Buitenland. België Frankrijk Duitscliland Italië Nederland. Gemengde Berichten Burgerlijke Stand. Marktberichten llismaPck don Cullurkampf moest j t tin, zich genoodzaakt tegenover de i kolieken in to binden, o. a. ten koste oud katholieken, die hij vroeger s rk had begunstigd. In zijn plaats is de minister van Staat L'ra lishei m, uit een oude proLestantschc Jdmilio gesproten, Lol voorzitter van den ministerraad benoemd en tot minister van ^eredienst..., de politie president Muller. Als deze nu maar niet als Lutz u n politieagent speelt ter beteugeling n de rustverstoring" door een katho liek congres! De .'37e Duitschc katholiokenvergade- r ng zal thans gehouden worden te Koblontz. De anli-slavei nijconferentie hield zich Maandag bezig met het voorstel over de iu- oerrechton in den Congostaat. De leden der conferentie waren in slaat gesteld aan het oorstel hunne formeele goedkeuring te hech ten. De gezanten van Duuschland, Oostenrijk, Engeland, Frankrijk, Italië, Portugal, Zwe len, Rusland en Denemarken gaven te ken nen, dat het voorstel by hunne gouvernemen ten volledige instemming had gevonden. De Neder!:.ndsche gezant verklaarde, dat hij niet v ruiiloopen op de beslissing van zijn av.-r;:ement, maar dat hij zich aansloot bij do gevoelen9 van sympathie der conferentie ten opzichte van den Congo-staat. Bij de herstemmingen voor de Provin ciale Staten zijn andermaal de verwachtingen der liberale partij .beschaamd. Alleen te Spa en te Gerabloux werden de kandidaten dei- liberalen gekozen. Te Leuven, Beauraing en Diest hadden de katholieke kandidaten de meerderheid, zoodat deze districten behouden bleven, terwijl bovendien do katholieke partij de zege behaalde in de nog liberale districten Soiguies en Waleourt. Het Hand. van Antwerpen meldt dat een grootc brand is uitgebroken te Flawines in de fabriek van geteerde dwarsleggors voor -poorwegen. Do vuur- en rookkolom, gevoed door hout en teer, overdekte de Samber op haren loop, tot Namen toe, trok over liet kas teel en verduisterde het zonlicht zoodanig dat dat de schippers idor Maas in 't begin een groot on weder verwachtten. Daar het vuur op geen manier kan bestreden worden, zal de brand wel drie dagen duren en minstens voor een millioen schade aanrichten. Wij vernemen van den lieer Carnot, vertelt Albert Milaud 111 een van de jongste Figaro's, een staaltje, dat ons de groote traditiën van de Romeinsche Republiek in herinnering brengt, en den President te zeer tot eer strekt, dan dat wij zouden aarzelen om het in ons blad te melden. Eenige dagen voor zijn vertrek naar het Zuiden, liet de heer Carnot den minister Con- stans bij zich roepen en hij sprak tot hem liet volgende: «Ik ga op reis naar het zuiden opnieuw zal ik worden toegejuicht, verheerlijkt, gehuldigd. Men zal mij doch gaan onder eeiebogen, mij bedekken met bloemen, mij met feestredenen alom begroeten, met cantaten omringen on mij behandelen zooals 't nog geen enkelen souverciu te beurt viel. Deze omstandigheden zijn wel in staat om iemand liet hoofd te doen verliezeu, Lodewijk XIV zelf zou zich verhe ven achten boven de zon, en ik ben met eens Lodewyk XIV. Ik ben er ook bang voor, dal ik to trots z.