Buitenland. gen. 'De -vlroge lurven worden in den zoogecaaiaden rwolf' tot kleine stuk ken gescheurd en daar iu.eene persma- chine gebracht. Var. een vorm, veel grooter dau het pak, wordt de bodem, door twee schui ne hefboonien omhoog gedrukt en zoo de turf bijeengeperst. Dan worden om de latten, die bereids aan de vierhoeken er om liggen, sterke ijzerdraden gesla gen. vastgedraaid en de boei, waariu het pak geslagen is, losgelaten. Nu perst bet pak weer ongeveer een halve meter uiteen, spant de ijzerdraden er pm heen zeer strak aan en het pak is gereed. Het wordt op den gereedstaan- den wagen geladen en als deze vol is, sjort men ze met een paard ol een hit over de rails naar het station, na hem bevorens nog op eene bascule gewogen te hebben. De beweegkracht komt van eene groote machine in het een eind verder gelegen machinehuis en een ijzeren ge vlochten band zwiert in ijlende vaart tQMchen de twee drijfradereu. Des avonds zijn de terreinen en dc labritken verlicht door electrisch licht. N. K. (Wordt vervolgd.) België Do gouden roos, welke de Paus elk jaar ■itreikt aan een der Katholieke vorstinnen, kal dit jaar Uatleel vallen aan koningin Louisa tab België. Frankrijk Ken bloedig familiedrama. De bevolking van Tumi is, naar aan den KOln. Ztg." wordt bericht, in groote opge wondenheid over een moord die een vader op ïïjd dochter pleegde. De vader, een Fransch geneesheer en apotheker, Dr. Genet, had zijn 21 iarige dochter, Albertine aan een Arabier uitgehuwelijkt; de echt was zeer ongelukkig en enkele dagen geleden volgde een echtschei ding. Sedert dien'tyd was Albertine in een café gegaan van twijfelachtige reputatie en wa« zij van plau zich in het register der politie ale keilnerin te doen insclu y ven. Toen Dr. Genet, dit hoorde, ging hij naar het cafe, waar ryr. dochter gasten bediende. De vader trok een dolk, waarmede hij zijn dochter gevaarlijke verwondingen toebracht. Deze viel doodelyk getroffen en badende in haar bloed neder. Toen barstte Dr. Genet in tranen log en liet zich zonder tegenweer ge vangen nemen. Duitschland Een verstrooid man. Maandagmiddag zag men voor een brieven bus in eon drukke straat van Berlyr., den tandarts M. die een brief in de hand bad, zeer opgewonden heen en weder loopen Van tyd tot tijd nam hy zijn hoed af en trok zich vol vertwijfeling aan bet haar. Zijn manier van doen bracht er verscheidene menschen toe te blijven stilïtaan en spoedig was een oploop gevormd. Wat deu armen mau overkomen wa», was alles behalve prettig. Hy bad in ceo sigarenwinkel een postzegel gekocht en was. met tya portomonnaie in de eene en syu brief in de andere hand, voor de bus gekomen. Ja zijn verstrooidheid gooide hy nu de porte- xnonusie in de bus en behield den brief in de hand. Thans liep hy wanhopig op en neder, datr de eerste lichting eerst te vijf uur plaats Tond. Daar het feestdag was kon hy het on geval ook niet aan het postkantoor mededee- Itn en er bleef met3 anders voor hem over dan drie uren t« wachten. Toen de met de lichting belastte beambte kwam, maakte deze eerst nog moeilijkheid om de porieiuonnaio terug te gevei. maar gelukkig wa» er een stempel met het juiste adres van den eigenaar in, die thans hot verloren schaap terug kreeg. Do Duitache Keizer heeft den twaalf jarigen zoon van een opzichter aan de Keizer ljke wert te Gaarden, die niet erg met aard- sehe goederee gezegend is, een groot genoegen gedaan. Tijdens het laatste verblijf van den Keizer in Kiel, richte de knaap, tot Z. M het Terzoek, om in het kadettencorpi te worden opgenomen. Het was 3chreef hij. zijn vurigste weosch, officier te worden, maar zijn ouders waren niet in staat, daarvoor de kosten te betalen. De keizer liet dadelijk na ontvangst van het verzoek, by den directeur der school waarop de jongen was inlichtingen inwinnen; het antwoord ea de berichten