Ik ondergeteekende Kledingstukken ieetsie aan te bevelen. Beter is het, misschien nog den vee arts te rragen om jodolonn-poeder of jodoforoi-collodium, teneinde hiermede dadelijk na de geboorte den nog vochti ge» navel te bestrooien ofte bestrijken, opdat zich daaromheen een dunne vaste laag vorme, die de besmetting weert. Alles ter wereld, 't zij goed of kwaad, heeft zijn oorzaken en slechts wanneer men deze kent, kan men met hoop op goed gevolg optreden ter bestrijding van het kwade. 't Is daarom, dat De Veldpost''zich haast, deze nieuw gevonden ziekteoor zaken aan hare lezers bekend te maken. De bijzonder groote zorg, die de ba kers betoonen voor het reinhouden van den jongen mensch, en die groote zorg is uit reeds lang vervlogen tijden afkomstig schijnt er ons op te wijzen, dat men ook hierbij beducht is voor de schadelijke werking van kwade invloe den. Laat ons die kwade invloeden dan ook zooveel mogelijk bij jonge dieren zoeken te weren. Yeldp. België Twintig dooden door het hemelvuur. Een hevig onweder, vergezeld van zware buien, ontlastte zich Zaterdag over de Britscho eilanden en een gedeelte van België. Op tal van plaatsen weiden groote onheilen aange richt. Ie Skegues, werd een pleiziervaartuig met 23 personen door don bliksem getrollën. Het vaartuig vatte vuur en zij die er in zaten verJwenen in de diepte, op 3 personen na, die zwemmen konden. Frankrijk l)e 1-1 Juli. Het feest der Republiek is te Parijs kalm verloojeu; de gewone wapen schouwing bad in tegenwoordigheid van Car- not plaats. Een krans werd gelegd op het standbeeld van Gambetta en... Jeanne d'Arc, notabcne de royüste bij uitstek! Alleen hebben een dertigtal studenten een muziektent omvergeworpen, waardoor een veahtpartij ontstond. Een der jongelingen werd goiUTOSieei'd maar-uu .m hii'uw»' standjes weer dadelijk vrijgelatenBe nieuwe prefoct van politie wandelde persoonlijk in het -Quartier latin," de studentenwijk, rond, om toezicht te houden. Onder de gedecoreerden van dezen dag komt voor Emile Zoia, die tot officier in liet Legioen van Eer is bevorderd. To Marseille trokken de socialisten de pa radetroepen na, fluiten en do Carmagnole zin gend ze werden uiteengejaagd. Te Houbaix hadden straatgevechten plaats tusschen republikeinen en socialisten. Een ontaarde Moeder. Het hof van appel te Rouaan heeft dezer dagen tet 2 jaar gevangenistiaf en 200 fr. (ongeveer f 1U0) boete veroordeeld een zekere vrouw Menaiit, wonende in bet departement van de Eure, wegens bet door schuld veroor zaken van den dood van een harer kinderen. Dit bad plaats onder zóo afschuwelijke om standigheden, bowysgevend van zoo groote •wreedheid, als geen verbeelding zich kan voor atellen. Het kind, ruim 4 jaar oud, was gestorven aan kanker, veroorzaakt, zoowel door bevrie zing als door alcohol-vergiftiging. Bij zyn bed was de moeder gewoon een zekere hoeveelheid alcohol te plaatsen, waarvan de kleine, die het noodigste ontbeerde, in korten tijd 4 a 5 liter dronk. Tengevolge hiervan ontwikkelde zich het lichaampje bovenmate, hoewel liet van een schrikwekkende magerheid bleef. De voe ten waren geheel bedekt met kankerachtige verzweringen, en een der teenen ontbrak. De moeder zeide: -Als hij petroleum ge dronken had, dau zouden ze gezegd hebben, dat ik hern vergiftigd had!" Terwijl het kind stervende lag, zeide zij tot een buurvrouw; -dat pakt je nogal aan, orn dat to zien, hé? maar