St. JAN. Agenten gevraagd BeugelbaSlerii Goud en Zilverwerker Aanbestedhifj Het Gouden Slot HQQ1GRAS De Notaris HAFPIANS De Notaris Hermsen, !De Notaris van den Bergh De Notaris Van den Bergh De Notaris Van den Bergh De Notaris Van den Bergh De Notaris Van den Bergh De Notaris Van den Bergh De Notaris Van denBergh De Notaris Van den Bergh De Notaris Van den Bergh Burgerlijke Stand. ADVERTENTIEN. JJan [Ësser Prima Palinenhouten ballen bij Opnieuw Ontvangen JAr. JT. JLTERCX, Het leveren en daarstellen van 14 stuks vensterramen. Bij los. Geomini, LOGEMENT G. H. De Haen. Openbare Verkoop Allerhande Huismeubcls, bij A. van Kaldekerken VENRAY Van den 13 tot den 20 Juni 1891. Greboorten. Maria Elisabeth Verlinden. Hendrikus Michiël Peeters. Huwelijken. Korneil Christiaens, oud II jaren, bosch wachter, wonende te Ilorst en Lamberdina Philipsen, oud 47 jaren, wonende te Venray. S ter fg©'vallen Peter Geurts, echtgenoot van Wilhelmina Poels, oud 67 jaren Antonius Verhoeven, rustend-Pastoor oud 76 jaren. ►f» 4* Bieden overleed tot onze in nige droefheid na een langdurig en smartvol lijden, meermalen gesterkt door de II. II. Sacramenten der Stervenden, in den ouderdom van 76 jaren het 53ste van zijn priesterschap, onze beminde Heeroom de ZeerEerwaarde ZeerGeleerde Heer Antonius Joannes Verhoeven, Docter in d>- Wijsbegeerte rn Godgeleerdheid, Rustend-Pastoor alhier De Familie betuigt tevens haren op rechten dank voor dc vele bewijzen van belangstelling gedurende de ziekte en bij de begrafenis ondervonden. Venray 20 Juni 1891. GEHUWD: van Venraij, F.N §ÏAR1E J§EMMERS. Rotterdam, 18 Juni 1891. De Heer en Mevrouw ESSERENGELS bedanken voor de vele blijken van belang stelling, ondervonden bij bet Huwelijk van bun Zoon JAN met Mejuffrouw MARIE REMMERS. Venraij18 Juni 1891. Mevrouw Wed. REMMERSFranken en Mevrouw Wed. FRANKENRemmers bedanken voor de vele blijken van belang stelling, ondervonden bij bet Huwelijk van bare Dochter en Pleegdochter MARIE met den Heer JAN ESSER. nd''-IS Juni 1891. Rotterdam, Op WOENSDAG den 24 Juni, wordt in de Kapel te llerselo, plechtig gevierd liet feest van St. Janbijzondere PATROON ter afwering van hoofdpijnvallende ziekte en hagelslag. Op dien dag zal namens Zijne Doorluchtige Hoogwaardigheid Monseigneur F. A. H. Boermans, Bisschop van Roermond, door den Zeer Eerwaarden Heer J. Gcene, Deken te Horst, de plechtige inzegening der nieuw ge restaureerde Kapel, plaats hebben. 's Morgens om 6 uur de II, Mis. Om 9 ure de plechtige Hoogmis, waaronder als feestredenaar zal optreden de Wel Eerwaarde Heer W. A. Notermans, Pastoor te Venraij. Om 4 uur solemneel Lof. Na de II. Diensten zal de reli- cjuie van den ITeiligen Joannes den Hooper vereerd worden. Toor eene BINNENLANDSCIIE RKAX» en Mill: YSVi:H/.!.Ki:ita\<. in alle plaatsen van LIMBURG. Franco brieven onder letter M. Bureau van dit blad. V. FONCK. Hofstraat, Venraai. eene groote keuze in Deze worden van al' heden verkocht a Conlanb aas baiisngswsne lage prijaoa BIJ nvt. VERRIET. Langstraat, Venraai. Aan Ilecrcn Kiezers voor de Ticeede Kamer en aan het Bestuur der Kies vereenig mg in hel district Weert. Met bijzonder genoegen neem ik nadat het Bestuur der