Buitenland. België Frankrijk Duitschland Engeland Servie Oostenrijk Italië Amerika Gemengde Berichten do «verwwnnar zou mol Vyrrlius kunnen uitroepen: nog oen tweede zege als deze en lk ben geruïneerd. Al deze vrceselijke gevolgen worden ■door hen, die in den oorlog een genees middel zien legen den duren vrede, wel ■wat lichtvaardig en ondoordacht over ■hot liet hoofd gezienen daarom hoe treurig ook do tegenwoordige toestand wezen moge, verie toch is hij nog te verkiezen boven den reusachtigen algo- tneewen oorlog, welke ons bij liet ope nen van den tempel van Janus te wach ten staat. Namens den bisschop van Luik heoi't graaf Waldbott v. Bassen hei-ai Ue uitnoodigitigs-eir- culaires vei-«onden voor het Sociale Congres, dat van 710 September a. s. in die stad ge houden wordt; op het programma komt o. a. voor: de internationale wetgeving tot bescher ming van de arbeiders. Yi eem delingen, die niet in het Franseh wenschcn te spreken, zul len tolken ten dienste staan. Vooral uit I)u it sc lil and verwacht men, gelijk op het vo rige Congres, talrijke deelneming. Het hof van appèl tc Luik heeft bet von nis bekrachtigd, gewezen tegen den Brussel- ■schen advocaat Allard, wegens doodslag door 'ouvooizieliiiirlieid, en alleen de schadevergoe ding, nun de civiele partij toegekend, van 150000 frs. op 110000 frs. -verminderd. l)e lieer All.ird heeft zooals men zich herinneren zal, op een diijljacht in hel Luxemburgsche zijnen vriend Bergmann, lid van het gerechts- bof te Brussel, door een ongelukkig schot doodelijk getroffen. Te Nancy is een standbeeld onthuld tor oerc van Joanne d'Are. 's Morgéns werd in de kathedraal eene pontificale Mis gecelebreerd, en hield Mgr. Turiuaz een prachtige rode over de edele maagd. 's Avonds luid de burgerlijke plechtigheid plaats en hield de minister van Landbouw een loftuiting op de heldhaftige verdedigster van Frankrijk tegen den buiteiilandsciien vijand. Jeanne's geboortehuis te Doiurómy zul door den Staat tot een op haar betrekking hebbend museum worden ingericht. Hot is onwaar gebleken, dat de cholera reeds haar intrede in Frankrijk zou hebben gedaan. Aangaande den nu zoo bezadigd en minister van Financiën Joan MiqucL berinnnert de lidchsfmmd dat hij op een studenten verga dering ui 18-18, te Eisenach, bet adres vooilas, dat gezonden zou worden aan de Naiionnl- Versatnlung, en waarin verklaard werd: Wij willen de republiek m geheel Duitschland de republiek is de eenige regeenngsvorm, den edelen en beschaafden mensoh waardig." En de socialistische afgevaardigde llas.-el- maiin wist van hem te verhalen: In 1861 woonde ik de jaarvergadering van het Natio nal-Veruit» bij. ileinrich Burgers InoJd eene verwoede rede tegen de aristocraten. '1' .on bij de zaal verliet, klopte hem een zijnor vrienden i p den schouder en zeide: "Dat wus te scherp; zóó moei gij u eerst uitlaten, nls wij ie Beilijn het volk in de straten verza melen en het verzoeken dei: jonkers d« herse nen in te .-J.tan." Die vriend was Joan Miquel. Zoo veranderen de tijden en wij met hen. liet verkeer tussehen Mihiehen en de thans druk bezochte schouwplaats der -Pas- sionsspiele" Öberammerguu, is dooi- over- sirooming van de Loisaeh gestremd. Ook de Rijn is buiten zijn oevers getreden bet dorp Altenrliein bij St. Gallen (Zwitserland; staat geheel onder water. In Scandinavië steken de werkstakers weer het hoofd op. De zucht, om strike te ma ken lieeJt. zich nu ook uitgebreid tot. die Soort van werklieden, die er anders gemeenlijk nog al vrij van blijven. In Clirisiiania dreigt 1>. v. Jicel de .politie, de commissarissen incluis, met een werkstaking, als bun salaris «iet vei- jneerderd wordt en hun dienst met twee •uren verminderd. De prefect van politie heelt •een adres ontvangen, waarin hem tot 1 Juli bedenktijd wordt gegeven. Zijn antwoord is nog