<l worden, mij gelijk gaan achten met de keizers van liet Oosieii en mij zelf als een halfgod gaan beschouwen. Ik heb hooi en vertellen, dal in uuJe tijden de Rouieinsclie triumpiiatoren vergezeld waren van herauten, die hen ieder oogeublik 111 de werkelijkheid lerugriepeu en liuu versland bekoelden, door liet roepen van «Caesar, herrimier u, dal ge slechts een inousch zijl". Op mijn beurt, waar de Constans, wilde ik, dal er iemand in mijne omgeving was, mij onophoudelijk op de hielen zittende mij nauwlettend gadeslaand, die tel kens wanneer hij in mijn blik, mijne houding mijne wooiden ook maar ee-11 spniukje van trots of opgeblazenheid vermoedde, mij stil zou toefluisteren-Carnot, herinner u, dat gij slechts Sadi zijl!'' Cons la lis drukte de hand zijns patroons en wensciite hem geluk met dit blijk van groote nederigheid. Van dat oogeublik af ging bij aan het zoeken van een gesehikteu cuudidaal voor de betrekking. Men zegt, dat hij het eens is geworden met Baron van de Variété.-". Deze zal don presi dent op den voet volgen, en als hij er lucht van krijgt, dat Carnot zich gaat verbeelden Lodewijk XIV of Sardanupalus te zijn, dan zal hij hem beginnen toe te roepen: "Carnot, Carnot, bedenk, dat ge slechts Sadi zijt!" De president der Frausche Republiek heeft verscheidene dreigbrieven ontvangen, naar aanleiding van de begenadiging van den hertog van Orleans. Voor deze zijn Dinsdag avond om half twaalf, na een gevangenschap van 117 dagen, de deuren der gevangenis te Clairvaux geopend. Hij begaf zich terstond naar hot station, waar de nachttrein naar Ba zel tegen de dienstregeling zic'.i langer dan gewoonlijk op zijn doortocht ophield. Den hertog werd tot Delle (Zwitsersche grens) uit geleide gedaan door een commissaris van po litie en eenige inspecteurs. Do redactie van het besluit tot gratie munt uit door kortheid. Hot luidt: De President enz. enz. gelast dat de hertog van Orleans ge leid worde buiten bet grondgebied der Frau sche Republiek". Gelijk nader blijkt, is het geen decreet en wordt bet dus niet gepubli ceerd in het Journal Officiel. lil bet Benedictijnen missiehuis St. Ottillièn Gij Turkenfejfd (Beieren) bobben Zaterdag-°-0 novicen bun geloften afgelegd en zijn een ge lijk getal novicen opgenomen. Binnenkort vertrekken twee groepen missionarissen naar Oost-Afrika, De pro prefect, pater Bonifacius, beeft in do havenstad Dar-es-Salaam een mon nikenklooster en een nonnenklooster zijner orde opgericht, waartegen eerst de Evange lische of Lulliersclie zendelingen bezwaar maakten. Deze kloosters zijn het eerste ver blijf der naar Afrika overgekomen missiona rissen en Zusters; zij kunnen aldaar aan het klimaat gewennen, voordat zij de binnenlanden intrekken. Maandag is te Berlijn met. eenige plech tigheid het feit herdacht, dat Frederik de Groote 150 jaar geleden den troon beklom. De keizer, die weldra geheel hersteld hoopt te zijn, denkt ook dit jaar zijn naam als reiziger eer aan te doen. was bijna op; daarenboven was het raadzaam iets te bewaren. Eligius rekte zijne wandeling nog een wei nig, om de kinderen genoegen te geven, waar na zij huiswaarts keerden. Zij bestegen de acht verdiepingen: Eligius droeg de deken en de twee flessehen wijn; Adèlo en Josephine hadden zich met de andere pakjes belast. Eli gius wilde, dat zijne stiefmoeder terstond den ouden Spaanschen wijn zou proeven en schonk haar zelf oen glaasje in, vervolgens spreidde hij, door Sophia bijgestaan, de warme, zachte deken over het bed van de zieke uit. Terwijl hij die goedlegde en instopte, voelde hij zijne haud grijpen door de vermagerde hand der zieke, terwijl zij, zonder een woord te spre ken, die aan haie lippen drukte. Dit was liet eerste blijk van genegenheid, hetwelk Eiigius van zijne stiefmoeder ontving; het hart van den jongeling begon bij dien handdruk hevig te kloppen en hij bewaarde, door de togen- r.rrijdigste gewaarwordingen bestormd, eene poos het zw ijgen. Ik hoop, dat gij oen gerusten nacht inoogt doorbrengen, zeide hij eindelijk met eene nog van ontroering trillende stem. God geve liet! antwoordde de zieke. Zich daarna met inspanning omkeerende, keek zij angstig in de kamer rond, om