ik zal er gauw van be vrijd zijn en 't zal me niet bc-ietten te eten Zeven dagen te voren was een harer kin deren aan longontsteking gestorven, tenge volge der koude en der verwaarlooziug. Vrouw Menant liet haar - kinderen bijna naakt in do sneeuw loopen en gedurende de hevigste kou dwong zij hen hun beddegoed in de rivier to wasBchon. Meu schrijft haar nog deze onmenschelijke uiting toe: -Zou ik dan niet het geluk hebben, ben te zien ven'En sprekende van dec oudste: -als hij niet uit zichzelf wil doodgaan, dau zal ik hem hangen Deze voorbeeldige moeder was reeds vroe ger tot zes maanden gevangenisstraf veroor deeld wegens mishandeling van haar schoon moeder. Het is nu te hopen, dat de nog levende» harer kinderen aan baar weinig lieideiijke zorgen worde» onttrokken. Duitschland Het bestuur der Rijnprovincie beeft een krediet van twee raillioen mark toegestaan tot aankuop van veevoeder en strooisel. De conservatieve vereeniging te Wal denburg heef: op haar verzoek om inlichtin- gen, betreffende de oprichting van een stand beeld voor Bismarck, van don president van den Rijksdag, \'on Levetzov bericht ontvan gen, dat men daarmee wachten zal tot voor keizei' Wilhelm I eerst een gedenkteeken op gericht is. Hot scheen niet gepast den nog levenden grooten rijkskanselier vóór don reeds overleden hcldenkeizer zulk een eer te be wijzen. Prins Maximilljaan, de zoon van den broer van den koning van Saksen, heeft eenigo dagen geleden plotseling den militairen dienst verlaten en zich naar Eiehstadt begeven, met liet doel in het daar bestaande klooster de monnikspij aan to nemen. Drama's der ellende. De politie tc Berlijn heeft de vrouw van den koetsier Nutusch aldaar aangehouden. Maan dag was zij, gebruik makende van de afwezig heid van haar man aan haar oudste kinderen Ida, een meisje van 12 en Willem, een jongen van 3 jaar, gaan zeggen, dat zij plan had zich ie verdrinken en zij bad en smeekte hun haar te volgen in den dood. De kinderen stemden c-i in toe. De vrpuw nam de jongste harer kinderen op den arm, en, vergezeld van do vier andere, giog zij naar het kanaal van Spandou nabij Platzensee. Ida cn Willem bleven aan den kant staan De moeder nam baar drie andere kinderen, Emma, Gustaaf en Max op den arm en begaf zich daarmede te water. Het augstgeschrei der kleinen trok echter de aandactit van eeuige buren, die te hulp snelden en de voldoening smaakten 4 menscliculoveKs van een wissen dood te red den. De arrestatie der moeder heeft, zooals zich denken laat, nic-t weinig de ellende, waarin het gezin verkeert verminderd. Engeland In de zitting van Dinsdag heeft de vlag- oflicier, lord Gillford, die als getuige opgeroe pen was, verzekerd, dat admiraal Trjon hem na do aanvaring verklaard heeft, dat het on geluk zijn eigen schuld was. in zijn verhoor heeft kapitein Bourke de curieuss mededeeling gedaan, dat een massa zeelieden, aan boord van de -Victoria" niet konden zwemmen, dat anders liet aantal ovei levenden veel groo Verder heeft Bourke hulde gcb«-cs-K«. bemanuiug, die een bewonderenswaardige discipline, koelbloedigheid cn gehoorzaamheid aan alle bevelen, tot op het laatste oogenblik getoond hcoft. De bemanning stond in hot ge lid als voor oen parade en niet één man tracht- to het leven te redden, vóór het bevel daartoe gegeven was. Een nieuw feit, dat uit bot ver hoor blijkt, is dat de -Cainperdown," gedu- rendo de bewuste