over zyn vor deringen luidden zoo gunstig, dat de keizer dea knaap reed» heeft laten bevelen, dadelijk aar PlOn te gaan om daar by den comman dant van het kadettenkorpa zijn intrede in de inriehting aau te melden. De Duiische en liberale pers uit haar ver bazing en ergerniB over de benoeming van kardinaal Rampolla tot ridder van den Zwar ten Adelaar en brengt in herinnering dal deze c-rde slechts aan souvereiucn of cerate minis ters van grooie mogendheden voor geheel bij zondere diensten wordt geschonken. Boven dien is de ergernis v«n de tegenstanders dee Pausen ook nog gewekt door de langdurige audiëntie, welke Leo XIII verleende aan baron van Marschall, secretaris van Huilenlandsche Zaken. Dit alles, gevoegd bij do onbetwist bare beteckenis van de keiierlyke visite op het Vaticoan, doet hei orgaan van hel Quiri naai, de -Correspond-:!., a Veiu"e", op sombe ren toon verklaren -Men zou geneigd zijn to veronderstellen, dat liet zilveren fees*. onzer Bouvereincn voor den keizerlyken gast slechts een voorwendsel is geweest tot een bezoek aan do Leonische wyk-(het Valicaan.j" Engeland Naar het sehynt dat wil zeggen, voor zoover er aan de ontboezemingen van oenen krankzinnige geloof to hechten valt is Gladstone lock inderdaad aan eeu groot gc vaar ontsnapt. Towngend verzekert dat hy besloten was den Premier op deu uamiddag na de tweede lezing van het Homerule out werp te vermoorden. Met dit oogmerk be zield, vatte hij met zyne geladen revolver post aan den hoek der Downing-eiraai, om Glad stone op te wachten. Zyn geduld werd met op eene lange proef gesteld. Gladstone verliet zijne woning sloeg den hoek om en naar alle waarschijnlijkheid zou hel met hem ge daan zijn geweest, indien niet het gemoed van zijnen belager door een plotselinge aandoening ware beroerd geworden. Townsend namelyk zag in het gelaat van den ouden man eene zoo treffende gelijkenis met dat van zijn eigen vader op diens sterf bed, dat hy het pistool liet zakken, het park inwandelde en op een bank ging zitten schreien. Het aandoenlijke dezer bekentenis vindt •enen dwazen tegenhanger in hetgeen wy me degedeeld vinden 111 verband met eenen vroe- geren, schier even providentieel verijdelden aanslag op het leven van den Grand Old Man: dien namelijk, welke verleden jaar in zijn eigen park te Hawarden tegen hem gepleegd werd door een booze koe. Slechts aan de na bijheid van een dikken boom een dier boomen dien zijn eigen houthakkersbijl had gespaard had Gladstone het te danken, dat hij niet op de horens van het woedende rund werd gespietst. De koe werd voor hare straf geslacht en hare huid en horens brachten bij verzamelaars van curiositeiten fabelachtige prijzen op. Doch deze koe liet een kalf na; en nu blijkt er ernstig sprake van te zijn ge weest, dit kalf naar de tentoonstelling te Chicago te zenden, om aldaar nevens andere historische vermaardheden uit het dierenrijk eene plaats in te nemen. Op het laatste oogenbhk sprongen de onderhandelingen af. Het kalf blijft, thuis doch niet zonder eenige gehadeloosstellfng voor den verbeurden roem, want zyn portret vormde een der aantrekke- lykheden van liet jongste nummer der -Pali Mall Gazette". Italië Zaterdag ochtend ontving Z. H. de Paus in de Rafüël-loges de 250 Lothuringsche pel grims. De bisschop van Alolz l«s een adres in hol Fransch voor. In zijn antwoord zinspeelde de Paus met geen enkel woord op de politieke verhouding van Lotharingen. Kardinaal Ram polio, die hersteld is, woonde de audiëntie by. De pelgrims boden den Paus een prachtig album met teekenmgen aan, voorstellende de katholieke monumenten van Lotharingen. Eenige uren later werden de Elzussers, ten getale van ongeveer 500 man, in de Land- kaartengalery ontvangen. Het door den bis schop van Straatsburg voorgelezen adres was in bel Latyn gesteld. Ook bier bepaalde de Paus zich in