niet bekend. Hij zal denkelijk wel moe ten toegeven, hm dc Dtiilsche keizer in Cliris iiania komt en een groot politie-vertoon alsdan behoorlijk en noodig is. Het boek van 1 Ie my Stanley is Zaterdag verschellen, tegelijk in 1-0 verschil lende talen. De EngeJ.sche pracht-edit-ie, waarvan 5Ö0 exemplaren waren getrokken, [zulk een ex emplaar kostte f 120) was dadelijk uitver kocht er worden reeds exemplaren verhandeld voor f 2ÜÖ T stuk. "In Afrika's donkere gewesten" is een Rierkwaardig boek, maar veel to veel treedt, de schrijver zelf op den voorgrond en maakt •allerlei aanmerkingen op liet karakter en de handelingen van Emin pacha, den Italiaan- schen reiziger Casati, majoor Barfctelnfc, Bun ny, Jepson e. a., die allemaal de majesti.it van den grooten Stanley belecdigd hebben. De ex koning Milan klaagt nog steeds te genover ieder, die liet hooren wil, over de houding der Servische regeering ten opzichte van hem. Hij heeft echter be.vlot.en, in geen geval te wijken. Do politie te Belgrado zou een complot legen Milan ontdekt hebben. Nadeie bijzon derheden hieromtrent ontbreken. Uit Bulgarije wordt gemeld dat, de samen zweerder Paiiitzn, in tegenwoordigheid van het garnizoen der hoofdstad, Zaterdag gelusi- leeird is. 't Journal de St. PMersbourg merkt op, dat prins Ferdinand, die geen gratie wildo verloeneti, bet land tijdelijk verliet, zoodat minister StambujofT order gaf bei doodvonnis te voltrekken. liet lijk werd niet op do plaats, waar misdadigers begraven worden, ter aarde besteld, doch naar liet lmis der weduwe ver voerd. Volgens genoemd blad regeert in Bulgarije niet langer prins Ferdinand, maar Stambulofi. Do Italiaansche koning heeft de ontbinding van den Roineiuscheii gemeenteraad bekrach tigd. lioe treurig het er in de gemeente uit ziet, blijkt uit het volgende: De stad heelt een schuld van 210 tot 215 ïnillioen Jirezij kan geene nieuwe belastingen voorstellen, omdat de bevolking reeds onder een ontzag lijken -schuldenlast gebukt gaat. Drachtige vrucht van het bijna twintig-jarig bestuur der liberale bewindsmannen! Toen de pauselijke regeering in 1870 rekeningen verantwoording gaf van liet bestuur der gemeente, had men een overschot van 000,000 lire en was de .burgerij geenszins gekromd onder een juk van belastingen en schulden. Tc Napels is de toestand niet beter dan to Rome. Dinsdag hebben B. en W. dier ge meente bun ontslag ingediend, omdat de finun- eieele toestand onhoudbaar is geworden. Het /.iet. er fraai uit in liet moderne Italië met zijn liberaal-macuniek bestuur Oyer .do revolutie, die in San Salvador plaats greep, spreidt dc New York Herald meer liehr. Een barer correspondenten heeft een onderhoud gehad met Zal vidar te Parijs, die vroeger gedurende 10 jaar president van San Salvador was, maar verbannen werd. Zal vidar beschrijft den moord van den presi dent Mcnendez en van generaal Marzial, zi|ii voornaamsten handlanger, als een misdaad dor volkspartij ontevreden over bot wanbe stuur van Menende/,, die sedert Februari, locn de reactie begon, ruim tweehonderd politieke tegenstanders liet doodschieten. Een alge- meenc .amnestie is thans uitgevaardigd door den nieuwen president, generaal Ezeta; diens- volgens keert, ook hij, Zalvidar, naar zijn vaderland terug. Een ander bericht uit Libertad meldt, dat het door den nieuwen president! gevormde gouvernement weer ontbonden is en dat Gui- rola thans aan bet hoofd der verschillende takken van bestuur staat. Bij de omwenteling moeten in liet, geheel 23 personen zijn gedood. Nederland VENIIAY, 5 Juli. Bij Kon. besluit zijn benoemd tot ontvanger der registratie en domeinen: to IIaidegarijp, J. L. de Wijn, thans te Kaalte; te Raai te, 11. W. de Wilde, thans to Horst. is benoemd tot suast.