zich te over tuigen, dat hare dochters haar niet zouden kunnen hooien, en ging fluisterende aldus voort: men wilde mij afraden om naar Parijs te gaanmaar wat zou er van die arme schep seltjes geworden zijn, indien ik ginder geble ven ware.... omringd door meêdoogenloozo menschen? Nu ik u ken, zal ik ten minste, omtrent haar lot gerust gesteld in vréde ster ven.... Eligius.... ik dank u voor alJcs, wat gij voor baar.... voor alles, wat gij voor mij doet.... voor mij voegde zij er nauwelijks hoorbaar bij, voor mij, die zoo weinig recht had, dit van u te verwachten.... Gij vergeet het, niet waar?Gij draagt eene stervende geen haat toe?En op nieuw reikc zij hem hare ontvleeschde hand. Eligius drukte die met diepe ontroering. Vermoei u niet met spreken, antwoordde hij; ik wenschte, dat mijne bezigheden mij veroorloofden den geheelen dag bij u te blij ven, om de kinderen in uw verpleging behulp zaam te ziju en u van tijd tot tijd eenige woorden van troost te kunnen toespreken Staat gij mij toe, dal ik morgen iemand me- debrenge, diedie u dikwerf zal komen be zoeken en u oneindig beter kan vertroosten dan ik? Een geestelijke, niet waar vroeg de zieke, Eligius met een doördringden en onder zoekenden blik aanziende. Juist! antwoordde de jongeling met warmte, con geestelijke en bijgevolg een vriend. Gij weet bet, wij katholieken, hebben, lioo rampzalig wij ook zijn mogen, nimmer do verschrikkingen der verlatenheid te vreezen, naar, wij onze priesters vinden Zij zijn onze getrouwe vr.enden in den nood; altijd bereid, om ons, wanneer wij door doodsangsten ge folterd worden, liefderijk en vertroostend ter zijde te staan bun verdriet liet niet ons te zien weencn, zij begrijpen al onze smarten, al onze kwellingen en weten woorden te vinden, om allen te lenigenO! ik smeek hetu! beproef het eens! Breng hem mede, sprak de zieke na eene ln 'i laatst van Juili vet lreki hij naar Fre- densborg om daar t^ce dagen do gast van koning Christ,iaan van Denemarken te zijn. Vervolgens wil li ij in? Christiana (Noorwegen) de eerste helft van Juli vertoeven en van daar tochten doen drie weken lang door de Noord- sche wateren met hét eskader. Later gaat hij dan naar Kiigehmd, woont vervolgons in Duiischland de oefeningen der troepen hij, en gaat half Augustus scheep naar Petersburg om de lcgeioefeningen bij Krusnojc Seio bij te wonen. Dan ^jolgen de oefeningen in Duitsciilaud van leger en vloot, waarbij de keizer tegenwooidig-?.al zijn. Keizer Frans Jozef komt ook zijn! bondgenoot weder be zoeken. Van de reis des keizers naar Rusland wor den door sommige groote verwachtingen ge koesterd zij zien toenadering tusschen Duitscliland en Rushuid in 't verschiet. In Rusland zelf is men niet geheel van die racc- ning, althans naar van daar aan Engelsche bladen wordt gemeld. Signer Lampertico, een liberaal, heeft eene brochure uitgegeven^ getiteld L'Ualia e la Chiesa, De schrijver betoogt dat de Paus in zijn recht is, waar hij tegen den huldigen toestand blijft protesteeren en dat de eerste stap om tot een toenadering te komen, van de Itali- aaiiscbe regeering moet uitgaan. De Romeinsche quaes tie, zoo zegt hij, is ontstaan doordien reeds de regeering van Sa- vooie op de rechten der Kerk inbreuk maakte, de Kerkelijke Staten en Rome aan den Paus weiden ontnomen en later de leden van het Parlement zich moesten verbinden den toe stand to laten gelijk Zij dien vonden. Op 's Pausen woorden in deze aangelegen heden werd niet gelet. De waarborgenwet van 13 Mei 1871 werd niet eens in toepassing gebracht, zoodat men heeft eeu onrechtmatigcn en buiten de wet om geregelden staat van zaken. Het Italiaansche volk en alle andere beschaafde natiën