manoeuvre, niet de snelheid had door de signalen van admiraal Tryon voorgeschreven, tengevolge van een vergissing in do verklaring van de bevelen des admiraals. Italië Den 13n Juli overleed te R«rae de Hoog waardige Pator Nicolaus Mauron, Generaal- Ovcrste van de congregatie des Allerb. Ver lossers. De hooggeplaatste overledene werd den 7 Januari ISIS te St. Sylvester bij Frei burg, in Zwitserland, geboren. Op nog jeug digen leeftijd trad hij in de congregatie des Allerh. Verlossers. Priester gewijd, bekleedde hij achlerconvolgens bet ambt van professor in de wijsbegeerte en moraal theologie, van theologie, van prefect der studenten, van rec tor en provinciaal, totdat hij den 2n Mei 1855 op den nog jeugdigen leeftijd van 37 jaren tot Generaal werd verkozen. Nog ruim een even groot aantal jaren mocht hij deze ge wichtige bediening vervullen. Zwitserland Een hevige storm heeft over de Zwitsersclie hoogvlakte gewoed. Vooral aan de boorden van het Morut-mcer werd groote schade aan gericht. Op versrbillende plaatsen in het kan ton Fioiburg en Wallis veroorzaakte het he melvuur brand. Uit Weenen wordt gemeld, dat tengevolge vnn de hevige stortregens in het dal van de Inn gioote overstroomingen hebben plaats gehad, waai door groote schade is aangel icht en op verschillendo plaatsen ten koste van mensubenlcvens belangrijke verzakkingen en instortingen voorkwamen. In Tyrol hooft de storm geducht huisge houden, vooral te Brixlegg. De stad is bijna geheel verwoest, gcon steen is op den andere gebleven. Allo bruggen zijn weggeslagen. Verscheidene personen verdronken, liet Zil- lordal staat onder water. Troepen zijn naar do geteisterde plaatsen gezonden, om zooveel mogelijk hulp te bieden. Merland. VESIY, 22 Juli 1893. Met innig gegen vernemen wij dat dc WelEerw. Hedlenri Poels alhier, aan do Katholieke LTrrsiteit te Leuven bevorderd is tot liet iucoA'kkaat in de godgeleerdheid, j Wij biod-cu tl jeugdigen priester cn zyne geachte faraitie'ze beste gelukweuscbon aan. Uitslag der irkiezing voor 4 leden van den gemeentei'j alhier. Aantal lueze342. Opgekomen 168. Ilerkozeni Janssen, met 149. i Trynos, - 132. - Rousseau, - 123. Ilerstenirainglusschen Johannes Loenen en Wilhelmus n Meijel welke respectieve lijk 81 en 76bmruen verkregen. Bij een hou onweder, dat zich Maandag middag boven' ize gemeente ontlastte, is de bliksem gevalliop een turfscbop, bij de wo ning van H. l,irlo te Brabander. De schop met den voorra. turf verbrandde. Met do hulplr huurlieden werd de woning van Perlo voo^ernieling gespaard. Niets was t«n brandschade verzekerd. LIJST van Ijeven geadresseerd aan onbe kende persene gedurende de 2e helft dor maand Juni 103, en welke op schrifte lijke aanvrageaan den Directeur van hot Postkantoor te'euray kunnen wordon gere clameerd. M. van der Old, Gruningen. In den i.vond van den 14 dezer werd het den agent vn politie Georaedts te Venlo, omstreeks 9 u> erg lastig gemaakt. O. II, Hendriks, mili®n-korperaal der Infanterie te Venlo, die me onbepaald verlof den dienst had verlaten dori nog in uniform gekleed was bovond zich naaelijk met een militair en eeu burger op do 'Aenbare straat in dronken toe stand, schreeu ende en tierende. Door den agent aangema; id rustig te zijn, werd daaraan door hem geenf eiioor gegeven, waarom deze 8 hom, ter voorkoming van *n in arrest te brengen, liier- irzette hij zich mot geweld, ;cnl zijn sabel te ontnomen, •i