-oif. van just, bij de nrr. roei:tb. te 's llertogenbosch, jhr, tnr. W. E. Tli. M. van dor Does de Wiliebois, thans kan lom*, te Otrschot is benoemd, tot burgem. van Echt, F. L. R. Welter. Tot leeraars bij liet gymnasium te Maas tricht zijn ben. du hoeren P. Versmeden en E. Gordewcner, beiden thans aan die inr. werkzaam, en J. II. T. llemstege, doctoran dus in de letteren aan de hoog>cJiool to Gro ningen. De ben. van den laatste is lijdelijk. Rijkspostspaarbank. Aan liet postkantoor Venraai en de, daaronder ressorieerondo hulpkantoren werd gedurende de maand Juni ingelegd f4020.40 terugbetaald - 1056.68 Het laatste, door dat kantoor uitgegeven, boekje draagt bet nummer 6S7. Jl. Maandag werd tie veemarkt alhier druk boz 'dit. Het was een lust. om de schonne koeien te zien, die aan de lijn stonden, van daar dat er liooge prijzen werden besteed, o. a. verkocht de heer P. K. oen koe voor den enormen prijs van 302,50 gulden. Aangevoerd 360 biggen waarvan dë prijzen 8 it II gulden waren. Naar wij vernemen, zal Zondag ter gelegen heid van liet Festival door de we'-kende leden van onze Fanfare Euterpe" een tweevoudig geschenk, als een toeken van dankbaarheid en erkentelijkheid aan hunnen directeur gegeven worden; die alsdan dertig jaren lang, eerst als werkend lid en later als directeur aan den bloei en vooruitgang van Uit gezelschap beeft gewerkt. Dat onze geachte Jubilaris; die zicli geen moeite ontziet, om Venrav's jongelui tot deze edele toonkunst op te leiden, nog menig jaar. als directeur mag werkzaam zijn, is ze ker de wenscheen/,er ingezetenen. Donderdag middag omstreeks half twee werd liet brandalarm in ons dorp geboord, leder meende een groote brand to ontwaren even buiten liet dorp. Gelukkig kwam men tot do ontdekking dat, het een schansenmijt was van den heer A B. Ruim 1500 schanssen werden door de vlammen verteerd, terwijl er nog verscheidene aan dit element weid ont trokken, door de toegestroomde menigte, die zich allen beijves^pn het vuur te blussehen. In de zitting van Woensdag heeft do Arrond. rechtbank te Maastricht vrijgesproken zekeren G.. kroeghouder in de Helstruat. Hij was beschuldigd van .poging tot moord, daar hij een revolverschot had gelost op drie schip pers, die in den avond van den Ssten April met gewold zijn lmis wilden binnendringen. De maatschappij van staatsspoorwegen zal op het open terrein aan den Keulschen weg, te Venlo tegenover liet gebouw voor de electrise he verlichting, eene gasfabriek komen. Zij schijnt van plan te zijn, de olielampen in de personenwagens af te schaffen en die ver lichting door gas te vervangen. Naar men verneemt, zullen met den 15 dezer het telegraaf- en postkantoor in één ge bouw vereenigd zijn. De jacht op de gemeentegronden Ie Grub- benvorst, ter uitgestrektheid van 15 H. A., werd de vorige week verpacht voor slechts f 1,50 en die te Lottiim, groot 284 H. A., voor niet meer dan f5.'sjaars. De verpachting der gemeente- vissolierij bracht maar ééu gul den op. Zondag herdacht hot Groot Seminarie te Roermond het vijf en twintigjarig president schap van den hoogeerw. lieer Mgr. dr. Hoef nagels. Overwegende redenen lieten niet, dit leest op den dag zelf, 16 Maart, met eenig, met althans uiterlijk, vertoon te vieren. Het Sominaiie was 4n feestdos en ov.eral waren guirlandes,y op/1-!jrjfj.cn. kronen en vlaggen aangebracht. j Om halfuegetr werd in de kerk van 't Semi narie een plechtige Hoogmis tot dankzegging door den jubilaris opgedragen. Om den hoog- geachten jubilaris eon blijk van zijn hoogach ting te geven, heelt, Z. I). H. Mgr. Boernians bij dit verheven dankoffer pontifical iter geas sisteerd. De iioogeerw. heeren professoren stónden Z. I). H. in deze bediening ter zijde, terwijl door 't St. Gregoriuskooiin vereeniging met liet zangkoor St Cecilia de vierstemmige Mis van Piel werd uitgevoerd. In de ruime gedrapeerde Gregoriuszaal werd de hoogcerw. feest,held