Katholieke Kiesvereeniging zijn welgemeende» dank reeds betuigd heeft aan al degenen die tot mijne verkiezing als Lid der Tweede Kamer hebben medegewerkt de gelegenheid te baat, om L' ook mijner zijds van verschuldigde dankbaarheid blijk te geven voor de vleiende onderscheiding, mij den 30 Mei jl. in de vergadering uwer Kiesver eeniging en den 9 dezer bij de stembus ge schonken. Weinig afgevaardigden in de No- derlandseho Volksvertegenwoordiging inder daad zullen er op kunnen bogen, alle geldig uitgebrachte stemmen, op een 3 procent na, op zich te hebben vereenigd. In overeenstemming met het blijk van ver trouwenmij gegeven in de vergadering onzer Kiesvereeniging door mij na de ontwikkeling mijner zienswijze over de hervorming van ons belastingstelsel bij acclamatie candidaal te stellen en met hel veel besproken u bekende manifest van eenige Katholieke Kamerleden, zal ik als zelfstandig Katholiek optreden. Op financieel gebied zal ik derhalve noch aan de tegenwoordige, nocli aan eene conser vatieve, noch aan eene liberale, noch aan eene gemengde of geschakeerde regeering mijnen steun weigeren, indien zij ontwerpen of rege lingen voorstellen, waardoor bij belastingher vorming, volgens onze gemeenschappelijke racening, het belang van het vaderland in het algemeen en van Limburg of het district Weert in het bizonder, gediend wordt. Waar het er op aankomt goede en nuttige zaken tot stand te brengen, zal ik de tijdelijke samenwerking met geen enkele dier partijen afslaan Wat de volgende legislatieve periode betreft zal mij niets aangenamer zijn. dan ue Katho lieke eensgezindheid, zoo onwrikbaar in hare beginselen, ook te bevorderen door over stof felijke belangen in algenieene vergaderingen van alle Katholieke Kamerleden, welke er na behoorlijke uitnoodiging willen deel aan ne men, te beraadslagen en bij meerderheid te beslissen op de daarbij tot hieraan gebruiko- lijke Nv ij ze, d. i. mot eerbiediging van het op bizondere roden steunende, tijdens die zittin gen kenbaar te maken, persoonlijke inzicht, van een of meer leden der minderheid. Een strijd met open vizier, of rond en eer lijk bij de partij, zal alleen in de volgendo legislatieve periode ingang bij mij kunnen vinden Mij. zoolang ik aan deze beginselen getrouw blijf en God mij kracht en leven schenkt, in uwe welwillendheid aanbevelende, heb ik de eer inmiddels te verblijven Uw dankbare ten ticeede male itï uic district gekozen Volksverlegenicoordiger BLERIK, Gemeente Maasbree, den 16 Juni 1891. Y. FOYCK. zal op $3aani3a£; 29 Juni a. s. ten huize van den Heer $5 YE35RIFT, 's namiddags ten S uren. AANBESTEDEN" Bestek en Teekening ter inzage bij den Aanbesteder. Voorhanden zeer sterke Witte Kappusplanten 9 cent de honderd Roode I, Savooie Spruitkool Boereijkool Siekreuben 6 cent de honderd. ifTrry3 Alle extra soorten waarvoor wordt J ingestaan, enz. vl lies aan zeer lage prijzen. GROOTE MARKT, VENRAY. Biisliclilingcii van lid Postkantoor Venraai in verband met lid vertrek der posten. Een 7.50 voormiddags richting Venloo. 0.50 - - Nijmegen. 12 20 namiddags Yonloo. 