hem, waarna hij met behulp taker in het dronkemanslocaal genoodzaakt ergere schand; tegen echter trachtte den sloeg en stamp van een nacht i'i werd gebracht, Maandag morgen had te Breust-Eijsdon een verschrikkelijk oageluk plaats. Zekere P. van Maastricht was voor pleizier medegereden "rot de brouwerskar van den 'IT Brenss ,,ij vallen, zooda; ftij ovorreuon weru en hem de borstkas werd verpletterd; do ongelukkige was onmiddelijk een lijk. Bij den landbouwer J. Beurskens te Velden brak Zaterdag morgen brand uit, de liui3genooten waren afwezig en het vee in do weide. Door de inmiddels toegesnelde buren kon het vuur echter spoedig gebluschl worden, en den brand bij den stal en keuken gestuit worden. Het afgebrande was verzekerd. Ten behoeve der Franscho regeering zijn deze week 10.000 Kgr. hooi van de Wetering te Nederweert ingeladen. Eeue groote hooimijt van de hoeren Groe- nendanl e. s. was ook aangekocht, doch de agent der Fransche regeering heeft dit hooi niet omvangen, daar het vochtig was byoen gezet en reeds eenigszins aan 't broeien was. Een Stal deskundigen hebben het hooi onder zocht en verklaard, dat het van goede kwali- liteit is; de Frausche agent weigert evenwel de aanneming. Men is benieuwd naar den afloop dezer zaak. De landbouwer J. S. te Den Ham is trcu. rig om het levm gekomen. Om ongeveer half elf van huis gegaan zijnde om wit zand to graven, kwam hij 's middags niet thuis. Zijn vrouw ongerus: wordende, ging hem opzoeken en vond hern onder een hoop afgescheurden grond bedolven. Zoo spoedig mogelyk werd hij losgegraven, doch de levensgeesten waren reeds geweken. IIcndrikus Vai II., een oud bekende dor justitie, heeft zijn lal ven broeder Conielis een idioot op det openbaren weg ie Gnssel (bij Grave) door mddel van een geweerschot van het leven beroofl. Nadat de moordsnaar zich eerst thuis nog verbloed bad, is hj gevlucht in de richting naar Kleef. De politie mankte; van een en ander proces verbaal op. De verslagene w4'd getroffee in den mond hoek de kogel vondeen uitweg aan de achter zijde van liet hooft, welk lichaamsdeel hij geheel verbrijzelde, Middel om de lokken van kippenluis to zuiverei Men neemt elzet plaats, waar de hij hoenders zoo lastig groot getal daaiop dagen verwijdert nvi ze door versche. Me go keei cn te bcrhnlc dezer diertjes bevri kken en legt die op de n roesten. De voor onze insecten zullen zich in leoiv.etton. Na een paar die takken en vervangt behoeft dit slechts eeni- orn van een groot aantal ie zijn. Hondentrouw! Niet ver van Ginneken, bij de grens van België, aan den zoogenaamden -Paal", bevond zich een landbouwerswoning, bewoond door Van Opstal. Deze woning met de schuur zijn Vrijdag een prooi der vlammen geworden. Onder liet branden miste men het kleinste kind, een wicht van een paar jaren. Overal werd gezocht doch nergens werd bet, knaapje gevon den. Eindelijk ja, daar zat hot in een zandhok 1 onder het bakhuis, in gezelschap van den hond die zijn kleinen makker hier veilig waande. Een man, die het kind daar zag, wilde het spoedig naar de in angst verkcerende ouders brengen, maar de houd dulde niet, dat men zijn beschermeling zou aanraken en beet zelf den man in den arm. Eerst nadat de ouders nader kwamen, liet het dier het kind uit het zandhok gaan. Lokvogels! In drie siembureaux te Utrecht zaton deze week als voorzitters de heeren Vink, Mees en Reiger. Te Nijmegen is het