vergaan van hot Kngelsch oorlogschip »Vic* toria". Eenige bijzonderheden naar aanlei ding van het vergaan der «Victoria" (met een portret vau admiraal Tryon, van de -Victoria" de -Camperdown" en met 2 illustraties van de rafnp). De Parijsclie troebelen (met illustraties). De Prijswinner van raadsel Lil. Eigen taxatie. Een kleino dienst (met illustratie). Puzzle. Anecdoten. Een daad van de Keizerin van Oostenrijk. Een góede lijm. Oplossing van Prijsraad- el LIV. Man en vrouw, beide honderd jarigen. Gedachten tor overweging. erschillend standpunt (met illustratie). Een Siameeseh Minister. Bladeren als voed- jel. Een vraag omgekeere (met illustratie.) Nieuw Prijsraadsel LYI. Frederik de jote als scheidsrechter. Schaakrubriek. Modedeelingen. Gemengde Berichten. Marktberichten Venray, 4 Aug. Aangevoerd 900 halvo kilo's Boter. Prijs per halvo kilo 5S a 62 et» Horst 4 Aug. Aaangevoerd 920 halve kilo boter. Prijs 51 a 58 cent. Sambeek. 31 Juli. Prijs der Boter per halve kilo 48 a G1 cent. Aangevoerd 3320 halve kilo's. ROTTERDAM, 31 Juli. Granen. Tarwe. Puike f7.00, minJero en goede f5. tot f 6.75, eu per 100 kilt* f7.50 tot f8.75. Rogge f 4.50 tot f 55.0. Nieuwe Rogge f 5.tot f 5.-10. Haver, f4.— tot f 5.en per 100 kilo f9.25 tot f9.50. 1 Aug. Tec. Aanvoer 11 paarden, 2 Veulens, 1202 magere en 600 vette Run deren, 281 vutte en graskalveren, 90 nuchtere kalveren, 1347 schapen of lam meren, 558 Varkens, 139 Biggen, Men noteert: Runderen le kwal. 72 a 2e kwal. 66 it 3e kwal. 60 a cent. Kalveren le kwal. 85 a 2e kwal, 70 A 75 cent. Alles por KG. Slieren f70 a f200. Graskalveren f a f Melkkoeien f 160 a f 230, Knlf- koeien f150 f280, Vaarzen f75 a f180, Paarden f 35 ;'i f 90, Pinken f 30 a f 75 per stuk. Schapen. Ie kwal. 55 a 2e kwal. 50 a 3c kwal. a cent per Kg. Varkens, lc kwal. 23 i» 2e kwal. 22 a few.il. ïl a cent; Licht soort 21 a 22 cent per halve Kg. Burgerlijke Stand. Een druppel kaneelolie op de kussensloop, zegt men houdt den ganschen nacht de muggen op een eerbiedigen afstand vail het gelaat. 't Is licht te beproeven. Mevrouw: Kijk eens beste man. ik heb voor onzen Caro een allerliefsten halsband gekocht voor slechts zeven gulden. Mijnheer: Maar, vrouw, zeven gulden voor een hulsband! Ik draag ze van dortien stuivers. Mevrouw: Nu ja, maar jij bont ook geen hond I Bezoeker: Zit de hond altijd naast je_ op je lessenaar? Klerk: Neen, maar ik ben.mijn sponsje kwijt en nu likt hij de postzegels voor ine. Arts: Nu, je man is alzoo van zijn dronkenschap genezen maar wat zie ik? Ilij is alweer dronken Vrouw: Ja, maar dat is uit blijdschap over zijn radicale genezing! Heer: Hé! Jij bent toch niet tio jon gen aan wien ik straks mijn paard to be waren heb gegeven? Jongen: Nee, meneer! maar ik heb dat baantje, uit spikkelalie, voor drie centen van kleinen Kees gekocht. Wat versta je onder een wonder? Dat weet ik niet. Veronderstel eens dat dc zon des nachts scheen, wat zou je zeggen, dat het was? De maan. Doch als men je zei, dat het de zon was, wat zou je dit dan noemen 'n Gemeene leugen. Maar ik vertel nooit 'n een gemeene leugen!... Neem dus eens aan: ik zeide je, dat 't de zon waswat zou je daarvan denken Don zou 'k denken meneer, dat u (na eenige aarzeling) niet meer precies nuchter was! Het nut der sleepjaponnen! Vriend; Wel, professor, wat doet ge daar? Professor: Ik schud den sleep mijner vrouw uit, die zoojuist van een wandeling buiten do stad terugkeert, en dan vind ik steeds een rijken oogst voor mijn natuurkundige verza meling: rupsen, kevers, enz, VENRAY Van den 29 Ju!i tot den 5 Aug. 18f3. Geboorten. Maria Ilemlrika Janssen Peter Eogebert Nollen Anna Maria Maesen Maria Calharina Ilcson Johannes Martinus Coen» dors. I-Iii wel i j ken. Gecne. Sterfgevallen. Leonard us Micliels weduwenaar van Jacob# Cox en eclitgenoote van Anna Maria Wijnho ven oud 7G jaren. ADVERTENTIEN. De burgemeester van Venray, brengt ter algemccne kennis, dat op Dinn- (lag H Aio^ïikIiih a. s. des namiddags tusschen 5 eu uur in hot schoolgebouw to S^ouiien, alhier, zal worden overgegaan tot kostelooze entingen cn herenting der KOEPOKKEN*. Venray, den 4 Aug. 1893. De Burgemeester voornoemd, PH. ESSER. te VENRAY. invallende Zondag den G Augustus en volgende dagen, zullen GKEXE orgeldraaiers, har monicaspelers, lirdjeszungers en dergelijlt.eii worden TOEGELATEN. De Burgemeester, Ph. ESSER. De Burgemeester van Venray, brengt ter kennis van belanghebbenden, dat de patentbladen dienst 1893/94 van lieden lot den 15 Auguslu» a. s. ter Secretarie dezer Gemeente in ontvangst kunnen worden genomen, zullende niet afgehaalde bladen na dien tijd door den Deurwaarder der Directe Belastingen worden rondgebracht tegen beta ling van 10 CENTS per stuk. Venray, 29 Juli 1893. Do Burgemeester voornoemd, l»h. lvSSER.

Peel en Maas | 1893 | | pagina 2