4.00 Nijmegen, 7.50 richting Yenloo en Nijmegen (Dienstregeling van de openingsuren van bot Rantoor zijn onveranderd gebleven.) Ondergeteekende verwittigt hiermede liet reizend publiek, dat bij onder bovengemelde» naam een Lo^euicitt heeft geopend te genover bet Postkantoor te VENRAAI. Door prompte en nette bediening hoopt bij veler gunst te verwerven. van te GEYSTEREN. zal Zaterdag den 27 Juni 1891, om 10 uur voormiddag, te Geysteren ter herberge van den heer W. Peters, publiek verkoopen a. Op verzoek van den H.W.Geb. Heer Cl. Baron de Weichs de Wenne: 23 slagen H ooigras op de Lage waard, 11 id. i - Lagenmortel, 25 id. Hoogewaard, 0 id. Bovenwaard en 2 - id. aan den Berg. Op verzoek van den heer J. H. Lcnssen te Maashees: 2 slagen Voorgras. zal op Maandag den 22 Juni 1891, voorm. 10 uur bij Boekhold te Ileijen, voor de Heeren Graven Metternich, publiek op crediet verkoopen en verpachten Hel hooigrns en dc uitweiden van aüó Pct'ceclcn. Alles nader bij biljetten omschreven. Do Notaris L1NSSEN te Venray, zal op Dingsdag 30 Junij 1S91, 's morgens ten 9 ure, ten sterf huize van den Heer Chris tian» Jansen in de Groote straat te Venray, in het openbaar. <egè^on<i|n(c beta ling, VERKOOPEN, Gouden en zilveren dames horlogies, regu lateurs, klokken, wekkers, gouden en zilve ren kettingen, horlogiemakersgereedschap- pen en fournituren, werkbank, kasten enz. Eenieder die iets te vord eren heoft van of verschuldigd is aan de nalentenschap van voornoemde Ileor Chr. Jansen, wordt als nog verzocht daarvan voor 25 dezer opgave te doen ten kantore van den NOTARIS LINS- SEN te Venray. Diegenen, welke horlogies of andere arti kelen in reparaties hebben, melden zich Zon dag den 20 dezer ten sterfhuize aan. l)e Notaris LIK SS EK te Venray zal op Woensdag 1 Julij 1891, 's namiddags ton 5 ure, .ter herberge van den Heer Hen drik Poels-Camps in de Groote Straat te Venray, overgaan tot den openbaren vei koop van hot navolgende VOORGRAS. Ten verzoeke van fl°. Gerard Goemans, bakker, Weiland in liet Vlakwater, groot 45 aren, naast liend. Pools en Jacobus Zeegers-Smits. 2". Martinus Vermaten. 3 slagen ter plaatse Laagheide, te zamen groot 1 Hectare. Gerard Goumans. 25 aren ter plaatse Latidweert. -1°. Den Edelachtbare» Heer Philip Esser,. Burgemeester. Den Plankenkamp, groot 3 Hectaren, 50 aren, om te beweiden. 5°. Den WellvJ. Zeer Geleerden Heer Dr. J. Rousseau. 2 slagen in de Propsenwei, groot 56 aren. 2 dito i:i de Laagheide bij van Kcsscl, groot 52 uren. 1 slag in de Spurkt, groot 27 aren. 2 slagen op de Zwarfeklef, groot 80 aren. tt°. Den Heer II. Messemueekers. Weiland genaamd Brouwerspas, groot 35 aren in een slag. 7°. Mevrouw do Wede. van Geffcn Ncfkens. 1 slag in don Handerik. 8°. Den Heer Jan Nefkens. 2 slagen in bot Vlakwater. 9". Marie van den Berg. Tol. 2 slagen in de Huisweide. 10\ Dc Wed0. Jan Gossens. 1 sl ig in do Laagheide groot 36 aren. aast de Wod. Francis van Gcrven. zal op Donderdag den 25 Juni 1891, publiek verkoopen 3. Des namiddags 2 ure, ten huize van den beer Tervooren te Wanssum. a. Op verzoek van bet Burgclijk Armbe stuur te Horst. Het voor en nagras van den groot' cn.kl' inen waard te Wanssum in 21 slagen; van den Bo- gijnenwaard te Well in 6 slagen, en liet wis- hout langs die perceelen. 