do'ordeeerw. heeren theologanten opgewacht., en nad de receptie plaats. In 't midden van den hoofd muur, omgeven door een vlaggentropéc, prijk te het door den bekenden Roonnondscben schilder li. VVindhauzen vervaardigd uitgoteo- kend gelijkend portret van den hoogcerw. jubilaris, zijnde een geschenk van professoren en studenten. Door twee eerw. heeren theologanten was een feestcantate gedicht en op muziek gezet, welke bij deze gelegenheid werd uitgevoerd. Bij kon. besluit van den 10 juni 1890, is aan de Landbouw vereeniging SitOard vergun ning verleend lot liet houden eener vee-ver loting, dienende tót bevordering van de Pro vinciale hengsten én slierenkeuring en verede ling xan het veeras. Er zullen verloot worden vijf hengst-veulen, van brabantscl) ras, vijf stieren van hollandsoh ras. Dc prijs per lot zai bedragen -IS cent. De feesten te Nijmegen. Men meldt ons'uit NijmegenDinsdag te 1 tl. 2 mill, was do koninklijke trein aldaar aangekomen. De regelingscommissie en eene compagnie schutterij, onder commando van kap. Van Hout bevonden zich op het perron. De trein bestond uit zes wagens. 11. AL de Koningin en de Prinses bevonden zich op liet achterbalkon van den salon wagen. Op bet daverende applaus antwoordde de Prinses wuivende, terwijl de Koningin minzaam boog. Het station was rijkelijk met groen en bloe men versierd. II. M. was gekleed in donker toilet met lichten mantel. De burgemeester begroette II. M. Daarna begaf zich de stoet s'tódswaorts, in deze volg orde: Het rijtuig van den burgemeester; ver volgens de cerewacht, uit zes personen be staande, te paard; daarna H. M. de Konin gin en de Prinses, ge/eten bespannen met vier paarden, gevolgd door een rijtuig, waarin le den van het gevolg, ten slotte weer zes leden van de eere wacht, H. Mf begaf zich, na de ontvangst ten stndhuizA, naar dc woning van den burgemeester on daar den optocht te zien. Op bet oogenblilc dat de Koningin binnen het station was, ontlastte zich eene vreeselijke regenbui. De wachtkamer van het station was fraai versierd door den hoer Reens. De vorstelijke personen werden met het Wilhelmus ontvan gen. Gedurende den tocht de-' Koningin door de stad bleef liet uitstekend weder. Overal heersclite buitengewone geestdrift. De optocht zelf had onder goed weer plaats. Dc orde werd overal flink gehandhaafd. De "Burggravin van Nijmegen" werd voor gesteld doorjonkvr. Suermondt. Te 4. 37 uur vertrok H. M. de Koningin met de Prinses uit Nijmegen, uitgeleid door burgemeester en wethouders, den commissa ris des Konings in Gelderland en eene eere- wacht, bestaande uit een compagnie infante rie. Te Nijmegen bobben Dinsdag de zakko- rollers van de drukte der feesten gebmik ge maakt,. Zoo werd van een geacht ingezetene uit den Haag op straat zijn gouden horloge met dito ketting gerold, waarschijnlijk door een behendigen piek-pocket. Pater Frie, pastoor van Santa Rosa op Curacao, deelt voor de curiositeit aan het Centrum een trouwe copie mede van den brief door den negerknaap Martin Scharbai, die hem in Nederland vergezelde, geschreven aan des paters zwager en zuster. Hier volgen eenige aanhalingen uit datNo- ger-Hollandsch, Mijnheer en Mevrouw. Ik kan niet zeggen, hoe bedroef of ik was liet laatste dagen dat ik bij uw zijn geweest. En toen dat ik afschuit moet nemen bij Uw en Dij Horoom zijn neefies en niclffes en bij andere menschen in Horst die misschien ik meer nooit zal zien in mijn leef. En dat heb ik in Amsterdam ook moeten doen, daar heb ik ook goed gehad. Toen dat wij in Amster dam op het boot ging, het was daar een heel bool menschen daar maar later dat het boot wegging toen gaan dc menschen lamsam naar huis toe. Van middag aan een uur waren wij in Nijmijden gekomen. En toen dat het boot wegging toen hebben wij een groote vuurto ren gezien en daar bobben de matrosen mot de