verlangen naar vrede tus schen het Vatikaan en het Italiaanscli gouver nement, doch het is duidelijk, dat dit gouver nement, aan wieu de schuld van den toestand to wijten is, liet eerst een poging moet doen tot verzoening, ook in het belang der politieke en sociale orde. De schrijver onthoudt zich wijselijk van eenigen raad te geven aan den Paus; hij dringt slechts bij de regeering aan, om te handelen in den geest der natie. VENRtf V 7 Juni. |iet „dsMt ant.nr Venraai en de, daaronder ressorteeronde hulpkantoren werd gedurende de maand Mei ingelegd f 3879,01 terugbetaald - 2499,03 Het laatste, door dat kantoor uitgegeven, boekje draagt het nummer 075. Maandag morgen!omstreeks acht uur is brand outstaan in een liuis achter het kerkhof te Venlo, toebehoorende aan M. P. en be woond door P. P. en Wed. M. De brand werd eerst opgemerkt, toen de bovenverdie ping reeds geheel in brand was; do brand weer was toch nog zoo spoedig ter plaatse dat zij de belendende huize kon beschutten. De eigenaar en P. P. zijn verzekerd, do Wed. M. niet. Bij de aanbesteding van aardappelen voor het garnizoen hutaren te Venlo voor de levering 15 Juni 1 November d. j., waren kleine pauze, breng hém mede, wanneer gij wilt.... Zij zweeg plotseling; want de kinderen traden nader en Joseph jie trok haren broeder aan den arm, om hem t«| vragen aan de kleine tafel te komen aanzittel, waarop con schotel met dampende aardappelen en wat groenten gereed stond. Men at zeide de catechismus op en verrichtte het avondgebed, waarna Eli gius zich wegspoedde; want hij had den ge heelen dag geen oogeubl t tijd gehad, om zijn oom to gaan bezoeken n hij wilde niet naar zijne kamer gaan, zomhr bij hem geweest te zijn, Zoo! zijt gij daar mg? zeide de bankier, van wiens ledikant de bppaster de rood da masten gordijnen opsloegizoodra Eligius bin nen kwam; ik was reels uit mijn humeur, dat gij van daag niet nnér mij waart komen zien; want ik had u nu nit; Wat zal ik u zeggen allerlei beuzelingen opgei de tijd verloopt zoo snel!, toen razend gespeten hebhu. als ik in het ge heel uiet had kunnen kepen. Hoe gaat het van avond met u? Slecht, beste jongen, slee t. Mijne krachten koeren niet terug; hoe wefsy hun best doen, om mij voor- te praten, d; voel ik toch wel het leg gelijk aan den voorgaand de gezondheid en hare gei meer verwacht, oom Ik ben door uiden geworden en maar liet zou mij er beterschap is, ndeel; elke dag is n.... Het zij zoo etingen zijn thans voor anderen, wij hebber >nze beurt gehad, ieder de zijne. Maar ik m >t toch erkennen, dat er mensehen zijn, die ojjbene verregaande wijze van hun voorreht mistuik maken ]|o?y<7 vervolgd. twee biljetten ingekomen als: .1. Eikelberg (o Maasbracht aan f 2,99 en G. Seelen te Venlo aan f2,80 de hectoliter van£65 kilogram. Bij de aanbesteding voor het verven der spoorweggebouwen aan de lijn Maastricht Nijmegen en VenloBüX'.ei, gehouden op het bureau vail den ingenieur der Staats spoorwegen te Venlo, eu verdeeld in 8 per- ceelen waren de Gebr. Bex te Maustrieiil de laagste inschrijvers voor net perceel Maas tricht Echt n.l. lg ets per vierkanten me ter. De 21 jarige W. L dienstknecht bij G. Vosterinans te Scliandeloo, werd Dinsdag omstreeks 12 uur dood op zyuo kamer gevon den. Jl. Zaterdag had hij nog zijn gewouen veldarbeid verricht. Bismarck in ons land?! Vorst Bismarck heeft, volgens de Ind. Beige, aan de Holland- sche spoorweg-maatschappij, op de lijn Ven- 1°Missingeii, een bijzonderen trein besteld, die den 21n Juni a. s. tot zijne beschikking zal moeten zijn. Ter gelegenheid van de groote vee-ten- toonstelling te Gulpen op 15 Juli a. s., zullen door de Staatsspoorwegmij. aan de jeden der