magazijn van J. A. Levy, groothandelaar in lompen en glaswerk, met diens woonhuis, aan het -GlaBhuis", ge heel uilgebrand, en evenzoo bet koetshuis van den beer J. W. Janssen. Van bier sloegen de vlammen over naar dc behuizing van den land bouwer De Zwart, in de Papengas, welke ook geheel uitbrandde, terwijl diens pas geborgen oogst van hooi en rogge daarbij verloren ging. Het hotel -De Gouden Leeuw" van den heor J. W. Jansseu, dat ook groot gevaar liep, bleef door het krachtig optreden der brandweer gespaard. De oorzaak van den brand is onbe kend. Alles was verzekerd, behalve den oogst van don landbouwer De Zwart. Zondagmiddag begaf zich de socialist Tj. Stientra naar bet staiïon tc Harlingen en nam daar een kaartje naar Winschoten, waar hij voornemens was te spreken. Plaats nemende in den trein, gingen bij bom zitten een rijks veldwachter en een politieagent, die hem aan - kondigden, dat bij de reis voorloopig niet verder zou kunnen voortzetten dan tot Leeu warden, waar hij zijn jaar gevangenisstraf zou moeten ondergaan. Te Opwierda (Groningen) is in oen wier- de van den heer Tuinier het geraamte gevon den van een fursch persoon in zittende houding en met eon zwaren ketting om den hals. Vee-uitvoer! De ouderhandelingen tusschen Duitscliland en Nederland over den ir.voor van vee, gaan slechts langzaam vooruit. Toch is er lioop, dat 4o crondslnc voor eeue uvorepn}'"mo' 'ol wn. j.«-.^uciiiieia wellicht o. a. hierin gevonden wordt, dal Duitscliland zijn grenzen opent voor Nederlandscli vee, dat ondor een bepaalden leeftijd is, als het nog alleou voor do melkery en fokkerij gebruikt wordt, on Nederland daardoor levend Duitsch slachtvee toelaat. Het :s mogelijk, dat men ongeveer op deze wijze tot overeenstemming komt. Met het denkbeeld, dat te gelijk npgerozen is. van ecu vee-conventie, (zoo iets als een cliolera- conventiol schijnt de Duilsehe regeering bet voorloopig niet te kunnen vinden. Overigens is bij de tegen woord igo onderhandelingen niet te vergeten, dat de Duitsclio regeering voor- zichtiglijk met de agrarische meerderheid in don Duitschen Rijksdag rekent. Tusschen Duitscliland en Denemarken wordt tegenwoordig ook ernstig onderhandeld over de opheffing van het verbod van vee invoer; hier doen zich evenzeer veel moeielijkheden voor. Tyd. Gemengde Berichten. Hoe kan men zien of gemalen koffie met cichorei vermengd is? Als men gemalen koffie in het water werpt, blijft ze, als ze zuiver is, eenigon tyd aan de oppervlakte drijven en bet water blijft nog tamelijk helder. Is ze met cichorei vermengd, dan zuigt deze snel het water op, kleurt het spoedig bruin en zinkt. Winkelier (tot een joiigmensch, dat zijn diensten presenteert): IJeb jo verstand van Chincesch goed Bediende: Ik hob er jaren in geweikl, mijnheer. Winkelier: En wat doe jo dan als jo een kostbaar stuk breekt? Bediende: O, ja, ziet u, gewoonlijk zet ik het ik het in elkander op een plaats, waar een klant er licht tegen aan loopt. Winkelier; We zullen elkander wel passen, geloof ik. «Wat hebben ze tegen jou gezegd," vrucg een vrouw aan haar man, die om uclit uur was uitgegaan om aan zijn burgerplicht to voldoen en om circa twee uur terug kwam, «Stil vrouw, ik heb niemand gezien," was het antwoord, en daarop kwam liet uit, dat hij zijn stembiljet in de brievenbus aan liet raad huis gestoken had, In plaats van nu een nieuw billet te vra gen. ging hij den