zyn antwoord tot eene opwekking om de eendracht te bewaren, het Christelijk huisgezin in ecre te houden en de kinderen goed op to voeden. Het heeft algemeen de aandacht getrok ken, welk eene ontzaglijke troepenmacht by het bezoek v..n keizer Wilhelm aan den Paus langs den weg was opgesteld. Niet minder dan vijf brigaden infanterie vormden van de woning van Von Bülow tot aan do deureu van liet Yaticaan een dubbele, ondoordring bare haag, en op de pleinen stonden drie geheele regimenten cavalerie in eskadrons opgesteld. Een hoog politie-beambte heeft den corres pondent der -Gorraaiiia" verklaurd, dat de anti-clei ïcale verecmgiiigen schandalen in den zin hadden, en volgens de -Vossische Ztg." heeft keizer Wilhelm gezegd: -Wemogen nog blij zijn. niet te zijn uitgefloten." Ziedaar nu de veiligheid des Pausen in Rome! De eigen bondgenoot des koning* kan er niet meer zonder gevaar voor zijne waar d.gheid komen, zoodut dertien regimenten (een geheel Nederlandsch leger) politie dienst moeten doen. Zal keizer Wilhelm nu erkennen, dat Rome niet in dezen toestand blyven kan! Oostenrijk Een somber drama is te Weenen in de Kliraschgassa afgespeeld. De door ziekte en tegenspoeden tot armoede vervallen 5G-jarige landeigenaar Koliha wilde zich en zyn beide kinderen, jongens van 11 en 0 jaar, het leven benemen, iiij zette den kinderen een flink maal eten voor en begaf zich dan met den jongste naar bed, terwijl hij tot Frans, den oudste, zeide, dat hy op een stoel zou gaan zitten. Toen de 11-jarige Frans zag. dat zijn vader een revolver van onder zijn jas te voor scliyn haalde en hy op zijn broertje schoot, sprong hy in doodsangst op, kloux door het raam en hield zich met beide handen aan de vensterbank vast. De vader vuurde ook op hem, doch schoot mis, waarop bet kind zich langzaam op e»v ongeveer 2 meter lager zich bevindend afdak liet afglijden. Spoedig op elkaar volgden toen nog twee schoten, die den kleinen knaag it) de volle borst troffen. Ont steld liepen de andere bewoners van het huis naar buiten, en zagen zij het sidderende kind op het afdpkje, dat 3i/s meter van den grond verwyderd was. De knaap riep in doodsangst mets anders dan: -Ach vader, ach vader 1" Men riep hem toe, dat hij naar beneden zou spriii^on en de echtgenoote van deu concierge Johan Zizeke had reeds een bed uitgespieid, opdat het krod zich niet bezeeren zou. Anderen nopen liet toe, dat het weder in do kamer zou lerugkeeren, dut hot geen kwaad zou geschie den. De knaap trok ziek werkelijk weder op, klom het raam door de kamer in en kroop zoo onder zijn bed. Toen klonken weder twee schoten. Koliba bad het wapen tegou zichzelf gericht. Daarop kwam de knaap uit zijn schuilhoek to voorschijn, klom het raam weer uit en liet zich dan weder op het afdak neder. Nu trad een heer uit de omstanders naar voren, die een trapladder nam en den jongen van het dak haalde. De knaap was stom van angst en sidderde over zijn geheele lichaam Toen men de kamer binnendrong vond men den 9 jarigen knaap dood in zijn bed. 11 y had twee schotwonden midden in de borst en een in de hartstreek. Bovendien had de vader met zyn zakmes vreeselyk liet lichaam en den buik vun don jongen toegetakeld en ook zichzelven bad hy twee kogels in de borst geschoten en zich het mes door den buik gehaald. Hij leefde echter nog en was zelfs bij zijn bewustzijn. De geredde knaap werd welwillend door een buurvrouw in huis genomen. Portugal In het circus te Lissabon is de Fransche dierentemmer Mauhimin, die bij vyf leeuwen in het hok was geweest, juist toen hy hut hok wildo verlaten, door eeu leeuwin aangevallen. Na een gevécht van 10 minuten werd liet woedende diér door een schot van een clown gedood. Mauhimin was toen zoo deerlijk ge wond, dat hij stervend naar het hospitaal werd gebracl(t. Gedurende het gevecht had do dierenteiume, Poissou