Landbouw-verceniging in Limburg, speciale retour-biljetten tegen halven vrachtprijs wor den verstrekt. Volgens oen gerucht, door De Tijd ver meld, zou het rapport van den Raad van Sla- te betreffende het wetsontwerp van legeror- ganisatie hoogst ongunstig luiden. Het blad schrijft: Alle leden van den Raad, verhaalt men, hebben eenparig bedoeld rapport onder teekend, waarin da plannen der Regeering ten sterkste worden afgekeurd". De Staatsspoorwegmij. brengt ouder de aandacht van het publiek, dat van af 28 Mei jl de in- en doorvoer van rundvee in Frank rijk, langs de noordelijke en noordoostelijke grenzen, var. af Ghij velde tot en met Ecouvick tot nader order verboden zijn. Do minister van binnenl. Zaken brengt ter kennis van belanghebbenden, dat de com- missiën, die in 1890 belast ziju met liet afne men van de examens van apothekersbediende, zullen zitting houden te Breda en te Kampen op Maandag 1(5 Juni e. k. en volgende dagen. De ambtenaar van het O. M. bij het kantongerecht te Groenloo heeft hooger be roep aangeteekend tegen het vorniis van dat kantongerecht, waarbij de zeefeerw. heer pastoor te Ruurloo is vrijgesproken wogens het kerkelijk inzegenen van eeu huwelijk voordat partijen hem door het overleggen van een certificaat op zegel hadden doau blijken, dat haar huwelijk burgelyk was vol trokken. Voor het nieuw door de eerw. paters Carmelieten te Oss gebouwd klooster, dat Maandag, is betrokken, zijn benoemd: tot prior de zeereerw. pater B. Dekker, thans prior te Zenderen, tot subprior de zeer eerw. pater B.Groot; tot prior te Zenderen, de zeereerw. pater J. Kerslens en tot subprior aldaar de zeereerw. paterS. vau Wamel. De zeeroerw. heer L. Bovens, pastoor te Beugen, heeft de vorige week onder zeer veel blijken van belangstelling zijn 25 jarig jubiló als herder der parochie gevierd. BEDEVAART NAAR PARAY-LE MONIAL EN LOURDES. Het aantal pelgrims is in de laatste dagen zoo zeer toegenomen, dat liet Comité besloten heeft nu reeds een extratrein aan tc vragen, hetgeen behalve vele gemakken op reis ook nog dit goed gevolg heeft, dat wij langer te Paray kunnen verblijven. De zoo gemakke lijk ingerichte wagens der franscho Spoor wegmij. van Orleans zullen ons reeds in Es- schen (Rozendaal), Maandag den 16 Juni, 's namiddags ten 4.10 ure, komen afhalen en brengen tot Lourdes. Reflecteerende worden dringend verzocht zich onverwijld aan te melden; na 5 Juni echter zuilen er geen kaarten meer te beko men zijn dan van uitEsschen. Het Comité. Uit het rapport der hoofdcommissie voor de herziening van belastbare opbrengst der ongebouwd eigendommen blijkt, dat het Rijk ruim Si millioen hectaren groot, aldus kan worden verdeeld: Bouwland 26 pet. wei- en hooiland (dijken en bermen daaronder begre pen) 36 pet. tuinen, moestuinen, boomgaar den, bloemisterijen en boomkweekerijen 1,8 pet.bosschen (hakhout en opgaande boomoifi 3,6 pet.; dennenbosschen 2,S pet.; griend, rijs- en twijgwaarden 0,3 pet.; rietlanden, kwelders, gorzen, schonen, aanwassen of slikken 0,9 pet.; heide, veengrond, duin en zand 18,-1 pet.; veld- en spoorwegen 0,9 pet.; vergraven gronden, moerassen en water 2,9 pet.; erven van gebouwen en lustplaatsen 1,3 pet.; onbelastbare eigendommen 2,5 pet.; eigendommen wegens vrijdom van de her zie nig uitgezonderd 2,6 pet. LIJST van brieven geadresseerd aan onbe kende personen gedurende de lo helft der maand Mei 1890, en welke op schrifte lijke aanvrage aan den Directeur van het Postkantoor te Veuray kunnen worden gere clameerd. Van liet hulpkantoor. Mcerlo, Peter Johan Vissers, Milwaukee. Zonderlinge dief. I)e koster der St. Catharinakerk te Brus sel betrapte zekeren Van Sponck op oen schoonen