brievenbode zoeken, die ge lukkig hot billet vond, 'twelk toen tor rechte plaatse bezorgd werd. «Nu weet ik het voor liet vorvolgl" zegdo dc man recht voldaan lot dc stomopnemers. MevrouwWat ben je toch lomp. Bet, daar heb je weer twee borden van 't fijnst» porcelein gebroken! BetEigen schuld wat doet u ook met zulk fijn porccleip. in de keuken. Bij don Poelier. Klant, Ik zou wel eens een vette gans willen zien. Winkelbediende. Wil u zoo goed zyn, een paar minuten te wachten' DejufiVouw komt dadelijk. Een Sptfnjaard, dezen winter door Ne derland reizende, kwam in een dorp, waar een troep bonden hem aanblafte en hem bleef volgen. Ilij bukte om eenen steen op to rapen on daarmede de lastigo gaston af to weren; maar het gelukte hem niet, de steen was aan den grond vastgevroren. "Vervloekt land! riep de Spargaard toornig uit, «waar men de honden los laat loopen en de steenen vast legt." Geïllustreerd Zondagsblad Inhoud van No. 30. Pierre en Baptiste (Geïllustreerde novelle naar het Engelscli met 6 illustraties). Een gewichtig moment in do wereldgeschiedenis, Een Chincesch spreekwoord. llot ver keerde handje. Opgravingen van mummies in Egypte (met ïllusiratioj. Five o'clock lea to Parijs. Leopold van Dessau en zyn Anna Louise (met illustratie). Onaange naamheden van de nieuwste manier ran rei zen ui navolging van den koflermensch Her man Zeituug 'jnet illustratie). Uit bet leven van Frederik den Groote. Nog zoo kwaad niet gezien. Auecdoten. Nieuwe chirur gische overwinningen. De Prijswmnor van raadsel L. Dames-rubriek. Puzzle. Oplossing van Prijsraadsel Lil. Een goed horloge (met illustratie). De cei'oto en de laatste Iegelijk. leder in zijn stand (met illustratie). Het land van den vooruitgang. Nieuw Prijsraadsel LV. Een woord van Prof. Camper. Gewichtige lieden. Eer» versterkend middel (met illustratie). Anec dote-proeve No. 17. Do hoed als levensver zekeraar. Een iïjmlustig belastingbetaler, Scliaakrubiiek. Mededcelingen. Marktberichten Venray, 21 Juli. Aangevoerd 900 halvo kilo's Beter, Prijs per halve kilo 57 ii (.5 ct, Sambee/i17 Juli, Prijs der Boter per halve kilo 50 a 66 cent. eonö bwlro Kilo's, ROTTERDAM, 17 Juli. Granen. Tarwe 10 ets. lager, puike f 6.90, mindere en goede f 5.50 tot f 6,25, cn per 100 kilo f7.50 tot f8.50. Rogge f 4.50 tot f 5.30. Haver 10 ct. lager, f 4.tot f 4.75 en per 100 kilo f 8.75 tot 1' 9.50. 18 Juli. Vee. Aanvoer 23 paarden, Veulens, 1018 magere cn 510 vette Run deren, 197 vette en glaskalveren, 89 niiclitero kalveren, 1 schapen of lammeren, 469 Varkens, 151 Biggen. Men noteert: Runderen lo kwal. 72 a 2e kwal. 66 a 3e kwal. 00 a cont. Kalveren lo kwal. SO a 2e kwal, 70 A 65 cent. Alles per KG. Stieren f 7u af 200, Graskalveren f A fMelkkoeien f120 a f 220, Kalf- J koeien f130 f 230, Vaarzen f70 a f190, Paardon f 45 a f 90, Pinken f30 a f 40 per stuk. Schapen. Ie kwal. 50 a 2e kwal. 45 a 3o kwal. a cent per Kg. Varkens. Ie kwal. 22i a 2e kwal. 211,J a 3e kwal. 20i s a cent; Licht soort 21 a 22 cent per halve Kg. Burgerlijke Stand. VENRAY Van den 14 tot den 22 Juli 1893. Geboorten. Geone. Huwelijken. Gcene. Sterfgevallen. Gcene. ADVERTENTiEN. mij als Mr. Kleermaker gevestigd hebbende, bied mij aan tot een ieders gunst van het geachte publiek van Ven ray en omstreken voor liet maken ran alle op maat. Spécialité des PALETOTS DAMES. J. Goemans, VENRAY, Heuvelstraat.

Peel en Maas | 1893 | | pagina 2