de andere leeuweu iu bedwang ga.. Jen. Busland In hot Zuiden van Rusland zoo wordt uit Odessa aau de -Daily News" gemeld, heeft het ougunstig© weder zooveel schade gedaan aan hot wintergraan, dat do toostand weder zoor erg is geworden. Reeds zyn geruehteu in omloop, dat hel gouvernement ook dit jaar deu uitvoer van graan zal verbieden. De boo- ren verkoopen bun vee en in honderden go- vallen ook hun (rokossen, omdat, nu het droge weer opraakt;- er niet genoeg groen voer is. De prijs van alle voeder SLygt voortdurend, lu vele goed ingelichte kringen wordt de vrees geuit, dut er dit jaar eene even erge hongersnood als in 1891 zai zijn. Veel hangt nog af van den oogst vnu het zomerkoren, maar op het 'oogenblik is het vooruitzicht zeer ontmoedigend. Aanslng op den Czaar. De St.-Petersburgsche correspondent der -Standard" meldt: Tijdens de reis van den Czaar naar het zuiden liepen in den omtrek van Charkow eeuige duizenden boeren bijeen, om tegen de knevelarijen van de plaatselijke overheden te protestecreu Zij gingen op de rails liggen by de nadering van dea keizerlyken trein en weigerden op te staan. De langs de üjn geposteerde soldaten wilden hen mei geweld verjagener ontstond een gevecht, uaarby 15 soldaten gedood en 42 boeren doodgeschoten of door den trein ver pletterd werden. Het oflicieele blad van Charkow bericht, dat op zekeren morgen, ten 5 ure, de keizer lijke trein door signalen en door alarmscboten van de opgestelde soldaten tot stilstand werd gebracht, daar ontdekt wa», dat er een rail was opgebroken De baan werd spoedig her steld, en to trein kon zonder verder ongeval de reis voortzetten. Amerika De opening van de wereldtentoonstelling. President Cleveland heeft Maandagmiddag om twaalf uur de teiloonstelling geopend. D© regen die deu heeleo nacht gevallen was, heeft morgens om 7 uur opgehouden. De hemel bleef bewolkt en het weer onaangenaam maar de geestdrift der vele duizenden, die zich per trein, per rijtuig en te voet naar het terrein begeven hadden was er niets minder om. Nadat de president zijn rede uitgesproken had, drukte by, om twaalf uur precies, op een knop. waardoor alle machines en al de fonteinen der tentoonstelling begonnen te werken; de artillerie loste haar geschut, de klokken begonnen te 'lulden en liet -HaH*iu- jah" van Handel werd aangeheven. Daarna volgde een lunch. De eerste dag van Mei 1803 is intyna vol strekte rust en kalmte varloopan on is torens opnieuw gebleken, dat de sociaal-democra tische leiders luchtkasteelon hebben gebouwd, toen zij voor enkele jaren van «en internatio nale staking droomden, met daaraan vei bon den manifestatie voor den arbeidsdag vail S uur en de vrijheid van den arbeid! Indien evenvele honderdduizend tallen over de ganscbe wereld aan de betooging hadden deelgenomen door staking van allen arbeid als nu honderdtallen, dan zou 't iels auders zijn geweest! Nederland. VEN RAY, (TMei lSyJ. Het feestvierend Venray. Woensdag, 3 Mei, was ons dorp in feeste lijke stemming; er heerschte geestdrift en opgewektheid. En terecht, want het gold do plechtige installatie van den nieuwen Herder, den WelEerwaarden Heer W. Hilien. Vau alle huizen, alsook van den hoogeu toren, wapperde de rmionale vlag. ofschoon op uitdrukkelijk verlangen van zijn Eerw. de plechtigheid zoo eenvoudig mogelijk moest wezen. Circa 9 ure vergaderde de stoet aan de kerk der Eerw. Pators. Zoodra de nieuwe Herder voor de talrijke menigte verscheen, hieven de heereu Studenten een welkomstlied -Hy leve lang" aan, waarna de EdelAchtbare Heer Burgemeester, Ph. Esser, deu nieuwen Pas toor namens alle geraeeatenaren van Venray. welkom heette by zijn Eerw*. intrede als Herder. Zijn Eerw. dankte in hartelijke woorden voor dezen wolkomsgroet. Hierna overhandigde een jeugdig herdertje onder eene zeer nette toespraak den Herder staf, waarvoor de