2. Des namiddags 4 ure, ten huizo van de Mej. de Wed. G. Tax op de Kooi, aan het veor te Well. b. Op verzoek van Mevrouw de Wed, Dr. Peters te Deurne. Het voorgras en de be weiding van den zoogenaamde» Propsen- maagdwaard en het daarmede verbonden KesseJswaardje in 5 slagen; van den grooton waard nabij de veerpont in 10 slagenvan die naast den Ilorster Armen en Tervooren in 2 slagen; van den waard naast Kemmelings en Duijkers in 1 slag en van de weido Lichtcveld in 2 slagen. Alles onder Wanssum gelegen, e. Op verzoek van den heer Theodor van don Boogaart te Venray. Het voorgras en de beweiding van de volgende perceelen allen onder Well gelegen. Het waardje bij de Muu- niken weide te Aijen in 1 slag; liet Maashee- zer waardje tegenover Maashees in 2 slagen; de Riet weide in 4 slagen; de groote weide in den Band in 9 slagen; de waard in den Band in 3 slagen; aan den Blankenberg in 4 slagen; de Pas in 4 slagen; de Zeuningen bij don nieuwen Molen in 2 slagen; en het voor en nagras van den waard aan de school elk in 4 sl. <1. Op verzoek van Mevrouw de Wed. Neujean te Roermond. Het voorgras van de Aalweide te Wanssum in 2 slagen en naweidc. e. Op verzoek van den Roomsch Katho lieken Armen van Blitterswijck. Het voor gras van de Bus weide, te Blitterswijck, af komstig van do Wed. Ant. Wijnhoven in 2 slagen en het nagras ter beweiding. Zegt 't voort. zal op Dinsdag den 30 Juni 1891, des voor- middags juist 9 ure, te Venraai, op verzoek en ten huize van Willem Lenssen. aan de Markt, op crediet publiek verkoopen Eene groote partij regulateurs, klokken, wekkers en nikelen horloges. zal op Dinsdag den 30 Juni 1891 te Grubben- vorst op verzoek van den heer Jos. Steegh, publiek verkoopen: a. Des namiddags 2 ure, ten huize van P. Hnnssen, in de Heijerhoven. 50 slagen tophout en schalen, in de bos schen van de Gebr. van Soest te Lotturu, ge- legen te Grubbenvorst, nabij den Heijerkerk- weg cn Bréesche baan bij de 7 wogen. b. Des namiddags 5 ure ten huize van R. Huben aan 't station Grubbenvorst Lottum. 50 slagen zwaar tophout en schalen in 't bosch afkomstig van den heer Goossens, ge legen te Grubbenvorst aan den Gekkengraaf. 40 slagen kachclklotsjes, liggende op het stationstorrcin te Lottum,- en 15 slagen tophout en schalen in 't bosch af komstig van H. Mulders, gelegen te Lottum, aan't Houthuizerveld. Alles vooraf te bezichtigen. zal op Woensdag don 1 Juli 1891 des na middags 4 ure te Venraai ter herberge van H. Hermans, op Hanscnberg, onder Venraai (voorheen Chr. Theunissoni op verzoek van den Heer H. Try nes, publiek verkoopen: liet voorgras van de navolgende perceelen te VENRAAI. .1. 40 slagen ter plaatse het Broek groot 11 hectaren 41 aren Nos. I40. B. 4 slagen in de Oude Peel, groot 1 hectare 20 aren No. 41 tot 14. C. 6 slagen ter plaatse Loonschen dijk, groot 2 hoelaren 3 aren Nos. 43—50. I). 3 slagen in don Brabander, groot 85 aren Nos. 5153. E. 2 slagen in bet Vlakwater, groot 48 aren Nos. 5155. F. 3 slagen aldaar, groot 90 aron Nos. 56 —58. G. Een perceel ter beweiding aan den Loon- schon dijk, boven het Broek, groot 2 hectaren 2 aren. Daarna voor M>»j. de Wod. J mob Verheek. 