morgen, terwijl hij bezig was met een stokje met teer de centen uit een offer- blok te halen. Wat doet gij daar? vroeg de koster. Wel, de sous opvisschen, dat ziet gij wel. Maar dat is uw geld uiet. Gij zijt een diefl Ik een dief? Dan kont gij mij niet. Ik ben arm en dat geld is voor armen besteed. Het is dus het mijne. Bij den commissaris gebracht, herhaalde hij het gezegde eu weigerde zelfs oen cent terug te geven. De rechtbank, oordeelende dat de man on gelijk had, heeft hem tot drie maanden ge vangenis straf veroordeeld. Op Pinkstermaandag liep een inspec teur van politie op het perron van een dor Parijsche statious op en neer, eenige minu ten voor het vertrek van den trein naar Chan- tilly. Hij inspecteert de waggons en stilstaan de bij een waggoa 1ste klas, zegt hij: -Ik waarschuw het gezelschap; er zitten hier 2 valschspelers, kwartjesvinders (bonneteurs)." Zoo, roept een elegant gekleed heer uit, dan blijf ik hiep niet zitten; ik ben op zulk gezelschap niet gesteld," en hy stapt uit. Ik ben daar evenmin opgesteld en had die soort menschen hier niet verwacht," zegt een andere beer, dio in den tcgenovergestel- den hoek zat. Ook hij stijgt uit. Ziezoo, herneemt de inspecteur, nu kan het gezelschap veel geruster vertrekken beide personen, die ik bedoeld had, zijn uitgestapt. Gevangenbewaarder (tot een nieuw be zoeker): «Wij zijn gewoon de menschen hier het werk op te dragen, waarmede zij bekend zijn. Als je soms 't een of ander vak hebt, waarin je bekwaam bent, dan zullen we het eens probeeren." Veroordeelde (die nauwelijks zijn ooren durft gelooven)Ik heb er niemendal «gen dadelijk te beginnen. Ik ben luchtreiziger." De Londensche correspondent van de Manchester Guardian verneemt van een ver maarden schilder, voor wien koning Leopold van België, tijdens zijn jongste bezoek aan do Engelsche hoofdstad poseerde, het volgende Zijne Majesteit had nauwelijks eenige rai- nntw goaoten of hy gaf toekeiien van onge duld. «Ik hoop dat gij spoedig gedaan zult hebben," zeide hij. Ik vrees, antwoordde de kunstenaar, dat ik verplicht zal zijn Uwe Majesteit te verzoeken, nog een geruimen tijd stil te zit ten. Een zucht ontsnapte aan de lippen van den vorst. Kort daarna stond hij op, nam zijn hoed en zeide: «Weet u wat; daar zijn al zooveel portretten van mij, met een paar flinke trekken is u klaar; teekent een langen man met een grooten neus eu dan gelijk ik er altoos op." De kerfstok van den barbier. Een man met een zeer verdacht uitoilijk. kwam in een kapperswinkel en zeide, terwijl hij geschoren werd «Ik denk wel dat een groot aantal van uw klanten vergeten tc betalen, is niet?" «Toch niet meneer, antwoordde de barbier, «er is een tijd geweest dat ik crediet gaf, maar tegenwoordig doe ik het niet meer. En bovendien, niemand vraagt er ook meer om-" «Hoe dat zoo?" «Och, ziet u", zei de barbier, terwijl hij het scheermes op zijn duim probeerde, «wanneer ik een heer scheerde, die me vroeg om het maar op te schrijven, dan gaf ik hem mot het scheermes een keepje in zijn neus, om zoo den kerfstok by te houden. Ze hebben het toen opgegeven om de rekening te laten oploopen." De klant beefde en zei met een stem, dio min of meer gejaagd klonk: «Ile... hebt u er wat op tegen om vooruit betaald te worden?" VENRAY Van den 31 Mei tot den 7 Juni 1890. Geboorten. Johannes Hubertns Wijnhoven. Hendrik kus Hubertus Volleberg. Anna Maria van de Pasch Martiuus Antonius Franciscus van der Linden. Huwelijken. Geene. S terf gevallen. Geraraus Grantjens oud 1 jaar. Peter Gerardus Beurskens dienstknecht oud 26 jaren. Venray, 2 Juni. Aangevoerd 1625 halve kilo's Boter. Prijs per halve kiio 41 a 51 ct.

Peel en Maas | 1890 | | pagina 2