nieuwe Horder nogmaals dankte. Een -lang leve de nieuwe Pastoor" klonk uit aller borst en de goed geregelde stoet dank zy de zorgen van den Eerw. lieer Ka pelaan Janssens, zette zich iu beweging. Voorop gingen de schoolkinderen met hunne onderwijzers, daarna de pensionaires waarvan een zeer groot gedeelte als prachtig uitgedoste bruidjes, vervolgens de Heereu Studenten, de Fanfare -Euterpe, het Zangerskoor, wederom een groot getal lieve bruidjes, onze nieuwe Ilerder, omgeven van de Eerw. Geestelijken, eindelijk de Heereu Leden van Gemeenteruad en Kerkbestuur. De stoet bewoog zich langzaam en plechtig onder de welluidende tonen der Fanfare, door de straten naar do paroctiiekerk. Hier nam de Eerw. Hoer Janssons, als oudste kapelaan, het woord om den nieuwen Herder, by het overreiken der sleutels van harte welkom toe te roepen, waarna do nieuwe Pastoor zijnen harlelyken dunk betuigde en daarna de voor deze gelegenheid zoo smaakvol en prachtig eere den heer K. Vermeulen versierde kerk opende en binnentrad. De beteekenievollo plechtigheid der instal latie nam thans een aanvang en werd verricht door onze beminde Deken van Horst, waarbij als getuigen fungeerden: de WelKerw. Heer Leers, Pastoor van Oulo en de Eerw. Heer Cremers, Rector to Smakt. Hierna beklom de nieuwe Herder den kan sel en hield naar aanleiding van bet Evangelie van den goeden Herder,eene ireffendefeestrede. In hartelijke woorden, in welsprekende taal schetste ZijnEerw. de wederzijdsche verplich tingen van Herder tn kudde en bracht ton slotte zijn hartelijken dank aan zyue nieuwe parochianen. Hierna begon de plechtige Hoogmis door den nieuwen Herder, voor het heil zijner parochie opgedragen. Hierbij assisteerdon zijn eerw. twe© neven, de weloei-w. zeer gel. neer Seelen, professor te Weert, nis diaken, de woleerw. heer J. Hilien. kapelaan te Geloen, als subdiaken, terwijl de zeer ©erw. Paler Guardiaan, uit het klooster alhier, als index fungeerde. Ook by deze gelegenheid toondo het koor, ouder directie van haren verdienstelijken di recteur, den eerw. heer J. Gitmans, op mees terlijke wyzo de vooruitgang iu den zang. Prachtig, harmonieus weeïg almde onder de gewelven der kerk, do rauziekmis voor dit feest geleerd. Nooit mag men zeggen, boorden wij zulk iets. Nooit hadden wij vermoed, dat ook de Fanfare het hare hierin kon bijbrengen, om èn zang ön lioornmuziek zoo te doen sa- mensmelten; ook haar en den bekwamen di recteur, een woord van lof. Na een plechtig Te Deum en dezegen met het Allerheiligste was de kerkelijke plechtig heid geëindigd. Van uit de kerk geleidde de stoet den Her der in dezelfde orde naar zijn pastorie, alwaar Z. E. de geheele parochie bedankte, voor het geen by dien dag had mogen smaken. Onder het diner bracht de Fanfare den Herder eene ovatie, waaronder de president do weledele heer Th. v. d. Boogaan, in eene schooi» rede den heer pastoor, namens allo fanfariaten feliciteerde en beloofde hem ten allen tijde bij Ie staan, waar de muziek ter opluistering van kerkelijke feoBten kon bij- diagen. Hierop antwoordde ZEerw. west- even hartelijk als hij dien dag had gesproken op zoo'n menige welkomsgroet. Moge de vurige gebeJen, die vooral onder liet H. Misoffer voor den nieuwen ilerder ten Hemel stegen, verhoonng vinden bij den Al lerhoogste! Moge de Tele hartelijke gelukwenschen, die Z. E. dien dftg tan zyne vrienden, oud- psrochianen enz. heeft ontvangen verwezen lijkt en vervuld worden J Wrj var. onzen kant hopen en wenschen niets vuriger, dan dat onzen nieuwen Herder in bet genot ecnor bloeiende gezondheid, een reeks van jaren weltevreden o» tomiddta- zynor kudde moge doorbrengon. Benoemd, met ingang van 1 Juni, lot Ont vanger der directe belastingen enz. te Leek den WelEd. heer H. Potjer, thans in Veiiraj en tot Ontvanger te Venray, don WelEd. heer C. H. Stassen, tnans