kanon geschioten. Een dag ter naar hebben wij Engelse kust gezien met allemaal' vischers schipen en andere schipon. En de volgende dag hebbben wij Frankrijk gezien ook met een groote vuurtoren. Gisteren was een van de Zusters van Breeda jarig en Heioom heeft ons gelrakter en allernaar de soldaten ook die op boord waren op een borl en de offizie- ren ook en ik on mijn twee Trientjes hebben een glasje Curacao gehad. Dikwijls krijgen wij bilstuk en gebakken aardappels en kalf- vleësch met peertjes en nog dingen en dan krijgen wij ook taart en suikgoeder en amun- geies en rozijntjes en zoo van alles. Hier hebben zij ook een mooi salon met mooi dingen er in en een bibiliteek met alle rnaar mooie boeken er in. Ilier is ook een kaptein, drie stuurman en vijf massinisten en oo zooveel matrosen en soldaten, en een bond een koe en vijf varkens en veel kippen en een den en wij beoben ook boer met zijn varkens (d.w.z. troepen bruinvisschen) gezien in liet water. Miskien zien wij in deze dagen vlie gende vischen. Hier heb tien ze ook een mooie rookkamer en een mooie daamsalon en mooie cabincn. Toen dat wij op zee waren gegaan toen hadden wij een paar dagen gebleven zonder dat wij zeeziek waren geweest, maar later toen begin wij allernaar zeeziek te wor den. Giestercn heb ik nog van de koe en var kens verteld on giesteren zelf voor een uur of twoe hebben zij dc al geslacht. Met deze worden sluit ik mij brief. Veel complemente in Horst er» allernaar ooveral van II«oom en van mij. Uit de nadere bijzonderheden, welke wor den gemeld over du botsing tussclien de -Prins Fieuorik" eu de Marpessa, blijkt, dut de ge zagvoerder van beme booten geen der vour- ge-scliieven voi rzorgsinaatregeleu hebben ver- /.unnd. Wegens Ueu dikken mist stoomden beido schepen mot luilve krocht en waren buitiMiisevrouo wouters ll0t wanton op dc, uitkijk geplaatst. 'X'ocli merkten beide sciie. pon 'niets van elkaar, voordat do schok word gevoeld. De Marpessa trof de Prins F rede rik mids- scheeps, met zóó groote kracht, dat het watei on middel ijk do machinekamer en do hutten vulde. Er was geen oogeiiblik te verliezen. Alleen aan dc uitmuntende tueht, welke op de Prins Frederik heersclite, was het ie danken, dat nog het grootste gedeelte der op varenden kou gered wordeu. De kolom...e troepen 75 gaven een uitstekend voor beeld, d;it goeden invloed op de ontstelde pas sagiers oefende. Onmiddellijk na de aanvaring comman deerde do bevelvoerende Officier der troepen de soldaten* op het dok en spoedig daarna stonden alien boven, geschaard 1» het gelid, alsof er parade werd gehouden. Aangemoe digd door ditivoorbeold van uitstekende tucht gingen de matrozen terstond aan den arbeid en werdenj ook de passagiers, onder wie na tuurlijk eerst {Wie ontsteltenis heersclite, daardoor gerustgesteld. Dat ecu algcmcene pnniek, welke zeer ernstige geVolgefl f.ön gé- luid hebben, voorkomen werd, is voor een groot deel aan de flinke houding onzer kolo malen te danken. Met grooten spoed werden door de matro zen de booten neérgelaten. Do passagiers werden daarin gebracht, het eerst natuurlijk de vrouwen. Een klein oponthoud werd ver oorzaakt, daar eenige passagiers hun bezit tingen nog wilde niedenemen, maar daarvoor was geen tijd, want de Prins Frederik zonk sleods dieper. Een dame slaagde er in haar kost baai'bed en nog te redden, maar een an dere dame, die 1200 p. st. aan gold bij zich had, werd tegengehouden, toen zij haar leven in do waagschaal wilde stellen, om weer naar beneden te gaan en haar eigendom te redden. Terwijl de passagiers in de booten werden gebracht, hield de commandant der troepen appél over zijn manschappen. Helaaser ont braken er zeven, de luitenant Van Dijk en 6 soldaten. Blijkbaar waren zij door het plotse ling indringende water overvallen, voordat zij liet dek konden bereiken. Een