2 slagen in de Nieuw Molen, begrenzende den beer Raedls en de Kind". Derks groot 55 aren, en 1 slag aldaar, begrenzende Poter Bekkers naast het voorgaand,'gioot 31 aren. Zegt hot voort. zal op Woensdag 1 Juli 1891, te Venraai in het Hotel de Zwaan te Venraai 's nam. 7 uur. publiek verkoopen Hot voorgras van do navolgend© pei'ceelon onder Venraai. A. Voor den heer Joh. vnn der Linden. 1 slag in Weverslosch Brukske, nabij den Nachtegaal, groot ongeveer 30 aren. B. Voor den lieer Antoon Berkens. - 2 slagen in den Plankenkamp, groot 56 a. 1 slag in het Vlakwater, groot 42 aren. C. Voor den Heer II. Esscr-Tryr.es. 3 slagen in de Wcversloschc pas, groot 96 a. D. Voor Mej. Mina Esser. 2 slagen achter haar tuin. E. Voor don Heer II. Poels-Grocnowolt. 2 slagen in hot'Vlakwatcr. F. Voor Mej. de Wed. Alb. Slovens. 2 slagen in den Handerik. G. Voor den boor Willem Frenko», 2 slagen in 't Vlakwater ieder groot 32 aren grenzende do heer Poels, hotel de Zwaan. II. Voor Johannes Versieyen. 2 slagen in de Laagheide tusschen Janssen en de Kinderen van den Borg. zal op Donderdag den 2 Juli 1891. des na middags 1 uur, tc Blitterwijck op verzoek van Thcod. Wijnhoven, Publiek verkoopen: 1200 goed droogc eiken en dennen, van top hout gemaakte schansen, staande aan dc Ka pel van St. Anna. Vergadering ter plaatse. zal op Donderdag den 2 Juli 1891, des na middags 2 uur, te Blitterswijck, op verzoek en ten huize van de Wed. Gos. Vissers, PUBLIEK VERKOOPEN als: 2 kasten, 1 commode, 1 hoekkast, 4 ta fels waarbij eeno uittrektafgl, ledikanten, 2 kisten, eene partij stoelen, 1 beste ijzeren klok met kast, 1 kachel met toebehooren, 1 groote koperen ketel, 1 koperen waterketel, koperen koffiepotten, spiegels, schilderyen, veel koper, tin, porcclein, glas en aardewerk, broodtrog, meelzccften, ijzeren ketels, kuipen vaten, emmers, hammen, spek cn vet. Vele bedden met toebehooren en allerhan de soort linnen en pellen. Allerlei akkergereedschappen: kruiwagen, wanmolen, egge, schoppen, rieken, heizicht, zichten, zeisen, gaffels, vlegels enz. Eene partij hootstroo, schansen cn slieten. 2 varkens van 5 maanden oud en eene partij hennen niet liaan. zal op Donderdag den 2 Juli 1891, des namid dags 5 ure te Blitterswijck. ten huize van den lieer Chr. Teeuwen, op verziek van de Wed. Gos. Vissers, publiek verkoopen.- Het voorgras der weide aan den Kiezel weg te Blitterswijck, hij Bergerhof, gro.tt ruim 64 aren, in 2 slagen en het nagras lor beweiding. Het voor cn nagras en den klaver slaande nabij liet huis. Het groen, dc wortelen on verdere tuin vruchten staande te wassen bij liet huis. zal op Maandag den 6-1 uli 1891. des namid dags 3 ure, te Horst, ten huize va» van Daal, nabij*'t station, op verzoek van de» heer Jos. Steegh, publiek verkoopen: 4 hectaren voorgras tc Horst, nabij 't spoor bij Wachtpost No. 13, verdeeld in 18 slagen. 4 hectaren voor gras aldaar, in de Remdoulc verdeeld in 20 slagen. Daarna de perceelen weiland bij waehpos'. N. 18 en in de Rcindouk, ter beweiding, ieder in 2 perceelen. Alles vooraf lo bezichtigen Best middel ter verdrijving der lastige muggen. v. FONCK. GEVRAAGD te VEN I.ÓO. twee bekwame Or no Jig zich aan tc lucltijri zonder goede getuigschriften.

Peel en Maas | 1891 | | pagina 3