Surnumerair mb de inspeclio tc 's Bosch. Voor de betrekking van 2de Goracente- veldwachter alhier, hebben zich reods 17 sol licitanten aangemeld. Zondag nacht zijn, door tot nog toe onbe kenden, een viertal ruiten ingeworpen by deB lieer C. Raedts. Do schade bedraagt pl. 10 gulden. Do politie doet ijverig onderzoek. Gisteren namiddag even ua 12 uro, boord» men het brandalarm. Fluks spoedde zich ieder naar buiten, om zoo het noodig was de behulp- zanie hand te bieden. Dit bleek evenwel on- noodig, daar er een stuk heide en denuenbosoh nabij Merselo op de beek. aan bot brando# w.is, waar weinig of goen blusichen kaa helpen. De schade bedraagt 100 galden. De oor zaak is te wijten aan een paar knapen, die daar ter ploatso met lucifers haddon gespeeld. De vorige week vortoofde alhier, eeu klein persoontje, aan zyn gezicht te zien een joodje. l)it personage, koopman in oudheden, heelt een paar peisonon uit onze gemeente leel'yk by de neus gehad, ilij verkocht nl. prachtige gouden halskettingen niet kruisjes voor f 1» en f20. Later bleek echter dat zij van ver guld kopor waren on hoogstens een waarde van 70 of 80 cent hndduri. Men zij dus ge waarschuwd. HIJKSPOSTSPA AIIIJA .WK. Aan liet post kantoor te Venraai en de, daaronder rusior- toerende hulpkantoren word goduiondo do maand April: ingelogd f5Ö7Ü.94; terugbetaald 1 9230,14. Ilot laatste, door dat kantoor uitgegeven1 boekje draagt het nummer 1025. LIJST van brieven geadresseerd aan onbe kende personen gedurende do 2o helft dor maiuid April 1893, en welke up schrift»-' JyTtc aaWrago aan den Directeur van het, PostkunlooR te Venray kunnen worden gere clameerd. Van Benda, Nijmegen. Donderdag namiddag om 4 uur ontstond te Swolgen onder dc gemeente Moei-loo, brand in oen deunenbosch vun den hoer burgemeester van Meorloo, groot 3 hectaren. Een groot aantal personen waren spoedig tor plaatse aanwezig en dootden liet vuur, zoodat slechts oen halve hectare werd vernield en hierdoor eeno schade is ontstaan van circa f 100. Niet» was togen brandschade verzekerd. Do oorzaak is zooals gewoonlijk onbekend. Men schrijft ons uit Echt dd. 1 Mei: Zondag is ter plaatse genaamd -De S!tiffed ongeveer een half uur Tan 't gehucht Echter- boscli, te midden van uitgestrekte dennenbes- schen, een vreeselyk drama aigespetld. Daar is, waarschijnlijk omstreeks den miJdag, de dochter van den landbouwer en winkelier A. Huuben te Ectiterboseh op gruwelijk* wyze vermoord. Die dochter, Anna, oud 27 jaren, weende reeds meer dar. 12 jaar by dc wed. A it kui - mans iu koniale waren te Roermond. Zy zou Zondag naar huis komen om haar zieke zuster te bezoekeu, Doch men wachtte baar tover- geels. Hedenmorgen ontvingen de ouders oen brief waarvan de inhoud hoofdzakelijk op 't volgen de neerkomt: -Ik heb Anna vermoord. Gij wildet niet. dat ik met haar verkecrdol. De andore liefst* zal ook de kans niet hebben haar te trouwen. In de richting, waar zo ligt; heb ik een hou» ontschild; tevens liggen er eenige lakken, ook de parapluie hob ik bij haar neergelegd. Zorg gij nn maar voor de begrafenis. Daniël.** Daniël is Daniël Smeet», knecht bij dea heer Mauser, geboortig uit Lceuwon. Er werd terstond naar Roermond getele grafeerd, of Anua thuis was, waarop ontken nend antwoord volgd-s. Het hoofd der inaré- chanssóe reed dadelijk naar Roemend om het parket te verwittigen. Op aanwijzing van den brief is men gaan zoeken, mot het treurig go- volg. dat do brief van Daniël waarheid bevat te. Tevens lag êr nog op korten afstand van hel lijk een touw met een strop eraan. Do moordenaar had haar de hals afgesneden Volgens bericht is de hoed van dea moorde naar SmeeU op de spoorwegbrug te Roei mond gevonden. Sommigen meenen dat hij zich vtr- dronken heeft, anderen houden bet voor een middel om de politie op het dwaalspoor t« brengen.

Peel en Maas | 1893 | | pagina 2