poging om hen. nog to redden, was toen vruchteloos en zou slechts gediend hebben om nog moer men- sehonlevens in gevaar te brengen. Er was trouwens geen oogenblik te ver liezen. Nauwelijks was de laatste boot in zee gestoken, of de Prins Frederik zonk in de diepte. Do geheele ontscheping was in zeven minuten volbracht, zeer zeker een kranig stuk, wanneer men in aanmerking neemt, dat 170 personen onder zoo moeilijke om standigheid in do booten moesten gebracht worden. De Marpessa was zoo zwaar beschadigd, dat het eerst scheen alsof deze boot ook zou zinken. Het voorste gedeelte stond geheel vol water, maar gelukkig hielden de schotten die het water uit het overige gedeelte van liet schip moesten keeren, stand. Een gedeelte der lading werd over boord geworpen en zoo gelukte liet de Marpessa alle opvarenden be houden te Falmouth binnen te brengen. De commandant der koloniale troepen was majoor Voorsluis van Eijk en de gezagvoer der van de Prins Frederik was de lieer Vis- nian. Aan de kloeke houding van deze belde bevelhebbers, die een uitstekende tucht onder hun ondergeschikten handhaafden, is het te danken, dat het treurige ongeval nog niet meer slachtoffers heeft geeischt. De luitenant Van Wijk zou aanvankelijk eerst in November van dit jaar naar Indië ver trekken. Hij ruilde echter met den luitenant Velde, die wilde huwen en gaarne een huwe- lijksretsje deed. Deze was voor dion vrienden dienst zóó erkentelijk, dat hij 11. Zaterdag nog te IJmuiden was met zijne vrouwj om van luitenant Van Wijk afscheid te nemen. Van Wijk was ongehuwd en maakte reeds bij zijne komst aan boord door zijne opgeruimd heid op allen een recht prettigen indruk. LIJST van brieven geadresseerd aan onbe kende personon gedurende de 2e helft dor maand Juni 1890, en welke op schrifte lijke aanvrage aan den Directeur van hot Postkan! oor te Vearay kunnen worden gere clameerd. R. Luiken Mülheim. Eon kluchtige vertooninghad gepasseer de week aau liet station te Kiel plaats. De erf prins van den groothertog van Oldenburg reis de in streng incognito en stapte om 3 uur al daar af. Wijl er een huurrijtuig voor hen ge reed stond, zoo ging de erfprins, na het per ron te hebben verlaten, er onmiddellijk heen en wildo het portier openen. De koetsior, in 't volle bewustzijn van do een voornaam per soon te mogen rijden,'roept van af den bok «Kerel, maakt datje weg komt, dit rijtuig is besteld, ik moet den erfprius van don groot hertog rijden." "Soms dien van Oldenburg?"vroeg de erf prins lachend. Toen de koetsier die vraag be aamde. stapte hij in 't rijtuig, zeggende: "Rijd er nu maar op los. I)e koetsier was zóó verbluft, dat hij er niet eens aau ducht zijn l'out te horstellen, hij had gemeend dat de prins in gala-costuum zouden arriveeren, doch er nauwelijks aan dacht den iiued af te nemen en reed in vollen draf heen. Op den grafsteen van een advocaat las men De dood volgdeniet zijn voorbeeld, hij maak te oen kort proces. Eene oude dame to Soest maakte voor eenige dagen in 't testament neven en nichten tot erf genamen. Omtrent één neef echter, die al vier en zestig jaar oud was, maar nog steeds den schijn van een jonkman aannam, stelde zij in hot testament vast, dat dezen, zoo hij op zijn ouden dag nog in "net huwelijk trad, geen deel zou hebben in de nalatenschap. Waarschijnlijk heeft noch zij noch de notaris, die het.testament opmaakte, genoeg nagedacht bij liet vaststellen dier bepaling. Zoodra de dame gestorven was, wilde de bewuste neef, evenals de anderen, zijn deel bekomen van de nalatenschap, maar de anderen weigerden, hem iels uit te keeren. Men onder wierp toen de zaak aan hot oordeel van een paar bekwame rechtsgeleerden, en dezen ver klaarden. zooals van zelf spreekt, dat de oude neef zijn geheele leven op niets aanspraak had.

Peel en Maas | 1890 | | pagina 2